EEN ZWERFTOCHT OP SICIÜE ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1927 DERDE BLAD PAGINA 3 DOOR GANGS, HET CENTRUM DER MAFIA EEN TUNNEL ONDER HET KANAAL Wegwijzer voor vliegtuigen SPORT EN SPEL. ZWEMMEN SUCCESSEN VAN HET Y IN FRANKRIJK Alle nummers 1® Lyon gewonnen WIELRENNEN. TOER DOOR NEDERLAND MOTORRIJDEN. DE INT. ZESDAAGSCHE IN ENGELAND. LAWNTENNIS. Het afwegen der kansen KORFBAL DE COMPETITIE-IN DEELING SCHERMEN. Nederland's deelneming LUCHTVAART 4'/z K.M. verticaal DE ONNEEMBARE VESTE Het is een heel klein treintje, dat langzaam spoort langs stationnetjes, waarvan liet bestaan alleen in de naaste omgeving bekend is. Een houten loods en een man er voor, wiens roode pet tegen den blauwen he mel plekt als een bloedvlek. Wild West. Een dorpje ver in de diepte of hoog op een berg, wat zwer vende zwarte geiten en een eenzaam ezeltje. Het binnenland wrrdt gekenmerkt door een bijzondere, woeste schoonheid. Droge, dorre ruggen, een enkele maal een oase erin van vergrijs de olijfboomen, ook wel eens een wijnaan- plant en daartusschen de beheerschers van het landschap, de groote spookachtige cactussen. Verder zwavel en een zwakke brand lucht, die vaart over de door de zon-geblakerde aarde. In deze omgeving lijkt Castrogiovanni vlak onder het zwerk te liggen, honderden nieters uit de hoogvlakte oprijzend. Een praehistorisch autobusje klimt in een ztofw-olk naar boven, langs zooiets als verborgen forten. Een slapende soldaat staat op z'n geweer geleund. Angstige rijdieren springen schoppend °P zij, ruiters vloeken in een onverstaanbaar dialect. De autobus rammelt niet, hij gebrek aan ruiten. Castrogiovanai schijnt niet te bereiken, even min als het stadje, dat er tegenover ligt op een uit de vlakte optorenende rots. Dit is Calasci- betta. Van hieruit konden de Saracenen zóó ;n Casr Janni binnenkijken, toen ze er de Byzan tijnen vergeefs belegerden. Abbas ibn Fadhl kwam er niet binnen. Maar ook ditmaal bracht verraad de overwinning. Na acht jaar werd Castrogiovanni bij verrassing genomen. Het was In het jaar 859. De Saraeeenscbe horden staken er den brand in, vermoordden de ver dedigers en maakten vrouwen en kinderen tot slaven. De maagden van Casr Jannl werden naar alle windstreken gevoerd, tot Bagdad toe. Evenals de Saracenen komt de autobus er, echter zonder verraderlijke handelingen. Het vehikel stopt op de piazza, gelijk zulks in elk plattelandsstadje het geval is. Castrogiovanni blijkt een net, vriendelijk ge il een ebest, met goed onderhouden straten. Er te feest, een feest dat al veertien dagen duurt, Ter eere van den patroonheilige. Een vooruitstrevend fascistisch bestuur heeft li' wouderen verricht. Het eenige hotel doet lelfs modern aan. Stroomend water, muskieten- ietten, talrijke kleinigheden, die men gewoon lijk vergeefs zoekt op Sicilië. Van de straten zouden de menschen kunnen eten. Een mooie nieuwe bioscoop, gerestaureerde en goed onderhouden gebouwen en kerken, des avonds muziek, op de geïllumineerde piazza, kortom een verademing en dat in het zoo ge- Vreesde binnenland. Veel bezienswaardigheden zijn er niet in Castrogiovanni. Er staat een ontzaglijk, verval len kasteel met vele torens, door den Noorman nen-koning Manfred hersteld, nóg een oud kas teel, weiders zijn er prae-historische grotten en Romeinsche ruïnen. Maar het is merkwaardig om zijn geschiede- fis. De oude Grieken noemden het stadje Enna, den navel van Sicilië, omdat het midden in het land ligt. Het werd door Cicero beschre ven, door Livius „inexpugnabilis", onover winnelijk genoemd en het speelde van den aan vang af een gToote rol. Van Syracuse uit werd het omstreeks het jaar 664 voor Christus gegrondvest en met deze stad bleef het nauw verbonden. De onneembare rots viel in de talrijke oorlogen slechts door ver raad. Dionysius I kreeg het stadje in 402 op slinksche wijze in handen; in de Punische oor logen kwam het beurtelings door verraad aan de Iiarthagers en aan de Romeinen. In de slavenkrijgen van Sicilië werd het eveneens herhaaldelijk ingenomen, ééns nr. een twee jarige belegering. Toen deed de honger het. Nb de Romeinen hebben de Byzantynen, de Sara cenen en de Noormannen er om gevochten, tot ophielden te bestaan. Thans nog worden af en toe in den grond Romeinsche stee-nen kogels gevonden Het is tot in dezen tijd gemakkelijk te zien, 'l°e Castrogiovanni een onneembare vesting hon zijn. Aan drie zijden zinken hier en daar de ''otsen bijna loodrecht en aan den ierden kant vallen de toegangswegen zonder moeite te be dijken. 't Hart van de stad ligt in een dal, dat van boven af gezien in de diepte niet Srooter is dan een flink schaakbord, waarover kleintjes menschen en dieren krioelen. Verschillend' punten geven weidsche verge- zichten te genieten. Doch er is reeds genoeg ëe-'egd over de panorama's op Sicilië. Ze zijn B°nig door een hpel bijzondere schoonheid, hun egrenzing vindend vooral in Castro Giovanni, ln den ma'ssalen Etna. Geen trein, geen voertuig, geen menschen- ^ei'ucht verstoort de immense stilte, die hangt °ven den golvenden grond, waarover volken en assen zijn gestormd reeds honderden oor Christus, vöör de grondvesting El;: Calascibetta van de Saracenen Rom emsche wereldrijk. jaren van het In de verte schemert een meertje, of schadu- ,.eh c,e contouren van een dorp. Een groote zweeft in een grootsche vlucht langs den 1 i-on. z'n kreet klinkt als de echo van eeuwen. Z'n kreet klinkt als de echo Ook dit vergezicht is wondermooi. Sch n kléine jongen heeft z'n bloots voeten vr^-aPi S.8Zet langs den afgroncl- Hij kijkt d.en being" nS vertrouwel{JJf aan, op een praatje Ghe bello, zegt het kereltje dan stoutmoedig. COl> maar een beetje dor, hè Een bijna verachte lijke blik is het begin van een antwoord;, „Misschien nu een beetje dor. 't Kan zijn. Maar kijk eens naar dien boom en dien en dit stuk weidegron-d. In de lente gaat dat alles bloeien en groei en. Alies is dan groen. O, Sicilië is toch do tuin van de wereld. Even een lachje. De jongen ziet het land «van Castrogiovanni zooals de antieken het aanschouwden. Een paradijs, doorsneden van rivieren, beken; vol koele meertjes en schaduwrijke bos schages, de lucht met jloesemgeuren bezwan gerd. Dermate moet 'e dien tijde de weelde der natuur zijn ge weest, dat d,e jacht honden tusschen de bloesems dc i reuk van het wild verloren De oorlog laat echter zijn sporen achter. Enna, eens het centrum van den cultus van Demeter, ging ten onder, Castrum Hennae werd met den grond gelijk gemaakt, Casr Janni door de Saracenen geplunderd, Castrogiovanni tot in recente dagen door onlusten bedreigd. Het eens bloeiende land is een woestenij schier, arm, uit geput en de bewoners trekken in steeds grooter getale weg, naar Noord-Afrika en Amerika. En bet is bekend, de Sicilianen keeren niet meer terug naar hun geboorteland, zooals schier alle andere Apennijnen doen, wanneer ze wat geld hebben gespaard Het joch weet van dit alles niet veel, van één ding is het echter overtuigd. Alle toeristen zijn rijk. En het vraagt met diep ontzag, of de vreem deling biljetten van duizend lire bezit. Dan be gint het te vertellen over zijn familie. Drie broers zitten in Amerika en die sturen steeds geld. Amerika is het land van den dollar, zegt be jeugdige Siciliaan beslist en de vrouwen bulken ervan. Maar z'n oudste broer, die een levensgezellin zoekt, wil geen Amerikaansche, want hij wenscht de baas te zijn en niet onder eeix vrouw te staan. Deze is immers de dienares van den man In enkele woorden vertelt dit Siciliaantje iets van de verhoudingen onder dit volk, dat even ver van de beschaving zit als een eskimo. Gastrogiovanni heeft een schijn van civilisatie gekregen, doch overal in het rond zijn de toe standen nog schier middeleeuwsch. Grootgrond bezit en uitgemergelde, onwetende pachters. On wetendheid, achterlijkheid. Voedingsfactoren van de mafia. Eenige uren van Castrogiovanni,, maar in dit bergland honderden kilometers ver van de be woonde wereld, ligt Gangi, het centrum van de mafia, althans van de bandieten en roovers, die de bevelen uitvoerden van de aanvoerders in de steden en de dorpen. Gangi, ontoegankelijk nest op dertien honderd meter, arm, arm. De huizen zijn er tegen den bergwand op elkander gestapeld en onderling door tallooze geheime gangen verbonden. Het wemelt er van verborgen schuilplaatsen. Naar dit Gangi trokken de roovers, wanneer de carabinieri hen op de hielen zaten. Ze wer den er onzichtbaar. De vermetelste mafiosi wisten zich hier steeds in veiligheid te stellen. Een legermacht van honderden carabinieri Is er met gepantserde auto's en mitrailleurs ten slotte op afgetrokken. In het grootste geheim. Een snelle en onverwachte manoeuvre. Gangi werd in den nacht omsingeld. En den volgenden dag, na een systematische, meedoogenlooze inspectie werden de mafiosi bij tientallen ge vangen naar de grootste steden geëescorteerd. Dit alles is slechts kort geleden geschied en nog worden in deze streken razzia's gehouden. In groepen van vijftig man trekken de carabi nieri de velden in, steeds patrouilleerend, immer gevangenen makend, soms zelf in een hinder laag vallend en hun jachtlust met den dood be koopend. Welk een schade de mafia aan het volk heeft toegebracht, is niet te benaderen, maar ze valt overal te onderkennen. De gansehe omgeving werd er door teruggehouden. Er leven hier heusch niet-arme menschen, die nooit een trein hebben gezien en zelfs niet de zee. Speciaal onder de vrouwen vindt men ze, die hier zeer teruggetrokken leven, in enkele dorpen geheel gesluierd gaan, naar oude Arabische zede. Onder dezen weten ook de echtgenooten van gegoede boeren niets van de groote wereld buiten hun dorpje of stadje. Zoo oppervlakkig is er reeds veel whar te nemen in het binnenland van Sicilië, waar de menschen even ver van Rome wonen als een Brabantsch keuterboertje, voor wien de zee geen hinderpaal is. De postwagens rijden er onder goede bewa king. Twee gewapenden naast den chauffeur, één achterop, die den afsluitketting van het deurtje om z'n. pols geslagen heeft. En in de grootere stadjes komen schier dagelijks gesloten rijtui gen de poorten binnen, met twee of drie zwaar geboeide gevangenen tusschen de gevreesde carabinieri Speciaal op de landerijen der groot-grondbe- ^zitters, die elders leven, verkeert de bevolking in droeve omstandigheden. De kinderen groeien verwaarloosd op, vuil, onbeschaafd en de men taliteit der volwassenen is wel ongeveer gelijk aan die der ruwe herders van Virgilius. In één der groote bladen werden de treurige toestanden erkend. De landbouw wordt beoefend als in Georgië en dergelijke, nog primitieve landen. Deze erkentenis zegt heel veel, want een Italiaan valt niet gauw zijn landgenooten af, ook al zijn het dan Sicilianen d.i. halve Afrikanen. Gelukkig, dat Sicilië ook welvarender gewes ten heeft. Een Fransch pleidooi Onze correspondent te Parijs meldt ons: De oud-minister van openbare werken Le Trocquer heeft opnieuw 'n lans gebroken voor de kanaaltunnel, waarvan de aanleg hij het ein de van den wereldoorlog vrijwel verzekerd scheen. De oud-minister zegt duidelijk, dat de voort gezette tegenstand louter van Engelsche zijde komt. Trouwens in Juli 1914 had de Britsche verdedigingsraad nog uitgesproken, dat een dergelijke tunnel in tijd van oorlog niet het minste nut zou hebben. De feiten hebben ech ter anders geleerd, want zoo de tunnel had be staan, zou het mogelijk zijn geweest per dag 60.000 man op Franschen bodem te brengen, terwijl nu het eerste expeditiecorps van 170.000 man, zeventien dagen uoodig had. Lloyd Geor ge heeft dat erkend. Minister Le Trocquer acht de vrees van den Britschen defensieraad de ware reden van het niet uitvoeren der plannen. Hij' toont echter aan, dat Engeland in de tunnel niet een vergemak kelijking van een eventueele invasie heeft te vreezen. aangezien Engeland alle middelen in handen houdt, om de tunnel als toegangsweg onbruikbaar te maken, hetzij door inundatie der galerijen, vernieling der toegangen, stop zetten der motoren enz. Intusschen blijft Frankrijk en evenzeer de tunnel-commissie te Londen aan een doove- manspoort kloppen. D AGELIJKSCII BEDRIJF Weer een bomaanslag V-oor het Italiaansche consulaat-generaal te Nancy werd gisteren een koffer neergezet, die onbeheerd bleef staan. Toen men de koffer opende Week zich daar in een helsche machine te bevinden, die ge lukkig tijdig genoeg onschadelijk kon worden gemaakt. EEN REUSACHTIG ZOEKLICHT. Een der laatste technische wonderen" ln dollarland is een zoeklicht voor vliegtuigen, dat een sterkte heeft van 1.380 millioen kaar sen. Dezer dagen werd dat licht, dat te Chariot tesville in den staat Virginiastaat door een meisje, dat te New-York op een afstand van 350 mijl op een knop drukte ontstoken. De stroom wordt geleverd te New-York en door kabels naar Charlottesville geleid. Het zoeklicht, dat geplaatst is op een arm van het Jefferson standbeeld, wiens naam het ook draagt, is meer dan 250 mijl ver te zien en dient als baken op de luchtlijn BostonNew- Orleans. Volgens de ingenieurs zou men op 50 mij] afstand in dit licht de krant kunnen lezen. DE OPEN DEUR. Eet drama" van een gestolen brandkast. Te Londen werd bij een bouwkundige inge broken en de dieven stalen, om zeker te zijn van buit, de geheele brandkast en reden met hun 150 K.G. zwaren 'ast heen. Toen zij zich veilig waanden, trachtten zij de brandkast aan den achterkant open te maken, doch tevergeefs. Zij lieten hun buit toen maar schieten. Later vond men de brandkast te Highbury terug en kwam men tot de alleraardigste ont dekking, dat de kast niet eens op slot zat en alleen drie bestekboeken bevatte. AARDBEVING. Een B. T. A.-telegram uit Faenza d.d. heden meldt, dat het observatorium Bendandi, een ernstige aardbeving in Noord-Oostelijke rich ting op een afstand van 9000 K.M. constateerde. Na successen in Spanje zet de Amsterdam- sche zwemploeg van Het 1Jdie nu in Frank- i ijlt vertoeft, liScti* o^^^^inniiiggnreeks voort. In alle nummers van het Programma kwamen zij als winnaar uit den strijd. Groot succes oogstte Frits Mette met zijn demonstratie sch'conspringen. De waterpolo wedstrijd tusschen Het IJ en het steden-zevental van Lyon, werd door de Amsterdammers met 93 gewonnen. KRICKET HET CRICKETPROGRAMMA VOOR ZONDAG Het programma voor morgen luidt als volgt; le klasse: Leiden: Ajax—H.c.C. II; Don Haag: H.C.C. r—H.D.V.S.; Rotterdam: V.O.C. -Haarlem. 2e klas Noord: Haarlem: It.\y. IIAjax (A.) Haarlem: Haarlem IIVleermuizen; Haarlem: R.C.H.Albion. 2e klas Zuid: Zaterdag: Rotterdam: V.O.C. II —Kampong; Zaterdag: Schiedam: H.D.V.S. II S.C.H.C.; Schiedam: H.D.V.S. II—H.C.C. III; Bilthoven: S.C.H.C.V.O.C. II. 2e klas Oost: Arnhem: VitesseH.T.C.C.; Nijmegen: V.C.C.—Union. 3e klas Noord: Amsterdam: V.V.V. III A.C.C. II; Utrecht: Hercules—Kampong II. 3e klas Zuid: Den Kaag: H.C.C. V Ajax II (L.). De belangrijkste wedstrijd van Zondag is H.C.C. IH.D.V.S. We verwachten dat de gas ten in staat zijn de Hagenaars te overwinnen, vooral niet nu de partij in de residentie ge speeld wordt. Het kampioenschap komt daar door wel zeker in het bezit van H.C.C. De Haagsche reserves, die in Leiden op bezoek gaan, kunnen door een driepuntenzege nog op de tweede plaats komen. In Rotterdam zien we V.O.C. van Haarlem winnen, HET PARCOURS DEVENTER-GRON1NGEN 130 K.M. Om 9 uur startten de renners op 't Stations plein te Deventer. Tot voorbij Zwolle was de wedstrijd geneutraliseerd. Niet gestart zijn Kessmeier, Hofstede, de Nooy, Strating- en Evers. De renners, die een der vorige etappes niet heb ben beëindigd werden toch voor de etappe-prij zen voor dezefl derden dag toegelaten, doch voor de laatste etappe startten alleen zü, die voor een totaal Massificatie in aanmerking komen. Voor de etappeprijzen DeventerGroningen tartten de Dultschers Rösch en Ko'd en onze landgenooten Buitendijk en Wijnberg Alle renners zijn frisch en hebben nieuwe rugnummers. Langs het geheele traject was de belangstel ling zeer groot en vooral in Groningen, waar duizenden menschen langs het met touwen af gezette weggedeelte stonden, was de regeling door politie en andere autoriteiten keurig in orde. Met Jan Maas aan het hoofd ving om ruim tien uur de strijd aan. Braspenning is het eer ste slachtoffer van bandenpech. Het tempo werd tot ruim 40 K.M. opgevoerd, doch Braspenning wist na 8 minuten het peleton weer te bereiken. De Duitseher Dumm kreeg, pech en het veld wordt uiteen gerukt door het snelle tempo. Bü Meppel kwamen Maas en Visschers te vallen. De brug te Meppel stond open, zoodat bijna alle achterblijvers weer bü de leiders kwamen. Na Meppel nam Oudenaarde 300 M. voorsprong, doch de Duitsche ploeg zette den vluchteling na. Bü de Drentsche hoofdvaart wist Jan Maas het hoofdpeleton te bereiken. Bü Heykersmilde kwam Rudolf Wolke en Ebeling te vallen en- stapte Walter Geisdorf wegens defect af. Voor Assen voegde Ebeling zich weer bü de hoofd groep. Bü Kloosterveen gaf Erich Reim op en zetten de gebroeders Wolke de achtervolging van het hoofdpeleton voort, die zij 5 K.M. voor- bq Assen bereikten. Lammers en een renner uit de opelploeg kwamen te vallen, waarvan eerst genoemde den strijd voortzette. De Duitseher werd met een bloedende hoofdwonde in den auto van Opel opgenomen. Jaap Oudenaarde, Rasqui, Amstein en Rösen zün intusschen losgeraakt. Het hoofdpeleton bestaat nu uit Jan Maas, Braspenning, Boekom, Duyker, Gebr. Wolke, Ebeling, Geyei' en Willy Dumm. Braspenning probeerde een paar maal vergeefs weg te komen Voorbij Vries kwamen Rasqui, Rösch, Oudenaar de, Kohl en Amstein bij het hoofdpeleton. Bü de Drentsche punt stond de brug open, waar door de leiders ruim 3 minuten moesten wach ten. De tweede groep werd hier 2 minuten vast gehouden, waarna het hoofdpeleton in 40 K.M. tempo op de finish afgaat met den volgenden uitslag: I Rudolf Wolke in 4 uur 2 min. 5 sec., 2 E. Rösch, 3 Bruno Wolke, 4 P. Rösen, 5 J. Maas, 6 J. Geyer, 7 Braspenning, 8 Boekom, 9 J. Oudenaarde, 10 Duyker, 11 Willy Dumm, 12 Ebeling, 13 Josef Rasqui, 14 Amstein, 15 Karl Kohl. Het is Donderdag voor de Nederlandsche deel nemers een slechte dag geweest. Behalve dat er nog al eenige strafpunten zullen zijn gevallen, moesten twee deelnemers den wedstrijd opgeven, n.l. Van Marie, die water in de magneet had en daardoor zooveel moeilükheden met zün ma chine had, dat hij het beter achtte zich gewon nen te geven, en Smit, die door een lekken band veel tijd had verloren en dóór snel rüden dien trachtte in te halen en daardoor uit een bocht schoot tegen een schapenmuurtje. Zijn voorvork werd geheel verbogen, maar hij zelf kwam geluk kig in het gras terecht en bleef ongedeerd. Hü kon echter niet verder rüden en moest ook den strijd opgeven. Van Twist had bandenpech. Hij kreeg daardoor nogal achterstand en strafpun ten en moest vlak voor de eindcontrole nog een heuvel beklimmen wegens het inslaan van een verkeerden weg. Volgens Engelsche begrippen is hij thans daardoor uit den strüd, maar hij vervolgde den wedstrüd. De overigen hebben anders uitstekend gereden, vooral Van Kooten, Moos en Van der Veen, die naar alle waarschpn- iijkheid wel vrü van strafpunten zullen zün ge bleven. Wel sloegen Moos en Hurlbrink een ver keerden weg in, maar zij bemerkten tijdig hun vergissing en konden den verloren tijd door snel rüden nog inhalen. De jury had weer voor eenige verrassingen gezorgd, door alsnog van vele rüders de straf punten van Maandag in te trekken of te ver minderen. Daardoor waren volgens de officieels gegevens, welke hedenavond werden bekend gemaakt, Van Kooten en Van der Veen zonder strafpunten en Smit had er nog maar vier, Moos en Klijsen ieder vqf, Van Marle 19, Van Twist 30 en Hurlbrink 40. De stand voor de zilveren vaas onderging eveneens groote wüziging-en. Nu was de volgorde als volgt: Engelsch dames-team en Zweden 0 strafpunten, Denemarken 5, Engelsch heeren-, team 30, Engelsch A-team 30, Nederlandsch B-team 49 en Duitschland 61. Door het uitvallen van Smit speelt het Neder landsche A-team nu geen rol meer. Voor de internationale trophee heeft Zweden met 0 straf punten de leiding, voor Engeland met 7 en Duitschland met 49. De strüd tusschen de Zweedsche Husqvarna-rijdors en de Engelsche zal nu wel uiterst fel worden, want de Zweden zullen er zeiter alles op zetten om de Engel- schen in hun eigen land te kloppen. NEDERLAND—FRANKRIJK. I-Iet is wel jammer, dat voor den eersten wed strijd tusschen „vertegenwoordigende" ploegen van Nederland en Frankrijk (een bijzondere aan winst voor ons internationale programma) aan beide züden zulk een onvolledigheid bestaat. Reeds hebben wü gemeld, dat bü onze ploeg mej. Bou- man, mr. Diemer Kool en Timmer ontbreken. Ook mr. Diemer Kool is ondanks veel aandrang niet te bewegan geweest uit te komen. Bü de Franschen zün uiteraard Lacoste, Borotra, Cochet en Brugnon niét van de partü- De spelers, die in hun plaats uitkomen, zullen echter stellig blijk geven, dat zü de hooge klasse van hun sterke landgenooten zeer dicht naderen en dat zij voor Bryan, van der Feen en Castendük, die voor Nederland moeten trachten de eer hoog te houden (wat nog niet zeggen wil: een winstpunt behalen) meer dan sterk genoeg zijn. Wanneer er ergens een kans ligt om voor onze ploeg een of meer winstpuntjes te behalen, dan is het in de damesnummers. Het zou ons niet verbazen, wanneer onze kampioensdubbel even goed op streek is als in Hilversum, dat zij door haar beter netspel tegen de baseline-formatie va,n de Fransche dames r.a harden strüd een overwinning behaalden, al zijn de Fransche tegen standsters meer gewoon aan internationaal wed- strüdspel. Misschien ook ligt er een kans voor mej. Couquergue om mevr. Mathieu te slaan. Maar dan moet zü van begin tot eind op dreef zün en dat heeft zü nog zelden in een zwaren wedstrüd gedaan! Voor het seizoen 1927192S zijn de vereeni- gingen tls volgt ingedeeld: West I Noord: D.T.V., D.E.V., D.V.D., D.D.V.* Swift, Westerkwartier, Excelsior, Koog Zaan-, dqk. West X Zuid: Fluks, Vitesse (L.), H.K.V., H.S.V., D.K.C., Velox, Het Zuiden, Deetos. Overgang Noord A: Bilthoven, De Gooiers, Olympia, Hercules, K.V.D., Oosterpark, O.S.C.A., Eendracht. Overgang Noord B: Haarlem, K.V.K.V., Z.K.V,, Ready Tekca, Westerkwartier 2, K.V.O., D.E.D. Overgang Zuid:Ons Eibernest, Die Haghe, A.L.O., H.B.S., Rozenburg, O.S.C.R., Deetos 2. West II A: De Zwaluwen, Amersfoort, Excel sior 2, De Tovers, Samos, Actief, Sparta, Velo- citas (A). West IX B: Haarlem 2, Sport Vereent, D.T.V. 2, Sportief, Swift 2, D.E.D. 2, Hercules 2, Vic toria. West II C: Koog Zaandag 3, Velocitas (H.), L.U.T.O. 2, Allen Weerbaar, Blauw Wit, T.D.W., A.S.V., Togo, Sport. (Het uitkomen van Veloci tas (H.) is nog niet bekend). West II D: Koog Zaandijk 2, B.E.P., Ready Tekca 2, L.U.T.O. 1, Westerkwartier 3, Ulysses. D.D.V. 2, D.V.D. 2. West II E: Fluks 2, Fluks 3, Vitesse (L.) 2, S.D.O., Vitesse (H.), Emma, G.K.V. West II F: H.K.V. 2, H.S.V. 2, Ons Eibernest 2, Velox 2, O.S.C.R. 2, Rozenburg 2, Het Zui den 2. West II G: Ons Zwaiuwennest, De Spartaan, De trekvogels, Het Zuiden 3, T.O.V., Odo. West II H: DSetos 3, T.O.V. 2, Odo 2, Quick, Door Wilskracht Sterk, Paars Wit. Noord I: Voorwaarts, S.S.S., Friso, W.K., Rood Zwart, Kinea of Sparta. Noord II A: Nic, M.K.C., Una en Sparta (als dit twaalftal niet promoveert). Noord II B: W.K. 2, W.W.M.D., Forward. Noord II C: Samen Een, Rood Wit, Udi eii Kinea, als dit twaalftal mocht degradeeren. De indeeling der Oostelüke twaalftallen ia aangehouden tot na de districtsvergadering ta Deventer. DE EUROPEESCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. In de wedstrüden door de kampioenschappen' van Europa, die van 26 tot 31 Augustus te Vichy gehouden zullen worden, komen de vol gende Nederlandsche schermers uit: Op floret: de heer W. Brouwer, op degen:] de heeren Kap. A. E. W. de Jong, W. Brou wer, J. Kuypers en Alf. Mayer; op sabel: de heeren Kapt. A. E. W. de Jong, W. Brouwer en W. Driebergen. De Kon. Ned. Amateur Schermbond zal verte genwoordigd worden door de heeren J. Schoon, secretaris der technische commissie en door den heer kapitein G. van Rossum. Aansluitende aan deze wedstrüden, Wordt ofi 3 September te St. Honoré les Bains (Nièvre) een degentornooi gehouden. De mogelijkheid om ook daaraan deel te nemen, wordt alsnog over wogen. DE OCEAANVLUCIIT VAN KOLONEL MINCHIN. LONDEN, 19 Augustus (N. T. A.). Kolonel Minchin en Leslie Hamilton hebben de laatste toebereidselen gemaakt voor de vlucht over den Oceaan naar Ottawa. Kapitein Mackintosh, die eenzelfde vlucht wil ondernemen, verklaarde, dat zijn toebereidselen voor de vlucht goed vorderen. DE OCEAAN-VLUCHT VAN KÖNNECKE. Hij wacht op goed weer KEULEN, 19 Augustus (W.B.). De vlieger Könnecke heeft heden drie proefvluchten ge maakt met een belasting van 3600 K.G. aan boord van het vliegtuig. Wanneer morgen het onderzoek van de machine een bevredigend resul taat heeft opgeleverd, zal de Germania in den nacht van Zaterdag op Zondag worden getankt. Wanneer, wat de Zuidelijke route betreft welks hü zich voorgesteld heeft te volgen, geen buiten gewone verandering ln de windstroomingen over den Oceaan intreedt, zal Könnecke den Noorde lijken weg over Ierland, New Foundland, Bostom New York, Philadelphia nemen. Könnecke heeft verklaard, dat hij in ieder geval goed weer afwacht. SAN FRANCISCO—HONOLOELOE. De vermiste vliegers gevonden?. WAARSCHIJNLIJK LOOZE GERUCHTEN LONDEN 19 Augustus. (H. N.) Volgens een bericht uit Sau Francisco zijn de 2 vermiste Amerikaansche vliegtuigen, die aan de vlucht naar Honcloeloe hebben deelgenomen, op het kleine eiland Maui, dat tot de Hawaii-eilanden behoort, gevonden. De inzittenden maken het goed. Aan het opsporingswerk heeft bijna de ge heele Amerikaansche vloot deelgenomen, die daarbij door vliegtuigen van do marine en van den burgerlijken luchtdienst *verden geholpen. Een ander bericht luidt nog niet zoo beslist, doch meldt, dat men de vliegtuigen bij een tocht boven het eiland heeft gezien, doch dat het niet mogelijk was iets omtrent de reizigers te vernemen. LONDEN 19 Augustus. (H. N.) Volgeus na dere berichten uit San Francisco zou alleen het vliegtuig Miss Doran gevonden zijn. LONDEN, 19 Augustus. (R. O.) Het bericht, dat de vliegtuigen „Golden Eagle" en „Miss Doran" zouden gevonden zqn, is onwaar. Om trent de vliegtuigen is nog niets bekend. HET WERELD-HOOGTE-RECORD. PARIJS, 19 Augustus (V.D.). De bladen mel den uit Nice, dat luitenant Vaisseau uit Parijs het hoogterecord vliegen heeft geslagen. Hü be reikte met zün watervliegtuig dat met 2000 K.G. ballast was, een hoogte van 4500 meter. Het vorige record stond op naam van den Italiaan- schen vlieger Passaleva met 3261 meter.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 9