s Nieuwe Schïedamsche Courant Woensdag 17 Augustus 1927 fE EDE 8LAD No. 14939 t STENHUIS AAN HET WOORD. f ZAKEN ZIJN ZAKEN. VIERDE R. K. POLITIEKE DRENTSCHE LANDDAG DE MEDISCHE HOOGE SCHOC IN ONZE OOST sTS irf KLACHTEN TEGEN DEN REGENT VAN BREBES i' ::mM VIERDE R. K. PAEDAGOGISCHE WEEK TE TILBURG NA EEN TOCHT NAAR DE FJORDEN DE TRAMBOTSING TE LAREN HEVIGE BRAND TE LEIDSCHENDAM De proletarische erkentelijkheid" jegens mr. Troelstra heeft te zijner eer en nage dachtenis, maar tot, gebruik van „arbeiders" die er vertoeven willen, onder Beekbergen 'bij Apeldoorn een vacantie-oord gesticht. „Het Volk" haalt bij deze gelegenheid op over de „prachtige uiting van kracht en van solidariteit" waarmee „uit de schrale beur zen der arbeiders en uit de kassen die uit die schrale beurzen gevormd zijn, het over- groote deel van het belangrijke bedrag' voor deze stichting werd bijeengebracht. Eerlijk gezegd, vinden wij het niet zoo'n weergaasch mirakel, dat hoofdbesturen uit de kassen van werkliedenorganisaties GO.000 schenken om een eigen gebouw te bezitten. En evenmin maakt het veel indruk op ons, dat. met behulp dezer algemeene kas sen het Troelstra-oord grootendeels van het noodige meubilair Voorzien werd. Met per soonlijke. offervaardigheid heeft dat niets te maken en het is daarenboven een beetje overdreven en uit den tijd, steeds te spreken van die „schrale beurzen der arbeiders". Tenminste der roode „.arbeiders". Uit de ad vertenties immers welke „Het Volk" plaatst, blijkt helder als de dag, dat het om den drommel niet allen dragers van schrale beurzen zijn, die tot de S. D. A. P. behooren! Zulke rederijkerij is echter bij bepaalde ge legenheden te vergeven. Erger wordt het als de heer Stenhuis zijn oratorisch talent misbruikt om historische flaters to slaan en die als feiten op te drin- gep aan zijn hoorders en hoorderessen. Do voorzitter van het N. V. V. mag mr. Troelstra ongetwijfeld huldigen als den man, die bezield was met „een onverwoestbaar vertrouwen in de mogelijkheden e e n e r vakbeweging, welke geeste lijk door sociaal-democrati sche principes zou worden gelei d." Daarmee heeft de heer Stenhuis meteen duidelijk gezegd waarom zijn vakbeweging ongeschikt is voor arbeiders wier beginselen lijnrecht staan tegenover „de soc.-dem. prin cipes" en van zijn erkenning, dat het Ned. Vakverbond zoo van socialisme doordrenkt is, nemen wij gaarne acte. Maar cle heer Stenhuis moet niet te ver gaan. Hij heeft zich, bij de verheerlijking van Troelstra, weer gewaagd aan de geschie denis en zich, voor den tweedón keer binnen zeer korten tijd, wederom aan haar ver grepen. Volgens „Het Volk" verklaarde de spreker: „De sociale wetgeving nam in Nederland een aanvang, toen het de sociaal-demokra- tie onder Troelstra's leiding was gelukt in het parlement door te dringen; in de Ka mer voerde hij 20 jaren lang de sociaal- demokratische Kamerfraktie aan. In 1918, toen een revolutionaire toestand in Europa heerschte, is door Tróelstra's initiatief ook hier een volksbeweging" ontstaan, welke rijke vrucht voor de arbeidersbeweging droeg. Voor mij is belangrijker dan een enkele misgreep, de daad van aktie zelve. De hervormingen van Aalberse zijn door Troelstra op het program geschreven. Hij zette het sociale weerglas vooruit; Aal berse voerde de administratie." Wij noemen dit een verkrachting van de geschiedenis en zij is zóó brutaal, als men zelfs niet van den heer Stenhuis verwacht. Kent cle voorzitter van het N. V. V. zoo slecht de geschiedenis van de werkzaam heden der Kamer, waarin hij de eer heeft te zetelen? Zou hij niet weten, dat lang voor Tróel stra's intrede in de Kamer (die in 1897 plaats had) de liberaal van Houten zijn Kinderwet .er door kreeg? Heeft hij nooit vernomen van de Arbeids wet, doorgevoerd onder het eerste Christelijk kabinet-Mackay, door minister Ruys de Bee- ï'enbrouek, vader van den tegenwoordigen oud-premier? Dat was in 1889. Heeft hij nooit gelezen van het groote on derzoek naar de arbeidstoestanden in ons land? Dat is allemaal sociale actie geweest, waar aan de S. D. A. P. part noch deel hack De Nederlandsche socialisten, trouw het Duit- sche voorbeeld volgend, hebben integendeel aanvankelijk alle sociale maatregelen fel be streden. Bismarck had zijn arbeidswetten er nooit, door gekregen in Duitschland zonder de hulp der Katholieken. De socialisten stem den er tegen. In ons land gebeurde ongeveer hetzelfde: toen mr. Troelstra in de Kamer zat, opponeer den de socialisten fel tegen het Arbeids contract, ontworpen door minister de Mees ter en de wijze, waarop zij Talma's socialen arbeid bejegenden, strekt de socialisten niet tot eer! Waarlijk de heer Stenhuis zou beter doen Van de historie af te blijven: deze is beter bewaard hij zijn vriend en vijand Vliegen, dm in zijn „Dageraad" heel andere noten beeft gekraakt over de socialistische politiek 'nzake sociale activiteit! De heer Stenhuis verdraait zelfs de ge schiedenis van den dag. Met stalen voor hoofd beweert hij, dat „de hervormingen van -1 Ijerae door Troelstra op het program zijn geschreven." Troelstra's initiatief in '18 (dat inplaats an „een enkele misgreep" één doorloopende 1gissing was!) zou „rijke vrucht voor de cheidersbeweging hebben gedragen." De nuchtere werkelijkheid is, dat mr. Aal berse zijn sociaal program gereed had voor dat Troelstra aan oproer kraaien dacht en dat dit program van den eersten minister van arbeid, zooals de gedateerde stukken uitwijzen, geschreven en zeifs gedrukt was, toen er van geen „volksbeweging" (welke trouwens in die dagen niet ten gunste van mr. Troelstra of de S. D. A. P. ontstond) sprake was. s Avonds heeft de heer Stenhuis de jonge S. D. A. P.-ers in geschiedenis en eerlijkheid onderricht. Volgens „Het Volk" heeft de voorzitter van het N. V. V. gezegd: „Dr. Poels heeft te Nijmegen gewezen op het liefdadigheidswerk der kerk en hij vroeg ons: wat deedt gij, socialisten? Ik antwoord hem thans: „Wij deden oneindig veel meer". Ik vraag hem thans: „Waar was uw katholieke sociale actie, vóór het socialisme optrad?" Dr. Poels verweet ons ook: gij kweekt haat. Ik antwoord hem thans: „Wij kwee ken geen haat jegens personen, wij haten slechts het systeem". Haat jegens perso nen betoonen de katholieken in het Zuiden jegens ons. Alleen in onze beweging leeft ware liefde jegens den medemensch. Liefde is niet, zoo als de bisschop van Den Bosch het brutaal durfde peggen, „afstand doen van rechten". are liefde jegens de menschheid zal slechts kunnen opbloeien als het socialisme werkelijkheid is geworden." Dit is één aaneengeregen vervalsching. r. Poels heeft, zooals bereids in ons blad is aangetoond, te Nijmegen niet alleen over „het liefdadigheidswerk der Kerk" gespro- en. hij heeft gewezen op den positieven maatschappelijken arbeid der Kerk ten hate van den kleinen man en daartegenover heeft het socialisme niets, maar dan ook niets te stellen. Zoo pas kocht de Limburgsche vereeeni- ging „Ave Rex Christe" het oude stamslot met de daarbij behoorende gronden der graven van Iioensbroek aan. Daar zal mijn- werkerskinderen, zoowel jongens als meis jes onderricht worden gegeven in noodige vakken daar zullen onvrijwillige werkloo- zen worden gesteund; daar zal getracht wor- 6 te h,ns-industrie in te richten. „Wij hebben oneindig veel meer gedaan", zegt, de heer Stenhuis. Ja, met den mond! Maar waar zijn de eigen daden? „Wij kweeken geen haat jegens personen", verzekert de heer Stenhuis. Zou hij kunnen vertellen, wat dan eigenlijk de oorzaak is, dat. de meesten zijner bewuste makkers zelfs geen priester ongehinderd langs de straat kunnen laten loopen? Is dat misschien van wege de hoogachting waarmee „Het Volk" over priesters spreekt? Als Katholieken in het Zuiden socialisten haten (waarvan wij, die ook wel eens in het Zuiden kwamen, nooit iets hebben bemerkt), dan doen zij tegen hun leer, die hen gebiedt zelfs hun vijanden lief te hebben. Maar krachtens welk voorschrift leert een ras-echt socialist een anders-georganiseerden mak ker, laat; staan een priester, lief te hebben? Dat „onze beweging" alleen de ware lief de jegens den medemensch heeft, onderbon den de Weensche agenten. Vertrapt, opge- anecn, c oo geschoten en neergeslagen wer den ze. En hoe lieflijk waren niet de brood- ïoo e oe mgen van den zachtaardigen heer Brautigam, nog net op tijd in de Tweede Kamer ontmaskerd door mr. Heemskerk. oor e tweede maal attrappeeren wij er den heer Stenhuis op, dat hij de woorden van den Bisschop van den Bosch niet alleen ul_ 111'J.v er and rukt, maar ze ook verminkt. 6 lleeft Besproken van „voor e e n cl e e 1 afstand doen van rechten en hij heeft dit zoowel aan middenstanders als aan arbeiders gezegd en het spreekt vanzelf voor iemand, die ook maar een greintje Katholiek besef heeft, dat dit. bisschoppelijk woord ook voor „hoogere" klassen bestemd was. Wat er van 's heeren Stenhuis profetieën terecht zal komen, kunnen wij jammer ge noeg met beoordeelen. Het nageslacht even min, want er wordt geen tijd bepaald wan neer het socialisme zoo ongeveer werkelijk heid zal zijn. Maar de historische beschou wingen van den socialistischen voorman doen ons helaas weinig van zijn voorspel lingen verhopen! Wij hebben eenigen tijd geleden al de aan dacht gevestigd op twee merkwaardige feiten welke bewijzen, hoe sterk de invloed al is die de communisten hebben weten te verkrijgen in de rijen der Belgische socialisten. De communisten hebben door hun geld zoowel de Brusselsche trammannen als de onderwijzers bewerkt: zij gaven zoowel de eersten als den laatsten voorschotten voor het oprichten van gebouwen. „Het Handelsblad van Antwerpen" vertelt nu hoe de zaak in elkaar zit. De trammannen hadden voor de oprich ting van hun Tehuis te Brussel gerekend op den financieelen steun der machtige socialistische verzekeringsmaatschappij „La Próvoyance sociale" die geleid wordt door den rooden minister van staat Bertrand, De socialistische maatschappij beschouw de echter de zaak van zakelijk kapitalistisch standpunt en weigerde haar steun toen zij zag, dat haar geld op die wijze niet veilig belegd was. Op dat moment sprongen de Sovjet financiers bij en door middel van het communistisch Kamerlid Jacqmotte boden zij den socialistischen trammannen het G. BULTEN DE BIJEENKOMST TE QOEVORDEN. De vierde Drentsclie R. K. Politieke Land dag is Zondag te Coevorden in het St. Antonius- gebouw gehouden. Als spreker trad allereerst op de heer G. Bulten lid der Tweede Kamer en burgemeester van de gemeente Voorhout. De heer Bulten wees er op dat de Katholieke Partij in Drenthe groeit en dat die groei sterker zal worden dank zij het hooge geboorte cijfer onder de katho lieken, als de om standigheden de sterke emigratie van de laatste jaren niet meer noodzakelijk maken. De toekomst van Drenthe waar men thans met regeeringshulp de gronden ontgint en vruchtbaar maakt, biedt een hoopvol perspectief. De historie, wat de positie der Katholieke Partij in het land betreft, werd door den heer Bulten zeer uitvoerig nagegaan, uit welke feiten hij concludeerde dat de eenheid van de Katholieken gewenscht en noodzakelijk is. Aan de coalitie hebben de christelijke par tijen allen veel te danken. Zij heeft het voort woekeren van de S. D. A. P. tegengegaan. Men vroeig echter te veel van de katholieken, toen men opoffering van hun zelfstandigheid eischte. Dat doet een partij, zonder welke een parlementaire regeering in dit land niet moge lijk is, niet. Wat de vredesbeweging betreft was spreker van meening, dat men deze steunen moet van Katholieken huize. Vervolgens was het woord aan kapelaan H. A. A. Nmteman van Veenhuizen. Nadat deze er op gewezen had dat Emmen's Raad recklsch gewonden iS( we6a hij 0p de troebe len in Oostenrijk en op de steeds grooter wor dende ondermijning van hot gezag 0n<Jer allerlei leuzen tracht man het gezag, dat van God is, aan te tasten. De Katholieken slapen te veel en dat mag niet, in welk verband spreker het lezen van katholieke dagbladen aanbeval. Eén moeten de katholieken blijven en zij moeten niet het standbeeld van dr. Schaepman met den moker van de tweedracht in stukken slaan. Pastoor J. A. J. Piuymaekers te Coevorden waarschuwde tegen het iezen van neutrale b aden als „de Courant". Katholieken die zulke bladen lezen, houden spoedig op katholiek van de daad te zijn. Na een dankwoord van den voorzitter ging de Landdag onder het zingen van „Aan U o Koning der Eeuwen" uiteen, waarna in dé kerk een kort Lof gehouden werd. DÉ OPENING. Te Batavia is de Geneeskundige Hoogeschool geopend onder zeer- groote belangstelling. De directeur van Onderwijs, de heer" Har deman, hield een korte inleiding, waarna prof. Boeke een redevoering uitsprak. De Gouverneur-Generaal verrichtte de ope ningsplechtigheid, die bestend in de onthulling van een gedenksteen. Hij deelde mede, dat pro fessor Kuenen, de voorzitter van de commissie voor de voorbereiding van de oprichting van de Hoogeschool, benoemd zal worden tot Rid der in de Orde van den Nederlandsclien Leeuw, Prof. De Vos van de Technische Hoogeschool en Prof. Van Kan van de Reclitshoogeschool boden hierna hun gelukwenschen aan. De betrokkene een maand met verlof gezonden. BATAVIA, 16 Augustus. (ANETA.) De regent van Brebes heeft een maand verlof gekregen in verband met het onderzoek naar tallooze ano nieme klachten over zijn bestuursbeleid. Ook van inlandsehe ambtenaren en van den regent van Batavia waren klachten ingekomen. VERDRONKEN. Gistermorgen omstreeks zes uur is uit het Wiihelminakanaal aan den Beekschen dijk te Tilburg opgehaald het lijk van den 22-jarigen H. J. Melis, wonende Voetbalweg aldaar noodige geld aan, dat aanvaard werd. Precies zoo ging de zaak met het Rusthuis voor socialistische onderwijzers te Heyst. De socialistische verzekeringsmaatschappij vond een rente van 6y2 procent te laag en weigerde haar geld te geven aan de instel- ling, die nu door de communisten gesub sidieerd werd. De roode verzekeringsmaatschappij, op gericht om de socialistische partij te steunen, is een doodgewoon handelszaakje geworden dat precies als andere kapitalistische onder nemingen haalt wat en waar het halen kan! De socialisten beweren wel dat hun onder nemingen een eind maken aan de kapitalis tische, maar het is in België precies anders om. De coöperaties, de banken, de vissche- rijen en de verzekeringsmaatschappijen, die de socialisten oprichtten in België, hebben met socialisme niets te maken: het zijn instituten, waaruit men op de gewone kapita listische manier van zaken doen zooveel mogelijk winst tracht te slaan. En daarvan profiteeren de communisten, die voorloopig veel royaler kunnen doen en hier weggeven, wat zij ginder op onrecht vaardige wijze wegnamen. DE INDIë-VLIEGER GEIJSENDORFFER werd Zaterdag in zijn woonplaats Baarn gehuldigd. Onze foto werd genomen bij de ontvangst ten stadhuize. OPENING. i Voordracht over de sociale taak van den opvoeder in Staat en Maatschappij. Het psychologiscli-paedagogisch instituut der R. K. Leergangen te Tilburg heeft voor de vierde maal een R. K. Paedagogische Week georganiseerd, waaraan verbonden is een ten toonstelling van leermiddelen en R. K. jeugd lectuur. In tegenwoordigheid van vele autoriteiten op onderwijsgebied had gisterennamiddag de officieele opening der tentoonstelling plaats ge volgd door de opening der cursussen met een inleiding van prof. dr. Th. Goossens, voorzitter dezer vierde R. W. Paedagogische Week. In de patronaatszaal aan de Veemarktstraat had zich een groot aantal deelnemers aan deze week, priesters, religieuzen en leeken vereenigd, terwijl ook de Hoogeerw. heer deken J. San ders en het gemeentebestuur van Tilburg ver tegenwoordigd door den burgemeester mr. dr. Vonk de Both, wethouder J. v. d. Oudenhoven en den gemeentesecretaris door den openings cursus bij te wonen, van hunne belangstelling doen blijken. Prof. Goossens constateerde in zijn inleiding met voldoening, dat de R. K. paedagogische weken een groote groeikracht hebben ontwik keld, hetgeen de derde week reeds hêe'ft bewe zen, toen het aantal deelnemers de 600 over trof. Na het openingswoord kwam de burgemeester ter van Tilburg verklaren, dat het gemeente bestuur niet enkel 'belangstelling wil toonen, maar ook zijn waardeering wensebt uit te spre ken voor het werk der' paedagogische weken. Voor het stadsbestuur is het een groote vol doening zeide spr. dat de R. K. Leergangen beantwoorden aan haar doel en dat daarvan zulk een krachtig leven uitgaat. Het feit, dat hier reeds voor de vierde maai ëen paedago gische week kan worden gehouden bewijst dat het R. K. psychologiscli-paedagogisch instituut iets beteekent. Nadat door den secretaris berichten van ver hindering waren voorgelezen werd het woord verleend aan Prof. Dr. A. Carnoy lid van den senaat en professor te Leuven, die wegens ver hindering van Prof. De Langen-Wendels de ln- leldingsvoordracht hield over het onderwerp: De sociale taak van den opvoeder in staat en maatschappij. Voordracht Prof. Dr. A. Carnoy. De opvoeding dient den mensch te vormen, niet alleen als enkeling, maar als lid van de maatschappij. Die oude waarheid geldt meer dan ooit in democratische tijden, omdat in zoo'n midden de mensch meer bewust zijn sociale plichten moet vervullen. Deze maken de z.g. democratische zedenleer tilt. Zij veronderstelt bovenal, dat de aandacht van den leerling op zijn verantwoordelijkheid tegenover zijn mede burgers getrokken wordt. De voorbereiding tot het burgerschap, het aanleeren van een ambt uit te oefenen en een gezag te eerbiedigen, dat men zelf gekozen heeft, tracht men in Amerika door het „School-city- syetem" te verwezenlijken. Principes, die in de jonge zielen dienen inge prent te worden, zijn o.m. de noodzakelijkheid van eene verhouding tusschen prestatie en be looning, het recht van alle echte superioriteit tot aanzien en eerbied, de waardigheid van den arbeid en van alle taken, zelfs de nederigste. De vaderlandsliefde moet een meer „mensche- lijk" karakter aannemen. In het bijzonder dient de zoon van een vooraanstaande familie van zijn sociale plich ten bewust gemaakt worden. De zegepraal van de democratische zedeleer, zou een stap verder beteekenen, ln de geleide lijke verovering van het menschdom door de christelijke liefde. Zij is een vorm van deze, aan de noodzakelijkheden van onzen tijd aangepast. De „Monte Olivia" te IJmuiden aangekomen. Gistermorgen is het motorschip „Monte Oli via" van de Hamburg-Südamerikanische Dampf- schiffahrtgesellschaft te IJmuiden terugge keerd, met 1500 leden der Ned. Reis Vereeni- ging aan boord, van de eerste reis naar de Noorsche Fjorden. De reis van Bergen naar IJmuiden is zeer voorspoedig geweest en hoewel het weer minder gunstig was, waren er betrekkelijk weinig zee zieken aan boord. De belangstelling bij de aankomst was zeer groot. Vele familieleden en vrienden kwamen de reizigers afhalen. Over den tocht naar de Noorsche fjorden hoorde men maar één roep:' deze was schitterend. Het regeeringsonderzoeK. DE COMMISSIE VAN DRIE INGESTELD. De Minister van Waterstaat heeft, uit over- weging, dat het wenschelijk is gebleken om een onderzoek te doen instellen naar de oor zaken van het ongeval, dat op 7 Augustus 1927 nabij Laren op den tramweg van de Gooische Stoomtram heeft plaats gehad: I. bovenbedoeld onderzoek opgedragen aan een bijzondere, daarvoor in te stellen commissie, die daaromtrent aan hem, Minister, verslag zal uitbrengen; II. in die commissie benoemd f a. tot lid, tevens voorzitter, ir. a. H. W. van der Vegt, hoofdinspecteur-generaal der spoor- en tramwegen, te 's-Gravenhage; b. tot leden: jhr. ir. J. Roëll, directeur van de Westlandsche Stoomtramweg Maatschappij, te Loosduinen; P. Moitmaker, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaai, enz. te Utrecht; III. aan de commissie als secretaris toe te voegen ir. J. Zijderlaan, adjunct-ingenieur bf| het Rijkstoezicht op de spoorwegen, te 's-Gra venhage. GRAANFABRIEK IN ASCH. Het vuur werd aangewakkerd door hevigen wind, groote voorraden graan en meel EEN SCHADE VAN 2 TON 1 Gisterenmiddag te ongeveer vijf uur ont stond vermoedelijk door een explosie, welke door onbekende oorzaak ontstaan is, brand in de graan- en veevoederfabriek van de firma N, Blonk en Zoon aan den Oostvlietweg te Leid- schendam even benoorden het dorp. Het vuur werd ontdekt in den stoffilter ln het midden van het gebouw en werd onmid dellijk fel aangejaagd door een exhauster. Aan vankelijk trachtte men het met emmers water, die volgens voorschrift overal in het gebouw aanwezig zijn, te blusschen, doch reeds na eenige minuten bleek dat hieraan niet te den ken viel. Doordat de telefoon ln Leidschendam van half vijf tot zes uur gesloten is, moest men zich bij het postkantoor vervoegen om do brandweer te kunnen waarschuwen. Hierdoor gingen verscheidene kostbare minuten verloren en reeds was het middengebouw één vuurzee toen de brandweer uit Voorburg met een mo torspuit te half zes ter plaatse kwam. Daar de fabriek aan de vaart ligt kon men onmiddel lijk water geven. Te kwart voor zes arriveerde de tweede motorspuit uit Voorburg en te onge veer half zeven kwam motorspuit 7 uit den Haag assistentie verieenen. Men werkte ge zamenlijk met 12 stralen doch kon niet verhin deren dal nagenoeg de geheele fabriek in vlam men opging. Het vuur, aangewakkerd door een vrij hevigen wind sloeg van het middengebouw over op de magazijnen en silos en bereikte spoedig daarop het laadgebouw. Groote voor raden graan en meel gaven gretig voedsel zoo dat de vlammen nog gedurende eenigen tijd de stallen en een woning achter de fabriek dreigden te bereiken. Men bracht varkens en paarden in veiligheid. Toen de staldeur reeds nagenoeg geblakerd was, draaide de wind; hieraan is het ook te danken geweest, dat de schoorsteen is blijven staan. Het dak van het middenmaalgebouw stortte te ongeveer zes uur met donderend geraas in, dat van het magazijn twee uur later. Alle voorraden verbrandden, de machines werden voor 'n groot gedeelte ver nield, de waterschade is buitengewoon groot. De schade wordt op circa twee ton geraamd. Zes jaar geleden in September 1921 brandde de fabriek, die de grootste van Leidschendam ls en reeds circa 65 jaar bestaat, nagenoeg ge heel af, zoodat alle machinerieën, die thans verbrandden, vrijwel nieuw waren. De fabriek die in totaal circa 1000 M2. be slaat, is op beurspolis verzekerd. De schade is des te grooter daar de drukke tijd in dltj bedrijf thans juist komt. DE VERKEERSTOESTANDEN IN HET GOOI Het tramvraagstuk. -• $i Tegen hedenavond 8 uur is in hotel Hamdort te Laren een openbare vergadering bijeengeroe pen van belanghebbenden en weggebruikers la het Gooi ter bespreking van de mogelijkheid op welke wijze verbetering zou zijn te verkrijgen in verkderstoestanden in verband met het tram vraagstuk in het Gooi. De vergadering is geenszins bedoeld alf eenige actie of eenig protest tegen de uitoef»» nlng van dienst door de haldige exploitatie.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 5