WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1927 EERSTE BLAD BRUTAAL Op verschillende politiebureaux werden den laatsten tijd busjes van de Oentenveresniging voor hulpbehoevende blinden gestolen en niettegenstaande deze diefstallen in het hol van den leeuw geschiedden, kon men den dader niet te paklten krijgen. Wel viel het op dat deze diefstallen altijd op Zaterdag of Maandag geschiedden. De verdenking viel hierdoor op een schoenmakersknecht, die juist op dien dag op de verschillende bureaux schoenen kwam halen en' brengen. Toen Zater dag j.l. aan de post van de bereden politie in de Korte Hillestraat weer een busje werd ontvreemd kon geconstateerd worden dat een bepaalde scboenmakerskecht daar geweest was. Deze is daarom 's nachts door de recherche van zijn bed gelicht. Hoewel hij aanvankelijk ontkende is gebleken dat hij voor zijn doen te groote verteringen heeft gemaakt, zoodat de aangehoudene, de 17 jarige J. J. L. S. tenslotte heeft bekend. In twee der busjes hadden resp. bedragen van circa acht en zeven gulden gezeten. DIEFSTALLEN DIJKftUZlE Oe 27-jarige J. R. en de 34-jarige A. D. kre gen gisterenavond, nadat zij samen aan het passagieren waren geweest, heftige ruzie over een beurs, waarin een Tijksdaalder had gezeten, welke, nadat D. die aan R. ontrukt had eft tenslotte weer teruggegeven, verdwenen wax Het aantal belangstellenden voor hun twist Was zóó groot, en de mannen maakten zich zoo kwaad, dat de politie het noodig achtte, beiden in te rekenen, en ter ontnuchtering lo gies te verschaffen in het cachot. INBRAAK PAGINA 3 DE NIEUWE KONINGINNEBRUGr Een nieuw werkplan HUGO VERRIEST HERDACHT. UIT HILLEGERSBERG AANBESTEDING. LAATSTE BERICHTEN. VLIEGTOCHT NEDERLAND-AMERIKA EEN ZUIVER ZAKELIJKE OPZET. Nog niet zeker van welke maatschappij men gebruik zal maken EEN K. L. M-CURSUS VERBETERING DER RIJKSWEGEN BOTSING TUSSCHEN VRACHTAUTO EN TREIN. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM DE ZAAK SACCO EN VANZETTI J OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG] Auto vernield „ALS HEER GEKLEEDE" ROOVERS EET NIET TE VEEL GRAANKORRELS INWENDIGE GISTING. IN EEN RUIM GEVALLEN. Kneuzing en verwonding de gevolgen JAMES OLIVER CUR WOOD f GEVONDEN VOORWERPEN. Aan de verschillende Politiebureaux zijn in de week van 5 t/m. 11 Aug. 1927 de volgende ge vonden voorwerpen gedeponeerd, omtrent wel ke inlichtingen zijn te bekomen aan het Hoofd bureau van Politie aan het Haagsche Veer al hier op Dinsdag en Woensdag van des middags 123 uur. Aan het Hoofdbureau van Politie: eenige sleu tels, ringen met sleutels, portemonnaie's, tasch- jes, parapluie's, R. B. merken, autopeds, kin- dercape's, lorgnetten, en brillen, duo rijwielzit ting, fietstaschje, rozenkrans, kaatsbal, ijzeren gewicht 1 kg., bronzen medaille, 2 zakdoekjes, kistje „Blue Band", kindermantel, dam. arm bandhorloge, koperen gewicht 5 kg., handkoffer tje. vulpotlood, oorbelletje, paardenhoofdstel, R.-K. boekje, auto-binnenband, kinderschoen tje, zilveren armband, koffertje met inhoud, zwempak met handdoek, armbandje met portret, bal van een autohoorn, zw. damesschoen, vin gerhoed en naaigarnituur, 1 paar damesschoe nen, colbertjas, krukhaak, lapjes voering enz., wagensleutel, portretbroehe, lederen pet, brood zak met inhoud, sierspeld, rol jalouzieband, schopje, machine-onderdeel, „Teddy" beer, grijze gleufhoed, zak waschgoed. Bij vinders: zw. taschje, inh. geld, gouden ring enz., M. Frank, Cath. Beersmansstr. 74b; acte- tasch, portier Nieuwe Raadhuis; zilv. rozen krans, B. Metzelaar, Provenierssin gel 37; voet kussen, Tj. Heelsfeergen, Hoveniersstr. 18; zon nebril, Bender, Steiger 12; 6 portretten (heer en dame), D. Trijtel, Kruiskade Sl/2; R. B. merk in étui, P. Bruens, Spoorsingel 14a; R. B. merk in étui, D. v. Schie, Hendrik de Keijzerstr. 07 R. B. merk, A. v. Deursen, Hilledijk 217b; K. B. merk in étui, J. A. Barm, Zeisstraat 20a; R. B. merk kosteloos, F. v. d. Berg, Riederstraat'25; R. B. in étui, J. Visser, Wolphaertstr.^25b; R. B. merk, C. v. d. Mee, Eben Haëzerstr. 85c; R. B. merk, H. Struijk, Busken Huetstr. 23a; R. B/ merk, K. Jongeneel, Schippersstr. 44b; heerenre genjas, A. Demmers, Jan Sonjêstr. 3; kerkboek je, F. de Jong, Waterloostr. 174; taschje inh. portemonnaie, P. Gomijs, le Jerichostr. '80a; mondharmonica, B .v. Gennep, Rubensstr. 51; bankbiljet, J. F. v. Baart, Taborstr. 72; br. hee- renportem. inh. eenig geld, K. Barto, Noordeinde 48; damestaschje inh. geld -enz., M. Haasdonk, Ged. Slaak 60; handtaschje inh.- eenig geld, J. Kerkhof, Van ReijnStr. 3b; 5 el vitrage, J. v. Noort, Sophiastraat 8Sa; ring met 2 sleutels, B. v. d. Meer, le Res. Boezemstr. 24a; koperen sleutel, J. Moelker, Vredenoordkade 5b; regen jas, B. v. d. Wijngaard, Crooswijkscheweg 87b; missiekrulsje, J. Raadgever, Pijnacker'plein 12; blok gewichten, J. EJgers, Xoussaintstr. 43b; grijze stofjas, A. Koote, Bloldandstr. 104; 1 paar lage schoenen, H. Oele, Zaagmolenstr. 22; zwy dam. portem. inh. eenig geld en horloge, kwi tantie, L. v. d. Hacht, Palestinastr. 81a; kinder schortje, J. Clemens, Ackersdtjkstr. 16; koperen gewicht, A. Biete, Wilgenweerd 31; zwart taschje, inh. geld en ring met 3 sleutels, A. Marlnus, Riederlaan 86b; br. dam. portem. Inh. geld en 2 postzegels, W. V. Dongen, Putschebocht 20; bruine mantel, D. Langeveld, Dordtsche- straatweg 687/3; ring met 6 sleutels, A. Anteu- nissen, Langegeer 256; bankbiljet, A. Murk, Fetienoorddijk S7a; dameshandtaschje, M. Zijl- mans, Wolpha.ertsbocht 129; portem. inh. geld, J. Slotboom, Bakkerstr. 57; ring met 11 sleutels, P. de Ritter, Mr. Arendstr. 40b; gouden man chetknoop, M. Morauw, Rondolaan 7defect doublé montuur, Reentvaart, Charl. Lagedijk 178; ring met 3 sleutels, J. Houtman, Oppert 1; doos kinderspeelgoed, C. v. d. Boom, Voorhaven 36; bankbiljet en zaklantaarn, M. v. Woestijne, Ver- laatstr. 22; zilv. daan. polshorloge, M. Hoogen- doorn, Josephstr. 182a; Amerlkaansch medaille, W. Aalhuizen, Volmarijnstr. 67; grijze heeren- regenjas. Mej. Tpruijt, v. d. Palmstr. 10b; br. led. portef. inh. papieren en portretten, A. Ven- tinck, Van Reijns.tr. 63; loterijbriefje, Van Driei, Haspelstr. 36; zijden japon, M. Kabbedijk, Bing- leystr. 24b; heerenportem. met eenig geld, J. v. Veen, Da Costastr. S7b; doublé armband, Mej. de Lange, Jonker "Fransstr. 107; voerzak met kruik enz., Bureau Pau! Krugerstraat; ledig olievat, Bureau Nassaulaan; doos inh, 30 plumeaux er. 36 handbor.stels, Bureau Just dienst Nassaukade; schop, Bureau Charlois. Uit een pakhuis in de Wijnstraat zijn ten na- deele van een krantenfirma eenige dekzeilen ontvreemd. De politie arresteerde den 37-jarïgen Duit- schon slager A. H. S., wegens diefstal van klee- dingstukken in een logement aan den Dijk, ten nadeele van de Zweedsche zeelui gebr. E. S. had bij zijn arrestatie een deel der gestolen kleeren aan.. -- Ten nadeele van P. de J., wonende in de Willebrordusstraat is in de Vierambachtsstraat een rijwiel gestolen. Op de Kippenmerkt is ten nadeele van den koopman G. de M. uit Kralingen een kist met ECO eieren gestolen. Met behulp van valsche sleutels heeft men zich in den afgeloopen nacht toegang verschaft wt den sigarenwinkel van van Z„ aan de E oordblaak. Uit de cassa werd een bedrag van 20 gulden aan wisselgeld gestolen. Een zakje •het geld werd onaangeroerd gelaten, zoodat toon vermoedt, dat de dief gestoord is. Men weet, dat de Nederlandsche Aanne- mings-maatschappij voorheen firma H. F. Boersma te 's-Gravenhage bij de aanbesteding van den onderbouw voor de nieuwe Koningin- nebrug twee inschrijvingsbrieven heeft ingele verd. In één hiervan is sprake van een ver snelde uitvoering. De aannemingsmaatschappij kon dit voorstellen, omdat zij als uitvoerder van werk aan de damkuipen reeds op het ter rein haar iftateriaal had en alzoo eenig werk kon combineeren. Er was, zooals te begrijpen is, eenig overleg noodig met de aannemers van den bovenbouw, wier werk op den onderbouw moet aansluiten. Na veel wikken en wegen kwam men er toe een nieuw werkplan samen te stellen, waarin de voorstellen van de Aan nemingsmaatschappij, aan wie de onderbouw werd opegdragen, verwerkt werden. Men hoopt nu, zonder al te grooten tegen slag, half November van het volgende jaar de bi ug gereed te hebben. Echter; tegenslag is heelemaal niet uitgesloten, want het werk is zóó geregeld, dat het betonwerk juist in den winter afgemaakt moet worden. Als er nu veel f oi st komt, wordt het werk opgehouden. De uitvoering denkt men zich als volgt: heel spoedig zal een aanvang worden gemaakt met het wegbreken van de oude landhoofden, waar schijnlijk deze week nog. Dan worden palen geheid voor de nieuwe landhoofden en wordt toet de pijlerconstructie begonnen. Gelijktijdig tooid P1JIerb0UW W0Tden ds landhoofden vol lik een,.terrein bij de Waalhaven worden de van T,S' ,i, i'eneU m°etea voor de verbinding gemaakt Pi3l6rS' Va" te voren kIaar Men hoopt met dit gedeelte van het werk ongeveer half Mei gereed te zijn. Als de livers aangebracht zijn, begint men direct met dén bovenbouw Van te voren zijn dan op een ter em aan de Waalhaven de twee kleppen van bruS reeds klaar gemaakt. ZIJN GEBOORTEHUIS TE DEERLIJK. De onthulling van een gedenksteen. an onzen Brusselsc'nen correspondent). D e e r 1 ij k, 14 Augustus 1927. Waren wij vorig jaar te Ingoyghem tegen woordig bij de onthulling van het monument netix nëra£ Va" Hug0 Verrlest 7-S-, den cmver- getelijken „pastor van te lande" en levens wekker van Vlaanderen, thans staan wij ter gelegenheid van een nieuwe herdenking te Deerlijk voor het geboortehuis van den man eè6 g'ero'spel1 om voor zijn volk te worden een redder en een profeet. Als een ziener is bij gegaan van Noord tot Zuid, overal met zijn kond°ige^teLen ZijU overtuigend woord ver en mW- r Ü6t Stof Van vergetelheid 1 C° aan t vergaan was een der ns e kleinoodiën van de wereldcultuur. Hugo Verriest. Dit nu was zijn eigen Vlaamsche volk dat me zpn schilders en zijn beeldhouwers zlin dichters en zijn zangers, zijn geleerden X mystieken aan de spits had gestaan ^uwen lans en nu jammerlijk aan 't aftakémt reddeloos verloren scheen te »aan m de kracht zelf van zijn c£S^SS drong en verbasterde. Maar Noord en Zuid hoorden den wekkénden kreet van den ziener. uea De Groot-Nederlandsche gemeenschap kwam in opstand tegen het perspectief xt i kwam verschillig blijven haar Lrer «T* T loten zou doen verliezen. En Vbiander-^X't uit den vergeethoek getrokken. Nog is de oogÏ met rijp, de stnjd niet gewonnen. Maar wte zal durven loochenen, dat sedert Verriest zbn levensweldienden roep deed werklinken Vlaan dere zijn geestelijke, culturele en sociale'noo' den niet aanmerkelijk heeft zien verminderd Verriest verdient dan ook den oprechten dank van geheel zijn volk, dat zou bewÏÏzen niet waardig te zijn te bestaan indien bet zijn groote dooden zou vergeten. Vlaanderen ver- geet niet. De genegenheid voor zijn nastor" is algemeen. Geloovige en ongeloovïge Viamin gen, maximalisten en minimalisten vinden elkaar terug m de gezamenlijke vereering die allen zonder voorbehoud koesteren voor den verheven priester en Vlaming, die monkelend door de wereld is gegaan, al goed doende Geen enkel Vlaamsch leider kan op zoo een spontane liefde van geheel het Vlaamsche volk aam spraak maken. Dat hebben wij vandaag eens te meer met eigen oogen kunnen zien. Was vorig jaar de herdenking bij het "graf grootsch, deze van heden, voor het huis waar de pastoor werd geboren, was niet minder aandoenlijk. Hier toch was het, dat in zijn prille jeugd de kleine Hugo zijn eerste onderricht kreeg in de vermaarde school van meester Pieter-Jan Renier, den fabeldichter, die nooit door zijn j grooten leerling is vergeten geworden. Heit was eveneens te Deerlijk, dat Verriest 1 zijn eerste muzieklessen kreeg en wel van nie mand minder dan Peter Benoit, die daarvoor vanuit Harelbeke naar hier kwam. Het is dus begrijpelijk, dat na Ingoyghem, het schilderachtige arbeidsveld en later rustoord van dezen grooten priester, ook Deerlijk, zijn geboortedorp, dat reeds een gedenkteeken be zit ter eere van meester Renier, ook zijn roem rijksten inboorling, wijlen pastoor Hugo Ver riest, op duurzame wijze heeft willen her denken. Door een delicate attentie van het feest comité werd de geheele familie Verriest in deze hulde opgenomen, want naast den pastoor wa ren ook zijn broers Karei, notaris, Gustaaf, professor van Leuven en Adolf, advocaat, strij dende Vlamingen voor het goed récht van hun volk, dat hun zoozeer aan het hart lag. Natuur lijk, werden ook de moeder en de vader niet vergeten en hun aandenken groote eer aan gedaan. De feesten, die wij hier tlians bijwonen, wer den gisterenavond aangekondigd door het bul deren van het kanon en het hijsohen aan de gevels van Vlaamsche en Belgische vlaggen. De kerkelijke plechtigheden. Vanmorgen was de dorpskerk te klein om al degenen te bevatten die gekomen waren om ter intentie van den dierbaren doode de plechtige Hoogmis bij te wonen. De Ceciliakring van Tieghem zong onder de leiding van den bekenden Roomschen componist Alfons Moortgat, een tweestemmige Mis van Ni veile en een Ave verum van Peeters. De kanselrede werd gehouden door den eer waarden pater Jozef de Vriendt, redemptorist te Roeselaere. Op het einde der mis werd het De Profun- dis gezongen, waarna een bloemenhulde werd gebracht aan de graven van de te Deerlyk ter aarde bestelde afgestorven leden van de fa milie Verriest. Onmiddellijk daarop werden de bij de fees ten tegenwoordige familieleden door het Ver riest-comité^ officieel in bet geboortehuis van den „pastor" ontvangen, waar hun de eerewijn werd aangeboden. In het Jongenspatronaat had daarna een feestbanket plaats. Het feestmaal Daarbij zaten een honderdtal personen aan, waaronder talrijke leden van de familie Ver riest, bet Verriest-comité, de bekende volks schrijver A. Hans, beeldhouwer Lagae, de eer waarde heer Lutkie uit 's-Hertogenboseh, de 84-jarige burgemeester Renier, de heer M. Lie- senborgs, vertegenwoordiger van het A. N. V. pastoor Consement, van Deerlyk, tal van gees telijken en last not least, Pauline, de populaire „maarte" van wijlen pastoor Verriest. Minister Huysmans, burgemeester van Cau- welaert, senator Carnoy en Dr. Bruwiere, lid van den „Swigenden eede", hadden bericht van verhindering gezonden. De voorzitter van het Verriest-comité, Dr. ïsebaert, heette de aanwezigen welkom. Prof. Dr. Gustaaf Verriest, zoon van wijlen den Leuvenschen professor van den zelfden naam, dankte het comité omdat het de leden van heel de Verriestfamilie in deze feestelijk heden had omvat. De Vlaamsche journalist Hans sprak namens de pers. Tenslotte sprak hier nog de Haagsche leeraar Moerman, om getuigenis af te leggen van de genegenheid waarmede ook Noord-Nederland de nagedachtenis .van pastoor Verriest om ringt De onthulling. De onthullingsplechtigheid .van de gedenk plaat geschiedde 's middags. Deze werd voorafgegaan door een schilder- achtigen volksstoet, die geopend en gesloten werd door ruiters van de St. Elooidgilde van Deerlijk en waarin meestapten acht muziek korpsen, enkele zangvereenigingen en een vijf tigtal andere Vlaamsche vereenigingen, waar onder studentengilden, meisjesbonden, arbei ders- en middenstanders-organisaties, enz. Bij het défilé werden de mooie Vlaamsche gildevlaggen in groet voor het geboortehuis neergelaten, waarna de vaandrigs zich op het Verriestplein opstelden en alaho met hun vaan dels een kleurige omlijsting vormden van de feestvierende massa. Hierop volgde de onthulling der gedenkplaat. De onthullingsplechtigheid werd geopend met een dreunenden Vlaamschen leeuw. Op dat oogenblik werd de leeuwenvlag weg getrokken, die den gedenksteen tot nog toe had bedekt gehouden. Toen het volkslied gespeeld was, dat met ontbloot hoofd door al do aanwezigen eerbie dig werd aanhoord, lokten de maximalisten een kleine manifestatie uit met het roepen van: „In Vlaanderen zelfbestuur! Borms uit de ge vangenis! Voor Vlaanderen alles! Voor het Belgiekske een., sjikske.. of nikske!' Doch daar waren ook reeds de feestklokken aan 't luiden gegaan en de aandacht concen treerde zich weer geheel op het uitsluitend met Vlaamsche vlaggen en wimpels versierde ge boortehuis van pastoor Verriest. Dr. ïsebaert hield een korte gelegenheids toespraak. Na allen, die tot het welslagen van dit feest hebben medegewerkt, te hebben bedankt, zei spreker, dat Verriest zelf zijn leven beeft sa mengevat in deze woorden: ,,Hij beminde zijn God, zijn Kerk, zijn Volk, zijn taal en zijn land en heeft ze trouw willen dienen." Het ideaal van al de Verriesten bestond hierin, dat zij hun volk beter, groofer en schoo ner wilden maken, om het alzoo door eigen kracht te doen herleven. Zij waren mannen van de daad, baanbrekers. Hier liet spreker eea overzicht volgen van de activiteit der meest vooraanstaande leden van de Verriesf-familie, om tenslotte stil te blijven staan hjj Hugo, dien hij beschouwde als priester, als Vlaming en als kunstenaar. Deze toespraak eindigde met een huidepero ratie aan het Vlaanderen van Verriest en aan het Belgische vaderland. Deze laatste de hulde aan België lokte natuurlijk weer protesten nit van de zijde der maximalisten. Als tweede en laatste redenaar trad nog op de heer A. Hans. De dag werd besloten met een muziekfeest, turnoefeningen en een schitterend vuurwerk met Verriest-apotheose. Vlaanderen heeft eens te meer den man, die het met reddende hand heeft voortgeholpen op den weg naar de ontvoogding, op waardige en diep treffende kinderlijk-spontane wijze herdacht! HILLEGERSBERG, 17 Augustus. Alhier werd in het Plaswijkpaviljoen door den archi tect L. N. Krijgsman jr. aanbesteed het bouwen van een villa met garage in „Plasoord" te Hil- legersberg. Ingekomen waren 14 inschrijvingsbiljetten: W. J. Sluijs, Bergschenhoek voor 19.150; Roodzand en C., Rotterdam, 17.190; van der Berg en Hoek, Rotterdam, 19.000; Groeneweg en van Bart, Rotterdam, 15.900; D. Boot, Rotterdam 16.490; P. Ligteringen, Rotterdam 15.900; J. Heijbeek, Dordrecht 16.850; van Engelen eh Heyblom, Rotterdam, 17.360; N. v. d. Bos Czn, Rotterdam 16.974; Gouweleeuw en Kamps, Schiebroek, 17.825; Pouw en Kar man, Hillegersberg, 17.740; Gebr, Smits, Rot terdam; Visser en Schouten, Rotterdam ƒ18.737 en A. C. Verwey, Hillegersberg voor 17.896. Laagste inschrijvers: Groeneweg en Borst te Rotterdam voor 15.900 en P. Ligteringen te Rotterdam voor 15.900. De gunning werd aangehouden. Naar wij vernemen, zal binnen afzienbaren tijd een vliegtocht NederlandAmerika wor den ondernomen uit een zuiver zakelijk oog punt. De bedoeling van dezen tocht is, in den kortst mogelijken tijd groote onder nemingen in Noord- en Zuid-Amerika te bezoeken. Deze vliegtocht wordt ondernomen in op dracht van eenige groot-industrieelen hier ter lande, die voor gezamenlijke rekening één vertegenwoordiger zullen uitsturen. De plan nen voor dezen tocht, die reeds lang in be spreking waren, hebben gisteravond hun be slag gekregen. Als vertgeenwoordiger is aan gewezen de heer P. Dobbe uit Amsterdam. Van welke maatschappij men echter gebruik zal maken, is nog niet zeker, daar dft af hangt van de zeer uiteenloopende aanbiedin gen. Wel is zeker, dat wanneer de tocht binnen twee maanden zal geschieden, men gebruik zal maken van een één-motorige- machine. Het is echter geenszins uitgesloten, daar de aanbiedingen zeer hoog zijn, dat de ondernemingen die dezen vliegtocht hebben uitgeschreven, zelf een machine zullen laten bouwen, en zelf de piloten zullen aanwijzen. Volgens 'de berichten zal de tocht ongeveer een half jaar duren, teneinde de diverse firma's grondig te kunnen bezoeken. De tocht begint te Amsterdam en gaat verder over West-Ierland, New-Foundland, New-Yor.k, Ca nada en weer terug. De K. L. M. gaat een cursus openen tot opleiding van „vliegend-werktuigkundige" voor de internationale lijnen. EEN VIJFJARIG WERKPLAN DER REGEERING. Binnenkort nadoïje mededeeliitgen te verwachten Bij de behandeling van de begrooting van het Wegenfonds in de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal is door den minister van Water staat mededeeling gedaan van een door Z. Exc. ontworpen vijfjarig werkplan, dat beoogt de Rijkswegen in dien tijd in een behoorlijken toestand te brengen. Daar de verschillende vereenigingen van weggebruikers, belanghebbende corporaties e.d. bij de samenstelling van dit voor hqar zoo buitengewoon belangrijk stuk niet door Z. Exc. waren gehoord, hebi:~p de dagelijksche bestu ren van den A. N. W. B. en de K. N. A. C. in een gezamenlijk adres verzocht alsnog van het opgemaakte werkplan kennis te mogen nemen, teneinde dit in studie te kunnen nemen en eventueele opmerkingen of bezwaren tijdig on der de aandacht van den Minister te kunnen brengen. Op dit adres heeft de Minister van Water staat den besturen geantwoord, „dat het voor nemen bestaat binnenkort van Regeeringswege nadere mededeelingen over 't 5-jarig werkplan te doen, waarvan zij alzoo spoedig zullen kun nen kennis nemen". Locomotief ontspoord, postwagen Uigedru! Gisterenavond zijn onder de gemeente Well (L) een trein van den Maasbuurtspoorweg en een vrachtauto, een meubeltransportwagen uit Diisseldorf, bij een bocht van den weg tegen elkaar gereden. De auto werd zwaar bescha digd. De locomotief van den trein ontspoorde en de daarachter volgende postwagen kwam in botsing met een boom, schoof toen op de ma chine en werd nagenoeg ingedrukt. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Vannacht heeft men de lijn Nijmegen-Venlo weer vrijgemaakt. Londen 12.13%, Berlijn 59.34%, Parijs 9.78%, België (Belga's) 34.73%, Zwitserland 48.12, Amerika 2.49%, Oostenrijk 35.15, Denemarken 66.85, Zweden 66.98%, Noorwegen 64.82%, Spanje 42.12, Italië 13.60, ;iÊJj Vrijdag de beslissing 13 NEW-YORK, 17 Augustus. (V.D.) Het Oppep, ste gerechtshot te Boston, dat gisteren de kwel.' tie behandelde of hét proces tegen Sacco eg Vanzetti zou worden herzien, besloot, Vrijdag ft.s. een beslissing te nemen. I Uit Buenos-Aires wordt gemeld, dat van nacht een bomaanslag op den chef der politie aldaar is gepleegd. De bom was op het balcon gelegd en ontplofte. De gevel van het huis werd vernield, doch niemand is gewond. De' politie vermoedt, dat de aanslag verband houdt met de Sacco en Vanzetti zaak. AANRIJDING ZONDER PERSOONLIJKE I ONGELUKKEN. Gistermorgen is op een onbewaakten overweg aan den Ommendijk onder de gemeente Zoeter- woude, een vrachtauto van de graanmaalderij „De Hoop" aangereden door een personentrein^ welke om 11 uur 42 min. uit Alphen aan den Rijn naar Leiden was vertrokken. Wonder ho ven wonder kwamen geen persoonlijke onge lukken voor. De auto werd vrijwel geheel ver-, nield. Na een kort oponthoud kon de trein' de reis vervolgen. TWEE MOORDEN IN DUITSCHLAND] Zijn meisje gedood Men seint ons uit Venlo dt heden: In het Duitsche plaatsje Kaldenkirchen, hij Venlo, werd een meisje uit minnenijd door haar minnaar vermoord. Vlak bij hare woning sloeg deze liaar plotseling met een zwaar stulc hout tegen het hoofd en mishandelde haar ver volgeus op ontzettende wijze. De dades ls ge arresteerd. Een vrouw beroofd Volgens bericht uit Breslau is daar gisteren- een oude vrouw in haar woning vermoorit gevonden. Alles wijst er op, dat een roofmoord' heeft plaats gehad. De politie is den vermoe-, delijken dader op het spoor. ONTPLOFFING IN EEN MACHINE-FABRIEK Een doode, verscheidene gewonden. Dinsdagmiddag heeft in een machinefabriek- te Darmstadt een ernstige ketelontploffing plaats gehad. Het dak van de fabriek werd weggeslagen, steenen en balken vlogen meer dan" 100 meter ver door de lucht. De machinist werd ernstig gewond en over- leed spoedig na aankomst in het ziekenhuis. Er zijn verscheidene gewonden. J Een meisje aangevallen I Tusschën IJsselstein en Benschop ls het zes tienjarig meisje v. B„ terwijl zij op haar fiets reed, aangegrepen door drie als heer gekleede personen, die uit een haar tegemoet gereden luxei auto sprongen. Zij sleurden het meisje van de fiets, grepen het belastingplaatje van haar rijwiel en sprongen weer in den auto, waarna zij verdwenen. Heit herig verschrikte meisje kon geen signalement der daders op geven evenmin als het nummer van den auto, Een 4-jarig kind aan de gevolgen overleden. Te Ile-ijen bij Gennep heeft het 4-jarig kind van zekeren H., terwijl de vader aan het maai en was, zooveel korrels graan opgegeten, dat een inwendige gi3ting ontstond, aan de ge volgen waarvan het kind overleden is. Gisterenmorgen om half 8 is J. S. uit de Marnixstraat te Rotterdam op de werf Wilton te Schiedam van het tussehendek van het s.s. „Statendam" in het ruim gevalien van een hoogte van pi.m. 3 M. en bekwam inwendige kneuzingen en verwondingen aan rug en hoofd. S. is naar het gemeenteziekenhuis te Schiedam vervoerd en werd daar ter verpleging opgeno- DE VRIEND VAN DE WILDERNIS. De Amerikaansehe schrijver James Olive* Curwood is aan de bloedvergiftiging, waaraan hij lijdende was, bezweken. Hij is te Ossowo in Michigan (V.S.) overleden, 49 jaar oud. James Oliver Curwood stamde van vaders zijde af van den bekenden Captain Marryat, wiens boeken nog altijd door de jeugd gelezen worden. Zijn grootmoeder was een Indiaansche. Dit schijnt het leven van Curwood te hebben bepaald; hij werd schrijver en een onvermoeid en onverbeterlijk avonturier, die lange tochten maakte door de wouden en wildernissen van Canada. Daar spelen dan ook bijna al zijn boeken. Curwood heeft op zijn onderzoekingstochten vooral de dieren gadegeslagen. De boeken, waarin dieren de hoofdfiguren zijn, bleken dan ook de beste, die Curwood schrijven zou. Zijn latere boeken met woudloopers-avonturen zijn veel minder verdienstelijk. COMMISSARIS VAN PLOOS VAN AMSTEL f Te Amsterdam is plotseling overleden de heer J. J. Ploos y. Amstel, commissaris van politie* .^.j ^_i i-i-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 3