DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN JËilPUïi ips 50ste Jaargang Zaterdag 29 October 1927 No. 15003 Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS mi HINDERWET SCHIEDAMSCHE VEREENIGING TOT BESCHERMING VAN ZUIGELINGEN ALLERHEILIGEN STUDIO-EUREKA DIEFSTALLEN. mmm FILM VAN DE BOOMPLANTING NA DE RUZIE GEVONDEN VOORWERPEN VOETBAL VAN ZONDAG ONZE R. K. GEMENGDE ZANGVER- EENIGING „LORENZO PEROSI". AGENDA. KUNST-AGENDA. TE ROTTERDAM NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68085 Postbus no. 39 ABONNEMENTEN: per 3 maanden ƒ3.25 per maand ƒ1.10, per week 25 cent. Franco per post ƒ3.75 per kwart. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchèque en Girodienst 81440. ADVERTENTIëN 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 ct. per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct. elk woord meer 5 ct tot een maximum van 50 woorden. Kabouteradvert. 5 reg. O.ëO, 10 reg. 0.75,15 reg. 1.. Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering ƒ500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; 75 bij verlies van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; ƒ25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. De uitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officieele al en aankondigingen van het Genieentebestnnr MONUMENTENVERORDENIN G Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat de door den raad dezer gemeente in zijn ver gadering van den 4en October 1927 vastge stelde verordening op de monumenten in de gemeente Schiedam, op den 28 October 1927 is afgekondigd. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland volgens hun be richt van den 11-17 October 1927, B, no. 27o (2e afd.) G.S. no. Ill in afschrift medege deeld. Schiedam, 29 October 1927. E. en W. van Schiedam hebben bij bun be sluit van 27 October 1927 het verzoek van L. Verhagen om vergunning tot oprichting van een bakkerij in het pand Fabristraat kadaster Sectie M, no. 2937, met een gasoven en een electromotor van 1 P-K-. drijvende een deegmachine, verdaagd, aangezien het clesoe- treffend onderzoek nog niet ls g?e'n f Schiedam, 29 October 1927. WIT-GELE-KRUIS Bloemendag Onder aanbeveling van Z. D. H. onzen Bis schop verzoekt het hoofdbestuur van het "VVit-Gele-Kruis op 1 November a.s. een bloe mendag te houden ter onmisbare versterking van de financiën dezer hoogst nuttige ver- eeniging. w. Ploogst nuttige vereeniging, wijl het it- Gele-Kruis de Roomsche organisatie is, die zorg draagt voor ziekenverpleging, t. D. c.- bestrijding, kraam vrouwen Ver zorging en zui gelingen bescherming volgens katholieke prin elpen. Dames die hiertoe haar medewerking wuien verleenen, worden vriendelijk verzocht haai naam en adres mede te deelen aan kapelaan L. Beune, adviseur der Propagandaclub „St. Leonardus". Het lijdt geen twijfel, of Schiedam zal ook deze vereeniging, mits B. en "W. hun goedkeii- ring aan den Bloemendag hechten, a.s. Dins dag haar hulp niet weigeren. R. K. LEESZAAL „ST. LIDUINA" Nieuwe aanwinsten Harold Avery, Ku-Klux-KlanRubuy M. Ayres.LevensstormenRolf Burman, De vreem de bloem; Th. Duvet, Die Impressionisten; C. M. van Hille-Garthé, Aan de zonzijde; I. Hut- zinga, Herfsttij der middeleeuwen; Marie Koe nen, Verzen; Albert Kuyle, Seinen; Aart van der Leeuw, Opvluchten; M. de la Prise, De eenzamen van Port-Royal; R. W. Roland-Holst, Over kunst; Corn, van der Sluis, Binnenhuis kunst; B. Verhoeven, De zielegang van Hen- Tiëtte Roland-Holst. De leeszaal is 1 Nov. a.s. gesloten. De moedercursus welke door dr. de Ranitz kinderarts, zal worden gegeven, zal aanvangen op Dinsdag 8 November a.s. "VVie aan dezen cursus willen deelnemen kun nen zich nog bij dr. de Ranitz, Tuinlaan no. 96, aanmelden. Het bestuur van de R. K. Middenstandsver- éeniging „De Hanze" verzoekt allen R. K. mid denstanders, Dinsdag a.s., feestdag van Aller heiligen, hun zaken gesloten te houden. BENOEMING Onze oud-stadgenoot, de heer A. Suyker, is benoemd tot adspirantcommissaris van politie in Nederlandsch-Indië. Wij vernemen dat de directie van het Studio Eureka te Schiedam in onderhandeling staat met Fransche filmondernemingen om verschillende groote Internationale speelfilms te vervaardigen. Uit de vestibule van het kantoor van de borstelfabriek van de firma J. Jacobs aan de Westerkade no. 2, is een groote cocosmat ont vreemd. De heer J. F. P., wonende Schiedamsche- dijlc te Rotterdam, heeft hij de politie aangifte gedaan, dat. hem een' geruite reisdeken ont stolen was uit zijn auto, die eenigen tijd onbe heerd had gestaan. EEN AÜTO-WOESTELING REED IN DEN HAAG eerst een meisje aan, dat op een tram wilde stappen en vloog vervolgens tegen een paar boomen, die steviger weerstand boden, zoodat de auto zwaar werd beschadigd. De vernielde wagen werd door onzen fotograaf gekiekt Wij vernemen dat de directie van het Studio Eureka een opdracht heeft gekregen van de Commissie van Gemeentelijk Onderwijs te Schiedam om een film te vervaardigen van de boomplanting aldaar. AANRIJDING Gisterenavond te omstreeks half 11 uur heeft op den hoek van de Broersvest en Rotterdam- schedijk een aanrijding plaats gehad, tusschen een luxe-auto van de firma Peereboom en een luxe-auto, die bestuurd werd door een zekeren B., wonende Fabriplein, alhier. Van den auto van de firma Peereboom. werd een der achterspatborden ontzet, terwijl de achterbanden door den schok sprongen. Na de bekende staking bij de Schiedamsche Brockway Bus Mij., hebben de chauffeurs van verschillende paTtijen herhaaldelijk getracht, elkander dwars te zitten. Eerlijk gezegd, mag het wel een wonder hee- ten, dat er geen ongelukken voorgevallen zijn. Enkele malen heeft het echteT weinig ge scheeld. De chauffeur H. S. die in dienst is bij de fa. v. L., heeft gisterenmorgen voor het kan tongerecht te Rotterdam terecht gestaan, we gens het in gevaar brengen van He vrijheid en veiligheid van het verkeer. Er waren 5 getuigen gedagvaard, onder wie een chauffeur van de S. B. B. M. Deze laatste Is in den avond van 24 Juli j.l. op werkelijk kinderachtige wijze door den chauffeur van de fa. v. L. gehinderd. De ambtenaar van het O. M., die meende, dat er nu eens een goed voorbeeld gesteld moest worden, eischte tegen S. een straf van 15 boe te, subs. 10 dagen hechtenis, benevens intrek king van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags: ketting met slot en sleuteltje, bemande flesch, roode muts, mattenklopper, sleutel, kinder schoentje broche muilkorf, ceintuur, dames handschoen, kruisje, kaart t. n. N. A. A. M., bantje, mes, bos sleutels. Bij vinders: sleutel, W. Vogt, Nieuwsticht 2; alpacca beursje met inhoud, J. Meijer, Steen straat 14; doublé collier, G. de Swart, Klaas- waalschestraat 16; sleutel, C. Kleijn, Maria- straat 48portemonnaie met inhoud, J. 't Hart, Rotterdamsche Dijk 192; R. K. kerk boekje, A. Schilperoord, Vijgensteeg 5; bruin lederen portemonnaie en alpacca beursje, A. van Wieringen, Zwartewaalschestraat 33; 2 h. handschoen, A. van der Tas, Rijnstraat 10B; eend. A. Goedendorp, Bakkershaven 27; rijwielbelastingplaatje, B. V, d. Zee, Fabri straat 66; gewicht, A. de Vlieger, Kreupel- straat 62; R. K. kerkboekje, C. Timmerman, Voorneschestraat 31B; koperen Mariabeeld je, X. Bras, Hagastraat 12; damesportemonnaie met inhoud, A. Olivier Villastraat 91; ring met sleutels, L. Koremans, Ged. Broersvest 2/3; hoed, J. van Nieuwenburg, Oosterstraat 61; rijwielbelastingplaatje, C. Krommenhoek, Touwbaan 7; rozenkrans, H. Slavenburg, Schie 28; portemonnaie, J. Klop, Raam 34; Iersche setter, Hoofdbureau van Politie, Lange Nieuwstraat 21; portemonnaie met inhoud, J. de Winter, Hagastraat 72; gouden kinder- ringetje, A. Trijselaar, Maasstraat 28; speel goed, C. Groenewegen, Bommelschestraat 16; damesportemonnaie met inhoud, C. Gunneweg, Mariastraat 46; ledige damesportemonnaie, J. Everhart, Pernisschestraat 7/2: rijwielbelas tingplaatje, W. Ravens, Villastraat 14; paar zwarte zijden kousen, C. Wetsteijn. Havendijk 36C; grijs keeshondje, J. Ligthart, Maasdijk 140; bruin kinderjasje, A. Verkade, Groene- laan 81; rijwielbelastingplaatje, C. Wesse!, Broersveld 21/1; trekhond, L. v. d. Lubben, St. Pietersteeg 7. Was het verleden week Hermes-D. V. S. dat een gevaarlijken strijd moest aanbinden, deze week is het S. V. V. De Hoofdenaars krijgen Unitas te gast, wat altijd zeer gevaarlijk is. Vooral van dit jaar toonen de Gorkummers dat 't hun ernst is en zij staan thans ook no. 1 in haar afdeeling. Door overspelen van haar eenigste verloren wedstrijd tegen C. V. V., kan zij haar positie nog verstevigen (C. V. V. had in den wedstrijd tegen 'Jtitas n.l. een ongerech tigd speler laten mede doen). Wil S. V. V. haar kans, die ze tot nu toe heeft, behouden, dan dient ze te winnen, 't Elftal is er zeker toe in staat, doch dan moet er anders worden ge speeld dan j.l. tegen Overmaas. De blauw-witte Schiedammers gaan op be zoek bij A. S. C, te Leiden, 't Succes van do oud-eerste klasser is tot nu toe nihil geweest. Toch zouden wij Hermes-D. V. S. willen aan raden „vat het niet te licht op". De Schiedam mers speelden dit jaar reeds eens tegen A. S. C. in den eindstrijd om de Kampong-beker en wisten toen met oneven goal te zegevieren. Bij Leidenaars stond toen echter Josson in de achterhoede. Diens steun zullen zij nu moeten missen, evenals dien van Wamsteker. Hermes- D. V. S. heeft momenteel een voorhoede, die tegen iedere verdediging kan scoren, mits er enthousist wordt gespeeld. Wordt dit gedaan te Leiden, dan voorspellen wij weer een over winning. Van de concurrenten behaalt D. H. C. 2 puntjes tegen B. M. T. Quick, dat momenteel de leiding heeft, kan echter wel eens In Vlaar- dingen, tegen Fortuna, een veer laten. Men heeft in onze courant en ln de Kerk klokken den oproep gelezen van Pater Schuur man O.P., betreffende den deplorabelen toe stand waarin onze R. K. gemengde zangveree- niging „Lorenzo Perosi" verkeert. Die eerste oproep heeft succes gehad, maar nog niet in die mate, dat gezegd kan worden, dat „Lorenzo Perosi" thans tot nieuw leven is weergekeerd. Maar wat niet is, kan nog komen. We stel len ons voor, dat vele jongelui den oproep hebben gelezen, zich hebben voorgenomen er werk van te maken, maar aan dat goede voor nemen verder niet hebben gedacht. In een stad als Schiedam moet een R. K. Gemengde Zangvereeniging toch volop levens kracht hebben. Wil Lorenzo Perosi weer tot bloei komen, dan moeten zich zeker een vijftigtal nieuwe leden aanmelden. Aan dat getal Is pater Schuurman, de moderator van de vereeniging, nog lang niet. Zijn er dan geen Roomsche zangeressen en zangers in onze stad boven de achttien jaar, die voor een gemengde zangvereeniging gevoe len? Wel, er moeten er bonderden zijn. Zoo was het toch ook in de eerste jaren, toen Lo renzo Perosi in een bloeitoestand verkeerde, die haar door al haar zustervereenigingen be nijd werd. En men denke er wel aan, ook hier en zekere in 'n gemengde zangvereeniging geldt voor ons Katholieken de plicht van Roomsche organisatie. We hoeven op het gevaar van niet- Katholieke gemengde zangvereenigingen voor de Katholieken niet te wijzen. Ieder voelt ze. Maar dan ook die gevaren uit den weg ge gaan door tot de Katholieke gemengde zang vereeniging „Lorenzo Perosi" toe te treden. Teder die gevoelt voor den zang sluite zich bij Lorenzo Perosi aan; ouders, die bij uw kinderen boven de achttien jaar liefde voor den zang kent, wijst ben op „Lorenzo Perosi", waar ze die liefde volop zullen kunnen uit vieren. Pater Schuurman en de heer Henrï Rebers, boekhandelaar, hopen de eerstkomende dagen nog bij tientallen de schriftelijke opgaven voor toetreding te ontvangen. HET TWEEDE LUSTRUM VAN DE R.K. SCHIEDAMSCHE TOONEELCLUB „Vadertje Langbeen" De R. K. Schiedamsche Tooneelclub heeft gisteravond in den R. K. Volksbond haar twee de lustrum gevierd en wel, der goede traditie getrouw, met een voorstelling ten bate van een instelling van weldadigheid. Het was ons eigen Roomsche ziekenhuis-in-aanbouw, dat ditmaal van het belangelooze optreden der too- neelisten zou profiteeren. Was het de goede roep van de club, was 't het -populaire volksstuk waarmee ze voor het voetlicht trad, was het misschien de gedachte aan het weldadige doel, of een combinatie van alle drie, welke de zaal vol deed stroomen? Feit is, dat, toen kapelaan L. Beune als voor zitter van het comité tot ondersteuning van het R. K. Ziekenhuis de aanwezigen welkom heette, hij het woord mocht richten tot een ge heel bezette zaal. In dat welkomstwoord vestigde kapelaan Beune in het kort de aandafcht op het groote doel waarvoor deze met zooveel zorg voorbe reide avond werd georganiseerd; de onder steuning van het in-aanbouw zijnde ziekenhuis. Gaarne maakte hij van deze gelegenheid ge bruik om Roomsch Schiedam den dank der commissie kenbaar te maken voor hetgeen in dezen tijd van malaise in een door die malaise ernstig getroffen stad voor het ziekenhuis werd gegeven. In tien maanden tijds een be drag van 14 mille bijeenbrengen is een presta tie welke er zijn mag. Als we ons echter afvra gen niet wat er gegeven is, maar wat die 14 mille voor het ziekenhuis beteekenen, dan spreekt het vanzelf, dat de commissie niet vol daan kon zijn. Vooral in den beginne kost een eigen Roomsch ziekenhuis een macht van geld. De grondslag was grootsch, maar de wangunst der tijden heeft een tegenslag gebracht die niemand vermoeden kon. Nu zegge men niet, dat in dr. Nolet voor ons eigen ziekenhuis reeds voldoende is gedaan. Van wat onze vade ren deden hebben zij en niet wij de verdien sten en de onvoorziene tegenspoed mag niet uit het oog worden verloven. Er kan voor ons ziekenhuis worden geleend: dat gebeurt ook reeds, maar men denke er wel aan, dat het van buitengewoon belang is, dat ons zieken huis niet voor te zware lasten worde gesteld. Met den wenscb, dat deze avond het vertrou wen der commissie, die nog slechts twee maanden aan den arbeid kan blijven, niet moge beschamen en met een woord van ge- lukwensch aan de R. K. Schiedamsche Too neelclub, een woord van dank tevens, besloot kapelaan Beüne zijn toespraak. Met Vadertje Langbeen had de tooneelclub een werk getroffen, dat in de plankenwereld als een kasstuk bekend staat. Het trekt om zijn humoristisch en toch ook vaak zoo roe rend karakter; het is gemaakt naar het geijkte recept van een lach en een traan, maar dan op zoo'n wijze dat het recept voor ieder een smakelijk gerecht inhoudt. Over de opvoering niets dan goeds; ieder was er over in de wolken. Was het de eerste minuten wellicht de plankenkoorts, die het viertal vondelingetjes van John Grier Home de jonge dames Erry Evers, Beb Geerdes, Lenny v. d. Eelaart en Marianne Nolet wat bedeesd deed zijn, die moeilijkheid was gauw overwonnen en weldra stelden zij al haar zie ligheid als gestichtskinderen de moderne tijd kent gelukkig dergelijke hardvochtigheid in de gestichtsopvoeding niet meer op roe rende wijze ten toon. Marianne Nolet als Je- rusha Abott gaat dan de heldin van het stuk worden en reeds als gestichtskind vinden we hij haar de zekerheid van optreden, de gemak kelijkheid van dictie, de losheid van beweging die haar spel den geheelen avond zoo genie- telijk maakten. Haar partner, Wim Rademaker als Jervis Pendleton (Vadertje Langbeen) was een tegen speler, die volkomen met haar harmonieerde, zoodat hun dialogen tot de in tooneelkunstig opzicht meest merkwaardige gedeelten van den avond behoorden. Er waren trouwens tafereeltjes in overvloed, die de belangstelling volop verdienden en ook gaande maakten. We denken aan de regentenzitting in het eerste bedrijf, het optreden van den bediende Walters (Jan Nolet) in het laatste, die reeds als mr. Wycoff een glorieuze entree op de planken had gemaakt, tegelijk met mr. Cod- man (Piet Engering), wiens onnavolgbaar keel- en neusgeluid de lachspieren voortdurend in beweging hield. We denken ook en vooral aan het optreden van Jimmy Mc. Bride (Hans Nolet), die, pri mus inter pares, met zijn zelfs in de koste lijkste charges beheerschte spel de aandacht boeide zoodra hij slechts ten tooneele ver scheen. We denken aan het typische tafereeltje bij mrs. Semple (Maria Meyer) en haar gedien stigen Jacq en Corrie (Phons Blaisse en Luna Melchers), aan de directrice van John Grier Home (Tiily Evers), die haar weinig sympa thieke rol op treffende wijze bezieling gaf aan miss Pritchard (Marianne v. d. Eelaart) die met gepaste bescheidenheid haar goede werk ten uitvoer bracht en aan de kleinere rollen, die in Maria Meyer als mrs. Parsons, Anny Beukers als mrs. Pendleton, Gonny Kappelhoff als Jula Pendleton en Tilly Evers als Saiiie Mc. Bride en waardige vertolking vonden. De R. K. Schiedamsche Tooneelclub heeft met Vadertje Langbeen volop eer ingelegd en '8 Maandags.' repetitie Muziekgezelschap St Ambrosius, 8 uur, R.K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Dam- club I. D. O., Patronaatsgebouw Lange Ha ven; aanvang 8 uur. lederen Woensdagavond van 8 uur af club avond R. K. S. V. ..Excelsior". Gebouw R. K. Kring. lederen Woensdagavond van 7 uur tot half negen zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. Excelsior; Gebouw R. K. Kring. Dinsdags: repetitie R.K. Mannenzangvereenl- ging St Caecilea. half 9, R. IC Volksbond: bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkers- bond „St Eloy", Gebouw R. K. Volksbond. St. Joris Doele, Stedelijk Museum, GeopeDd eiken Zaterdag van 25 uur. Zondag 30 October Lustrumuitvoering ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Schied. Tooneelclub ten bate van het R. K. Ziekenhuis. Opvoering: „Vadertje Langbeen". Gebouw R. K. Volks bond. Aanvang 8 uur. Vrijdag, 4 November. Ledenvergadering Ned. R. K. Fabrieks- arbeidersbond „St. Wiliibrordus", afdeeling Schiedam. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half 8 uur. Bespreking 12Ij-jarig bestaan; triduum standsorganisatie; verzekeringswet en verslag bondsvergadering. 29 O c t.: Groote Schouwburg, Aïda (ItaL Opera), 8 uur. Tivoli-Schouwburg, De pas toor van Neuvillette (Nieuw Rott. Tooneel), 8 uur. Groote Doelezaal, le populair Zater- dagmiddagconcert Rott. Philh. Orkest, 3 uur. 30 Oct.: Groote Schouwburg, Kleeren ma ken de vrouw (Rott. Hof stad tooneel), 2 uur. Tivoli-Schouwburg, De pastoor van Neu villette (Nieuw Rott. Tooneel) 2en 8 uur. 31 Oct.: Groote Schouwburg, De blauwe vo gel van het geluk (Ver. Tooneel), half 8. Tivoli-Schouwburg, De pastoor van Neuvillette (Nw. Rott. Tooneel), 8 uur. Groote Doele zaal, vooruitvoering Haydn's „Jahreszeiten"- (R. O. Z.), half 8. Groote Nutszaal, viool recital Geoi'g Kulenkampff, 8 uur. 1 Nov.: Casino, De huzaren van Viilars (Rott. Operette-gez.), 8 uur (voor volwassenen). Groote Doelezaal, uitvoering „Die Jahres zeiten" (R. O. Z.), 8 uur. 2 Nov.: Groote Schouwburg, Tannhiiuser (Co-Opera-tie), 8 uur (voor volwassenen). Casino, De huzaren van Viilars (Rott. Operette- Gez.), 8 uur (voor volwassenen). Dagelijks: Circusschouwburg, De Onbe kende Soldaat (Spree-gezelschap) 8 uur (voor volwassenen). Stationssingel, Circus Gleich, 8 uur (voor volwassenen), Zondag ook half 3. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 3 Nov. a.s. In: Olympia (voor volwassenen); Grand théfitre (voor vol wassenen) Thalia (voor volwassenen)Luxor (voor volwassenen)Corso (voor volwassenen). we zijn er van overtuigd, dat zulks ook in een volle zaal van morgenavond tot uitdrukking zal komen. Na de groote pauze wist de heer Arnold Zoetmulder op (le Amerikaansche verkoopwijze een groot aantal loten voor de horloge-verlo ting aan den man te brengen, welke het niet- onaardige sommetje van ƒ83,60 opbrachten. Voor den aanvang van het laatste bedrijf betrad pastoor L. Paulussen, oud-moderator van de R. K. Schiedamsche tooneelclub en een van haar oprichters, thans pastoor te Heems kerk, het podium, om ook namens het comité tot ondersteuning van het ziekenhuis en na mens allen die wellicht het woord zouden wil len voeren, de club met haar tweede lustrum geluk te wenschen en haar voor haar optreden in dienst van de christelijke liefdadigheid te huldigen. Namens bet comité bood tegelijk mej. Jetty Jansen aan mej. Marianne Nolet (Jerusha Abott) bloemen aan. De heer Hans Nolet dankte voor de uitgesproken gelukwen- schen en gaf de verzekering dat de R. K. too neelclub op den ingeslagen weg zou voortgaan. Na het laatste bedrijf sprak kapelaan Beune nog een kort dankwoord. De zaal van den R. K. Volksbolid was voor deze gelegenheid in een friseh feestkleedij ge stoken. De leiding van de versiering was in banden van den heer Straver, van Beveren straat, terwijl de firma J. J. v. Dijk, bloemen magazijn Lange Haven belangeloos bloemen voor de versiering en de heer W. A. Houtman een piano ter beschikking had gesteld. Vermelden we nog, dat Utile Dulci de be vriende tooneelclub met een fraaie bloemen mand had vereerd, en dat in de pauzen het goed voorziene buffel en de versnaperingen, welker baten het R. K. Ziekenhuis ten goede zullen komen, zich eenerzijds in groote belang stelling mochten verheugen, anderzijds gretig aftrek vonden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 1