Maandag 24 October 1927 Derde Blad m *V EINDELIJK t DE ZAAK IS IN ORDE INVOER VAN AARDAPPELEN IN ZWITSERLAND DE KATHOLIEKE RADIO-OMROEP FEESTELIJKE BIJEENKOMST TE HILVERSUM KARD. O'DONNELL ERNSTIG ONGEVAL AAN OE ZUID-WILLEMSVAART DE SCHEEPVAART VOOR ONBEPAALDENj TIJD GESTREMD. ONTPLOFFING MET ERNSTIGE GEVOLGEN NOODLOTTIGE BRAND PROF. DR. R. SISSINGH t „Het woord van de grote mens van No- zareth zoekt eindelijk zijn verwerkeliking in het algemeen leven Letterlijk staat het er zoo. Een sociaal-demiJeraat schrijft het. Dat. „eindelijk" vooral is verbijsterend van kortzichtigheid. Welk woord toch wordt be doeld van dien grooten mensch. ja, den allergrootsten, die ook God was tegelijk? „Verbroedering", schalt, over de wereld. Heeft dan inderdaad Christus niets ge bracht aan de wereld dan een woord? Heb ben de volgelingen van dien Christus, niet de luidruchtige roepers over den „gro ten mens", maar de stille en openlijke doe ners van Zijn daden, dan niets gedaan aan de verbroedering der menschen? En moet men, wetens en willens of ter goeder trouw, we durveii het niet uitmaken, - niet blind en doof zijn voor al wat er ge beurd is in die negentien eeuwen na Chris tus, in daden, ernstige daden van zelfop offering, om zoo iets to kunnen schrijven? Het woord van den groten mens) ja, maar dan niet één woord, doch alles, heel de wet, heel de onderwerping van gecéft on lichaam. Dan ook niet dat woord in totaal persoonlijke opvatting, naar ge lang men lust heeft, of niet, doch het riemen in Christus' zin! Groote woorden hebben we genoeg. Daden verlangen we. Wanneer zal men „eindelijk" eons ernstig dat evangelie van dien „grote mens" lezen en opvolgen, fnplaats van te lasteren. Als ergens geen plaats is voor de leer van dien „grote méns" dan wel bij onze vader- landsche, officieele sociaal-democratie. De Christelijke groepen van ons volk heb- rien gemeend een eigen zender te moeten bouwen om hun gedachtenook van uit de lucht neer te laten over ons volk. Zij heb ben begrepen, dat ook hier geen neutraliteit bestaan kan en, evenals op onderwijster rein hebben zij rekening gehouden met de nu eenmaal bestaande verschillen in ons volk on zijn hun eigen weg gegaan. Ge steund door duizenden on duizenden voor wie do handhaving der Christelijke begin selen de allereerste eisch is hebben de Ka tholieke en Protestantsehe voormannen schouder aan schouder gewerkt en hun ar beid is met succes bekroond. Dat het werk goed ts, bewijst alleen reeds de hysterische woede die er spreekt uit de zoogenaamde neutrale Telegraaf-Cou- rant-b ij dragen der laatste dagen. ïn proza, poe-ie en illustratie wordt het christelijk streven op de unfairste wijze be streden, belachelijk gemaakt en geloochend. En deze lieden verwachten dan blijkbaar nog, uitgenoodigd te worden in het huis van degenen die zij zoo ongeveer voor dieven uitmaken. Alsof de Christelijke zen der niet. betaald is van eigen geld door menschen, die (in tegenstelling met de A. N. R. O.) ook weten wgSr hun centen blijven! De eerlijke voorlichting van de „Tel.", blijkt wel uit het feit, dat van de rede van Jhr. Ruys waarin het doel en streven der Christelijke bevolking zoo juist werd uit- eengezet, geen letter is voorgezet aan de lezers. Alleen uit de speech van minister v- d. Vegte werd een stuk uitgebroken op een wijze die alleen misleidend genoemd Worden kan. Er is een liberaal blad geweest, dat zijn levigen afkeer der Christelijke radio-bewe- Sing niét onder stoelen of banken heeft ge stoken; wij wisten evenwel dat de aanval v&n dien kant komen zou. Maar dat die eerlijke neutrale Holdert-bladen op zoo'n venijnige manier de Christelijke bevolking °ok op dit punt zouden bestrijden, dat kon men niet weten vóór de H D. O. tot A. N. D. O. werd! Misschien verduidelijkt een gebeuren als riit voor vele lezers wat bet eigenlijk ka rakter is van hun blad, dat zich onpartij dig noemen durft, en smijten zij het de deur uit! Uit den strijd tegen de Christelijke en Katholieke radio blijkt, dat de tegenpartij begrijpt u-at. kracht van wapen de lucht is. ^ij hebben het nu en alle praatjes (de selfde waarmee men vroeger het recht op Vl'ij onderwijs bestreed) zullen ons niet van de wijs brengen. Iedere katholiek, die een toestel bezit, begrijpt, dat de eigen Katholieke Radio 'rinroep zijn oproep is. Als dit het gevolg is van de opening van den nieuwen zender, en don strijd welken hien tegen hem voert, is de zaak heelemaal 'n orde. HET EXTRA-INVOERRECHT AFGESCHAFT. De directie van den landbouw deelt mee, dat dat het sinds 30 Sent, j.l. bij invoer van aard appelen in Zwitserland geheven tijdelijk extra- 'nvoerreeht van ƒ1.50 per" 100 K.G. weder is afSesehaft. OPENING VAN DEN ZENDER Zaterdag heeft in het Palace-Hotel te Hilver sum de opening plaats gehad van den zender te Huizen. Alvorens met het officieel programma begon nen werd, wörd van half één tot twee uur mu ziek ten gehoore gebracht. Nadat de bijeenkomst was geopend, sprak allereerst mr. A._ v. d. Deure als president directeur van den N. D. O. Hij heette de aan wezigen welkom, waarna de heer Dubois den zender namens de N.S.P., die hem bouwde aan den N. D. O. overdroeg. Spr. schetste daarbij den vooruitgang van de radio-techniek, waarmee de ijver van hen, die de radio als cultureel goed bezigen, gelijken tred heeft gehouden. Mr. v. d. Deure verklaarde dan gaarne den zender voorloopig in ontvangst te willen ne men en gaf vervolgens het woord aan den Minister van Waterstaat Z.Exc. v. d. Vegte, tot het houden zijner openingsrede. REDE MINISTER VAN DER VEGTE. De omroep, men zou zeggen nauwelijks den kinderschoenen ontwassen, heeft in de luttele jaren van zijn bestaan een dergelijke vlucht genomen, dat hem thans reeds de schoenen passen van een volwassen man. Hij is in ons maatschappelijk en geestelijk leven een plaats gaan innemen van de eerste orde. De behoefte aan meer zendruimte groeide met den dag. In de eerste plaats hierin voorziet deze nieu we stem. De indienststelling van dezen zender tocli komt indirect ten goede aan de luisteraars van alle richtingen, aan lvet Nederlandsche Volk in zijn geheei. Het bezit van twee zenders heeft bovendien nog dit voordeel, dat men meer tot nu toe „elk wat wils" zal kunnen gelven, een omstandigheid, welke voor 0113 volk, dat in vrijheid nu eenmaal blijheid vindt, van groote beteekenis is. Toch zou het verkeerd zijn, vanuit mijn standpunt bezien, tegenover deze voordeeleu de moeilijkheden te verzwijgen, welke het nieu we geluld mat zich brengt. Elke stem in het stemmenkoor van den aether brengt met betrekking tot het vast stellen van de golflengte ernstige moeilijkhe den mede. En de voor dezen zender bepaalde lengte van 1840 M. wordt min of meer bedreigd door stemmen uit schier alle landen van Eu ropa. Daarbij moet ik nog wijzen op de omstandig heid, dat. de radiotelegraüische Conferentie, welke thans in Washington plaats vindt en welke zich o.a. bezig zal houden met het vraag stuk van de verdeeling' der golven, hare goed keuring kan onthouden aan de toewijzing van meer dan een lange golf voor algemeene om- roepdoeleindcn aan Nederland. Hiertegenover evenwel stel ik, dat reeds het pogen gewin brengt. Dank zij de energie en het doorzettingsvermogen van Se voorbe reiders en den constructeur van den. zender is althans, het resultaat bereikt, dat Nederland op dit oogenblik de positie inneemt van twee golflengten daadwerkelijk te bezigen. Door samenwerking van verschillende stroo- mingeu in ons volk is deze zender verkregen, ter behartiging van groote rèligieuze en cul- tureele belangen. Met het volste vertrouwen schakel ik zijn stem in, in dit onzichtbare wereldverkeer. In het belang van Nederland en het Neder landsche Volk. Na de rede van den Minister speelde het orkest het Wilhelmus, dat door de aanwezigen staande werd aangehoord en m'edégezongen. Daarna plaatste de ZeerEerw. Pater L. H. Perquin, de voorzitter van den Katholieken Radio-omroep zich voor den microfoon. Spr. verklaarde dat het hem een groot' ge noegen was het woord te verleeneu aan den bekenden vertegenwoordiger der katholieken, den Minister van Staat, Jhr. mr. Cli. Ruys de Beerenbrouck, die vervolgens zijn. eveneens door ons veeris vei'meidc. rede hield. AUDI NTIES. De gewone audiëntie van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid zal op Donderdag October 1927 niet plaats hebben. REDE JHR. MR. CH. RUIJS DE BEERENBROUCK. Op deze voor de Katholieke luisteraars en hunne bondgenooten in den aether, de Christe lijk georganiseerdeu, heuglijken dag' begin ik met God te danken, dat Hij in Zijne goedheid ons werk van Christelijke beschaving zegende. Dit coalitie-werk in de lucht gebouwd evenwel geen luchtkasteel, maar een stsrko burcht, dien de christelijke, aan elkander ver trouwde volksgroepen heden gezamenlijk gaan bewonen, zal uit zijn torens in harmonieuse samenwerking de stemmen van het christelijke beschavingsleven laten klinken. En de toren, dien wij vandaag voor het eerst den naam Gods door de luchten laten zingen, is geen toren van Babel. Als de spits eener kerk wijst zijn reusachti ge vinger ten hemel, naar welken hij ons volk richten wil. Zij, die tot dusver in het openbaar leven vereend arbeidden, om den Naam des Heeren geëerd te zien door onze natie, liebben dit Zijn huis niet gebouwd in het losse zand van de stranden aan de Zuiderzee, maar op den Hoeksteen, dien de eerste bouwlieden van ons volk hebben neergelegd. Op radio-gebied is er in den lgaisten tijd een en ander veranderd. Veler opvattingen on dergingen aanmerkelijke wijzigingen. Tot voor kort werd de radio door niet wei nigen beschouwd als een zaak van ontspan ning, van vermaak. Deze»jneening is veranderd. Ons volk ziet thans algemeen in, dat wij hier te doen hebben met een beschavingswerk van groote beteekenis. De geestelijke eenheid van ons volk is ruim drie eeuwen geleden verbroken. Lange jaren hebben de verschillende volksdeelen naast el kander geleefd zonder elkander te kennen, zonder elkander in hunne geestelijke en gods dienstige strevingen te begrijpen. Waar alle persoonlijke aanvallen worden vermeden gelijk zeer zeker in dezen om roep zal geschieden waai' eenieder zich be paalt tot de eenvoudige verkondiging van zijn denkbeelden, zal strijd gemeden worden, zui len veel vooroordeelden worden weggenomen. Met de waarheid, die ons eigen leven siert en voor alle menschen bestemd is, plaatsen wij ons in het volle leven van ons geheele volk. Wij wenschen in voortdurend contact met onze landgenooten te blijven in het genot en de uit- deeling van al de nationale goederen, welke het erfelijk bezit vormen van ons volk. met het beste van wiens innerlijk leven wij het onze blijven uitwisselen. Onze radio-arbeid zal vruchtdragend zijn, in dien ons Katholieke volk, zijn vollen, onvoor- waardelijken steun geeft aan den ICR.O. Maar bovenal, indien de leiders de uitzendingen op peil houden, middel matigheden weren, de beste van onze sprekers, schrijvers, dichters, denkers, geleerden, staatslieden,, kunstenaars in dienst, stellen van het Katholieke bescha vingsleven. Want welke is de beteekenis van de Ka tholieke Radio Hij is een reusachtige Katho lieke volksuniversiteit, toegankelijk door de lucht; onze levens- en wereldbeschouwing wordt er geschreven in het verstandelijk gemoeds- eu verbeeldingsleven van de openbare belang stelling. Ons zeiven en anderen maken wij er door bewust van het diepste .wezen, dat een Katho liek Nederlander in zich draagt. De harten, die in dezen tijd naar het stoffelijke neigen, worden er geopend voor de onzichtbare doch daarom niet minder werkelijke wereld .van het geestelijke. Door de Katholieke Radio wordt onze Ka tholieke eenheid steviger. Nederlandsche Katholieke luisteraars en gij, andere landgenooten, die mijn toespraak hebt gevolgd, uw aller gevoelens meen ik niet beter te kunnen vertolken, dan door het uit spreken van den hartgrondigen .wensch: Moge de nieuwe zender, door vaderlandsche kracht en nijverheid gebouwd, dooi' de luchten een nieuwe drijfkracht worden tot nationale saarn- hooriglieid van Moederland en overzeesche gewesten Diinkwoc i Paler Perquin, .Vasi.o .-1 Peifft,ia dankte na, het applaus, dat op de ïede van jhr: Ruys de Beerenbrouck volgde voor het gesprokene, dat, zoo zeide liij, het doel van den IC R- O. zeer juist geteekend heeft. Een ding echter wilde spr. gaarne nog eens onderstrepen en wel den wensch, dat de nieuwe zender geen omroep van verdeeldheid, maar een middel tot het verkrijgen van grootere saamlioorigheid zou mogen zijn. Mr. van der Deure leidde dan met enkele woorden degenen, die namens de Protestantsch- Christelijke groepen spreken zouden, in. Rode Z.Exc. Mr. Th. Heemskerk. Het eerst sprak dan de oud-minister mr. Th. Heemskerk, die begon met een persoon lijk woord, waarin hij zeide, dat men uit het feit, dat hij thans sprak, niet moest afleiden, dat hij ook voor andere spreekbeurten te vin den zou zijn. (Hilariteit.) Spr. verklaarde, dat wat nu geschiedt weliswaar eenvoudig, maar door zijn eenvoud belangrijk is. Het is een verblijdend feit, dat de nieuwe zender is mo gelijk geworden door de samenwerking' van Katholieken en geloovige Protestanten. Hoofd zaak is, dat ieder vrije gelegenheid gekregen heeft om te spreken, waardoor de vrijheid van het woord haar recht heeft gekregen. Dit sluit zich aan hij de pacificatie in den schoolstrijd. Tegen deze oplossing hebben oude klanken geklonken. Klanken van politiek gedoe. Poli tiek gedoe is hier niet aanwezig, ook niet éen poging om de natie te verdeelen. Het gaat niet om de politieke groepeering', maar om de levenshouding'. Het bereikte resultaat is slechts een vrucht van gezonde politiek, die vrijheid van openbare uiting heeft willen eer biedigen. Het doel der N. C. R. V. is niet om politieke redevoeringen te doen houden, al zal wel eens een staatkundige verhandeling die in Ne derland nog niet heelemaal verboden zijn gehouden worden, (gelach.) Het is allereerst: de Christelijke gedachte in ons vaderland uit te dragen.' Spr. besloot zijn rede met den wensch, dat God de nieuwe onderneming zou mogen leiden en haar Zijn zegen schenken. Rede mr. Schokking. Tenslotte sprak mr. J. Schokking' namens de Hervormden. In een inleiding, zette spr. de beteekenis der radio uiteen, daarbij opmerkend, dat er sinds de uitvinding van de boekdrukkunst geen uit vinding was, die zooveel menschen met elkan der in aanraking brengt als de radio, in het onmiddellijk en massaal bereiken der men schen gaat de invloed van de radio die van de boekdrukkunst te boven. Als middel van geestelijk verkeer kan de beteekenis der radio moeilijk te hoog worden aangeslagen. Over liet „verkeersvraagstuk", dat op radio- gebied eveneens bestaat, wenschte spr. zich niet in bijzonderheden te uiten, maar dat het door deze verdeeling mogelijk geworden is de Christelijke gedachte ingang te doen vinden, wilde spr. gaarne toejuichen. Het verat-reikende, meest universeele middel is juist geëigend om de Godsgedachte te ver breiden. Mr. v. d. Deure sprak dan nog een slotwoord, waarin hij dank bracht aan den Directeur- generaal der Posterijen, ir. Damme en zijh staf voor de verleende medewerking en steun. Den genoodigden werd daarna een thee aan geboden. ENKELE LEVENSBIJZONDERHEDEN. Kardinaal Pat-rik O'Donnell, primaat van Ier land, is Zaterdag overleden. Ierland, is Zaterdag overleden. Kardinaal O'Donnell werd den 28sten No vember 1855 te Kilraine in het graafschap Donegal geboren en genoot zijn opleiding aan de Katholieke universiteit van Maynooth. La ter werd hij professor en prefect van het Dunboyne-seminarie te Maynooth en vervol gens rector van universiteit. Reeds op 32-jarigen leeftijd werd hij bisschop van het diocees Raplioe en in 1922 coadjutor van den kardinaal-aartsbisschop van Armagh, Logue, met recht van opvolging. Na den dood van kardinaal Logue op 20 November 1924 volgde hij dezen op den aarts- bisschoppelijken zetel van Armagh als primaat van Ierland op. In het consistorie van 14 December 1925 werd hij tot kardinaal verheven. Als bisschop van Raphoe reeds verwierf hij zich de algemeene sympathie om hetgeen hij voor het Iersche volk deed. Hij had o.a. zitting in de commissie tot verbetering van het treu rige lot der hongerlijdende bevolking In de westelijke distrieten en in een commissie ter verdeeling van grond onder de arbeidende klasse. In 1919 werd hij lid van een nieuwe com missie, die zich met de hervorming van het onderwijs in Ierland bezig hield. DE K. M- A. De viering van het 100-jarig bestaan De Gouverneur der Koninklijke Militaire Academie te Breda heeft de commissie ge ïnstalleerd, aan welke, onder zijne algemeene leiding, de voorbereiding en de regeling van do feesten bij gelegenheid van het honderd jarig bestaan der Academie in 1923 is opge dragen, voor zooverre het de Academie zelve betreft. EEN GESCHENK VAN DEN EX-KEIZER AAN DOORN Tot bevordering van bezoek Naar wij vernemen, heeft de ex-kelzer het plan opgevat voor de gemeente Doorn, als be wijs van erkentelijkheid voor de hem verleen de gastvrijheid, een rosarium te doen aanleg gen in ljft hem toebehoorende deel van de Ge- ziehtslaan, dat aan het IJskelderbosch grenst. Met de uitvoering van dit -plan is reeds een aanvang gemaakt. Tot den rozentuin, waarin talrijke banken zullen worden geplaatst, zul len hoofdzakelijk de inwoners van Doorn en. de logeergasten toegang hebben. De ex-keizer hoopt met dit plan, waarvan de uitvoering is opgedragen aan de firma van Noord en Zoon te Boskoop, het zijne bij te dragen tot de be vordering van liet vreemdelingenbezoek aan Doorn. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Eerst in Januari voortzetting Naar wij vernemen is liet uitvoerige proces verbaal van de twee zittingsdagen van het Arnhemsche Hof, waarin de Culemborgscbe moordzaak werd behandeld onlangs gereed ge komen en is het naar Tiel opgezonden, waar liet bestudeerd zou worden door den rechter commissaris aldaar, die na bestudeering zal overgaan tot het benoemen van deskundigen, die een onderzodk zullen instellen naar de be trouwbaarheid van de getuigen mej. Haveman en de Smale, alsmede naar de in 't dossier aan wezige anonieme brieven. Niet minder dan drie psychiatrische deskundigen zullen voorts wor den benoemd teneinde een onderzoek te doen Instellen naar den geestestoestand van mej. Haveman. Er is ge.Vi sprake van dat deze beruchte moordzaak re.ds half December wederom voor het Hof te Arnhem zal dienen. Op zijn vroegst zal het wel Januari worden. HET SPOORWEGONGELUK BIJ DE VINK. De resultaten van het onderzoek. Naar aanleiding van berichten als zou de Haagsche rechtbank overgaan tot vervolging van de schuldigen aan het spoorwegongeluk bij de Vink op 8 September van het vorig jaar, kunnen wij mededeelen. dat het onder zoek in deze zaak wordt voortgezet, maar dat nog absoluut niet vaststaat, dat het onderzoek zoodanig gevolg zal hebben, dat de zaak op de terechtzitting der rechtbank in behandeling zal komen. Nooddam bij sluis 1 bezweken. Zaterdagmorgen om elf uur Is bij de herstel lingswerken aan sluis 1 te Den Bosch, waar voor rekening van het waterschap de Aa een nieuwe duiker niet doorspoeling gebouwd wordt, de afsluitdijk tussehen de Zuid-Willemsvaart en het daarachtergebleven werk bezweken. De vermoedelijke oorzaak daarvan moet gezocht worden in het feit dat onder den wand een wel is ontstaan van zoo groote afmeting, dat de ge heele wand bezweek en een gat van ongeveer 5 meter in den kanaaldijk ontstond, waardoor het traject tussehen de sluizen I en II zijn water verloor. Het scheepvaartverkeer zal voor eenige da den stilliggen. De schade,is nog niet bekend, doch moet aan zienlijk zijn. Door sluis II wordt nu het water, dat van boven komt, tegengehouden. Door sluis I te sluiten kan men het leegvloeien der Zuid- Willemsvaart beperken, maar het tussehen beide sluizen liggende gedeelte zal droog komen te liggen. Daardoor kprnt de scheep vaart op de geheele Zuid-Willemsvaart stil te liggen. Met het leggen van ceu nieuwen dam wand zai onmiddellijk worden aangevangen. Het betonnen bruggetje bij liet Bossche pad denkt men te kunnen behouden. EEN JONGEN DOODELIJK GETROFFEN Vele personen werden gewond Te Zaandam heeft gisteravond een ongeluk plaats gehad, dat den dood van een 15-jarigen jongen ten gevolge had en waarbij negen per sonen gewond werden. Op den Burcht was een feestipark ingericht, ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der Winkeliersvereniging. Op een oogenblik, dat het daar zeer druk was, werd plots een hevige knal gehoord en een aantal menschen sloeg tegen den grond. Spoedig bleek, dat het toestel van een foto graaf, die gewoon is op de straat opnamen te maken, uit elkaar was geslagen, naar vermoed wordt door ontploffing van magnesium of soort gelijke stof. Van den 20-jarigen Vloon, uit Koog aan do Zaan, geraakten de kleeren in brand. Geluk kig kon de getroffene voor érger worden be waard. ITij bekwam ernstige brandwonden aan het hoofd en de beide handen. Het ergst was de 15-jarige D. D. van het Visschershop er aan toe. Deze liep een gapende buikwonde op. Hij is heel spoedig daarna over leden. De fotograaf zelf, Raaphorst genaamd, kreeg brandwonden in het gezicht en aan een arm. Verder werden gewond: G. Schoen, 12 jaar; P. Schoots, 10 jaar; J. Jacobs, 18 jaar; B. Wijn- houd. 24 jaar, allen van Zaandam; De Beus, van Purmerend en De Haas, van Monnikendam. Alle gewonden werden naar de gemeentelijke kliniek vervoerd. Sommigen, die, volgens de „Crt.", aanvankelijk meenden ongedeerd te zijn, kwamen kort daarop tot de ontdekking, dat zij vrij ernstig geblesseerd waren. De danszaal geraakte in brand, doch de vlammen konden spoedig met behulp van de in de inrichting aanwezige brandblusehappa- raten worden gedoofd. Oude vrouw in haar bed levend verbrand. Zaterdagmorgen te ongeveer 12 uur ontdekten Lange Nieuwstraat 100 te Utrecht vlammen uitsloegen. Het bleek, dat er een brandje woedde in de achterkamer, waar niej. B. te bed lag. Toen liet gelukte de kamer binnen te komen, vond men haar lijk geheel verkoold. Het vuur werd niet emmers water gebluscht. De schade aan het liuis is niet groot. Vermoedelijk is_de brand ontstaan, doordat een petroleumlampje omviel, tengevolge waar van het bed vlam vatte. OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmorgen is het 3-jarig zoontje van den lieer Botbijl in de St. Janstraat te Middelburg, door een vrachtauto overreden. Het kind was onmiddellijk dood. Te Amsterdam is op 69-jarigen leeftijd over leden prof. dr. R. Sisslngh, hoogleeraar in do natuurkunde aan de Universiteit aldaar. OP DEN ALBANEESOHEN GEZANT IN, JPRAAG. Cena Beg, werd dezer dagen een moordaanslag gepleegd.- De mooTd Bcliijnfc om politieke redenen te zijn geschied. Wij geven hierboven een foto van het slachtoer.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 9