DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 50ste Jaargang Woensdag 5 October 1927 No. 14982 Dit nnmraer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS Bij of krachtens wetten of verordeningen Voorgeschreven en andere officieele at en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET DE MONUMENTEN-VERORDENING IIET LEVEN VAN ST. FRANCISCUS Lezing Kapelaan Goossens DE NIEUWE KOEMARKTBRUG WATEROVERLAST IN HET GORZEN KWARTIER LEIDSCHE UNIVERSITEIT AGENDA. KUNST-AGENDA. TE ROTTERDAM BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn Spiritus NIEUWE SCH1EDAMSCHE COURA Bureau s KOEMARKT 4, SCHIEDAM, Teleloon Intercommunaal no. 68085 Postbus no. 39 ABONNEMENTEN: per 8 maanden ƒ3.25. per maand ƒ1.10, per week 25 cent. Franco per post 3.75 per kwart- Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchèque en Girodienst 81440. AdvertentiSn16 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 ct. per regel. Kleine advertenties: 80 woorden 25 ct. elk woord meer 5 cL tot een maximum van 50 woorden. Kabouter adverU 5 reg. ƒ0.50,10 reg. ƒ0 76, 15 reg. Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering ƒ500 bij overlijden dooreen ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; 75 bij verlies van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; ƒ25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. De nitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam. Ingekomen is een verzoek van A. Gaan- öerse te Rotterdam om vergunning' tot op richting van een stoomwasseherij en strijk- inrichting In liet pand Buitenhavenweg 116 met een stoommachine van 10 P.K. en een stoomketel van 12 M2. verwarmingsoppervlak, drijvende 2 waschmaohines, 1 centrifuge en Oen muldemangel. Bit verzoek is met de bijlagen op de Secretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag den 19 October a.s., des voormidciïgs ten 11 ure, zal ten Raadhuize gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van dit verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, kan op de secretarie der gemeente, van de schrifuren die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis worden ge nomen. Volgens de bestaande jurisprudentie zijn biet tot beroep op eene beslissing ingevolge de Hinderwet gerechtigd zij, d6e niet over eenkomstig art. 7 dier wet voor het Ge meentebestuur of een of meer zijner eden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mon deling toe te lichten. Schiedam, 5 October 1927. GEMEENTERAAD VAN SCHIEDAM Voor de lezing', die gisterenavond dooi Kap. A. Goossens in den Kath. Kring gehouden is, Over het leven van St. Franciscus van Assisië, bestond van de zijde der leden van den R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedien den „St. Franciscus van Assisië" ruime be langstelling. Nadat de voorzitter een kort openingswoord gesproken had, werd het verslag voorgelezen 'an den Scliiedamschen afgevaardigde naar de groote demonstratieve vergadering, die op 18 Sept. j.l. te Zeist gehouden is. Het hoofdbestuurslid, de heer Hinterding, die mede ter vergadering aanwezig was, hield Vervolgens een kleine inleiding over de propa ganda, welke in Schiedam is ingezet. Spr. legde hier vooral den nadruk op de sa menwerking, die door de leden moet betracht Worden, teneinde te geraken tot een bloeiende anderafdeeling van den bond te Schiedam. Ver- Volgens spoorde bij de leden nog aan, hun ge- heele leven in te richten naar den geest van den H. Franciscus. Hierna was het woord aan Kap. A. Goossens, die een interessante lezing hield over het leven Van St. Franciscus van Assisië. Achtereenvolgens werden'o.a. behandeld: de °uders van St. Franciscus, het leven van den Heilige te Assisië, de stichting der Franeis- oanerorde en ten slotte Franciscus' heilig af sterven. Deze lezing werd geïllustreerd door een 36-tal lantaarnplaatjes, die door hun eenvoudige so berheid er toe bijdroegen, om een echt Fran- Oiscaansche stemming onder de aanwezigen te brengen. De laatste dagen hebben wij reeds meerma len „gymnastische oefeningen" van de nieuwe brug over de Lange Haven kunnen aan schouwen. Buitenstaanders, die uit dit op- en neerlaten der brug zouden concludeeren, dat het werk nu wel is voltooid, kunnen wij echter mede- deelen, dat het nog wel eenige weken zal duren, eer de officieele openingsdag daar is. Toch vorderen de werkzaamheden ziender- oogen. Zoo is men Maandagmorgen begonnen met de afbraak van de brugwachterswoning bij da oude Koemarktbrug, die gedurende den bouw dienst gedaan heeft als directie-keet. Dit gebouwtje is het laatste van de gebou wen, die bestemd waren om gesloopt te worden. To Leiden is gisteren geslaagd voor het can- didaatsexamen geneeskunde n:ej. A. W. Bokma, alhier. VERGADERING VAN 4 OCTOBER Voorzitter de Burgemeester, de heer A. J. Gijsen. Tegenwoordig zijn 24 leden. Afwezig de heeren van den Bovenkamp en van der Kraan; er is een vacature. Goedgekeurd worden de notulen van 24 Juni, 19 Juli en 22 Juli. De Voorzitter doet mededeeling van door Ged. Staten goedgekeurde Raadsbesluiten en voorts van de navolgende ingekomen stukken. De Voorzitter van het Centraal Stembu reau schrijven, waarin hij bericht de schrif telijke mededeeling te hebben ontvangen, dat de heer J. H. C. Schermijn zijn benoeming tot lid van den Raad dezer Gemeente aan neemt. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Van den heer E. G. van den Bovenkamp schrijven, houdende mededeeling, dat hij, in verhand met zijn vele andere werkzaamheden zijn functie van gemeenteraadslid wenscht neer te leggen. De VOORZITTER wijdt een woord van waardeering aan den aftredenden heer v. d. Bovenkamp en hoopt dat zijn werkzaamheden hem zullen veroorloven eens wee in den Raad terug te keeren (instemming). Van B. en W. aanbieding van het proces verbaal van de op 26 September 1927 plaats gehad hebbende opneming van kas en boeken van den Gemeente-Ontvanger. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Van B. en W. voorstel om de huurprijzen van de gemeentewoningen aan de Dwarsstraat 50, 52 en 56, thans resp. 2,85, 2,85 en ƒ3,30 bedragende, te verhoogen tot resp. ƒ3,25, ƒ3,25 en ƒ3,50. De heer COLLé (S. P.) zou liever niet wil len, dat de gemeente hier het slechte voor beeld geeft. Wethouder VAN VELZEN (R. K.) merkt op, dat deze woningen reeds lang te laag in huur zijn; voor deze woningen wordt thans een redelijke huurprijs gevraagd. De heer COLLé (S. P.')1 zal tegen deze huur- verhooging stemmen die z.i. niet gemoti veerd is. De WETHOUDER repliceert en betoogt dat ook met de verhooging de huur dezer wonin gen nog aan den lagen kant is. Het voorstel wordt met 2? tegen 2 stem men aangenomen. Van B. en W. voorstel om aan mej. J. M. Berck onderwijzeres aan school E, overeen komstig haar daartoe gedaan verzoek, met ingang van een door hun College nader te bepalen datum, eervol ontslag als zoodanig te verleenen Aldus wordt besloten. Van B. en W. schrijven, waarbij wordt aan geboden de rekening over 1926 van het Wo ningbedrijf, bestaande uit de Rekening van Kapitaalontvangsten en -uitgaven, de Nota van Winst en Verlies en de Balans over 1926. Wordt gesteld in handen van de commissie voor het onderzoek der rekeningen. Van de commissie voor het grondbedrijf schrijven waarbij wordt toegezonden het ver slag van het grondbedrijf over het jaar 1926. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Van de commissie voor de gemeente-reini ging schrijven, waarbij wordt toegezonden het verslag van den Reinigingsdienst der Ge* meente Schiedam over het jaar 1926. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Van de bouwvereeniging „Eendracht" aan bieding van bet veertiende jaarverslag over 1926—1927. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Van den heer J. T. A. van Vulpen en an dere bewoners van de den Bommelschestraat, adres, waarin zij er op aandringen een ein de te maken aan den onhoudbaren toestand, waarin het gedeelte gelegen tusschen de ach terzijde van genoemde straat en de Lekstraat verkeert. Wordt behandeld bij punt 18 der agenda. Van de bewoners en-of eigenaren van wo ningen aan de Puttershoeksche- en Strijen- schestraat en omgeving adres waarin zij er op wijzen, dat tengevolge van onvoldoenden afvoer van hemel- en rioolwater een toestand in genoemd stadsgedeelte is ontstaan, welke bij regenbuien van eenige beteekenis onmid dellijk een zoodanigen vorm aanneemt, dat van een overstrooming kan worden gesproken en waarin zij er met klem op aandringen in dezen noodtoestand te voorzien. Wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Van de St. Willibrondusstichiljng adres, waarin zij verzoekt haar, overeenkomstig ar tikel 74 der L. O.-wet, de voor den verbouw van de bijzondere lagere school aan de IJs- Selmondschestraat benoodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken. Wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Van den Schiedamschen Bestuurdersbond, adres, waarin hij verzoekt, op grond dat hij van meenlng is, dat de werkloosheid in het a.s. winterseizoen niet belangrijk minder zal zijn dan het voorgaande. B. en W. te machti gen aan de werkloozen een toeslag op de brandstoffen te verleenen. Wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Ageisua Aan de orde is: 1. Onderzoek van den geloofsbrief van het benoemd verklaarde raadslid, den heer J. II. C. Schermijn (R.K.). De commissie, voor dit onderzoek benoemd, adviseert tot toelating van den heer Schermijn als lid van den raad. Aldus wordt besloten. 2. Aanbeveling van B. en W. ter benoeming van een gedelegeerd lid der gemeente in het bestuur var- de Vereeniging „De Huishond- en Industrieschool voor Schiedam en Omstreken", ter voorziening in de vacature, ontstaan dooi de beëindiging van het raadslidmaatschap van den heer J. H. Evers. Aanbevolen worden: 1. de heer J. G. v. Dorp, 2. de heer T. Slavenburg. Benoemd wordt de heer v. Dorp. 2 a. Voorstel van B. en W. tot overplaatsing van: a. den heer J. J. Rozendal, hoofd van School K, naar School G 2; en b. den heer C. Scherpenisse, hoofd van school H, naar School K. Aldus wordt besloten. 2 b. Voordracht van B. en W. ter benoeming van een hoofd van School H (Prins Maurits- straat). Voorgedragen worden heeren: 1. C. P. van Huiten, 2. A. van Toledo, 3. D. Hoek. De heer COLLé (S.P.) vraagt of ook niet- Schiedammers, wachtgelders hebben gesollici teerd. De heer v. NOORDENNEN (C.D.) vraagt waarom is afgeweken van de voordracht vau den inspecteur van het onderwijs. WethouderD E BRUIN (S.D.A.P.) antwoordt, dat de minister ontheffing heeft verleend van de verplichting wachtgelders te benoemen. Wat de vraag van den heer van Noordennen betreft, merkt de wethouder op, dat de inspecteurs met deze voordracht, eerst met de namen en later ook met de volgorde accoord zijn gegaan. De heer VAN NOORDENNEN had gaarne het rapport van den inspecteur van het onder wijs gezien. De WETHOUDER merkt op, dat wanneer die rapporten ter inzage worden verstrekt, de inspecteurs niet steeds zoo onbevangen hun oordeel zullen neerschrijven. Benoemd wordt de heer Van Huitën met 14 van de 23 uitgebrachte stemmen. 2 c. Voorstel van B. es W. tot benoeming ter vervulling der tijdelijke vacature tot 1 Mei 1928, voor een leeraar in Natuurlijke Historie aan het Gymnasium, ontstaan door uitzending van den heer Funcke naar Ned.-Indië. Door Curatoren worden aangevolen: 1. de heer F. J. Huisman, te Rotterdam; 2. mej. E. Koker, te Bilthoven. Benoemd wordt de heer Huisman met 22 van de 24 uitgebrachte stemmen. 2 «1. Aanbeveling van B. en W. ter benoeming van mej. J. Bosma te Vlaardingen tot onder wijzeres in fröbelen aan den cursus tot oplei ding van bewaarschoolonderwijzeressen, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het vertrek van mej. T. v. d. Stadt. Mej. J. Bosma wordt benoemd. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegrooting dienst 1927. Model D. 100. Wordt goedgekeurd. 4. Voorstel van de commissie voor het onder zoek der rekeningen tot goedkeuring van de rekening over het boekjaar 19261927 van de: Bouwvereeniging „Eendracht"; over het jaaT 1926 van: de Arbeidex-swoning- bouw Vereeniging „Schiedam Vooruit"; de Ver eeniging „Volkshuisvesting"; het Burgerlijk Armbestuur; de Gemeente-Reiniging; het Al gemeen Handels Entrepot; de Openbare Lees zaal en Bibliotheek; het Gemeente-Ziekenhuis; de Gemeentelijke Fondsen; Gemeentewerken; het Grondbedrijf; het Stedelijk Museum; de Gasfabriek, de Drinkwaterleiding en het Elec- triciteitsbedrijf. Overeenkomstig het vooi-stel worden de reke ningen goedgekeurd. 5. Voorstel van B. en W. om hun college te machtigen tot het doen hakken van de daar- voor in aanmerking komende beplanting in het Volkspark en tot het onderhands verkoo- pen van het afkomende materiaal. De machtiging wordt verleend. 6. Voorstel van B. en W. om hun college te machtigen tot onderhandsche verhuring op door hen te stellen voorwaarden, aan S. Brouwer en N. Kramer Freber of anderen van een gedeelte van de voormalige boerderij aan de Hoofdstraat 85, tegen een huurprijs van ƒ6 per week. De machtiging wordt verleend. 6 bis. Voorstel van B. en W. om hun college te machtigen tot onderhandsche verhuring op door hen te stellen voorwaarden van A. van der Gaag, alhier, of anderen, van het pakhuis „Padang", aan den Buitenhavenweg, zulks te gen een huurprijs van 50 per maand. Aldus wordt besloten. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit van 19 Augustus 1927 tot ver koop aan den heer J. Noback te Rotterdam, van een perceel bouwgrond aan de Aleidastraat O.Z., in dien zin, dat het terrein bebouwd mag worden met 3 étage-woningen, bestaande uit beganen grond en 3 verdiepingen. De heer SCHEURKOGEL (C.H.) meent dat de etagewoningen wel erg worden opgevoerd; de straat zal er z.i. niet op verbeteren. De heer v. WAARDENBERG (S.D.A.P.) kan zich niet herinneren, dat dit bouwplan in de commissie van den woningdienst is geweest. Wethouder VAN VELZEN (R.K.) merkt op, dat toen het bouwplan in den woningdienst behandeld werd, de twee-verdiepingen-bouw was goedgekeurd. Doel van dit voorstel is slechts de voorwaarde van gronduitgifte met de bouw vergunning in overeenstemming te brengen. Wethouder HOUTMAN (V.B.) merkt op, dat verschillende bouw in deze straat moeilijk zal zijn te voorkomen. De directeur en spreker zijn van meening, dat tegen gedeeltelijken hoog bouw hier geen bezwaar is. De gemeente is blij, dat deze grond aan de markt is, nu de eerste bouwer in gebreke is gebleven. Het uiterlijk van de straat zal door dezen hoogbouw niet benadeeld worden. De diepte van den bouwgrond is zeer scha delijk voor de bouwers. Wethouder DE BRUIN (S.D.A.P.) vraagt of hier nu drie verdiepingen worden gezet op de parterre-verdieping of twee verdiepingen. Is het laatste het geval, dan zal de raad geen bezwaar maken. Wethouder VAN VELZEN (R.K.) heeft de stukken nagezien en bevonden, dat het plan nog niet door den woningdienst is geaccepteerd. Spr. zou eerst de zaak nog eens in den Wo ningdienst willen behandelen, terwijl als het woningtype door den woningdienst is geaccep teerd, de raad het voorstel der gronduitgifte nog eens in behandeling krijgt. Het voorstel wordt aangehouden. 8. Voorstel van B .en W. tot verkoop van diverse pei-ceelen bouwgrond: a. tot verkoop aan den heer T. den Ouden Sr. te Rotterdam of zijn meester van een per ceel bouwgrond, gelegen aan den Vlaardinger- dijk tusschen de Fabristraat en de Nieuwe Ha ven, ter lengte van ongeveer 60 en ter diepte van 30 M„ tegen den prijs van 15 per M2., ter bebouwing met beneden- en bovenwoningen. b. Idem tol verkoop aan den heer J. J. Stolk te Voorburg van een strook grond, gelegen naast het hem in eigendom toebehoorend pand aan de Nieuwe Maasstraat no. 5, ter breedte van 1 M. en ter diepte van circa 20 M., tegen den prijs van 16.50 per M2., met bestemming als achteruitgang voor den naastgelegen wo ningen. c. Idem tot verkoop aan den heer J. J. Stolk te Voorburg van de strook grond, gelegen tus schen de rooilijn van de Groenelaan en de tus schen de Ploegstraat en de Houtstraat gelegen woningen aan de Groenelaan, ter oppervlakte van pl.m. 67 M2., tegen den prijs van ƒ750 in totaal, met bestemming tot uitbreiding van de achtergelegen woningen. d. Idem tot verkoop aan den heer H. Gabel q.q. van een perceel bouwgrond aan de Nieuwe Maasstraat N.Z., ter breedte van pl.m. 10 M. en ter diepte van pl.m. 20 M„ tegen den prijs van ƒ16.50 per M2„ ter bebouwing met twee beneden- en bovenwoningen. e. Idem tot verkoop aan den heer H. Gabel q.q. van een perceel bouwgrond aan de West- Frankelandschestraat N.Z., hoek Jacob van Len- nepstraat O.Z., ter breedte van pl.m. 21.70 M. en ter diepte van 20 M. tegen den prijs van 16 per M2„ ter bebouwing met 4 panden, wel ke bestaan uit beneden- en bovenwoningen en recht van voorkoop van een aangrenzend perceel. f. Idem aan den heer H. Gabei q.q. van een perceel bouwgrond aan de West-Frankelandsche straat Z.Z., hoek Vondellaan W.Z., ter breedte van 20 M. en ter diepte van 21 M., tegen den prijs van ƒ16 per M2„ ter bebouwing met 4 beneden- en bovenwoningen en recht van vooi'- koop van een aangrenzend perceel. g. Idem aan den heer H. Gabel q.q. van een perceel bouwgrond aan de Vondellaan O.Z., hoek Graaf Florisstraat N.Z., ter breedte van 44 M. en ter diepte van 21 M., tegen den prijs van 16 per M2„ ter bebouwing met 7 beneden en bovenwoningen en één heel huis op den hoek van de Graaf Florisstraat en recht van voorkoop van een aangrenzend perceel. h. Idem aan den heer P. Huijskes q.q. van een perceel bouwgrond aan de Graaf Floris straat Z.Z., ter "breedte van pl.m. 25.50 M. en ter diepte van 20 M., tegen den prijs van 15.50 per M2„ ter bebouwing van 4 kleine heeren huizen. i. Idem aan den heer H. Gabel q.q. van een perceel bouwgrond aan de Jan van Avennes- straat, hoek Dirk van Wassenaarstraat, ter rbeedte van pl.m. 28 M. en ter diepte van 21 M., tegen den prijs van 16 per M2. ter bebou- De heer VAN NOORDENNEN (C.D.) komt wing met beneden- en bovenwoningen, op tegen den verkoop van perceelen, welke tot speculatie met gemeentegrond leidt. Wethouder HOUTMAN (V.B.) betoogt dat het niet de bedoeling is, dat met deze gron- 's Maandags, repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius, 8 uur, R.K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Dam* club I. D. O., Patronaatsgebouw Lange Hui ven; aanvang 8 uur. lederen Dinsdagavond clubavond R. K. S. „Excelsior". Gebouw R. K. Kring. Dinsdags: repetitie R.K. Mannenzangvereeni* ging St. Caecilea, half 9, R. K. Volksbond! bestuursvergadering R, IC Metaalbewerkers- bond „St. Eloy", Gebouw R. IC Volksbond. St. Joris Dole, Stedelijk Museum. Geopend eiken Zaterdag van 25 uur. Vrijdag 7 October, Vergadering R. K. Metaalbewerkersbond St. Eloy; gebouw R. K. Volksbond. Zaterdag 8 October Feestavond Schiedamsche Zwemclub, half 8, uur, gebouw R. K. Volksbond, Lange Haveii. Zondag 9 October Soirëe amusante van de R. K. Tooneelver- eeniging St. Servatius. Gebouw R. K. Volkjï- bond. Maandag 10 October Feestelijke herdenking vierde lustrum van „Katholiek Leven". Gebouw Musis Sacrunïlj aanvang 8 uur. Gebouw St. Josephgezellen, R'dam, op voering vap „Freuleke" van Horman HoeJivlnk, door de R. K. Scihiedamsche Tooneelclub. Woensdag 12 October Ledenvergadering R. K. Bond van Handel^-, Kantoor- en Winkelbedienden, Gebouw „Kath. Kring". Aanvang half negen. 5 Oct.: Groote Schouwburg, Het Politie- raadsel (Rott. Hofst.tooneel), 8 uur (voor vol wassenen). 7 Oct.: Groote Schouwburg, Hof joden (Rott. Hofst.tooneel), 8.15 uur. Dagelijks: Circus-Schouwburg, De onbe kende soldaat (Spree-gezelschap), 8 uur (voor volwassenen). Tivoli-Schouwburg, De Pastoor van Neuvillette (Nw. Rott. Tooneel), 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 6 dezer in: Thalia (voor volwassenen)Royal (voor volwassenen)Cor so (voor volwassenen). SCHIEDAM, 6 Oct. Officieele noteeriug van de Commissie uit de Kamer van Koop handel. i Moutwijn 46 pet. ƒ15.50. Namens de commissie voor de noteerltffe H. J. JANSEN. SCHIEDAM, 5 Oct. Men noteert voor melasse spiritus 100 pet ƒ34.per H.L. Ruwe graanspiritus 60 pet. 17.per H.Ii Spoeling Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied, Spoelingvereeniging", Heden 1.90 per ketel. den zou worden gespeculeerd. De makelaar tracht slechts den door B. en W. vastge- stelden prijs te bedingen. We bevoi'deren hiermee den handel in onze gronden. Het grondbedrijf heeft niet de bedoeling gronden vast te leggen vooi' de gemeente. Het voorstel tot vei'koop wordt goedge keurd. 9. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot onderhandschen aankoop van E. A. Bleik- sloot, geb. Noordzij, van het huis met erf en grond aan de Van Leeuwenhoeckstraat 40, voor de som van 2500. Hiertoe wordt besloten. 10. Voorstel van B. en W. tot het ver leenen van een crediet van 45000 op perceel 37 van het Grondbedrijf, voor rioleering en bestrating van de Vondellaan en gedeelten van de West Frankelandschestraat, Dirk v. Wassenaarstraat en Graaf Florisstraat. Het crediet wordt verleend. 10 bis. Voorstellen van B. en W. tot het verleenen van een crediet van 6000 om de werkverschaffing op kleinen schaal in stand te kunnen houden. De heer v. WAARDENBERG (S.D.A.P.); merkt p, dat het voorstel wel erg schriel is. Willen B. en W. de werkverschaffing in likwidatie doen gaan, dan moeten ze het duidelijker zeggen Spr. vraagt of niet wat meer gedaan kan worden, dan op het oogen- blik aan werkverschaffing gebeurt. Den heer COLLé (S.P.) lijkt het onge- wenscht op deze wijze voort te gaan. Als ei- karweitjes zijn, worden er werkloozen ge nomen en dien betaalt men half loon. De heer HOUTMAN (V.B.) antwoordt dat het crediet niet grooter is, omdat op het oogenblik geen groot werk in uitzicht is. Het is niet zooals de heer Collé het voor-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 1