II iintÉ< ll' Ml DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1927 DERDE BLAD F'RDINAND TIMMERMANS «illü* UglÜl HET VOOR-ONTWERP DRANKWET BEZWAREN VAN INDUSTRIEELE ZIJDE RAPPORT VAN DEN NIJVERHEIDSRAAD AAN DEN MINISTER VAN ARBEID, HANDEL EN NIJVERHEID ?-V. de conclusie. DE ANTI-JAPANSCHE BEWEGING IN mantsjoerije. Relletjes te Moekden WEER EEN AARDBEVING IN JAPAN DE BELGISCHE VRIJSCHUTTERS VAN 1914 BOTSING TUSSCHEN TWEE BELGISCHE VLIEGTUIGEN DE WETHOUDERSVERKIEZINGEN PAGINA 2 NAGEKOMEN BELASTINGGELDEN RïVIERTiJDiNGEM. Een onderhoud met den Rotterdamschen carilioHnist0 „HOE IK BEIAARDIER WERD." De Rotterdamsehe stadsbeiaardier Ferdinand Timmermans heeft de Torige week tijdens den Eersten Nationaien Beiaardwedstrijd zoowel te Utrecht als te 's-Hertogenbosch het hoogste aan tal punten, dus nummer één gehaald. We von den in deze voor Nederland en Rotterdam zeer verblijdende gebeurtenis aanleiding, eens met den bekwamen Raadhuiscarillonbespeler te gaan praten en Ferdinand Timmermans eens aan het woord te laten over zijn kunst. Teefcening van Joh. B. P. Eerkhoff. Heel gemakkelijk was dat niet. Want de jonge, thans dubbel gelauwerde beiaardier praat het Is wel een groote uitzondering bij musici! niet gaarne over zichzelf. Maar bovendien, het praatje kon zich slechts uitstrek ken over de laatste jaren van Timmermans' vroeg begonnen toonkunstenaars-loopbaan. Is u dan nog niet zoo lang beiaardier? Ongevier tien jaar. Dat wil zeggen, het is tien jaren geleden, toen de belangstelling voor de beiaardkuimt in mij ontwaakte. Ik kwam een3 bij Krul op het St. Laurens-carillon een kijkje nemen. Hij sprak mij met enthousiasme over de beiaardkunst als zoodanig en adviseerde mij vurig beiaardier te worden. Ik voor mij had er in het geheel geen idéé in. Echter, bij dit ééne onderhoud op den toren en bij deze ééne apostolische poging van Krul bleef het niet. Wij ontmoetten elkaar eenigen tijd later op het station en reisden samen naar Amsterdam. En onderweg word ik door Krul eigenlijk zoo'n beetje gedwongen om beiaardier te worden. Gedwongen? Ja, gedwongen. Ach, u weet, hoe het vroe ger ging: wij, vaklui, beschouwden de toren muziek eigenlijk niet als muziek. Zeker, als Krul speelde, luisterde het volk. Maar voor ons, vakmusici, had. het ambt van beiaardier toch vroeger geen „vak"-aantrekkelijkheid. Dat ver anderde echter, althans in mij. Ik ging nog eens met Krul den toren in, ik bekeek de klokken nauwkeurig en terwijl ik zoo tusschen al die klokken zat, trok het ambt van beiaardier mij op eens aan. Die verzameling van klokken im poneerde mij. Krul bemerkte het en wederom kwam hij met de vraag voor den dag: „Eu, heb je nu geen zin het te leeren?" Nu, vooruit dan maar, dacht ik. Ja, zei Krul, dan kun je mij eens ver- tangen. Ik zal je nu les geven! Heel erg hard van stapel liep het in den heginne met die lessen niet. 'k Had ook trou wens in dien tijd een veel te drukke voorberei ding voor mijn orgelconcerten noodig. Dus zoo doende verslofte dat samentreffen met Krul al weldra. Echter zag ik wel in, dat, als Ik beiaardier wilde worden, ik de zaak anders moest gaan aanpakken. Ik ging toen ook maar in eens geregelde lessen volgen. Krul wordt ziek en vier maanden achtereen vervang ik hem op den St. Laurens-beiaard. Intusschen verschijnt er in den Raadhuis-toren ook een carillon. En natuurlijk richtten zich ook daarnaar met gre tigheid mijn blikken. Met de gezondheid van Krul werd het hoe langer hoe kritieker. Hij sterft en een week later meld ik mij aan bij 'de Beiaardschool in Mechelen. Hoe kwaamt u daartoe zoo in eens? Ja, hoe? Ik redeneerde misschien heel zonderling en zeide tot mijzelf Carillonspel is Nederlandsch. Eigenlijk Vlaamsch. Maar: Vlaamsch is Nederlandsch. Eigenaardige ge dachten vindt u niet? Ja, en, wat waren uw eerste indrukken omtrent den Mechelschen St. Rombouts-beiaard en Jef Denijn? O, Denijn speelt ontzettend. Dat is onbe schrijfelijk, zulk een geweldig meester als hij op zijn instrument is. En zijn instrument op zichzelf leerde mij bij de eerste de beste bezich tiging al iets nieuws. Ik kende van Krul te Rotterdam alleen het broek-systeem. Denijn nochtans bezat het tuimelaar-systeem. Was dat voor u dan werkelijk zoo iets nieuws? Theoretisch niet! Trouwens, voor Neder land was het tuimelaar-systeem eigenlijk ook niets nieuws; het werd in 1600 al toegepast. Maar het nieuwe van Denijn voor mij was dit: Denijn heeft tusschen de klepels een onderlinge verbinding aangebracht, zoodat ze niet kun nen slingeren. Achter die klepels is een spiraal- veer bevestigd, opdat de klepel vlug kan terug trekken. Is de Mechelsche Rombouts naar uw oor deel een model-beiaard? Helaas, neen! De Mechelsche klokken zijn van vijf verschillende gieters en daardoor klin ken zij allesbehalve homogeen. Maar Jef Denijn is zulk een groot meester op het carillon, dat hij ai die onvolkomenheden prachtig weet te mas- keeren. Een meester. En bij dien meester ging ik een jaar lang van Juli '24 tot Augustus '25 les nemen. Het eerste half jaar reisde ik eiken Maandagmorgen al om 5 uur naar Meche len. Dat waren me daagjes! Luister u maar eens: Om 11 uur in Mechelen. Van half 12 tot balf 1 les van Denijn. Dan, vlug een stukje eten In. de „Drie Peerdekes". 's Middags: muziek copiëeren of een voordracht van Denijn volgen over torenbouw of over de inrichting van een carillon. En 's avonds les van Jef van Hoof in harmonie en contrapunt, speciaal in verband met de torenmuziek. Het eerste half jaar bleef Ik eiken Maandagavond in Mechelen, het tweede half jaar om de veertien dagen. Dinsdags 's morgens vroeg terug naar Rotterdam en dan zat ik om 11 uur al weer op het St. Laurens- carillon voor de Marktdagbespeling. Hoe lang duurt zulk een beiaard-cursus in Mechelen? Drie jaar. Echter heb ik het geluk gehad reeds na 1 jaar mijn onderscheiding te bekomen. Do Nijverheidaraad heeft den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid op 14 Maart 1927 op diens verzoek een schriftelijk advies doen toekomen over het voorontwerp Drank wet. Aan dat rapport,, dat thans met toestem ming van den Minister is gepubliceerd, ont- leenen wij het volgende: Tot goed begrip van het belang dat de in dustrie heeft bij een wetsontwerp, hetwelk den verkoop in het klein van alcoholhoudende dranken regelt, heeft de Raad er nadrukkelijk op gewezen, dat het voorontwerp Drankwet niét alleen nadeelig zal werken op de alcohol houdende dranken produceerende en verwer kende industrieën n.l. spiritus- en moutwijn- fabrieken, distilleerderijen, brouwerijen, vruch- tenwünfabrieken, doch evenzeer op de talrijke daarmede in nauw verband staande indus- trieele ondernemingen, zooals fabrieken van flesschen, kruiken, kurken, capsules, kisten, vaatwerk, stroohulzen, etiketten. Bij de beoordeeling van het voorontwerp Drankwet heeft de Raad voorop gesteld, dat hij zich geheel kan vereenigen met maatrege len, die het drankmisbruik zullen beteugelen. De vraag, of de geldende drankwet bevredi gend werkt, heeft de Raad bevestigend be antwoord, daarbij erkennende, dat sinds de in voering van deze wet in 1904 de misbruiken op drankgebied in niet onbelangrijke mate zijn verminderd. Aan den anderen kant meent de Raad. echter dat het evenmin te ontkennen valt, dat aan het geldende systeem der Drankwet bezwaren, die mede hun terugslag op de industrie doen gevoelen, zijn verbonden. De Raad heeft den indruk gekregen, dat ook thans nog de industrieele groepen aan het stel sel, neergelegd in het rapport van der Lande, de vooTkeur zouden geven boven het in het wetsontwerp voorgestelde systeem. Daarom had de Raad gaarne van den Mi nister vernomen, waarom deze het rapport van der Lande terzijde heeft gesteld en waarom hij in het nieuwe ontwerp Drankwet aan het z.g. stelsel van plaatselijke keuze uitbreiding heeft gegeven. In haar rapport was de commissie van der Lande toch juist tot de conclusie gekomen, dat van dit stelsel voorNederland geen heil was te verwachten. Mede met het oog op de bevredigende resul taten, die met de geldende Drankwet zijn be reikt, is de Raad met den Minister van mee ning, dat het aanbeveling verdient, om mis bruik van sterken drank tegen te gaan door het aantal gelegenheden, waar dit misbruik het eerst zal kunnen plaats vinden, te beper ken. Tegen het in de geldende Drankwet neer gelegde vergunningssysteem bestaan bij den Raad dan ook geen overwegende bezwaren. Daarentegen betwijfelt de Raad sterk, of het wel noodig en gewenscht is, om het stelsel van den verkoop in het klein van alcoholhoudende dranken, althans voor het gebruik ter plaatse ook toe te passen op zwakalcoholische dran ken, met name bier. Do Raad heeft geen gelegenheid gehad, om na te gaan, of in bierhuizen meerdere ontdui kingen van de Drankwet voorkomen, dan in andere gelegenheden. Ten aanzien van de toeneming van het aan tal bierhuizen zijn in de memorie van toelich ting geen positieve gegevens verstrekt. In ieder geval blijkt dat in ons land van bier-alcoholisme toch niet kan worden gespro ken. Intusschen meent de Raad rekening te moe ten houden met do mogelijkheid, dat de be treffende bepalingen iriet uit het wetsontwerp zullen worden teruggenomen. Aangezien in de Zuidelijke provincies veel meer bierverloven dan vergunningen bestaan, zal bij een eventueel© gelijkstelling het aantal verloven in die streek in verhouding veel ster ker moeten worden ingekrompen dan in het overige deel van het land. Het gevolg is, dat de aldaar gevestigde brouwerijen, die in die verlofslokaliteiten hun afzetgebied vinden, onevenredig zwaar getroffen worden. De Raad komt na zijne uiteenzetting tot de conclusie, dat het bierverbruik in de laatste jaTen niet is toegenomen en dus een beperking van het aantal verloven A ook niet noodig is. Onder meer wijst de Raad er verder op, dat het verbod, om bier op flesschen tegelijk met andere waren te verkoopen zonder verlof A voor de bierbrouwerijen moeilijkheden oplevert. Al deze moeilijkheden zouden kunnen worden voorkomen, indien het aantal verloven A niet aan een maximum wordt gebonden. Op grond van de gehouden uiteenzettingen heeft do Raad den Minister in overweging gegeven, om het systeem van een maximum aantal verloven niet voor de zwak alcoholische dranken in te voeren en mitsdien van het maken van een onderscheid tusschen de ver loven A es B ai te zien. Er is nog een andere reden van meer algé- meenen aard, waarom de Raad ten sterkste ontraadt, om de bierhuizen onder een soort gelijk systeem als de vergunningslokaliteiten te brengen. Het is den Raad toch bij zijn onderzoek gebleken dat slechts in zeer be perkte kringen bekend is, welke groote be- teekenis de bierbrouwerijen hebben voor het bevorderen van den bloei van het hotel-, restaurant- en caféwezen, en daardoor de moge lijkheid, om in Nederland en speciaal de Ik slaagde daarenboven met algemeene stem men. Wat voor systeem heeft u op den Raad huis-beiaard? Eeu broek-systeem; evenals in het carillon der Groote Kerk. En welke beiaarden kent en bespeelt u hier in Nederland? Rotterdam en Schiedam bespeel ik ge regeld. En ik concerteerde reeds te Amsterdam, Utrecht, Arnhem, Den Bosch en Zutphen. En in het buitenland? Antwerpen bespeelde ik al meermalen. En in Engeland heb ik een concert gegeven te Loughborough. Dat is de plaats, waar de klok ken voor het Rotterdamsehe Raadhuis zijn ge goten. Maar daarover vertel ik u nog wel meer, als u mij stellig belooft, dat u spoedig eens een kijkje komt nemen aan mijn speeltafel in den Rotterdamschen Raadhuis-toren! groote steden zoowel landgenooten als vreemde lingen een goed en aangenaam verblijf te kun nen aanbieden, gunstig hebben beïnvloed. Om dit duidelijk te maken geeft de Raad een korte beschouwing van dezen bedrijfstak. Uitwerking van het wetsontwerp op de industrie. De Raad meent zijne algemeene beschouwin gen over het ontwerp-Drankwet niet te mogen beëindigen, zonder den Minister nogmaals ge wezen te hebben op de uitwerking, die dit wets ontwerp zal hebben op de industrie. Daardoor zullen: lo. do reeds van overheidswege op de ge- distilleerd-produceerende en -verwerkende in dustrieën gelegde lasten (vooral de hooge accijns) zoodanig worden verzwaard, dat, zooal niet voor alle, dan toch voor vele ondernemin gen uit die takken van nijverheid, het bestaan onmogelijk zal worden gemaakt; 2o. de bierbrouwerijen, die zich thans een behoorlijke bestaansmogelijkheid hebben ver worven, met een sterk verminderden afzet hun ner producten worden bedreigd, zoodat niet is uitgesloten, dat ook voor deze een tijdperk van malaise zal aanbreken; 3o. de vruchtenwijnfabrikanten, die door de tijdsomstandigheden toch al met groote moeilijkheden hebben te kampen, dusdanig in den verkoop van hun product worden gehin derd, dat ook zij hun bedrijf zullen moeten stopzetten; 4o. aan de bij sub 1, 2 en 3 genoemde takken van nijverheid betrokken nevenibedrijven als fabrieken van flesschen, kruiken, kurken, cap sules, kisten, vaatwerk, stroohulzen enz. na deel worden berokkend; 5o. door vermindering van het aantal ver gunningen en verloven A de hotels, restau rants en café's in aantal dalen, waardoor ver schillende andere industrieën, als die van conserven, biscuits, glas- en aardewerk, meu bels, enz. zullen worden getroffen; 6o. het vreemdelingenverkeer worden tegen gehouden, waardoor indirect op de geheele Nederlandsche industrie een nadeelige invloed zal worden uitgeoefend. Nadat nog over enkele onderdeelen op merkingen zijn gemaakt, komt de Raad op grond van zijne gehouden uiteenzettingen tot de conclusie, dat het ontwerp Drankwet aan groote industrieele belangen onberekenbaar nadeel zal toebrengen. Een zoo in het bedrijfs leven ingrijpend ontwerp als dit, had naar 's Raads meening dan ook alleen mogen wor den voorgesteld, als de noodzakelijkheid daar toe onweerlegbaar is aangetoond. De loop der gebeurtenissen in de laatste jaren heeft bij den Raad niet den indruk gevestigd, dat ten aan zien van bet gebruik van alcoholhoudende dranken van een toeneming van misstanden kan worden gesproken. Ook zonder een al te scherpe wetgeving zal, naar 's Raads over tuiging, het drankgebruik geregeld blijven dalen, zonder dat allerlei kwade praktijken, die uit een strenge wetgeving voortvloeien, als clandestiene drankhandel, smokkelarij enz. zich zullen voordoen. Zooals de Raad In zijn rapport herhaaldelijk heeft uiteengezet, verwacht bij op verschillen de gronden, dat het wetsontwerp niet tot het beoogde doel, bestrijding van drankmisbruik zal leiden. Kapitaalkrachtige exploitanten voor vergunnings- en verlofzaken zullen niet meer te vinden zijn, wanneer die bedrijven tengevolge van de ontworpen regeling geen bestaans zekerheid meer bieden. Het hotel-, restaurant- en café-bedrijf hier te lande zal dan in verval geraken en Nederland lijdt in velerlei opzicht schade door het gebrek aan eenige accomodatie op dat gebied. LONDEN, 7 September. (H.N.) Volgens be richten uit Tokio duurt de anti-Japansche be weging in Mantsjoerije voort. De vijandelijk heid neemt zelfs grooteren omvang aan. Te Moekden moet Zaterdag een anti-Japan sche betooging hebben plaats gehad, waaraan ongeveer 25.000 personen deelnamen. De be- toogers wierpen ruiten in van huizen, door Japanners bewoond. Verdere uitspattingen werden echter door het ingrijpen der Chineesche politie en van Chineesche soldaten, benevens van Japansche gendarmes verhinderd. Uit Tokio wordt gemeld, dat gisteren een hevige aardbeving een groot deel van centraal Japan heeft geteisterd. De aardbeving duurde verscheiden minuten. Omtrent het aantal personen, die omgekomen of gewond zijn, zijn nog geen opgaven bekend. Nieuwe besprekingen. BERLIJN, 7 September. (W.B.) Naar aan de bladen wordt megedeeld zijn op initiatief van België nieuwe besprekingen over de francs- titeurs-kwestie begonnen. Echter is nog geen beslissing getroffen. Mocht men het eens worden over een ge- gemeenschappelijke verklaring, dan zou deze en de vraag op welk oogenblik zij openbaar gemaakt zal worden, nog aan de kabinetten te Berlijn en Brussel worden voorgelegd. Gistermorgen verrichtten drie militaire vlie gers oefeningen boven het vliegveld van Nijvel. Plotseling kwamen twee der toestellen met elkaar in botsing en stortten omlaag. Een vliegenier werd op slag gedood, een tweede is hoogst ernstig gewond. ALPHEN AAN DEN RIJN. In de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad wer den de beide aftredende wethouders, de heeren Joh. Vlasman (R, K.) en Joh. van Leeuwen (C. H.) herkozen, AMERSFOORT. Vacature N. Veis—Heijn gekozen N. VeisHeijn, vac. dr. J. N. Jorissen gekozen J. J. Thien; vac. Corn. Ruitenberg ge kozen Corn. Ruitenberg. BAARN. De aftredende wethouders van Doornik (R. K.) en Sandberg (C. H.) zijn her kozen. BOXMEER. In de raadszitting van giste ren werden tot wethouder gekozen de heeren A. W. C. Grubben (aftr.) en Dr. W. J. F. Nuyens. De aftredende wethouder Ir. D. de Laure werd niet herkozen. BOXTEL. Gekozen de heeren Merkx en Susante (beiden R. K. Raadsfractie). CULEMBORG. Gekozen zijn de heeren C. Laan (aftr. V.B.) en O. de Beus (S.D.A.P.) HENGELO. Tot wethouders werden ge kozen de aftredenden, nl. de heeren H. Voogd- geert (S. D. A. P.) met 13 stemmen, H. R. Kruize (V.D.) met 20 stemmen én de heer G. Kamp (R. K.) met 13 stemmen. KATWIJK (Z.-H.) Herkozen zijn de hee ren J. Kruyt en B. Ouwehand. LEEUWARDEN. Gekozen de heeren H. de Boer (S.D.A.P., aftr.), W. Fransen (R.K., aftr.), G. Ritmeester (V.D.) en O. F. de Vries (S.D.A.P.) Uit het college verdwenen de heeren D. Lau- tenbach (A.R.) en mr. C. Beekhuis (V.D.) Deze verkiezing is het resultaat van een overeenkomst tusschen soc. dem., Katholieken em vrijz. dem., die te zamen 17 van de 27 zetels bezetten. MIDDELBURG. In de Dinsdagmiddag ge houden vergadering van den gemeenteraad werden de heeren mr. A. A. de Veer (A. R.) en J Onderdijk (S.D.A.P.) herkozen als wethouder. Op den heer de Veer waren uitgebracht 15 stemmen tegen 2 op den heer Vertregt, even eens A. R. De heer Onderdijk werd herkozen met 11 stemmen tegen 3 op den heer Jeronimus (bezuinigingspartij) 1 op de heeren Portheine (V. B.) en Cornelisse (S.D.A.P.) en een blanco. NIEUWKOOP. Gekozen in de vacature- Maurits de heer A. J. den Hertog (R. IC.) en herkozen de heer P. Augustinus (V. B.) NOORDWIJK, Tot wethouders zijn ge kozen de heeren J. G. v. Eeden (R.K. aftr.) en C. v. d. Wiel (A.R.), vaeature-II. Liefferink. OLDENZAAL. Benoemd de heeren H. A. Spit (aftr.) en G. Braakhuis (beiden R, K.). OVERSCHIE. Benoemd de heeren A. Ro denburg Pzn. en L. Hoogebrugge Wzn. (beiden Chr.-Hist.). PERNIS. Bij de eerste gisteren gehouden stemming werden, naar de N. R. Crt. meldt, uitgebracht 5 stemmen op den heer L. de Bruin (A.-R. aftr.) en 4 stemmen op den heer T. Schalekamp (C.-H. aftr.) en één stem blanco, zoodat de heer de Bruin was benoemd. Bij de tweede benoeming werden uitgebracht op den heer T. Schalekamp (C.-H. aftr.) 5 stemmen en op den heer J. L. de Zeeuw (V.B.) 5 stem men, zoodat een tweede vrije stemming moest plaats hebben. De drie A.-R. raadsleden, als mede de heeren de Zeeuw en Groeneveld, ver lieten de vergadering, waardoor deze onvoltal- ig werd. De stemming kon mitsdien niet door gaan en de vergadering werd verdaagd. De heer de Bruin heeft zijn benoeming nog niet aangenomen. PIJNACKER. Herkozen de heeren v. d. Burg (R. IC.) en G. Sonneveld (C.-H.). RIJSWIJK Gekozen de heeren G. Witlau en mr. J. A. G. M. Hellenberg Hubar, belden aftredend. UTRECHT. De beeren M. de Boer (V.B.), B^terweg (A.R.) en Smulders (R.K.) hebben un benoeming als wethouder aangenomen. Mr van Sasse van IJsselt (R.K.) zal waar- schijnlijk bedanken. VLISSINGEN. Bij de verkiezing van 3 wethouders werden voor de eerste plaats uit gebracht 12 stemmen op den heer P. C. Laer- noes (aftr. A. R.) J. de Meii (S.D.A.P.) 4, M. Laernoes (V. B.) 1 en blanctf 2. Voor de tweede plaats werd de heer M. Laer noes (aftr. V. B.) herkozen met 10 stemmen tegen 5 op den heer de Meij, 2 op den heer Paap (V. B.) en 2 blanco. Vooi den derden zetel moest na twee vrije stemmingen herstemming plaats hebben tus sen den heer Harts (aftr. V. D.) en de Meij fö.u.A.l'.), gekozen werd de heer Harts met 10 s emmen tegen 7 op den heer de Meij. De heer Harts bedankte omdat hij meent dat een an dere grootere fractie meer recht heeft op een zetel. Hij werd echter na weer twee stemmin gen en een herstemming met dezelfde stem menverhouding gekozen en verklaarde toen 24 uur bedenktijd te nemen. IJSSELMUIDEN. Tot wethouder werden gekozen de heeren J. Hoekman (V. B.) en J. H. Rekveld (R. K.) Sedert een halve eeuw was hier geen Katholieke wethouder geweest. ZAANDAM. Benoemd de heeren K. Kan Kzn. (A.-R. aftr.), J. F. Kamphuys (R. IC. aftr.), P. van Mever (V.D.) en K. Prins (S. D. A. P.l. PETROLEUM EN BOLSJEWISME. Een antwoord op vragen van het •Kamei'Iid de Visser „DE VREDE LOOPT GEEN GEVAAR". Naar aanleiding van de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid L. L. H. de Visser in verhand met den door de Nederlandsche Maatschappij tot exploitatie van Petroleum- bronnen in Nederlandsch-Indië op 23 Juli ge- publiceerden oproep, deelt de Minister van Financiën mede, dat die oproep niet is opge steld en gepubliceerd met voorkennis van de regeering. De vrede tusschen twee vrede lievende landen loopt door een dergelijken op loop geen gevaar. Zoowel hierom, als omdat in Nederland zekere vrijheid van meenings- uiting voor particulieren bestaat, meent de Regeering zich van ingrijpen ten deze te moe ten onthouden. De Minister van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ont vangen bij: den inspecteur der directe belastingen te Roti terdarn 12.36 gewetensgeld den Inspecteur der registratie en domeinen tS Dordrecht, 184.22 wegens gewetensgeld in zak© vermogensbelasting 1925/1926, 1926/1927 en 19277, den inspecteur der registratie en domeinen té 'C?1'6,8 wegens vermogenebelasting 1925/1926 en 1926/1927; den inspecteur der registratie en domeinen té ^^nCht' 123,12 b-egens vermogensbelasting 1925/1926 en 1926/1927; den inspecteur der registratie en domeinen té Dordrecht, 2.46 wegens gewetensgeld in zake vermogensbelasting 1926/1927 en 1927/1928; den inspecteur der registratie en domeinen te Middelburg, 98 wegens te Weinig betaalde Ver mogensbelasting over de belastingjaren 1925/1926 en 1926/1927; den inspecteur der directe belastingen te Rot- terdam, 33 gewetensgeld; den inspecteur der directe belastigeü, enz. té Dordrecht, 341.94 vooi inkomstenbelasting be lastingjaren 1925/1926 en 1926/1927, vermogens belasting belastingjaar 1925/1926 en 1926/1927; CONSULAATWEZEN. Ingevolge Kon. machtiging is de heer P. W. M. Hoegen van Hoogelande 'erkend en toegelaten als consulair agent van Italië t© Middelburg voor de provincie Zeeland. LOBITH, 7 September. Gepasseerd en bestemd voor: ROTTERDAM: PI. Stinnes 28, Jung- Harloff 6. BeehtoldMakryer, Runkei; Scarron, Har tenbach; La Patiance 4, Maris; Tollens, Oerle- mans; Oran, Gommers; Richard I, Rensen; Raab KrC*erJS' °tten; Neptun 70, Nyssen; Rhena- nia 42, Boshoven; Emil, Leven; Divin'tu» Adri- aansen; Kheinland, Rings; Rhelnperle, Nies- H.A.S.T. 5, Pfaff; Conflientia, Urmetzer; Hugo Stinnes 19, Villman; Muro, Bruyninekx; Mann heim 47, Maas; Siwa, Roedig; St. Joseph, Sny- ders; St. Joseph, Poppelier; Carl Paul 3, Bulck;! Ivlarija, Hoeck; Morgenstern, Hemmers; Ger hard Helene, Beokhaus; s. Ideaal; Maria Hen- drika, "Verwoerden; s. Stinnes 12; s. Njord 3; s. Stinnes 18; s. Lena; s. Flora; s. Seam 1; s. Karlsruhe 11; s. Confiance; D.A.P.G. 9, Römer; idem 11, Lehmann; St. Maria, Jegen; Ideaal, van Genderen; Zeeland. Nooitgedachtid. Lar- rob: Favorit, van Veen; Theodor, Ralkouwski;] Tatjana, idem; s. Louise; s. Teuna; s. Tournal;' s. Rein; s„ Nelly; s. Sirason; s. Norvi; s. Goliath;'! s. Urdard; s. Theo; s. Escaut 2; s. "Wangard; 8. Maipo; s. Fiat 13; s. Constantina; s. Nanny; 8. Wesselina; s. K. Vaart 15; s. Atla; s. Louvois;' Harmonie 2, Plommer; Gebr. Joho, Joho; Rhein- strom, Fendel; Willemina, Overbosdh; Gelria, Buwalda; Suzanna, Neuer; Frans Theo, Rogers Sicriant, Bartels; de Hoop, Molegraaf; Amfortas, do Ronde; DORDRECHT: Maasstroom 23, Breur; Catharina, Simons; 't Manna, v. Ophuy- zen; EDAM: St. Antonius, Nyenhuizen; REN- KUM: Wilhelmina, v. Holt; AMEIDE: Verwis seling, DuymKRIMPEN/LEK: de Vriend schap, de Puyker; WAMEL: Onderneming, de Vries; STEENBERGEN: Agnes, Mol; Teuntje, Blom; SLIKKERVEER; Amor, Vredenburg; NIEWAAL: Johana, Hoefnagel; MILLINGEN: Keer Terug, v. Wyk; LEIDEN: Salvator, Lau- terbornARNHEM: Moritz Maria. Werr; KE-.' KERDOM: Vltalis, Huisman; GENDT: Jan, vj Lier; MEPPEL: Providence, v. Eersel; BRUS-' SEL: Rosalie, v. d. Meerendonk; LEEUWAR-: DEN: Onderneming, Koekoek; id. Koster; DON GEN: Johannes Theodora, v. Wyk; GRONIN-i GEN: Johan, Meyer; AMSTERDAM: Kürfurst,- Meeuwsen; DE STEEG: Pro et Contra, Stoter;] ZWOLLERKERSPEL: Lastdrager, Stoter; GOU DA, Geertruida, Schmitz: VLAARDINGEN:] Margareta, Becker; Tremonia, Mo:* vil 's BOSCH: Johanna Hendrika, Lischer; IJMUI- DEN: Ililde, Jongen; Flottant, Volker; ZWOL LE: Klasina, Koenen; Transito, Wildeboer;" HASSELT: Talion, de Haas; HELLEVOET- SLUIS: Adrianus Johannes, Meywaard; ZWIJN- DRECHT: Spes Nostra, de Leeuw van Weenen;' BELGIë: Neerlandia, Willemstein; Jan, de Reuser; Johanna, v. d. Graaf; Navis 8, Thee- naart; Arc Giel, van Kessel; Charlotte, Sei- bert; s. Rvjnschelde 1; Jenny 4, Meirlaan; Ever- dina, Kraayeveld; Santa Fé, v. Gemert; Gerard, Oomens; Catharina, Vossen; Theresia, v. d. Bosch; Infatigable, Mees; Rb'n Binnenvaart 13, v. Streydonk; Cornelia, Otten; Octave, Engelen;] Shamrek 2, Minnebo; La Patience 4, Mares;" Marie José, Says; Borda, Michiels; Excelsior, Kwantes; Oso 7, Nieuwdorp; Gidske, de Prins;' Tyme is Mony, Rifaut; Petrus Antonius, Zwaans;' Loma, Huysmans; Stad Bern, v. Rossum; Oso' 11. Koenen; DUITSCHLAND: Ouderzorg, Koppe; Dana', Maas; Maria, Wendt; Maran, Hartman; Stro- meyer 9, Helmerich; Heinrich Mathilde, Lösch- ken; Columbus, Tabbers; Augustus, Plat::Vled- derveen, Hylkena; Rotterdam 123, Mik; s. Njord, I; Remus, Kumb; Mannheim 25, Moskob; Ba- denia 26, Adler; Doris, Fanz; Nun Quarn Pcr-I fectum, Meeuwsen; s. Anna; Baden 19, Dörich;] Casablanca, Specht; s. Ludwig; Irung, Tromp;] Succession, de Bok; Stadt Wertheim, Karl; Spes Major, Bergsma; Rosselino, Sluimer; Pieter. Codde, Nederveen; Titurel, v. d. Graaf; Ortwin, Verduin; Westland, Tetteroo; Binnenvaart 2, Klap; Gudrun, Hölscber; Damco 3, Bokslag;' Aschaffenburg, Muller; Ègedia, Kieboom; Reg- nier, Madert; s. Wolga; Broedertrouw, Huis man; Margaretha, Riemens; Marnix 1, Jansen;, s. Apollinaris; s. Laboremus; Broedertrouw, Theunisson; Vindas, de Roeck; Damco 27, Westbroek; Nederland, Oosterwaal; Binnenvaart 23, van Veen; Ida, Delnum; Seam 4, Kehl; Mar tha, Knijpenga; s. Dwina; Amazone, Boom; Pe- tronella, Groen; Pax, Verschure; Raah 28, Schuft; s. Raab Karcher 2; Camee, Margueni; Stad Brussel, Offen.berg; Donizetti, v. Anrooy!' Montan 8, Bahr; Dipping 3, Le Sage; Mercator, Seeldrayers; Julia 2S, Fierant; Annïma, Leve ring; De tijd zal 't leeren, Lleverst; Donatello, BrouwerAnna, Seegers; ITiia, Westerhof; Wel- lenteiler 2, Seholten: Brangeane, de Jong; Wog- linde, Verbaas; Zuid Holland, Wirges; Lessing, Peters; Isolde, v. Asperen; Sota y Asnarl.v. As- peren; Walsum 12, Noe; Kaiser Friederich, Brien; Petersburg, Breuer; Camapelu, Janssen; Primo Vera, de Koninok: Corneille, Velenturf! Oran, Bauwman; Al va, Leunis; de Gruyter 30, Busch; Catharina, 'Theuns; Dina, Brouwer; v- Driel 46, Bonink; Emma 3, Heinsius; Emma, Haems; Janna, Kielen; Gotho, Meinen; Nooit Gedacht, v. d. Pot; Adrians, v. d. Linde; Naptha 5, Wingerten; Junior 28, Paulusse: Arago, Bui- zert; Debusy, de Jong; Gungner. DelreuAve nier, Geerts; Dorothea, v. Deurzen: Hendriks» v. d. Zee; Johanna, Kik; Pauline, Pols; Hcdwig» de Paepe; Charlois 9, Top; Wietske, Oerlemans^ v. Driel 4S, Lemmens; Albert Cuyp, v. d. Vliesjj de Musset, Goedegebure; Harpen 62, Ostertag,. Engelina, Langius; Rijn Zeevaart, de Jong®!' Vertrouwen, v. d. Dussen; Comptoir 24, Gerrit sen; Sensal, Grau; s. Willy; s. Albatros; s. De- gla; s. Meurthe; s. Annard; s. Teuna 2; s. Ti- reur; s. Wilhelm; s. Progressus; s. Adriana 3; 6» Walsum 1; s. Droma; s. Midgard; s. Utgard; 3-' Borgir; s. Wervicq; s. Alpha; s. Fadir; s. Cres cendo; s. Favorite; s. Seine: s. Fiat 10; s. Har* monle; s. Willem Marie; s. Walsum 2; s. FullaV s. Joziena; s. Logi; s. Aleyon; s. Janna; s. 1<J Vaart 13; s. Brabantla; s. Rhein; s. Asa; s. Lam bert; 3. Emma; s. K Vaart 1; s. Adriana! Gustave; s. Fiat 3; s. Bcli; s. Nordri.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 10