Jl Nieuwe Schiedamsche Courant Maandag 5 September 1927 No. 14956 VOETBAL. DEN ZILVEREN BAL De tweede dag. EXCELSIOR EN FEIJENOORD KOMEN IN BEN EINDSTRIJD. De tweede dag van het Zilveren Voetbaltour- - nooi werd door nóg mooier weer begunstigd dan do eerste. "Voor de spelers leek het ons wel wat warm, maar voor de toeschouwers was het - ideaal in de heerlijke buitenlucht, Toen we tegen eenen op Spangen kwamen, bevolkte .een groote massa reeds de tribunes en' nog steeds liep het druk, zoodat ondér de demonstratie der Olym pische ploegen ongeveer 15 A 16.000 kijkers tegenwoordig waren. Voor hen, die op de open tribunes liun plaatsje zochten, moet het wel een taaie middag geweest zijn, al drie uren lang in de sloom e broeiing- neer te staan kijken op de wedstrijden, waarin het emotioneele, de echte spanning zeiden de monotone lijnen van geleide lijkheid onderbrak. De eerste wedstrijd, waarin V. O. C. en Excel sior uitkwamen, moet over het algemeen vrij eenzijdig geweest zijn, nadat de Kralingers met 1—0 de leiding genomen hadden. Kort voor de onderbreking kwam echter de Overschiesche ge lijkmaker en in de tweede helft heeft de rood zwarte verdediging tegen de Excelsior-aanvallers kranig stand gehouden en pas in de laatste mi nuut kwam het beslissendè doelpunt, dat Excel sior de overwinning en tevens een plaats in den eindstrijd bezorgde. De volgende ontmoeting, die Feijenoord en Willem XI tegenover elkaar bracht, was interes santer, naar we vernamen. De Rotterdammers toonden zich vrü productief en doelpuntten in het eerste half uur drie maal. De tweede helft bracht warmen strijd en de Tilburgers wisten tot 3—2 in te lóopen. Tenslotte echter vergroot te dé Rotterdamsche club den voorsprong op 12 en daarmede kwam ook het einde. In den loop van den middag dreigde 'n oogen- blik een kink in den kabel te komen. Men deel de namelijk de pers mede, dat Feijenoord er op stond, dat Sparta haar volledige ploeg in het veld zou brengen, daar de Olympische wedstrij den dan toch afgeloopen waren. Bleek de Span- geiische club daartoe niet bereid, dan wilde Feijenoord niet spelen, in Welk geval de Zilveren Voetbalcommissie een vriendschapPelbken wed strijd "tusschen Sparta en Willem II zou inlas- schen Hiertoe kwam het echter niet, daar, zoo als later bleek, beide Rotterdamsche eerste klas sers in de momenteel sterkste samenstelling uit kwamen. Ook de spelers die vlak tevoren aan de Olympische oefenwedstrijden hadden deelge nomen, waren dus van de partij. Eén groot gedeelte van hét publiek meende nu oen vinnigen kamp te zullen aanschouwen en het heeft ook zijn-'best. gedaan om de gemoe deren in het veld te prikkelen en te enivreeren. Do' spelers bleken echter als gewoonlijk, min der-chauvinistisch dan de toeschouwers en hoe wel-dézen het aan gejoel en luidruchtige aan- of opmerkingen niet lieten ontbreken deden zich m- scliéh 'de lijnen geen incidenten voor, tenminste niet In meerdere - mute dan in een normale ont- ipoeting het geval pleegt te zijn. Wél nam nu en dan. 'een speler, als hij den bal kwijt raakte, in spijti'gftêid de allure aan alsof hem onrecht was aangedaan; doch de onderlinge verhouding oleef correct. Alleen de scheidsrechter leek ons een moment door de woelige entourage beïnvloed, toen' Hij geheel ongemotiveerd een strafschop tegen Feijenoord gaf, waaruit Sparta de leiding nam. Spoedig evenwei lcwam de gelijkmaker en het einde bracht een gelijk spel met 1 1. ^Bö het - ojjgooien van het geldstuk raadde Feijenoord het best, zoodat de club van Over-Maas in den eindstrijd komt tegen Excelsior. DE WEDSTRIJDEN. V. O. CExcelsior 1—2. 'Dig. samenstelling van de elftallen is de vol gende:- V. O. e.Bikkers (doel)D. Gibb en Swart- touw (achter); de Haas, v.'d. Drift en Dubrue (midden); van Everdingen, Dunk, Bakker, van Herwaarden en Kortman (voor). - Excelsiorv. d: Bergen (doel)van Ryssel en Bimmel (achter):; Stolk, Grobbe en Mout (mid-. denj; Mansen, van Ommeren, Vink, Bak en Huysman (voor). Scheidsrechter mr. van Bisselick; Stand bij rust .1—1, eindstand 1—2. Feijenoord\V illem II 42. De samenstelling der ploegen is: Feijenoord: Dekker (doel); Hoogesteiger en Van Dijke (achter); de Lèeuw, Bul Sr. en Dal- baus (midden)Borremans, Rikxoordt, Pijl, Zlnke en Verbeek (voor). Willem 11: vi d. Aa (doel); Boekelmans en "Van Son (achter)A. v. 'd. Ven, Van Ierland en Van Es (midden)Teurlings, de Leeuw, Spijkers, Horsten en de Rooy (voor). Scheidsrechter.de heer J. Mutters. Stand bij rust 30 voor Feijenoord; eindstand 4—2. FeijenoordSparta 1—1, He samenstelling van de elftallen is de vol gende: - Feijenoord: Dekker (doei)Bul Jr. en van Dijke (achter); de Leeuw, Bul Sr. en van Heel (midden)- pyi, Koonings, Rikxoordt, Zinke en Verbeek (voor). Sparta: Roem (doel); van Zwieteren en v. d. Heest (achter) v.'d. Mark, Engelchor en de Rid- der (midden); Knaape, Prins, Bogerman, For-. tnenoy eh Weber (voor). ..Scheidsrechter is de heer Eymers. Het begin kenmerkt zich door groote zenuw achtigheid bij beide partijen. Sparta is Het eerst °P dreef en bedreigt het Fetjenoorddoel. For- menoy krijgt daarbij een prachtkans om de lei- d'hg te némen; Knaape zet scherp voor, de uit kopende Dekker mist en komt te vallen doch Hormenoy trapt den bal op 1 meter afstand van a°el naast. Knaape plaatst den bal nog éénige Jnalen keurig voor, doch Bogerman verknoeit door treuzelen de volgende kans en schiet bij «e derde gelegenheid over. Nadat Roem een ver ®ehot van .Bul Sr. heeft afgeweerd, komt Feyen oord ter dege in den aanval. Het schieten laat ter alles te wenschen over, vooral Pijl op den achtervleugel trapt steeds ver naast. Op een ben schop tegen Sparta volgt een hoekschop _oor Feijenoord, waaruit de bal door Koonings t.° overgekopt. Er wordt verder vrij kalm speeld door de nagenoeg gelijk opgaande par tijen, die geen van beide het spel tot een hoog peil weten op te voeren. Rust komt met 00. Na de pauze is Zinke, die op het laatst dei- eerste helft het veld had verlaten, door Borre mans, die rechtsbuiten gaat, vervangen, terwijl Pijl nu midvoor speelt. Deze plaats valt hem beter. Weldra brengt hij keurig op, zijn ren be sluitend met een schuin schot, dat Roem kan verwerken. Feijenoord dwingt twee keer achter een een hoekschop af. Uit den eersten kopt Rikxoord het leer tegen den paal, terwijl bij den tweeden Roem het terrein zuivert. De Sparta- aanvallen worden meestal gebroken door van Dyke, die een uitstekende verdedigende partij ten beste geeft en zeer trapvast blijkt. Nadat voor beide partyen een hoekschop resultaatloos is gebleven en het publiek hevig is te keer ge gaan by elke botsing tusschen twee spelers, geeft -Eymers Sparta eën strafschop wanneer Bul Jr. een tegenstander van den bal afzet. Formenoy schiet in (1-+0). Veelvuldiger Worden nu de Feüenoord-aanvallen. Wanneer Verbeek uit een hoekschop den bal voor plaatst, ontstaat voor het Sparta-doel een schermutseling onder het kluwen van spelers, het leer komt via eenige koppen voor de voeten van Bul Sr. die het over de talrüke hoofden heen in doel trapt (11). Met dezen stand komt 't einde, waarna Feijen oord wint by loting. DE OLYMPISCHE ELFTALLEN. Overwinningen van Rood en Groen. De oefenwedstrüden van de Olympische elf tallen hebben geen nieuwe gezichtspunten ge opend. Thans ontbraken behalve Denis en Vis van de oorspronkeiyke ploegen ook Massy, An- deriesen, Stuve en Barendregt. De eerste kamp, tusschen Groen en Blauw, de verliezers van den eersten Zondag, gaf in de eerste helft af en toe goed spel te genieten doch na de rust zakte het peil steeds af. De Groene aanval combineerde beter dan de blauwe; vooral Lommen toonde zich een zeer bruikbaar vleugelspeler met goede baltëchniek en zyn com bineeren met Koonings verdiende lof. Geutskéna was de beste uit de Groene middenlinie. Bü Blauw muntten Schreürs-en Bul Jr. uit. De wedstryd tusschen de overwinnaars Rood en Wit was dé beste van den dag dank zy het technisch goede spel van onze eerste ploeg, wel ke in balbehandeling, plaatsen en combineeren ver boven de witte uitkwam. In de tweede helft, toen het nu én dan een slappe beweging werd, misten we'Massy vooral, zijnde hü de man die door zbn optreden een heele ploeg tot enthou siasme opvoert. Hy werd door van Boxtel ver vangen, die zich goed aanpaste in de keurbende doch als spelverdeeler de mindere was van Grobbe, welke in „Wit" de spilplaats' verdienste» iyk bezette. Over het verloop der wedstrüdën nog het-vol gende: Blauw—Groen 0—2. D« samenstelUng^dter piosgen ls: Blauw: Thijssen (Stormvogels) doei; Bul Jr. (Feijenoord) en Bimmel (Excelsior) achter; de Ridder (Sparta), den Hoed (H.D.V.S.) en Schreurs (Roermond) midden; Gerritse (Blauw Wit), Ruisch (D.F.C.), Freeze (Heracles), Halle (GO Ahead) en v. d. Berg (H.F.C.) voor. Groen: de Hoer (Ajax) doel; Lelyveld (V.U.C.) en y-' Föl (N.A.C.) achter; Geutskens (R.C.H.) Hendriks (Vitesse) en van Leersum (V.U.C.) midden; Lommèn (Roermond), Konings (Feyenoord), - Bogerman (Sparta); G Tap (A.D.O.) en van Gelder (V.U.C.) voor. Scheidsrechter is de heer Casteleyn. Hét begin is een nagenoeg geiyk opgaande strijd, waarby de verdedigingen tegen de aan vallers biyken opgewassen. Wannéér er meer teekening in liet spel komt, krügt Groen de beste kansen. Bü een hoogen voorzet van v. Gel der slaat de opspringende Thüssen mis; Lom men en Konings koppen naar den bal doch de Roermondenaar bewerkt het leer met de hand. Wanneer van Gelder een hoekschop neemt kopt Konings correct in doel (0—1), Lommen doet zeer goede dingen langs de lijn doch zün voorzetten worden niet benut totdat hü een bal ver naar links plaatst, dien van Gelder laa- langs don grond inschiet (0—2), Na goed op brengen van den Groenen rechtervleugel, zet Konings scherp voor, Thyssen slaat den bal weg voor de voeten van Bogerman die hoog over trapt. In de tweede helft is Thyssen vervangen door v. d. Bergen (Excelsior). Ook nu is Groen wel dra wèer in do meerderheid doch de versterkte blauwe verdediging geeft thans weinig kans. Een voorzet van v. Gelder kopt Konings over. Het duurt vrij lang eer de blauwe voorhoede ge- vaariyk komt opzetten en dan is het Ruisch die eenige goede schoten lost maar de Boer heeft er goeden kyk op. Verder dan eenige hoekschop pen komt het dan ook niet. De kwaliteit laat nu van weerskanten veel te wenschen over en ver andering in den stand komt er niet, zoodat Groen wint met 20, RoodWit 3—0. De samenstelling der ploegen ie: Rood; v. d. Meulen (H.F.C.) doel; Haak (Stormvogels) en van Kol (Ajax) achter; Ver- legh (N.A.C.), van Boxtel (N.A.C.) en van Heel (Feyenoord) midden; Elfrlng (Alcm. Victrix), Smeets (H.B.S.), W. Tap (A.D.O.), Ghering (Longa) en Weber (Sparta) voor. Wit: Quax (A.D.O.) doel; van Run (P.S.V.) en v. d. Zalm (V.U.C.) achter; v. Nus (U.V.V.), Grobbe (Excelsior) en Krom (R.C.H.)' midden; Schipper (Heracles), Kools (N.A.C.), Kluin (A.G.O.V.V.), Völkers (Ajax) en Brugman (R.C.H.) voor. Scheidsrechter is dr. J. Vuylsteke. Wit valt dadeiyk aan, Völkers schiet laag langs den grond en bezorgt v. d. Meulen nog al moeite. By een voorzet van Schipper stompt deze doelman hoog springend het leer 't veld in, Kluin vangt het op doch schiet hard over. Door uitloopen onderbreekt v. d. Meulen een aanval van den witten linkervleugel. Tusschen deze bedrijven door zyn eenige roode aanvallen, door Ghering of Tap geleld, afgeslagen. Nu zendt Elfrlng den bal naar links, Wsber plaatst hem naar doel. Tap draait om v. d. Zalm heen en schiet via de bovenlat in (10). Bü den volgen den rooden aanval ketst een vliegend schot van Tap van de deklat terug. Nadat v. d. Meulen weer in actie gebracht is door een schot van Kools op een voorzet van Völkers", pikt Elfring aan de overzyde het leer nog van de achteriyn, zendt het voor doel waar Ghering het onder den grüpenden Quax door in 't net kopt. (2—0). De tweede helft begint met eenige goede stormloopen van beide partyen, waarby de doel- verdedigers verdienstelyk optreden. Spoedig echter verslapt het tempo en een tyd lang is de demonstratie knap vervelend. BU een laag ver schot van v. Heel doét van Run den bal nog van richting veranderen; de hoekschop levert gevaar als Quax het leer -nipt voldoende in be dwang kan krygen dbch ten slotte wordt het achter gewerkt. Smeets, Tap en Ghering schie ten in successie na goed samenspel naast of over. Dan levert Tap mooi individueel werk als hy ongeveer in 't midden van 't veld den bal te pakken krygt; in srtyivólïen ren brengt hy hem door de verdediging heen, drie spelers zitten hem op de hielen, Quax probeert door uitloopen het gevaar te bezweren doch Tap trapt kalm het leer in 't leege doel. (3o). Nog eenige schoten van den A.D.O.-man en een schuiver van Kluin verdienen vermelding en dan is het einde daar met een 3-0 zege voor dé beste ploeg. DE BEIDE OCEAAN-VLIEGERS Hamilton en Minchin, die per vliegmachine naar Amerika vertrokken. Een foto van de vliegers, vóór den start genomen. DE UITSLAGEN. Om den Zilveren Bal. Rotterdam: Exoelsior—V.O.C. 21; Feyenoord Willem II 42Feyenoord—-Sparta 1—1 (Féyenoord wint bU loting). Om den Frieslnndkrans. Leöiiwarden: AchillésFriesland 24; Velo- citasLeeuwarden 52; VelocitasFriesland 2—1. Om den Philipg-beker. Eindhoven: B.V.V.—Eindhoven 3—1; P.8.V.— Do Valk 2—0; B.V.V.—P.S.V. 3—1. Om den A. V. B.-beker. Amsterdam: Ahrénds—Ö.S.V. o9; O.V.V.O. Oosterpark 3—2; A.D.W.—D.S.V. 3—2; Swift— Hortus 1—7; A.P.G.S.—T.O.O. 2—3. Om den Bosschen Bisschopsbeker. Helmond: (finale) OisterwykGennep 32. Veteranentournooi Breda. Breda: N.A.C.—D.F.C. 4—0; Wilhelmina— Breda"-2—1 (na verlenging); N.A.C.Wilhelmina 4—2D.F.C.—Breda .4—1. Seriewedstrijden Excelsior. Schiedam; Afd. A: Excelsior IL. en S. I 3—2; Afd. B: V.G.M. I—Spartaan l i—i. (gp. wint bt) loting,)Excelsior II—Wilhelmus I 24. Vriendschappelijke wedstrijden. Amsterdam: Blauw WitArmy and Navy Stores F. C. 5—1; Ajax—M.V.V. 2—3; D.E.C.— D.j.K. (finale Gouden Kruis) 74; Amateurs Actief 9—0, Nymegen: N.E.C.Rohda 62. Zaandam; Z.F.C.Ensch. Boys 10; Zilver meeuwen—Q.S.C. 3—2. Deventer: D.O.T.O.—Spartaan 2L Arnhem: Vitesse—Quick 32. Groningen: G. V. A. V.—Hilversum 23. Den Haag: H.V.V. ED.V.S, 14; A.DVO. Go Ahead 24. Helmond: Helmcind—Btedaniar 3— Gouda: GoudaR.V.C. 7i. Enschede: EnschedeFortuna (Dusseldorf) 2—'7. Schoonhoven: O.N.A.U.S.C. 41; Olympia Schoonhoven 12; U.S.C.—Olympia 15; O.N.A. Schoonhoven 10- Alphen: Alphen—G.S.V. 32. Breda: N.A.C.UW. 47. Middelburg: ZéelahdiaO.D.S. 3—5; Middel burg—Goes 9—0. Zwolle: Z.A.C.—'t Gooi 3—1, Bergen op Zoom: DoskoOvermaas 16. 's-Hertogenbosch: WilhelminaNoad 41. Haarlem: Haarlem—Rob ët Vel. 1—5; H.F.C. :Edo 0—2. UtrechtHerculesA.F.C. 33. Leiden: A.S.C.—Le>dsch elftal 3—6, SERIEWEDSTRIJDEN V.D.B. Zaterdag zyn de eindstryden gespeeld van de serie-wedstrijden, die V.D.B. te Rotterdam ge houden heeft. .De eindstryd om den eersten én tweeden prys ging tusschen Hermandad en V.D.B. De V.D.B.- eré wonnen met 4—1 en komén daardoor voor een jaar in het bezit van den wisselbeker. Her mandad verwierf den tweeden prys. De stryd om den derden en vierden J>rüs ging tusschen O.D.L en Croóswyk. Laatstgenoemde, won met' 3—0 en kreeg dus den derden prys en O.D.I. den vierden. Na afloop heeft een der chefs van van den Bergh's Fabrieken, de heer Menco, de deelnemen de vereenigingen harteiyk toegesproken en db hoop uitgesproken, dat het volgend jaar de stryd weer op even prettige wyze zal mó£en worden gevoerd als thans het geval is géweest. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND Overzicht Eindelijk dan toch is de zomer in het land en ht treft wel heel eigenaardig, dat nu juist de wintersport haar intrede doet. Ook ai worden er hier en daar seriewed- strijden gehouden en is het al de tweede week van de Zilveren Voetbalwedstrijden, die dit jaar ook al bijzonder vroeg zijn be gonnen, de competities van de verschillende bonden waren tot heden slechts in elkaar gezet, doch draaiden nog niet. De Rotter damsche Voetbalbond Is ditmaal haantje de voorste en kwam gisteren reeds met een pro gramma, zij het dan ook, dat alleen de eerste en tweede klassers in het veld kwamen. De rust De rust, die in sommige gevallen ettelijke maanden heeft geduurd, in verband met het feit, dat de competities het vorige seizoen zoo vlot van stapel liepen, had de beenen wat stram gemaakt en het verband tusschen de spelers eenlgermate weggenomen, maar over het algemeen genomen kan men wel zeggen, dat er reeds dezen eersten Zondag aardig werk Is verricht, en dat er met groote opgewektheid Is gestreden. Verschillende vereenigingen kwamen in nieuwe omgeving uit, hadden het tot een hoogere trede op de ladder gebracht en dan was het maar al te duidelijk te zien, dat de spelers een tikje zenuwachtig waren en res pect hadden voor hun tegenstanders, die later bleken toch heusch niet zulke bolle- boozen te zijn, en dan durfden de debutanten zich wat meer te gaan geven en werd het eindelijk een feller op den bal zitten en goed tegenstand bieden. Alle eerste klassers waren gisteren in het veld. De tweede klasser zegeviert Hion zétte de competitie uitstekend in door van Bloemhof, een oude eerste klasser, te winnen met 41. Hier zegevoerden dus de pas gepromoveerden op de oudere garde., wel een bewijs, dat bet krachtsverschil niet zot) groot is. Een slecht begin De wedstrijd A.V.S.Zwatr Wit eindigde in een overwinning van 73 in het voordeel van A.V.S. Beide vereenigingen telden een Invaller. Direct na den aanvang ontwikkelt zich een wlng^ "spet. "In het' eèrste kwartier is Zwart Wit iets in de meerderheid. Door een snel opbrengen van den rechtsmidden- speler van A.V.S. en een goéden voorzet van denzelfden speler, kan de middenvoor zijn hoofd onder den bal zetten en A.V.S. de leiding bezorgen. Even later geeft dezelfde A.V.S.'er wederom een goed schöt, dat langs den doelman van Zwart Wit gaat. Tot aan de rust blijft A.V.S. in de meerderheid, het geen de rechtsbuiten in een tweetal doel- punten uitdrukt, zoodat de rust met 40 voor A.V.S. ingaat. Na de rust pakken beide elftallen flink aan. Reeds na 4 minuten spelens scoort de linksbinnen van Zwart Wit onhoudbaar voor den A.V.S. doelman. EVen later zet de links buiten van A.V.S. den bal voor het doel. Zonder door een der spelers aangeraakt te zijn, rolt de bal in het verlaten doel (51). Dan volgt er een Inzinking van de hout- menschen, waarvan Zwart Wit gebruik maakt door tweemaal te doelpunten. Het overwicht van Zwart Wit gaat nu weer verdwijnen en A.V.S. voert de score tot 73 op door toe-' doen van haar middenvoor en linksbinnen. De vrij. zware nederlaag heeft Zwart Wit voor een goed deel te danken aan de mindere betrouwbaarheid van haar doelman, die niet erg op dreef bleek te zijn. Een gelijk spel V.N.D. en D.L.V.S, wisten niet beter te doen dan gelijk te spelen. Voor de rust was DE KAMPIOEN VAN ENGELAND EN, .DVIT80HLAND, kogelstooten, Brecben- macber, verbeterde de records In een- en twee-armlge stoóten. Hij haalde resp. 14.72 en 26.72 Meter. de thuisspelende vereeniglng voortdurend in den aanval. Rook nam dan ook het eerste doelpunt voor zijn rekening, zoodat V.N.D. leidde. Daarna viel D.L.V.S. een strafschop ten deel, die echter gemist werd. Toch slaagden de leeuwen er vrij spoedig In den gelijkmaker ter wereld te brengen, maar nog voor de rust wist V.N.D. zich weer van een voorsprong te verzekeren. Na de rust had D.L.V.S. het beste van het spel en gaf zij de verdediging van de gast» heeren moeilijk werk. Een klein kwartier voor het einde bracht D.L.V.S. den stand op gelijken voet. Twee oude bekenden Hermandad en Gusto, twee oude bekenden uit de eerste klas, die elkaar al vaak bestre den hebben en waarvan dan heel dikwijls het resultaat was, dat de politiemannen zich een tikje sterker toonden en de overwinning wis ten te bevechten. Het ls ook wel geweest, dat de schaal in evenwicht bleef. Ditmaal is zy naar de zijde van Hermandad doorgeslagen, want ze won op Woudesteyn met 31. Laten wy er intusschen direct byvoegen, dat zy meer kreeg dan haar toekwam. Niet dat zy de overwin ning niet verdiend heeft, maar met 21 als uitslag had zij toch ruimschoots haar over wicht betaald gekregen. Vijf minuten na het begin namen de politiemannen de leiding. Toen ging het spel van doel tot doel en kort voor de rust wist de Schiedamsche vereeniglng ge lijk te maken. Hermandad voerde een oogenblik den boven toon en na tien minuten spelens had zij weer een voorsprong, die zy kort daarna tot 81 vergrootte. Toen had zy al haar kruit verscho ten en kwam er in den stand geen verande ring meer. Kalmpjes aan S. M. V. en N. H. S. brachten het „kalmpjes aan, dan breekt het touwtje niet" in toepas sing en speelden op Woudesteyn een aardigen wedstryd. De S. M. V.-ers kwamen met een gewijzigde opstelling uit. Na 10 minuten spe lens boekt S.M. V. het eerste succes als een der achterspelers van N. H. S. den bal van richting verandert, waardoor het leder in het doel verdwijnt. Kort daarop scoort de rechts binnen van S. M. V. met een ver schot het tweede doelpunt. Er is dan een kwartier ver streken en N. H. S. begrijpt, dat zy de zaken Wat steviger moet aanpakken. Zij ziet baar werken met een goed doelpunt beloond. De rust gaat met 2—1 voor S. M. V. in. 'In de tweede helft Is S. M. V. weer direct In den aanval en nadat we keurig kopwerk van de voorhoede te zien hebben gekregen, wordt het leder tenslotte voor de derde maal ln het N. H. S. doel geschoten (81). Bij een aanval van N. H. S. speelt een der spelers van S. M. V. den bal op den doelman terug, dia echter zoo vriendelijk is om er over heen te trappen, zoodat N. H. S. een goedkoop doelpunt krygt. S. M. V. blijft intusschen de sterkste en weet nog eenmaal te scoren, zoodat de eind stand 42 voor S. M. V. wordt. Een verrassing Hét Schiedamsche S. F. C. heeft voor een ware verrassing gezorgd. Charlois, dat in de eerste klas toch anders nog wel wat in de melk te brokkelen heeft, begint haar seizoen wel by- zonder slecht. Het ls haast niet te gelooven, maar een feit is het toch, dat Charlois ln Schie dam een smadelijke nederlaag leed van niet minder dan 91. De Rotterdamsche doelman heeft het lang niet gemakkelijk gehad, ook al gaf hij af en toe wel eens blijk niet voldoende ingespeeld te zyn. De verdediging van Char lois scheen tegenover de hardwerkende Schie damsche voorhoede als lam geslagen en was af en toe gelijk een zeef. Als de pas gepromo veerde tweede klasser op den ingeslagen weg blijft voortgaan, dan kunnen de Schiedammers nog menige overwinning tegemoet zien. Maar laten we eerst eens afwachten hoe zy het er ln den ujtwedstryd afbrengen. Do eerste overwinning The Rising Hope heeft haar eerste overwin ning geboekt en wel op Saturnüs, dat met 2—1 van de theemenschen verloor. Voor de rust ging de strijd op en bleef 'bet bij aanvallen van beide zijden, zonder dat er resultaten te notee- ren waren. Na een kwartier spelens in de tweede helft, nam Saturnus de leiding, doch zy kreeg een inzinking, die haar noodlottig werd, want The Rising Hope maakte daar een handig gebruik van door tot "tweemaal toe te doelpunten. Toeu de theemenschen eenmaal een voorsprong had den, bleven zy in den aanval en kregen we aardige spelmomenten voor het doel van Sa turnus te zien. Intusschen werd er niet meer gescoord, zöodat The Rising Hope met 2—1 haar eersten wedstryd in de competitie gewon nen had. Wat te stevig Bij D. I.—F. S, V. ging het voor de eer ste maal nogal forsch toe. In het begin werd er wel vinnig gestreden maar kwam bet toch niet tot excessen. Na de rust werd het spel te forsch, ja'soms op het ruwe af. De tweede klasser F. "S. V. Is' er in geslaagd O'.'D. I. op eigen terrein een punt afhandig te maken, want het resultaat werd een gelijk spel van 1—1. 1 En.,t, een protest van F. S. V. Waarom ook niet geprotesteerd? Het seizoen is toch begonnen en de protestcommissie van den R. V. B. kan toch niet zonder werk zitten. Neen' hoor, makkers van F. S. V., braaf op-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 5