I Dinsdag 27 September 1927 Derde Blad ALGEMEEN OVERZICHT DE OVERSTROOMINGEN IN ZUID-EUROPA EEN SCHOON EINDE TE GENèVE MAAR DE KWADE FRACTIJKEN DER MINISTERS - NET ALS DE EX-KEIZER? DE TREIN-AANSLAGEN IN FRANKRIJK DE TYRANNIE IN RUSLAND De nieuwe feestdagen HIJ KAN HET MAAR NIET LATEN Do man die op Mgr. Seipel schoot dreigt weer met moord IIET ANTI-CLERICALISME IN ZUID-AMERIKA Buitenlandsche geestelijken uit Ecuador geweerd HET BLIJFT GEVAARLIJK! De 111ste parachutesprong was doodelijk! TYPHOON EN VLOEDGOLF OP DE CH1NEESCHE KUST 5000 slachtoffers en groote verwoestingen de aardbevingen in den krim. Er is enorme schade aangericht DOOR VUEGTUIGSCHROEF IN HET WATER GEWORPEN. DE BURGEROORLOG IN CHINA Verwoede gevechten tusschen nationalisten GROOTE JUWEELENDIEFSTAL Een waarde van dertien duizend gulden geroofd EEN LINNENWEVERIJ IN ASCII GELEGD Eenstemmig heeft de volkenbondsvergade- ring het besluit genomen tot beperking der bewapening. Alle afgevaardigden waren vurig in de weer om tooh maar te betoogen hoe vredelievend bun landen waren en hoe men snakte naar de veiligheid door beperking der bewapening en aanvaarding der scheids- gerechtsgedaehte. Niemand behoeft te twijfe len aan den persoonlijk goeden wil der heeren, maar de landen hebben zooveel uiteen- loopende belangen, dat men nog maar niet te gauw op overbrugging der oude en nieuwe meeningsverschillen moet rekenen. Zeker, Stresemann heeft met de leiders der Fransch'e en Belgische afgevaardigden ge praat: men wilde toonen, dat er geen sprake was van vijandschap. Maar intusschen is de franc-tireurs-kwestie nog niet opgelost en de beroemde vraag: wie veroorzaakt den oorlog? evenmin! De anti-Duitsche rede, die de Belgische premier Zondag te Ostende hield, heeft natuur lijk kwaad bloed gezet. Er wordt zelfs ver wacht, dat van Duitsche zijde thans direct een vraag tot de Belgische regeering gericht zal worden, of zij bereid is de behandeling van deze kwestie aan een hof van arbitrage voor te leggen. Intusschen heeft Poincaré ook niet verzuimd Hindenburg van antwoord te dienen. De Fransclie premier verzekert, dat Frankrijk de oorlog werd opgedrongen en dat het zich verdedigen moest tegen den Duitschen inval. Niet in ons land kunnen wij de legende ernstig nemen van een welwillenden inval, welke bijna onschuldig was en eerbied voor de burgerlijke bevolking koesterde. Te veel grijsaards en vrouwen werden in de eerste weken van den oorlog in de bezette gemeenten gedood, te veel huizen werden platgebrand, dan dat onze landgeuooten niet zouden protes teeren, wanneer zij de waarheid hooren loochenen. Wij willen wel vergeten, maar wij willen niet, dat de leugen wortel schiet. Sinds het einde der vijandelijkheden kennen wij slechts één gedachte: het uitgeputte Frankrijk weer op krachten te brengen en de verwoestingen te herstellen. Men ziet: de staatslieden staan nog regel recht tegenover elkaar en zij vertolken toch da gedachte van een zeer groot deel hunner onderdanen. Maar verlangen die den oorlog? Of zullen eens ook de nazaten van d*ë huidige regeerders den medewerkers der leiders verwijten, dat zij de ministers niet voldoende inlichten? Klaagt de Duitsche ex-kroonprins er nu niet over, dat men zijn vader onkundig liet van de ware stemming des volks? Wie zegt, dat dit nu nog niet gebeurt en hoe moeilijk is het voor de hoog geplaatsten zich zelf standig met de gedachtenwereld der meeste menschen eigen te maken? Hoe verstoord zijn de Vlamingen niet over de politiek van den Belgischen minister van landsverdediging, die een militaij aecoord met Frankrijk wil. Parijs wil, dat België de Fransche Noordgrens dekt; als België zich politiek en militair met huid en haar aan Frankrijk overlevert is de zaak in orde en zal het doelen in Frankrijk's rijkdommen. Maar het zal dan tevens niet meer dan schijn baar onafhankelijk zijn en het is geen won der, dat daartegen geprotesteerd wordt door de Vlamingen. Maar wat kunnen zij doen, waar blijkbaar het militair accoord al be staat en d franskiljonsche machthebbers te Brussel alles doen om van hun landje een verlengstuk van Frankrijk te maken? Er zal heel wat water door de Schelde moeten loopen, eer daaraan een beslist einde is gemaakt. De Vlamingen zullen daarvoor eerst één moeten worden. Het werk van communisten en anarchisten Onze Parijsche correspondent schrijft ons nog: Maar liefst drie aanslagen tegelijk hebben, gelijk gemeld, de treinen bedreigd, die eenige gezelschappen van het Amerikaansch legioen naar Nioe moesten vervoeren waar, evenals in tal van andere plaatsen, feestelijkheden zouden plaats hebben. De activiteit der spoorwegbeambten heeft onheil weten te voorkomen, maar de misluk kingen hebben daarom niet minder ernstige ontroering gewekt, vooral daar men nog onder den Indruk verkeert van de afschuwelijke sabo tage van den Cote d'Argent-express, dichtbij Tours op de lijn ParijsBordeaux, waardoor de machinist den dood vond. Wat de nieuwe aanslagen betreft ligt het Vermoeden voor de hand, dat men met. het werk van communisten onder de talrijke Italia nen, die langs de Middellandsche zeekust in Frankrijk werken en Sacco en Vanzetti heb ben willen wreken, te doen heeft. De daders zijn op de hoogte geweest van hot uur, waarop de express uit Marseille met tal van legioenleden moest voorbijkomen. De trein beeft gelukkig 15 minuten vertraging gehad. De stationschef van Golfe-Juan wachtte dien trein en een goederentrein uit Vintimille, dus tegen gestelde richting. Plotseling hoorde hij een slag, die hem vreemd voorkwam. Hij ging met een beambte op onderzoek uit en vond op een kilometer afstands de lijn opgeblazen. Eerst bemerkte hij telegraafdraden op den weg, daar na een rail die over een lente van 75 c.M. ge sprongen was. Het gelukte hem den express- trein, die met een snelheid van 80 K.M. nader de te doen stoppen en vervolgens oolc den goe derentrein. Weldra bleek, dat men met een aanslag te doen had, want het stuk, dat utt de rail was weggeslagen, werd gevonden, terwijl ook vier leggers waren vernield. Een weinig verder werd een lont ontdekt, en toen men de lont naging, bleek die verbonden te zijn aan een cartouche met cheddiet hij de lassching van rails, juist bij een kleine brug aangebracht. Tot op vijftig meter afstands werden cheddiet- patronen gevonden, waarvan er sommige in de boomen en telegraafdraden waren gewerkt. De toeleg was duidelijk; men wilde een catastrofe veroorzaken om de feesten te Nice door den onvermijdelijken rouw onmogelijk te maken. Er is natuurlijk een streng onderzoek, voor al onder de Italiaansehe anarchisten en com munisten van de streek, ingesteld, doch voor- loopig heeft men geen daders gevat. Waarschijnlijk om zeker te zijn van bet sla gen van het helsche plan, hebben de daders ook tusschen Cap d'Ail en Monaco groote blon ken graniet op de rails geplaatst, doch deze werden tijdig ontdekt door het wegpersoneel en weggeruimd. De derde poging werd bij Bocca, dichtbij Can nes ondernomen. Daar was een bom tegen de rails geplaatst, maar de nauwgezette bewa king controleerde de baan en vóór dat de trein met legioenleden, die groote vertraging had ondervonden, passeerde had men het helsche werktuig gevonden. Het toezicht op de lijnen is thans nog ver scherpt en de geheelo lijn wordt thans be waakt door drie bataljons Alpenjagers, die de wachten van gendarmes en infanterie nog zijn komen versterken. De sovjet-regeering heeft onlangs een decreet uitgevaardigd waarbij de feesten in staats- en godsdienstfeesten worden onderscheiden. De staatsfeestdagen zijn: Nieuwjaarsdag (1 Januari), 22 Januari (sterfdag van Lenin), 13 Maart (val van het keizerrijk), 18 Maart (dag van het Parijsche straatoproer in 1871), 1 Mei en 1 October (de verjaardag der bolsje wistische revolutie. Kerkelijke feesten zijn: Maria Boodschap, Paasch-Maamdag, Hemelvaartsdag, Pinkster- Maandag, 6 Augustus (openbaring van Ohristus), 15 Augustus en de beide Kerst dagen. Verder wordt gemeld, dat de beeldhouwers en architecten te Leningrad opdracht kregen, en nieuw teeken van rouw te bedenken ter vei-vanging van het kruis, dat, volgens de bolsjewieken, niet meer beantwoordt aan de tegenwoordige levensomstandigheden. Er is reeds vooi-gesteld het kruis te ver vangen door een sïeenen bloem waaruit rood- steenen vlammen vert pru'tbn! Het gods;! o: rricht verboden Bij gelegenheid va.n de intx-ede van het nieuwe Joodsche jaar 5688 heeft de Londen- sche O pp er rabbi Hertz een opwekking aan zijn geloofsgenooten gezonden, die in alle Synagogen is voorgelezen, om de Joodsche be volking in Rusland te helpen in haar strijd voor het behoud van het vooi*vaderlijk geloof. „Het geven va.n godsdienstonderricht aan Joodsche kindleven is in de vrije Sovjetrepu bliek", zegt dr. Hertz, „gestempeld tot een der zwaai-ete misdaden en de machthebbers die dit monsterachtig verbod hebben uitge vaardigd zijnJoodsche communisten." De groeiende veron'jxdetqking Uit Warschau werd dezer dagen gemeld, dat zwaar bewapende bandieten een aanval deden op de trein tusschen Orecholo en Kurowakaia. Zij beroofden de kassier van de Moskousclie Bank van 6000 Roebel. De geheime politieke politie maakte jacht op de daders; een vuurgevecht ontstond en de bende werd overmand. De aanvoerder was 19 jaar, zijn gezellen varieerden van 15 tot 20! De los-werkman Jawurelc, die drie jaar ge leden den moordaanslag op den bondskanselier mgr. Seipel gepleegd heeft en op uitdrukke lijk verzoek vau den bondskanselier gratie kreeg, dreigde dezer dagen den ambtenaar van de werkloozenzoi-g, hem te zullen neerschieten, omdat hem sinds lang geen werk was gegeven. Daar men na den aanslag op mgr. Seipel den man tot de daad in staat achtte, heeft men een vervolging tegen hem ingesteld. PARIJS, 26 September. (H.N.) Volgens een bericht uit Quito heeft de regeering van Ecua dor "een verbod uitgevaardigd voor het toela ten van buitenlandsche geestelijken in Ecua dor. Dit verbod geldt voor geestelijken van alle gpzindten. De minister van binnenlandsche zaken kan ln bizondere gevallen verlof tot een verblijf van ten hoogste 40 dagen geven. PADERBORN, 25 September. (W. B.). Bij een vliegdemonstratie op het vliegveld alhier sprong de in vliegerskringen welbekende para- chutespringer Kleinenberg uit Bielefeld, uit een vliegtuig op een hoogte van ongeveer 700 meter. Het valscherm ging echter niet open. Kleinenberg stortte omlaag en was terstond dood. De echtgenoote van den ongelukkige be vond zich in hetzelfde vliegtuig. Voordat dit. kon landen kreeg zij een zenuwberoerte en viol in zwijm. Kleinenberg had tot dusverre 110 parachute sprongen met goed gevolg volvoerd. Enorme schade aangericht in Zwitserland, Italië en Tyrol Tengevolge van de hevige regens der laatste dagen zijn de rivieren op vele plaatsen buiten haar oevers getreden, waardoor talrijke spoor weg- en telefoonverbindingen zijn verbroken. Nabij Liechtenstein is de rivierdijk doorge broken. Het gebied van Engadin wordt overstroomd. Verscheidene andere plaatsen worden ernstig bedreigd. Er is een lOtal slachtoffers. Volgens de laatste berichten zakt het water. Ook een hevige storm heeft Zwitserland ge teisterd. Groote schade 13 aangericht in de bosschen, waar vele boomen ontworteld werden. In het kanton Genève is veel schade aange richt in de boomgaarden. In het kanton Ticlno heeft de oogst zeer ge leden. Over de overstroomingen ln Zwitserland wordt nog gemeld: De Rijnbrug bij Halberstein is ernstig be schadigd. Van een andere brug is de middelste pijler weggeslagen. Ook het gebied van Bellinzona en Chur is door de overstroomingen getroffen. Bij Casaccia is de Wildbach buiten de oevers getreden, zoo dat bet plaatsje overstroomd werd. De bewo ners konden zich slechts met moeite in veilig heid brengen. Te Tavanasa is een groot huis ingestort, waarbij acht personen om het leven kwamen. De verbindingen met het Engadin zijn op verschillende plaatsen onderbroken. Op den Rati-spoorweg zijn de rails op enkele plaatsen weggeslagen, zoodat het verkeer moest worden gestaakt. Ook op enkele andere spoorlijnen moest het verkeer worden stop gezet. Het tele fonische en telegrafische verkeer is mede zeer gestoord. De waterstand in de Bodensee is tengevolge van den grooten watertoevoer buitengewoon hoog. Echter zijn de oeverterreinen nog niet overstroomd. Het plaatsje Rinkenberg heeft hevig geleden. Hier is o.a. de kerk verwoest. Bij Rüti wees de peilschaal een stand van 9 M. aan, terwijl de normale Stand 5 6 M. is. In den afgeloopen nacht is de waterstand echter gedaald. In Tirol hebben vooral het Zillerdal en het Wippdal onder de overstroomingen te lijden gehad. Telefoon- en telegraaflijnen zijn ver nield en het spoorwegverkeer moest worden stop gezet. Het plaatsje Zeil In het Zillerdal staat geheel onder water. Bij Innshrück is dc Sill, een zijrivier van de Inn, buiten haar oevers getreden, waardoor twee stadsgedeelten onder water zijn gezet. Twee bruggen zijn weg geslagen. De electjiciteitsfabriek, welke aan Innsbrück stroom levert, wordt bedreigd. Het electrische tramverkeer stond gedurende ge- ruimen tijd stil. In geheel Beieren zijn de rivieren sinds Zon dag sterk gezwollen. CHUR, 26 September. (R.O.) De daling der temperatuur en de sneeuwval in den nacht van Zondag op Maandag hebben, niettegenstaande de geweldige regens nog steeds voortduren, verhinderd, dat ue catastrofe zich Dog uit breidde. Ta'rijke dooden iu Italië De overstroomingen ln het Zuiden van Tirol eu in het Noorden van Italië nemen steeds grooteren omvang aan. Door het losraken van de rails heeft op de lijn naar' Bozen een spoor weg-ongeluk plaats gehad, waarbij 30 personen om het leven zijn gekomen. In de Italiaansehe provincie Sondrio heeft een bergbeek, die door de hevige regens van de laatste dagen sterk gewassen was, over een lengte van 150 meter den dijk weggesla gen. Ook bruggen zijn vernield. De Adda is buiten haar oevers getreden, waardoor veel schade aangericht is. De pro vinciale straatwegen en de spoorlijn hij Cas- tione staan gedeeltelijk onder water, zoodat het verkeer onderbroken is. Verscheidene per sonen moeten om het leven zijn gekomen. In de. Bergamasker Alpen zijn aardverschuivin gen voorgekomen, waarbij drie personen het leven hebben verloren. Meerdere dooden in Oostenrijk INNSBRÜCK, 26 September. (W.B,) In West- Oostenrijk zijn op verschillende plaatsen, voor al in het Brennergebied, erhstige overstroo mingen voorgekomen. In het Zill-dal richtten de stroomende re gen en wolkbreuken groote verwoestingen aan. De Zill is een woeste stroom geworden. Bij den Brennerpas zijn zes personen met het water meegesleurd; in de Zill zijn twee personen verdronken. ZIJ HAD DE WARE GROOTE LIEFDE NIET! Een ander gedood om zich zelf te redden Een jonge Berlijnsche, gymnastiekleerares van beroep, was met haar verloofde op een meer in Mecklenbui-g gaan roeien, toen een hevig onweer hen verraste. De beschadigde boot bleek op een gegeven oogenblik het ge wicht van twee personen niet meer te kunnen dragen. Dies achtte de Berlijnsche jongedame het 't beste, haar toekomstigen echtvriend met een fikschen ribbenstoot iu 't water te wer pen, waarin hij weldra wegzonk. De koelberekende Germaansche schoone, had zich deswege voor den strafrechter te verant woorden wegens doodslag. Doch een bepaling van het Duitsche strafwetboek, betreffende „Notstand" behoedde haar voor gevangenis straf. Op grond van deze bepaling namelijk, die zegt, dat ieder, die, in doodsgevaar verkeerend, een ander leven vernietigt om zijn eigen leven te redden, niet strafbaar is, sprak de recht bank de beklaagde vrij. Wat niet wil zeggen, dat de daderea daarom zedelijk vrij uit gaat! HET INTERN. ARBEIDSBUREAU. De a.s. zitting te Berlijn, GENèVE, 25 September. (B.T.A.) De raad van beheer van het internationaal orbeidsbn reau heeft besloten, zijn 37ste zitting, op 11 October a,s. te Berlijn te houden. DE VOLKENBONDSVERGADERING De bouw van het nieuwe V olkenbondspaleis GENèVE, 26 September. (Zw. T. A.) De ple- num-vergadering hield zich bezig met den bouw van het volkenbondspalels. De credieten zijn op ongeveer 19)4 millioen francs vastge steld. Dé houw, waarmede in het voorjaar 1928 eeu begin zal worden gemaakt, zal drie jaar verderen. Een comité uit vijf leden, waarvan de Japansche gedelegeerde Adatci voorzitter is, zal beslissen over alle met den bouw van het paleis samenhangende vraagstukken en vol macht bezitten om een geschikt bouwontwerp uit te kiezen. Aan den volkenbondsraad blijft de ratifica tie van de hesluiten van het comité van vijf voorbehouden. Nederlandsche bouwmeesters krijgen geen kans GENèVE, 26 September. (VAN ONZEN COR RESPONDENT.) Bij do besprekingen van liet voorstel der vierde commissie inzake den bouw van het nieuwe volkenbondspaleis heeft jhr. Loudon heden in de voltallige zitting der vol kenbondsvergadering een amendement inge diend in dezen ain, dat de commissie, die onder voorbehoud van de nadere goedkeuring van het besluit door den volkenbondsraad een defini tieve leeuze zou hebben te doen, niet zou ge bonden zijn aan de negen ontwerpen, die tot de eerste categorie der bekroonde inzendingen be- hooren, doch haar keuze desgewenscht ook zou mogen vestigen op één der achttien inzendingen die een eervolle vermelding, tweede of derde klasse verkregen hebben. Ofschoon de heer Loudon wel krachtige ar gumenten voor zijn voorstel aanvoerde, bleek het weldra, dat op aanneming van het amende ment weinig kans bestond. Zoowel de bijzon dere commissie van vijf leden, wier voorstel door de vierde commissie was overgenomen alsook de budgetaire commissie zelf bestre den het beeldbeeld Loudon, omdat daardoor haars inziens de taak der nieuwe commissie van vijf leden nog bezwaard zou worden. Ook Motta voegde zich bij de tegenstanders. Het gevolg was dan ook, dat het amende- ment-Loudon slechts drie stemmen voor zich verkreeg, namelijk die van Nansen, van den gedelegeerde van Paraguay en van Loudon zelf. De omstandigheid dat onder de achttien in zendingen der tweede of derde categorie ten behoeve waarvan het Nederlandsche voorstel was ingediend juist drie Nederlandsche inzen ders zich bevonden, verzwakte klaarblijkelijk den indruk van het betoog van den heer Lou don, aangezien men in de wandelgangen menig maal de opmerking hoorde dat de Nederland sche delegatie hier blijkbaar niet uitsluitend door principieele overwegingen geleid werd, doch ook eenigszins een oratio pro domo hield. UIT DE ENGELSCHE ARBEIDERSPARTIJ Inkomsten en ledental Blijkens het jaarverslag der Arbeiderspartij bedraagt het ledenaantal 3.388.286. De inkom sten hebben 46.550 pond bedragen, nagenoeg ge heel afkomstig van de aangesloten vakveréeni- gingen. De plaatselijke socialistische en arbei derspartijen hebben 1,630 bijgedragen. De Zeeliedenbond en de bond van postper- soneel zijn uit de partij getreden, laatstgenoem de gedwongen door de wet op de arbeidsgeschil len. De zeelieden gaan Mn eigen weg In een bestuursvergadering van den Zeelie denbond zijn de algemeene secretaris en ver scheidene andere bondsambtenaren eu leden ge royeerd, omdat zij actie gevoerd hadden tegen de leening van 120.000 gulden, welke de Zee liedenbond aan den nieuwen, niet-politieken mijnwerkersbond zou verstrekken. POJNCARé BLIJFT De finaucieele toestand van Frankrijk laat nog geen belastingverlaging toe Poincaré heeft te Bar ie due verklaard, dat de financieele toestand verbeterd, het begroo- tingsevenwicht krach tig hersteld en het openbaar crediet weer normaal is. Dit is te danken aan de nationale eenheid diie de noodzakelijke offers bracht en daar om (ten lcosite der Katholieke rechten, wel te verstaan!gehand haafd moet blijven. Ik zou het als des sortie beschouwen, als ik den post verliet, waartoe ik geroepen ben. Ik zal hem slechts verlaten als de Kamers mij haar vertrouwen ontzegden of als een votum uitgesproken werd, dat het begonnen werk bedreigde of op wezenlijke punten met mijn ovei'tulgiing in botsing kwam. In antwoord op een verzoek om een be lastingverlaging ten bate van den kleinen handels- en werkgeversstand, verklaarde Poin caré dat hij geen belastingverlaging kon overwegen, zoolang de financieele toestand niet definitief hersteld was. POINCARé Reuter seint ons uit Londen: De bladen melden, dat tengevolge van een typhoon, gepaard met vloedgolf, te Yoengkong. 150 mijlen ten Zuid-"Westen van Hongkong, 5.000 personen zijn omgekomen. Twintigduizend huizen en honderden vaartui gen zijn vernield. Een B. T. A.-telegram uit Moskou meldt: Een nieuwe aardbeving in den Krira bereikte haar grootste hevigheid te Sebastopol en Yalta. Er zijn eenige gebouwen ingestort en eenige personen ernstig gewond. DE DUITSCHE AMBASSADEUR TE WAS HINGTON, Herr von Maltzalin, die dezer dagen nabij Heinrichruhe met een vliegmachine naar beneden is gestort en evenals de andere vijf inzittenden gedood werd. En verdronken Wolff seint ons uit Berlijn d.d. 24 dezer; Bij de opstijging van een van Stettin naar Stockholm bestemde vliegboot, heeft te Stettin een ernstig ongeval plaats gehad. De monteur Harder werd door een propeller opzij geslingerd en kwam in het water terecht^ waarbij hij verdronk. l 1200 dooden en gewonden. NEW YORK, 25 September. (R.O.) De „Asso ciated Press" seint uit Washington, dat het Amerikaansclie departement van buitenland sche zaken van den consul te Shanghai bericht ontving, dat bij de gevechten tusschen de na tionalistische troepen onderling in de omgeving van Shanghai op 20 en 21 September J.I., toen de nationalisten het 31ste leger als onbe trouwbaar ontwapenden, twaalfhonderd man gedood of gewond zijn. De stad Swatow geplunderd LONDEN, 26 September. (H.N.) Volgens be richten uit Hongkong zijn Vrijdag troepen, be staande uit boeren, de stad Swatow binnenge drongen; die de huizen begonnen te plunderen en het gezag in de stad uitoefenden. De politie stond machteloos en vertoonde zich niet. Ernstige situatie in Hankow SHANGHAI, 26 September. (R.O.) De mili taire situatie is onveranderd. Tengevolge van geldgebrek zijn de nationalistische troepen, 50.000 man te Nanking en 20.000 op den Noor delijken oever van de Yangtse geïmmobiliseerd. De Chineescbe bankiers weigeren nieuwe credieten aan de nationalistische generaals te verstrekken. De economische situatie te Hankow is bui tengewoon ernstig. DE RIJDENDE DOOD Twee motoren botsen Wolff seint ons uit Frankfort a. d. Oder d.d, 25 dezer: Bij een vereenigingswedstrijd reed de motor rijder Tauer bij het voorbijgaan van het eind punt den motorrijder Knerich, die met den wedstrijd niets te maken had en van den an deren kant kwam aanrijden, aan. Knerich was terstond dood. Zijn vrouw, die op de duo mee reed en Tauer zelf werden zoo ernstig ge wond, dat men voor hun leven vreest. AUTO'S OMGESLAGEN. 3 Dooden, vele gewonden. In de buurt van Gogelsbérg in Neder-Oosten- rijk is een met 37 personen bezette vrachtauto omgeslagen. De chauffeur, diens vrouw en een pasagier werden gedood, terwijl 3 passagiers ernstig en de overigen licht gewond werden. Bij Wieuer-Neustadt is een auto van dé brandweer, die van een oefening terugkeerde, omgeslagen, waarbij alle brandweerlieden min of meer ernstig gewond zijn, twee zelfs levens gevaarlijk. Een dokter te Biarritz, die van zijn vacan tia terugkeerde, kwam tot de onaangename ont dekking, dat tijdens zijn afwezigheid men do gelegenheid had waargenomen een kistje met 300.000 francs aan juweelen te ontvreemden. Politie en justitie hebben een onderzoek in gesteld. Millioenen schade. In den nacht van Zaterdag op Zondag is, zooals wij reeds meldden, een felle brand ont staan in de linnenweverij Demestrere te Haluiu, nabij Rijssel. Van de fabriek bleven slechts de muren" staan, die dreigen in te storten De schade is nog mlet bekend, doch zij wordt op millioenen geschat. Men vreest dat door den brand meer meer dan 400 arbeiders zonder .werk komen,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 9