Voorwaarden der Gratis-Verzekering tegen ongevallen voor de geabon- neerden op de „Nieuwe Schiedamsche Courant". WOENSDAG 5 OCTOBER VAN DE LEESTAFEL 1927 SPORT EN SPEL NIEUW PARCOURS VOOR DE OLYMPIADE VOETBAL. Op Zondag 13 November ZWEMMEN. DERDE BLAD DAMMEN. gymnastiek. NIELS BUKH IN NEDERLAND Nieuwe denkbeelden inzal; lichamelijke opvoeding- DE EERSTE DEMONSTRATIE IN NEDERLAND. LUCHTVAART LEVINE EN HINCHCLIFFE MAKEN EEN NOODLANDING Een mislukte cadeauzcuding - PAGINA 4 1 DE POSTVLUCHT NEDERLAND-INDlE il - - f3'\ GEREGELDE LUCHTVERBINDING J MET INDIë Negen vliegeniers van Soesterberg j i naar de K. L. M. EEN DUITSCHE OCEAANVLUCHT BOEKENSCHOUW (September) Een artikel over den Vlaamschen Priester dichter Jan Hammenecker, die in Vlaande ren zeker veel hooger wordt gesteld dan kier Dat is met meerderen het geval. Of dat altijd aan de Vlamingen ligt? Zijn wij niet te precieus? Nu is de attentie gewekt, 't Loont de moeite met de Vlaamsche pries ter-dichters eens kennis te maken. Pater Gielen zegt in Vooze Tijdsverschijn selen een hartig woord over een voos, een smerig boek en zijn beooi deelingen. Inder daad, 't loopt over de hooge schoenen heen, wat er geslikt wordt, aangeprezen, als het maar scheef en schuin is, als het maar „het leven" geelt. Ook typisch voor onzen tijd, welke beteekenis men hecht aan „het leven" Kennen die menschen het leven niet anders? Ze zijn zeker de norm om te be- oordeelen kwijt; weten niet meer: wat is goed en wat kwaad! Nog een artikel over Joseph Conrad wat een belangstelling voor hem! en over Sainte Beure. Ook een vooze: „Een man die scherp en klaar zag als het anderen betrof, maar die blind was als het ging over hem zelf". Voor de rest: beoordeelingen. SOBRIëTAS No. 9. Verklaring der nieuwe drankwet; bespre king ervan door Suring. Het element van P. K. in de wet vervat, heeft Suring tot overtuigd voorstander. Of allen het eens zul len zijn met zijn meefiing, dat de uiteen zetting van den minister zoodanig is, „dat tegenover deze wel beknopte, maar toch vol- >dige en vooral heldere en nuchtere ver dediging van het ministerieele standpunt iedere agitatie tegen de P. K. weinig an ders bereiken kan, dan zich belachelijk te maken", betwijfelen wij. Dat er veel te veel gelegenheden om te drinken zijn, geeft ieder graag toe. Zie maar eens in stads gedeelten, waar iedere hoek van de straat gelegenheid geeft. Pater Ildefonsus bespreekt het redden van drinkers door geredden. Het heeft voor en tegen. Het ligt veel aan de personen zelf. We kunnen gerust nog minder drinken, zonder schade voor onzelf of anderen, Is het waar, dat er meer bloemen ge kocht worden sinds er minder borrels ge dronken worden? Geen kwade ruil! „ZONNEBLOEMEN". Het maandblad van Herwonnen Levens kracht opent zijn September-nummer met een gedicht van Pater Schreurs, getiteld „Op den drempel". De Nazorg in „Berg en Bosch" die in den laatsten tijd zeer bijzonder de aandacht van het Bestuur en Directie gehad heeft en ook zeer uitvoerig in de pers besproken is, is blijkens zijn foto en zijn artikel ook bezich tigd door een groep bestuurders van de R. K. Arbeidersbeweging. Andere artikelen behan delen het inwijden van de Nazorg-kolonie en een uitstapje van Nazorg-patiënten, verlucht met foto's, die alleen wijzen op de goede or ganisatie en de goede geest die in dit deel van sanatorium-behandeling aanwezig is. De heer Verzuu geeft een populair artikel over sfcof en tuberculose, waarin tegelijkertijd verschillende beroepen behandeld worden. De dubbele foto-pagina geeft eenigen indruk van de actie en van de activiteit der Comité's ter gelegenheid van den bloemendag. Vooral 's Her togenbosch komt heel gunstig uit met een groo- te opgezette actie om den bloemendag te doen slagen. Alexis Paauisen vervolgt zijn artikelenserie over het woningvraagstuk na den oorlog in Europa met een artikel over den algemeenen toestand in Duitscbland, terwijl hij zich voor stelt in een vervolgartikel na te gaan hoe men in Duitscliland het vraagstuk heeft opgelost. Het nummer wordt gesloten met een bijdrage van Jan Gregoire en met een overzicht van de De geabonneerde op de „Nieuwe Schiedamsche Courant" is, zoolang zijn abonnement duurt, en dit blad verschijnt, verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen, op de volgende voor waarden: ARTIKEL 1. Ais verzekerden worden beschouwd alle beta lende geabonneerden, die aan de volgende ver- eischten voldoen: a. gedurende minstens twee weken als ge abonneerde in. de registers van de „Nieuwe Schiedamsche 'Courant" zijn ingeschreven, met vermelding van naam. voornaam, leeftijd, beroep en woonplaats; b. tusschen 16 en 60 jaar oud zijn; c. niet lijden aan ziekten of gebreken, welke voor hen het gevaar voor ongevallen vergrooten, en volkomen het gebruik hebben van hunne le dematen en zintuigen. ARTIKEL 2 Onder ongeluk, als in de verzekeringsvoor- waarden bedoeld, wordt verstaan de uitsluitende en rechtstreeksche oorzaak van een lichamelijk letsel (waaronder ook te water geraken ver staan wordt), den verzekerde onafhankelijk van zijn eigen wil overkomen, en waarvan- het bewijs geleverd wordt dat zulks door van buiten af toe gebracht geweld werd veroorzaakt met het ge volg hierna in Artikel 3 aangeduid. ARTIKEL 3 De uitkeertngen bedragen: 500 GULDEN indien liet ongeluk (vallende binnen de grenzen van de verzekeringsvoorwaar- den) de eenige en rechtsreeksche oorzaak is van den dood van den verzekerden geabonneerde, hetzij onmiddellijk of uiterlijk binnen een maand na den dag van het ongeluk. 500 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de verzekeringsvoorwaar den) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van twee ledematen, hetzij beide voeten of belde handen, dan wel één voet en één hand. boven den enkei of den pols, of onher stelbaar gezichtsverlies uit beide oogen (totale blindheid), een en ander binnen 360 dagen na den datum van bet ongeval. 250 GULDEN, Indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen der verzekeringsvoorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van één hand of één voet boven den pols of enkel, of van het onherstelbare gezichts verlies uit één oog (totale blindheid van dat oog), geldmiddelen waaruit blijkt dat in de maand Augustus ruim ƒ27.000 ontvangen werd. Dit groote bedrag wordt voor een overgroot deel gevormd door opbrengst van den speldjes dag waartegenover de Vrijwillige Contributie helaas deze maand weer niet zoo'n hoog bedrag heeft. WIELRENNEN. De wegwedstrijd voor wielrenners hij de a.s. Olympiade zal niet op de Veluwe worden ge houden. De nieuwe voorzitter van den N. W. B. heeft een parcours ontworpen, waarbij het Stadion begin- en eindpunt zal uitmaken. Het parcours zou thans loopen over Haarlem naar Noordwijk via „Het Kopje", den Zeeweg en terug. BILJARTEN. CALAND—DIE HAGHE Gisterenavond zijn de eerste partijen gespeeld van den wedstrijd Calanddie Haghe in het clublokaal van eerstgenoemde te Rotterdam. Caland behaalde in totaal 1186 punten en die Haghe 933 punten. De laatste partijen worden 11 dezer in Den Haag gespeeld. WEDSTRIJDEN OLYMPISCHE ELFTALLEN Naar de „Revue der Sporten" verneemt, zul len op Zondag 13 November een der dagen, die door den N. V. B. worden gereserveerd voor de voorbereiding van onze vier voorloopige Olympische elftallen de navolgende wedstrij den gespeeld worden: Olympisch elftal rood (Ned. XI) te Rotterdam tegen het Rotterdam sch elftal om den Gouden Onafhankelijksheidbeker. Olympisch elftal wit tegen een Engelsch proef- elftal, vermoedelijk Brentford, in een nader te bepalen plaats, zoo mogelijk in het Zuiden. Olympisch elftal blauw in Twente tegen het Oostelijk elftal of tegen een specifiek Twentsch elftal. Olympisch elftal groen in het Noorden tegen het Noordelijk elftal. WEDSTRIJDEN TE 'S-GRAVENHAGE. Het Ned. record 100 M, rugslag en 200 M. schoolslag heeren verbeterd. De wedstrijden, die ter gelegenheid van hot eerste lustrum van Z.I.A.N. in de zweminrich ting „de Regentes" werden gehouden, trokken veel belangstellenden. Begonnen werd met één der fraaiste nummers van den avond n.l. een polo-ontmoeting tus- schen het „Olympisch Zevental en „het IJ". De ploegen bestonden uit de volgende spelers; Olympisch 7-tal: doel: A. C. Slop; achter: R. C. v. Senus, A. H. C. van Senus en H. Min nes; voor: J. Buys, C. C. Leenheer en P. E. van Senus. Het IJ: doel: K. Struys; achter: F. W. Boh- Iander, J. J. Kohier, J. P. Reynders; voor: J. F. Kohier, G. Bohlander en E. van Es. Het IJ nam door J. F. Köhler de leiding, waarop P. v. Senus gelijk maakte en nog voor rust stonden de Olympianen dank zij een doel punt van Buys met 21 voor. Na de hervat ting kwam eerst een doelpunt van Leenheer den Olympischen voorsprong bestendigen, terwijl even later P. v. Senus den IJ-doelman het na kijken gaf (41). R. C. van Senus maakte er 51 van, terwijl Buys den einduitslag op 61 bracht. 3X100 M. wisselslag estafette dames. (Rugslag, schoolslag, vrije slag). De le serie werd mooi door de U.Z.C. (Utrecht) gewonnen. Zij begonnen direct de Haagsche da mes achter zich te laten en bleven den voor sprong tot het einde behouden. een en ander binnen 360 dagen na den datum van het ongeval. 150 GULDEN Indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen der verzekeringsvoorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van BEIDE LEDEN van een duim, binnen 360 dagen na den datum van het ongeval, 75 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen der verzekeringsvoorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van ALLE LEDEN van een wijsvin ger, binnen 360 dagen na den datum van het ongeval. 50 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen der verzekeringsvoorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van de TWEE voorste ledematen van ALLE vingers van een hand binnen 360 dagen na het ongeval. 25 GULDEN Indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen der verzekeringsvoorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van ALLE LEDEN van een anderen vinger, binnen 360 dagen na den datum van het ongeval. Onder bepaling dat. ingeval reeds bij het plaats grijpen van het ongeluk de bovengenoemde lede maten van het lichaam mochten worden geschei den, door snijding, wringing, scheuring, knelling als anderszins, dat verlies met amputatie zal worden gelijkgesteld. Verder onder bepaling, dat het verlies van vóór het ongeluk reeds onbruikbare, gebrekkige, verminkte of niet aanwezige ledematen geen aanspraak geeft op en niet in aanmerking komt bil uitkeering Heeft het ongeval het verlies van meerdere vingers aan een hand tengevolge, dan gaat de volle te verleenen uitkeering in geen geval het bedrag te boven dat voor het verlies van de ge- heele hand is vastgesteld. Eén ongeval geeft nimmer recht op meer dan êéne uitkeering. Aan denzelfden abonné zal voor verschillende ongevallen geen hooger bedrag dan 500 kun nen worden uitgekeerd. ARTIKEL 4. De uitkeering ingeval van overlijden ge schiedt aan de echtgenoote of bij ontstentenis daarvan aan de erfgenamen van den gedooden abonné. Uitkeeringen wegens /erlies van ledematen, vingers of oogen geschieden aan den abonné zeiven. In geval recht op schadevergoeding ontstaat zal de uitkeering geschieden binnen tien dagen nadat de noodige inlichtingen verkregen zijn en het persoonlijk letsel en de oorzaak en het gevolg daarvan bewezen zijn. Ingeval wegens een ongeval door een abonné aanspraak op uitkeering wordt gemaakt, zijn degenen die tot deze aanspraak gerechtigd zijn, verplicht om zich onmiddellijlc te wenden tot de Nieuwe Hollandsche Algemeene Verzekeringsbank te Schiedam zoodra de directie van „de Nieuwe De 2e serie gaf spannenden strijd, tusschen de R.D.Z. en Het IJ. De Rotterdamsche dames wonnen deze race, hoofdzakelijk door toedoen van mej. den Turk, terwijl het IJ gediskwalifi ceerd werd. De R.D.Z. bestond uit de volgende zwemsters: den Turk, v. Gelder ën Sigmond. De uitslag luidt: 1. R.D.Z. in 4 min. 24 sec.; 2. U.z.g. in 4 min. 44 sec. 200 M. vrije slag heeren; 1. A. J. Braam (H.P.C. Heemstede) In 2 min. 38 2/5 sec.; 2. Th. J. de Man (U.Z.C.) in 2 min. 414/5 sec. De 100 M. rugslag ontlokte een geweldig en thousiasme, dat in de allereerste plaats gezocht moet worden in de spannende race tusschen de Haas (Z.I.A.N.) en van Essen (Het IJ) en te vens in de omstandigheid dat de Haas een seri euze poging deed, om het Nederlandsch record op dit no. te verbeteren. Zoowel van Essen ais de Haas zwommen binnen den recordtijd. 1. v. Essen (Het IJ) in 1 min. 20 sec.; 2. de Haas (Z.I.A.N.) in 1 min. 20 sec. De jury oordeelde dat van Essen een onder deel van een seconde eerder het finish bereikte. 200 M. schoolslag dames: 1. mej, C. v. Gelder (R. D. Z.) in 3 m. 29 2/5 see.; 2. mej. M. Martens (Het IJ) in 3 m. 29 4/5 sec. In den 200 M. schoolslag heeren zag de Rotter dammer Korpershoelc kans, om dit jaar voor de 3e maal het Ned. record te breken, en dit keer wel op sprekende wijze. Het werd van 3 m. 3 4/5 sec. gebracht op 2 m. 59 sec. 1. L. Korpershoek (R. Z. C.) in 2 m. 59 sec.; 2. S. J. Köhler (Het IJ) in 3 m. 19 sec. Het no. '10 X 50 M. estafette vrije slag heeren. dat op verzoek van den Olympiade-trainer Mei gen was ingevoegd, werd uit propagandistisch oogpunt een geweldig sueces. De Hagenaars wonnen dit no. op fraaie en spannende wij::' 1. H. Z. en P. C. in 5 nt. 23 sec.; 2. Hét IJ in 5 m. 24 4/5 sec.; 3. U. Z. C. in 5 m. 35 sec.; 4. R. Z. C. in 5 m. 35 4/5 sec. De strijd in de 100 M. vrije slag dames was niet zonder spanning, daar in de 2e serie de dames Vierdag en den Turk startten: 1. mej. M. Vierdag (Het IJ) in 1 m. 17 sec.; 2. mej. W. den Turk (R. D. Z.) in I m. 18 3/5 sec.3. J. Korthof (H. D. Z.) in 1 m. 19 2/5 sec. Het totaal resultaat van de 100 M. vrije slag heeren is: 1. P. L. Bannenberg (A. Z.) in 1 m. 8 1/5 sec.; 2. J. Schouw (H. V. G. B.) in 1 m. 10 sec.; 3. H. Laarster (H. Z. en P. C.) in 1 m. 12 1/5 sec. De polo-wedstrijd tusschen de zeventallen van de H.Z. en P.C. en de jubileersnde vereeniging Z.I.A.N. eindigde in een sprekende overwinning voor de laatste. NED. R. K. DAMBOND. De Ned. R. K. Dambond bestaat dezer dagen 10 jaar. Voor deze gelegenheid is een feestnum mer uitgegeven van „Ons Damblad", waarin zijn opgenomen bijdragen van den eere-voorzitter, pater A. J. Fennell O. P., de oud-bondsvoorzit ters C. P. v. Oostveen én R. Pannekeet, alsmede van de huidige bestuursleden. Van deze laatste zijn tevens foto's opgenomen, alsmede een van den redacteur van het orgaan, H. Regouw. Natuurlijk is ook een gedeelte aan het dam spel gewijd. Twee uitstekend geanalyseerde par tijen, partijstanden, achttien problemen enz. Ten slotte dient vermeld een nieuwe eindspelrubriek onder leiding van J. J. van Loo Jzn. Dit October-nummer doet voor de beste maandbladen op het gebied van het damspel niet onder en zal door de vele beoefenaars gaarne worden doorgewerkt. De naam van Niels Bukh den Deenschen turn- leeraar die in de kringen zijner vakgenooten groote beroering en vrijwel onverdeelde waar deering heeft gewekt door zijn nieuwe denkbeel den inzake de lichamelijke' opvoeding van de schoolgaande en rijpere jeugd, is sinds eenigen tijd ook in ons land geen onbekende klank meer. Uit zijn werk „Grundgymnastik", dat door Anna Sievers in het Duitsoh is vertaald en uit de mededeelingen van enkele bevoorrechten, die Schiedamsche Courant': hun dit te kennen ge geven heeft. De Directie is in dit geval niet verplicht om eenige uitkeering te doen wegens die ongeval len, welker uitkeering als bovenvermeld naar de Nieuwe Hollandsche Algémeene Verzekerings bank is verwezen, zoolang laatstgenoemde de uit keering welke zij tegenover de Directie gewaar borgd heeft niet heeft voldaan. ARTIKEL 5. De abonné is niet verzekerd tegen dood of verlies van ledematen of oogen, direct of indi rect veroorzaakt: a. door eenige ziekte, kwaal of voorbeschikt- heid van den verzekerde; b. door eene heelkundige operatie of door uit putting als gevolg daarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens letsel, waartegen ver zekerd is): c. door eene bevalling of zwangerschap, ook al mocht de dood verhaast ziin door een ongeluk: d. door zonnesteek, of terwijl de verzekerde onder den invloed van overprikkelirg of som nambulisme was, of door bedwelmende dranken of krankzinnigheid minder in staat dan gewoon lijk om zorg voor zich zeiven te dragen; e. door zelfverminking, zelfmoord op poging daartoe, hetzij willekeurig of niet, onverschil lig of de geabonneerde ai dan niet goed bij zin nen was; f in duel, of gedurende de voorbereiding tot of de deelname aan wedstrijden, of bij lucht- vaarttochten, of bi] baden, zwemmen of Dij het rijden met een automobiel, motorrijtuig of ge woon rijwiel; g. door grove nalatigheid of grove onvoorzich tigheid, of door vechten en aanvallen tegen den persoon van verzekerde, of in buitenlandschen oorlog of binnenlandsche beroerten; h. indien de verzekerde op het oogenblik dat hem het ongeval trof in staat van dronken schap verkeerde. De abonné is echter wel verzekerd tegen ge vallen waarbii het ongeluk veroorzaakt werd tengevolge van rechtmatige zelfverdediging, of tot afwending van dreigende gevaren. Onder bepaling, dat indien een abonné in een staat van krankzinnigheid of verstandsver bijstering zal geraken, of zich buiten Europa mocht begeven (behalve Indien hij van eene Europeesche haven naar eene andere Europee- sche haven reist in een schip met vast del< in tijd van vrede) of indien hij zich in krijgsdienst te water of te land begeeft, en evenzeer van den dag af waarop hij ophoudt zijn verschuldigd abonnementsgeld aan dengene die belast is met de ontvangst te betalen of deze courant ophoudt te verschijnen, alsdan deze verzekering voor hem geheel zal vervallen en krachteloos worden. De verzekering eindigt eveneens zoodra de Directie de verzekering opüegt, of de voorwaar den wijzigt, óf haar voornemen om niet langer te verzekeren óf op dezelfde wijze te verzekeren door publicatie in hare courant kenbaar maakt: dit heeft echter geen in vlood op uitkeeringen een kijkje konden nemen in de door hem ge stichte „Gymnastik-Hochschule" te Ollerup in Denemarken, weten wij reeds dat Niels Bukh in vele opzichten is afgeweken van de oude metho des van gymnastiekonderwijs, dat hfl talrijke oefeningen laat uitvoeren, die tot voor kort ge heel onbekend waren en dat vooral zijn wijze van lesgeven het bijzondere cachet draagt, dat hem zoozeer in het middelpunt van de belang stelling der turnpaedagogen heeft geplaatst. Het spreekt intusschen van zelf, dat in den breeden kring van gymnastiekleeraren, turners en belang stellenden nog slechts zeer vage voorstellingen bestonden omtrent de ware intenties en bedoe lingen van Niels Bukh, zoolang men niet in de gelegenheid was geweest hem persoonlijk aan het vork te zien met zijn eigen leerlingen. Deze gelegenheid tot nadere kennismaking heeft zich Maandagavond voorgedaan in gebouw Carré te Amsterdam, waar Niels Bukh met 26 zijner discipelen 13 dames en 13 heeren een demonstratie gaf. De belangstelling was over weldigend. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet, toen de Deensche turners en turnsters, in hun flatteuss lichtblauwe costumes met hun. leider aan het hoofd en voorafgegaan door een vaandeldrager, hun opmarsch maakten en de Koninklijke "Mannenzangvereeniging „Apollo" onder leiding van Fred. Roeslce de Deensche en Nederlandsche volksliederen ten gehoore bracht. In de demonstraties, die daarna een aanvang namen, toonde Niels Bukh, dat hij zijn theoriën op eminente wijze in praktijk weet te brengen. Da drie principes waarop zijn methode is ge- baseer-1 lenigheid ontwikkelen, spierkracht vergrooten en coördinatievermogen ontwikkelen waren in de verschillende oefeningsreeksen duidelijk te onderkennen. Bukh's leiding van lesgeven lean men hier niet spreken, daar het een demonstratie van ingestudeerde oefeningen was kenmerkte zich door energie, die aan stekelijk werkte op zijn leerlingen, en tegelijk door groote rustigheid. Zonder eenige geste com mandeert hij; nu eens sprekend, dan weer ge dempt fluitend of korte, ondefinieerbare klanken uitstootende, geeft hij het tempo aan en laat zijn leerlingen zonder eenige onderbreking do eene oefening na de andere uitvoeren, daarbij zorg dragend dat intensieve oefeningen regelmatig door lichte bewegingen worden afgewisseld. De algemeene vooroefeningen, die voor de dames en de heeren vrijwel gelijk waren en waarin in het bijzonder de nadruk werd gelegd op de ontwikkeling van de lenigheid, noemt Niels Bukh „primitive gymnastik", maar ondanks deze min of meer kleineerende betiteling vergden zij zelfs van de uitmuntend getrainde Denen een groote mate van inspanning. In de z.g. „Vor- führingsgymnastik" werd meer aandacht be steed aan houdingsgymnastiek, krachtsoefenin gen, evenwichtsbewaring, terwijl hier ook een ruime plaats werd toebedeeld aan het toestel- springen, waarin vooral de heeren ware virtuo zen bleken te zijn. Dit laatste gedeelte was meer op effect berekend, evenals de volksdansen, die onder eigen zangbegeleiding werden uitgevoerd en grooten bijval van het enthousiaste publiek oogstten. Wij betreuren het dat wij ons verslag van deze welgeslaagde en interessante demonstratie niet kunnen eindigen zonder een ernstige aan merking te maken op de kleeding, waarin werd opgetreden. Het costuum der dames was onvoldoende, ook had men eenige ongepaste houdingen moeten weglaten, maar de (ont)kleeding van de heeren in hun eerste nummer was bepaald schaamte loos. Levine, die gistermorgen door Mussolini in audiëntie was ontvangen, wilde 's middags met de „Miss Columbia", bestuurd door den éév- oogigen Hinchcliffe, uit Rome naar Venetië vertrekken en onderweg over Mussolini's villa te Carpena vliegen, om daar een cadeautje voor deu pasgeboren zoon van den Italiaanschan dictator naar beneden te werpen. De voorstel ling ging echter niet door, wijl men gedwon gen was bij Marino, eenige kilometers van Rome, een noodlanding te maken. De vliegers keerden per auto naar de Eeuwige Stad terug. Of het cadeautje nu misschien draadloos wordt overgemaakt, vermeldt de historie niet, tengevolge van een ongeval dat dan reeds heeft plaats gehad. Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uitge sloten allen die zich met de bereiding, het ver werken of vervoeren van of proefnemingen met buskruit, schietkatoen, nitroglycerine, dyna miet, naphta, acetyieengas, of andere licht-ont- plofbare of iicht-ontvlambare stoffen bezig hou den, of daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwer kers, acrobaten, circusrijders en dergeliiken. Zeevisschers, zeevarenden en personeel van den Loodsdienst zijn in de verzekering begrepen, met dien verstande, dat ongevallen, die verdrin ken tengevolge hebben, zijn uitgesloten. Indien de gevolgen van een ongeluk door zie kelijke omstandigheden, waarin de verzekerde verkeerde op het oogenblik dat het ongeval plaats had, vergroot worden, wordt eventueel geen hoogere schadeloosstelling betaald dan die, welke volgens het oordeel van een door de direc tie aan te wijzen geneeskundige moet zijn uit gekeerd aan een normaal persoon, door hc-tzelfde ongeluk getroffen. Gedurende den termijn, waarin de verzekerde lijdende is aan de gevolgen van een ongeluk, zal de verzekering tijdelijk buiten kracht zijn met betrekking tot elk nieuw ongeluk, dat den verze!:erde mocht treffen. ARTIKEL 6. Ingeval een geabonneerde een ongeluk over komt, moeten in alle gevallen alle bijzonder heden daaromtrent en omtrent het bekomen let sel zoo spoedig mogelijk schriftelijk gemeld wor den aan de Directie van de „Nieuwe Schiedam sche Courant", EN INDIEN ZOODANIGE KEN NISGEVING NTET BINNEN DRIEMAAL 24 UUR NA HET ONGELUK IS GESCHIED DAN ZULLEN GEEN GELDEN OP DE VERZEKE RING BETAALD WORDEN. Op het couvert duidelijk te vermelden; „Aan gifte van een ongeval". Indien de getroffene zeevarende is, moet de kennisgeving van het overlijden geschieden bin nen drie dagen na het bekend worden van het ongeluk aan de belanghebbenden. Zoo spoedig mogelijk na het ongeluk moet de hulp van een bevoegd geneeskundige worden in geroepen en de verzekerde is gehouden onder geneeskundige behandeling te blijven en de voor schriften van den geneesheer onafgebroken op te volgen, totdat het volkomen hersteld is. In ieder geval moet een geneesheer toegestaan worden den verwonde te onderzoeken, wanneer en zoo dikwijls zulks bilijkerwijze geeischt kan worden en de directie heeft eveneehs vrijheid om zoodanige genees- en heelkundige hulp te ver strekken als zij noodig acht. En elk bewijs hetwelk de Directie van tijd tot tijd zou kunnen eischen betreffende eenig ongeluk of verwonding op grond waarvan een eisch werd ingesteld zal haar zoo spoedig mogelijk nadat hiertoe het schriftelijk verzoek gedaan werd, worden gegeven. Ingeval van eenig ongeluk met doodelijken I DE TOCHT VAN LUITENANT KOPPEN.,. V -V.e'Ap De „Postduif" in Karachi. 7)i Luitenant Koppen seinde gisteren uit Ka rachi aan het Haagsche Aneta-kantoor: Wij' zijn om vier uur in Bushire opgestegen en na -en vlucht van 10 uren alhier geland. Afstand 1830 K.M. We hadden een goede reis en mooi we r. Er was groote belangstelling op het vliegveld. Morgen gaan we naar Allahabat. DRUK VERVOER TIJDENS DE OLYMPIADE VERWACHT Met ingang van 15 October zullen negen vlie geniers van Soesterberg gedetacheerd worden bij de K. L. M. Van deze negen vliegeniers zullen er in Mei 1928 zes als bestuurder bij de K. L. M. in dienst treden. Een en ander houdt verband met da plannen voor een geregelde luchtverbinding met Indië en 't te verwachten drukke vervoer tij dens de Olympiade te Amsterdam. Tevens kan worden medegedeeld, dat ver schillende militaire vliegeniers uit Soesterberg vermoedelijk reeds in het a.s. voorjaar naar Indië zuilen vertrekken om bij de afdeeling watervliegtuigen te Soerabaja ingedeeld te worden. :'J. _L.i Gistermiddag is de Junkers D 1230. ...j bij Schellingwoude gedaald Ij Gistermiddag om tien over half vijf zijn da Duitsche Oceaanvliegers Loose, Löwe en Starka met de Junkers D 1230 te Norderney gestart,- om te trachten via de Azoren den Atlantischen Oceaan over te steken. Dit 2000 K.M. lange trar ject zou in verschillende étappes in 14 uur afglegd moeten worden, waarbij als eerstq pleisterplaats was bedoeld Amsterdam. Ruim half zes streek het vliegtuig op het water van het marine-vliegkamp bij Schelling woude neer. De adjunct-stationschef van Schip hol, de heer Bouman, en personeel van de Luft- Hansa, alsmede eenige matrozen, waren ter; begroeting aanwezig. De inzittenden gingen naar het Victoria- hotel, terwijl Eet personeel op Schellingwoude de tanks bijvulde. Over hun verdere reis, die meer het karakter draagt van een onderzoekingstocht, hebben dis vliegers zich nog niet "in bijzonderheden uit gelaten. Zij willen afwachten, hoe de weers omstandigheden worden. De Junkers D 1230 is Van het G 24-type en voorzien van drijvers en een extra benzine-tank. Het wordt voortgedreven door drie motoren van 300 P.K. «j Een merkwaardigheid er van is, dat het voor zien is van een radio-installatie, waarmee ook geseind kan worden, als het toestel op het wa ter drijft, wat bij andere vliegtuigen niet kan als de motor stilstaat. Verder is het voorzien van een draadlooze peil-installatie om de rich ting te zoeken. Er zijn gummibooten aan boord en gummi ballons, die opgeblazen kunnen worden. Mochten de weersomstandigheden op de étappe AzorenNew Foundland niet gunstig zijn, dan is men voornemens via de Bermuda- eilanden te vliegen, waardoor de route aan zienlijk langer zou worden. afloop moet hiervan aan de Directie van do „Nieuwe Schiedamsche Courant" schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk i.adat het ongeluk aan belanghebbenden bekend zal zijn geworden. Het niet nakomen van een of meerdere der; in dit artikel genoemde verplichtingen, zal elke aanspraak op uitkeering voor belanghebbenden verloren doen gaan Alleen na overlegging van het nauwkeurig door hem en den behandele'nden geneesheer ingevulde aanvrage-formulier tot uitkeering, en ingeval van overlijden, van de doodakte, kan da belanghebbende aanspraak maken op de behan deling zijner vordering. De overgelegde stukken blijven het eigendom der Directie. De kosten der geëischte verklaringen komen ten laste van dengene, die de uitkeering aanvraagt. Alle bedragen, die krachtens deze verzekering verschuldigd zijn, zullen betaalbaar zijn ten. kantore van de „Nieuwe Schiedamsche Courant" slechts na ontvangst van eene door den recht hebbende geteekende quitantie. Van geen som, die verschuldigd is, zal interest betaald worden, ook niet in gevallen, waarin die anders volgens de wet verschuldigd zou zijn, terwijl de aansprakelijkheid voor uitbetaling van eenig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen een maand, nadat het is toegestaan geworden, Is ingevorderd. ARTIKEL 7. Alle geschillen, uit de verzekeringsvoorwaarden voortvloeiende, zullen beslist worden door éen onpartijdig, en bij gemeén overleg aan te wijzen scheidsman, dan wel door drie scheidslieden, waarvan door elk der partijen een aa.n te wijzen, welke twee scheidslieden gezamenlijk een derden tot hun voorzitter kiezen. Bi) weigering of bij gebreke van overeenstem ming geschiedt de benoeming der scheidslieden door den bevoegden rechter te Rotterdam. Beide partijen zullen in handen van den scheidsman of van den voorzitter der scheidslieden, een bedrag van 100, resp. 200 storten, om daaruit de kosten van de procedure te kunnen voldoen. Partijen zijn aan de uitspraak van den scheids man of der scheidslieden onderworpen als aan een uitspraak in het hoogste ressort. De kosten worden geheel gedragen door de partij, die in het ongelijk wordt gesteld. ARTIKEL 8. Het ontvangbewijs van den verzekerde óf van de erfgenamen van den verzekerde zal in ieder geval volledige kwijting ten gevolge hebben. Men het oog op de vaststelling der identiteit van den verzekerde moet deze bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam, hetzij door huwelijk of anderszins, daarvan ten spoedigste opgave doen voor het aanbrengen van wijzigingen in de registers van de „Nieuwe Schiedamsche Courant".

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 12