DAGBLAD VOOR SCHIEDAM ÈN OMSTREKEN. 50ste Jaargang Maandag 19 September 1927 No. 14968 Bii nummer bestaat uit drie Maden STADSNIEUWS WAT IS ER MET HET ST. JACOBS GASTHUIS? DE FLORES-FILM SLUITINGSLOF VEERTIGURENGEBED H. HARTPAROCHIE BURGERLIJKE STAND GEBOREN 16 September: Trijntje d. v. J. Bergijk en J Bezemer, Gordonstraat. Maria Wilhelmina Liduina d. v. H. H. Voorwald en M. A. Landsbergen, Poortugaalschestraat. Johannes Marie d. v. J. J. M. Voorwald en J P. M. van Baarle, Zwartew.straat 17 Sep tember. Gerrit, z. v. J. Immerzeel en H. Gom- mel, Wattstraat, KATHOLIEK LEVEN De viering van liet vierde lustrum MUZIEKUITVOERING AGENDA. Spiritus KUNST-AGENDA. TE ROTTERDAM 1 WAARSCHUWING NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68085 Postbus no. 39 ABONNEMENTEN: per 3 maanden ƒ3.25. per maand ƒ1.10, per week 25 cent. Franco per post 3.75 per kwart. Afzonderlijke nummers 5 cl. Postchèque en Girodienst 81440. Advertenliên15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 cfj per regel. Kleine advertenties: 80 woorden 25 ct. elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advert 5 reg. ƒ0.50,10 reg. ƒ0.75, 15 reg. ƒ1. Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering ƒ500 bij overlijden dooreen ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim- 75 bii verlies van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een band; ƒ25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt, De nitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam. We hebben ze aan ons bureau gehad van morgen, de verpleegden van het Sint Jacobs gasthuis. Met bosjes! Ze wisten, welke geruchten er over hun tehuis in omloop waren en ze zouden het ons eens vertellen, gloeiend van veront waardiging, wat er van waar is. Mijnheer zei er een, die in den beginne zoowat als woordvoerder optrad we komen hier om den laster te weerleggen, die sinds eenige dagen omtrent het Sint Jacobs- gasthuis wordt geuit. Van wie die laster afkomstig is, mijnheer? Van een paar oproer kraaiers, 't zijn er misschien een stuk of drie vier, die bij ons niet thuis hooren, die den boel op stelten wilden zetten, die het biet kunnen zien, hoe kalm en gelukkig en tevree wij er ons leven slijten. Als wij eens iets hebben mijnheer, dan is er onze „burgervader", bij wien we altijd terecht kunnen; dan zijn er de regenten en regen tessen, tot wie we ons kunnen wenden. Maar met voorbijgaan van degenen, die er Voor zijn aangewezen, zijn die oproermakers baar iemand geloopen, die er niets mee te blaken heeft. En wat ze hebben verteld biijnheer, is laster, vuige laster! En de man trilde van verontwaardiging, en zij die bij hem waren, waaronder ook degene die het langst in het St. Jacobs- gasthuis had vertoefd, vielen hem allen Volmondig bij. We stelden eenige vragen. Tevoren reeds hadden we van een die af zonderlijk gekomen was, eenige inlichtingen omtrent het eten gekregen. Hij had ons dienaangaande het volgende verteld: Wat wij te eten krijgen, mijnheer? 's Mor gens om zeven uur theeom acht uur brood, om half elf koffieom half een middag eten; om half vier thee met boterham; om acht uur pap desgewenscht twee borden. Wie wat doen kan, werkt in het gasthuis biee; voor extra-werk wordt betaaldzoo had hij met tuinieren wel een gulden per dag verdiend en hij werkte ook wel bij anderen, wat hem een aardig zakcentje opleverde. Overigens had ieder volle vrij heid; het werk dat men deed, kon minder als arbeid dan als welkome afwisseling Worden beschouwd. En nu stelden we de vraag weer aan een groep van zeven, die gelijktijdig ons bureau Was binnengekomen: Vertelt eens: krijgt ge voldoende eten? Mijnheer, er is steeds volop en wanneer we er om vragen, kunnen we altijd meer krijgen, zooveel als we willen. Is het eten goed toebereid en voedzaam? Het eten is uitstekend, mijnheer, ant woordde een fiksch vrouwtje. We zijn eigen lijk maar arme menschen, nietwaar, en het gaat niet aan eischen te stellen, die aan een groote tafel gesteld worden. Maar ik ben er zeker van, dat niet alleen de arbeiders, biijnheer, maar honderden middenstanders dankbaar zouden zijn, wanneer ze dagelijks het eten kregen, dat wij op onze tafel vin den. En dat niet alleen, mijnheer; we hebben het in alle opzichten best; we kunnen het biet beter wenschen; we slapen in keurige hedden, volop dekens zomer en winter. Ver- achooning en hulp als we nooit beter kun- ben hebben. En hoe is de verhouding met den hinnenregent? En nu begonnen ze allen tegelijk. Mijnheer we hebben een vader en een bloeder! Ze zijn alles voor ons. Of we hen te spreken kunnen krijgen? Voor alles! Ze zijn voor ons enkel hartelijkheid en liefde. h*at is het treurige in deze geschiedenis biijnhéer, dat het er op lijkt of men ons °bzen vader en moeder wil afnemen. Vader zal er zich wel over heenzetten maar voor bloeder, die zoo goed voor ons is, is het Verschrikkelijk; ze is nu al drie dagen zenuwziek. Het zou haar dood kunnen zijn. Het was werkelijk ontroerend, met hoeveel °bgeveinsde liefde deze menschen van hun "Vader" en „moeder" spraken. Er was een tijd, mijnheer, dat het anders was; dat, als de hinnenregent 's mor gens op de zalen verscheen, we tot elkander Zeiden: laten we vandaag maar niet te veel Zeggen; het is weer mis. Maar sinds mijn eer Van Dam bij ons is, is alles geheel ten este veranderd. Zet u dat allemaal s-t-u-blieft in de krant, mijnheer, want 't ^een schande, wat er van ons tehuis ge- ®8d wordt en we willen onzen vader en bloeder behouden! We beloofden het en met opgelucht hart vertrokken ze, voor onze deur nog even na pratend of ze nu alles wel goed gezegd hadden. Van andere zijde vernamen we nog, dat sinds de komst van den heer Van Dam in het St. Jacobsgasthuis de heer Van Dam is 10 Juli 1926 als hinnenregent in functie getreden heel veel in het gasthuis ver anderd is. Al heel spoedig werd door hem een radicale wijziging in het menu gebracht. Door relaties, die hij in het Westland be zit, is hij in staat, vaak op goedkoope wijze op uitstekende levensmiddelen beslag te leggen. Ons werd nog verteld van het heer lijke Kerstfeest dat de verpleegden vorig jaar hebben gevierd, met een schitterenden kerstboom en vele geschenken, terwijl een zoon van den heer Van Dam met eenige orgelnummers de feeststemming, zooals de verpleegden die nimmer hadden gekend, nog verhoogde. Sinds de heer Van Dam hinnenregent is, zeide men ons ook van deze zijde, heerscht er in het St Jacobsgasthuis een geest die niets te wenschen overlaat. Reeds Zaterdag wezen de voorteekenen het uit: de matinée, die Zondag gehouden is, was uitstekend bezet; er was in de groote zaal geen plaatsje meer open. En het waren niet alleen de kinderen, maar ook vele grooten, die telkens naar dit ontroerende filmproduct kwamen zien. Ook Zondagavond werd de film weer voor een volle zaal afgedraaid en, evenals bij de andere voorstellingen, getuigde ook hier weer een hartelijk applaus, van de sympathie die het publiek voelt voor het opofferende werk der missionarissen. Gedurende de vertooningen leefden de men schen in de zaal geheel met de film mee: bekende liedjes werden mee-geneuried, film teksten werden met aandacht gelezen die la ter een geheel andere beteekenis bleken te heb ben, dan velen eerst wel meenden. Om som mige episoden werd hartelijk gelachen, terwijl er ook tooneeltjes waren, waarhij velen hun tranen niet konden bedwingen. Hoeveel geduld is er niet noodlg geweest voor den Duitschen film-operateur Willy Rach, om zoo'n zeldzame collectie opnamen, verdeeld over de geheele missie in Flores, bijeen te krijgen. Wij denken maar eens aan de herten jacht, of aan de wetenschappelijke expeditie, met als doel den reuzen-hagedis. Over de ethnologische waarde van deze film zouden wij nog veel kunnen schrijven. Volstaan wij echter met de mededeeling, dat het Koloniaal Instituut te Amsterdam, reeds ernstige pogingen aangewend heeft, en momen teel nog aanwendt, om een copy van deze film te krijgen. Wel een bewijs, dat men ook van meer officieele zijde, van de wetenschappelijke waarde dezer film overtuigd is. De Flores-film gaat nu naar het Westland, en zal nog vóór Kerstmis o.a. in de navolgende groote steden worden vertoond: Eindhoven, Den Bosch, Utrecht, Leiden en Haarlem. In de groote steden komt de film voor een publiek, waaronder zich, zooals vanzelf spreekt, ook een aantal andersdenkenden bevindt. Dat ook van deze zijde groote waardeering voor de film uitgaat, blijkt wel hieruit, dat de ver- eenigingen Oost en West, te Amsterdam en te Rotterdam, die grootendeels uit niet-Katho- lieken bestaan, een verzoek hebben gericht tot pater Buis, om de film ook in hun milieu te vertoonen. Als eindindruk kunnen wij wel zeggen, dat de vertooningen der Flores-film hier ter stede uitmuntend zijn geslaagd, en dat, op de eerste plaats natuurlijk door de schitterende kwaliteiten der film zelve, maar tevens ook door de bereidwilligheid van velen, die aan Pater Buis en zijn helpers hun gewaardeerde steun en medewerking hebben gegeven. De onderafdeelingen der R. K. Stands- en Vakorganisaties, welke hun vaandel hebben geplaatst in de H. Hartkerk, worden uitgenoo- digd een deputatie hunner afdeeling voor de processie af te vaardigen op Dinsdagavond te 7 uur. OVERLEDEN. 14 September. Aa. Roelofs 25 J. echtg. v. J. Levering, Nassaulaan 15 Sep. tember Ca. Tettelaar 87 j. wed. P. C. Rovers, Oostsingel. 16 September P. Veen man 3 j! Nieuwstraat. Ruim twee maanden geleden bestond de ver- eeniging „Katholiek Leven" twintig jaar. Daar op den eigenlijken datum de feestviering om verschillende redenen niet kon plaats hebben, was deze verschoven tot half September. De kerkelijke viering, welke bestond uit een Triduum, is Donderdag ingezet met een ope ningslof, dat gehouden werd in de kapel van het kloosfer der Eerw. Broeders aan de Nieu we Haven. Het triduum, dat door nagenoeg alle leden der vereeniging is meegemaakt, stond onder leiding van pater P, C. Biesta O.P., die eenige jaren moderator van „Katholiek Leven" geweest is. Gisterenmorgen om half negen had de slui ting van het triduum plaats, gedurende een gezongen H. Mis, waaronder algemeene H. Communie der leden. De liturgische gezangen werden op verdien stelijke wijze uitgevoerd door het koor der Eerw. Broeders, terwijl de heer Veugelers het orgel bespeelde. Na de H. Mis werd aan alle aanwezigen de' Pauselijke zegen met vollen aflaat gegeven. Tevoren, onder de H. Mis, had pater Biesta zich in een korte toespraak tot de leden gewend. In verhand met het evangelie, de opwekking van een doode tot het leven, wees de eerw. spreker er op dat hier geen doode wordt uit gedragen. Onder „Katholiek Leven" verstaan wij een Katholiek leven en een reuzenleven. Ook ver staan wij eronder: Eucharistisch leven, d.i. leven door de kracht van het H. Sacrament des Altaars. Waardeeren en gevoelen wij voldoende dat God onder ons menschen op aarde leeft? Wan neer wij de H. Communie ontvangen, worden wij met Christus één. Daarom zegt St. Pau- lus zeer terecht: „Niet ik leef, doch Christus leeft in mij." Spr. spoorde de leden van K. L. aan, in het vervolg meer te communiceeren. Zij moeten een oprechte liefde tot het H. Altaarsacrament koesteren, dan zal het in hun vereeniging een gemeenschap van he!l! n worden. In den refter der Eerw. Broeders werd den leden na de H. Mis een ontbijt aangeboden, dat door dé goede zorgen der Eerw. Broeders een eenigszins feestelijk karakter had en waarbij ook pater Biesta voor het grootste gedeelte tegenwoordig was. Pater Biesta, die dan nog even het woord nam, zeide blij te zijn, dat hij K. L. heeft mee gemaakt. Daarom kan hij het nu des te beter waardeeren. Spr. wenschte de vereeniging geluk mot haar 20-jarig bestaan. Hij bood haar daarvoor zijn feestgeschenk aan, in den vorm van een hartelijk gebed, opdat het K. L. gegeven zal zijn, in de komende jaren met nog meer ijver en toewijding in het Katholieke leven te werken. Spr. wekte de bestuursleden op,, om met de hulp der leden steeds datgene te doen, wat zij zich tot taak gesteld hebben, n.l. om te trach ten K. L. groot te maken. Na deze toespraak van pater Biesta, die met een geestdriftig applaus ontvangen werd, sprak de heer Th. v. Kemenade, als voorzitter der jubileerende vereeniging, eenige woorden, waarbij hij o.a. hulde bracht aan zijn voorgan gers, die hij noemde „de pioniers van K. L." Verder bracht de voorzitter nog dank aan allen, die meegewerkt hebben, om dit triduum te doen slagen. Vooral aan de Eerw. Broeders ia een groot deel van het welslagen te dan ken. Als een kleine tegenprestatie der vereeni ging, noodigt spr. hen dan ook allen uit, aan wezig te zijn op den grooten feestavond, die op Vrijdag 14 Oct. In „Musls Sacrum" zal plaats hebben. Nog werd het woord gevoerd door den heer L. v. d. Toorn, namens de leden, en door den heer P. A. Leenderts, namens de verschillen de R. K. vereenigingen uit Schiedam. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Des avonds om 8 uur was er een feestelijke bijeenkomst In den Katholieken Kring, waarbij ook de tegenwoordige adviseur, pater J. v. Campen O.P., aanwezig was. De heer F. Vlug maakte zich aan de piano verdienstelijk. Het programma van het concert op de Groo te Markt te geven op Dinsdag 20 September des avonds 8 uur door het Harmonieorkest „St. Ambrosius", dir. de heer J. f. m. smits, luidt als volgt: 1. Marsch „Einzug der Gladiatoren, J. C. Fucik. 2. Ouverture Romantique, Keler Bela. 3. Polka „Elisabeth", solo voor piston, J. F. M. Smits. 4. Fantaisie „Jerusalem", G. Verdi. 5. Ouverture „Sous les Tilleuls, Deladreve. 6. Valse „Coquellcots et Bluettes", A, Govaerts. 7. Fantaisie „Faust", C Gounod. 8. Marsch „The Stars and Strips forever". J. P. Sousa. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS Afdeeling Schiedam DE JUBILEUM-WEDSTRIJDEN. Men schrijft ons: In Juni j.l., was het 60 jaar geleden dat het Nederlandsche Roode Kruis tverd opgericht en om dit op eenige feestelijke wijze te vie ren had het Hoofd-Comité, waarvan Z. K. H, de Prins der Nederlanden voorzitter is, beslo ten behoudens andere grootsche plannen een wedstrijd te houden uitsluitend bestemd voor de Roode Kruis Transport-Colonnes. Toen men echter alles voor elkaar had werd ons land opnieuw getroffen door een geweldige stormramp en het Hoofd-Comité vond terecht dat het geven van festiviteiten achterwege moest blijven, en dat eerst de slachtoffers ge holpen dienden te worden. Zoodoende stelde 't eigen genoegen direct uit, om anderen te hel pen. Hiermede treedt direct de schoone taak van het Roode Kruis naar voren, eerst voor anderen en dan pas voor zich zelf. De staat van dienst van ons Nederlandsche Roode Kruis is er één die er zijn mag. In de allereerste plaats wordt de grootseho gedachte van Henri Dunant in practijk ge bracht om den armen slachtoffers van de vree- seilijke oorlogen hulp en lafenis te geven, hen bij te staan in hun laatste oogenblikken, de verwanten in kennis te stellen met hun ver blijf of hun laatste rustplaats. Wanneer men de werking van het Roode Kruis en van het Nederlandsche In het bijzonder kent, dan mag ens kleine Nederlandje trotsch zijn op zijn Roode Kruis. Nu zou men denken dat een ieder naar zijn vermogen er aan zou bijdragen om het werk van het Roode Kruis te steunen. Niets is min der waar. Nog steeds leidt het Nederlandsche Roode Kruis een kommervol bestaan. Als men nagaat dat in de Noordelijke landen bijna ieder lid ls van het Roode Kruis en dat men daar ver wonderd is als men hoort dat iemand geen lid is, terwijl men hier juist het tegenovergestelde vindt, dan moet men toch toegeven, dat elk buitenlander het recht heeft te spreken over de koude Hollanders, mar nu in de sleehtsten zin van het woord. Daarom hopen wij dat na het lezen van het bovenstaande ieder zich zelf zal afvragen „heb ik mijn plicht gedaan in deze" en dan vertrouwen wij wel dat er massa's zullen zijn die zich komen opgeven als lid, te meer als men weet dat de contributie voor een jaar slechts één gulden bedraagt. Mogen de Hollanders in het algemeen trotsch zijn op het Nederlandsche Roode Kruis, de Schiedammers mogen 't zijn op hun afdeeling. Was er niet in den Balkan-oorlog van 1912-'13 een Schiedammer die den naam van zijn ge meente hoog hield In het buitenland? Was de Schiedamsche Colonne in 1914 er niet, die toen de groote stroom der Belgische vluchtelingen aangolfde, spoedig dien menschen een onder dak verschafte hen hielp, zorgde voor eten enz. Gelukkig is het hierna niet noodig geweest dat de Schiedamsche Colonne voor groote ram pen werd opgeroepen. Daardoor kreeg ze meer gelegenheid om zich toe te leggen op het wed- strijdgebied en dit heeft ze tot nog toe gedaan met een flink succes Reeds vele eerste en eere- prijzen versieren haar vaandel. Het was dan ook voor de Schiedamsche Colonne betrekkelijk een teleurstelling, dat de wedstrijden van Juni werd uitgesteld. Gelukkig is in deze uitstel geen afstel gebleken, want Zaterdag heeft de wedstrijd dan plaats gehad. Natuurlijk was de Schiedamsche Colonne van de partij en ze heeft zich weer doen ken nen als een niet te onderschatten tegen standster. Van de 50 ploegen, elk bestaande uit 8 man, die aan den wedstrijd deelnemen waren de Schiedammers vertegenwoordigd met 2 ploe gen. Ploeg A onder leiding van de sergt. M. W. Verboom en ploeg B onder leiding van den sergt.-majoor A. v. d. Berg. Zooals men waarschijnlijk wel heeft verno men waren er voor dezen wedstrijd uitgeloofd 6 eerste, 8 tweede en 10 derde prijzen, welke naar het aantal behaalde punten zouden wor den uitgereikt. De wedstrijd zelve bestond uit 5 afdeelingen waarvan er twee door elke af deeling moesten worden afgewerkfj. De Schiedamsche colonne trok eerste hulp en vervoer en het inrichten van een boeren war gen voor gewondenvervoer. Er werd door alle afdeelingen met élan gestreden en het was niet te ontkennen dat de concurrentie enorm zwaar was. Het zal dan ook voor eiken meele- venden inwoner onzer stad een genoegen zijn, te hooren dat de Schiedamsche afdeeling ploeg B het hoogste aantal punten had met het In richten van den boerenwagen. De volledige uitslag te vermelden zou wel wat veel ruimte in beslag nemen; laat het ge noeg zijn te zeggen dat de Schiedamsche co lonne met belde ploegen een prijs mocht ver werven en wel met groep B een eersten en met ploeg A een derde prijs. Rest ons nog mee te deelen dat Schiedam de tweede was die af geroepen werd door Z. K. H. den Prins der Ne derlanden om hun prijs ln ontvangst te nemen, dan kan men nagaan dat onze stad zich nog steeds aan de spits bevindt van Nederland voor het verleenen van eerste hulp bij ongelukken en de verdere zaken die een Roode Kruisman moet weten en kennén. 's Maandags, repetitie Muziekgezelschap St, Ambrosius, 8 uur, R.K. Volksbond, Dinsdags: repetitie R.K. Mannenzangvereenl. ging St Caecilea, half 9, R.K. Volksbond. St Joris Doele, Stedelijk Museum. Geopend eiken Zaterdag van 25 uur. öiirigSö Heden Afrekening Asmlt; hotel Beijersbergèn, Vlaardingerstraat. Aanvang 8 uur. Vrijdag 23 September Missielezing Pater van Keulen C.ss.R.; ge bouw R. K. Volksbond. Ledenvergadering R. k. Kuipers- en Kisten- malcersbond „St Ewaldus". Aanvang 8 uur. Zondag 25 September Bijeenkomst commissie van de feestweek in den R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. 29 September Concert O. B. K. met medewerking van „Schiedam's Mannenkoor Orpheus" in de Orpheus-schulp. BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn SCHIEDAM, 19 Sept. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn 46 pet. ƒ15. Namens de commissie voor de noteering H. J. JANSEN. SCHIEDAM, 19 Sept Men noteert voor; melasse spiritus 100 pet. ƒ34.per H.L. Ruwe graanspiritus 60 pet. ƒ17.— Per H.Ii. Spoeling Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied, Spoelingvereeniging". Heden ƒ1.60 per ketel. 19 Sept.: Groote Schouwburg, Leontlentje (R'damsch-Hofstad-Tooneel), 8 uur. 20 Sept.: Salon Doele, eere-avond M. P. Okhuysen, 8 uur. 21 Sept: Groote Schouwburg, 2e lustrum, Huize Padua: Poppenspel, 2 uur; Hof joden, 8 uur. D a g e 1 ij k s: Circus Amar, Veemarkt, 8 uur, (matinée-voorstellingen Woensdag- en Zater dagmiddag). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 22 September: Luxor (voor volwassenen)Royal (voor vol wassenen) Olympia (voor volwassenen)Oos- ter-Theater (voor volwassenen)Grand-Theatre (voor volwassenen); W. B.-Theater (voor vol wassenen). Den leden van de transport collonnes werd door het Hoofd-Comité een lunch aangeboden, waaraan ook Z. K. H. de Prins aanzat. We hcjpen dat velen zich gedrongen voelen om het Roode Kruis zoo veel mogelijk te steu nen en zich zullen opgeven als lid bij mej. M. M. v. d. Schalk Lange Nieuwstraat 125, bij wie gaarne mondelinge inlichtingen zullen worden verstrekt. DE JENERVERDIEFSTAL BIJ J. J. MEDER EN ZOON In afwachting van het oogenblik dat zij ter beschikking van de justitie zullen worden ge steld, zijn aan het hoofdbureau van politie alhier in bewaring gesteld de gebroeders J. H. T. en W. L. F. T. en voorts F. B. en W. v. d. K„ allen uit Rotterdam, verdacht van den geruchtmakenden jeneverdiefstal bij J. J. Meder en Zoon aan de Noordvest alhier. De beklaagden ontkennen alle schuld. Door geheel Nederland wordt verspreid het blaadje „Het Vredesklokje", waarin een be roep wordt gedaan op het Nederlandseh' publiek om financieelen steun voor den Evangelie-arbeid onder Nederlanders in Duitschland. Gebleken is, dat van de gecollecteerde gelden hoegenaamd niets ten goede komt van het voorgegeven doel, weshalve door den Commissaris van Politie tegen bedoelde col lecte, waarvoor alhier geen vergunning la verleend, ernstig wordt gewaarschuwd. DE FEESTWEEK IN DEN R. K. VOLKSBOND De bijeenkomst van de leden der commissie van de feestweek zal niet Donderdag, zooala aanvankelijk was bepaald, doch Zondag plaats hebben. v a GEMEENTELIJKE ZWEMINRICHTING' De temperatuur van het water bedraagt heden 60 graden. -/

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 1