DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 50ste Jaargang Vrijdag 16 September 1927 No. 14966 Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS FL ORES-FILM GEMEENTELIJKE SCHOOLBIOSCOOP Geniet Schiedam???, JA. Schiedam geniet. Waarom?. Omdat de magnifieke er is. Commissie DE^PLORESFILM Een film van diepe ontroering; een ethnologisch kunstwerk AGENDA. KUNST-AGENDA. TE ROTTERDAM 1 HANDEL MET TURKIJE BRAND IN EEN GARAGE I IV AANRIJDING EUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68085 Postbns no. 39 ABONNEMENTENper 3 maanden 3-25, per maand 1.10, per week 25 cent. Franco per post f 3.75 per kwart. Afzonderlijke nummers 6 ct Postchèque en Girodienst 81440. Ut AdvertentiSn15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 ct< per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct. elk woord meer 5 cL tot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advert- 5 reg. ƒ0.50, 10 reg. ƒ0.75, 15 reg. /I. Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering 500 bij overlijden dooreen ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250 bij verlies van één band, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; ƒ75 bij verlies van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. De uitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam. Hoe kan filmonderwijs te Schiedam gegeven worden? Hoe nu kan volgens ons oordeel een school bioscoop (en eventueel een ontwikkelings- hioscoop) In Schiedam tot stand komen? Dit kan op de onderstaande manieren geschieden: le. oprichting' van een centrale school bioscoop met een vast filmapparaat. 2e. een bestaand gemeentegebouw als bios coop exploiteeren met gebruik van een koffer-kino. 3e. in overleg met het gemeenebestuur van Rotterdam een regeling treffen om gebruik te maken van de Gem. Sohcoolbioscoop aldaar. 4e. door het nemen van abonnementen van schoolbioscoopvoorstellingen de reizende schoolbioscoop. Onze commissie is unaniem van oordeel, dat de stichting van een eigen schoolbios coop verreweg de grootste aanbeveling ver dient. Een bioscoopapparaat in elke school heeft tot nu toe vele groote onoverkomelijke be swaren opgeleverd. Immers moet hij elke voorstelling behalve den onderwijzer-explica teur tijdens een gewone schoolles, ook een operateur zijn. Bovendien eischt ook een schooltoestel een vakkundige behandeling, wat thans een prac tised bezwaar is. Dan zou in elke school een brandvrije cabine gebouwd moeten worden, die aan een speciaal daarvoor bestemd lokaal zou moeten gren zen. Ook is de bouw van een brandvrije be waarplaats voor films vereischt. Zoo is het aantal practische bezwaren met nog meerdere aan te vullen (transport e.d.). Als het grootste bezwaar leggen wij den nadruk op de enorme financieele offers, die een dergelijke ideale oplossing voor alle scholen zou vergen. Een centrale bioscoop verdient dan verre de voorkeur, die economisch het voordeeligst cn ook het doeltreffendst voor het onderwijs Werkt. In dit geval moet er een gemeentegebouw zttn, plaats biedend voor c.a. 175 kinderen. Met geringe kosten zal een zoodanige zaal door Gemeente-werken in orde te brengen zijn overeenkomstig het doel. Grootere onkosten brengt evenwel het bou ten van een brandvrije cabine, dat geraamd kan worden op 2000. Dan moet er een goed filmapparaat zijn, waardoor naar onze Inlichtingen een Kurz Hahn aangeschaft kan worden, waarvan de prijs c.c 1385 is, Waarbij dan nog enkele aparte onderdeelen komen. Aannemende, dat elk programma door 2500 leerlingen bezocht zal worden, dan moet elk biogramma 16 of 17 maal vertoond worden. Bij 3 voorstellingen per dag, zou dan elk programma ongeveer in 1 week afgedraaid kunnen worden. Als per jaar dan 6 pro gramma's vertoon^ worden, zou de centrale schoolbioscoop ook slechts G volle weken Werken. In verband daarmede wordt de jaarlijksche xPloitatie ook betrekkelijk gering. Volgens onze raming, waaraan wij ons heb- durven wagen, bedraagt deze: Salaris leider (of directeur) 500.— eigoeding operateur-mecanicien 200. roomverbrulk 90. ohoonhouden, enz. 60. B'-ukwerk porti 30!— mhuur (6 x 1300 M. bij 3 voor- stellingen per dag) 600.— ■"«ministratie V. O. O, F. 30.— ssurantie 7.50 - Peditie 15-50 k'1. bedrag moet verhoogd worden met een Dost 250.- Jaarlijksche afschrijving apparaat, cabine Evenwel dient opgemerkt te wor- e c'at de post, vermeld onder filmhuur het den Jaar aanmerkelijk verlaagd kan wor de (^ndien wij de goede onderwijsfilms van tr6]m' Rotterdamsche Schoolbioscoop be- v.,,, ven' Administratie en assurantie ver- VaJen dan geheel. gemerkt' dient te worden, dat wij van taaj£^^erwijskracht als leider gebruik kunnen teuVI.e\een verSoeding van 200 voor opera- gejj1 volstaan worden, indien gebruik dain 1 :t' wordt van een operateur uit Rotter- biosn Vau één der bestaande vermaaks- Pen ,die hier te verkrijgen is. ali6 ^,0St drukwerk ontstaat, doordat aan to vert °'en een k°rte beschrijving van de Vo0t.fa 00nen films gezonden wordt. Een goede Waa ,.,:'?idlnK is het halve werk. Ook deze eid geldt bij een filmles. bikkert eventueel overgegaan tot de ont- ,hoetenlnSSbloscool,> aan zal dit des avonds hc6aien gescbieden, waardoor de kosten niet tegS^d verhoogd worden, doch waar &an m( r staaL dat er dan ook inkomsten ee 8 z«n 30 ft 35). Dit zou ook 0«H'stellingCn voor vereenigingen kunnen gelden voor vereenigingen, die ge bruik wenschten te maken van bepaalde films, in huur bij de schoolbioscoop. Ook zouden zij op eigen kosten zelf films kunnen laten komen, in welk geval zij een ver goeding behooren te betalen voor zaal en bediening apparaat. Tweede oplossing Voor een tweede oplossing, dus met ge bruikmaking van een koffer-kino geldt als voordeel, een iets geringer stroomverbruik. De aanschaffing van een koffer-kino is ook geringer. De prijs van bijv. een toestel de Vrij bedraagt 775, waarbij dan aan onder deelen nog komt een bedrag van ongeveer 75 gulden. Een Acmé koffer-kino die in ons land ook veelvuldig gebruikt wordt, komt c.c. in prijs 850.Dergelijke apparaten zijn door de brandweer-autoriteiten in sommige gemeen ten goedgekeurd en toegestaan. Zoo'n appa raat is onafhankelijk van en gebouw. Het kan eventueel gebruikt worden in scholen, waar de stroomaansluiting gemakkelijk en voldoende projectieruimte is. Niet tot de onmogelijkheden behoort het, dat we voor enkele omliggende gemeenten: Kethel, Overschie, Vlaardingen een regeling kunnen treffen, waarbij zij gebruik kunnen maken van het gemakkelijk te transporteeren toestel. De exploitatie-kosten kunnen zoo doende iets verminderd worden voor onze gemeente. Een gymnastieklokaal, dat bij voorkeur als schoolbioscoop aangewezen wordt, kan bij gebruik van een koffer-kino eenmaal zijn oorspronkelijke of een andere bestemming verkrijgen. Met het oog op stadsverbetering of -uitbreiding lijkt ons dit een voordeel. Evenwel willen wij nog opmerken, dat des kundigen de voorkeur aan een vast apparaat schenken. Doch dit geldt uitsluitend voor grootere gemeenten. Enschede bijv. heeft thans ook een koffer-kino. Met en koffer-kino wordt de jaarlijksche afschrijving voor apparaat iets lager. Derde oplossing In de schoolbioscoop te Rotterdam (Goud- sche straat) komend scholen uit Feijenoord, Chlarlois enz.; de kinderen worden per' auto bus vervoerd. De afstand Schiedam—Rotter dam zal zeker niet langer zijn, zoodat het vervoer geen bezwaar zal opleveren. Iets anders is het o.i. of er practische bezwaren van den kant van Rotterdam bestaan, waar voor wij terecht vreezen. Op een dergelijk verzoek van de gemeente Hillegersberg is afwijzend beschikt. Doch dit zou door ons Gemeentebestuur onderzocht kunnen worden. Deze oplossing zou voor Schiedam wel een zeer gemakkelijke zijn. Het vervoer per tram of per autobus zal niet te kostbaar zijn, hoewel hieraan groote bezwaren verbonden zijn. Dit vordert vooral tijdverlies. Onze gemeente was dan wel verzekerd van uitermate best filmonderwijs onder leiding van den bekwamen en deskundigen direc teur, den heer A, M. v. d. Wel. Zijn leiding en inrichting kunnen wij hier met hulde noemen. Abonnementen vierde oplossing: Een vierde oplossing hebben we hierboven in het kort aangegeven n.l. abonnementen op schoolbioscoopvoorstellingen z.a. die door de N.V. Polygoon te Haarlem in Nederland aan gegeven kunnen worden. Wij geven toe dat deze oplossing uit een financieel oogpunt beschouwd de voorkeur verdient. Wij zijn evenwel niet blind voor de bezwaren er aan verbonden. Het filmonderwijs door de Polygoon Is volkomen deskundig. Het wordt gegeven met behulp van een Acmé koffer-kino, zoodat de Gemeente slechts voor een zaal te zorgen heeft met brandvrije ruimte. De films zijn van goed gehalte en worden o.m. door bemiddeling van de V. O. O. F. verhuurd, wat wel de beste waarborg vormt. De N.V. Polygoon geeft voor haar serie abonnementen telkens aan 160 kinderen les en per dag 4 maal een dergelijke groep. Voor één programma is dan slechts 2Vz dag noodig (voor 1500 kinderend. Voor 2500 kinderen, waarop onze rekening hierboven gebaseerd was, zijn dan 4 dagen noodig. Als paedagogisch bezwaar voelen wij het feit van 4 voorstellingen per dag, hetwelk den explicateur niet ten goede komt. Voor 6 series (of programma's) aan 2500 leerlingen rekent de Polygoon de som van 1230 totaal. Daarbij is inbegrepen film- huur, expeditie, vergoeding explicateur, diens reis- en verblijfkosten, projectie, enz. Zes series voor 1500 leerlingen kosten totaal 931. Aan deze oplossing, die mogelijk de voor- deeligste is en die de Gemeente Enschede, van ongeveer gelijke grootte als Schiedam, heeft gevonden, acht onze commissie evenwel eenige bezwaren verbonden, die zij hier- hoven reeds in het kort aangeduid heeft. Conclusie Onze commissie beveelt ons Gemeenjte- bestuur aan voor eventueels uitvoering plan I of II. Deze voorstellen kunnen in onze Gemeente uitgevoerd worden. Plan I ver dient voorkeur mede op advies van den brandweercommandant. Indien dit inderdaad geschiedt dan zal dit het Schiedamsch onder wijs ten goede komen. Als dan ook in be ginsel besloten wordt tot oprichting van een Eenieder loopt naar den R K Volksbond. Eenieder wil de Flores-Film zien. Eenieder kan de Flores-Film zién, omdat.... de prijzen varieeren. Ziet de advertenties der vorige dagen 1 Reel. 369S 16 ontwikkelingsbioscoop, die geen moeilijkheden en geldelijke offers vraagt, dan zal onze com missie dit ten zeerste toejuichen. Besluit de gemeenteraad van Schiedam tot oprichting van een school- en ontwikkelings bioscoop, dan zou onze cpmmissie voorstel len een afzonderlijke schoolbioscoopcommissie te benoemen, die dan weder vertegenwoordigd zal zijn in de keuringscommissie voor Bios cooptheaters. Aan bet rapport is toegevoegd een schrij ven van den heer D. v, staveren, directeur der Haagsch schoolbioscoop, die verklaart dat het Pathé-Baby-toestel voor schoolgebruik volstrekt ongeschikt is; een schrijven van den commandant der brandweer, den heer H. B. J. Aikema, die den kofferkino uit een oogpunt van brandgevaar niet raadzaam acht en tenslotte een nota van de commissie waarbij ze op grond van beide adviezen haar oplossing onder I, de stichting derhalve van een eigen schoolbioscoop ten sterkste aan beveelt. Voer een goed bezette oal had gisteravond in den R. K. Volksbond de eerste vertooning in onze stad plaats van deze merkwaardige missiefilm. Een groot deel der geestelijkheid van de stad, vele eerw. broeders, een groot aantal voor aanstaande personen uit de Katholieke ver- eenigings- en onderwijswereld en vele anderen hadden van hun belangstelling door hun op komst blijk gegeven. De film, die reeds in de grootste steden van ons land heeft gedraaid, wordt vertoond door de eerw. broeders Augustinus en Ludgerus, van de Congregatie van het Goddelijk Woord. De weleerw. pater Siiu°n Buig, die zelf ook in een aanmerkelijk gedeelte der film voorkomt, zorgt doorloopend voor een geestige en aan gename explicatie. Bij het begin der voorstelling sprak pater Buis een kort welkomstwoord tot de aanwezi gen, waarin hij o.a. wees op den gunstigen invloed, welke van dit soort films uitgaat. In een afwisselende inleiding, waarin wij iets te zien krijgen over het werk der Congre gatie in Nederland, wordt ons getoond hoe een echte Hollandsche jongen zijn ouders vaarwel zegt, om zich te gaan voorbereiden op het moeilijke missionarisleven. Als hij zijn studies voltooid heeft, volgt het diep-roerende afscheid van zijn dierbaren, waarna wij in het eerste deel der film, dat nu volgt, aardige tafereeltjes van de reis te aanschouwen krijgen. Aan boord van het groote zeekasteel, waarop de reis gemaakt wordt, is alles zoo geriefelijk mogelijk ingericht. De vertrekkende missiona rissen brengen er vele gezellige uren door; maar toeh, zij kunnen hen, die achterbleven, niet vergeten. Wanneer alles aan boord in diepe rust ligt, staat daar de missionaris, en denkt aan zijn jongensjaren, de gezellige avonden thuis: Even mogen wij den massalen Boro-Boedoer bewonderen met zijn rijkdom aan beeldhouw werk, de typische galerijen, de prachtige bas- reliefs. Nadat de kleine Soenda-eilanden bezichtigd zijn, gaat het naar het eigenlijke werkterrein van den missionaris, dat als object voor deze film is gekozen, naar Flores, waar de reizigers allerhartelijkst ontvangen worden door den Apostolischen Vicaris Mgr. a. Verstraelen. Al heel gauw gaan de missionarissen hun arbeidsterrein eens verkennen. Wij volgen hen op een reis door de wildernis, gedurende welke zij tevens de wetenschap van dienst zijn, door hun voortdurende wetenschappelijke onderzoe kingen. Wij maken een bestijging mede van den Keli-Moetoe, met zijn rood en groen gekleurde kratermeren. Het derde deel toont ons het leven der lief- densche bevolking met haar typische dansen, terwijl het vierde deel ons voorstel den reuzen arbeid, die door eenvoudige broeders en zusters wordt verricht, om langzaamaan eenige bescha ving aan de inboorlingen bij te brengen. Toeh wordt de moeite ruimschoots beloond, als wij de resultaten aanschouwen die worden bereikt. Op Flores zijn een vijftigtal priester-missio narissen. In vier jaren tijds hebben deze man nen reeds aan 62.000 personen, waaronder zich ruim 20.000 volwassenen bevonden, het heilig doopsel toegediend. Wij zien dan de toediening van verschillen de H.H. Sacramenten, met als slot een plech- tigen bedieningstocht over de zeestraat van Larantoeka. In het laatste gedeelte der film: de missio naris als brenger der beschaving, wordt ons voorgesteld, hoe door het onvermoeide werken van den missionaris, een kern van geloofsge- nooten zich gevormd heeft, onder die ruwe heidenen. Veel hebben deze nieuwe Katholieken voor hun geloof over. Zoo zijn er b.v. nog heel veel gevallen, waarin menschen reeds des Zaterdags van huis gaan, willen zij hun Zondagsplicht behoorlijk vervul len, een bewijs van het sterke geloofsleven, dat daar in het verre Indlë heerscht. Het is Inderdaad een zeldzame film en de roep, die er van is uitgegaan, Is niet over dreven. Diep-ontroerende beelden wisselen af met sprookjes-tafereelen, waarvan wij ons geen denkbeeld kunnen maken. Hoe aangrijpend, dat zwoegen dier missiehelden, wier eenige loon daarin bestaat, dat zij, succes of geen succes, weten te werken voor Gods eer en glorie. We kunnen slechts herhalen, wat we reeds hebben gezegd: geen Katholiek Schiedammer mag verzuimen dit schitterende filmwerk, de schoonste en rijkste missiefilm welke ooit werd gemaakt, te gaan zien. Hedenmiddag om twee uur konden de jon gens van de bijzondere lagere scholen van de film genieten, terwijl morgen om half tien voor de meisjes de prachtige beeldenreeks zal wor den afgedraaid. Voorts gaat eiken avond tot en met Zondag de film voor volwassenen; Zondagmiddag om drie uur Is er dan nog matinée voor kinderen onder gelelde, tegen gereduceerden entreeprijs. CONGRES TEGEN DE PLAATSELIJKE KEUZE Do nieuwe drankwet Dor den R. K. Bond van Hotel-, Café-Res tauranthouders en Slijters zal te Eindhoven van 21 tot met 26 Sept. e.k. een vaktentoon stelling woTden gehouden in een complex tentoonstellingszalen aan den Vestdijk. Deze expositie, waaraan de voornaamste leveran ciers in den lande deelnemen, zal een volle dig beeld geven van de wijze, waarop wordt voorzien in de behoeften die op dit gebied in den modernen tijd bestaan. Aan deze tentoonstelling is tevens verbon den een groote bijeenkomst op Woensdag 21 Sept., uitgeschreven door den R. K. Bond met als agendapunt: Bespreking der nieuwe Drank wet. Om 5 uur wordt de tentoonstelling offi cieel geopend door burgemeester A. Verdijk te Eindhoven. Donderdag 22 September n.m. 2 uur wordt door den Bond in de feestzaal der Hocaret gehouden een groot belangrijk congres, waar als sprekers zullen optreden: de heer Simon A. Maas, oud-voorzitter van den Ned. Bond v. Dist., met het onderwerp: De plaatselijke keuze in verband met het ingediende wets ontwerp tot wijziging der Drankwet; de heer Chris Jansen, Dir. Cehtr. Hanze Bureau te Amsterdam met het onderwerp: De macht der organisatie en de heer mr. G. Jonker Rechts kundig adviseur over de rechtspositie van den vergunninghouder. Deze hoogst belangrijke bijeenkomst is toegankelijk voor alle bedrijfs- en| aanver wante vakgenoöten. Het ligt in de bedoeling na afloop van het congres in massa te de- monstreeren tegen het ingediende wetsont werp tot plaatselijke keuze. Aan de tentoonstelling zelf zijn de noodige amusementen verbonden, terwijl terzelfder tijd door de R. K. Winkellersvereeniging te Eindhoven een winkelweek wordt gehouden, waaraan ongeveer een 300-tal winkeliers deel nemen, zoodat een bezoek aan Eindhoven in die dagen stellig de moeite zal loonen. GEMEENTELIJKE ZWEMINRICHTING De temperatuur van het water bedraagt heden 61 graden. MEVR. BENTHEM—DE WILDE Naar „Voorwaarts" meedeelt heeft mevr. Benthemde Wilde in de Woensdagavond ge houden vergadering van de partij-afdeeling der S. D. A. P. besloten haar zetel in den raad te behouden. RIJKSTUINBOUWSCHOOL TE BOSKOOP Bij het op 14 en 15 dezer gehouden toelatings examen voor de rijkstuinbouwschool te Bos koop slaagde onder meer onze stadgenoot de heer G. Gerlach. KALENDERS De eerste kalender, die we dit jaar op onze leestafel aantreffen is die van de Eureka-film te Rotterdam, 't Is een aardige reclame voor het populaire filmwerk „Bet zit in de penarie", met Adrlenne Solser in de hoofdrol. Jammer dat de schrijver zoo droevig met de Neder- landsche taal overhoop ligt; daaraan mag een volgend jaar wel wat meer zorg worden besteed. 's Maandags, repetitie Muziekgezelschap St Ambrosius, 8 uur, R.IC Volksbond. Dinsdags: repetitie R.K. Mannenzangvereeni- ging St. Caecilea, half 9, U.K. Volksbond. St Joris Doele, Stedelijk Museum. Geopend eiken Zaterdag van 25 uur. Van Donderdag 15 tot en met Zondag 18, September 's avonds om 8 uur Floresfilm;) voorstelling voor volwassenen. Zondag 18 Sep tember om 3 uur matinée. 19 September Afrekening Asmit; hotel Beijersbergen, Vlaardingerstraat. Aanvang 8 uur. 29 September Concert O. B. K. met medewerking van „Schiedam's Mannenkoor Orpheus" In dé Orpheus-schulp. 16 Sept.: Tivoli, der Blaue Vogel, 8.15 uur (voor volwassenen). 17 Sept.: Groote Schouwburg, Kleeren ma ken de vrouw (R'damsch-Hofstad-Tooneel), 8.15 uur (voor volwassenen). Tivoli, Der; Blaue Vogel, 8.15 uur (voor volwassenen). 18 Sept.: Groote Schouwburg, Kleeren ma ken de vrouw (R'damsch-Hofstad-Tooneel), 3 en 8.15 uur (voor volwassenen). Tivoli, Dei; Blaue Vogel, 8.15 uur (voor volwassenen). 19 Sept.: Groote Schouwburg, Leontientjé (R'damsch-Hofstad-Tooneel), 8 uur. Dagelijks: Circus Schouwburg, De drie Fratellini's, 8 uur (voor volwassenen). Clr- cus Amar. Veemarkt, 8 uur matinée-voorstel lingen Woensdag- en Zaterdagmiddag). Bioscopen. Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 22 September a.s. in:j Luxor (voor volwassenen). BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn SCHIEDAM, 16 Sept. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn 46 pet. ƒ15. Namens de commissie voor de noteering H. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 16 Sept. Men noteert voor, melasse spiritus 100 pet. 34.per H.L. Ruwe graanspiritus 60 pet. ƒ17.per' H.Li. Spooling Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied, Spoelingvereeniging". Heden ƒ1.60 per ketel. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas verzoekt ons mede ta deelen dat voor het legaliseeren van certifica ten van oorsprong voor Turkije de volgende prijsregeling is vastgesteld: Voor waren, waarvan de waarde tot en met 50 Turksche ponden bedraagt, geschiedt de legalisatie gratis. Voor waren, waarvan de waarde 50 tot en met 2000 Turksche ponden bedraagt, is voor de legalisatie een recht vastgesteld van 20 paras per 100 piasters. Voor waren, waarvan de waarde meer dan 2000 Turksche ponden bedraagt, is voor da legalisatie een recht vastgesteld van 20 paras per 100 piasters voor de eerste 2000 ponden en van 10 paras per 100 piasters boven do 2000 ponden. In den afgeloopen nacht, te ongeveer twee uur, ontstond brand In de autogarage van den autoverhuurder J. J. Peereboom aan den Sin gel. Door de bovenbewoners, die het eerst het vuur hadden ontdekt, gewaarschuwd, snelde de heer P. toe, die constateerde, dat een twee tal luxe-auto's in lichte laaie stond. De politie, inmiddels met den slangenwagen verschenen, ving onmiddellijk met het blu$- sehingswerk aan. Kort daarop verscheen ook de brandweer ter plaatse. Te ongeveer drlo uur kenden de blusschers weer Inrukken. Twee luxe-auto's waren intusschen geheel vernield, terwijl een derde zwaar was beschadigd. De oorzaak van den brand Is onbekend; men vermoedt evenwel dat hij door kortsluiting ia ontstaan. k- Gisteravond had op het rijwielpad van dei Broersvest een aanrijding plaats tusschen den 17-jarigen L. B., wonende Hagastraat en J. A. W., wonende Parallelweg. Belden vielen tegen den grond, doch kwamen overigens met den schrik vrij. -

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 1