DACBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 50ste Jaargang Donderdag 17 November 1927 No. 15018 Dit nummer Sesiaai uit drie bladen STADSNIEUWS DE EERSTE ONTWIKKELINGS AVOND VAN DEK.S.A. GEMEENTERAAD RAADSOVERZICHT GEMEENTEBEGROOTING 1928 Uitgaven AGENDA. KUNST-AGENDA. Bureau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68G85 Postbus no. 39 ABONNEMENTEN*, per 3 maanden ƒ3.25 per maand ƒ1.10, per week 25 cent. Franco per post 3.75 per kwart. Afzonderlijke nummers 5 ct. Poslchèque en Girodienst 81440. ADVERTENTIëN 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames fusschen den tekst 60 ef, per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct. elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouteradvert. 5 reg. ƒ0.50, 10 reg. 0.75, 15 reg. 1.. Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering 500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; /2b0 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim* f 75 bij verlies van een wijsvinger; 50 twee voorste leaematen alle vingers van een band; ƒ25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wórden afgedrukt. De uitkeenngen ingevolge deze verzekering zyn herverzekerd bijjJe Nieuwe IIAVBank, Lange Haven 103, Schiedam i Morgenavond wordt hij geliouden in don Ti. K. Volksbond, en we willen er hier nog even bijzonder de aandacht op vestigen. Om de K.S.A., om den spreker en vooral om'liet onderwerp dat deze ter sprake brengt. De hernieuwde activiteit van de K.S.A, ,vetli<ienj^de'::S?iöiA^ajgtóg van een succes. Dè cefttralfe,''va.n .onze' organisatie heeft in .volksontwikkeling éen haast onbegrensd ter rein; waarop zij zich hij alle lageil der be volking verdienstelijk kan maken. Om den spreker; de lieer Kasteel is een bijzonder prettig causeur, die zijn aan in houd rijke voordrachten op boeiende wijze tot zijn hoorders weet te brengen. Om het onderwerp zelf: het leekenaposto laat. Het leekenapostolaat is een zaak van groote actualiteit. Mgr. Callier, die zulk een juisten blik heeft van de nooden van den tegenwoordigen tijd, verlangt, dat in de ste- 'den en de grootere parochies van het platte land systematisch het leekenapostolaat zal .worden ter hand genomen.^ Leekenapostolaat: apostolisch werk van de leeken. Wat wordt daaronder verstaan? Wat .wordt in den leekenapostel vereischt? Hoe zal hij zijn apostolaat uitoefenen? Welke re sultaten worden er van verwacht? Ër zijn veel meer vragen te stellen. De heer Kasteel zal morgenavond op alle het antwoord geven. En hij zal ons de heerlijke zijde van het leekenapostolaat laten 'zien; hoe wij, jonge mannen en jonge vrouwen .vooral, een deel van de pricsterlijkejaak op onze schouders kunnen nemén. Dë -Mtklerne tijd stelt aan onze priesters eischen, die hen geheel in beslag nemen niet alleen,, maar waaraan zij- met geen mogelijkheid ten volle kunnen voldoen. Ze hebben assistentie noo- dig. Heerlijke taak, aan den priesterlijken arbeid te mogen meewerken, actief, aan het heil der zielen. En als niet ieder daarvoor in de gelegen heid is of de noodige geschiktheid bezit, het apostolaat der gebeden, het allermeeste wat de leekenapostel heef te beoefenen, ligt binnen ieders bereik. Mogen morgenavond velen door hun aan wezigheid in den R. K. Volksbond blijk ge- .ven van hun belangstelling voor een werk, dat in de toekomst tot een der gewichtigste hulpmiddelen bij de zielzorg belooft uit te groeien. J De lieer HOOGENDAM vervolgt zijn rede. Overigens komt het risico aan erfpacht ver bonden spr. buitengewoon groot voor. Geldschie ters zijnbang te bouwen op gronden in erf pacht verstrekt. Ook erfpacht houdt speculatie niet tegen. Doelmatigheid staat bij do anti- ïevolutionnairen voorop en spreker vereenigt zich dan ook met het prae-advies van B. en W. Wethouder DE BRUIN (S.D.A.P.) herinnert aan het gezegde: „beginselen regeeren de .Wereld", De heer PETTER (S.P.): Het kapitaal! Wethouder DE BRUIN vervolgt: De heeren Slavenburg, Steens en Hoogendam hebben ge zegd dat zij de zaak enkel van practisch stand punt bekijken. Doch steeds hebben zij gestemd voor verkoop van ieder stukje grond, waarom werd gevraagd. Als wij nu staau voor groote problemen, ons door onze voorouders opgelegd, dat heeft toch dit geslacht te aanvaarden, dat het 't oog richte op de toekomst. We mogen tiio alle voordeeleli van het heden in de wacht sleepen, maar hebben te zorgen dat ons nage slacht beter den weg bereid vindt dan wij dien hebben gevonden. Voor spreker is de zaak een principïeele j(wat niet wil zeggen een sociaal-democratische) én een zakelijke. Nu neme men dat niet te tragisch. Al bestond de heele raad uit sociaal democraten dan zou er toch nog wel eens grond Worden verkocht. Maar het gaat hier om ver vreemding Van belangrijke stukken grond, die Voor het nageslacht van de grootste beteekenis kunnen zijn. Spreker zal niet betwisten, dat bezwaren tegen het erfpachtstelsel zijn aan te voeren. 2e bestaan ook voor verkoop. Maar de op brengst van gronden uit erfpacht geeft een ?ekere stabiliteit. Schiedam heeft 10 jaar lang den crisis doorgemaakt als geen andere, en dat ig mogelijk geweest door zijn grondbezit. Geroep: Zonder erfpacht! donder erfpacht, maar als wé alles verhoo- fu, zullen wo eens uitverkocht raken. En nu kan men zeggen, we koopen weer nieuwen grond, maar dat zou grond zijn, waarop we geen erediet zouden krijgen. Laten we toch met ons bezit buitengewoon voorzichtig zijn! Wethouder HOUTMAN (V.B.) merkt op, dat het grondbedrijf is opgezet om de gemeente metezeg'genscliap te geven in den woning bouw. Spreker kan veilig de stelling opperen, dat men hier met het grondbedrijf lagere prijzen heeft hoeven te geven, dan met het stelsel dat de heer De Bruin voorstelt, het geval zou zijn geweest. Verkoop en erfpacht wegen hier vrijwel tegen elkaar op. Wo trachten steeds het beste er van te maken. Dat vraagt ook het rapport van de commissie uit de Nederl. Vereenig-ing' van Gemeenten. Ook spreker ziet naar de toekomst; Thor- becke heeft daarvan den liberalen het voorbeeld gegeven. Deventer heft het stelsel van erfpacht moeten loslaten, omdat het anders financieel ten gronde zou gaan. Gronden waarvan men aanneemt, dat ze in waarde zullen stijgen geve men uit in erfpacht en overigens verkoope men. De heele grond- kwestie is een economische kwestie. Ons grond bedrijf heeft inderdaad Schiedam in zijn moei lijksten tijd gered. In het grondbedrijf moet men zich vrij kunnen roeren. Men moet ons niet in een nauw mouwvest steken. Bij elk stelsel is risico; we hebben dat ook met erf pacht hier in Schiedam ondervonden, waar we over een in erfpacht uitgegeven stuk grond danig in de war hebben gezeten. Met erfpacht kunnen we maar niet doen wat we willen. Schadevergoeding bij opzegging van de erfpacht kan niet meer uitblijven. De gemeenten hebben tal van bevoegdheden gekregen, wanneer onteigeningen moeten plaats hebben in het algemeen belang. Zoolang de gemeenteraad de zaak uit gemeen schapsbelang beziet vreest spreker niet, dat onze nakomelingschap te kort aal worden ge daan. Over het gedeelte in den Mathenessevpolder waar heden gebouwd wordt, Is tusschen Rot terdam 'en Schiedam overeenstemming. In dat uitbreidingsplan is in de groote verkeerswegen voorzien. Of die grond nu wordt uitgegeven In 100-jarige erfpacht of in verkoop, terwijl men in het eerste geval nog vergoeding voor den opstal moet geven, zal toch niet van over wegend belang zijn. Komt er annexatie, dan hebben we met verkoop gehandeld in den geest van Rotterdam. Er is geen omlijnd voorstel te geven, wat en waar in erfpacht moet worden gegeven. Werd hier de grond uitsluitend in erfpacht uitgegeven, dan zou het, spreker is er van overtuigd, met onze gemeente-financiën mis- loopen. Vele gronden die thans een bestemming hebben gekregen, zouden die niet gekregen hebben, als ze in erfpacht uitgegeven hadden moeten worden. Spr. wil gaarne voor de naaste jaren een uitspraak van den raad. Hij wil weten of het thans gevoerde beleid het juiste is en of daar mee moet worden voortgegaan. Wethouder BODDEUS aA.R.) is het met den heer Houtman eens, dat er een beslissing dient te worden genomen, 't Is hier geen nieuwe zaak. En het eenige nut, dat spr. in deze bespsreking ziet is, dat we nu eens te zien krijgen, welke thans over de erfpachts kwestie de inzichten zijn van den raad. Moeten we doorgaan met het gevoerde beleid of moe ten we van koers veranderen? Spreker maakt voorts verschillende op merkingen ten aanzien van het risico aan het erfpachtstelsel verhonden en begrijpt overi gens niet, hoe men kgt erfpachtstelsel kan aanvaarden voor woningbouw. Daar dient ze nergens voor en heeft enkel bezwaren. Spreker meent dat ieder raadslid voor zich thans wel een oordeel over de kwestie kan vormen. Wethouder VAN VTEZEN (R, K.) meent, dat het College van B, en W. na een dergelijk debat recht heeft op een conclusie; dat al leen is zakelijk en anders maken we ons de risée van de gemeentenaren. Wethouder DE BRUIN (S. D. A. P.) vindt het niet de juiste manier om nu, nu nog zoo- velen het woord zouden willen voeren, tot stemming over te gaan. Dat zou niet bevredi gen. Wethouder HOUTMAN (V. B.) stelt dan voor, vóór de begrootingsdebatten gelegenheid te geven nog zijn meening te zeggen. Aldus wordt goedgekeurd. 7. Motie van het lid van den gemeenteraad mevr. H. Benthemde Wilde, strekkende om B. en W. te machtigen aan de wevkloozen een toeslag te verleenen op de steunuitkee- ring voor de aanschaffing van brandstoffen. Wordt aangehouden. 8. Voorstel van B. en W. tot herziening van de salarisregeling voor het onderwijzend per soneel aan den Gemeentelijken Handetsavond- cursus, zulks ten einde te kunnen voldoen aan de voorwaarden, voor het verkrijgen van rijks- en provinciaal subsidie gesteld tot wijziging in verband hiermede van het leerplan dier school. Wordt aangehouden. 9. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van de St. Willi- brordusstichting, strekkende om overeenkom stig art. 72 e.v. der L. O.-wet 1920 de benoo- digde gelden te mogen ontvangen voor de ver bouwing van haar school aan de IJsselmon- deschestraat. Wordt aangehouden. De vergadering wordt gesloten. De toonkamer in de raadszaal -Erfpacht of grondverkoop Drie uur voor de propaganda We hebben een paar maal gelegenheid ge had om den heer Dinkclaar, die namens de S.D.A.P. pleegt te spreken in den raad, voor zijn optreden een woord van waardeering toe te voegen. We denken bijvoorbeeld aan monu mentenzorg, den wateroverlast in het Gorzen- kwartier, toeii wij gaarne met instemming van zijn woorden melding maakten. Gisteren in- tusschen was het voor hem een dies ater, een zwarte dag. Misschien denkt hijzelf er anders over, maar nóch zijn optreden in de toonzaal- kwestie, nóch zijn stelling-nemen in het erf pachtsdebat was gelukkig. In een quasi-geestig, voor den heer Hijman vrij hatelijk speech je, viel hij het college van B. en W. en met name den wethouder voor de Technische Bedrijven aan. In de vorige vergadering had wethouder van Velzen zich namens het college met hand en tand verzet tegen den aandrang van den heer Hijman om allen verkoop van gemeentewege uit de toon zaal aan de gasfabriek stop te zetten. Dat verzet ontlokte aan den heer Hijman een motie, welke in handen van B. en W. werd gesteld om praeadvies. Intusschen heeft de heer Hijman die motie ingetrokken. Dus het college van B. en W. is omgevallen, redeneerde de heer Dinkelaar en de heer Collé, die ook wel eens van meer onderscheidingsvermogen blijk geeft, viel hem bij, De conclusie was er evenwel volstrekt naast. De heer Hijman heeft zijn motie terug genomen ondanks het feit, dat er van ge meentewege in de toonzaal verkocht zal wor den. Er is een regeling getroffen, die alle partijen bevredigt, en dus had de motie geen zin meer. De wethouder verklaarde 2ich overigeiiB gaarne bereid, om ten aanzien van die rege ling volledige opening van zaken te doen. Om zijn figuur te redden kwam de heer Dinkelaar toen met de gratuiete bewering, dat als hij de zaak niet aangesneden had, de raad dan toch maar niets van die regeling zou hebben gehoord. Alsof niet alle bladen ze reeds volop hadden vermeld! Hn het den heer Dinkelaar niet vrij stond bij den directeur der Technische Bedrijven en het twintigtal ge gadigde installateurs zijn licht op te steken! Dan kregen we het gróóte, er-fpachtdebat. Ook hier was de heer Dinkelaar weer niet op zijn best, toen hij bij zijn verzet tegen sluiting der besprekingen en stemming verklaarde, dat hij niet slechts in den raad zat om het alge meen belang te dienen, maar ook om propa ganda te maken voor zijn beginselen. We wis ten niet dat daarvoor de raadszaal de plaats was. En al ontgaat ons niet, dat vaak meer voor de tribune dan terwilie van zakelijke be raadslaging wordt gesproken, dat zulks zoo onomwonden door een raadslid, dat wij gaarne als een ernstig persoon willen beschouwen, wordt erkend, en als normaal aanvaard, valt ons om dien persoon zelf tegen. Overigens, zijn partijgenoot wethouder de Bruin, maakte het niet veel beter, toen hij na een debat van drie uren, den voorzitter, die op stemming aandrong, verweet, dat hij de knoopen wilde gaan tellen. Hij en zijn vrienden hadden nog zooveel te zeggen, al was hij er dan van overtuigd, dat ieder zijn standpunt al lang bepaald had. Verder debat was derhalve hij erkende het een was sen neus. Toch gaan we volgende week, alle maal terwilie van het gemeentelijk belang, nog eens opnieuw beginnen! Dat door een aantal raadsleden, kort en zakelijk, zooals de heeren Steens en Hoogen dam deden, hun standpunt wordt uiteengezet, we hebben er niets op tegen. Maar dat wij gedwongen worden te luisteren naar eindelooze breedsprakerigheden van personen, wier erva ring en studie over - ze geweldig moeilijke materie niet zoo buitengewoon is, dat hun woordenvloed ons interesseert 't is ons al meer dan mooi genoeg. En we denken er niet aan nog eens te gaan herkauwen, wat uit boeken en raporten gisteren tot in het oneindi ge herkauwd werd. Eén ding werd vergeten; bet kwam trou wens in de kraam der S.D.A.P. niet te pas. Erfpacht kan slechts voordeelig uitkomen, wanneer de grond duurder wordt. De grond wordt slechts duurder, wanneer het aantal bewoners toeneemt. Maar hoelang zal dat nog het geval zijn? Staan wij niet met de toe name der bevolking in het grootste deel van Europa aan een keerpunt? Hebben we niet pas een statistiek gelezen van een ernstigen ge leerde, die durft voorspellen, dat het met de toename der bevolking, ook in ons land weldra gedaan zal zijn? Daaraan draagt ook de S. D. A. P. met haar, nu ja, niet officieele, maar dan toch practisch stelselmatige propaganda voor het Neo-Malthusianisme, voor een groot deel de schuld. En is ?ij derhalve zelve mede oorzaak, dat het erfpachtstelsel met bijzon dere voorzichtigheid dient te worden gehan teerd. ONBESTELBARE POSTZAKEN Lijst van wvb©stelbare brieven en brief kaarten van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de eerste helft der maand November. Brieven Binnenland: C. Berends, Nijmegen; J. J. Breganje, Rotterdam; H. v. d. Hoeven, Rotterdam; C. de Jong, Gouda; J. de Maar, Rotterdam; Woningstichting, Rotterdam; Zuster Mdwine, Owterhout. Verdere opmerkingen Voor de gereedmaking van de nieuwe Be graafplaats zijn reeds de noodige gelden toe gestaan, zoodat deze in den loop van 192S in gebruik kan worden genomen. Ten aanzien van een desbetreffende vraag kan worden medegedeeld, dat Regenten van het St. Jacobs-Gasthuis ernstig aandacht wijden aan de plannen voor den bouw van de nieuwe inrichting voor ouden van dagen. Reeds nu een regeling te treffen voor een uiitkeering van renten van het Fabrifonds aan de daarvoor in aanmerking komende particu liere gestichten, lijkt ons niet juist. De verschillende bestemmingen aan dit fonds te geven, dienen gelijktijdig plaats te vinden. Ten aanzien van de subsidieering van het R. K. Ziekenhuis is reeds een regeling ont worpen, welke ook met het bestuur van de vereeniiging ia besproken, zoodat eerstdaags een voorstel dienaangaande bij den Raad zal worden ingediend. Op de eventueele kosten is reeds in de begrooting gerekend. Naar wij vernemen houdt de commissie in zake de «laahthuieplannen zich ernstig bezig met het plan voor een abattoir voor onze gemeente, zoodat binnenkort een eindvoorstel hieromtrent van de commissie mag worden verwacht. Naar aanleiding van de vraag over de oprichting van een gehoorzaal moeten wij opmerken, dat de behoefte aan locali testen voor uitvoeringen en vergaderingen, in den oorlog werkelijk heeft bestaan, toen ver schillende gehouwen aan deze bestemming werden onttrokken voor andere doeleinden, doch dat sindsdien de toestand zich weder heeft gewijzigd. Van de gemeente kan o.i. niet worden venvacht, dat zij zich op dit gebied zal begeven, hetgeen weder aanmerke lijke kosten zou medebrengen, Dat het werkliedenreglement niet onmiddel lijk na zijn vaststelling in werking is ge treden, vindt zijn oorzaak in de omstandig heid, dat voor het drukwerk eenige tijd be- noodögd was. Van beschouwingen omtrent de samenstel ling van ons college en van de raadscom missies meen en wij ons te mogen onthouden, aangezien dit een zaak is die den Raad aan gaat. Ook achten wij ons niet verplicht ons oor deel te zeggen over de wijze, waarop de ver kiezingsstrijd is gevoerd. De vraag', of het motief voor de uitgaven ter zake van schoolvoeding en -kleeding is gelegen in de werkloosheid dan wel in het onderwijsbelang, is o.l. niet van overwegende beteekenis. Ongetwijfeld zal de werkloosheid op de grootte dezer uitgaven van invloed zijn. Wat betreft de gedane vraag over de werk- loozehuiitkeering meeuen wij, dat er geen grond is voor de bewering, dat onze ge meente met de belangen der werkloozen niet voldoende rekening houdt. De thans uitge trokken bedragen zijn gebaseerd op de uit gaven van het vorig jaar. Het is derhalve absoluut onjuist van bezuiniging in deze te spreken. In verband met de vraag naar een over- zik'.ht over de werkloosheid hier ter stede kunnen de volgende cijfers worden mede gedeeld. Als werkzoekenden waren ingeschreven op: 1 Nov. 1923 3083 pers., waarv. 1754 stempelden 1 Nov. 1924 1712 pers., waarv. 708 stempelden 1 Nov. 1925 1872 pers., waarv. 419 stempelden 1 Nov. 1926 1267 pers., waarv. 513 stempelden 1 Nov. 1927 935 pers., waarv. 530 stempelden Op Zaterdag 29 October j.l. is onder steuning uitgekeerd aan: crisissteuntrekkenden 262 personen afgevoerde 35 personen bouwvakarbeiders 7 personen kastrekkers 227 personen Totaal 531 personen Het is ons niet duidelijk wat wordt be doeld met voorstellen tot verbetering van bet gewoon Lager Onderwijs, daar dit naar onze meening zeer behoorlijk wordt be hartigd. Ontvangsten Wij kunnen ons vereenigen met de meening van die leden, die zich tegen opheffing van de jaarlijksclie paardenmarkt verklaarden. Waar nog zoo groote onzekerheid bestaat, wat met de verbinding met Overschie zal ge beuren in verband met de bepalingen betref fende het Wegenfonds, achten wij den tijd voor de opheffingvan dezen tol nog niet gekomen. In dë Memorie van Antwoord van het vorig jaar werd reeds een overzicht gegeven van het overwerk in dat jaar aan de secretarie. Over werk wordt slechts vergoed in bijzondere ge vallen, als voor volkstelling, verkiezingen, in voering van nieuwe wetten en maatregelen e.d. Dit jaar b.v. werd de driejaarlijksehe afreke ning van de uitgaven van het L.O. voorbereid, hetgeen door den chef van de afdeeling zelf moest geschieden, die door dit omvangrijk werk 's Maandags: repetitie Muziekgezelschap St, Ambrosius, 8 uur, R.K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Dam. club I. D. 0„ Patronaatsgebouw Lange Haj, ven; aanvang 8 uur. lederen Woensdagavond van 8 uur af club. avond R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K, Kring. lederen Woensdagavond van 7 uur tot bal} negen zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. Y« Excelsior; Gebouw R. K. Kring. Dinsdags: repetitie R.R. Mannenzangvereenfi ging St, Caecilea. half 9, R. IC. Volksbond} bestuursvergadering R, K. Metaalbewerker» bond „St. Eloy", Gebouw R. IC Volksbond. St. Joris Doele, Stedelijk Museum, Geopend! eiken Zaterdag van 25 uur. Vrijdag 18 November I Ontwikkelingsavond K.S.A. Gebouw R. K, Volksbond. Spreker de lieer Plet Kasteel* over „Leekenapostolaat". Aanvang 8 uur. Zaterdag 19 November Propag an da-feestavond van de Scbiedamgchq H.B.S.-vereeniging „Onder Ons". .,j Zaal R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Zaterdag 19 November Mondharmoniica-vereen. „Schiedam Vooruit", Concert onder leiding van den heer W. Straatman. Gebouw Eendracht. Aanvang 8 uur. Zondag 20 November Ned. R. K. Fabrieksarbeiders Bond „St. WH- lebrordus". Viering van het 12 jarig bestaan; Gebouw U. K. Volksbond. Leden en huisgenoo- ten boven de 16 jaar vrije toegang. Programmaj medebrengen. Maandag 21 November Vergadering Politiek Sociale Prop. Club „SC Clemens", Parochie H. Hart, Gymnastieklokaal school IJselmondeschestraat. Aanvang half 9, Dinsdag 22 November i Uitvoering, te geven door het symphonie- orkest „L. van Beethoven". Zaal R. K. Volk» bond .Aanvang' 8 uur. Vrijdag 25 November ij Weldadigheidsvoorstelling van „Utile Dulci", Opvoering van het tooneelstuk „Zijn revanche". Zaal „Musis Sacrum", aanvang 8 uur. Zaterdag 26 November Feestavond Schiedamsche Transport-colonne» van het Ned. Roode Kruis. Gebouw R.K. Volks bond. I BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn j SCHIEDAM, 16 November. Officieele notee ring van de Commissie uit de Kamer vanj Koophandel. Moutwijn 46 pet. 36.i Namens de commissie voor de noteering \f H. J. JANSEN. Spiritus i SCHIEDAM, 16 November. Men noteert voor; melasse spiritus 100 Pet. 33.— per H.L. Ruwe graanspiritus 60 pet. 17.— per II. li. Spoeling Noteering van de Coöp, Vereen. „Schied, Spoelingvereeniglng". Heden ƒ2.20 per ketel. TE ROTTERDAM 17 Nov.: Groote Schouwburg Golem (Ha^ bima), S uur (voor volwassenen). IS Nov.: Groote Schouwburg, De blauwd vogel van bet geluk (Ver. Tooneel), half 8. 19 N o v.: Groote Schouwburg, Tosca (Ital. Opera), 8 uur (voor volwassenen). Gfootei Doelezaal, 2e pop. Zaterdagmiddagconcert Rott. Philh. Orkest, 3 uur. 20 Nov.: Groote Schouwburg, Het Kraaien nest (Rott. Hofst. tooneel) 2 en 8.15 uur (vooi; volwasenen). Dagelijks: Tivoli-Schouwburg, Dat is toppunt (Bouwmeester-revue), 8 uur (voor volwassenen). Circus-Schouwburg, Onzq Wjes (Spree-gezelscbap), 8 uur (voor vol wassenen). Bioscopen: goedgekeurde programma'i tot en met Donderdag 17 November in: W. B.-Theater (voor volwassenen)Luxor (voor volwassenen). avond aan avond werd bezig gehouden. Men. zal de billijkheid niet kunnen ontkennen van een vergoeding in dergelijke gevallen, temeer, nog als men bedenkt, dat de betrokkenen daar door zeer in hun studie kunnen worden ge dwarsboomd. Van de werkgevers door wie druk- en bind werk voor de gemeente wordt verricht is ons niet bekend of zij al of niet collectief zijn aan gesloten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 1