Nog enkele dagen duurt de Feestwee k OUDE COURANTEN I f in saSesi van den Voiic^^onci. Cou de (o^neJa/zeLLG Wie de advertentie niet eert is de winst niet weerd. Openbare Vrijwillige Verkooping WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1927 EERSTE B12aö .PAGINA 4 AARTSDIOCESANE BOEREN- EN TUiNDERSBÖND REDE L. BARON VAN VOORST TOT VOORST. AUDA MARIA CORNELIA BERKEL geb. Thijse Entree 1© cent» Komt en profiteert van de prachtige prijzen. GEBOREN: overdrukken, dus ongebruikte exemplaren TE KOOP a 5.50 per 100, 26.25 per 500 en 50.— per 1000 K.G. Bureau „MAASBODE", Groote Markt 30, Rotterdam. LEEST GIJ DE KABOUTERTJES ROTTERDAM J. J. HARTE AMSTERDAM Hoogstaat 252 jjj H O F L E V ERANCI ER jlTuTRECHT- GROOTE MAGAZIJNEN VAN KRISTAL - PORSELEIN - GLAS- EN AARDEWERK iiiiuuiHiii.dum»iiimh.iiiin.rt«iiiHiiiiiuiiiini.diimuiiinhiiiimnfiiiihdiiiii»<fiinudiiUhaiBihiiBiihann»»'ifllilk'iailhl Het congres bij het tweede lustrum. (Vervolg.) In den middag had onder presidium van den heer J. B. Terhorst de vergadering plaats van da Onderlinge Brandassurantie. Goedgekeurd werden de rekening en balans 1926—1927 en Het jaarverslag. Het verzekerd kapitaal be droeg op 1 Mei 1926 15.196.600, op 1 Mei 1927 17.596.023. Het aantal toegetreden afdeelfn- gen vermeerderde tot 120. Geleden werden 30 schaden tot een bedrag van 22.342, hiervan .vielen 19 gevallen in de herverzekering, waar door 11.855.53 terugontvangen werd. Na goedkeuring van de reglementswijziging werd de bijeenkomst gesloten. r Onderlinge paardenverzekering. paarna werd de vergadering gehouden van de Onderlinge Paardenverzekering onder pre sidium van den heer J. J. Wessels. Het afgeloopen verzekeringsjaar is zeer on gunstig geweest. Verzekeringswaarden werden uitgekeerd voor 134 paarden 33.644.31). Wees 1925—1926 een verlies aan van 1039.64, het nadeelig saldo 1926—1927 bedroeg niet min der dan 7087.71%. Voor het eerste haltiaar 19271928 werd de premie met 25 cent per half jaar en per paard verhoogd in den vorm van administratie-kosten. Mocht het ingetreden half jaar weder ongunstige resultaten geven, dan zal heffing van een omslag over de deel nemers niet achterwege kunnen blijven. In totaal waren verzekerd 2341 paarden. Uit de vergadering gingen stemmen op, dat de plaatselijke commissie de paarden niet te hoog zouden taxeeren. Onderlinge Ziekteverzekering. Daarna had plaats de vergadering van de Onderlinge Ziekteverzekering van den A. B. T. B. Op 1 Mèi 1926 waren aangesloten 136 afdeelingen, op 1 Mei 1927 144 afdeelingen. Er waren 618 ziektegevallen tegen 527 in het vorig jaar. Betaald werd 10.337.73 tegen 9649.19 in 1925—1926. De reserve op 1 April bedroeg 5854.31. De "balans, rekening en verantwoording over 1926- 1927 werden goedgekeurd, eveneens de statu tenwijziging. Boeren en Tuinders Onderlinge. Vervolgens had de vergadering plaats van de' Boeren en Tuinders Onderlinge van den A. B. T. B. In vergelijking met het vorig jaar is er een toname van 52 leden en 126.900 aan loonbedrag. Voor het aantal ongevallen was het jaar 1926 ongunstig. In totaal werden 370 gevallen aangegeven, waarvan er 11 wer den afgewezen. De balans, rekening en ver antwoording over 19261927 werden goedge keurd. Het afgeloopen jaar is zeer gunstig ge weest. ALGEMEENE VERGADERING. 's Avonds half acht werd de algemeene ver gadering voortgezet. De balans, rekening en verantwoording over 1926 werden goedgekeurd, eveneens de begrooting voor 1928. Daarna hield de heer ir. W. de Jong, rijksveeteeltconsulent te Arnhem een rede over de: Bestrijding van rundertuberculose. De heer J. Th. M. v. d. Heny gaf daarna een Inleiding over het Algemeen Assurantiekantoor. VIERING VAN HET 10-JARIG BESTAAN. Tweede dag. Dinsdag was de feestdag waarop het 10-jarig bestaan gevierd werd. Het feest begon met een plechtige H. Mis in de St. Walburgiskerk, opgedragen dooT den Bondsadviseur, den Hoogeerw. Deken H. A. P. C. van der Waarden, uit Almelo, ge assisteerd door de Zeereerw. heeren W. H. de Grijs, pastoor te Uithoorn en L. Buve, pastoor te Steggerda. Vele leden naderden tot de H. Tafel. De Zeereerw. heer Buve hield een geestdriftige feestpredikatie. Te elf uur werd de vergadering van den A. B. T. B. geopend. De vergadering ving aan met aan H. M. de Koningin en den Aarts bisschop telegrammen van eerbied en hulde te zenden. De heer v. d. Heuij, directeur van het Alge meen Assurantie-kantoor, hield een rede over het Assurantie-wezen van den A. B. T. B., waarin hij de voordeelen uiteenzette van een verzekering, gebaseerd op onderlingen grond slag, tegenover de speculatieve verzekering, waarvan de winsten ten voordeele van de exploitanten komen. De A. B. T. B. en zijn instellingen. De voorzitter van den A. B. T. B., baron van Voorst tot'Voorst, opende de feestvergadering, die om twee uur begon, met een rede, waarin hij een overzicht gaf van het verleden en van de toekomst-plannen. De A. B. T. B. werd op 23 Augustus 1917 op verlangen van den Aartsbisschop van Utrecht opgericht als standsorganisatie op principieel katholieken grondslag. De oude vereenigings- vorm, de z.g. Christelijke Boerenbonden die noch principieel katholieke, nöch principieel protestantsche actie konden voeren, voldeden niet meer in een tijd van zich meer en meer openbarend ongeloof, zedenbederf en materia lisme. Aan de nieuwe vereeniging werd ten doel gesteld de godsdienstige, zedelijke, maat schappelijke en stoffelijke belangen der boeren en tuinders te behartigen en zoo een degelijke, welvarende Boeren- en Tuindersbevolking te vormen op den grondslag van de katholieke beginselen. Met vreugde constateerde spr., dat men reeds flink gevorderd was op weg naar het doel. De A. B. T. B. heeft met kracht en succes zich toegelegd op het bijbrengen van alge meene vakkennis bij de leden. Met groote voldoening wees spr. op de onder- wijs-instituten, door den A. B. T. B. opgericht. Spr. memoreerde dan het nut der ingestelde commissies voor de keuring van gewassen, de veeverbeteringscommissie, de diocesane pluimvee-commissie met 16 erkende fokstations, den Handelsraad met zijn machtig omzet-cijfer en steeds groeiende ontwikkeling. In verband met den Handelsraad noemde spr. den voor- treffelijken inspectiedienst. Dat de A. B. T. B., welks financiën ge heel gescheiden zijn van die der instellingen, er evenals deze toch goed voorstaat, leidde spr. af uit de balans van 31 December 1926, die een batig saldo aanwees van 2.234.13, terwijl in den loop der jaren een fonds voor diverse doeleinden van 25.085.22% gevormd kon worden. Na deze rede van den voorzitter wérd het bondslied gezongen. Dr. A. J. Swaving, waarnemend directeur- generaal van den Landbouw, die den Minister van Binnenlandsehe Zaken en Landbouw ver tegenwoordigde, sprak daarna als volgt: REDE Dr. A. J. SWAYING. De uitvoer van land- en tuinbouwproducten. Het is mij een aangename taak, u de geluk- wenschen van Z.Ex. den Minister van Bin nenlandsehe Zaken en Landbouw over te bren gen en daarbij mijn persoonlijke gelukwen- schen te mogen voegen, bij gelegenheid van da herdenking van het feit, dat heden vóór 10 jaren de Aartsdiocesane R. K. Boeren- en Tuindersbond werdopgericht. Inderdaad mag uw bond met groote tevre denheid en zelfvoldoening op dit afgeloopen tijdperk terugzien, een tijd van intensief samenwerken van alle degenen, die deel uit maken van uwe organisatie. Niet altijd ging het voor den wind, tegen slagen zijn ook u niet gespaard gebleven; toch zijn de onderscheidene instellingen van uwen bond erin geslaagd, het streven van den bond tot krachtige ontwikkeling te brengen. Do omstandigheid dat door het bestuur van den Aartsdiocesanen Boeren- en Tuindersbond, via den R. K. Nederlandschen Boeren- en Tuin dersbond, menigmaal over belangrijke zaken van advies is gediend, geeft mij de vrijheid, uwe aandacht te vragen voor een onderwerp, hetwelk in het Exportnummer van den R. K. Boerenstand van 14 Juli 1.1. wordt behandeld. Het gaat hierbij om onze exportbelangen: in zijne zeer lezenswaardige inleiding, wijst mr. van Haastert er op, dat onze uitvoer wordt bemoeilijkt door verhooging van invoerrechten en door beperkende invoerbepalingen van het buitenland. Hij spreekt over de kwestie der handelspolitiek (welk terrein ik hier ter plaatse niet meen te moeten betreden) en geeft voorts als maatregel ter verdediging aan: oplossing der moeilijkheden, die onze transacties met 't buitenland in den weg staan en verder opvoe ring van de hoedanigheid onzer uitvoerproduc- ten en verhindering van uitvoer van wat niet deugdelijk en volwaardig is. Met groote belangstelling heb ik het zeer interessant betoog van mr. van Haastert ge lezen; de ervaring door mij in verschillende ambtelijke functies opgedaan, heeft mij ge leidelijk tot de vaste overtuiging gebracht, dat wij moeten zorg dragen, dat alle onze export artikelen voldoen aan de waarborgen van echt heid, zuiverheid en gehalte, welke, billijker wijze daaraan mogen worden gesteld. Met behulp van het in 1905 ingevoerde en uit het particulier initiatief ontsproten systeem der botercontröle onder Rijkstoezicht, waartoe de toenmalige directeur-generaal van den Land bouw, di". H. J. Lovink, den kraehtigen stoot heeft gegeven, is het gelukt, mede door ver scherping van de Boterwet, den goeden naam onzer boter te herwinnen. Toch tracht oneer lijke concurrentie die reputatie nog afbreuk te doen. Hiertegenover staat gelukkig de omstandig heid dat boter zonder Rijks-merk niet ten uit voer wordt toegelaten, waardoor wij pogingen tot verdachtmaking van onze boter gemakkelijk kunnen weerleggen. Het is u bekend dat Noord-Amerika onzen invoer van narcissen moeilijkheden in den weg legt" Engeland handhaaft het versch vleesch invoerverbod uit vrees voor besmetting met mond- en klauwzeer; Duitschland. weigert om dezelfde reden den invoer van versche melk. Ik merk hierbij op, dat in de vorige maanden zich hier slechts zeer enkele gevallen van mond- klauwzeer hebben voorgedaan; sedert 31 Juli J.l. is ons land geheel vrij van die ziekte. Engeland en Duitschland stellen scherpe eischen aan den invoer van vetten, verschillen de landen verlangen'bepaalde waarborgen om trent aardappelen, groenten, enz. Ik behoef u wel niet te zeggen, dat de van bnitenlandsche zijde getroffen maatregelen soms wel wat erg protectionistisch getint zijn. Geluk kig daarom, dat wij beschikken over Rijksdien sten, die toezicht houden op den uitvoer en die de voor een aanbal exportartikelen gegeven waarborgen controleeren, maar die tevens in staat zijn om onjuiste beschuldigingen omtrent de deugdelijkheid onzer uitvoerprodueten terug te wijzen. Het ligt voor de hand, dat wij moeten ver mijden aan het buitenland wapens te verschaf fen, waarmede het onzen uitvoer op goede gron den zou kunnen bemoeilijken of geheel af snijden. Gevaar is er nog voortdurend, mr. v. Haastert heeft hierop terecht gewezen. Ik twijfel er niet aan, dat uw organisatie, voorgelicht door ter zake kundige voormannen in uwen bond, hare krachtige medewerking zal verleenen in de voren aangegeven Tichting, op dat de belangen van den producent, d.w.z. van den boer, behoorlijk kunnen worden beschermd. REDE H. RUYTER. De sociaal-economische taak van den A. B. T. B. De heer H. Ruyter, secretaris van den A. B. T. B., hield een inleiding over de sociaal- economische taak van den A. B. T. B. Spr. memoreerde een en ander uit de geschiedenis der boerenorganisatie. De beteekenis en de geweldige groei van de economische instellingen van den A.B.T.B. hebben niet alleen een waarde op zich zelf, doch ook een bijzondere waarde omdat deze instel lingen instrumenten zijn in handen der Ka tholieke Boerenorganisatie, die ook eerlijken handel waarborgt. Spr. betoogde voorts, dat de sociale taak van den A.B.T.B. een werk der christelijke naas tenliefde is. Spr. wees er dan op dat het noodig en nut tig zou zijn dat de Regeering de tot stand- koming eener wettelijke regeling van de col lectieve Arbeidsovereenkomst zou bevorderen. De waarde van den uitvoer van land- ëa tuinbouwproducten bedroeg 725.000.000 tegen over een waarde van 750.000.000 aan nijver heidsproducten. Groote nationale belangen zijn dus met den export gemoeid. Voor de regee ring geldt het woord van mr. W. H. de Beau fort: wie in oogenblikken van crisis aan het roer van staat geplaatst is, moet partij kiezen". Vervolgens heeft de Bondsadviseur gesproken over den invloed van den A.B.T.B. op godsdien- stig-zedelijk gebied. De Kerk was jarenlang buiten het gemeen schappelijk leven gehouden. Dat maakte het zoo moeilijk om jaren geleden R.K. vereenigingen te organiseeren onder leiding der-geestelijke advi seurs. Het is gebleken dat het contact met de Kerk het vitamine geeft aan de vereeniging. Met vreugde herdacht de HoogEerw. spreker de prachtige resultaten, reeds door samenwerking bereikt. En er zijn zaken gedaan op christelijke manier. Door de bonden worden de misstanden uitgeroeid. Spr. wees dan met trots op de in stellingen van onderwijs en de opleiding tot wetenschappelijke krachten. De voorzitter van den R.K. Ned. Boeren- en Tuindersbond, de heer J. Th. Verheggen uit Buggenum sprak vervolgens woorden van geluk- wensch. De voorzitter bracht hulde aan den heer Pauwen, den emancipator van den boerenstand, eersten eerelid van den A.B.T.B. De heer Pauwen dankte voor de huldebewij- zen en memoreerde de hulp van baron van Wijn bergen, den eersten intellectueel die den jongen bond hield, van „Jan Hoogland" (kapelaan van Schalk), en „Lodewijk van Aanstel" (pater Hemdrichs). Rector Kok, adviseur van den Ned. R.K. Boeren- en Tuindersbond, wees op den Belgi schen boerenbond, die het kruis heeft hoogge houden. Zoo moet het ook in Nederland zijn. De R.K. Boerenbond moet de dam zijn tegen socialisme en anarchisme. Van het platteland af moet het christendom de steden in. De heer Fleskens bracht de gelukwenschen namens het bestuur van de Centrale Bank en dankte den A.B.T.B. voor den ondervonden steun. Baron van Wijnbergen feliciteerde het be stuur en memoreerde hen, die het initiatief namen; dat was het Geldersch driemanschap. De voorzitter sloot daarna de zeer geanimeer de bijeenkomst met een woord van dank aan gasten en aanwezigen. Leonard A. Springer, tuin- en parkarchitect te Haarlem, Co Brandes, bouwmeester te 's-Gra- venhage, Th. J. Dinn, tuinarchitect te 's-Gra~ venhage en Tenri Roeters van Lennep, tuinar chitect, Delistraat 27 te 's-Gravenhage, secreta ris-penningmeester (postgiro no. 14878). Gemeld wordt, dat Abel Pann zich voorstelt, te beginnen met Zaterdag 27 Augustus a.s. el- ken Zaterdagmiddag tusschen 3 en 4 uur ge durende de tentoonstelling van zijn werken in Pulchri Studio den Haag, een korte uitlegging te geven van het tentoongestelde. DE LANGENDIJKER TUINBOUW. TUINKUNST. De Haagische Kunstkring en de Bond van Nederl. Tuinkunstenaars houden van 17 tot en met 26 September a.s. in de zaal van den Haag- schen Kunstkring, Binnenhof te 's-Gravenhage, een tentoonstelling van werken op het gebied der tuinkunst, voor welke tentoonstelling vele belangrijke inzendingen zijn toegezegd. De dienst der gemeenteplantsoenen te 's-Gra- venhage richt een eerewand in voor wijlen den heer P. Westbroek. De heer Leonard A. Sprin ger exposeert platen en teekeningen betrekking hebbende op oude tuinen in de omgeving van Den Haag. Bij deze beide inzendingen zal zich i langs de zijwanden der zaal het werk der leden aansluiten, bestaande plannen, teekeningen en foto's van uitgevoerde werken öp het gebied der tuinkunst. In deze afdeeling worden niet alleen tuinen getoond, maar wordt ook aan dacht geschonken aan de tuin- en landschaps kunst in verband met stadsuitbreiding, tuin dorpen enz. De aankleeding der zaal geschiedt, volgens een ontwerp van den Haagschen bouwmeester Co Brandes, in strenge lijnen, teneinde voor de inzendingen van tuinplastiek, tuinvazen en der gelijke, een passenden achtergrond te scheppen. Ook op dit gebied zullen vele moderne kunst werken worden getoond. Het streven van de tentoonstellingscommis sie is van alle bijdragen, zoowel voorwerpen als teekeningen, één samenhangend geheel te ma ken, dat, ook afgezien van de waarde der af zonderlijke inzendingen, het oog aangenaam aandoet. De tentoonstelling zal ook eenige avonden ge opend zijn. Op die avonden zullen korte lezin gen met lichtbeelden over de verschillende on- derdeelen van de tuinkunst worden gehouden. Er is een waarborgfonds gevormd, waarop de inteekening naar wensch vordert. De Regelings-commissie bestaat uit de heeren De kool-aanvoer. Meri meldt ons van den Langendijk Da leidende figuren in de kringen van den tuinbouw zoeken naar velerlei middelen om de crisis, waarin de tuinbouw vooral hier verkeert, te boven te komen. Het zoenen van nieuw afzet gebied, de verbetering van verpakking en sofr teering der groenten, het bestrijden der ziekten in de tuinbouwgewassen, en niet het minst' hèt maken van reclame voor de Hollandsche groen ten in binnen- en buitenland zijn, met nog andere, de voornaamste middelen om door eigen initiatief, energie en lust tot aanpakken de moeilijkheden te overwinnen, die een winst gevend tuinbouwbedrijf in den weg staan. Nu doet zich ten aanzien van de reclame voor onze-tuinbouwproducten een moeilijkheid voor, die noodzakelijk van nadeeligen invloed moet zijn op de resultaten, en wel op de reclame voor de winterkool, de stapelgroenten, zooals ze hier worden genoemd. Deze kool wordt in de tweede helft van Octo ber in de honderden boeten of hooischuren op gestapeld, daar gedurende de wintermaanden schoon gehouden en successievelijk verkocht. m is over 't algemeen de vraag naaT onze stapel- groenten vóór Nieuwjaar gering en de ge- wenschte prijzen, als ze komen, worden bijna altijd na Nieuwjaar bedongen. Dit verschijnsel is ongetwijfeld toe te schrij ven aan de omstandigheid, dat de vraag naar winterkool eerst later in den winter ontstaat, als andere groenten of fruit meer op den achter grond raken, in mindere mate worden aangë- voerd. Het gevolg hiervan is dat de tuinbouwers de laatste paar maanden van het jaar geen kool van goede of beste kwaliteit aanvoeren, doch slechts uitschot, tweede soort kool van infe rieure kwaliteit. Juist in dezen tijd is het de geschiktste periode voor het maken van reclame dochop de binnen- en buitenlandsche mark ten verschijnt slechts „rommel". Dat de resul taten der reclame, waaraan duizenden guldens worden besteed, onder zoo'n toestand lijden, is duidelijk. De vier centrale veilingsvereenigingen in dit uitgestrekte tuinbouwdistrict hebben nu aan de bij haar aangesloten tuindersorganisaties voor gesteld, maatregelen te nemen, dat aan genoem den ongewenschten toestand een einde komt. Dit middel bestaat hierin, dat de tuinbouwers er genoegen mee nemen, dat van de nd Januari aangevoerde producten een veilingspercentage wordt geheven van 2% ten honderd en dat met deze heffing een fonds wordt gevormd, waaruit iedere tuinder een toeslag krijgt vah 50 per spanwagen groente, die vóór Januari wordt aan gevoerd. Zoo meent men te bereiken, dat ook vóór Nieuwjaar kool van superieure kwaliteit wordt aangevoerd, zoodat de reclame voor de Holland sche stapelgroenten beter doel kan treffen, al thans de kwaliteit van het dan op de markt verschijnende product zelf niet afbreekt wat door een gezonde reclame wordt opgebouwd. Op 't oogenblik is reeds, ter bevordering van de goede reputatie der Langendijker groenten, de maatregel in toepassing gebracht, om kool, die minder dan 60 cent per 100 K.G. oplevert, niet in consumptie te brengen, doch te ver nietigen. LAF WERK Te Sellingen hebben gisternacht onbekenden het paard van den landbouwer Boels in de weide doodgestoken. ONDERTROUWD: Dr. L. A. VAN BERGE en J. M. V. IOJINDERS* Breda, 20 Augustus 1927. WRhelminastraat 12. Oranjesingel 9. 14137 7 ONDERTROUWD: BRIGIT VERBEEK en J. A. M. VAN DER VOSSEN. Veghel, „Huize Rustplaats". Benkoelen N. O. I. Huwelijksvoltrekking 27 September 1927. 14150 7 GETROUWD: HENRI BIJVOET i" en 1 CATHAR1NA BaR. 1 De Heer en Mevrouw H- BIJVOET—BaR bedanken mede namens wederzijd- sche familie voor de belangstel ling bij hun huwelijk ondervonden. Utrecht, 23 Augustus 1927. 14145 10 Heden overleed tot onze diepe droefheid in het St. Franciscus- Gasthuis, na een langdurig smartelijk lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster- ij venden onze innig geliefde Echt- genoote, Moeder, Dochter, Zus-1j ter, Behuwdzuster en Tante, Mejuffrouw in den ouderdom van 41 jaar- Rotterdam, 23 Augustus 1927- Volmarijnstraat 130a. Uit aller naam, W. J. A. BERKEL en Kinderen. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag a-s- op de R.K. Begraatplaats Crooswijk. Vertrek vanal het St. Francis- cus-Gasthuis ten 10% uur. Elke 250ste bezoeker ontvan gt een Souvenir. Zondagmiddag van 3 tot 5 wur Kinderfeest, 266S 30 GEERTRUIDA ALOYSIA ALPHONSA, "dochter van P. C. D. KOK A. H. KOKGielen. Rotterdam, 23 Augustus 1927. 14151 7 1 Met vreugde melden wij de voor spoedige geboorte van onzen Zoon FRANS. TH. J. VAN IIOOFF. H- A. A. M. v. HOOFFFeltkamp Amsterdam, 24 Augustus 1927. Singel 214. 14147 7 De Heer en Mevrouw J. TIMMERMANS—Van Iersel 'geven met genoegen kennis van de geboorte hunner dochter MARIA. LWaalwijk, 22 Augustus 1927. 14140 o De Heer en Mevrouw STEGEMAN—Mensen bedankpn voor de vele bewijzen van belangstelling bij de geboorte hunner dochter ondervonden. Deventer, 24 Augustus 1927- 14144 6 Opwekkend en verfrisschend Parfumerie Joyzelle, Haarlem 98S 14 OOK GEREGELD? ZE ZIJN HET WAARDl; voor Luxe en Huishoudelijk gebruik. Speciaal GLAZEN DRINKSERVIEZEN 60 stuks vanaf f «"50. Groote sorteering in KRISTAL ,,DE BAZEL", TAFEL-» ON THEESERVIEZEN, WASCHSTELLEN tegen zeer voordeelige prijzen Notaris D. BODDEüS te SCHIE DAM, is voornemens op Vrudagen 26 Augustus en 2 September a.s. telkens des voorm- elf uur m het Gebouw v. d. Ned. R.K. Volksbond aan de Lange Haven 71 te Schie dam bij veiling en afslag in liet openbaar te verkoopen Perc. I t-m. IV. Vier afz. te vei len WONINGEN met erven, open grond en achteruitgang te SCHIE DAM aan de Zalmstraat nrs. 1416 —18 en 22 kad. Sectie L., nrs. 921, 922, 923 en 925, samen groot 2 aren, 4 centiaren. Verhuurd voor 3p.w. per perceel- Gróndbel. f 6.32 per perc. Straatbel. 1.74 p.p. Perceel V. Een gunstig gelegen, nieuw gebouwd WOONHUIS, met erf, zij-gang, loods en open grond te KETHEL, aan den Schiedam- schenweg nr. 73 kad- Sectie B., nr. 2052, groot twee aren 98 centiaren. In eigen gebruik. Grondbelasting 12.85. AANVAARDING Perc. I t.m. IV dadelijk bij de toe wijzing, tegen een vergoeding van 6 pCt. jaars over den koopprijs tot de betaling. Perc. V. op den 3 October 1927. Betaling der kooppenningen 3 Octo ber 1927. Bezichtiging Woensdag 24 en Donderdag 25 Augustus en Donder dag 1 September a.s. voorm. 1012 en 's nam. 24 uur op vertoon van een permissie-biljet, afgegeven door notaris Boddeüs voorn, te wiens kantore aan de Lange Haven 97 (hoek Vischmarkt) te Schiedam nadere inlichtingen zijn te bekomen BAKER GEVRAAGD, einde No vember. Brieven no- 438C bureau Nieuwe Schiedamsche Crt- IK KOOP nu voortaan m'n leder gummihakken en zolen bij M. II RAMAKER, Lange Kerkstraat 3- Daar laat ik mijn schoenen ook maken. 429C HANDNAAIMACHINES. Gritznes met kast 60-Vesta met kast 75Kayser met kast 80. Inzinkbare Naumann 121.50; Inz. Vesta 121.50. J. KUIPERS, Hoogstraat 56, Schiedam. 428C VRIENDIN GEVRAAGD tus schen de 20 en 22 jaar. Brieven no. 427C bur. van dit blad. Bekwame FIJNGOEDSTRIJKSTER gevraagd, tegen hoog loon. WaS- scherij „De Duif', Boterstr- 50- 430C Capsule-fabriek „Holland". JON- GENS en MEISJES kunnen ge^ plaatst worden voor lichte werk zaamheden. Aanmelding dagelijks I Kantoor Schie 88b, Schiedam- 434C ETALEERPOPPEN, mooie was- j koppen, dames uit groot mode-; magazijn, zeer voordeelig te koop. T. van 't Hoen, Schie 6"2. 436C PEDICURE. Albert Reekin, geeft hiermede kennis dat hij na veel jarige practijk te Londen zich te Schiedam gevestigd heeft onder het voorloopig adres Lange Kerk straat 50- Voor behandeling is hij ten huize der patiënten te ontbie den, hij kan ter aanbeveling naar eerste Schiedamsche families reeds verwijzen. Telefoon 68401. 439C Te koop gevraagd MAHONIE KINDERLEDIKANT. Brieven met prijsopgaaf onder no. 433C bur. van dit blad. Een net MEISJE GEVRAAGD (P-G.) voor halve dagen. Aanmel den Noordwest 77. 441C LEES DIT. Molton dekens van f 0-50—f 1.25; zeegras bedden f2; mooie 4 meter lange zaaltafels f 15; bijbehoorende banken f &-—2 T. van 't Hoen, Schie 62- 4350 NETTE MEISJES GEVRAAGD en een FIJNGOEDSTRIJKSTER voor, 2 of^ 3 dagen in de week. Stooin Wasch- en Strijkinrichting De Vol harding, Groote Markt 19- 4370 Te koop van particulier COU PON HEERENSTOF, geschikt voor kinderpakjes, enz., bruin met streep je voor 7hseft gekost £l3-50 Mej. van Dijk, Hoófdstr. 187b. 431C FLINKE STRIJKSTERS GE VRAAGD, zij die met het Chemi sche vak bekend zijn, genieten de voorkeur. Zich aan te melden: ye Phoenix, W- Frankel. str. 4. 4-43L R. K. RADIO GIDS, abonnee menten. prijs per halfjaar .f worden steeds aangenomen HENRI REBERS, Boekh. Hoogs»- 146, Groenelaan 24. Gevraagd een flinke WERKSTER Adres Hoogstraat 174. Bij twee bejaarde Hii hunne® 1 of 2 NETTE KOSTGANGERS plaatst worden. Br. no- 432 C van dit blad.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 4