I li DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. ■mi.- 50ste Jaargang Maandag 22 Augustus 1927 No. 14943 Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS V MONUMENTENZORG 0 PRUIMING VAN EEN FABRIEK DE FEESTWEEK IN DEN R. K. VOLKSBOND GEVONDEN VOORWERPEN DE RECLAMEBILJETTEN VAN DE „PANDORA S. R, V. „DE RENNER" DUIVENSPORT BURGERLIJKE STAND ZEETIJDINGEN UIT ROTTERDAIVL DE GEMEENTEMIDDELEN. DE FKATELLINI'S NAAR ROTTERDAM. HET VLIEGVELD WAALHAVEN DIEFSTAL AGENDA. BEURS VAN SCHIEDAM Spoeling j j 3&= Bureau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Teleloon Intercommunaal no. 68085 Postbus no. 39 ABONNEMENTEN per 3 maanden 3-25, per maand 1.10, per week 25 cent. Franco per post 3.75 per kwart. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchèque en Girodienst 81440. Advertentiën15 regels ƒ1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 cL pèr regel. Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct. elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advert. 5 reg. ƒ0.50,10 reg. ƒ0.75, 15 reg. ƒ1. Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering 500 bij overlijden dooreen ongeval; 500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim- 75 bii verlies van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wo'rden afgedrukt, De uitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam. In cle Raadsvergadering van Vrijdag heeft de heer Dinkelaar we hebben er hem den hem toekomenden lof reeds voor toe gezwaaid nog eens aangedrongen op een verordening ter bescherming van onze monumenten. De zaak loopt reeds langer, 't Is, meenen vve, al een paar jaar geleden, dat B. en W. met dergelijke plannen rondliepen, maar er scheen toen niet zooveel animo voor te hestaan en mitsdien zag het college er maar van af. Wat wij jammer vinden. Er is uit geschiedkundig en architectonisch opzicht genoeg in onze stad te vinden, op welks be houd wij en ons nageslacht grooten prijs stellen En wanneer een gemeentelijke ver ordening zulke „monumenten" veilig weet Ie stellen, zullen we niet tot onzen spijt en onze verontwaardiging op een goeden morgen tot de ontdekking hoeven te komen, dat ze verdwenen zijn. Intusschen, bij eenig nadenken zal de heer Dinkelaar volop erkennen, dat de materie niet zoo gemakkelijk te regelen is. Niet alles wat zoovele tientallen jaren of Wat zelfs eeuwen heeft getrotseerd, heeft recht op den titel „monument", verdient de zorg die aan „monumenten" dient te worden gewijd. Wie zal de schifting maken? Wie zal de lijst opstellen van gebouwen, welke onder de verordening dienen te vallen? Burgemeester en Wethouders? Met alle res pect ook voor hun kennis van de geschiede nis onzer stad en van hun aesthetisch in zicht, voelen we ons toch eenigszins huiverig 'dergelijke taak aan hen op te dragen. Onze ambtenaren dan? Hun adviezen zullen hier en daar zonder twijfel groote waarde heb ben, maar toch zullen zij zeiven weer de eersten zijn om te erkennen, dat zij voor die taak in haar geheel niet berekend zijn. En het gaat toch ook weer niet aan met een op-hoop-van-zegen hier en daar wat uit te pikken, omdat, als er een verordening is regelende de gemeentelijke bemoeiingen ten aanzien van onze monumenten, men nu een- biaal niet buiten een lijst kan waarop die monumenten worden vernoemd. Het gevaar z°u niet gering zijn dat we ons belachelijk Smgen maken. I.aten we evenwel veronderstellen, dat al deze moeilijkheden bevredigend worden op gelost, dan is er nog de kwestie ze bestaat niet voor den heer Collé, maar de beer Dinkelaar heeft genoeg gezond ver stand om ze onder oogen te zien wat ten aanzien van de particuliere gebouwen de gevolgen zijn van een plaatsing op de monumentenlijst. De heer van den Tempel Wees er terecht op, dat er ook nog zoo iets als eigendomsrecht bestaat en dat alleen reeds de gedachte, dat bepaalde gebouwen op de monumentenlijst zouden worden ge plaatst, ze aanmerkelijk in handelswaarde deed dalen. De monumentenlijst mag niet een zwarte lijst worden. Als de gemeente °nze „monumenten" behoudeh wil, dan moet ze er desnoods ook wat voor over bebben en althans bij eerste transactie de Vermindering in waarde vergoeden. De nieuwe eigenaar weet dan bij aankoop dat er een servituut op zijn eigendom ligt, wat J*1 de mindere waarde welke hij er voor eeft betaald, is verdisconteerd. VV o gelooven, dat in deze richting een blijke oplossing van de grootste moeilijk- zal kunnen worden gevonden, tn alle geval wachten we met belangstel- ng af, wat B. en W. in deze aangelegen- u'd, die niet van belang is ontbloot, denken te doen. gefl 8 eenige dagen worden in het Oostelijk z\v onzer stad herhaaldelijk min of meer eet)116 ontpl°ffingen gehoord. Wie misschien Tr. 0osenblik gevreesd had, dat de rumoerige ^u-nden van Sacco en Vanzetti ook hier door op agcn van hun sympathie met de beide bij-.11111 terechtstelling wachtende anarchistèn hiet^ saven' zd gerust gesteld. Het betreft deeltJ1 ers dan de opruiming van een ge- fabe van een uit gewapend beton bestaande ..De 'I'1 01? de terreinen van de Glasfabriek WorrttChie" aan ^en Duitenhavenweg. Het werk Van V6rricht door de genie onder leiding u untenant De Boer Zaterdagavond om 8 uur heeft de opening plaats gehad van de feestweek welke in den R. K Volksbond gehouden wordt. Nadat de heer A. v. Tol als voorzitter van het comité dat de feestweek heeft georgani seerd, een kort openingswoord had gesproken, werd de groote gehoorzaal voor het publiek opengesteld. Reeds vanaf het begin heerschte in de zaal een gezellige drukte. Binnen een uur waren de eerste 250 bezoekers de controle gepas seerd. No. 250, de heer v. Geenen, ontving een aardig souvenir, in den vorm van een engelenkopje. Ook den verderen avond bleef de drukte aanhouden, zoodat er tegen het sluitingsuur ruim 300 bezoekers geweest waren. In de zaal was het een gezellige drukte. Talrijke jonge dames trachtten de loten voor het „rad van avontuur" e.d., zoo vlug moge lijk van de hand te doen. Het „Ensemble de Ria" bestaande uit de heeren Bijl, Martens en Voogd, verzorgde het muzikale gedeelte van den avond. Tegen 11 uur werd de eerste avond van de feestweek gesloten. Ook Zondagavond was de belangstelling groot. Weer twee van de bezoekers ontvingen een „engelenkopje", n.l. de 500ste en 1000ste. Door de groote drukte is no. 750 onopgemerkt de zaal binnengekomen. Zondagmiddag zal van 35 uur een kinder feest in de groote zaal van den R. K. Volksbond worden gehouden. ZUSTER AMBROSIA t In het Dominicanessenklooster aan den Walenburgerweg te Rotterdam is op 66-jari- gen leeftijd overleden de eerw. zuster Am brosia, die ook vele Schiedammers, hoewel ze reeds een 15-tal jaren uit onze stad vertrok, zich nog wel zullen herinneren. Gedurende een achttal jaren toch was Zus ter Ambrosia werkzaam aan de R. K. be waarschool voor kinderen van meer gegoe den aan de Lange Haven, waar ze van alle aan haai- zorgen toevertrouwde kinderen door haar echt kinderlijk hart, dat zij tot op haar laatsten levensdag wist te bewaren, het hartje wist te stelen. Ook in Rotterdam wijdde ze haar krachten aan het bewaarschoolonderwijs en weinige katholieken zullen er in de Pro venierswijk zijn, die de goede, altijd vriende lijke Zuster Ambrosia niet hebben gekend. Ook het bekeeringswerk op het oogenblilc van haar overlijden had ze niet minder dan 20 leerlingen had haar groote nimmer rusten de toewijding, terwijl tot voor kort ook ze mede haar zorgen wijdde aan de opleiding der kinderen tot de Eerste H. Communie. Een hartkwaal heeft onverwacht aan dit zoo verdienstvolle leven een einde gemaakt. In den naoht van Zaterdag op Zondag is Zus ter Ambrosia, na van de laatste H. Sacra menten te zijn voorzien, het loon gaan ont vangen voor haar rusteloozen arbeid. Té bevragen aan het hoofdbureau van politie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags: ring met 2 penningen, pet, hals ketting, ring met sleutels, actetasch inh. flesch, sleutel, rijwielplaatje, rozenkrans in étui, deurknoppen, sleutel met hangslot, ge wicht, strengen touw. Bij vinders: gebit, A. Touw, Havenstraat 192, Rotterdam; zweep, J. Penning, Nassau- laan 25; sleutel, H. Bosman, Mariastraat 66; portemonnaie met inh., Wed. Schoenmakers, Nieuwe Maasstraat 41A; gouden ringetje, M. Struik, Dwarsstraat 20; rentekaart met 11 zegels, C. Starrenburg,Munnekenbuurt 15; badpak met muts, J. Nagelkerk, Gordon- straat 25; bruine riem, J. Steenhoven, Zijl- straa 60t-2; geldstuk, A. Bonefaas, Nassau- laan 1; vogeltje, L. Soesbergen, Korte Haven 24; zijden kindermutsje, J. Rost, Puttershoek- schestraat 53B; roeiboot, zwemmeester, Zwem school; kindertasehje, Leeszaal, Lange Haven 131; muilkorf, Strijkerij, Groote Markt 19; parapluie, J. Offers, Aleidastraat 137C; rozen krans, K. v. d. Morst, Laan Ons Genoegen 7-10; rijwielplaatje, N. Scheffers, Veenlant- straat 15; postduif, J. de Bruin, Broersveld 88; bedelketting, P. v. d. Does, Oude Maas straat 3; kous, W. v. Beek, Fabriplein 7A; hondje, C. Wasman, Broersvest 1; plat sleuteltje, L. Oudshoorn, Singel 87; overtrek, J. Ossekoppele, Mariastraat 82; vaarboom, W. de Ruijter, Groenewegje 34-3; heerenporte- monnaie, II. Winkes, Hoofdstraat 155; muziek boek, J. H. Berens, Achter de Teerstoof 7; geldstuk, wed. Niemandsverdriet, Lange Kerkstraat 52A; portemonnaie met Inh. M. de Groot, Parallelweg 216; portemonnaie met inh., G. Volk, Villastraat 73; postduif, G. v. d. Windt, Houtstraat 5; zilveren beursje met inhoud, M. Kuijpers, Oude Maasstraat 18; hond, J. Blois, Sluisweg 61; rijwielplaatje, J. Seij, Kortlandstraat 15B; hondenpenning', A. v. 't Hof, Zwaansteeg 3; rijwielplaatje,' A. v. d. Zee, Groote Markt 23; belastingbiljet, J. Lems, Chr. Huijgenstraat 2A; rijwiel- plaatj, L. Bezemer, Bakkershaven 49; post duif, M. Noordijk, Brugmanstraat 49B; dames- portemonnai emet inh., J. Limberg, Maria straat 54B; rijwielplaatje, C. de Droger, Heenvlietschestraat 35; rijwieïplaatje W. v. Luik, van Smalevelstraat 10. Onze „ernstige waarschuwing" omtrent de reclamebiljetten van den Pandora-bioscoop is voor de leiding van den bioscoop aanleiding geweest ons te verklaren, dat zij er met die reclamebiljetten in is geloopen. De direc teur, de heer Louis Daniels wist er niets van, dat ze aan de achterzijde waren bedrukt met een tekst, die een zeer groot deel der bevolking ernstig moest ontstemmen. Van be doelde biljetten waren er 1000 gedrukt; 250 wesjden er verspreid, terwijl de rest tijdig kon worden ingehouden en vernietigd. We némen van deze verklaring gaarne akte. De gebeurtenis we zijn er van over tuigd zal voor de directie van den bioscoop een les bevatten, om in den vervolge voor zichtiger te zijn. SCHIEDAMSCIIE FOOTBALL CLUB „FORTUNA" Daar de sei-iewedstrijden van „Fortuna" bijna geëindigd zijn, kunnen wij thans de eindstanden pnbliceeren: Velocitas I ste Afdeeling. "es. gew. gel- vrl. p. v. t. 6 1 12 23-7 Pro Patria I 7 5 2 12 19-3 Fortuna I 7 4 1 2 9 18-6 Odiveo I 7 4 1 2 9 17-14 Excelsior 7 2 1 4 5 16-12 Zwart Wit 6 1 1 4 3 14-14 D. R. D. I 6 1 2 2 11-20 Vlaardingen 7 7 1-2S Zwart Wit—D. R. d. niet gespeeld. A Afdeeling. Velocitas II ges. gew. gul- vrl. p. v. t. 6 4 2 10 16-7 S V. W. I 6 3 2 1 8 8-7 Zwaluwen II 6 3 1 2 7 16-11 Pro Patria II 6 2 2 2 6 11-9 Stormvogels (D.) 6 1 3 5 6-8 Stormvolgela (G.) 6 1 2 3 4 12-8 Fortuna II 6 2 4 2 7-14 3de Afdeeling. ges. gew. gel. vrl. p. v. t. Zwaluwen III 4 3 1 6 8-4 Hooger Op II 4 2 i i 5 s-6 Stormvogels (G.) II 4 12 14 4-2 H. B S.. I 4 12 14 4-7 Fortuna III 4 13 1 3-12 In de eerste afdeeling is een beslissingswed strijd noodig daar Pro Patria en Velocitas hetzelfde aantal punten en hetzelfde doelge- middelde behaald hebben. Deze wedstrijd zal gespeeld worden voor den aanvang der nieu we competitie. Het secretariaat wordt thans waargenomen door den heer a. Heesbeen, IJselmondschestraat 14- De uitslag van den gisteren gehouden laat sten wedstrijd om het clubkamploenschap luidt als volgt: 1, J. Simons 10 punten; 2. j. Daalmeijer 9 P-; 3. J. den Oude 8 p.; 4. (j. Burger 7 p De geheele uitslag is thans: l6 prijs J. Daal meijer 48 punten; 2e prijs J. den 0ude 4;, p 3e prijs R. Zuidema 31 p.; 4e prijs H. Zuidema 27 p. en 5e prijs J Simons 21 p Do postuuivenvereeniging ,;De Jong0 Lief. hebbers" hield Zondag een wedvlucht van Nieuwerkerk (19 K.M.) af. De prijzen wer den behaald als volgt: le pr. yy Zonneveld; 2e pr. Collignon; 3e pr. Krawinkel; 4e pr. G. Hagastein; 5e pr. W. Zonneveld; 6e W. v. d. Windt; 7e pr. H. de Regt; 8e pr. G. Hagastein; 9e pr. P. v. d. Hoeven; 10e pr. H. de Regt; diploma W. Meerendonk. Zondag zal een wedvlucht van Woerden (34 K.M.) af worden gehouden. CRICKET Hcnnes-D.V.S. IIStichtsche C. C. Zaterdagmiddag speelden de Schiedammers ondanks het bar slechte weer den geheelen wedstrijd uit tegen de Stichtsche C. C. De gasten die maar met negen man verschenen, gaan eerst batten, onder een flink regen buitje, C. Tuyl ruimde vijf wickets op voor in 't geheel drie runs. Het totaal was 18. De Schiedammers hadden dit totaal reeds in 3 overs gepasseerd. Hoewel het hevig regende werd toch verder gespeeld. Wanneer het totaal 123 is voor het verlies van 4 wickets wordt gestopt; v. Bochove 17, G. Nolet 24, E. Hodes 37, C. Tuyl 24 not out. Van zelf sprekend waren de bowlingcijfers niet fraai. Voor de 2e maal ingaande maken de Utrechtenaren er 67. H.-D.V.S. wint dus met innings. Hcrmes-D.V.S. III kampioen Daar Ajax II uit Leiden het gisteren niet tot een innings overwinning wist te brengen, is H.-D.V.S. thans gedecideerd kampioen der 3e klas. Aangifte van 20 Aug. GEBOREN: Liduina M. E., d. v. K. G. J. Sparla en A. M. Vanhauten, Westfrankeland- schestraat Jan A., z. v. J. A. Futselaar en P. van der Bijl, Ged. Broersvest Maria C., d. v. F. J. Zondag en C. M. Ronteltap, Huij smansstraat Te Schiedam aangekomen, 20 Augustus: s.s. Miranda, van Zwijndrecht, om hier kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven; Japansch s.s. Ohio Maru, ledig van Rotterdam om hier te dokken in de Wilhelminahaven; s.s. Modjokerts, Rott. Lloyd, van Hamburg om hier te dokken in de Wiltonhaven. 22 Augustus: Duitsch s.s. Friesland, met olie van Yokohama voor N.V, Schieveem aan de Wilhelminahaven; s.s. Sultan van Lang- kat, van Londen om hier kolen te bunkeren; s.s. Kawi, Rott. Lloyd, ledig van Rotterdam om hier te dokken in de Wiltonhaven. Van Schiedam vertrokken 20 Augustus; s.s. Miranda, naar Mezen; s.s. Byna, ledig naar Maicslahte; Eng. s.s. Phemius, met stukgoederen naar Glasgow. Opbrengst over Juli Do opbrengst der gemeentemiddelen over de maand Juli is als volgt geweest (tusschen haakjes geplaatst is de opbrengst in de afgeloo- pen maanden van dit jaar, Juli inbegrepen) brug- en sluisgeld 15.974.93 109.729.22) havengeld voor zeevaartufgen ƒ437.319.76 3.062.251.98)havengeld voor binnenvaar tuigen 87.975.71 (ƒ743.039.78); beursbelas- tlng 4.169.05 123.641.25)marktgeld (uit gezonderd het marktgeld op de Vischmarkt) 14.732.77 51.053.57)opbrengst van de Vischmarkt en den Vischafslag 3.346.71 31.532.03)belasting op de honden 3.999.25 ff 112,62S.50)belasting op vermakelijkheden ƒ49.725.51 450.976.59)straatbelasting 162.586.29% (ƒ1.073.783.57); begrafenisrecht 5.588.25 49.819.87%)in totaal 785.417.23% 5.808.456.36%.) In den Circus-schouwburg De wereldberoemde clowns „Les Frères Fra- tellini" hebben zich voor de maand September geassocieerd met den bekenden tooneel-direc- teur M. Spree. Van 1 tot 16 September zullen deze „konin gen van den lach" optreden in den Circus- Schouwburg, alhier. SCFIPPERSVROUW OVER BOORD GEVALLEN Moedige redding De 42-jarige schippersvrouw A. v. D. is Zater dagmorgen, bij het verhalen van 't lïchterschip „Johanna" liggende aan de Parkkade, over het achterdek geslagen en te water gevallen. De 30-jarige schipper G. M„ die met zijn schip ge naamd „Wilmar" in de nabijheid lag, zag de vrouw te water vallen en sprong gekleed te water. De moedige schipper wist de vrouw boven water te houden, totdat eenige mannen met een roeiboot ter plaatse waren. De vrouw werd hierin opgenomen en naar het schip ge bracht. Proefvlucht uitgesteld tot hedenmiddag In ons blad van Zaterdag maakten wij melding van een proefvlucht, die gisteren boven de stad zou worden gehouden met het vliegtuig H. N. A. D. K., dat door twee Engelsche vliegers is aangekocht, om er een Oceaanvlucht mee te maken naar New-York. Daar men gisteren het toestel echter nog niet zoover gereed had, om er de eerste proef vlucht mee te maken, heeft men de vlucht uitgesteld tot hedenmiddag ongeveer 4 uur. Zoodra het toestel beantwoordt aan de ge stelde eischen, zal Mac-Intosh, een van de koopers, er ten spoedigste mee naar Enge land vertrekken. De ongunstige weersomstandigheden van de laatste dagen zijn oorzaak, dat het bezoek aan Waalhaven deze week heel wat heeft afge nomen. De directie van het vliegveld zag zich dan ook genoodzaakt het aangekondigde concert uit te stellen tot nader te bepalen datum. Wel eigenaardig is, dat zoodra 't weer maar eenigszins beter wordt, er terstond weer liefhebbers voor Waalhaven worden ge vonden. Zoo brachten alleen in den namid dag van gisteren 1500 personen een bezoek aan het vliegveld, terwijl door 80 bezoekers een pleziervlucht gemaakt werd. Ten nadeele van den pensionhouder G. W. van de Nieuwe Haven, zijn door een echtpaar, dat bij hem eenige dagen inwoonde, eenige dekens en een vloerkleed gestolen. 's Maandags; repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius, 8 uur, R.K. Volksbond. Dinsdags: repetitie R.K. Mannenzangvereenl» ging St. Caecilea, half 9, R.K. Volksbond. St Joris Doele, Stedelijk Museum. Geopend eiken Zaterdag van 2—5 uur. Van 20 tot 28 Augustus feestweek In den R. K. Volksbond. 24 Augustus Vergadering R. K. Schilderspatroonsvereenf. ging „St. Liduina", gebouw R. K. Kring, Lange Haven. Aanvang half 9. 28 Augustus Kinderfeest, gebouw R. K. Volksbond; vaii 35 uur. 9 September Ledenvergadering R. K. Bond van Fabrieks, arbeiders „St. Willibrordus", Gebouw R. K, Volksbond. Aanvang 8 uur. Moutwijn J rrq SCHIEDAM, 22 Aug. Officieel^ noteering van de Commissie uit de Kamer van Koojh handel. Moutwijn 46 pet. 14.50. Namens de commissie voor de noteerlngJJ H. J. JANSEN. i Spiritus SCHIEDAM, 22 Aug. Men noteert voor spiritus 100 pet. 33. Noteering van de Coöp. Vereen. „Schted, Spoelingvereenlglng". Heden ƒ1,60 per ketel. ,,j DE AUTOMAAT NA SLUITINGSTIJD. Een makkelijke doch' misschien ongeoorloofde bediende EéN EXEMPLAAR ALS „PROEFKONIJN", Een sigarenwinkelier van de Kruiskade heeft sinds Vrijdagavond een automaat in de portiek van zijn winkel bevestigd, waaruit, door het inwerpen van een kwartje, na sluitingstijd een pakje sigaren of sigaretten uit te voorschijn *s te tooveren. Dit is niets nieuws. Reeds eenige j'aren ge- leden heeft een sigarenwinkelier in de Veene- straat in Den Haag een dergelijke automaat in zijn winkelportiek geplaatst. Deze is op bevel van de politie na eenige weken verwijderd. Men wil het thans opnieuw probeeren en naar wij vernemen, is er wel eenige kans dat de; automaat, mits niet zoo geplaatst dat zij op straat zou staan en dns buiten d- rooilijn zoiï vallen, een geoorloofde bediende wordt geacht, Voor sigarenwinkels is er nog deze moeilijk heid dat zij niet aan personen beneden de 16> jaar mogen verkoopen. Wel staat op deze autc^ maat vermeld dat dezulke personen niet van' haar diensten gebruik mogen maken, doch dit verbod zal niet als afdoend kunnen doorgaan. Of hebben „personen beneden 16 jaar" geen kwartje om 's avonds nog affiaantjes te koopen In Denemarken en Engeland worden auto maten als deze toegelaten. Zij het dan ook na ampele overweging door de betrokken autori teiten. Voor onze groote steden zijn thans reeds vrij veel van deze soort automaten besteld, da Rotterdamsche winkeliers -Uien, als Inderdaad de winkelsluiting rigoureu- r zou worden, ver moedelijk vele in gebruik stellen. Doch eerst moet worden uitgemaakt, f deze bedienden in derdaad getolereerd w rden. Deze automaat i? dan ook te beschouwen als een proefkonijn. Da politie nam er reeds nota van. Wat het reëele koopmanschap van het instru ment betreft, dit is in orde. Met een cent bijv, bestaat geen kans er een pakje rookertjes uit te verkrijgen. SACCO EN VANZETTI. Mislukte ï.reetingen. Zaterdagmiddag zou de S.D.A.P. op het Heem raadsplein een „grootsche" meeting houden ia verband met het eventueele doodvonnis tegen Sacco en Vanzetti. Er waren door den regen eni wellicht ook door andere oorzaken, slechts zeer weinige geestdriftigen op het bepaalde uur naar dit plein gekomen. De meeting is afgelast. Op de Veemarkt hielden de communisten een openluchtmeeting. Ook hier ofschoon men beschut stond onder de afdaken was de belangstelling pover. Na afloop, te ruim half zes, trok men met eenige propagandadoeken onder geleide der politie naar den Coolsingel, waar bij het Postkantoor halt werd gehouden. Daar werd verkondigd dat een telegram voor, de invrijheidstelling van Sacco en Vanzetti naaij Amerika was verzonden en opgewekt tot een' algemeene staking op Maandag a.s. Druipnat trok de kleine schare af. Er zijn geen relletjes geweest.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 1