WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1927 EERSTE BLAD PAGINA 3 VOOR DEN ROTTERDAMSCHEN POLITIERECHTER GEVONDEN VOORWERPEN. Een geweldenaar ROTTERDAMSCHE KRING HET WRAK VAN DE IJSSELMONDE EEN GOEDE BUIT Welkom thuis DIEFSTALLEN AANGEHOUDEN ZONDERLING LAATSTE BERICHTEN. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM Londen 12,13%; Berlijn 59.40; Parijs 9.78 België (Belga's) 34.73%; Zwitserland 48.10% Amerika 2.49 7/16; Oostenrijk 35.17%; Dene marken 66.79; Zweden 67.09; Noorwegen 65.75; Spanje 43.55; Italië 13,61%. MARKTBERICHTEN. ZEETIJDINGEN. ■145' STAATSLOTERIJ. PUIJZEN VAN ƒ70. NIETEN. DE PRESIDENT VAN LIBERIA IN ONZE STAD Ontvangst ten stadhuize Hedenmorgen heeft president King van de republiek Liberia, die een Europeesche reis maakt, met zijn echtgenoote, dochter en twee adjudanten, onder wie zijn zoon, een bezoek gebracht aan onze stad. Om kwart voor één zijn de hooge gasten officieel ten stadhuize ontvangen door den waarnemend burgemeester mr. A. de Jong in zijn kabinet, waarna in de kamer van B. en W. de lunch werd aangeboden. Aan tafel zaten aan de president van Libe ria, zijn echtgenoote en dochter, twee adjudan ten, onder wie zijn zoon. Verder de heer Vie- weg, consul-generaal van Liberia, de Neder- landsche consul de heer van Heusden met hun dames en van de zijde van het gemeentebestuur de waarnemend burgemeester mr. A. de Jong, wethouder L. de Groot, de gemeente-secretaris mr. M. Smeding, de secretaris van het kabi net van den burgemeester mr. A. Th. Peiffer Jr., de waarnemend directeur van Gemeente werken de heer L. W. H. van Dijk, de haven meester de heer F. Verschoor van Nisse, de vice-voorzitter en secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabieken de heeren mr. R. Mees en mr. dr. H. J. D, van Lier. De Vv'aarnemend burgemeester mr. A. de Jong sprak aan de lunch de gasten toe. Onze handelsvloot en onze vlag, aldus spr., zullen uwe Excellentie wel niet geheel vreemd zijn. Niet alleen verbinden verschillende vreem de scheepvaartlijnen uwe hoofdstad met onze havens, maar wij zijn er trotsch op ook onder onze nationale kleuren n.l. door de schepen dei- HollandWest-Afrika Lijn, de producten van uw land tot ons te trekken, om in ruil Neder- landsche fabrikaten naar uw land uit te voeren. Het zal uw Excellentie bekend zijn, dat vanaf de oprichting uwer Republiek de betrekkingen met Nederland in het handelsverkeer van uw land een overwegende, later een belangrijke plaats innamen. En het was met name een Rotterdamsch handelshuis, dat daarbij een voorname rol speelde. Niet slecht3 op het gebied van den handel meen ik, aldus spr., eenig verband tusschen uw land en Rotterdam aan te treffen. Het was onze medeburger, wijlen dr. Büttikofer, de di recteur van onzen dierentuin, die, na een veel jarig verblijf in Liberia, in een lijvig en tot op heden vaak geraadpleegd boek, der wereld over uw land, zijn bevolking, zijn schoone flora en zijn merkwaardige fauna vertelde. Uw vaderland is bij vele Nederlanders vrij goed bekend. Wij kennen uw wapen met zijn kenteekenende zinspreuk the love of liberty- brought us here. Wij kennen uw landschappen, uw palmen en uw diersoorten. Wij kennen uw geschiedenis, uw steden (Monrovia, Roberts- port, Buchanan, Harper en Grenville). 'Spr. dankte "tenslotte den president voor zijn bezoek. President King dankte vervolgens den waar nemend burgemeester mr. A. de Jong voor de hartelijke ontvangst en de sympathieke woor den, die tot hem en zijn gezelschap waren ge sproken. Aan cle verschillende Politiebureaux alhier zjjn in de week van 16 t/'m. 22 Sept. 1927, de volgende gevonden voorwerpen gedeponeerd, omtrent welke inlichtingen zijn te bekomen aan. het Hoofdbureau van Politie aan het Haagsohe Veer alhier, op Dinsdag en Woensdag van des middags 123 uur. Bij vinders: vulpenhouder, Noorder, Vinicen- etraat 93a; gouden broche, mevr. Boekman, 's-Gravendijkwal 6; schilderij, De Neef, Sande- lingestr. 115; wandelstok, verfdoos en regenjas,' Directeur Hoofd-Postkantoor, Coólsingel; zilv, armbandhorloge, P .v. Eijsden, Hoofdlaon S, Schiebroek; Philipslamp, A. Meesters, 1^. Hu- rartstr. 42; broodzak en drinkbus, H. v. d. Waag, Rubejrt Owiers-tr., Hilleg-ersbergtaschje inh. portemonnaie, mej. Nieuwdorp, H. Kerstantstr. 72; kindertaschje, C. Roskes, Rodenrpschestr, 78; R. B. merk, W. Hassing, Zestienhoveifïtr. 9; idem en ring met sleutels, P. Ziere, Bergstr. 29a; R. B. in étui, J. Cornelissen, Putschebocht 88; idem, L. Nuijens, Pimpernelstr. 12b; idem, W. Dorst, Jacob Loisstr. 37a; pakje inh. nacht japon, mej. Tjalkens, Zestienhovenstr. 9; sleu tel (B.K.S.), P. v. Veen, 2e Gijsingstr. 70; zilv. bedelkettinkje, W. Ridderhoff, Bergsingel 109; zilv. potlood, B. v. Rijn, Clemensstr. 62; zilv. colliertje, P. v. d. Meer, Abcoudestr. 36; post duif, A. Sas, Beijerlandschelaan 100; achtertee- ken van een auto, P. Schellevis, Westerbeelcstr. 19d; pakje nieuwe servetten, H, Schop, Oostdjjk 236, Oud-Beijerlandpakje inh. knotten brei katoen, P. Meulendijk, Riebeekstr. 39; gemerkte vulpenhouder, P. v. Elswijk, De la Reijstr. 46b; premie-obligatie „Unie", A, de Koning, Nar- cissenstr. 78b; kindertaschje inh. geldstuk enz., m-ej. Van Dijk, Nic. Zasstr. 22b; doublé arm bandhorloge, D. de Deugd, Slachthuiskade 15a; nikkelen horloge, J. v. Os, Schutterstr. 39; zw. dam. portem. inh. geld en bonnen, S. de Vierse, Grasstr. 4; grijze regenjas, G. Lindeman, Ru- broekstr. 90a; Lipssleutel, C. de Krom, le Wan- deloordstr. 7doublé bril, M. Monteban, IJsclub- straat 21; portem. met eenlg geld, D, v. Mu;j- den, Oostzeedijk 5; schoolétui, R. de Hoog, Lust- hofstr. 125b; beursje inh. geld, C. v. Ingen, Vlietstraat 8br. portemonnaie met geld, G. hammers, V. d. Slutjstr. 63; radiospoelen, J. v. Bemer, Helmerstr. 16; auto binnenband, C. Bouwman, Gr. Visscherijstr. 121a; doublé? dam. armbandhorloge, J. Leeuwenstein, St. Mariastr. 19b duimstok, N. Meijer, Bellevoysstr. 14a; ring met 2 sleutels, W. v. Riet, 's-Gravendijkwal 109; jongens marinejekkertje, wed. 't Hart, Ba- tavierenstr. 3; br. étui met abonnement en eenig geld, A. Carati, Bellevoysstr. 96; rozen- kransin étui, H. Duvalois, V. Speiikdw.str. 6b; autovotpomp, ïi. Benningshof, Aert v. Nesstr. 104; ring met 2 sleutels, M. Lammerse, Gouve"r- nestr. 124; bankbiljet, M. Kind, Davidstr. li; tafelkleedje in pakje, C .v. d. Linden, Spanjaard- straat 57a; beige kinderschoentje, Krootjes, KI. Visscherijstr. 27b; zak cokes, Van 't Hof, P. Langendbkstr. 36; eenige bankbiljetten, Bek kers, kantoor Pompenburgsingel 11; melkbus, Bureau Galerij. Aan hét Hoofd-bureau van Politie: eenige sleutels; eenige ringen met sleutels; taschjes; portemonnaies; R.B. merken; parapluien; pols horloges; regenjassen en portret-brochesge deelte van een electrisehe fietslantaarn; 2 geld stukjes; slagersmes; bankbiljet; verm. gouden broche (knoop); halsband; actetasch; linnen zak met riem; zakmes; kinderschoentje; R.-K. boekje; nijptangi; metalen vulpotlood.; auto- slinger; fietspomp; overhemd; schort hand schoenen enz.; bril; bl. jongensjasje; zilverbon; jas en hamer; pince-nez in étui; tasch met ve ters; schijnwerper; armband; bonboekje; hand schoen; radiospoel; liniaal; Wandelstok; mu ziekboekje (trombone); installatieteekening; schakelarmband; sleutel van een melkkraan; jongenspet; rozenkrans ln étui; kruiken met boorijzer; bootwerkerszalctafelkleedje; school étui; blauwe cape; muziekstukje (plano); fri- 1 paar zwatte kousen; Yale eh Bascö- De vroolijke marktbezoeker De 23-jarige C. W. W. voelde zich op een zonnigen Zaterdagmiddag in Juli buitengewoon opgewekt. In verschillende café's op den Goudschen Singel had hij een glaasje bier gedronken en onder invloed daarvah was zijn stemming steeds vroolijker geworden. Hij ontdekte echter dat zijn portemonnaie op een gegeven moment leeg was en aan gezien zijn dorst bij langena niet gelescht was, wendde hij zich tot de marktbezoekers. Op een uiterst vriendschappelijke manier tikte hij de menschen op den schouder en vroeg dan zeer bescheiden om een glaasje bier. Succes bleef echter uit en er was zelfs een kort aangebonden menseh die naar een surveilleerenöen agent toestapte en dezen mededeelde dat hij door iemand werd lastig gevallen. De agent had het ook gezien en verzocht den oolijken bierdrinker weg te gaan. Misschien dat de man het land had aan uniformen, een feit is 't echter dat zijn vriendelijkheid plotseling verdwenen was en plaats gemaakt had voor een zeer ongemoti veerde woede, waaraan hij uiting gaf door den agent plotseling een stevigen stomp toe te dienen. Terzake van deze onvriendelijkheid moest hij zich voor den politierechter verantwoor den. Hij werd veroordeeld tot een week gevangenisstraf. Een scheldarüst Dit is het verhaal van een man die een verhaliseerenden politieagent tot wanhoop bracht door dezen een reeks van scheldwoor den toe te voegen, die een half vel van zijn procesverbaal vulden. In den nacht van 9 op 10 Juli ontdekten de agenten W. Dekker en P. J. Ophey eenige menschen, die de nachtelijke stilte op de Rotterdamsche straat stoorden door galmende kreten uit te stoeten. Een van de zangers, de 38-jarige G. K. scheidde zich van zijn vrienden af en kwam vroolijk zingend op de agenten af. Dezen vroegen hem beleefd zijn mond te houden, waarop de man hen aanried „hun ooven uit te wasscben", omdat hij heelemaal niet gezongen had. De agenten beweerden echter dat ze1 wel degelijk gehoord hadden dat hij zong. Door deze tegenspraak tot woede gebracht, begon de man een reeks van scheldwoorden over der agenten schuldelooze hoofden uit te storten. De politiemannen hebben deze fraaiig heden met verwonderlijke snelheid genoteerd, zoodoende een mooie bijdrage leverende voor een eventueele uitbreiding van het woorden boek der Nederlandsche taal. Er waren zeer eigenaardige uitdrukkingen bij. Wat bijvoorbeeld de overeenkomst is tus schen het krijgshaftig gehelmde hoofd van een Rotterdamsehen politieagent en een „leelijke zalmkop" met welke benaming verdachte deze menschen vereerde, zal den man zelf ook wel niet recht duidelijk zijn. De politierechter strafte dezen woordkunste naar met een geldboete van 20 subs. 10 dagen hechtenis. Het droevig lot van een beroemd hardlooper Men zal zich ongetwijfeld herinneren de sensationeele klopjacht, waarvan Rotterdam den 29sten Juli 's avonds getuige was. Mis schien zijn er wel onder de lezers van dit artikel die zelf een werkzaam aandeel hebben gehad in deze wilde achtervolging, een achter volging, waarbij de gruwelijke Wild West drama's kinderverhaaltjes zijn. Oningewijden verwijzen wij naar ons artikel in het Nieuwe Dagblad van 130. Juli, waarin onder het opschrift „Fameuze klopjacht" het geval in geuren en kleuren beschreven werd. De o0-jarige J. de K. had op dien bewusten avond bij den kleermakelaar J. Naarden- Winkelier een blauw eolbertcostuum gestolen. De diefstal was ontdekt en er was een achter volging op touw gezet, die eindigde doordat de man in de Hotte sprong. De dief-hardlooper stond heden terecht en werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee maanden, voorwaardelijk, met een proef tijd van drie jaar. De 36-jarige loswerkman P. M, J. was op 23 Juli met zijn vriend op stap geweest en beiden verkeerden na bezoek van diverse drank- zaken in „kennelijken staat". De vriend had zijn dochtertje meegenomen en aangezien hij niet meer in staat was het kind te dragen, trachtto hij met een tram zijn woning te bereiken. Trachtte, want, natuurlijk was geen enkelen conducteur bereid, den man in zijn voertuig op te nemen. P- Jl'l. J. wlide echter persé zijn vriend in de tram helpen, en toen er weer een wagen aankwam sprong- hij kordaat op de rails, aldus den bestuurder dus noodzakende te stoppen. De conducteur van den bijwagen H. J. Schouten, weigerde echter ook den man bin nen te laten. P. M, j, heeft toen met zijn vuist de ruit van het acihterbalcon kapot ge slagen, zoodat de scherven naar binnen vielen. De conducteur van den motorwagen, de Koning, is den vluchtenden man nageioopen en wilde hem aanhouden. De man verzette zich echter en gaf den conducteur een hevigen slag op den. rug# Met hulp van een politieagent heeft mén em kunnen aanhouden en is er procesverbaal tegen hem opgemaakt Om zijn woede te verdrijven is J, toen weer gaan drinken. Dit had echter het tegengestelde effect, want nu scheen hij het plotseling op alles wat uniform droeg, begrepen te hebben. Een surveilleerenden politie-agent wilde hij te lijf, maar. daar zijn 'Vrienden zoo verstandig waren hem tegen te houden, kon hij het niet verder brengen dan eenige beleedigingen aan het adres van den politieman. Deze sinjeur moest zich heden voor dejj politierechter verantwoorden terzake van ver nieling, mishandeling en beleediging. Rekening houdende met 's mans belofte dat hij niet meer zou drinken, "v'ëroordeelde da politierechter hem tot een gevangenisstraf van een maand, voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, Dinsdagavond 4 October te 8 uur zal in het gebouw van den Rotterdamsehen Kring (Een- drachtsweg 12) een modern muziekprogram ma ten gehoore worden gebracht door Wil lem Pijper, Alex Voormolen en anderen. Zulks in verband met de ontvangst aldaar van me vrouw Coolidge, de bekende kunstbescherm ster uit New York, welke op haar reis over het vasteland ook Rotterdam zal bezoeken. Het wrak van de op Zaterdag 10 Sept. j.l. door aanvaring lek gestooten en gezonken „IJs- selmonde", dat eenigen tijd geleden door de verzekeringsmaatschappijen werd opgegeven en daarmee aan den zorg van het Rijk is overge laten, ligt nog steeds in de benedenste toegang van den zgn. Hoorn, het deel van den Nieuwen Waterweg ongeveer 4 K.M. beneden Maassluis. Het schip ligt zooals men weet aan de gToote vaart niet in het minst in den weg. Twee vrachtscheepjes duiden de plaats aan, waar het schip gezonken is. Terwijl het Rijk nu de kosten draagt, dezen obstacle te verwijderen en natuurlijk zoo min mogelijk geld hiervoor wil uitgeven, heeft de Rijkswaterstaatsingenieur voorgesteld, het schip eerst nog met behulp van zandzuigers dieper te laten zinken, opdat een zoo klein mogelijk deel zal behoeven to worden opgeblazen. Met dit wegzuigen van het zand om hets chip heen, zal vermoedelijk Vrij dag een aanvang worden gemaakt. Toen de firmant A. v. Buren van de firma Blitz en Co. aan het Haagsche Veer 43 gis terenavond te ongeveer elf uur thuis kwam, vond hij in zijn huis nagenoeg alles overhoop gegooid. De brandkast was, vermoedelijk met behulp van valsche sleutels geopend. Een be drag van 2500 gulden, 500 Mark, 500 Frcs, twee gouden armbanden en een paar gou den manchetknoopen waren eruit gestolen. Men vermoedt dat de dief of dieven is (zijn) binnengekomen door insluiping en-of met be hulp van valsche sleutels. Ten nadeele van den kantoorbediende A. A. is uit de garderobe aan den Haringvliet een regenjas ontvreemd. Aan mej. A. Z. uit Geertruidenberg is op de boot naar Rotterdam 6en portemonnaie met 10 inhoud ontvreemd. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken in het kantoortje van de firma G. en T. in de Galvaniastraat. De buit be stond uit een kistje sigaren. Uit een zak met zeema*5sgoed is ten na deele van den 26-jarige stoker C. M. v. H. v, D., wonende te Antwerpen, teen hij dezen zak liet overbrengen naar het station D. P. eenig goed gestolen VECHTPARTIJTJE Bij een avondlijke vechtpartij op het Haag sche Veer is, volgens aangifte van den 23- jarigen kellner M. R. zijn bril kapot gesla gen door ten juffrouw. De 18-jarige los-werkman v. L. is aange houden, verdacht van verduistering van een fiets ten nadeele van den fietsenhandelaar H. I. M. W. uit de Havenzichtstraat. Bij de politie vervoegde zich gisteren de 54-jarige D. M. opvarende van het te Am sterdam liggende- stoomschip „Hugenot". Deze zeeman deed aangifte dat op voor hem totaal onverklaarbare wijze, nadat hij hier eenige café's had bezocht, alles wat hij in zijn por tefeuille geborgen had, verdwenen was. Hij herinnerde zich, dat er 12 gulden, 1 tien dollar-, 2 vijf-dollar en 1 dollarbiljet in had den gezeten, benevens al zijn zeemanspapieren. LIJK GEVISCHT Vanochtend is door de rivierpolitie nabij do Boompjes het lijk opgevischt van zekeren H. B. uit Zwijndrecht, die aldaar een week geleden te water geraakt was en verdronken. PADDENSTOELEN-TENTOONSTELLING TE 'S-HERTOGENBOSCH, Vergadering der Ned. Mycologischc Ver eeni ging. Van 1 tot 3 October zal in het gebouw der St. Vincentius-Vereeniging te 's Hertogenbosch een tentoonstelling van paddestoelen gehouden worden, welke Zaterdagochtend te hajf twaalf door den commissaris der Koningin in dé pro vincie Noord-Brabant .wordt geopend. 's Avonds te 8 uur houdt de Ned. Mycologi- sche Vereeniging in „Lohengrin" een ledenver gadering. De heer G. C. A. Fabius zal daar een voordracht houden over de poëzie der padden stoelen, de heer T. A. C. Schroevers een over paddenstoelen met lichtbeelden. Op Zondag 2 October heeft van 1.15 tot 5 uur een paddenstoelentoclit plaats naar Zegên- werp te St. Michiels-Gestel. Bij voldoende deelname zal op Maandag 3 October een excursie worden ondernomen naar de „Wamberg" te Berlicum. De tentoonstelling bestaat uit zeven atdee- lingen: 1. Biologie;2. Overzicht van zwam men en paddenstoelen;' 3. ziekten bij planten, dieren en menschen. Bederf van levensmidde len veroorzaakt door schimmels; 4. Literatuur en Instrumenten; 5. Aquarellen, schilderijen, teekeningen, photographieën, lantaarnplaatjes van paddestoelen; 6. Eetbare paddenstoelen in Weckflesschen, paddenstoelenkeuken; 7. Pad denstoelen in mandjes en bakjes als „Bloe menmandjes". ONEENIGHEID IN DE S. D. A. P. Het Amsterdainsche Federatiebestuur afgetreden Naar „De Tribune" verneemt, zijn er in den boezem van de Amsterdamsche soc.-dem. Fe deratie groote meeningsverschillen aan den dag getreden, vooral in verband staande met de wethouderskwestie en wat daar verder mee samenhangt. Volgens nog niet bevestigde mededeelingen zou het gansche bestuur der Federatie Amster dam reêds eenige dagen geleden besloten heb ben om af te treden, daar de huidige toestand al te onbevredigend werd. Een en ander is gevolgd op heftige discus sies in de leidende instanties; de leden heb ben niet alleen geenerlei uitspraak gedaan in deze kwestie, maar tot op dit moment is hun van het gansche gebeuren nog niets bekend. DE VERMISSING VAN 15.000 Verduistering of verloren? Omtrent de verdwijning van ƒ20.000 ten nadeele der H. T. M. wordt nog vernomen, dat de employé gisterenavond van Leiden naar Den Haag is overgebracht en door de politie is verhoord. Hij verklaarde, dat hij op weg van het bankierskantoor naai- het Hoofdbureau der tram bemerkte dat hij ƒ15.000 verloren had. Hierdoor was bij zeer geschrokken en durfde niet naar zijn chef terug keeren. Niet weten de waarheen te gaan, liep hij het bosch door. Naar zijn zeggen, waar hij uren gedwaald heeft, totdat hij eindelijk laat in den middag te Leiden aankwam. Toen begreep hij dat hij zich onverwijld bij de politie moest aanmel den. Hij begaf zich naar het hoofdbureau en vertelde daar wat hem overkomen was. Oogen- bllkkelijk stelde de Lei-dsche politie Den Haag van een en ander in kennis. De politie stelt thans een onderzoek in naar de waarheid van de verklaringen van G., die in voorloopige politie-bewaring is gesteld. EEN GEVAL VAN KINDERVERLAMMING?, To Vriescheloo (G-ron.) kwam bij een kind van den arbeider De G. een geval van verlam ming voor. ROTTERDAM, 27 September. Veilingsvereen. Vrije Aardbeiem'eiling- Charlois. Uien 3.90 4.50, eigenheimers 6.606.70, poters 55.10, knollen 2, stokprinsessen zonder dr. f 23, Wil liams le srt. 13, 2e srt. 7, alles per 100 kg., bloemkool le srt. 1118, 2e srt. 47, andijvie 1.201.70, groene savoye kool 4.30 per 100 stuks, boerkool 11 ct. per kist, kroten 3.203.30 per 100 bos, tomaten A ƒ,9.6010.80, B 67, C 8.70—9.70, CC 3.80—4,30 per 100 pond. ROTTERDAM, 27 September. De prijzen helen besteed aan de Coöp. tuinbouwveiling Rotter dam en omstreken waren als volgt: Eng. kas- ltomkommers le soort 1418, 2e soort 59.10, 3e soort 1.50, pl. gl. komkommers Ié soort 9.8026, 2e soort 4.509.80, 3e soort ƒ2.10 4.50 per 100 stuks, komkommer-stek 0.90— 2.60 per 100 kg., sla 0.801.60 per 100 krop, spinazie 515.80, per 100 kg., bloemkool lo soort 720, 2e soort f 3.107, uitschot 0.50 1.50 per 100 stuks, peen ƒ2.507.10'per 100 bos, postelein ƒ5.5010.70 jxer 100 kg., radijs 1.50 pev 100 bos, snijboonen 1944, id. stek 24, kas id. 4660, id. stek 2527, pronlc- boonen 3.2011, Dutische prinsesseboonen 7 14.20, starpprinsessebocnen 916, kas stok- prinsesseboonen 50, stokprinsesseboonen 10 26 per 100 kg., selderij f 1-302, kroten 2.90 4.50 per 100 bos, roode kool 4.705.80, witte kool 0.901.90, savoye kool 3.206, per 100 kg, groene kool 45.20 per 100 stuks, andijvie 12.40, 2e soort 3080 ct. per 100 stuks, uien 3.40—5.60 per 100 kg. ROTTERDAM, 27 September. De prijzen be steed aan de Coöp. Tuinbouwveiling „De Zuid- Hollandsche Eilanden" G. A. aan den Persoons- dam waren heden als volgt: Maagdeperen le srt. f 912, 2e srt. 68, triumph de vienne le srt. 1839, 2e srt. 612, Zwijndrechtsche wijn peren le -srt. 0—12, 2e srt. 3—5, bergamotten le srt. 69, 2e srt. 47, soldat laboureux le srt. 811, 2e srt. 47, giese wildeman le srt. 68, 2e srt. 26, goudreinetten le srt. 16 19, 2e srt. 814, paradijs appelen le srt. 78, transparant de cronsel le srt. 27, 2e srt. 22, eigenheimers 6.106.70, poters 3.805.50, stoksnijboonen 4051, spruiten le srt. 1727r 2e srt. 612, dubbele stamprinsessen 1220, uien 8.704.60, pronkboonen 7.808.10, alles per 100 kg., bloemkdol le srt. 1117, 2e srt. f 611, roode k^ol 1.605.30, groene kool 2.706.40, andijvie 2.303.30, komkommers 1.605.60, savoye kool 5.1010,70, alles per 100 stuks, peen 3.206, kroten 3.104.50 per 100 bos, tomaten A 6.80—11.20, B 6.10—7.30, C 7.4010.10, Black Alicanten 2229, alles per 100 pond. ZWIJNDRECHT, 27 September. Gvoentén- en fruitveiling: bloemkoo} f 5ig per 10-0 stuks, knolselderij (1 bos v. 6 st.) 35 per 100 bos, groene komkommers le soort 6.9011.30, 2e soort 2.204 per 100 stuks, tomaten A 15 —19, B 12—15, C 14—16, CC Q1—7, uien 4.105.60 per 100 kg. BINNENLANDSCHE HAVENS. Uit Schiedam vertrokken, 27 September: Braziliaansche s.s. Roval Soarus, met stuk goederen, naar Hamburg; s.s. Tegula, naar Oslo; 28 September: s.s. Johanna, ledig naar Rotterdam; s.s. Aussa, ledig naar Cape Race. Te Schiedam aangekomen, 27 September: s.s. Kedoe, Rott. Lloyd, ledig van Rotterdam, s.s. Kertosono, Rott. Lloyd, ledig van Rotter dam, s.s.' IJselkerlt, ledig van Rotterdam, alle om hier te dokken in de Wiltonhaven; 28 September; Eng. s.s. Agility kapt. D. Gillies, met olie van Harburg voor N.V. Scbieveem aan de Wilhelmlnahaven. NIEUWE WATERWEG aangekomen. 27 September namiddag: 2.40 HERTHA ENGELINE FRITZEN, Kemi;" 3.— STAD HAARLEM, Rosario; 3.15 FRITZ HUGO STINNES 5, Lulea voor Vlaardingen; 3.45 INDUS, Karlstad; BODWILD, Hamburg; vertrokken. 27 September namiddag; Ü'IQ LQU1§ DB GEER, Nptvk3phig; DA. NAE, Caen; 2.25 ADOLPH WOERMANN, O.- Afrika; FRISIA, 1., per slbt. UTRECHT, Ham-, burg; 2.50 VOLLRATH THAM, Lulea. STOOMVAARTLIJNEN. j TJIPONDOK, 25 v. Kobe n. Batavia. ANTILOCHUS, Kobe n. Rott. 24 v. Penang, BATAVIER II, 27 (9.10 v.m.) v. Rotterdam te Gravesend. BILDERDIJK, Rott. n. Bombay 26 v. Madras. EEMSTROOM, Amst. n. Bathurst 24 v. Dakar. MENELAUS, Vladivostock n. Rott. 24 v. Kobe, RHEXENOR, Japan n. Rott. 27 V. Singapore. RIJNDAM, N.-York n. Rott. 27 (5.30 n.m.) voorgaats verw. STAD HAARLEM, Rosario n. Rott. 27 voor gaats verw. STAD HAARLEM, 27 v. Rosario te Rotterdam. STAD AMSTERDAM, Hbg. n. Rosario 26 te B.-Ayres. BUITENLANDSCHE HAVENS. AMSTELSTROOM, 26 v. Amsterdam te Huil. BATAVIER VI. 26 v. Rotterdam te Huil. DALEMOOR, 26 v. Rotterdam te Shields. FRITHJOF EIDE, Rott. n. Lulea p. 26 Holtenau HEIDELBERG Rotterdam n. Kotka p. 26 Hol tenau. JANTIENA, Fekkes Svendborg n. Hamburg p, 26 Holtenau. KATENDRECHT, Batoum n. Ldn. p. 25 Zea. KAFIRISTAN, Rott. n. Montreal p. 26 Point Amour. KRIVS Rott. n. Libau p. 26 Holtenau. LARENBERG, Antw. n. Montreal 26 te Quebec. LUDWIGSHAFEN Rotterdam n. Japan 25 v, Penang. MARNE, m., Rotterdam n. Middlesbro, p. 28 Flamboro Hd. MARIENBERG Rotterdam n. Koningsb. p. 25 Holtenau. NEWM1NSTER, 25 v. Rotterdam te Shields. NELLIE, p. 26 Flamboro Hd. om de Zuid. OUSE, Rotterdam n. Goole, 26 te Hull. TYNEHOME, 26 v. Rotterdam te Sunderland,- Vijfde Klasse. Zevende Lijst, Trekking van 28 September. 1009 No. 3418, 7464, 9720, 19602, f 400 No. 7982, 18317. 200 No. 782, 884. f 100 No. 385, 1430 2284, 4848, 7131, 7606,j 10058, 12651, 14177, 14918 14931 18127. 49 234-5 5276 7859 9797 12982 15135 17973 64 2350 5633 8058 9809 "13035 15148 17994 89 2402 5639 S185 9912 13087 15267 18110 93 2441 5919 8196 9916 13129 15353 18254' 116 2572 5928 8332 9928 13146 15441 18372! 197 2665 6001 8411 10067 13164 15444 18382 206 2702 6024 8467 10092 13301 15580 18477 289 2710 6053 8526 10102 13348 15988 18510 469 2716 6095 8638 10535 13384 16179 18542 534 2301 6143 8643 10590 13433 16195 18678 807 2858 6227 8713 10722 13440 16333 18751 813 3015 6302 8769 10927 13443 10478 18871 833 3069 6367 8S07 11149 13467. 16,545 18944 1014 3373 6379 8963 11176 13607 16573 18987i 1087 3528 6412 8971 11474 13610 16632 19027 1143 3547 6459 9008 11656 13813 16696 19088 1169 3651 6460 9078 11677 14019 16732 19104 1237 3750 6863 9141 11816 14014 16746 19204 1511 3782 6871 9157 11844 14232 1C750 19564 1583 3795 6881 9178 11971 14291 10979 19622 1629 3922 7041 9230 11989 14306 17051 19626 1647 4008 7085 9257 12065 14347 17095 19857 1786 4028 7143 9283 12075 14351 17116 19862 1934 4027 7259 9309 12221 14381 17154 2017<ï 2147 4234 7311 9344 12377 14550 17173 20186 2172 4243 7403 9352 12419 14603 17235 20280 2217 4481 7495 9490 12434 14621 17278 20316 2231 4981 7506 9538 12442 14732 17293 20449, 2236 4983 7789 9551 12451 14773 17699 20617, 2266 5109 7790 9604 12707 14891 17754 20724 2278 5151 7831 9782 12840 14942 17770 20969 2302 5212 19 2506 5068 22 2571 5097 36 2604 5101 7932 10517 13491 15906 18403; 8044 10521 13403 15039 18414; 8055 10582 13496 15954 18421 65 2652 5103 8067 10695 13512 15978 18429 80 2666 5149 8132 10604 13556 15989 18450. 86 2712 5182 8167 10675 13588 15993 18.184' 95 2726 5187 8187 10676 13736 16042 18187, 128 2772 5226 8247 10728 13759 16072 18503! 156 2824 5254 8269 10810 13768 16079 18504 180 "2825 5279 829o 10835 13770 16092 18-58» 191 2828 5288 8302 10895 13798 16113 I860» 239 2871 5339 8307 10992 13818 16120 18ö73| 247 2945 5354 8335 11043 13841 16121 18G83| 328 2987 5423 8350 11055 33862 16126 18690j 373 3020 5500 8397 11132 13870 16136 18692 419 3022 5751 8424 11139 13886 16152 18744 421 3032 5787 8473 11161 13S98 16194 18760] 458 3075 5895 8573 11199 13903 16221 18878 472 3087 6003 8590 11305 13908 16248 1888" .475 3092 6023 8605 11322 13919 16262 1899! 522 3120 6041 8607 11330 13999 16266 19004 ÖS7 3124 6136 8622- 11384 14001 16270 19072 679 3161 6239 8652 11386 14064 16296 19134 794 3163 6263 8657 11393 14086 16338 19348 797 3104 6320 §776 11400 14093 16375 193C "814 3177 6326 8864 11404 14139 16416 1937' 825 3178 6338 8939 11417 14147 16440 19374 841 3187 6343 8946 11453 14192 16554 19339 861 3268 6364 8972 11540 141,96 16-563 19393 933 328-5 6397 8989 11564 14274 16646 19211 90S 3327 6401 8997 "11603 14283 16652 192B4 1006 3345 6407 9094 1.1604 14326 16675 19229 1044 3303 6408 9105 11797 14373 16677 19286 1098 3413 652-1 9126 11830 14383 16738 19301 11312 3556 6534 9143 11849 14484 167-44 19319 1144 3568 6533 9147 11882 14494 16825 19365] 1152 3590 6606 9176 11943 14522 16848 19388 1187 3625 6639 9206 11948 14535 16871 19406 1267 3634 6663 9223 11983 14637 16378 19407 1283 3687 6675 9242 12015 14718 16912 1941. 1285 3688 6701 9254 12030 14723 16940 1949$ 1338 3692 6715 9314 12055 14733 16981 19537 1401 3693 6722 9351 12081 14763 170QÖ 185-19 1484 3695 6736 9385 12115 14779 rnST Ï9551 151.0 3666 G80g S4G4 Ï213Ö l4SÓi 17101 1956Ó löiM 37*5 6815 Ö41u 12155 14908 17106 195! 1599 3741 6851 9417 12162 14912 17216 196 1638 3788 6S66 9519 12252 14928 17241 19760 1658 3813 6874 9569 12293 14930 17279 1978' 1681 3826 6882 9577 12301 14965 17284 1989! 1687 3888 6892 9580 12307 14992 17285 19917] 1688 3937 6895 9588 12322 14995 17296 19936 1710 3953 6913 9598 12448 15102 17297 19952' 1759 3979 6924 9623 12476 15109 17308 19957 1777 3987 6958 9636 12494 15168 17300 19962 •1797 4035 6967 9732 12554 15177 17321 19987 1803 4043 7049 9754 12638 15188 17336 2002» 1821 4045 7088 9766 12664 15246 17365 20123 1829 4092 7101 9773 12676 15249 17405 20178 1870 11154 7129 978^12699 15259 17423 20182 T889 4160 7136 9792*12733 15280 17436 20217 1902 4174 7171 9819 12810 15299 17498 20223 1916 4177 7193 9825 12835 15302 "17556 2029$ 1948 4181 7200 9867 12878 15382 17564 20324 1999 '42-20 7203 9885 12884 15460 17588 2035$ 2006 4242 7233 9902 12890 15403 17652 2030® 2030 4259 7240 9904 12907 15455 17653 20409 2097 4260 7267 9966 12915 15159 17667 20159 2121 4274 7299 9969 12933 15482 17676 20165 2131 4294 7307 10000 12947 15490 176S3 2O180 2173 4384 7318 10029 12949 15495 17738 20528 2219 4502 7351 10060 12977 15503 17776 20556 2220 4508 7394 10099 13013 15561 .17797 20575 2225 4569 7500 10103 13047 15572 17814 20623 2246 4580 7501 10135 13050 15577 17815 2067(3 2259 4687 7504 10174 13057 15585 18017 20711 2274 4691 7545 10179 13089 15633 18065 20737 2295 4697 7583 10189 13138 15649 18145 20701 2337 4755 7618 10269 13186 15740 18147 2Ü84C 2387 4763 7677 10301 13193 15829 18234 20902 2404 4792 7686 10318 13196 15872 18235 20929 2405 4837 7698 10369 13252 15874 18315 20933 2419 4934 7770 10370 13289 15894 18328 20038 2471 4976 7806 10394 13430 15896 18106 20993 2480 5014 7894 10509 13488 15904 In de vorige Jüsï stond2808 V' 49001 6460 m. s, PAe"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 3