DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN?OMSTREKEN. 50ste Jaargang Donderdag 11 Augustus 1927 Dit nummer bestaat uit drie bladen Maria hemelvaart STADSNIEUWS HECEN EN TOEKOMSI DE KERSTWEEK VAN DEN R. K. VOLKSBOND O. B. K. NED. R. K. BOND VAN P. T. T.- PERSONEEL „ST. PETRUS" BURGERLIJKE STAND DE GEMEENTELIJKE HUURVEROR DENIN G. ROOM DRIJFT ALTIJD BOVEN DAAROM ZIJN DE KABOUTERS -affMS. TP** AGENDA. R. K. RADIO-VEREENIGING „ST. LIDUINA" SCHIEDAMSCHE REDDINGSBRIGADE AFD. E. H. B. O. Bureau KOEMARKT 4. Telefoon Intercommunaal no. ABONNEMENTEN per 3 maanden 3.25, per maand Franco per post 3.75 per kwartaal. Postcheque en Girodienst no 68085 Postbus s 39. 1-10, per week 25 cent. Afzonderlijke nummers 5 cent. 81440. Advertentiën 1-5 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 et. per regel. Bij contract belangrijk verminderde prijzen. Kleine advertenties: 25 woorden 30 ct" elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advert. 5 regels ƒ0.50, lOreg ƒ0.75, 15 reg, ƒ1. Tarieven worden op aanvr. toegezonden. Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering ƒ500 bij overlijden dooreen ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oos- flIO hii j x een „ij.vtage,; 50 „vee .oor... ledem..,» allo ™g.„ f 25 bij verlie, v,„ eiken anderen etage,. De Verkering loop. „p de .U een" a',1 po, m»I.^ di, bUd ™dCn igjT De mtkeermgen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam. afgedrukt. De „Hanze" heeft haar Jofwaardig besluit van vorig jaar gehandhaafd; de R. K. winkeliers zullen op de beide uitsluitend Katholieke feestdagen, die wij nog kennen, Maria Hemelvaart en Allerheiligen, hun zaken gesloten houden. Ze voldoen daarmee aan een plicht, maar een plicht die tevens een offer vraagt. En nu verzoeken we onze lezers dringend hun dien plicht niet moeilijker, dat offer niet zwaarder te maken dan noodig is. Een extra-Zondag, een extra-vrije dag wordt door velen beschouwd als een kostelijke dag om te gaan winkelen. Men gaat immers toch uit; men heeft allen tijd; waarom zou men van die kostelijke gelegenheid geen gebruik maken? We zullen hier geen principieel betoog opzetten omtrent Zondagsrust en Zondags heiliging, maar ieder moet toch beseffen, dat wanneer juist de Katholieken, den oag dat de Katholieke winkeliers hun zaken uit plichtsgevoel gesloten houden, tot winkel dag zouden maken, het voor die winkeliers ontzettend moeilijk wordt gemaakt te blijven vasthouden aan wat zij, terecht, als een plicht gevoelen. Het zou zijn nut kunnen hebben in dit Verhand eens een harte les te geven over de „vreemde zonden", de zonden die anderen bedrijven door onze schuld. We vermoeden evenwel dat wij, enkel door er op te wijzen, voldoende zullen zijn begrepen. We vertrouwen dan ook, dat de Katho lieken, allen zonder uitzondering, zich Maan dag van het doen van inkoopen zullen ont houden. Ook de niet-katholieke winkeliers mogen gerust in hun zaken bemerken, dat voor ons Katholieken Maria Hemelvaart Zondag is. Ze zullen er ons slechts om respecteeren, wanneer wij dien dag door brengen zooals wij het als Katholiek be- hooren te doen, gelijk het ieder tot eere strekt, wanneer hij leeft overeenkomstig zijn beginselen. In het artikel dat wij gisteren onder boven- staanden titel publiceerden, laat de zetter ons Vertellen, dat de teruggang in zielental in onze stad op een chemische ziekte lijkt. Nu gelooven wij graag, dat de chemie in het Beval een woordje meespreekt, maar dat neemt hiet weg, de lezer zal het begrepen hebben, dat Vrtj van een chronische ziekte spraken. In hetzelfde artikel leze men de voorlaatste alinea: „De werkloosheid is dan ook nog steeds boven normaal peil, en het valt mitsdien niet te verwonderen, dat elders ar beid en brood wordt gezocht, wat de eigen »tad niet in voldoende mate bieden kan." Gedurende de feestweek van den R, K. Volksbond, welke gehouden wordt van 20 tot 28 Augustus a.s., zal een fancy-fair ge houden worden. In verband hiermede werd gisteravond een Vergadering gehouden van degenen, die aan deze fancy-fair hun medewerking willen ver teenen. De fancy-fair zal iederen avond ge iend zijn, van 810 uur. In de groote gehoorzaal van den R. K. Volksbond zullen alte mogelijke attracties aanwezig zijn, als: eej' grabbelton, schiettent, visclitent, sjoelbak enzoovoorts. De prijzen, welke reeds werden aangekocht, bijzonder fraai. Zelfs de meest lastige bezoekers zullen er iets van hun gading bij hunnen vinden. fJm het aantal bezoekers zoo hoog mogelijk °D te voeren, heeft het bestuur besloten, aan e-hen zooveelsten bezoeker het getal wordt dader bekend gemaakt een aandenken te °Verhandigen. teneinde ieder de gelegenheid te geven, fancy-fair te bezoeken, is de entrée- Djs zoo laag mogelijk gesteld, n.l. op slechts cents. De echtgenooten der leden van den R. Volksbond hebben vrij toegang. 3 Dp den laatsten Zondagmiddag, zal van t°t 5 uur een kinderfeest gegeven worden, een muziekgezelschap, dat des avonds Ui', Ieven in de brouwerij moet brengen, is n nog in onderhandeling. Overdag 18 Augustus zal O. B. K. in de der leus"schulp een concert geven, waarop on- i)1(,r„nieer zuiIen worden uitgevoerd de num- 2c,lflaWaamee B' K' den daarop volgenden stedei n a' utehomen op het door Purmerend's muziekkorps te Purmerend uitge- Schr, Het even concours. concert, dat te acht uur aanvangt, fs wuuert, aat s toegankelijk. Afdeeling „St. Liduina" Dinsdag hield de afd. „St. Liduina", Schie dam, van den R. K. Bond van P. T T.- personeel „St. Petrus" in het Singelpatronaat aan de Emmastraat een vergadering. Te half negen opende de voorzitter de vergade ring met den christelijken groet en heette de afdeelingsleden die bijna voltallig' aanwezig wai en, van harte welkom. Vervolgens in stalleerde hij met een hartelijk woord den voor de afdeeling benoemden geestelijken adviseur, den weleerw. heer kapelaan Bekkers, en sprak den wensch uit, dat het adviseur schap tot steun zoude worden van de af deeling, welke wensch met een opwekkend woord door ZijnEerw. beantwoord werd. Daar na^ deed de secretaris mededeeling van de ingekomen stukken, aanvragen om steun enz. Voor een bijdrage voor een geschenk aan den oud-bondsadviseur pater Stolte ter gelegenheid van diens 25-jarig priesterfeest werden een bedrag uit de afdeelingskas plus eenige vrijwillige bijdragen beschikbaar ge steld. De beantwoording van een schrijven om trent aansluiting hij de afd. van den R. K. Volksbond werd bij stemming afgevoerd. shiiten k£m iedei' ZiCh persoonliik aan" Hierna wrd overgegaan tot de bestuurs- vei ïezing, noodzakelijk geworden door perio dieke aftreding. Na stemming werd het zittend bestuur herkozen en als 3e bestuurs- Hl e heer v. d. Linden. Hoewel van de vergadering uit stemmen opgingen die be toogden dat indertijd mej. Juffermans als 3e bestuurslid aangewezen was, bleek na per soonlijke bespreking met laatstgenomde, dat deze alleen officieus door den voorzitter was aangezocht, doch nooit officieel haar be noeming als bestuurslid op een vergadering had plaats gehad. De contributieverhooging gaf veel stof tot bespreking, waaraan door den geestelijken adviseur ijverig werd deelgenomen. Het door het bestuur ontworpen contributieschema werd, eenigszins gewijzigd, met twee stem men tegen aangenomen. Als afgevaardigde voor de afdeeling om deel te nemen aan de buitengewone vergade ring van den bond op 18 September a.s. te N« h h ;aa,tep'wezen de heer de Ruiter. Na behandeling van nog enkele punten van ondergeschikt belang (o a biidraee voor 4. opgerichte «.„„„eLU.i!3 Z vaandel voor den geheelen hond, welk punt werd aangehouden) si00t dc voorzitter Pmet een woord van dank aan de leden voor de prettige discussies en de 7 ongeveer te 11 trouwe opkomst, ongeveer te 11 uur de vergadering. MEJ. j. DEN WYL Gisteren is te Heerlen nn leeftijd van 25 jaar leerares in het koken aan de huishoud- en im dustrieschool alhier, waaraan de overledene gedurende een vijftal jaren verbonden Is ge! DIEFSTAL Tijdens afwezigheid der bewoners is gister middag een tot dusver onbekend gebleven pjfsoon binnengedrongen in de wonfng van mej. C. P. aan de Leliestraat, waar hij twee aan een muur hangende 1 horloges heeft ontvreemd heeren" RIJWIEL ONTVREEMD Ten nadeele van J. v d t> Veenlandstraat, is op het PabripleTh^een heerenrijwiel ontvreemd. BEIAARDBESPELING Het programma der 3e beiaardbespeling op den St. Janstoren op-Vrijdag 12 Augustus van 9-10 uur S avonds door den heer Ferd. Timmermans, luidt als volgt: 1. Allegro 2' f^d ™UiSliedcmi: a' Gelacidg Vader land; b. Merck toch hoe sterk; c Geuzen lied 3. Thema met variaties Guat N 4' a' n£T w J!1™1 b" Gangspildeuntje; c. De Waldhoorn; „it: Kun Je 5. 't Carillon van Duinkerken (Stedelied)' 6. Sonatine (Allegro en Rondo) D. v. Beethoven 7a. Moederke alleen j. p j WiertfJ 7b. Mijne Moedertaal L. F. Brandts Buys Aangifte van 810 Augustus GEBOREN: Johannes B., z. v. B. de Koning en W. A. Heijmans, Broersveld Willem E z. v. J. Pronk en A. van der Vlis, Huijs- mansstraat Hendrika C., d. v. J. c. Vleg- geert en P. I. C. Broekhuizen, Gordonstraat. OVERLEDEN: M. van Schijnde], 82 j., wed! G. Kins, Nieuwe Haven. GEMEENTELIJKE ZWEMINRICHTING De temperatuur van het water bedraagt he den 72 graden. vV~ A A .a ..A GENEESKUNDIG SCHOOLTOEZICHT Jaarverslag 1926. Aan het verslag, dr. De Kanitz, betreffende het geneeskundig schooltoezicht over 1926 ont- leenen we het volgende: Het jaar 1926 kenmerkte zich niet door bij zondere voorvallen. Van den kant van de hoofden der scholen en van de onderwijzeres en onderwijzeressen, mocht ik ook dit jaar weer alle hulp en steun ondervinden. In 1926 zijn geen nieuwe scholen in gebruik genomen, terwijl evenmin een groote verbou wing der scholen heeft plaats gevonden. Het aantal leerlingen bedroeg bij het begin van den cursus 1926-27 (opgave September 1926): 2 gemeentelijke bewaarscholen 265 jon gens, 230 meisjes; 5 R. K. bewaarscholen 393 jongens 323 meisjes; 16 gemeente-scholen L. O. en U. L. O. 1751 jongens, 1527 meisjes; 10 R. K. scholen L. O. en U. L. O. 1123 jongens 1214 meisjes School B II heeft van September 1926 af geen 6e klasse gehad; de le en 2e klasse van school H zijn dezen cursus wegens het kleine aantal kinderen samengevoegd, terwijl op de de Aloysiusschool geen leerlingen waren in de 3e en 6e klasse. Onderzoek. Ook dit jaar had het onder zoek der klassen geregeld plaats, terwijl 2 klas sen, die het vorige jaar door bijzondere oor zaak niet onderzocht waren, dit jaar als 2e klasse aan een onderzoek werden onderwor pen. In de meeste gevallen kan iedere klasse ge durende één schooltijd onderzocht worden. Van enkele klassen, die een zeer groot aantal leer lingen bevatten, en waarvan verwacht kan worden, dat de opkomst goed zou zijn, moest het onderzoek over twee schooltijden verdeeld worden. De opkomst der kinderen schommelt meestal tusschen 50 pet. en 87 pet. maar In enkele ge vallen was de belangstelling gering (24 pet.). Van de meeste medici mag ik de briefjes, die ik aan de ouders meegeef, geregeld terug ontvangen; hun medewerking stel ik zeer op prijs. Ook dit jaar werd het gemis aan een school verpleegster meermalen ernstig gevoeldde motieven waarom, mug' in' bekend achten. De bestrijding van onrein en hoofduitslagen blijven mijn aandacht houden; waar ik in sommige gevallen goede resultaten meen be reikt te hebben, blijkt na eeuigen tijd de oude kwaal weer de overhand gekregen te hebben; onwetendheid (resp. onverschilligheid) van de ouders zijn moeilijk te overwinnen 'actoren. Misschien zullen op den duur hier alleen dan gunstige resultaten verwacht mogen wor den, indien, gelijk dit reeds in Amsterdam is geregeld, een bepaling in de algemeene poli tieverordening wordt opgenomen, volgens wel ke het den ouders verboden kan worden, kin deren anders dan met kaalgeknipt hoofd naar school te zenden. De tegenwoordige mode van „pagekopjes" is onvoldoende hulpmiddel. Met nadruk moet ik opnieuw wijzen op het veelvuldig voorkomen van carieuze tanden en kiezen; de zorg aan het gebit besteed, laat zeer veel te wenschen ovpr. Gedeeltelijk moet ik dit toeschrijven aan het feit, dat er geen gelegenheid bestaat om goedkoope tandheel kundige hulp te verkrijgen. Het grootste ef fect zal men bereiken, indien een schooltand- arts aangesteld kon worden; maar zoolang dit o.a. om financieele redenen niet mogelijk is, lijkt het mij noodzakelijk, dat de ziekenfondsen hun arbeidskring uitbreiden en aan hun le den de gelegenheid geven, al moest dit ge paard gaan met een geringe verhooging van de contributie, goede tandheelkundige hulp te verkrijgen. Aan het nut en behoud van een gezond gebit moest door de tandartsen veel meer bekendheid gegeven worden. Voor 76 gevallen van oogafwijkingen ver wees ik naar den huisarts, en voor 53 gevallen van otitis en-of hypertropische tonsillen, al of niet gepaard gaande met verschijnselen van adenoied, gaf ik aan de ouders den raad de hulp van hun huisdokter te vragen. Meerdere malen trof ik gevallen van asthma en chronische bronchitis aan; in enkele geval len wezen de verschijnselen op een tubercu leus proces. Voorzoover deze kinderen niet onder behandeling waren, gaf ik den moeders den raad naar hun huisdokter te gaan of het kind op het Consultatiebureau van t. b. c. te doen onderzoeken. Toestand der schoolkinderen. Groote ver anderingen aan-of nieuwe bouw van scholen hadden in het verloopen jaar niet plaats. Het snoeien van de boomen in de Nassau- laan vóór de St. Josephschool heeft wel eenig nut gehad om beter licht in de lokalen te hebben, maar niet voldoende. M.i. houden de groene bovenglazen te veel licht tegen. Voor de verbouwing van de St. Thomas- school zal, naar ik hoop, de slechte verlich ting van een paar lokalen verbetering onder gaan. De oude Aloysiusschool zal in 1927 verbouwd worden. Over de verbouwing van deze beide scholen hoop ik gunstige resultaten in mijn volgend jaarverslag te kunnen vermelden. De St. Maria-school en de laagste klassen van de St. Liduinaschool in de Westmolen- straat blijven nog steeds donker; ik krijg den indruk, dat op mijn herhaald wijzen op de slechte verlichting geen verbetering zal ko men, voordat ook voor deze scholen verbou wing zal plaats vinden. Aantal leerlingen. Door de wettelijke voorschriften was ook dit jaar het aantal leer lingen fn' de klassen veel grooter dan ge- wemseht fs. Met hot oog hierop' Word F nóg' eens uitdrukkelijk gewezen op het nut van goede ventilatie. Vooral in de pauze, tusschen de lesuren en tusschen den ochtend- en middag schooltijd, wordt ruime ventilatie ten sterkste aanbevolen. Daarom lijkt het mij onjuist, dat in het speelkwartier kinderen voor straf in de loka len moeten achterblijven; een goede ventilatie kan dan niet plaats hebben. Besmettelijke ziekten. In 1926 zijn te mijner kennis gebracht: 6 gevallen van diphtheritis; 9 gevallen van febris typhoidea, waarvan 4 ge vallen afkomstig uit Overschie en 1 van het eiland Rozenburg; 204 gevallen van roodvonk en 420 gevallen van mazelen. Het aantal roodvonkgevallen is aanmerke lijk lager dan in 1925 en neemt ook nu nog in aantal gestadig af; de meeste gevallen kwa men nog in de eerste 6 maanden van 1926 voor (n.l. 131). Deze roodvonkgevallen kwamen over de geheele stad verspreid voor, zoodat ik op geen enkele school een infectiehaard heb kunnen aantoonen, waardoor ook bijzon dere maatregelen niet behoefden genomen te worden. Daartegenover vertoonden de mazelen een grootere uitbreiding, vooral in de maanden Januari, Februari en Maart (resp. 90, 106 en 93 gevallen). Om zooveel mogelijk de infectie op de bewaarscholen tegen te gaan, moest ik enkele malen ingrijpen en gaf lk aan het hoofd der school den raad om uit de klasse, waar het mazelengeval zich had voorgedaan, kinderen, die nog geen mazelen gehad hadden, voor een korten tijd niet tot de school toe te laten; op deze wijze kon de schoolinfectie tot enkele gevallen beperkt worden. Om hierin te slagen Is van bijzonder belang de directe aangifte der gevallen, wat nog niet voldoende tot de ouders is doorgedrongen. Vooruitloopende op mijn verslag over 1927 kan ik nu reeds mededeelen, dat in 1927 op een school na de Pinkstervacantie 11 kindo ren ziek waren aan mazelen, terwijl van slechts 3 gevallen aangifte werd gedaan. Gezondheidskolonie. Evenals vorige jaren werden in 1926 door de Schiedainsche gezond heidskolonie een 50-tal leerlingen der open bare scholen voor een tijdperk van 4 weken naar Voorthuizen gezonden. De resultaten waren over het algemeen gunstig. Bovendien gingen nog 41 kinderen geduren de 6 weken naar gezinnen in Zovenaar, Dragt- ster-Compagnie, en Venlo. Waar de afstand naar Dragtster-Compagnie m.i. veel te groot is (de reis duurt ongeveer 6 uur) heb ik aan de centrale commissie in den Haag aangevraagd bij volgende uitzendin gen de Schiedamsche kinderen niet meer zoo ver van huis uit te besteden. Het keuren van ongeveer 250 kinderen vor derde ook dit jaar weer veel tijd, maar indien de resultaten dezer uitzendingen gunstig zijn, kan men met voldoening op dezen arbeid te rugzien. Nu door één der leden van den raad dezer Gemeente de wensch werd uitgesproken, dat tot aanstelling van een schoolverpleegster wordt overgegaan heb ik op verzoek van den Burgemeester een rapport opgesteld, waar- In werd opgesomd voor welke bezigheden de schoolverpleegster nuttig en noodig geacht werd; de keuze zal m.i. niet gemakkelijk zijn; want de schoolverpleegster moet, behalve haar eigenlijke vakkennis, een algemeene ontwik keling hebben en een grooten tact om met de minder gemakkelijk te overtuigen ouders om te gaan. Op mijn spreekuur zijn 118 leerlingen aan een afzonderlijk onderzoek onderworpen; in de meeste gevallen geschiedde dit voor afwij kingen van de gezichtsscherpte of v'an het gehoor. Intusschen heeft de gemeenteraad, naar men weet tot aanstelling van een schoolver pleegster besloten (Red. N. S. Ct.) Enkele weken geleden heeft wethouder Van Velzen aan de verschillende hier ter stede be staande bestuurdersbonden om hun medewer king verzocht teneinde na te gaan in hoeverre de huren na 1 Januari 1916 en na de ophef fing der huurcommissie In Mei 1926 verhoo gingen hadden ondergaan. De leden van den R. K. Volksbond, die een huis van een particulieren eigenaar bewonen, ontvingen of ontvangen allen een biljet ter in vulling. We vertrouwen dat ze het allen zonder uitzondering en liefst onmiddellijk zullen in vullen. 't Is een heel kleine moeite, 't is hun bestuur dat het hen vraagt, de gegevens blijven geheim en het is ln hun eigen belang, want de door hen verstrekte gegevens dienen voor het onderzoek of er hier ter stede behoefte bestaat aan een plaatselijke huurverordening. Het bestuur van den R. K. Volksbond, dat met de gemeente wel meer in relatie treedt, en in het belang van zijn leden vaak de mede werking der gemeente Inroept, zal, nu het er om gaat de gemeente een dienst te bewijzen, die toch ook weer het algemeen belang ten goede komt, de spontane medewerking zijner leden op hoogen prijs stellen. Vrijdag 12 Augustus. Ledenvergadering Ned. R. K. Bouwvakar- beidersbond „St. Jozef", gebouw R. K Volks- bond. Aanvang 8 uur. Donderdag 18 Augustus Concert O. B. K., Orpheusschulp. 's Maandags, repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius, 8 uur, r.k. Volksbond. Dinsdags: repetitie R.k. Mannenzangvereenl- ging St. Caeeilea, half 9, r.k. Volksbond. St. Joris Doele, Stedelijk Museum. Geopend eiken Zaterdag van 2—5 uur. BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn SCHIEDAM, 11 Augustus. Officieele noteeriug van da Commissie uit da Kamer van Koop. handel. Moutwijn 46 pet. ƒ15. Namens de commissie voor de noteering}] H. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 11 Augustus. Men noteert voor spiritus 100 pet. 33.—. Spoeling 1 Noteering van de Coöp. Vereen. „Schled. Spoelingvereeniging". Heden 1,60 per ketel. Gisteravond hield de R. K. Radiovereeniging. een vergadering in het gebouw van den Katho lieken Kring. Een dertigtal dames en lieeren hadden aan den oproep van het voorloopig bestuur gevolg gegeven. Nadat de voorzitter van het voorloopig be stuur, de heer J. N. Post, de bijeenkomst met den christelijken groet had geopen en de aan wezigen welkom had geheeten, deed de secre taris voorlezing van de notulen der stichtings- vergadering, welke onder leiding van den voor zitter der K. S. A., den heer Mouwens had plaats gehad, en waarin de geestelijke vader van den K. R, O. het werk der vereeniging had uiteengezet. Als gevolg van diens geestdriftigs rede was het ledental al dadelijk met eeu twintigtal vermeerderd, terwijl het thana do honderd is gepasseerd. De voorzitter heette vervolgens kapelaan 3. Bekkers als geestelijk adviseur welkom, eh sprak den wensch uit dat een aangename sa menwerking tot heil der vereeniging zou mó gen strekken. Onder de ingekomen stukken waren ver zoeken tot oprichting van een technische amac teurscommissle, ter voorlichting ln technische aangelegenheden. De reeds Bisschoppelijk goedgekeurde statuten werden aangenomen. De naam van de vereeniging werd vastgesteld als R. K. Radio-vereeniging „St. Liduina". Een lid van den K. R. O. is zonder bijkomen de contributie lid van de plaatselijke vereeni ging. De heer J. W. Post en de overige leden' van het voorloopig bestuur werden bij accla matie in het definitieve bestuur gekozen. Het bestuur werd gemachtigd tot de oprich ting van parochieele propaganda-commissies van de aanwerving van nieuwe leden. Staande de vergadering traden reeds een drietal hee ren tot zulk een commissie toe. Verschillende kwesties werden nog ter sprsv- ke gebracht, als die van de plaatselijke cen trales, contributie, de rechten der donateurs enz. Bij de rondvraag vestigde de geestelijke ad viseur de aandacht op de beteekenis van de ontwikkeling door spreekbeurten op technische avonden, wat zeker, evenzeer als de propagan da voor aanneming, van groote propagandis tische waarde zou zijn. De voorzitter antwoordde, dat hier een. vruchtbaar werk lag voor de op te richten technische amateurscommissie. Na een woord van opwekking en van dank sloot vervolgens de voorzitter de geanimeerde bijeenkomst met den christetlijken groet. Door B. en W. Is aan de Schiedamsche reddingsbrigade toestemming verleend om in de zweminrichting onder leiding van het per soneel te oefenen. De oefeningen zijn vastge steld voor dames op Woensdagavond van 8 tot 9 uur en voor heeren op Vrijdagavond, even eens van 8 tot 9 uur. Het bestuur verzoekt belangstellenden op die avonden aanwezig te willen zijn, en of zich als lid op te geven aan het zwemperso- neel. Voor het lidmaatschap moet men den' leeftijd van 16 jaar bereikt hebben.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 1