DINSDAG 18 OCTOBER 1927 EERSTE BLAD PAGINA 2 Op de tramrails Een drama op den Vlaardingerdijk ALS DE BLADEREN VALLEN DE WINKELDIEFSTALLEN IN DE FRANSCHE BAZAR j DOOR EEN AUTO AANGEREDEN VOLKSBADHUIS SCHEEPVAART UIT ROTTERDAM. R. K. VOLKSBOND (Afd. Rotterdam-Zuid) HULDIGING PATER HYACINTH HERMANS ONTTREKKING MAASDIJK AAN HET VERKEER ONBEWOONBAAR VERKLAARDE WONINGEN DE VERLAGING DER electriciteitstarieven LADELICHTER GEPAKT R.K.V.V. „DE DUIVEN" TWEE MAAL INGEBROKEN DOOR EEN MACHINE VERWOND ROTTERDAMSCHE RECHTBANK Rumoerige nacht te Schoonhoveu Appèlzaak WEERBERICHT RADIONIEUWS. PROGRAMMA'S VOOR WOENSDAG INKLIMMING VERDUISTERING VAN GELD TEGEN EEN TRAMPAAL AANGEREDEN Hedenmorgen te half tien uur ia een »ot twee paarden bespannen sleeperswagen, t>e" stuurd door den 30-jarigen F. W. v. L-, wo nende Zaagmolendrift op de Noordblaak, doof dat de paarden plotseling achteruit liepe» tegen een paal van de electrische tramleidWi* aangereden. De gietijzeren ontmanteling va® dezen paal scheurde, dn puil bleef echter sta»®' getuigenissen toch nog wel eenige schuld xj verdachte scheen te vinden, eischte een straf van 15 boete, eventueel te vervangen door 15 dagen hechtenis. Over S dagen wordt schriftelijk vonnis ge wezen. Op 25 Augustus j.l. heeft de chauffeur J. P. B. uit den Haag de vrijheid en voorname lijk de veiligheid van het vèrkeer ernstig in gevaar gebracht, door met zijn auto op de tramrails te rijden. Den vooraamste van de drie aanwezige getuigen in deze zaak, vonden wij wel den heer P S. uit den Haag, die daar admini strateur is bij den gem. geneeskundigen dienst. Na de drie getuigenverklaringen, achtte het O. M. de zaak bewezen, en eischte 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis. Schriftelijk vor.nis volgt over 8 dagen. De 31-jarige groentehandelaar S. van E. is tegen een vonnis van den kantonrechter in verzet gekomen. Hij was het niet eens met zijn veroordeeling tot een boete van ƒ50.—. subs. 50 dagen hechtenis. Doch hoort, wat er gebeurd is. Op 4 Augustus van dit jaar, reed verdachte met zijn auto over den Vlaardingerdijk. Ter hoogte van de R. K. Begraafplaats werd hij ingehaald door een motorrijder, die hem wilde passeeren. Van E., die daar blijkbaar niet van gediend was, stuurde zijn wagen naar den linkerkant van den dijk, waardoor de motorrijder tegen den berm gedreven werd. Verd. kan zich niet met deze lezing van het geval vereenigen, 'waarop de kantonrechter voorstelt, eens een tweetal getuigen a charge te hooren. De eerste getuige is de motorrijder A. K. uit VIaardingen. Deze blijft bij de verklaring, die hij indertijd voor de politie heeft afgelegd. Op het einde van den dijk is verdachte uit gestapt, en heeft dezen getuige gedreigd met een autopomp, terwijl hij hem toevoegde: „Als je nu nog eens zegt, dat ik links ge reden heb, sla ik jou met je motor van den dijk af." Hartelijkheid is maar alles! De volgende getuige W. v. S. demonstreert met zijn parapluie hoe v. E. met de auto- pomp gestaan heeft. Getuige heeft v. E. bij den arm gegrepen, om hem te verhinderen, den motorrijder te slaan. Zijn handen waren er te „fijn" voor ge- Cbouwd, heeft verdachte gezegd. Als getuige décharge heeft verdachte o.a. meegebracht een jongen van 14 jaar Deze heeft op den auto gezeten. Mr. Kok: „Je zat daar zeker achterop met Je beenen te bengelen?" De jongen had gehoord dat de motorrijder ieen scheldwoord tegen den chauffeur zei. Mr. Kok: „Welk scheldwoord was dat dam?" ,r Getuige: „Ik zal er werk van maken." Mr. Kok: „Dat is toch geen scheldwoord?" Aan het einde van den dijk heeft de motor rijder zijn motor stopgezet en zijn jas dicht gedaan. Volgens onze jeugdige getuige was dit een teeken, dat hij met verdachte wilde gaan vechten. De kantonrechter: „Maar groote menschen doen dat zoo niet. Die doen toch wel eens meer hun jas dicht." De tweede getuige k décharge Is een broer van verdachte. Al zegt hij het zelf, vindt deze getuige toch niet, dat zijn broer de „krachtpatser" is, die hij zich voorstelt. De twee gebroeders hebbeu ook al eens „broederlijk" met elkander gevochten. De derde getuige a décharge had blijkbaar 'geen zin, zoo lang te wachten. In de rechtzaal ls hij tenminste niet aanwezig. Nadat het O. M. bevestiging van het vorige vonnis gevraagd heeft, wordt de uitspraak bepaald over 8 dagen. Ik zal je tot een oliekannetje slaan De broer van verdachte, ook met het auto vak op de hoogte, heeft naar wij vernemen in de wachtkamer aan getuige v. S. deze be dreiging, die in „vaktermen" geuit werd, toe gevoegd. We laten het aan de lezers zelf over, om te concludeeren, waarom een broer van ver dachte deze term gebruikte tegen een getuige charge. Overtreding der maximum-snelheid Op don Singel, een van de mooiste verkeers wegen in onze vaderstad, mag een automo bilist niet harder rijden dan 20 K.M. per uur. De chauffeur H. P. R. uit Rotterdam heeft, niettegenstaande dit verbod, een snelheid ge had van 30 K.M. Hij werd daarom dan ook veroordeeld tot het betalen van 3.boete, bij niet betaling te vervangen door 3 dagen hechtenis. De eisch was ƒ5.subs. 5 dagen. De voerman A. uit Vlaardingen werd veroordeeld tot ƒ5 boete subs." 5 dagen we gens het aan de rechterzijde passeeren van een voertuig. De eisch was hetzelfde. Een zaak tegen den chauffeur v. d. B. die er van verdacht wordt, op 4 Aug. j.l. de veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht te hebben, wordt op verzoek van het O. M. nog 14 dagen aangehouden. Eenige getuigen moeten aisdan nog gehoord worden. Een aantal verdachten, dat verstek liet gaan, is volgens den eisch veroordeeld. Als dichters den zomer bezingen gaan, dan is het al zonneschijn en groen en bloe men, levenslust en blijheid, die uit hun verzen spreekt. En dat nemen wij niet kwa lijk, daar zijn het nu eenmaal poëten, dus stemmingsmenschen voor. Zij werden natuur lijk geïnspireerd op een dag vol zonneschijn, toen de vreugde in hen woonde. De werkelijkheid is vaak zoo heel anders, dan de ars poëtica ze wil doen schijnen. Getuige het jongste jaargetijde, dat met den naam „zomer" betiteld was, doch in velerlei opzicht dien eeretitel niet verdiende. Heeft het ons iets warms en ljefs geschon ken .behalve dan luttele dagen in de eerste Augustushelft? Overigens niets dan grauwe wolkenbanken, guurheid, regen en onweer. Het eenige bemoedigende was dikwijls nog het weerbericht, welks voorspelling echter toch niet uitkwam. Maar hoop doet immers leven! 't Leek vaak op 'n verkwikkende on waarheid aan het bed van een ongeneeslijke. Gelukkig bracht de herfst nog enkele mooie dagen en wijl de natuur haar groene kleed behield, bleef de illusie van den zomer, de schijn alsof, nog even liangen. Gisternamiddag en in den avond is de storm evenwel aan 't loeien geweest, niet zóó erg, dat er op de wilife golven van de zee gevaar was, maar toch in die mate, dat millioenen bladeren in Plantage, Sterre- boseh en Volkspark er het leven bij gelaten hebben. De grond was als bedekt met een bruin herfstkleed, dat nu vandaag de zonneschijn zich weer liet zien de schoon heid onzer parken weer eens liet uitkomen. Honderden wandelaars maakten dan ook van de gelegenheid, de laatste misschien vóór den winterslaap, gebruik, om nog eens door de mooie lanen te wandelen. "Wie weet, keert het weer niet plotseling om, zoodat kachels en haarden en dikke winterjassen weer geliefkoosd worden. De herfst bezit zijn romantiek en geeft nog even een glimpje van de warme, blije zomematuur. Maar als de bladeren gaan vallen, dan wil de mensch weemoedig wor den. Het is als de late avond van het leven Gisteravond omstreeks 7 uur is mej. E. van G., wonende Zalmstraat alhier, op de Hoofd brui aangereden door een autobus van het stadsverkeer, toebehoorende aan de Gebr. Wil- lemse. Mej. van G.'s rijwiel werd door het ■linker spatbord gegrepen, waardoor zij tegen den grond smakte en zeker ernstig gekwetst zou zijn, Indien de chauffeur niet door krach tig remmen zijn wagen onmldedllijlk tot stil stand had weten te brengen. Met eenige schaafwonden «m gelaat, han den en knieën kwam mej, v. G. es- af, maar baar rijwiel en mantel waren vernield. Op 14 en 15 October werden genomen 454 baden. Ie Klasse 30 kuipbaden, 56 regeubaden, 3 kinderbaden; 2e Klasse: 31 kuipbaden, 336 regenbaden, en 8 kinderbaden. Van Schiedam vertrokken 17 Oct.: s.s. Alphard, ledig naar Archangel. Londen 18 Oct. aangekomen motorzeetjalk Albatros, kapt. J. Boerma, met ledige fles- schen van Schiedam. Schiedam 17 Oct. aangekomen s.s. Oost- Preussen, met papierhout van Makslahti aan den steiger Oosterhaven; s.s. Bellatrix, met papierhout van Archangel; s.s. Amboim, van Lissabon, om hier te dokken in de Wilhelmina- haven; s.s. Santarum, met stukgoederen van Antwerpen in de Wilhelminahaven. Londen 17 Oct. vertrokken: motorschoener Nyssiena, kapt. L. Pot, met gebroken glas naar Schiedam. Gisteravond hield de R. K. Volksbond (afd. Rotterdam-Zuid) een algemeene leden vergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw aan het Afrikaanderplein onder voorzitter schap van den heer van Lent. De opkomst was niet bijster schitterend. Bij de mededeelingen wees de voorzitter op het organiseereu van cursusavonden (waar over elders) en de benoeming van een com missie van voorbereiding voor de viering van het Patroonsfeest ongeveer half Novem ber. Vervolgens bracht de heer van Lent ver slag uit van de onlangs gehouden Centrale Raadsvergadering, waaruit hij de voornaam ste punten van bespreking nog eens memo reerde, hulde bracht aan rector Jansen en den heer Grobben, alsmede deed uitkomen, welke stappen op den weg naar meer een heid zijn gedaan en hoe de stuwkracht is vermeerderd. Daarna ving de geestelijk adviseur, de we leer w. lieer H. Bonfrer, aan met een exposé over het Pausschap. Spr. schetste de roeping van den H. Petrus tot Opperhoofd der Kerk en staafde haar met teksten uit de H. Schrift, uitspraken van concilies in het Oosten en Westen alsmede verklaringen van dwaal leeraars. Als tweede punt behandelde spr. de Onfeil baarheid des Pausen ten aanzien van haar noodzakelijkheid, de dogma-verklaring en de verschillende gevallen. Spr. besloot met enkele bijzonderheden over de keuze en klee ding van den H. Vader. De heer van Lent dankte den geestelijk adviseur, wijl den leden weer kennis van dingen, die men goed diende te kennen en waarop de Katholiek nog al eens wordt aan gevallen, was bijgebracht. Bij de rondvraag kwam. de instelling van hulpbureau voor den Burgerlijken Stand ter sprake, waarover elders in dit blad. NOG EEN ARRESTATIE Diefstallen uit een anderen winkel In verband met de diefstallen gepleegd in de Grand Bazar Francais, de arrestatie van den expeditiechef en de huiszoeking in diens woning, heeft de politie nog een goede vangst kunnen doen. Onder de voorwerpen, die bij de huiszoeking in beslag werden genomen, waren n.l. sokken en dassen, die. niet uit den Bazar afkomstig bleken. Deze goederen waren op een bepaalde wijze gemerkt. Daar de eigenaar onbekend was, heeft de politie dit goed aan diverse winke liers vertoond met gevolg, dat net ten slotte door de firma M. als haar eigendom herkend is. De expeditiechef kon het daar echter niet gestolen, hebben, zoodat de verdenking viel op een broer van hem, den 19-jarigen winkel bediende G. C. P. v. d. B„ in dienst bij de firma M. Deze jongeman is thans gearresteerden heeft moeten bekennen de sokkeu en dassen successievelijk te hebben meegenomen. Hij bracht de goederen bij zijn broer, omdat die er een goede en naar hij hoopte, veilige bergplaats voor had. De winkelbediende blijft in verzekerde bewaring. Men verzoekt cms mede té deelen, dat voor de huldiging van Pater Hyacinth Hermans op Zondag a.s. de geestelijken toegangskaarten kunnen verkrijgen vóór Donderdag a.s. aan het gebouw van deu Katholieken Kring Korte Hoogstraat. Ook voor de leden van den Ka tholieken Kring bestaat alsnog gelegenheid plaats te bespreken voor dezen middag. Iin verband met de verdere uitvoering van het Driehavenplan zal met ingang van Don derdag 20 October a.s. de Maasdijk tusschen de werf Gusto te Schiedam en de gasfabriek aan de Keilehaven definitief voor alle verkeer af gesloten zijn. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben giste renmiddag in openbare vergadring behandld een aantal beroepen van huiseigenaren alhier, tegen de besluiten vn den Rotterdamschen Raad, d.d. 17 Juni: 30 Juni en 15 Juli 1927, houdende onbewoonbaarverklaring van ver schillende woningen, resp. gelegen aan de Korte Frankenstraat, Lange Lijnstraat, Lange Baanstraat, Doelstraat ,2e Lombardsfcraat, Noordmolenwerf, Dijkstraat, Nieuwstraat, Zevenhuissteeg en Kalverstraat. De meeste appellanten waren persoonlijk verscheuen om hun beroep toe te lichten en te betoogen, dat de woningen door vernieuwingen en verbeteringen nog wel bewoonbaar zijn te maken. Dit werd echter bestreden door den Inspec teur voor de Volksgezondheid, den heer Boo- ven, en namens het gemeentebestuur van Rot terdam door den heer de Jong van Ellemeet, Directeur van Bouw- en Woningtoezicht aldaar. Ged. Staten zullen later uitspraak doen in deze zaken. De R. K. Slager spatro ons v erêeniging St. Laurentius en de Vereenigde Rotterdamsche Slagers hebben 'aan den Gemeenteraad een schrijven gericht met het dringend verzoek het tarief voor de levering van electriciteit door het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf al hier, zoo spoedig mogelijk te herzien, opdat reeds in het komende winterseizoen hiervan door de winkeliers kan worden gebruik ge maakt 60 BALLEN-WEDSTRIJD. Zondagavond is de 60 ballen-wedstrijd in de Poort van Kleef te Rotterdam geëindigd. De officieele uitslag is: 1. P- v- 393; 2. Prima 390; 3. Klip 387; 4. C. Muller 387; 5. W. Meï- chers Jr. 383; 6. L. WRkamp 3S1; 7. N. G. v. Amerom 378; 8. mej. Hommerson 377; 9. v. Vliet 376; 10. H. Biesta 376. Dames: 1. Mej. Hommerson 3772. mevr. Frima 353. Hoogste werpers op iedere baanBaan A, Decker 77; B, de Jager 78; C, Wasman 82; D, P. v. Zijl 79; E, Kinwell 75; F, Gutteling 76. Hoogste drietallen: L W. Melchers 383, L. Witkamp 381, Vincent 367 te zamen 1131 van Overal Thuis; 2. P. v. Zijl 393, Amerom 378, Kratz 352 te zamen 1123 van Tivoli; 3. Frima 390, v. Borsum 375, v. d. Pol 342 te zamen 1107 van D.O.S.; 4. Klip 387, J. Hin 359, v. Does burg 357 te zamen 1103 van Sparta; 5. C. Muller 387, Struck v. Seliijndel 364, A. A. Nouwens 351 te zamen 1102 van Alle Neune. Gisteren vervoegde zich in den winkel van den groentehandelaar A. de G. in de Lusthof straat een man, die eenige inkoopen deed en kans zag inmiddels uit de winkellade een be drag van vijf gulden te stelen, om daarna weg te loopen. Een meisje, dat in den winkel was had dit gezien; zij waarschuwde een mi litair, die den ladelichter achtervolgde, wist aan te houden en aan de politie over te leve ren. De arrestant is de 24-jarige timmerman P. B. N. Zondagavond gaf de R- K- V. V. „De Dui ven" bij gelegenheid van het zeven-jarig bestaan een feestavond in het patronaatsge bouw aan de Hammerstraat. Den geheelen avond heerschte er een zeer opgeruimde stemming. De hoofdprijs van de tombola, een gouden dames- of heeren horloge viel op no. 982. De avond mag als zeer goed geslaagd worden beschouwd, hetgeen door de mede werking van mr. Carter en miss Corina en door de goede leiding van den heer J. van Kessel niet uit kon .blijven. Vrijdag- en Zondagnacht is ingebroken in het Parkherstellingsoord aan den Westzeedijk. De eerste keer werd een bedrag van 6. gestolen, de tweede maal zijn een gramophoon benevens eenige platen meegenomen. De 13-jaTige schippersknecht G. v. H. uit Vlaardingen is aan boord van het motor schip „Drie Gebroeders", liggende in de Delfshavensche Schie in de machinekamer uitgegleden en met zijn linkerbeen tegen een draaienden motor aangekomen. Dit lichaams deel werd vrij ernstig gekwetst, v. H. is aan boord door den Geneeskundigen Dienst be handeld. Strafzitting van 15 October. Heden stond terecht de 31-jarige W. B., ge detineerd en recidivist ter zake van het feit dat hij tezamen met een anderen man in den nacht van 22 op 23 Augustus had ingebroken in de villa van den heer J. F. v. Sierenburg de Boer te Schoonhoven. De twee dieven waven door de openstaande deur in den tuin gekomen en hadden zich door het uitsnijden van een glasruit toegang tot de woning verschaft. Verdachte had op den uit kijk gestaan terwijl de andere man, (vei-- dachte gaf den naam J. K. op) naar binnen was gegaan en even later was teruggekeerd met verschillende .gestolen voorwerpen, eeu doosje met 12 zilveren lepels en vorken, een zilveren theeschepje, een horloge, een gouden ketting, twee portemonnaie's met eenig geld en twee doosjes sigaretten. Na dit bezoek afgelegd te hebben, zijn zij naar het café van den heer J. Ruys gegaan, waar zij op ongeveer dezelfde manier te werk zijn gegaan. Hier werd ontvreemd een doosje met postzegels, een mes, enkele sigaren, en eenig geld. Des ochtends ontdekten de eigenaars dat ongewenschte bezoekers verschillende zaken hadden meegenomen. Doordat vingerafdruk ken op het glas waren achtergelaten, kon de inspecteur van politie, de heer J. V. Pas, op het spoor van de misdadigers komen. Verdachte bekende met J. K., de misdrijven gepleegd te hebben. Hij vertelde dat hij, pas uit de gevangenis ontslagen, nergens werk had kunnen vinden. Door deze omstandigheid was hij weer tot stelen gekomen. Ais getuigen werden gehoord de agenten van politie te Schoonhoven, W. de Vries en W. Struise, de heeren J. F. v. Sierenburg de Boer en J. Ruys, en de inspecteur J. V. Tas. Het O. M. waargenomen door mr. Holsteyn, achtte liet ten laste gelegde wettig en over tuigend bewezen. Van de medeplichtigheid ge loofde de officier niet veel. J. K. heeft men nooit kunnen opsporen. Natuurlijk geeft ver dachte de schuld aan de maatschappij, zei de spreker. Spr. geloofde echter niet dat verdachte ooit ernstige pogingen heeft gedaan om aan den arbeid te komen. In verhand met de vele vevoordeelingen die verdachte al achter den rug heeft., meende spr. dat hier een strenge straf cp zijn plaats is. Spr. requireerde een ge vangenisstraf voor den tijd van drie jaar. De verdediger, mr. H. E. Waaltens, schetste verdachte's levensloop en drong aan op cle mentie. Uitspraak' 1 November a.s. Trambotsing te Overschie Op den 2 Juni van dit jaar bestuurde de 30-jarige F. J. T. een motorwagen van de tram die van Rotterdam naar Overschie loopt. Rijdende in de richting van Overschie was Llij de voorgaande tram achterop gereden. Toen deze tram aan de halte sportterrein „Steeds Hooger" stopte was de wagen, die verdachte be stuurde ongeveer 10 M. daar van verwijderd. Verdachte verklaarde dat toen hij ook wilde stoppen, de handrem defect bleek te zijn. Van de voetrem maakte verdachte in normale om standigheden nooit gebruik, maar toen liij In dit speciale geval dat wèl wilde doen was het al te laat. De wagen botste tegén het aehterbalcon van den anderen wagen aan. Op dit balcon bevond zich zekere juffrouw F. H. Holzhauer, die door den schok kwam te vallen. Zij werd binnenge bracht bij dr. Dondersloot te Overschie, die een schedelfractuur constateerde. Als getuigen-deskundigen werden gehoord dr. J. Donkersloot en de inspecteur van de R. E. T. M., de heer J. F. Naring. Deze laatste getuige verklaarde den wagen onderzocht te hebben. Inderdaad was- de hand rem defect geweest. Maar volgens getuige had verdachte minstens een afstand van 100 M. moeten houden. Had verdachte dezen afstand gehouden dan had de voetrem wel gewerkt en was het ongeluk voorkomen geweest. Verdachte had voor den rechter-comniissaris toegegeven dat hij van het bestaan van een voorschrift betreffende het houden van 100 M. afstand^, afwist. Volgens hem stond de directie der R. E. T. M. echter oogluikend toe dat die afstand kleiner gehouden werd. Verder werd gehoord juffrouw T. K. Holz hauer. Deze getuige verklaarde uit de stil staande tl7;in te hebben willen stappen toen zij plotseling een schok voelde. Wat er verder ge beurd is, kon getuige zich niet meer her inneren. Zij had enkele weken met hersen schudding te bed gelegen. Getuige L. B. Wetserhoud, chauffeur van de aangereden tram. verklaarde indertijd een voorschrift, te hebben ontvangen, waarin liet onderhouden van 'n afstand van 100 M. geboden werd. Getuige verklaarde ook dat de voetrem slechts in noodgevallen gebruikt wordt. Als laatste getuige werd gehoord juffrouw W. Barneveld, die het ongeluk had gezien. De officier, requisitoir nemend, meende dat verdachte's schuld voornamelijk ligt In het feit dat hij niet den voorgeschreven afstand onderhonden heeft, Spr. achtte het ten laste gelegde, zwaar lichamelijk letsel toebrengen door schuld, wettig en overtuigend bewezen en requireerde een geldboete van 50 subs. 25 dagen hechtenis. Verdachte's raadsman, mr. G. ter Laan, meende dat in deze zaak absoluut niet van schuld gesproken kan worden. Immers de hand rem was defect, de voetrem is practisch geno men van geen waarde. Blijft dus nog over het voorschrift over het onderhouden van den afstand. Spr. vond het wel eigenaardig dat een paar dagen na liet ongeluk plotsèling een dienst order was verschenen waarin een bepaalde afstand werd voorgeschreven. Dit wijst op het feit, dat die dienstorder niet bestond voor het ongeluk. Aan verdachte's verklaring voor den rechter-commissaris moet volgens spr. niet te veel waarde worden gehecht. In de practijk werd die afstand altijd veel korter genomen. Spr. concludeerde tot vrijspraak. Na re- en dupliek bepaalde de rechtbank de uitspraak op 1 November a.s. Tegen den café-houder J. D. van C., te Maassluis, appellant van een vonnis van den kantonrechter te Schiedam, waarhij hij wegens een overtreding van de Drankwet-verordening Verwacht wordt: Meest matige Westelijke tot Noordwestelijken wind, gedeeltelijk bewolkt» waarschijnlijk nog regen- of bagelbuitjes, iets kouder. Stormwaarschuwingsdienst geseind aan de Bilt 17 October te 8.10 uur aan alle poste: „Weest op uw hoede." Fietsers en motorrijders lichten op van 's avonds 5.30 tot 's morgeus 6.01. Selieveningen-Haven (1950 M.) (Za kelijke Omroep): 1212.05 zuivelher.; 3,35 3.50 landbouwber.; 3.523.57 zuiveibsr.; 5.30-5.35 zuivelher. Hilversum (1060 M.)12.politieber.; 12.352.lunchinuziek door het trio K. v. d. Hoek (viool), J. Frank (cello), P. de Gruyter (piano); 34 Maalc het zetf-rabriek van mevr. Schaake; 5.307.15 concert door het ANRO- orkest; 7.157.45 gezondheidshalfuurtje door dr. J. H. O. Reys, arts in Den Haag; 7.45 politieber.; 10.30 persber. Daventry (1600 M.)12.20 dansmuziek;' I.202.20 orkest; 2.50 Eugelsche les; 3.10 concert; 3.50 Daventry-kwartet; 4.20 licht klassiek concert, Deventry-kwartet en soli (sopraan, piano); 5.35 kinderuurtje; 6.20 or gelbespeling; 6.40 tuinbouwpraatje; 6.50 tijd sein, weerber,. nieuws; 7.35 piano-sonates van Hay dn; 8.05 „Tannhaser", Wagnger; orkest, koor en solisten; 9.20 weerber., nieuws; 9.50 nieuwsbpr.9.55 „Tannhauser" (vervolg); II.3512.20 dansmuziekk. Parijs (Radio-Paris, 1750 M.): 10.50—11.— concert; 12.502.10 orkest; 5.055.55 orkest:' 8.5010,50 opvoering van een opera-comique, orkest en soli. Langenberg (469 M.)Dortmund (283 M.) en Münster (242 M.): 12.30—1.50 orkest; 4.205.20 dansmuziek; 7.50 O. L. Brandt, declamatie, ly Hansen, sopraan. H. Guermanowa, alt, H. Holwe, bariton, orkest en koor; daarna tot 10.50 dansmuziek. Königswusterhausen (1250 M.)!" 11.206.40 lezingen en lessen; 9.5011.50 concert. Hamburg (395 M.)3.35 concert en declamatie; 4.20 dansmuziek; 5.20 orkest; 7.20 Weener humor; daarna tot 11,10 dans muziek. Brussel (509 M.)5.206.20 kamermu ziek (piano, viool, cello); 8.35—10.35 „La Bohème". werd veroordeeld tot 1 boete subs. 1 dag hechtenis, eischte het O. M. bevestiging van dit vonnis. Verdachte had op 17 April in zijn café drank geschonken op een tijdstip dat dit volgens dn verordening van de gemeente Maassluis niet geoorloofd was. Verdachte had zich voor den kantonrechter beroepen op het feit dat hij slechts drank had geschonken aan Sociëteitsleden, hetgeen volgens de verordening wel geoorloofd is. De kantonrechter had overwogen dat hier geen sprake kon zijn van een sociëteit» omdat dit begrip een bepaald afgescheiden lokaal veronderstelt. De verdediger, mr. Boorhuizen, meende dat onder sociëteit valt te verstaan de vereeuigin? van een of meer personen, leden van een be paalde sociëteit. Op grond van deze opvattin? concludeerde spr. tot vrijspraak. Uitspraak 1 November a.s. Uitspraken j DE EXPRESS-BANK TE SCHIEDAM j De rechtbank heeft veroordeeld: C. T., F. H- J. S. en J. S., firmanten van de voormalis'8 Express-Bank te Schiedam, die terecht ston den terzake van overtreding van de Loterij- wet, tot 100.— boete subs. 14 cagen hech tenis. De eisch was 200.boete, sub». I maand hechtenis. De 22-jarige J. F. v. d. M., vroeger boCcrm'* bij de firma J. D. Dolk in auto- en koets werken alhier, die terecht stond ter zake van meineed, werd vrijgesproken. den 44-jarigen schoenmaker M. B. wegens zwa re mishandeling van zekeren H. Reyben, dien hij met een mes in den elleboog had gestoken, tot 6 maanden gevangenisstraf voorw. mot 3 jaar proeftijd; den 23-jarigen J. C., chauffeur, appellant van een vonnis van den kantonrechter, waarbij hij wegens het veroorzaken van zwaar lichame lijk letsel door schuld, verdachte had op April door roekeloos rijden een kind met zij» auto overreden, werd veroordeeld tot 50.— boete, tot dezelfde boete; Th. J. S., appellant van een vonnis vaa Je» kantonrechter, waarbij hij wegens een over treding van de drankwet werd veroordeeld tot een boete van 25.—, tot dezelfde boete. Door inklimming door een tuimelraam bo ven de winkeldeur, heeft men zich toegan? verschaft tot den kruidenierswinkel van A- B. aan deu Goudsche Rijweg. Een veertiental koperen gewichten is ontvreemd. Door de rivierpolitie is de Duitsche gdm»- nistrateur H. M. van het s.s. „FrielingshaU- sen" gearresteerd, veTdacht van verduistering van 5 6000 Reichsmark ten nadeele van eefl Duitsche Reederij. 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 2