DINSDAG 25 OCTOBER 1927 EERSTE BLAD PAGINA 3 DE FOTOPAGINA DE VERWISSELDEALBERT CUYP 1)E KOOFMAN B. STAAT TERECHT KATHOLIEK LEVEN BR AND WEER JUBILEA DE FEILLOOZE HAAGSCHE AMBTENAREN ONGEVALLEN MISLUKTE INBRAAK: EEN LASTIGE ARRESTATIE DIEFSTALLEN - --- -- - RECTIFICATIE ROTTERDAMSCHE KEGELBOND UIT BLEISWIJK UIT H1LL.EGERSBERG LAATSTE BERICHTEN. DE FEESTGAVE AAN MGR. CALLIER WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM MARKTBERICHTEN. Wegens bijzondere omstandigheden kan de voor lieden bestemde fotopagina eerst in ons blad van morgen geplaatst worden. ROTTERDAMSUHE RECHTBANK Vrijdagavond a.s. te 8 uur zal de R. K. "Ver- eeniging „Katholiek Leven" haar winterpro- gramma openen met een feestvergadering in de „Louis Seize" zaal aan den Nieuwe Binnen weg'. Op dezen avond zal de commissie van Bij stand worden geïnstalleerd. Zij die geen Ld van „Katholiek Leven" zijn en toch gaarne eens kennis met 'deze vereeniging wenschen te ma ken, moeten zich tijdig opgeven aan den secre taris den heer A. v. Hees, Boschje. ROTTERDAM, 25 October. Openbare Vrijwillige Verkooping in het No tarishuis te Rotterdam. 1. "Woonhuis met schuur, erf en weiland aan den Schaardijk (kad. Sectie E nrs. 1325, 1326, 2S9, 290, 29S, 297 en 296, groot 2 H.A. 87 aren 41 centiaren), ingezet op 11.000. 2. Perceelen weiland met schuur en uitweg aan den Schaardijk (kad. Bectie E nrs. 1694, 281, en 1S2, groot 2 H.A. 20 aren 49 centiaren), ingezet op 7400. 3. Perceel weiland, gelegen over den Spoor weg, ten Noorden van no. 282, beerepen in per ceel 2 (kad. Sectie D nr. 22S6, groot 45 aren, 20 centiaren), ingezet op 1800. Het zilveren feest, dat de brandmeesters G. van Holten, G. Dekker Azn. en de brand spuitmeester J. v. d- Wiel als vrijwillige wor kers aan spuit 1 gisteren vierden is des avonds voortgezet in het versierde spuithüis waar de jubilarissen per auto naar toe wer den gebracht. Hier sprak de oudste geaffec teerde die geschenken, versierd met de gra vure van een brandweerman, aanbood. Daar na gingen allen naar het café van v. d. Akker te Kralingsche Veer, waar het brandweer muziekkorps lustig blies en men in feestelijke stemming bijeen bleef. Namens de collega's hadden de jubilarissen ieder een vulpenhou der ten geschenke gekregen. NA DRIE JAAR De politie heeft den 37-jarigen reiziger G. E. J. A. de "W. gearresteerd, daar deze man verdacht wordt van verduistering van wasch- maehines in 1924 te Den Haag gepleegd. De W. heeft deswege gesignaleerd gestaan in het alg. Politieblad. Hij is naar Den Haag overgebracht. AUTO IN BRAND Vannacht raakte in een garage in de Hüd- sonstraat een au^o, toebehoorende aan H. v. V. wonende op den Schiedamschen Dijk in brand. Gasten van spuit 36 hebben onder leiding van brandspuitmeester H. Wolters het vuur met een slang- op de waterleiding gebluscht. Gisteren te kwart over elf werd de 77-jarige v. L. wonende in de Goudschedwarsstraat op en Coolsingel door een duizeling bevangen Hij viel en bekwam een wonde hoven het linkeroog en een schaafwond aan zijn kaak. In het Hoofdbureau is hij voorloopig verhouden en toen naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht om behandeld te worden. De 65-jarige weduwe K. wonende op den Mathenesserdijk werd toen zij gisterenmiddag in de Boymansstraat liep, door eeu pak hooi, dat van een wagen afviel, getroffen. Zij be- hwam enkele lichte kneuzingen, werd in het ziekenhuis aan den Coolsingel behandeld en daarna naar huis vervoerd. De 41-jarige schippersknecht A. E. wonen de op den Hilledijk is gisteren aan boord van de aan den Wolfshoek liggende „Oud-contro leur Tenghergen" doordat hij eenige halen nieel op het lichaam kreeg licht gewond aan et rechterdijheen. Na in het Ziekenhuis aan en Coolsingel te zijn behandeld is hij naai' huis gebracht. He 35-jarige B. v. L. uit de Kleijnstraat aan boord van een in de Maashaven lig- eend schip een stuk ijzer tegen het hoofd ge regen. Hij is in het Ziekenhuis aan den Cool- Blngel behandeld en kon daarna Baan. heeft naar huis In den a£gelooi>en nacht heeft men zich, ha verbreking van een ruit, toegang verschaft °t het kantoor eener Handel Mij. aan de «cheepmakershaven. Alles is overhoop ald en doorzocht. Er wordt echter Vermist. ge- niets De twee mannen, die gisterenavond op de diskade, resp. wegens dronkenschap en erzet tegen de politie gearresteerd werden, zijn de 28-jarige buffetchef N.- B. en de 24- larige varensgezel J. G Ten nadeele van den slager K. E. R. A. 1111; C'G Tochtstraat is op de Zuidtolaak een fiets gestolen. De metselaar M. A. E. uit Delft die zijn Men herinnert zich de geruchtmakende zaak van de verwiselde Albert Cuyp. In Juli van het vorige jaar gaf een Ha.agsehe Bank van Leening aan den koopman J. B. twee schil derijen af, waarvoor hij een beleenbriefje over legde. Het beleenbriefje gaf recht op een Jor- daens en een naaktfiguur uit de Rubenssehool. Het bleek echter later dat B. Tn plaats van de naaktfiguur een Albert Cuyp ter waarde van ongeveer 8000 had ontvangen. De Bank van Leening eischte later het verwisselde schilderij terug, maar B. verklaarde dit reeds naar Engeland te hebben verkocht. Uit het onderzoek, door de politie ingesteld, bleek, dat de schilderij, in hotel Dean in En geland was geëxposeerd. Men had daar echter geen kooper kunnen vinden. Tenslotte werd achterhaald dat de schilderij weer naar Rot terdam was teruggezonden. Bij eau expediteur hier ter stede werd een inval gedaan en op 7 Januari van dit jaar werd het lang gezochte doek teruggevonden. De koopman J. B. stond heden terecht ter zake Van verduistering. De dagvaarding bevatte in" het kort het volgende: De kunsthandelaar J. B. moest zich ver antwoorden terzake dat hij te Rotterdam op zettelijk een schilderij, voorstellende drie kin deren met een schaap, welke schilderij toebe hoorde aan mevr. Kirch, dat hij onder zich had gekregen, ten gevolge van een door een der beambten van de Gemeentebank van Lee ning te 's-Gravenhage, waar het schilderij in pand was gegeven, gemaakte vergissing (hier in bestaande dat men abusievelijk bedoeld schilderij, dat ook in pand was gegeven, maar gelost werd) zich wederrechtelijk heeft toe geëigend. Subs, terzake dat hij het schilderij heeft gekocht en uit winstbejag heeft ver voerd, bewaard en verborgen. Het O. M., waargenomen door mr. A. Rom- bach, had in deze zaak elf getuigen gedag vaard. Verdachte werd verdedigd door mr. G. C. A. Oskam. Op een vraag van den president mr. van Vier&sen Trip, verklaarde verdachte dat hij van S. Benjamins had gekocht twee schilde rijen, welke schilderijen nog niet gelost wa ren uit de Bank van Leening, waar ze be waard werden. Benjamins was eigenaar van deze schilderijen geworden door het koopen van het loimbardbriefje. De president: Dus u was eigenaar van de schilderijen. Benjamins ging ze voor u lossen. Verdachte: Neen, Benjamins moest ze eerst lossen, wilde ik eigenaar zijn. Verdachte verklaarde verder de schilderijen voor 6755.gekocht te hebben. Dit bedrag had hij niet in eens betaald. Verdachte vertelde dat hij de schilderijen voor het eerst gezie had in zijn filiaal. Hij had toen gezien dat er een verkeerde schilde rij bij was. Verdachte zeide eerst gedacht te hebben een strop te hebben gehaald. De president: Heeft u moeite gedaan om de gemaakte fout te herstellen? Verdachte: Daar had ik niets mee te maken Ik was ^een eigenaar van het lombardbriefje! Verdachte had de schilderijen op foto van Benjamin gekocht. Verdachte meende een verkeerde foto te hebben gezien en dacht dat de zaak verder in orde was. Uit de couranten had verdachte gelezen dat een ver. keerde schilderij was afgegeven* De president: Bent u toen doorgegaan met den verkoop van het doek? Verdachte: Ja, als ik dat had, was er voor uit voortgevloeid. De president: Waarom hebt politie u er naar vroeg niet dit was? Verdachte: De directie van de Bank had met mij moeten onderhandelen In plaats daarvan kreeg ik politie en justitie op mijn dak Die handelwijze vond ik niet fair ik meende de schilderij eerlijk gekocht te hebben De president: Begrijpt u nu, terwijl ik met u spreek, dat hier sprake kan zijn van misdrijf? Laten we elkaar niet tien gek houden. Verdachte haalt de schouders 0p. Mr. Rombach verklaarde dat hij verdachte had aangeboden de zaak niet te laten ver volgen mits verdachte de schilderij onvoor waardelijk terug gaf. Verdachte had dit geweigerd, omdat het hem twijfelachtig leek of ze wel een billijke vergoeding zou krijgen Mr. Rombach: Hebt u het schilderij 'niet aan den rechter-eoifimissaris voor 24.000 willen verkoopen? Verdachte: Daar is sprake van geweest. Ik ben zoo coulant geweest aan (jen bieder' de schilderij voor dezen meente te verkoopen niet gedaan mij groot financieel nadeel u, toen de opgegeven waar Mr. Rombach: En hebt u toen niet den indruk gekregen dat de Bank een vergissing gemaakt had? Getuige Benjamins: Neen, dien indruk heb ik niet gekregen. Getuige verklaarde verder met Blitz naar Engeland te zijn gegaan en dat hij bij een voordeeligen verkoop een gedeelte van de winst zou. krijgen. Hierna werd gehoord de heer D. Schild, di recteur van de Bank van Leening te Den Haag. Deze getuige verklaarde dat kort nadat het bewuste schilderij was beleend, twee andere schilderijen werden beleend, n.l. de naaktfi guur uit de Rubenssehool en een schilderij voorstellende de H. Familie. Toen is een ver gissing gemaakt. Het duplicaat beleenbriefje van de schilderij van de H. Familie is ge hecht aan de Albert Cuyp en omgekeerd. De twee schilderijen zijn toen door Benjamins in gelost. Een vergissing was uitgesloten, daar om had getuige ook niet kunnen gelooven wat Benjamins hem vertelde," n.l. dat de schilderij verwisseld was. De president: Ja, een Haagsch ambtenaar boven den rang van commies is onfeilbaar. Mijn respect voor Den. Haag stijgt aldoor. Getuige vertelde verder dat Benjamins hem de schilderij voor een flinken prijs had willen verkoopen. Getuige was hier niet op ingegaan. Nog werden gehoord de administrateur van de Bank, de heer F. V. Kirsdorff en de vendu meester, de heer A. Grinselaar, die hij het be- leenen van de schilderij van de H. Familie aanwezig was geweest. Deze laatste getuige had het adres van B. aan het schilderij ge hecht. Er hing een briefje aan: II. Familie, Jesus, Maria, Jozef, schaap. Het schilderij was inmiddels naar Scheveningen verhuisd. De ambtenaar van de bank te Scheveningen had het schilderij van de H. Familie aangezien voor de Albert Cuyp. De president, wijzend op de Albert Cuyp, die op het podium staat opgesteld: Hoe kunt u nu denken dat dit de H. Familie was? Dan hebt u zich toeh niet goed rekenschap gegeven van het gewicht van de zaak. Hierna werd gehoord de kunsthandelaar G. H. Möllenkamp,' die de schilderij, door bemid deling van zekéren J. Penning de Vries, die wel gedagvaard maar niet verschenen was, had gëkocht van Frau Wwe Leo Kirch. De heer Möllenkamp verklaarde dat B. van het be staan van de Albert Cuyp afwist en dat dit doek een hooge waarde vertegenwoordigde. Getuige S. Engelander verklaarde dat toen de verwisseling was ontdekt, verdachte aan hem had gevraagd: Zijn we daar nu slechter mee? Verdachte ontkende dit gezegd te hebben. Wel hadden Möllenkamp, Engelander en Ben jamins hem verzocht het schilderij af te staan om het te verkoopen. Verdachte had toen ge meend dit zelf ook wel klaar te kunnen spelen. Als laatste getuige werd gehoord de koop- ban W. E. V., die de schilderij van de H. Fa milie in handen had gehad. Getuige meende dat B. en Benjamins het schilderij bijl hem waren komen bezichtigen. Hierna werd gepauzeerd. VOOR BEN ROTTERDAMSCHEN POLITIERECHTER Administratiezaken een voor prijs aan de ge- Re ts in een pakhuis in de Nanningstraat had Deerg'ezet, werd van dit rijwiel bestolen: Aan E. C. reiziger, wonende te Eindhoven Uit een auto, welke hij in een garage op den is Coolsingel gestald had, een jas ontstolen. d G- de H. wonende in de Damstraat, die op ®h Schoonebergerweg zijn fiets had neergezet «en kind verzocht had, erop te passen, be- ici Kte bij zijn terugkomst, dat het rijwiel niettemin gestolen was. Ten nadeele van den koopman M. IC uit ei den is van zijn wagen toen deze aan den aringvliet stond een pak zakken gestolen. Ten nadeele van den koopman G. R., wo< ««nede aan de Aeïbrechtskolk is uit/ een leeg- aand café in de Jonker Fransstraat uit een utomaat een bedrag van ƒ14,60 gestolen, door eni§e jongens. INBRAAK Door inklimming door een tuimelraam bo- h de winkeldeur heeft men zich toegang oi schaft tot den kapperswinkel J. C. O. aan 11 Drooswljksoheweg. Een HET GETUIGENVERHOOR werd met het getuigenverhoor be- Hierna gonnen. De inspecteur C. W. Valken, verklaarde het schilderij op 6 Januari bij Salomons en Stevens aan de Glashaven in beslag te heb. ben genomen. ^vi Wr KirCh als setuige gehoord, verklaarde ihet schilderij bij de Bank van Leening te Den Haag beleend te hebben Mr. Rombach: Wist u de van het schilderij? Getuige Kirch: Men juiste waarde aantal fleschjes pfth de cologne, imitatie paarien en een zonne- fil werden gestolen. jjfejilu heeft mij wel eens gesproken over een bod van 10 000 Vervolgens werd gehoord de kunsthande laar L. Benjamins. Deze getuige legde dezelfde vei klaring af als verdachte. Toen getuige gemerkt had dat hij eeu verkeerde schilderij had ontvangen is hij direct naar de Bank van Leening gegaan en heeft den bediende en naderhand den directeur van de verwisseling in kennis gesteld. Verdachte meende na het gesprek met den directeur bedrge te ziju. Op een vraag van den officier gaf ge'. tuige toe dat hij met verdachte eerst bij den vroegeren eigeaar van het schilderij, w. G. Vis en naderhand bij C, H. Mollen! kamp was geweest. Mr Rombach: Toen hebt u toch gehoord A 1' schllderÜ ©en hooge waarde had? Getuige Benjamins: Ja. Een voordeelige dag voor de Rijksschatkist. Niet minder dan 203 administratiezaken wer den vandaag afgehandeld. 163 overtreders van het rijwielplaatjesvoorschrift bevolkten de wachtkamer, werden successievelijk voorgeleid en moesten hun vergeetachtigheid of boos op zet voor het meerendeel met een boete van vijf gulden subs. 4 dagen hechtenis bezuren. De auteur van de rol had voor afwisseling gezorgd. Tusschen de vele rijwielplaatjes wa ren 9 tabakszaken, 28 wegenbelastingzaken en 3 andere belastingzaken ingelascht. De overtreders van de veel overtreden tabaks wet hadden het zwaar te verantwoorden. Een tabakshandelaar te Gouda was teil laste gelegd: le dat hij in 1925 op verschillende data geen aanteekening had gehouden van den in slag van tabak 2e dat hij liet register met be scheiden voor zijn handel niet had bewaard, 3e dat hij den ambtenaar inzage van zijn boeken geweigerd had en 4e dat hij op verschillende data in 1926 wederom verzuimd had aanteeke ning te doen van den inslag van ruwe tabak. De Rijksadvocaat, mr. j. j. van Walsum, be schouwde de feiten ten laste gelegd sub. 1 en sub. 4 van de dagvaarding, als een voortge zette handeling en eischte voor ieder der vier genoemde feiten de minimum-geldboete 100.— De politierechter was echter van meening, dat het sub. 1 ten laste gelegde een reeks van op zich zelf staande feiten inhield. Het sub 3 ten laste gelegde feit 'achtte mr. Ilalbertsma niet bewezen. Terzake van het sub 2 en sub 4 ten laste gelegde feit veroordeelde mr. Hal- bertsma den man tot twee geldboeten van hon derd gulden, terzake van de sub 1 ten laste gelegde feiten tot 13 geldboeten van honderd gulden, te zamen dus een boete vafc 1500. subs 150 dagen hechtenis. Een verzoek om gratie bij H.M. de Koningin zal wel het eenigste middel zijn dat de man kan gebruiken om zichzelf en zijn gezin van den ondergang te redden. Een volgende overtreding van de tabakswet bestond, naast het verzuim om den inslag van ruwe tabak te registreeren, in het feit, dat een sigarenfabrikant bij de fabricatie van een partij sigaren verzuimd had opgave te doen van het handelsmerk en den kleinhandels prijs. Terzake van deze laatste overtreding werd de man veroordeeld tot 50.boete. Een gelijke boete werd geëischt tegen iemand die ongebanderolleerde sigaren had vervoerd. Een 70-jarige man die geheel te goeder trouw in zijn huis aan de Raamstraat tabak had ver werkt, zonder dat hij ln het bezit was van een bedrijfsvergunning, zag zich veroordeeld tot 100.boete subs. 5 dagen hechtenis. De oude man die onderhouden wordt door een vereeni ging en natuurlijk onmogelijk deze hooge boete kan betalen, zal dus zijn straf moeten uit zitten. Onder meer kwam nog de volgende over treding voor. Een bewoner van de Meermans straat had elf leege kistjes in voorraad gehad waarvan hij de- zegels niet behoorlijk vernie tigd had. De man beweerde de kistjes voor brandhout bestemd te hebben. De politierechter achtte deze laatste bewering echter niet aan nemelijk en veroordeelde den man terzake van deze overtreding tot 100.— boete. Chiiieeseh intermezzo Honderd drie en zestig wielrijders werden door den politierechter gevonnisd. Na de behandeling van het derde geval was de publieke tribune al leeg gestroomd en hing er een sfeer van verveling en slaap in de zaal. Ook de behandeling van een aantal overtre dingen van de tabakswet was niet in staat de toehoorders uit hun lustelooze houding op te wekken. De belangstelling leefde echter weer op toen een Chinees zich laconiek voor den politierech ter liet voeren. Een tweede zoon van het Hemel- sche Rijk beklom het podium en stelde zich, in het volle besef van zijn waardigheid, voor als tolk. De gewone Chineezenmisdaad was ten laste gelegd: vervoer van opium. De tolk deed zijn uiterste best verstaanbare Hollandsche klanken voort te brengen en slaag de hier na eenige oefening wonderwel in. De woordenwisseling tusschen tolk en ver dachte maakte den indruk vau een geforceerde niesbui. In het begin ging alles goed. De man bekende het misdrijf gepleegd te hebben. Maar lastiger werd hét toen de straf ter sprake kwam. Is u een rijk man? vroeg mr. Halbertsma aan verdachte. De spleetoogen kregen een uitdrukiag van „hoe kan je nou zoo iets vragen?" Heeft ie geld in zijn zak? vroeg mr. Hal bertsma aan den tolk. De vraag deed denken aan een gruwelijk struikrooversdrama. Een paar gulden, vertelde de tolk. Dan zal hij moeten zitten, meende mr. Halbertsma. Goed, zei laconiek de verdachte tegen den tolk, die dit een weinig meer uitgebreid aan den politierechteir overbracht „Hij wil graag in de gevangenis". De man werd conform den eisch van den officier veroordeeld tot. 50.— boete subs. 10 dagen hechtenis. In ons verslag van de uitvoering van „Door ons voor ons", zijn eenige fouten ge slopen. De sprekers waren n.l. de heeren Fonk en Poederoye, het muziekcorps was „De Volharding", niet de „Harmonie". Op den provincialen bondenwedstrijd, welke gehouden wordt op 30 October te Delft, zullen \oor de R.K.B. de volgende kegelaars uitkomen: N. v. Ameron, J. v. Uriel, E. Frima, J. C Hm J. Holthuus, W. Klip, A. Nouwens, G. v. d. Schouw, C. Strack van Schjjndel, P. v. Zijl reserve is J. Hendriksen. De tijd van werpen is voor Rotterdam vastgesteld op 12.30 en 2 45 uur. PEN DOOR DEN ARM. saterdag is er bij de dorschmachine weer een ongeluk gebeurd. De machinist kreeg bij het bedienen der pers een pen door den arm, welke zoo ernstig bezeerd werd dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. TOONEELVER. Door „ONS GENOEGEN" eemge vroegere leden der R. IC Fanfare is een R. K. Tooneelclub opgericht onder de naam „Ons Genoegen". Tot leden van hot bestuur zijn gekozen de heeren A. v. d. Langenberg, voorzitter, A. v. d. Berg, secretaris en B. Switsar, penningmeester. VOOR EEN FIETSER UITWIJKEND Ovenoden door een auto De 15-jarige C. B„ wonende in de Pieter de Raadtstraat, die gisterenavond de Calandstraat wilde oversteken, werd daarbij aangereden door een fietser, zoodat hij viel. Een daarachter ko mende auto, welks chauffeur niet spoedig ge noeg kon stoppen, overreed den jongen, die hier door zijn linkerdijbeen brak. In het ziekenhuis aan den Bergweg is hij ter verpleging opge- PLUIM VEE-TEN T O ONS TELL1N G Op Zaterdag en Zondag a.s. zal de Pluimvee- en Konijnenfoklcersvereeniging „Het Noorden" in combinatie met de Algemeene Nederland- sche Vereeniging „De Postduif" een groote na tionale tentoonstelling houden van pluimvee konijnen-, watervogels, post en sierduiven in de groote zaal van het Algemeen Verkooplo kaal aan den Goudschesingel waarvoor ruim 1000 uummers staan ingeschreven. De inzen dingen komen uit alle deelen des lands. CASINO-AVOND „HET ZUIDER TUINDORP" Al heeft een vereeniging een goede reputatie ten aanzien van de behartiging van de mate- rieele behoeften in een stadsdeel, dan wil dat nog niet zeggen, dat haar de organisatie van een amusementsavond is toevertrouwd. Aan het bestuur van „Het Zuider Tuindorp" kan men ook dit laatste overlaten, zooals de gister gegeven Casino-avond uitstekend heeft gede monstreerd. Rond acht uur hadden zich in de vriende lijke bovenzaal van „De Spil" aan den Dordt- sche Straatweg, waarvan het voortooneel door den bekenden bloemist W. A. van Djjk „van de Enk" weer belangeloos was gestoffeerd, on geveer 500 Tuindorpers verzameld. Allereerst nam de voorzitter van „Het Zuider Tuindorp", de heer C. B. H. van Deutekom Jr. het woord voor een welkom, tot het motiveeren van den gezelligen avond n.l. om den band tusschen bestuur en leden nog hechter te maken, om nog eens een opsomming te geven van den verrichten arbeid en op te wekken tot trouw bezoek aan de gewone ledenvergaderingen. "Vervolgens nam de afwerking van het ver zorgde en keurig gevarieerde program een aanvang. Het muzikale gedeelte had welwil lend de Rotterdamsche mandolineclub „Aeoli- ne", dir. mej. M. J. Tekenbroek, op zich geno men, welke in een zestal fraai uitgevoerde no's de vaardigheid en geschooldheid van het gezelschap deed uitkomen. De bloemenhulde en het stel linten door „Het Zuider Tuindorp" onder hartelijk applaus aangeboden, was zeer verdiend. Daarnaast verwierf de rappe inter nationaal little Sim met zij» music excentric een gullenTach van het zich amuseerend pu bliek. Op het terrein der goochel- en tóover- kunst wist de kwieke prestidigitateur prof. La Brigue, eveneens belangeloos medewerker, de aanwezigen in spannitfg te brengen. Tenslotte had het echtpaar Goetzee een aanzienlijke deel van de tevredenheidsbetuigingen in ontvangst te nemen. In hun een-acters en duetten over troffen deze executanten vaak door vlot en alleraardigst spel zich zelf. Mevr. Willy wer den bloemen geoffreerd. Tusschen een paar nummers deed de voorzit ter nog een welsprekend beroep op de leden om de arme kinderen hij het St. Nicolaasfeest te gedenken. Een collecte bracht rond 56 op. De firma Woudstra zorgde voor een tractatie aan de dames. Het was reeds Dinsdag, toen de heer van Deutekom de bijeenkomst, welke alle aanwe zigen buitengewoon had voldaan, met een har telijk .dankwoord sloot GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente is bijeengeroepen Woensdag 26 October, des avonds zeven uur, DE POSTVLUCHT AMSTERDAM-INDIë EN TERUG Koppen op weg naar Bagdad Reuter seint ons heden uit Busliire: Luitenant Koppen is hier hedenmorgen om 9 uur na e en vlucht van drie uur uit Bender Abbas aangekomen en om tien uur opgeste gen naar Bagdad. En de afbouw der „St. Bavo". "Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de afbouw van de kathedrale kerk te Haarlem, voorzoover de geloovigen van het bisdom dé daartoe noodige middelen zullen schenken, thans definitief is opgedragen aan de firma G. Metselaar en Zoon, aannemers te Haarlem. Londen 12.10, Berlijn 59.31 JU Parijs 9.75, Bel gië (Belga's) 34.58%, Zwitserland 47.92. Ame rika 2.48 7J1G, Oostenrijk 35.05, Denemarken 66.59, Zweden 66.92%, Noorwegen 65.42%, Spanje 42.65, Italië 13.5S. ROT1ERDAM, 24 October. (Weekbericht van binnenlanclsohe granen en peulvruchten.) Tarwe niet tamelijk aanbod, prima prijshoudend, ove rigens vrijwel onveranderd. Prima 14.5015.5c tuschensoort 1213, overigens 1011.50,' Rogge 1012, gerst chevalier 12.2512.75*, haver ƒ12 12.50, erwten kleine groene iets-hoo- ger 2328, Schokkers eveneens hooger, prima 3540, verder naar kwaliteit 2234, bruine boenen matig ter markt, iets hooger verkocht, naar kwaliteit van 24—29. Alles per 100 kg. ROTTERDAM, 24 October. (Veilings vereeni- gin g „Vrije Aardbeien veiling Chariois") Spruiten le srt 1516, 2e srt 78, kroten 6.907.70, peen 34, uien 4.205, knollen 2.403.20, spinazie ƒ14, witte kool 2.90—3.20, wijnperen le srt 19, 2e srt 11, armgaarden- le srt 12 per 100 kg., groene savoye kool 3.707.20, gele ld. 3.605.10, roode kool 67, andijvie le srt 1.90—2.70, 2e srt 0.80—1.30, sla ƒ1.10—2.2Ö, bloemkool le srt 1519, 2e srt f 1213, 3e srt 4—8, eieren 11.30 per 100 stuks, selderij 1.50 - -70, pieterselie 1.801.90, rammenas 8 per 100 bos, boerekool 20 ct per kist, knolselderij 2028 ct per bos, ROTTERDAM, 24 October. (Coöp. Tuinbouw veiling Rotterdam en Omstreken) Sla (Leduc) le srt 1.905.10, sla (Kardoes) le srt 0.50 1.10 per 100 krop, slavellen 3, spinazie 10 19 per 100 kg., bloemkool le srt 9.10—is, 2e srt 4.20—9.10, uitschot 1.304.20 per 100 stuks, prei 3.603,80, peen 3.90 per 100 bos, tomaten A 10.30—16.30, B f 12.80—13.50, C 6.10 9.40 per 100 pond, postelein 5.1011.80 per 100 kg., kassnijboonen 39—47 ct per kg., snij- boonen 2239 ct per 100 stuks, px-onkboonen 10.1013.30 per 100 ltg., stokprinsesseboonen 32 ct per kg., selderij 1.201.50, kroten ƒ2.40 4, pieterselie 22.40 per 100 kg., roode kool 4.10, savoye kool 4.50, id. groene 5.706.10 per 100 kg., andijvie le srt 1.603.20, 2e srt 0.801.60 per 100 krop, uien 4.605.50 per 100 kg. ZWIJNDRECHT, 24 October. (Groenten- op Fruitveiling) Andijvie le srt 1.303, 2e srt 0.401.20 per 100 stuks, appelen le srt 11 13, 2e srt 57 per 100 kg., bloemkool le srt 7—15, 2e srt 1—7, 3e srt 0.40—2.10, gele savoye kool 5.909, groene id. f 2.107.80 per 100 stuks, witte knollen f 2.704, knolselderij (1 bos v. 5 st.) ƒ1236 per 100 bos, kropsla le srt 1.803.80, 2e srt f 0.201 per 100 krop, stoofsla 712 per kist, kroten 1.304.30 per 100 bos, peren le srt ƒ1835, 2e srt f 914 per 100 kg., pietex-selie 3.204.70 per 100 bos, pos telein 10—13 per 100 kg., prei ƒ2.503.70, radijs (witpuxxt) 0.202.70, rammenas ƒ0.301.50 per 100 bos, roode kool 3.508.90 per 100 stuks, selderij 1124 ct per dozijn, bladspinazie 15— 22, spruiten le srt 1520, losse 212, staalc- suikerboonen f 1325, kassnijboonen 4554, steksnxjboonen 23—47, staakboonen (Enkhui- zers) 1949, tomaten A 2627, B 27, C 14 17, CC 4—7, uien 45.10, winterpeen 4 per 100 kg., witte kool 3.509.80 per 100 stuks, wortelen 2.5011 per 100 bos, zuring 8 per, 100 kg, If-Jifly'-•

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 3