Kaboutertje Verven JE PMEHIX" Tel. No. 68015. Sleomen O ZenowsflEEend L FEUILLETON MAANDAG 7 NOVEMBER 1927 EERSTE BLAD PAGINA 2 EXCELSIOR'. S E FILM-LIGA Iets voor de leden van den Maflu Kring KANTONG ERECHT ROTTER DAM SCHAALCOLLECTEN Voorziet U van goede hulp Houdt steeds 'n bij de hand ■IET VADERLIJK ERFDEEL RADIONIEUWS 5 PROGRAMMA'S VOOR DINSDAG KUNST-AGENDA. TE ROTTERDAM KABOUTERS NRICHTING BADHUIS OP RET TERREIN VAN DE GASFABRIEK. Iets waaraan behoefte is Door de directie der gemeentewerken is ou ter de aandacht gebracht, dat opheffing van ie gasfabriek aan den Oostzeedijk een onge- ■ochte gelegenheid biedt om op weinig kost bare wijze te voorzien in het tekort aan bad gelegenheid voor het oostelijk stadsdeel. In de laatste jaren zijn reeds gebouwd bad- luizen bij de scholen aan de Delfgaauwstraat, Ie Hildegardisstraat (Ruivenstraat), de Tam boerstraat (Vaandrigstraat), de Ploegstraat en de Hofstedestraat, zoömede bij de nieuwe fi.B.S. aan het Afrikaanderplein, terwijl bij, ;je school aan, de Bru-ynstraat nog een inrich ting in aanbouw is. Daarmede is naar het oordeel van de Direc tie in de behoefte aan badgelegenheid voor de verschillende wijken voorzien, met uitzonde ring alleen van het oostelijk stadsdeel. Wel zal natuurlijk ook, voor de nieuw te stichten stads wijken op de noodige badhuizen moeten worden gerekend, maar daarvoor is thans de tijd nog niet gekomen. Het oostelijk stadsdeel acht de Directie in derdaad misdeeld. De opheffing van de gas- abriek aan den Oostzeedijk maakt het echter thans mogelijk l*t badhuis voor de fabrieksar beiders, hetwelk zich. achter de voormalige stokerij bevindt en op behoud waarvan de Di recteur van het gasbedrijf geen prijs stelt, voor het publiek open te stellen. Met betrekkelijk geringe kosten is het uit stekend voor dit doel geschikt te maken; de ligging ten opzichte van het oostelijk stadsdeel en een gedeelte van. de binnenstad is zeer gun 'stig, terwijl door de verdeeling van de cellen over twee verdiepingen afwisselende openstel ling voor mannen* en vrouwen, als bij de meeste andere badhuizen hier ter stede, niet noodig is. De benedenverdieping, bevattende 20 douches, 1 kuipbad, 1 privaat en 1 urinoir, ware te be stemmen voor mannen, de bovenverdieping met 23 douches, 2 kuipbaden en 1 privaat voor vrouwen; elke verdieping heeft dan voorts nog een kantoortje, een flinke wachtkamer en een bergplaats voor schoonmaakgereedschap, enz. Aldus wordt een» inrichting verkregen, die ongeveer het dubbele heeft van de capaciteit der badhuizen van het type als aan de Vanu- drigstraat, de Ruivenstraat en de Delfgaauw straat. De kosten van de noodige verbouwing wor den geraamd op 10.000, waarbij nog komt f 6000 voor uitbreiding van de stookinstallatie, ten einde deze berekend te maken op het meer intensieve gebruik, en pl.m. 1500 voor üoe- 'iebt en administratie, zoadat ia totaal noodig is rond 17.500. Ter heoordeeliug van dit be drag moge dienen, dat de inrichtingen aan de Vaandrigstraat, enz. per stuk ongeveer 30.000 lebben gekost- De toegang voor het publiek zal aanvankelijk Groeten plaats* hebben van de Dijkstraat uit; lij bebouwing van het gasfabriekterrein zal Ten overbouwde toegang Irunnen worden uit gespaard. B. en W. hebben zich met dit voorstel veree- ligd en stellen den Raad voor tot deze voor- denini; te bestuiten De tweede matinee van de afdeeling Rotter dam der bekende Film-liga heeft ons over het *eheel teleurgesteld. Het eerste deel van het, programma was in teressant. Hoe er per film reclame 'gemaakt werd voor een „Kino-und-Photo-Ausstellung" ■n Berlijn, wrat ondernemende operateurs in Amerika zooal uithalen om aan „oopie" te tomen, voor de film-journalen, wat een firma ,ls Pathé in "1906 (de goede oude tij,d!) aan Je bioscoopliefhebbers heeft voorgezet, dat illes was heel onderhoudend én heel inte resseert om te zien, maar toch alles bijeen jiat meer dan een hors d'oeuvra. De nummers die meer direct met het stre- •en van de liga verband houden en dan ook ie*a hoofdschotel vormden, waren een tweetal ;eer moderne films van Cavalcanti en René Jlair. Als experiment uit technisch oogpunt vaarschijnlijk niet zonder belang, lijken ze !>ns als kunstwerk op een enkel pakkend de- ,<ail na vrijwel mislukt Daar de films geen an beide geheel vrij waren van scabreuze mo menten, laten wij het bij deze korte aanteeke- ling en hopen wij op een spoedige revanche. Jet nut van een vooretelling al» van Zaterdag- niddag achten wij twijfelachtig. Voor pro- ramma's als dit moeten wij bovendien ern- tlg voorbehoud maken. en Zenuwsterkend is de werking van Baijwhar-ast's Zesjatwftabletten Bazen Buisje 75 cL Bij Apoth. en Drogisten. „Ber Fli*gende Hollander", v. E. Wagner. Een avond van groote vocale en instrumen tale pracht! Zéker, onze tijd mag zooveel bezwaren vinden tegen Richard Wagner's „Fliegende Hollander" als maar mogelijk is. Er mag misschien zelfs den gek worden ge stoken met die abnormaal-dikke effecten in deze opera, met de verbluffende toepassingen van een echten ouden opera-stijl a la Meyer beer, zoo nu en dan kan die Vliegende Hol lander ons nog zoo frisch om en in de ooren waaien en stormen en kunnen we ons nog eens echt te goed doen aan die voormalige pittig heid van klank en muzikale schildering. Want in haar soort herbergt die oudheid toch vele onsterflijkheden. De Koninklijke Christelijke Oratorium-Ver- eeniging „Excelsior" van Bernard Diamant heeft Wagner's „Hollander" in concert vorm nu al zeer vele seizoenen tot geregeld terugkee- rend repertoirestuk. De beurt van terugkee- rend scheen gisterenavond weer daar te zijn en zoo heeft de Wagner-opera eenige uren achtereen opnieuw een meer dan volle Groote Doelezaal een ware aantrekkelijkheid gebracht Een aantrekkelijkheid, welke op de allereerste plaats uitging van de hier weliswaar niet zoo veelvuldig ,dock altijd grootsch van opzet voorkomende koren. En zoo hebben we het dan weer mogen beleven, dat de vyouwen-en- sembles buitengewoon uitmuntten door rein heid van aanstemming, door frisehheid van timbre, levendigheid en prachtige nuanceering- gen in de voordracht. Dat de mannenkoren zich onderscheidden door paraatheid, kloekheid van toon en beschaving. Van de zijde van het voorbeeldig voorbereide, uitmuntende „Excel- sior"-koor heeft de dirigent alzoo in eerste instantie succes mogen behalen. Noemen we in aansluiting aan het gemengde koor onmiddellijk het Residentie-Orkest, dat- de uiterst zware, brillante instrumentale partij met alle denkbare brille en entrain heeft ver tolkt. En dan de solisten. De sopraan Jo van IJzer—Vincent was thans als Senta op kaar post en gaf een sonoren zang en een warme voordracht. Hier en daar hadden we ons het orgaan voor hare rol sterker kunnen wenscken. Leen Korter als Mary was een gevoelvol-musi- ceerende, doch een nog wat wankel-intoneeren- de alt. Jac. Urlus' tenor glansde als van ouds her in den Erik. Dan was er een plotseling- ingevallen Hollander in plaats van Richard v. Hel.votrt Pel: Willem Herckenrath (van de „Co-Opera-tiedie met zijn omvangrijk bar.i- tomgeduid geheel onvoorbereid er* was ook nog naar Anton Dirks gezocht zijn partij heeft moeten zingen. Hij, deed dat met inne mende stem, met slagvaardigheid in de soms zeer lastige maat-verdeelingen en met vele expressieve kwaliteiten. Geen, wonder, dat Dia mant den reddenden plaatsvervanger meerma len in de hem zoo vaak spontaan-gebrachte ovaties liet deelen. Als Daland zong de bas H. Bloemgar.ten stimmllck lofwaardig en meestal ook met verve. Opvallend soepel en bewijzen gevend van een goede verdere ontwikkeling nam de tenor J. IT. v. d. Ploeg den Steuermann waar. De dames»soliaten kregen mooie bloemen. Alle medewerkenden veel bijval. „QUEUE MAKEN." Men verzoekt ons opname van het volgende: De verschillende commissies van onzen Kath. Kring beijveren zich, het den leden ge durende het winterseizoen zoo aangenaam en gezellig mogelijk te maken. De commissie der uitvoeringen brengt spel en zang van supe rieure kwaliteit. De commissie van de biblio theek lectuur op allerlei gebied en van ver schillende soort. Zou dan de commissie van de sociëteit achterwege blijven. Neen, want een groot biljartconcours staat als eerste winter- attractie op het programma. Dit zal gehouden worden op Zaterdag 12 en Maandag 14 Novem ber a.s. in onze sociëteit aan de Korte Hoog straat. Inteekenlijsten liggen daar gereed. In schrijving a 50 cent per persoon. Vandaar I-eden „Queue Maken" voor de in schrijving eh opdat uwe ciuene niet de oorzaak moge zijn, dat u een der mooie prijzen ont gaat, die door het bestuur dezer vereeniging zjjn disponibel gesteld. Wij wachten u op 't g\*oene slagveld. De Commissie van de Sociëteit. Stakiiigsv» eecn Voor het kantongerecht te Rotterdam heeft te recht gestaan H. A. S., chauffeur, terzake dat hij op 24 Augustus j.l. omstreeks des avonds half elf als bestuurder van een auto bus op den Schiedamschen weg alhier gaande in de richting Schiedam, op zoodanige wijze te hebben gereden dat de veiligheid van het ver keer aldaar in gevaar werd gebracht, doordat S. ter hoogte van de Hooge Boomen, terwijl hij ingèhaald werd door een ander motorrijtuig waarvan de bestuurder behoorlijk de- signa len te kennen had gegeven, dat hij wenschte te passeeren, niet behoorlijk naar rechts te hebben uitgeweken, maar integendeel, terwijl dat andere motorrijtuig zich reeds naast het zijne bevond, plotseling naar links te hebben uitgeweken, zoodat' "de bestuurder van dat an dere motorrijtuig plotseling sterk moest rem men om een andere onvermijdelijke aanrij ding te voorkomen. Verdachte S. verklaart, dat hij als bestuur der van een motorrijtuig, zooals de algemeene opvatting der chauffeurs is, mag rijden op de linkerrails op den Sckiedamscnen weg, rich ting Schiedam, daar dit gedeelte van den rij weg bestemd is voor snelverkeer. Verdachte was dan ook niet verplicht naar rechts uit te halen om een achter hem komend motorrij tuig te laten passeeren. Bij de Hooge Boomen gekomen werd S. gedwongen naar links uit te halen, doordat een uit de richting van Spangen komende autobus plotseling dwars over den Schiedamschen weg stond. Verdach te moest zulks doen daar anders een aanrij ding niet te voorkomen was geweest. Als waarschuwingsteeken had verdachte bovendien nog zijn hand uitgestoken. Getuige H. J. W., chauffeur, in dienst van den BrockwayÜienst, verklaart op den Schie- damschenweg met zijn autobus achter die van den verdachte te hebben gereden. Bij de Hoo ge Boomen gekomen wilde hij de bus van verdachte passeeren en'haalde, na eenige ge luidsignalen te hebben gegeven naar links uit. verdachte week toen plotseling ook naar links uit. Getuige .moest toen krachtig remmen an ders had hij de autobus van verdachte aange reden. Get. heeft niet gezien dat verdachte een teeken met zijn hand gaf, evenmin heeft hij gezien dat daar ter plaatse een autobus den verdachte dwong naar links uit te wijken. Voorts werden nog gehoord een tweetal ge tuigen, die toen als passagiers in de Brockway bus zaten, deze getuigen bevestigen volkomen de verklaring van den getuige W. Het O. M. eischte eene geldboete van 15 subs. 10 dagen hechtenis met intrekking van het rijbewijs van den verdachte, gedurende den tijd van een jaar. Verdachte voert hierop tot zijne verdediging aan, dat deze vervolging door de Brockway autobusclienst klaarblijkelijk is ingesteld om hem te dupaeren, daar hij, voorzitter zijnde van de Rotiter d-amsohe afdeeling van den Chauffeurebond, de staking heeft geleid van de chauffeurs welke toentertijde was uitge broken bij dien dienst, aulks bewees ook de tartende wijze waarop get. W. toen bij deze kwestie tegen hem optrad. Verdachte acht de straf te hoog, te ïr.eBr daar door een even- tueele intrekking van zijn rijbewijs zijn gezin op zeer noodlottige wijze zoude worden ge troffen. De kantonrechter schriftelijk vonnis wij zende, overwoog o.m. daarbij flat door de ge tuigenverklaringen als bewezen kan worden aangenomen dat de verdachte het hem ten laste gelegde feit heeft begaan. dat wel is waar de Motor- en Rijwielwet sindsdien is gewijzigd, doch de gewijzigde wet geen voor den verdachte gunstiger bepalin gen bevat, zoodat de wet, zooals zjj luidde ten tijde dat hij het feit beging, op hem moet worden toegepast. dat de verdachte er zich weliswaar op heeft beroepen, dat hij door een uit de richting Spangen gekomen autobus, die dwars over den Sohiedamschenweig stond en daardoor gedwon gen werd naar links uit te halen, doch de kantonrechter dit beroep op grond van de getuigenverklaringen als feitelijk onjuist ver werpt. dat de kantonrechter als mogelijk aanneemt, dat de verdachte te goeder trouw overtuigd was, dat hij als bestuurder van een motor rijtuig op den Schiedamschen weg over de tramrails rijdende, niet verpliclhit was naar rechts uit te halen om een achter hem rij dend motorrijtuig gelegenheid te geven hem te passeeren, zoodat de omstandigheid dat hij zulks naliet even voor dat hij het hem ten laste gelegde feit beging, bij bat bepalen der straf niet te zijnen nadeele in aanmerking mag worden genomen. dat de kantonrechter voorts als mogelijk aanneemt, dat destijds tusschen het personeel van den autobusdienst, waartoe verdachte be hoorde en het personeel van den Brockway- dienst een gespannen verhouding bestond en dat de verdachte te voren door plagerijen van het personeel van den Brockway Treindienst geprikkeld zijn verantwoordelijke positie als bestuurder van een autobus vergetend zich heeft laten verleiden genoemd feit te be gaan. dat de kantonrechter met het oog op d'eze mogelijkheid den verdachte met hechtenis of ontzegging van de bevoegdheid om gedurende een bepaalden tijd motorrijtuigen te besturen te zwaar gestraft zoude achten, doch een zware geldboete den kantonrechter met het oog op den ernst van het feit noodzakelijk voorkomt en mitsdien den verdachte veroor deelde tot eene geldboete van 100 subs. 20 dagen hechtenis. TENTOONSTELLING R. K. JEUGD LECTUUR. De afd. Rotterdam van de dioc. Verg. van R.K. Bijzondere Onderwijzers had, gelijk aan gekondigd, Zaterdag en Zondag in de St. Ma- naschool aan het Afrikaanderjdein een ten toonstelling van R.K. Jeugdlectuur georgani seerd. Voor velen zou deze expositie, welke zich Zaterdagmiddag in een steeds drukker bezoek verheugde en ook Zondag heel wat kijkers en bestellers trok, een openbaring zijn. Op het gebied van jeugdboeken is jarenlang een schromelijk tekort geweest, doch dit ont breken begint aangevuld te worden. Op genoemde tentoonstelling kon men een keuze maken uit ruim driehonderd exempla ren in allerlei formaat, gebonden en niet-in- gebonden, voor eiken leeftijd, in eiken prijs van 10 et. tot 3.50. Naar inhoud en uiterlijk verdient deze geëxposeerde frissche gezonde boekenschat met behandelde onderwerpen van gevarieerden aard, belangstelling en mede met het oog op St. Nicolaasfeest kennismaking. Nog drie achtereenvolgende Zaterdagen en Zondagen zal, gelijk gemeld, deze expositie worden gehouden. Deze week in de St. Lau- rentiusscholen aan den Goudscke Singel en daarna in het Noorden en Westen De sehaaleollecte gisteren gehouden in de parochiekerk van den H. Antonius van Pa dua, Boschje, ten behoeve van de armen, na de liefdadigheidspredikatie van den Weleerw. Zeergel. heer Th. A. Vis, leeraar aan het Seminarie „Hageveld", heeft opgebracht de som van 1142.33. Na de liefdadigheidspredikaties, gehou den door den Weleerw. pater B. Teppema O.P. in de parochiekerk van O. L. Vrouw van den H. Rozenkrans, voor de St. Vincentiusvereenï- ging, heeft de sehaaleollecte de som van S80 gulden opgebracht. De liefdadigheidspreek voor de armen der parochie, gehouden door den Zeereerw. pater Rosarius v. d. Linden O.P. in de parochiekerk van den H. Dominieus aan de Hoogstraat, bracht op 743.25. De gisteren gehouden sehaaleollecte in de parochiekerk van den H. Antonius Abt aan de Jan Kruyffstraat, na de liefdadigheidspre dikatie van den Weleerw, heer Kouwenhóven, voor de St. Vincentius-Vereeniging, heeft op gebracht ruim 680 gulden. Vrij naar net Fransch var XAVIER MARMIER ,12}- Na haar nog een poos gedragen en gekust hebben, ging Bij op een stoel zitten en mg daarop blozend voor mevrouw de Sani es, beschaamd als hij was niet terstond dien ,'icht der wellevendheid vervuld te hebben; rarna haalde hij een met marokijn leer be- »eed doosje voor den dag en bood dat Clotil- .3 ten geschenke aan. Het doosje bevatte een jompleet garnituur naai- en borduurbenoo- 'gdheden van zilver Clotitde opende het aastig en reikte het vervolgens aan haar loeder over, die het, na het bekeken te heb- ?n, aan Robert terug gaf. Op eenigszins 'eurigen, maar toch goedhartigen toon zei- t ze; Ik dank u voor uw goede meening, maar ijn dochter kan zoo'n geschenk niet aanne em Robert kleurde weer, terwijl hij de onge- kkige necessaire in zijn handen om en om ■evde en er niet toe kon besluiten ze weer zijn zak te steken. Clotilde boog'zwijgend hoofd, terwijl een traan langs haar wan- tn biggelde. Mevrouw de Saulnes ging naar haar kamer, ende een kast en haalde er een klein kistje f, dat een schaar, een priem en een vinger ed van goud bevatte. Dit gaf zij aan haar dochter met de woorden: Ziedaar, mijn kind; dit is mij door irw grootmoeder gegeven en ik heb het altijd voor je bewaard. Kus mij en wees er van ver zekerd, dat het niet zonder reden en leedwe zen is, wanneer ik je verbied het geschenk van Robert aan te nemen. Zij wendde zich vervolgens tot Robert, die geheel verslagen voor zich uit zat te staren, en verzekerde hem, dat haar weigering geen kwade bedoeling tegenover hem had en dat zij voornemens was om, als troost in zijne teleurstelling, zijn zusje Meyote meermalen te eten te vragen. Aanvankelijk een weinig ontroerd door dat kleine voorval, herkregen de kinderen weldra hun gewone vroolijkheid ea de dag werd be slaten met een uitmuntend maal. Frangoise had er al haar kunst aan besteed en mevrouw de Saulnes was blij bij die gelegenheid te hebben gedaan, hetgeen zij als een duren plicht beschouwde. Zij behoorde tot die vrduwen van ijzerster- ken geest, die hardnekkig blijven vasthouden aan de taak, welke zij zich hebben opgelegd, aan liet doel, dat zij verlangen te bereiken,' aan de herinnering, welke haar bedroeft, aan de hoop. welke haar bemoedigt, aan haar ge negenheden en vooringenomenheden. Om haar kinderen genoegen te doen, had zij Ro bert en Meyote wel in haar huis willen ont vangen, maar zij duldde geen geschenk door Mazerolle betaald. Toen eenigen tijd daarna Robert een nieu we poging gewaagd en aan Henri een pas serdoos geschonken had, beval zij haar zoon die onmiddellijk terug te geven en Henri ge hoorzaamde. 3'egen het einde van den zomer kwam Ma zerolle te Parijs om zijn kinderen gedurende den vacantietijd naar Saulnes mede te nemen, waar hij zijn verblijf weder gevestigd had en hij maakte van zijn aanwezigheid in de hoofd stad gebruik een bezoek af te leggen bij de barones om haar te bedanken voor de welwil lendheid, waarmede zij zijn kinderen had be jegend. Het was een man van vijf en veertig jaren, van een lange en stevige gestalte, met een mannelijk, regelmatig gelaat, dat echter een sombere uitdrukking had. De arbeid ea de zorgen hadden meer dan de jaren zijn ha ren doen grijzen en .uitvallen en op ieder van zijn wangen twee diepe voren gegroefd. Zijn levendige en scboone oogen vestigden zich zelden op den persoon, die met hem sprak, zij dwaalden, als door een onwillekeurige werktuigelijke beweging gedreven, naar alle kanten of bleven half verborgen onder zijn zware, borstelige wenkbrauwen, Zijn dunne lippeD schenen door haar gewone samen trekking of door een soort van bijna onmerk bare trilling genoodzaakt te zijn om gesloten te blijven op een gedachte, welke zij niet moesten verraden. In één woord, men kon het gezicht van Mazerolle niet gadeslaan, zon der onwillekeurig te vermoeden, dat er in hem een diepe kwaal, een diep verdriet, mis schien wel wroeging verborgen lag. Daar door was zijn goede geaardheid, waarvan men nog aan sommige trekken de oorspron kelijke schranderheid en kracht herkende in een onrustige en vreesachtige natuur veran derd. De rijke gronde'igenaar van Saulnes trad met een verlegen gezicht het vertrek van de barones binnen, ging op den rand van een stoel zitten en stotterde eenige woorden als dankbetuiging, welke de barones met een ijs- kouden glimlach beantwoordde. Hij kondigde zijn vertrek aan, dat op handen was en zei- de, dat lipt hem een groote voldoening was te denken dat Robert en Meyote twee maan den in Lotharingen gingen doorbrengen, dat de lucht in Parijs verderfiijk was voor kin deren en dat men» ze ten minste eenmaal per jaar van het landleven moesl laten genieten. Terwijl hij zoo sprak zag hij van onder zijn wenkbrauwen ter sluiks naar mevrouw de Saulnes en scheen slechts één woord van haar te verwachten om haar een voorstel te ge ven, waarmee hij zonder een woord van aan moediging niet voor den dag scheen te dur ven komen Het leek, alsof de barones hem niet wilde begrijpen. Nu hij voelde, dat zijn voorstel op dit punt was afgewezen, bewaarde hij een oogenblik bet stilzwijgen en roerde daarop een andere kwestie aan. Hij sprak van het vruchtbare gebruik, dat men vaü zijn geld kon maken, van de moge lijkheid om zijn kapitaal te verdubbelen door het toe te vertrouwen aan een man van on dervinding, die het op de voordeeligste voor waarden zou weten te plaatsen, Terwijl hij bezig was dit denkbeeld te ontwikkelen, zag hij de barones wederom veelbeteekenend aan, alsof hij tot haar gezegd had; Ik ken die man ■van ondervinding, stel gerust vertrouwen in mij; ik heb mijn eigen fortuin gemaakt, ik zal ook het uwe maken. Maar ook bij deze nieuwe toespelipg bleef mevrouw de Saulnes koel. Zij twijfelde er geenszins aan, zeide zij, dat men in den han del aanzienlijke winsten kon maken maar daartoe behoorde een geschiktheid, die niet aan iedereen gegeven is. Geen enkel lid mijner; familie, voegde zij er aan toe, js met speculatiegeest geboren en heeft er aan geducht geld te verdienen door handelstransacties. Wat het geld betreft, dat mijn voorzaten ooit hadden bezeten, allen had den het wel weten uit te geven of te verliezen. Huizen (1840 M„ na 7.30 19.50 M.): 12.30—1.30 trio Winkels; 1. Oh Pimprinell, 2.2. Song of Spring, 3. Les Patineuri, 4» Just a cottage small, 5. Meditation Thaïs, 6. Lohengrin, 7. Ay-ay-ay, 8. Rose Marie Selec tion, 9. Je Pense, 10. Heut war ich bei der Frida; 6.457.15 Esperanto; 7.308.Hn- gelsch voor beginners; 8.avonduitzending te Helmond: la. Jazz Band marscih, b. Les Sabots de Suzom, 2. Hoogeerw. Deken ivl. Rath, causerie, 3. Ave Maria, 4. Mutter Segen, 5 a Preludio, b. Gavotte, c. Menuetter Zeereerw. Eater Ildepflionsus, rede Helmoud- sche Sobriëtasarbeid, 7 a. Largo, b. Op het ijs, 8 a. Menuette, b. Nocturne, c. Menuette, 9 a. Er was ereis, b. Geloof, 10. Fantasie Vanée, 11. Deus in nomine tuo, 12. Anima Chris®, 13 a. Fant. over Ned. Volksliederen, b. Souvenir de Belfeld. Hilversum (1060 M.): 12.— politie bericht; 12.352.lunchmuziek; 34 knip cursus; 67.15 dinermuziek; 7.157.45 En- gelscke conservatieles; 7.45 politieberichten; 8.10 9.05 sonaten-avond; 9.gevarieerd pro gramma; 10.persberichten. Scheven in gen-Haven (1950 M.): S.15 —5— bericichten; 12—12.05 zuivelber.; 1.30 —2.45 beursnoteeringen3.52—3.57 zuivelber.; 5.305.35 zuivelber. Da ven try (1600 M.): 11.20 kwartet en solisten; 2.50 lezing; 3.35 Fransche les; 4.05 concert; 4.20 orkest; 5.20 causerie over boe ken; 5.35 kinderuurtje; 6.20 dansmuziek; 6.35 causerie; 6.50 nieuwsberichten; 7.05 kwartet; .20 lezing; 7.a35 pianomuziek; .45 lezing; 8.05 concert; S.20 lezing; 9.20 nieuwsberich ten, 9.35 muziekles; 9.55 nieuwsberichten; 10.— „The life of King Henry the Fifth", van Shakespeare; 11.20—12.20 dansmuziek. Parijs (Radio-Paris, 1750 M.)10 SO IL— concert; 12.50—1.10 orkest; 5.05—5.55 orkest; 8.5010.50 concert. Langenberg (469 M.): 12.30—1.50 or kest; 3,354.20 kindertooneel; 5.206.2Q eon- cert; 7.3o 9.20 orkest; 9.35 sluiten K n ig s w u s t e r ha use n (1250 M.): 11.20 7.05 lezingen en lessen; .20 „Maria Stuart", tragedie. Hamburg (395 M.): 5.20 dansorkest; 6.45 „Aüdaopera; 9.50 actueel uurtje. Daar na tot 11.10 dansmuziek. Brussel (509 M.): 5.206.20 dansmu ziek; 8.35 orkest; 9.3510.35 dansmuziek. 7 Nov.: Nutszaal, liederenavond Emiel Hullebroeek, S uur Groote Schouwburg, Boefje (Rotit. Hofst. tooneel) 8 uur Stati- oussiingel, Circus Gleich, 8 uur (voor volw.) 8 Nov.; Groote Schouwburg, De nieuw bakken edelman (Vlaamsch Volkstooneel) 8 uur Groote Doelezaal, piano-concert Dirk Sehafer, 8 uur 9 Nov.: Groote Schouwburg; Carmen (Ital. Opera) S uur (voor volwassenen) Groote Nutszaal, concert Bertlie Seroen (zang) en Phons Dusck (piano) S uur. 10 Nov.: Groote Schouwburg. Wie einst im Mai (Hirsch-operette) 8 uur (voor volw.) Dagelijks: Circus-Schouwburg, De onbe kende soldaat (Spree-gez.) 8 uur (voor vol wassenen) Casino, De huzaren van Villai'9 (Iibtt. Operette Gez.) 8 uur (voor volw.) Tivoli-Schouwburg, Dat is 't toppunt (Bouw meester-revue), 8 uur (voor volwassenen). Bioscopen; goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 10 November in: Thalia (voor volwassenen)Grand Theatre; Ooster-Theater (voor volwassenen); Royal; Olympia (voor volwassenen); Corso (voor volwassenen); W. B.-Theater (voor volw.) ROOM DRIJFT ALTIJD BOVEN DAAROM ZIJN DE ZOO IN TREK Bij die woorden stond mijnheer Mazerolle plotseling op, maakte een diepe buiging en ging heen. In de voorkamer ontmoette hij Fran- eoise, die met de uiterste zorgvuldigheid een oud bankje en twee oude stoelen wreef. Hij stopte haar drie Louis d'or in de hand en voeg de daar met bewogen stem aan toe: Neem dit kleine geschenk aan voor de oplettendheden en de goedheid, welke gij aan mijn kindereu bewezen hebt. Bij den kreet van verrassing en blijdschap, welke aan den mond van de oude dienstbode ontsnapte, glimlachte hij. Gedurende zijn be zoek aan mevrouw de Saulnes had geen enke len keer een glimlach zjjn droefgeestig gelaat kunnen verhelderen. Na het vertrek van haar bezoeker bleef de barones eenige oogenblikken onbeweeglijk in haar armstoel zitten, met het hoofd op haar hand geleund, starende naar onbekende ver ten, terwijl zij nadacht over de toespelingen van Mazerolle, welke zij zeer goed begrepen had. Haar kinderen te kunnen brengen buiten hun bekrompen woning en den zwaren, druk* kenden dampkring van Parijs, hen verscheide ne weken van de vacantie te kunnen laten doorbrengen in de frissche buitenlucht van haar mooi, geliefde Lotharingen, te zien hoe zij zich vermaakten in velden en bosschen! Ja, dat was zeer zeker een voorspiegeling, waarvoor haar moederhart niet ongeveelig kon blijven. (Wordt vervolgd)»

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 2