BACBLAB I/O O/? SCHIEDAM EN fjg» 50ste Jaargang Dinsdag 15 November 1927 No. 15016 Dit nammer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS GEMEEMTEBEGROOTING 1928 HET AEDEEL1NGSVERSLAG AGENDA. KUNST-AGENDA. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Teleioon Intercommnnaal no. 68085 Postbus no. 39 ABONNEMENTEN: per 3 maanden ƒ3.25 per maand ƒ1.10. per week 25 cent. Franco per post 3 75 per kwart. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchèque en Girodienst 81440 ADYERTENTlëN 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 cf, per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct. elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouteradvert. 5 reg. 0.50, 10 reg. 0.75,15 reg. 1.. Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering ƒ500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één liand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; 75 bij verlies van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen aHe vingers van een hand; ƒ25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt, De uitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam Bij of Krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officieele af- en aankondigingen van hef O emcen tebesto u r WINKELSLUITING Burgeineeste en "Wethouders van Schiedam; Gelet op art. 7 der Verordening op de Win kelsluiting te Schiedam; Verleenen bij deze en aanzien van de stands 'op de „demonstratiedagen" van de atd. Schie dam van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen in het gebouw „Musis Sacrum ontheffing van het verbod om deze op 15 en 16 November 1927 na des avonds S uur ge opend te hebben, met dien verstande, dat de stands om 10 uur n.m. gesloten moeten zijn, Schiedam, 15 November 1927. Aan het Afdeelingsverslag van het onderzoek der gemeente-begrooting 1928 ontleenen we het volgende: De financieele toestand Verschillende leden spreken hun vreugde uit over den aangenamen indruk, welke de begroo ting op hen gemaakt heeft, Zij zijn van oordeel, dat, indien de weg, welke thans is ingeelagen door belastingverlaging, vermindering der tarieven enz. gevolgd blijft, Schiedam de toekomst gerust kan inzien. Meerdere leden constateeren met genoegen de gunstige resultaten, n.l. de winsten, der tech nische bedrijven verkregen ten bedrage in to taal van meer dan 80.000,— in vergelijking met het vorig jaar. Een lid der eerste sectie vraagt echter waar om zooveel moet worden gereserveerd in de bedrijven als Gasfabriek, Electriciteitsbedrijf, Waterleiding' en Grondbedrijf, daar er steeds in deze bedrijven wordt afgeschreven. In de derde sectie zijn enkele leden van mee ning', dat de belastingen lager gesteld zouden kunnen worden, terwijl daarentegen andere le den betoogen, dat hoewel de toestand gunstig is, bet niet aangaat om de personeele belasting voor een belangrijk deel te verbalen op de technische bedrijven, een en ander beeft tot gevolg, dat, men eenstemmig ermede accoord gaat om de zaak nader te bezien, zoodra de Inkomstenbelasting in de maand Mei aan de orde zal komen. Een lid der tweede sectie beeft over de cijfers in rle begrooting geplaatst niet veel op te mer ken. Volgens dit lid hebben die over het alge meen niet veel waardeimmers men kan ermee doen wat men wil. B. en W. schijnen naar bui ten den indruk te willen vestigen, dat de toe stand te Schiedam vooruitgaande is. Dit lid wenschte ook zoo gelukkig te zijn daarin te kunnen gelooven. Een lid derzelfde sectie meent., dat de buiten- wijkek meer bewoonbaar moeten worden ge maakt; hij wil daartoe voor grondbedrijf niet meer reserveeren, en deze gelden met de win sten besteden aan de verbetering der buiten kwartieren. Tevens meent dit lid. dat de ver koop der gronden moet worden gestaakt en de gronden in erfpacht moeten worden gegeven In de derde sectie bevreemdt het een lid, dat, hoewel uit het saldo 1926 50.000.voor verhooging der uitkeering aan de buitenge wone reserve van het Grondbedrijf benoodigd zal zijn, toch de meerdere winst ad. 19.200. voor gelijk doel in liet bedrijf zou blijven. In de eerste sectie vraagt een lid of het niet op den weg van B. en W. ligt het vestigen van kleine bedrijven en industrieën in de herd te werken. Politieke beschouwingen i Enkele leden der derde sectie zijn van mee ning', dat, gezien de uitslag der verkiezingen, het college van B. en W. niet samengesteld was zooals men dat had mogen verwachten, terwijl andere leden van' een andere zienswijze zijn. Een lid der eerste sectie merkt op, dat de uitslag der verkiezingen het optreden van dit college volkomen wettigt, al had de samenwer king ook anders kunnen zijn, gezien de ver houdingen in den Raad. Dit lid betreurt verder de persoonlijke campagne, welke door sommige partijen is gevoerd, daar de strijd niet gaat om personen, maar om de politieke beginselen. Een ander lid dezer sectie onderschrijft de mee ning betreffende de wijze waarop de verkie zingsstrijd is gevoerd. Een lid der eerste en een lid der tweede sectie merken op, dat de samenstelling van bet college van B. en W. niet beantwoordt aan de samenstelling van den Raad, yoorwat betreft de wijze waarop hij meermalen blijk geeft, zijn beleid te willen voeren. Dit blijkt steeds weer indien het betreft voorstellen welke betrekking hebben op de sociale zorg van de overheid voor de arbeidersklasse in het algemeen en meer in het bijzonder de zorg voor werkloozen en arm lastigen. Wanneer steeds bij herhaling' bedoelde voorstellen van B. en W. door een z.g.n. demo cratische meerderheid in den raad worden ver worpen, voelen B. en W. zulks dan niet als een afkeuring van hun beleid? De wijze, waarop door de rechtsche groepen werd te werk ge gaan bij de samenstelling van bet college, heeft doen zien, dat maar door een betrekkelijk klein deel van de volksvertegenwoordigers wordt be paald op welke wijze bedoeld college wordt samengesteld. De benoeming' van de raadscom missies werden gehouden. Zelfs kregen zij daar- wijze plaats, dat bepaalde raadsleden blijkbaar opzettelijk buiten de meest belangrijke com- J missies werden gehouden. Zelfss krege zij daar bij niet wat hun in verband met hun getal sterkte toekwam. Zijn zoo vragen de led/n B. en W. niet van oordeel dat het tot onge- wenschte toestanden moet leiden, dat jonge en onervaren raadsleden, alleqn om hun politie ke richting daarbuiten worden gehouden. Voor diverse arbeidersvertegenwoordigers werden bepaalde commissies gereserveerd. Door deze beide leden wordt gevraagd of B. en W. hierover nadere medeelingen kunnen doen. Verkeer en Stadsverfraaiing Enkele leden der tweede Sectie zijn van oordeel, dat de toegangen tot de stad niet al leen niet fraai, doch tevens voor het verkeer zeer gebrekkig zijn. Een lid derzelfde Sectie vraagt, boe B. en W. zich de regeling van het verkeer voor stellen op den Rotterdamschen Dijk, daar daar dit thans levensgevaarlijk is. Ook vraagt dit lid of B. en W. enkele oplossingen met kostenberekening aan de hand willen doen, betreffende de verbetering van de om geving der nieuwe Koemarktbrug, daar de regeling van het verkeer langs Postkantoor en Broersvest, volgens dit lid, zooals de toe stand daar thans zal worden, zeer onvoldoen de zal blijken. In de derde Sectie wordt geklaagd over öe verlichting van de Koemarktbrug, waarom trent op 26 October een klacht is ingekomen. Een lid der tweede Sectie dringt aan op ver- breediug van den Vlaardingerdijk, terwijl een lid der eerste Sectie den toestand in het Wes telijk gedeelte der stad goed noemt behalve juist aan laatstgenoemden dijk. Dit lid vraagt, wat het Noordelijk deel der gemeente betreft, speciaal aandacht te wij den aan den Spoorwegovergang nabij bet sta tion, welke dikwijls gesloten is wegens het toenemend treinverkeer, waardoor het over de spoorbaan gelegen gedeelte der gemeente wordt geïsoleerd, wat door meerdere leden dezer Sectie wordt onderschreven. Een lid der tweede Sectie vraagt of B. en IV, in overleg met de spoorwegen, bereid zijn een brug over dezen overweg te maken, hetwelk de bewo ners aan die zijde, alsmede de bewoonbaar heid van den Parallelweg zeer ten goede zou komen. In de derde Sectie wordt de vraag gesteld of bet niet mogelijk zou zijn voor den Paral lelweg betere communicatie naar het Pomp station te verkrijgen via den overweg der Ned. Spoorwegen ten Oosten van het station. Een lid der derde Sectie vraagt, hoe het staat met het meer bewoonbaar maken van Schiedam door het oprichten van een her tenpark, wat meerdere leden nog' niet wen- schelijk achten. Enkele leden der tweede Sectie dringen aan de stad meer te verfraaien eh daardoor aan trekkelijker te maken; bijzonder geldt dit voor het Gorzenkwiartier. Een lid wenscht de openstelling' van het Julianapark en stelt B. en W. voor, de kosten tot verdere gereed making desnoods op deze begrooting te bren gen. Ook ten aanzien eener betere bemaling in het Gorzenkwartier spoor: dit lid tot meerderen spoed aan en betoogt de wensche- lijkheid het vroegere gemaaltje weder te her stellen, opdat dit in geval van nood kan wor den gebruikt. Dit lid geeft B. en W. tevens in overweging in dit kwartier de riolen eens grondig schoon te maken, daar deze momen teel zeer uil zijn. Ook in de derde Sectie spreken meerdere leden den wensch uit, dat aan het stadsge deelte „de Gorzen" meer aandacht wordt be steed terwille van de bewoners aldaar en merken op, dat de zuil en het aanplakboord op het plein aldaar allerminst, het oog aan genaam aandoen. In de eerste Sectie ten slotte vraagt een lid, hoe het staat met de plannen voor de bemaling in dit Gorzenkwartier. Enkele leden in de derde Sectie wenschen in het Westen eenige versiering aan te bren gen, voornamelijk in verband met de bebou wing aldaar; voor plantsoenaanleg ware daar ruimte te reserveeren. Een lid der eerste Sectie vraagt nauwge zet toezicht, speciaal in het Westen, wat be treft de scheiding tusschen woongelegenheid en fabrieken en industrieën. Ditzelfde lid zegt, dat asphalteering der voornaamste winkelstraten, in het bijzonder de Hoogstraat, eiseh des tijds is, wat door meerdere leden dezer Sectie wordt onder- schreven. Enkele leden der derde Sectie vragen even eens, aangezien met asphalteering der straten reeds is begonnen, waarom dergelijke werk zaamheden niet verder worden doorgevoerd. Twee leden der eerste Sectie en een lid der tweede Sectie vragen opruiming van krot woningen en verbetering der Zijlstraat en om geving. Een dezer leden van de eerste Sectie heeft verwacht, dot B. en W. met vooruit strevende voorstellen zouden zijn gekomen, in het bijzonder betreffende den toestand der woongeiegenheden en"spreekt ais zijn meening uit, dat ook de woningen, die daarvoor in de termen vallen beter bewoonbaar moeten wor den gemaakt. Een ander lid van de tweede Sectie wenscht de aandacht van B. en W. te vestigen op de onhoudbare toestanden van „stinkslooten" als Daan ons Genoegen, Zijlstraat, Raam, e.d., wel ke toestanden de bestudeering van een goede oplossing overwaard zijn. Een lid der derde Sectie wensebt te verne men hoe lang het geleden is, dat woningen onbewoonbaar verklaard zijn, hetgeen bij an dere leden de vraag ontlokt of aan het oprui men van krotwoningen reeds uitbreiding is gegeven. Men zal daarbij gaarne willen weten hoeveel éénkamerwoningen er nog zijn en hoe veel woningen een niet-binnenshuis gelegen privaat hebben. De annexatie-kwestie Een lid der derde Sectie stelt de vraag of in verband met de plannen van annexatie der gemeente Rotterdam reeds officieele voorstel len van B. en W. van Rotterdam door het Ge meentebestuur van Schiedam werden ontvan gen. In de tweede Sectie bestaat veel belangstel ling voor het vraagstuk der annexatie. Voorstanders zoowel als tegenstanders spre ken zich uit. Een lid merkt op van voor- tegenstander te zijn geworden en ziet gaarne een spoedige uitspraak, omdat de uitgaven en inkomsten der komende jaren zullen beheerscht worden door de onzekerheid, indien deze lang zou voortduren. Hij meent, dat de godsdienstige en eultiireele belangen bij een zelfstandigheid van Schiedam zijn gebaat en meent tevens, dat de financieele zijde Schiedam in 't voordeel brengt, daar om slechts één belangrijk voor beeld te noemen Rotterdam zeker genood zaakt zal zijn -de belastingen te verhoogen, terwijl Schiedam langzamerhand een gelei delijke verlaging kan overwegen. Dit lid meent dit laatste als een eisch aan het college te moeten stellen. Van andere zijde wordt nog gewezen op onze lagere tarieven, terwijl een ander lid opmerkt, dat de economische voor- deelen van de nadering van Rotterdam ook zonder annexatie ons niet zuilen ontgaan. Eén lid meent echter, dat Schiedam naast Rotter dam niet bij machte zal zijn gelijken tred te houden, gezien Schiedams financieel tekort. Een lid heeft met verwondering kennis ge nomen van den inhoud van het schrijven van B. en W. aan den Raad inzake de Rotterdam- sche annexatieplannen. De geest van zelfvol daanheid, welke daaruit straalt is naar dit lid meent in flagranten strijd met de werkelijke toestanden te Schiedam. Zeer sterk gezocht lijkt hem de opmerking, dat van de zijde van Rotterdam geen overleg werd gepleegd met de te annexeeren gemeenten. Immers, indien zulks had plaats gevonden zou daarmede al leen zijn bereikt, dat de voorbereidende werk zaamheden voor zoo'n groot plan zouden zijn vertraagd. En dit bad alleen tot nadeel kunnen strekken aan de bewoners van de streek. On logisch lijkt hem, dat B. en "W. het standpunt aanvaarden, om het beheer der havens te wil len opdragen aan te vormen havenschappen, waar dit toch ook is een beheer van uit één centraal punt, terwijl zij het beheer over an dere takken van dienst, voor de streek vanuit diverse richtingen meer vruchtbaar achten. Volgens de meening van dit lid zal Schiedam niet in staat zijn in financieel opzicht te vol doen aan de eischen welke mede in verband met haar ligging deze tijd stelt. Dat zelfs een stad met 43.000 inwoners een kwijnend bestaan kan lijden, daarvan is onze gemeente de laat ste jaren een treffend voorbeeld. Zelfs als wij den teruggang van bet aantal inwoners bui ten beschouwing laten, zal men moeten toege ven, dat wij financieel niet bij machte waren tot het uitvoeren van de noodige werken, en dat een vergelijking van de toestanden te Rot terdam en Schiedam zoo goed als over de ge- heele linie in het nadeel van Schiedam uitvalt. Dit lid meent dan ook, dat B. en W. door hun verzet tegen de Rotterdamsche annexatieplan nen handelen in het nadeel van de Inwoners van Schiedam. Een lid in de eerste Sectie is het evenzeer niet eens met de zienswijze van B. en W., voor komende in het schrijven aan den Raad over de annexatieplannen. Hij meent, dat-annexatie in het belang der gemeente Schiedam is, welke z.i. een kwijnend bestaan lijdt; voor haven schappen wordt door hem niets gevoeld. Esn ander lid der eerste Sectie doen de Rotterdamsche annexatieplannen onaangenaam aan. 1-Iij meent, dat voor de opheffing van Schiedam als zelfstandige gemeente geen aan leiding bestaat. Meerdere leden dezer Sectie zeggen, dat de wijze, waarop Rotterdam de annexatieplannen heeft gepubliceerd op hen een zeer onaange- namen indruk heeft gemaakt. Een dezer leden acht Rotterdam niet beter en niet meer demo cratisch bestuurd dan Schiedam, doch merkt op, dat wat de centralisatie van een haven- streek betreft, annexatie voor allen een be lang kan zijn. Een ander lid dezer Sectie is geen voor stander van annexatie, ook op grond van ethi sche bezwaren, doch voelt meer voor samen werking van de betrokken gemeenten. Onderwijs Een lid der eerste Sectie zegt onaangenaam te zijn getroffen door het feit, dat de toe stand van het onderwijs in comité-generaal werd besproken; evenals een lid der tweede Sectie vraagt hij van B. en W. voorstellen tot verbetering van het gewoon lager onder wijs en tot uitbreiding van het bewaarschool- onderwijs. Een ander lid der eerste Sectie vraagt of B. en W. spoedig zullen komen met voorstel len inzake een verordening op het bewaar- schoolonderwijs. Ten aanzien van het bewaarschoolauderwijs merkt een lid der tweede Sectie op, dat men sinds de vorige begrooting geen stap verder is gekomen. Hij meent te weten, dat uit den boezem der burgerij, voorstellen zijn gedaan n.l. bewaarscholen te stichten, waarvoor de gemeente alleen de lokalen beschikbaar be hoeft te stellen, zonder verdere kosten. Het verwondert bedoeld lid, dat B. en W. hierop niet sneller hebben gereageerd, daar dit vraag stuk toch eens moet worden opgelost. Dit lid stelt daarom de vraag aan B. en W.: Hoe het College over de gedane verzoeken omtrent be doeld vraagstuk denkt en hoever het In deze kwestie is gevorderd? Een ander lid dezer Sectie dringt op grootere bezuiniging bij het bewaarschoolonderwijs aan. Een lid der eerste en een lid der tweede Sectie achten het onjuist, dat de uitgaven voor schoolvoeding en -kleeding worden ge voteerd in verband met de werkloosheid; naar hun meening moeten deze uitgaven gedaan worden in het belang van het onderwijs. De zelfde leden keuren af de bezuinigingen op de werkloozenuitkeering en op den steun aan armlastigen. Volgens een hunner hebben deze tot uitbreiding van het pauperisme geleid, waartegen maatregelen moeten worden ge nomen. Werkloosheid en uitkeering Eenige leden der Sectie willen vernemen hoeveel mensclien werkloos zijn en op uit- keeringen zijn aangewezen. Ten aanzien van het werkliedenreglement meent een lid der derde Sectie te weten, dat dit nog geen alg'emeene toepassing heeft ge vonden. Een lid der eerste Sectie vraagt spoedige in gebruikneming der nieuwe bergplaats, terwijl meerdere leden der derde Sectie den wensch uitspreken, dat tot voltooiing van de begraaf plaats eventueel tot bespoediging der werk zaamheden wordt overgegaan. Enkele leden vragen hoe het staat met het Fabrifonds, terwijl een lid der tweede Sectie aan B. en W. in overweging geeft of bet niet mogelijk is, reeds nu een regeling te treffen in afwachting van den bouw van de nieuwe inrichting voor een uitkeering van renten van dit fonds aan de daarvoor in aanmerking komende gestichten en/of een schema te ver strekken, tot welke uitkeeringen eventueel kan worden overgegaan. Enkele leden vragen naar bet eventueel sub sidie voor het R. K. Ziekenhuis; wanneer deze zaak behandeld wordt; boe groot het subsidie zou zijn en of de memoriepost in een gewonen post kan worden gewijzigd. Een lid der eerste Sectie dringt aan, gezien de vrij gunstige financieele positie der ge meente, op het stichten van een gehoorzaal. Ook enkele ledén van de derde Sectie drin gen hierop aan. Voorts dragen enkele leden der derde Sectie evenals een lid der eerste Sectie de spoe dige indiening van plannen voor een abattoir, ten einde over een dergelijke inrichting vol ledig te kunnen beschikken. Ten slotte achten eenige leden der derde Sectie het zeer gewenscht zoo spoedig moge lijk de Memorie van Antwoord te mogen ont vangen. De artikelen Ontvangsten. Gevraagd wordt of de tijd niet is aangebroken om de jaarlijkscbe paarden markt op te heffen. Andere leden daarentegen meenen, dat hiervoor geen termen aanwezig zijn. Een lid vraagt of, nu de wegenbelasting is ingevoerd, de tol op Schiedam's grondgebied niet kan worden opgeheven. Een lid vraagt of er ook overwerk wordt verricht ter gemeente-secretarie, zoo ja, of de chefs dan hiervoor extra worden bezoldigd. Door een lid wordt gevraagd of het juist is, dat bestellingen wegens druk- en bindwerk gegund worden aan werkgevers, die niet col- Ictief zijn aangesloten, en zoo ja, welke werk gevers. Een lid vraagt, of het niet mogelijk is, om bij lang durende raadsvergaderingen de leden een kop thee te laten gebruiken. Deze vraag wordt door meerdere leden ondersteund. Openbare veiligheid; Een lid vraagt of het poliitie-toeziaht speciaal wat betreft het toezicht op de zedelijkheid in het Sterrebosch voldoende is, en meent dat voor het aan stellen eener vrouwelijke beambte wel reden is. Een ander lid meent, dat deze geruchtne overdreven zijn. Een ander lid meent, dat deze geruchten geen schepelingen werden toegelaten op de scheepswerven, wegens het gevaar daaraan verbonden. Een lid meent, dat de politie te veel let op 'b Maandags, repetitie Muziekgezelschap St, Ambrosius, 8 uur, R.K. Volksbond, lederen Maandagavond clubavond R. K. Dam club I. D, O., Patronaatsgebouw Lange Ha ven; aanvang 8 uur. j lederen Woensdagavond van 8 uur al club avond R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. Kring. 4 lederen Woensdagavond van 7 uur tot hal? negen zitting bestuur Spaarfonds R. K. 0. J Excelsior; Gebouw R. IC Kring. f| Dinsdags: repetitie R.K. Mannenzangvereen|i ging St. Caecilea. balt 9, R, IC Volksbond j] bestuursvergadering R. IC Metaalbewerker^ bond „St Eloy", Gebouw R. K. Volksbond, I St. Joris Doele, Stedelijk Museum, Geopend eiken Zaterdag van 25 uur. ^Jj 9 tot en met 16 November ^'1 Tentoonstelling van Katholieke jeugdlectufflf te houden in de broederschool Nieuw Havetf 121. Dagelijks geopend van 9 uur; 's Zater dags, 's Zondags en 's Woensdags van 29 WHfc Heden '?j Propagandavergadering „De Hanze". Sprig- ker de heer Chr. Jansen. Gebouw R. K» Kring. Nederlandsche Vereeniging van Huisvrou wen, afdeellng Schiedam, Demonstratie, te gé- ven door verschillende winkeliers in „Musig Sacrum" van 2 5 en 710 uur. Woensdag 16 November Nederlandsche Vereeniging van HuIsvrSU. wen, aft. Schiedam. Demonstratie, to gevejl door verschillende winkeliers, in „Musis Sdr crum" van 2%5 en 710 uur. Woensdag 16 November: ledenvergadering R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Win kelbedienden, gebouw Katta. Kring. Aanvang half negen. j Vrijdag 18 November Ontwikkelingsavond K.S.A. Gebouw H. K, Volksbond. Spreker de heer Plet Kasteel» over „Leekenapostolaat". Aanvang 8 uur. j Zaterdag 19 November Propaganda-feestavond van de ScbledamscWl H.B.S.-vereeniging „Onder Ons". Zaal R. K. Volksbond. Aanvang S Uur. 5 Zondag 20 November Ned. R. IC Fabrieksarbeiders Bond „St. Wil- lebrordus". Viering van het 12% jarig bestaan Gebouw R. K. Volksbond. Leden en huisgenoo- ten boven de 16 jaar vrije toegang. Programing medebrengen. jj Vrijdag 25 November Weldadigheidsvoorstelling van „Utile Dvilei"» Opvoering van het tooneelstuk „Zijn revanche Zaal „Musis Sacrum", aanvang 8 uur. Zaterdag 26 November 4 Feestavond Schiedamsehe Transport-colonni. van het Ned. Roode Kruis. Gebouw R.K. Volks bond. TE ROTTERDAM j 15 Nov.:' Groote Schouwburg, Het kraaien nest (Rott. Hofstadtooneel), 8.15 (voor vol wassenen). 16 Nov.: Groote Schouwburg, Carmen (IlaU Opera), 8 uur (voor volwassenen). 17 Nov.: Groote Schouwburg Golem (Hg- bina) 8 uur (voor volwassenen). IS Nov.: Groote Schouwburg, De blauwf vogel van bet geluk (Ver. Tooneel), half S. Dagelijks: Tivoli-Schouwburg, Dat is H toppunt (Bouwmeester-revue), 8 uur (voor volwassenen). Circus-Schouwburg, Onjte Wies (S pree-gezelschap), 8 uur (voor vol wassenen). Bioscopen: goedgekeurde programma'! tot en met Donderdag 17 November in: W. B.-Theater (voor volwassenen)Luxe* (voor volwassenen). BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn SCHIEDAM, 15 November. Officieele notee ring van de Commissie uit de Kamer vag' Koophandel. Moutwijn 46 pet. 16. Namens de commissie voor de noteerlnjj H. J. JANSEN, rj Spiritu9 SCHIEDAM, 15 November. Men noteert voöir) melasse spiritus 100 pet. 33. per ILL. Ruwe graanspiritus 60 pet, 17.— per H.Ii Spoeling Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied, Spoelingvereenlging". i Heden ƒ2.20 per ketel.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 1