laatste berichten. w- DONDERDAG 6 OCTOBER 1927 EERSTE BLAD PAGINA 3 JUBILEUM-CON GERT CONSERVATORIUM GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Welpen R. K. P., Troep II (Linker Maasoever) Welpen DE POGING TOT INBRAAK ïn de gasfabriek Duyststraat ROTTERDAMSCHE RECHTBANK Terwiile van onderdak Diefstallen R. K. S. V. SPARTAAN CORRESPONDENTIE Uitspraken BEROOFD Appèlzaak ONGEVALLEN O. R. uit de Schalkburgerstraat is op den Parallelweg onder een sleeperswagen geraakt. Met een gebroken linkerbeen en inwendige kneu zingen werd hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. FIETSENDIEFSTALLEN BEDWELMD DOOR GAS NED. DAMBOND DISTRICT R'DAM BURGERLIJKE STAND PAARDENSPORTVEREENIGING „ROTTERDAM". UIT H1LLEGERSBERG BRAND IN EEN WAGON STROO Hedenmorgen te ongeveer half twaalf uur is op het handelsterrein, gelegen aan de Ceintuur haan, een wagonlading van plus minus 15.000 kilogram stroo in brand geraakt. De wagon stond tegenover de kolenloods van de firma M. van Rooy, welke onmiddellijk door de vlam men werd aangetast. SCHEEPVAART li MARKTBERICHTEN. POSTVLUCHT AMSTERDAMINDK De eerste pech NA ACHT JAREN GEARRESTEERD DE GESCHIEDENIS HERHAALT ZICII Het .Tankervliegtuig in zee gevallen* j al J I DOODELÏJK MIJN-ONGELUK. J 'lil WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM Op liet Jubileum-concert van 3 October a.s. ter viering van bet tienjarig bestaan van het Conservatorium sullen medewerken, bebal.e de bekende zangeres Anna El-Tour, die op dezen avond voor het eerst in Nederiand op- treodt- prof. A. Schmuller, viool; Max Oiobio de Castro, cello; Willem Andriessen en rheo van der Plas, piano; J. Tesmk, kleme Lom. Om zullen worden uitgevoerd liederen van Landré, Kerrebijn, Frenzel Wegener Koopma^ en Moussorgsky; cello sonate van W. FM«- Rhapsodie van Sastelnuovo Tedesco enJf^e vioolsonate van Bern. Wagenaar als eerste mt voering te Rotterdam en sonate voor viool, piano en kleine trom van Lopatnikoff als eer- ste uitvoering in Nederland. Na afloop van het concert wordt de gelegenheid aangeboden de directie te complimenteeren. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs kwanmn over d° maand September 1927 in 10.3*0 aan biedingen van werkzoekenden 3640 van werkgevers en kwamen 2695 Pla^ng®e_ tot stand. Over de maandAugustus 19 droegen deze cijfers resp. 10.537, 338b en Aan het einde der maand September 1927 waren nog in behandeling on aanvragen van werkgevers, terwijl nog ingeschreven stond'^ 11.419 werkzoekenden, waarvan Oehoorden to de beroepsgroepen: fabricage van ^eweik elas kalle en steen 8, bewekmg van diamant 1 boek- en steendrukkerij 101, bouwbedrijven 1432, chemische nijverheid 7, hout, kurk en stroobewerking 229, kleeding en reiniging 19o. kunstnijverheid 3, leder, wasdoek en cao 42, bewerking van metalen 1803, papier o textielnijverheid 24, fabricage van gas en elek triciteit 33, bereiding van voedmgs- en geno - middelen 497, landbouwbedrijven 80, waren handel 637,'verkeerswezen 1860, bank, credie en verzekeringswezen 89, vrije beroepen 851, onderwijs 1, verpleging en verzorging 3, huise lijke dinsten 882, havenarbeiders 410, onge schoolde werkkrachten 2205. R. K. PAD'VINDERSWEEKPROGRAMMA Troep I (Rechter Maasoever) Vrijdag 7 uur wigwam, tamboers en hoorn- blazersles, fiets medebrengen. Zaterdag: Zwaluwen en Vossen, half vier Plan C. oefening Oude Plantage. Otters 4 uur wigwam, schoonmaken; 7 uur zwemmen Over dekte, Tuinderstraat voor de 3 patrouilles. Denk om de 3e klasse-kaarten, papier en pot lood. Zondag 10 uur aantreden Plan C, groote oefe ning richting Rhoon, geld voor bootje en con tributie medebrengen, pl.m. 5 uur thuis; 8 uur eere-raad bij de Ondesonk. Dinsdag 79 uur leidersraad wigwam. Donderdag 7—9 uur wigwam. tonnetjes verven en afmaken. Troepsadres Pieter de Raadtstraat 28 a, waar nieuwe leden zich kunnen aanmelden. Aalmoe zenier Kap. J. Schiphorst, Nieuwe Haven 145. Zaterdag 3 uur roode en witte nest aantre den Plau C. Bruine en grijze nest 3 uur aan treden Delftsche Poort. Afleggen van vak insignes tot 6 uur. Zondag 8% uur aantreden Plan C. Algem. H Communie in de St. Laurentiuskerk10 uut tocht naar 't land van Terbregge. Regenjas en brood medebrengen. Dinsdag geen figuurzagen; de avond aaar- voor wordt nadeT bekend gemaakt Akeela: G. Faay, Koornmarkt 42, Delft. Zgterdag 8 October 7 uur padvinders en voor trekkers, aantreden Afrikaanderplein vooi avondoefening. Zondag 9 October 3 uur gasfabriek, oe.enmg richting Kralingen, 6 uur thuis. Zaterdag S October 2% uur gasfabriek. Zondag 9 October 11 uur bij Wilhelminakerk, 1 uur thuis. Strafzitting van 6 October Heden stond terecht de 26-jarige N. C., gedetineerd en recidivist, terzake van het feit dat hij op 2 September bij een Restaura teur op. de Gedempte Vest een ruit had in gegooid. N. G. had zich zeif daarna hij de politie aangegeven. Verdaöhte verklaarde het misdrijf gepleegd te hebben om onderdak te krijgen. Hij had al geruimen tijd zonder middelen van be staan rondgezworven. Als getuigen werden gehoord de politieagent J. J. Stichter en de restaurateur de heer A. J. "Wolf. De officier mr Schutter, vestigde er do aandacht op dat dergelijke gevallen tegen woordig veel meer voorkomen en noemde het een schande dat voor dergelijke doel einden dikwijls kostbare ruiten worden uit gekozen. Spreker eischte ter zake van ver nieling zes maanden gevangenisstraf en ter zake van landlooperij drie dagen hechtenis en opzending naar een Rijkswerkinrichting voor de tijd van drie jaar. De verdediger, mr. W. Schenk, riep de clementie der rechtbank in. Uitspraak 20 October as. Tegen den 28-jarigen G. do V. die terecht stond ter zake van het feit dat hij op 2 September j.L een vat jenever had weg genomen, dat onbeheerd op de Leuvehaven stond, eischte de officier een gevangenis straf van één jaar. Uitspraak 20 October. Tegen den 19-jarigen J. L., gedetineerd, terecht staande terzake van het feit dat hij op 6 Augustus op het Beursplein een rijwiel had gestole'n ten nadeele van den heer C. v. d. Plas, eischte de officier een gevange nisstraf van 4 maanden. Beklaagde's raadsman, mr. Cleyndert, be pleitten clementie. Uitspraak 20 October. De officier heeft verder geëischt tegen den 43-jarigen J. C. B., gedetineerd en recidivist, die terecht stond ter zake van het feit dat hij op 20 Juli in de Wijnstraat van een wagen, toebehoorende aan W. A. van Mastrigt, eeuige potjes boter had weggenomen, een gevangenisstraf van zes maanden. De verdediger mr. L. A. Donker drong aan op een zeer korte gevangenisstraf. ONEERLIJKE KASSIER Verduistering van ongeveer 42 snillc Verder stond terecht de 41-jarige A. J. R., thans gedetineerd, kassier bij de firma J. F. Versloet Co., alhier, terzake van het feit dat hij in de jaren 1923 tot 1927 ongeveer 42.000 ten nadeele van deze firma had verduisterd. In Augustus 1927 had men eerst een foutieven post ontdekt. Men is toen verder gaan zoeken en men ontdekte dat verdachte steeds bescheiden verhand houdende met de kas vervalscht had. Als getuigen werden gehoord de heer F. A. Versloet, firmant der firma, en de boek houder, de heer L. A. Kroon. De officier, requisitoir nemend, wees op de zeer antipathieke houding die verdachte in deze zaak heeft aangenomen. Gezien het groote bedrag, waarom het hier gaat meen den de officier een zeer ernstige straf te moeten eisctaen. Spreker requireerde een gevangenisstraf voor den tijd van vier jaar. De verdediger mr. J. J. Mijs, ging be klaagde's levensloop na en wees op het onge lukkige huwelijksleven dat hij heeft gehad, ongetwijfeld een van de oorzaken die ver dachte tot misdrijf hebben gebracht. Volgens spreker bracht ook de wijze van administratie bij de firma Versloet een groot gevaar mee voor verdachte. Verdachte had zeilf gevraagd daarin verbetering aan te brengen, maar dit voorstel was door de directie ver worpen. Volgens spreker is verdachte wel degelijk bereid het tekort aan te zuiveren, indien hem daartoe de gelegenheid wordt openge steld. Op gTond van een en ander riep spreker de clementie der rechtbank in. Uitspraak 20 October a.s. Op de Maandag j.l. gehouden ledenvergade- ring werd liet bestuur als volgt samengesteld. D.Re court, voorzitter; C. Dalmeijer, le secre taris; M. van Ooijen, le penningmeester; N. van Velzeu, 2e secretaris; A. Wagemakers, 2e penningmeester; Jos. van Ooijen, comm. van materieel; F. Mentink, alg. commissaris. Op Zondag 2 October werden de volgende resultaten bereikt: Geler I--Spartaan 10 Spartaan 'II—St. Bodewijk I 2—4; Spartaan III- Geler IV 4—4. over- daar De 23-jarige los-werkman H. D. is gebracht naar het Huis van Bewaring, hij ervan wordt verdacht zich in den nacht van 29 op 30 September JA te hebben schul dig gemaakt aan poging tot inbraak in het bijkantoor deT Gasfabriek aan de Duyst straat. D. was, bijna onmiddellijk na het ontdek ken door de politie van de poging tot in braak, in de buurt aangehouden. Bij fouil leering werden op hem een viertal inbrekeTS- werktuigen gevonden, waarvan er twee in zijn sokken en twee in zijn heed verstopt waren. Bij de inbraak was reeds een deurtje ge forceerd en een slot geopend, doch door de toevallige omstandigheid, dat het Lipsslot op deze deur op bijzondere wijze was beveiligd, werd verhinderd, dat men verder kon bin nendringen. Hoewel hij ontkent, acht men bewijzen genoeg voorhanden om hem in arrest te houden. J. A., alhier. „Zilvervossen en Edelpels- dierenteelt", orgaan van den Ned. Bond van zilvervos- en edelpelsdierfokkers; uitgegeven te Leende (N.-B.). C. 1 a. hij niet dronken, verklaarde deze getuige. De officier, mr. C. D. H. Schutter, requisi toir nemend, achtte het ten laste gelegde bewezen, en vroeg bevestiging van het vonnis van den kantonrechter De verdediger, mr. W. F. M. Bosschart, pleitte vrijspraak, subs, oplegging van een straf zonder de bijkomstige bepaling, die verdachte de uitoefening van zijn beroep onmogelijk zou maken. Uitspraak 20 October. De rechtbank heeft lieden veroordeeld; Den 24-jarigen N. D., gedetineerd en recidivist die terecht stond ter zake van het feit dat hij op 31 Juli in de Calandbar aan den Hilledijk C. v. d. Linden met een scheermes een snede in den rug had toege bracht tot een gevangenisstraf van 8 maan den. De 30-jarige Ph. D., die v. d. Linden zou gestompt hebben, werd vrijgesproken. Terzake van een ander geval van mishan deling dat verdachte N. D. zou gepleegd hebben, werd deze vrijgesproken. de 28-jarige Duitsche matroos F. N. K., verdacht van diefstal van een rijwiel ten na- de 22-jarige A. v. d. W„ gedetineerd, werd den 22-jarigen A. v. d. "W., gedetineerd, werd wegens heling van een rijwiel tot een gevange nisstraf van 5 maanden met aftrek van pre ventief veroordeeld; de 34-jarige Duitsche loswerkman G. J., ge detineerd, wegens diefstal van eenig geld en enkele sieraden ten nadeele van juffrouw W., tot een gevangenisstraf van zes maanden; de 26-jarige N. W. L„ kantoorbediende, we gens verduistering van 750 ten nadeele van de N. V. Vereenigd Expeditiebedrijf tot een gevangenisstraf van 8 maanden voorw., met een proeftijd van 3 jaar; de 21-jarige C. B., die op 7 Maart j.l. door onvoorzichtig rijden met een vrachtauto den 28-jarigen hesteller A. C. van Kleef aangere den had, werd tot een hechtenis van twee we ken veroordeeld. Mej. J. B. wonende in de Kegelstraat is gis teren in een winkel op de Hoogstraat beroofd van haar tasch met 100 gulden Inhoud. In hooger beroep stond terecht de chauf feur S. P. D„ alhier, appellant van een vonnis van den kantonrechter, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet was veroordeeld tot 4 dagen hechtenis en verbod om als chauffeur werk zaam te zijn voor den tijd van vier jaar. Verdachte had in den nacht van 12 op 13 December van het vo-rige jaar, eenige late feestgangers in zijn autobus vervoerd." Komende van de Korte Hoogstraat, zou verdacht eerst links oyef het trottoir hebben gereden, daarna scliuin-recMs den weg zijn overgestoken en tegen het pand 392 terecht zijn gekomen waardoor een etalagekast werd vernield. Verdachte verklaarde geslipt te zijn, waar door hij het trottoir was opgereden. Hij had toen het stuur omgegooid om weer op den weg te komen maar door een defect in de stuurinrichting was de wagen recht door gereden en tegen het huis terecht gekomen. Op de zitting Week dat verdachte 's mid dags om drie uur in dienst was gekomen, en dat hij toen het ongeval geschiedde, reeds dertien uur aan een stuk werkzaam was geweest, 's Avonds had hij' een paar glazen bier gedronken. Als getuigen werden gehoord twee chauf feurs die met verdachte in den auto hadden gezeten en twee politieagenten, die het spoor dat de auto op de natte weg had getrokken, hadden nagegaan. De chauffeurs verklaarden gevoeld te hebben dat de wagen geslipt was, de agenten echter meenden dat hier van slippen geen sprake was geweest. Op een vraag van den president, ontkende verdachte dronken te zijn geweest. De officier, mr. Schutter, maakte den president er op opmerkzaam dat, toen ver dachte wilde gaan rijden, een der chauffeurs tegen hem had gezegd: „Simon, bedenk wat je gaat doen." Getuige a décharge van Gooi, caféhouder, verklaarde dat verdachte in zijn café was geweest, Toen verdachte in de bus stapte, was Ten nadeele van C. T., wonende in de Buitenhofstraat is in de 2e Lomibardstjraat een fiets gestolen. De 21-jarige kantoorbediende J, J. v. D., wonende in de Meester Willemstraat, deed aan gifte van diefstal van zijn fiets, welke hij voor de arbeidsbeurs op de Zuidblaak had neergezet. Gisterenmiddag te kwart over twee vond men mej. G. v. d. P.M. bewusteloos in de Briel- sche laan liggen. De vrouw was bedwelmd door gas, dat uit een buis onder den vloer lekte. Zij is door een dokter bijgebracht. Gisteravond werd de hoofdklasse-competitie voortgezet met den wedstrijd Rotterdam 't Westen. Rotterdam won als volgt: Rotetrdam 't Westea 1. D. H. Möllenkamp—H. T. v. Driel 11 2. A. C. de Wit—-R. F. de Haan Jr, afgebr, 3. M. de Boer—J. Horstman 20. 4. N. N.D. 'Wiersma 11. 5. J. H. G. Möllenkampde Bruyn 1—1. 6. A. HagenaarsB. C.Klijn 11. 7. H. E. E. DehnertJ. v. d. Wilk 20, e 8. J. BulierK. F. de Haan Sr. 2—0. 9. P. H. IdzerdaL. B. Rollof 2—0. 10. Ph. J. HamD. Barnauw 20. Voorlcoplg totaal 144. Donderdag voortzetting. Aangiften van 5 October. GEHUWD: J. L. Derwort 24 j. en B. v. <1. Woude 29 j. N. G. de Graaff 26 j. en Z. van Kaalte 21 j. J. H. Walop 27 j. en C. J. v. d. Laan 25 j. H. J. Kiem wedr. 80 j. en C. Marthünse wed. 63 j. LJ- Timmers 34 j. en A. J. S. Mick wed. 31 j. J. Nagtzaam wedr. 59 j. en A. C. Dumont wed. 64 j. J. R. Bijster wedr. 34 j. en W. de Klerk wed. 44 j. A. Friedenberg ges. 39 j. en J. L. Verstraaten wed. 37 j. F. Voogt wedr. 71 j. en G. M. A. Brinkhaus wed. 69 j. H. G. M. Feij 28 j. en V. J. Bakker 30 j. C. Nieuwkoop 26 j. en A. Montfoort ges. 24 j. P. J. H. de Leeuw 26 j. en A. H. Lentinlc 22 j. R. Rennings 20 j. en C. G. Henderson 22 j. J. M. Bruggemann 21 j. en G. A. Mulder 17 j. S, Rulo ges. 21 j. en H. A. M. V. d. List 21 j. J. Spruijt 20 j. en A. Nieuwpoort 19 j. W. v. Glersbergen 22 j. en J. H. A. v. Gent 22 j. W. F. Schuller 22 j. en P. R. Scherbeün 22 j. A. B. v. Weijgerden 26 j. en M. Hagenaars 24 j. J. H. Mosheuvel 28 j. en A. H. Kuijpers 24 j. F. Oostdijk 27 j, en M. A. Bodde 22 j. A. v. Maaren 30 j. en N. v. d. Voorde 38 j. J- G. Grinn 21 J. en A. C. Aart so 20 j. H. Chabot 33 j. en A. Tolenaars 20 j. J. W. N. Elfferich 27 j. en G. Verbon 27 j. W. Kleiman 23 j. en A. Riem 20 j. P. F. Ermers 26 j. en M. H. v. Zanten 27 j. M. J. v. d. Sanden 28 j. en J. A. Snijders 28 j. H. v. d. Klugt 29 j. en J. J. H. Peulen 29 j. C. Stolk 25 j. en A. H. Confurius 22 j. J. H. Kouwen 26 j. en K. v. Straten 23 j. J. P. Kok wedr. 41 j. en J. de Rok wed. 40 j. A. Baars 42 j. en F. S. J. Vercauteren wed. 40 j. B. de Waal 35 j. en A. M. Harteveld 24 j. J. Visser 27 j. en A. Kool 22 j. L. den Outer 27 j. en C. A. Vrijenhoek 26 j. B. J. Köhler 26 j. en J. G. J. Vogel 22 j. T. K. Stip 23 j. en J. A. Verweü 20 j. L. Arbman 25 j. en J. Homelink 24 j. B. E. Reijnierse 24 j. en A. Verloop 20 j. C. H. W. Twigt 32 J. en A. W. Nederlof ges. 40 j. A. Tupker 24 j. en A. H. Stolk 27 j. P. v. d. Klooster 23 j- en H. M. v. d. Lugt 23 j. j, F. de Ronde 37 j. en A. P. Verschuren 33 j. L. L. F. v. Zoelen 38 j. en C. H. Rila 38 j. A. Janssen wedr. 58 j. en L. v. d. Lisdonk wed. 55 j. p. j. v. Eijk 27 j. en S. M. Pool 25 j. P. M. de Jong 23 j. en H. M. C. Coelers 22 j. H. Zaal 22 j. en W. Blom 20 j. P. N. Brouwer 26 j. en G. J. Haas 24 j. W. Cardinaal 26 j. en E. v. d. Linden 21 j. A. C. Weijgertze 20 j. en E. Vollenhouw 19 j- H. de Hoop 24 j. en A. Nijveen 21 j. JJ. T. Hendriks 24 j. en F. C. V. Deurzen 21 j. I- v- d. Bosch 27 j. en G. v. d. Hoek 21 j. T. J- v. Dongen 31 j. en H. E. Revet 19 j. J. E. Daman 25 J. en S. Sonneveld 23 j, E. Meijboom 30 j. en M. v. Marion 23 j. G. C. Bon 28 j. en L. J. Ploeg 26 j. F. Maljers 23 j. en P. F. Timmers 19 j. H. N. Vendeloo 26 j. en S. P. Bouwman 24 j. G. Hindrilcsen 26 j. en M. A. de Graaf 21 j". C. Markenstein 22 j. cn L. A. v. d. Horst 20 j. A F v d Akker 25 j. en G. Schmidt 23 j. J. Marrê 24, j. en A. Poot 23 j. P. A. Kalkman 24 j. en D. Dirkzwager 23 j. J. W. G. Korbee 26 j. en N. v. Heulen 23 j. M. v. d. Geest 27 j. en A. K. Degenaar 24 j. G. W. v. Beek 24 j. en T. A. Louwerse 23 j- C. v. d. Munnik 26 j. en C.' J. Ruts 24 j. J- Sterk 23 j. en A. Maarleveld 20 j. w. v. Meeningen 26 j. en H. van Boven Jx j_ j. v. Meeuwen 22 j. en D. Scheenloop 22 j. J. Bosman 24 j. en J. Manneke 25 j. J. Udenga 20 j. en E. J. Baai) 23 j. G. M. Blok 25 j. en J. P. Dirks 23 j. J. Smit Roeters 27 j. en if. Rouss 23 j. J- de Koning 26 j. en H. M. Verheijen wed. 31 i* T. A. Klerk 29 j. en A, Bos 23 j. j. F. Esser gesch. 33 j. en B. R. Pfau 24 j. H. van Veen 31 j. en C. van Veen 26 j. S. D. Elfrink 21 j. en H. Silvis 21 j. Aangiften van 5 October. GEHUWD: J. Fraij 27 j. en A. M. den Boer 26 j. C. J. den Held 44 j. en M. C. Fol wed. 3g j, g. A. E. v. d. Berg 28 j. en V. A. Tjalma 24 j. E. v. d. Zanden 29 j. en E. Lengkeek 26 j. E. C. R. Abrahams 29 j. en E. W. A. M. H. van Weezenbeek 24 j. P. Bourguignon 32 j. en E. v. Bodegraven 26 j. C. F. Krause 22 j. en J. A. Boll 22 j. J. C. v. Draanen 26 j. en G. F. v. Cutsum 27 j. - P. H. A. Schepp 37 j. en A. M. de Zwart 28 j. W. Koole 28 j. en C. J. W. Boogaerdt 't Hooft 23 j. j. Boef 29 j, en P. D. Becker 23 j. De gemeente Rotterdam heeft aan de Paar- densportvereeniging „Rotterdam" een gouden medaille geschonken, die zal uitgereikt worden aan den eigenaar van het winnend paard in den Najaarsprijs (heatprijzendraverij 2e en 3e klasse) De Vereeniging tot bevordering van Vreem delingenverkeer te Rotterdam stelde een groote verguld zilveren medaille beschikbaar, die be stemd is voor den eigenaar van het winnend paard in den Woudesteynprijs (handicap dra verij le klasse 2300 M.). In den beginne stegen geweldige rookpluimen naar omhoog, doch binnen een ommezien stond de open wagon in lichte laaie. Het vuur vond gretig voedsel in het stroo en veroorzaakte een merkbare hitte. Met de brandleiding van de Kunstzijdefa briek, welke is aangesloten op de waterleiding, werd onmiddellijk water gegeven, doch men was niet in staat het vuur van alle kanten met water te hereiken. Inmiddels verschenen echterde spuiten 13,18 en 14. Het hlusschingswerk werd aanmerkelijk vertraagd doordat op het terrein niet kon wor den aangesloten met de waterleiding. Weldra was ook stoomspuit III aanwezig, die met be hulp van de mannen der spulten 13, 18 en 14 aan het werk kon worden gezet. Het water moest worden opgepompt uit een nabijselegen sloot. Men had iutussehen de wagen weten weg te rijden op het rangeerterrein, waardoor de kolenloods heter bereikt kon worden. Aanwezig waren de brandspuitmeesters H. J. van Petten en H. van der Laar, alsmede de hoofdman W. Poortman, die de leiding in han den had. Nadat men het vuer met drie stralen had we ten te blusschèn, werd de wagon nog verder verreden bciten het terrein. Hier werd hij ge heel afgeladen, teneinde nabranden te voorko- men. De heer van Rooy, die met zijn knecht op het kantoor aanwezig was, moest door het verbreken van een ruit aan de achterzijde van de loods zich een uitweg banen. Men veronderstelt dat de oorzaak vermoede lijk hierin is gelegen, dat de,19-.iarige J. W. A. J. met diens vader werkzaam was met het auto geen lassclien van ijzer op een wagon, die in de nabijheid stond van den wagon met stroo. De loods heeft meer water- dan brandschade. Tegen half één konden de spciten weer in rukken. AMASIS 4 v. Bremen n. Chili. j PATRIA (It.) 3 v. Rott. te Genua. ORBE 3 v. Rott. te Genua. PRES. GARFIELD Kobe n. N. York 3 te Genua. PIETRO CAMPANELLA 2 v. Genua n. Melilla, JHALBEATH 1 v. Genua n. Sfax. ARIAGA MENDI 1 v. Genua n. Sagunto. ERICA 29 v. Napels n. Homillo. MOURO 30 v. Napels n. Bona. HAGNO 4 v. B.-Blanca n. Antwerpen. D1RKSLAND 4 v. Drammen n. Tyne. ST. JANSLAND 3 v. IJmuiden op Tyne. TE ROTTERDAM VERWACHTE SCHEPEN. HARELDA v. Southampton 5 te Antwerpen. MAASBURG 4 v. Narvik (of n. Vlaard.). MIDSLAND 5 V. Immingham. WEST MAXIMUS v. Mobile 7 (n.m.) verw. CAMBRIAN PRINCESS in lading B.-Ayres. ARLETTE in lading Oran. IGOTZ MENDI 4 v. Agua Amarga. URKIOLA MENDI 4 v. Salta Cabello. MAGDALENA v. B.-Ayres vertr. 6 v. Havre. STURMSEE vertr. 10 v. Gr. Yarmouth. ELISA CAMPANELLA 5 (n.m.) v. Einden. HERA 4 v. Sharpness. GUNTHER vertr. 8 v. Londen. j ORANIA 1 v. Gothenburg. WELLAM DE BESCHE vertr. 15 v. Londen. NICICE vertr. 10 v. Amst. ROSLAGEN vertr. 7 v. Ridham Dock. NIOBE vertr. 7 v. Rouaan. SIEGLINDE vertr. 8 v. Hull. Te Schiedam aangekomen 5 October: s.s. Vallarsa, van Hamburg om hier kolen te hun keren in de Wilhelminahaven; s.s. Nantaja, van Londen; s.s. Mar Gluaco, van Livorno, beiden om hier te dokken in de Wiltonhaven; s.s. Kö- nigsberg, met olie van Dairen via Rotterdam voor N.V. Schieveem in de Wilhelminahaven; s.s. Manzanares, ledig van Rotterdam om hier te dokken in de Wilhelminahaven. Van Schiedam vertrokken 6 October: s.s. Marija Petrinovic, ledig naar Hamburg. BINNENLANDSCHE HAVENS. NIEUWE WATERWEG aangekomen: 5 October namiddag: -rmGW ,2.40 MAR GLAUCO. Livorno; HEL-,l\v 1GB< Brest; 3.— CAPT. AUGUSTIN, Havre; 3.20 KAPRINO, Gefle; vertrokken: 5 October namiddag: 2.20 AMSTERDAM, Hamburg; RIOL, Ham burg. IJMUIDEN aang. 5 Oct. LOVLAND, Hapa- randa (hout); DORAVORE. Hangö (hout); NEPTUNIJE, Palermo (stukg.); vertr. 5 Oct. HERNOD IA, Hernösand; A9TARTE, Bremen; NEERLANDLA, (miz.), Rye. DELFZIJL aangekomen 4 October: ONYX, Southampton (ledig), B. Evers; 3 GEBROE DERS (m.s.), Rendsburg (meel), B. Evers. STOOMVAARTLIJNEN. TAMBORA R'dam n. Batavia 5 te Belawan. AMSTERDAM 5 V. Rott. n. Hamburg. SALLAND Rosario n. A'dam p. 4 Finisterre. BUITENLANDSCHE HAVENS. GALILEA 3 V. Hamburg n. Levant. j GOLDENFELS 3 v. Hamburg n. Calcutta, EGERIA Rott. n. Danzig p. 3 Holtenau. A,.... AMERIKA 1 v. Emden n. Stockholm. GEMENGDE BERICHTEN. AMERSFOORT. Amsterdam, 5 Octo ber. De directie der K.N.S.M. deelt ons mede, dat zij van de maatschappij, die belast was met de berging, van het onlangs bij Barbuda ge strande s. Amersfoort, een telegram ontvangen heeft, blijkens hetwelk, het schip als verloren of vergaan beschouwd wordt. De beide bergings booten zijn naar hun basis teruggezonden. („Amersfoort" was groot 7733 Bruto en 4510 netto tons en was in 1916 gebouwd. Red.). ZWIJNDRECHT, 5 October. (Groenten- en Fruitveiling). Andijvie le soort 1.503.50, id. Se soort 0.601.40 per 100 struik, appelen le soort S—13, id. 2e soort 2—6, augurken 6— 35, peren le soort 11—26, id. 2e soort 3—10, postelein 811. spinazie (blad) 623, sprui ten Je soort 1927, id. (losse) 414, staak- suikerb. (m. draad) 22—35, id. (z. draad) ƒ11 —36, staaksnijboonen 30—48, stamsuikerboo- nen 522, steksnijboonen 120, staakboonen (Enkhuizers) f 11—39, kas-tomaten A f 21—23, id. B f 15—19, id. C 16—17, id. CC 3—8, uien le soort f 3.804.60, zuring 6—7, alles per 100 kg., bloemkool le soort 1226, id. fie soort 311, id. 3e soort 0.90—2, gele savoye kool 7.20—11.80, id. groene 3.109.50, witte kom kommers le soort 5.60—6.90, id. 2e soort ƒ0.50 2.40, groene komkommers le soort 14.50 18. id. 2e soort 7.80—10.30, id. 3e sootr 1.50 —5, meloenen le soort 8—12, roode kool 4.40 —8.30, alles per 100 stuks, knollen (witte) 1.20 —2.50, knolselderij (1 bos v, G st.) 22—37, kro ten 3.405.30, pieterselie 2.904.10, prei f 2 4.10, radijs (witpunt) 0.202.10, rammenas 0 70150, wortelen ƒ1.407.10, alles per 100 bos. kropsla te soort 1.50-3, id. 2o soort o.501j20 per 100 krop, stoolsla 39 ct. per kist, selderij 12—23 ct. per dozijn. ALLAHABAD, 6 October (R.O.) Koppen vertrok hedenmorgen om 8.05 uur naar Akyab, nadat hij twee uur had moeten wach ten wegens het ongunstig weer, dat gister avond na zijn aankomst te Allahabad was ingetreden. ALLAHABAD, 6 October (R.O.) Koppen had 50 mijl in de richting van Akyab afge legd, toen hij gedwongen werd terug te keeren. Hij landde om 9 uur op het vlieg veld van Brambrauli. Wegens roofmoord Dóór de Centrale Recherche te Amster dam is aangehouden en ter beschikking ge steld van den Officier van Justitie, een 51-jarige man, wiens opsporing en aanhouding ter fine van uitlevering door de Duitsche Juiltie in 1919 was verzocht, terzake van roofmoord. De man ontkent venwel. Naam en sig nalement komen overeen met de opgaven van de Duitsche Jutitie. DUS WEER EEN OCEAANVLUCHT MISLUKT BERLIJN, 6 October (W.B.) Het Junker- vliegtuig Is op de hohgite van VUlacruz la zee gevallen. De bemanning zendt de S. O. S.- signalen uit. Arbeider met het hoofd tusschcn een lift bekneld. De 53-jarige mijnwerker Albert W. wW Chèvremont verongelukte Dinsdagavond in de schacht Beerenhosch der Domaniale mijn te Kerkrade. W! geraakte met het hoofd bekneld tusschen een lift en was onmiddellijk dood. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Melkwagen door een trein vernield 1 Op den onbewaakten overweg te Zijdewind is gisteren een melkwagen door een sneltrein aangereden, waarbij de wagen totaal werd vernield. Wonder hoven wonder kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Londen 12.13%, Berlijn 59.41, Parijs 9.70, België (Belga's) 34.73, Zwitserland 48.08, Amerika 249%, Oostenrijk 35.19, Denemarken 66.80%', Zweden 67.11%, Noorwegen 66.65, Spanje 43.43, Italië 11M& sSStiBSÉiÉWÈWh' 'x"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 3