KABOUTER ZATERDAG 19 NOVEMBER 1927 EERSTE BLAD PAGINA3 KUNST-AGENDA. TE ROTTERDAM ROTTERDAMSCH E RECHTBANK. INDISCHE DIENST DE WONINGBOUW LEOMDAS PIKT HEIN HERDENKING Onder voorzitterschap van den heer A, Mes Jr. heeft gisteravond het comité uit de Vereeniging „Delfshaven" tot veredeling vau NED. R. K. BLINDENBOND ST. O DILIA BERICHTEN OVER onze adverteerders klein-seminarie te ST. MICH!ELS-GESTEL HET AAN DEN GROND LOOEEN VAN DE vegesack ZIJN VADER MISHANDELD DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN gedood PHè. Het was zoo uiistig RCOMSCH OF KATHOLIEK HINCHL1FFE VERTROKKEN. KOMT ER OOK WEL OVERHEEN V1SSCHERIJ. MARKTBERICHTEN. UITLOTINGEN; NAGEKOMEN ZEETIJDINGEN j 19 Nov.: Groote Schouwburg, Tosca (Ital. Opera), 8 uur (voor volwassenen). Groote Nutszaal, viool-avond Jnan Manen, 8 uur. 20 N o v.: Groote Schouwburg, Het Kraaien nest (Rott. Hofst. tooueel) 2 en S.15 uur (voor volwasenen). 22 Nov.: Groote Schouwburg, Het Kraaien nest (Rott. Hofst. tooneel) S.15 uur (voor volwassenen. 23 Nov.: Groote Schouwburg, Aïda (Ital. Opera) 8 uur (voor volwassenen). D a g e 1 ij k s: Tivoli-Schouwhurg, Dat la 't toppunt (Bouwmeester-revue), 8 uur (voor volwassenen). Circus-Schouwburg, Onze Wies Sprec-gezelschap)S uur (voor vol wassenen). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 24 dezer in: Corso (voor volwassenen)Luxor (voor volwasse nen)Royai (voor volwassenen): Olympia (voor volwassenen)W. B.-theater (voor vol wassenen) Ooster theater. Strafzitting van 17 November. Vafeefce aangifte. In de middagzitiing heeft het O Ar., waar genomen door mr. J. S. Loke. geëiseht tegen zekeren W. F. M., ketel makershulp bij de firma Burgerhout aan den Kreekweg, wegens het doen van een valsche aangifte van een ongeval, dat hem zou zijn overkomen bij de uitoefening van zijn beroep, 50.boete, subs. 2 maanden kthienk Verdachte had op 25 April van dit jaar brandwonden betomen, doordat hij een kop warme thee dié op den ketel stond door een onvoorzichtige beweging had omgestooten. Verdachte meende dat hij geen uitkeering zou krijgen, als hij de ware oorzaak van het ongeval opgaf en had daarom een verhaal verzonnen van een ongeluk dat hij zijn werk zou hebben gehad. Getuigen hadden de waar heid echter al spoedig aan het licht ge bracht. De rechtbank zal in deze zaal; uitspraak oen 1 December a.s. Appèlzaken. In oen zaak tegen zekeren C. v. d. S. die in honger beroep tereeht stond, terzake van een overtreding van de Motor- en Rijwielwet heeft het O.M. bevestiging van het gewezen vonnis geëiseht: 10.boete, subs. 5 dagen hech tenis, en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van drie maanden. Uitspraak 1 December a.s. Terzake van eau overtreding van de verorde ning der straat, politie was zekere H. F. v. B„ door den kantonrechter veroordeeld tot 4.— boete. Het O.M. vroeg bevestiging van het gewezen vonnis. Uitspraak 1 December a.s. E-n •--'«m-Uw >>aar vrachtjes Tenslotte stond in hooger beroep terecht, I*. O., terzake van het feit, dat hij na twaalf uur 's nachts met een auto over den Schiedam- sche Dijk had gereden met liet kennelijk doel ..vrachtjes" op te doen. Verdachte verklaarde het beroep van snorder "it te oefenen. In dién hewusten nacht was het niet zijn bedoeling ge weest vrachtjes te leuren". Maar als toe vallig iemand hem aanriep dan weigerde hij natuurlijk niet, vertelde de man. De officier, nu*. J. S. Loke, merkte op, dat dit .echter een verboden kandeling is en eischte bevestiging van het vonnis van den kanton rechter. S.boete. Uitspraak 1 December a.s. tielieiinziuitige vermindering: van cognac Terzake van een overtreding van de drank wet moest in hooger beroep terecht staan ze kere J. J.. caféhouder aan de Hndsonstraat, alhier. Door den agent J. Vileistra was hij den caféhouder eeu fiosch cognac in beslag genu- rnea ,die zich in zijn café bevond, hoewel de man geen vergunning had. De flesch was daarna overgegaan iu haiitien van Dr. Schut die don inhoud aan een scheikundig onder zoek had onderworpen. Het bleek, dat de inhoud van de flesch on- dertusschen sterk verminderd was. Verschillende getuigen verklaarden, dat cr onmogelijk iets uit de flesch kon zijn gegaan. Mr. J. S. Loke meende, da± de veranderde inhoud van de ttesdh een veroordeeling niet in den weg stond- Terzake van het aanwezig zijn van sterken drank in een café zonder vergunning requireerde spr. bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. De verdediger, mr. Heisterkamp, meende, dat theoretisch de mogelijkheid bestond dat de zich ter zitting bevindende flesch niet dezelfde was als de flesch die in beslag was genomen. Op dezen grond drong spr. aan op vrijspraak. Uitspraak 1 December a.s. NED. R. K. VOLKSBOND, KRING I Kring Boschje Gisteravond heeft de Ned. R. K. Volksbond, Kring I (omvattende de parochies Houttuin, Crooswijk, Steiger en Leeuwenstraat), een cabaret-avond gehouden in de schouwburg zaal van het gebouw „Odeon" in de Gouverae- straat. De voorzitter, de heer G. B. Friesman, heette alle aanwezigen welkom en wees in zijn ope ningswoord op het groote voordeel van goed georganiseerd te zijn. Hierna werden verschillende variété-num mers voor het voetlieht gebracht, die een pret tige stemming wekten in de zaai. Onder do Pauze had een verloting plaats. Een gezellig samenzijn besloot tenslotte den good geslaagden avond. Verlofgangers: J. A. J. Metz, contr. 1ste kl. bij het Binn. Best., alhier; J. L. ter Bruggen, havenm. 2e kl. bij den Havendienst, Hillegers- berg; ir. J. J. j. m. Hermans, ing. 2e kl, bij <te Staatesp. en tramw., alhier. M ANN ENZ AN G VEREENIGING „CONCORDIA". In de verschillende der door „G'oncordia" Don derdagavond uitgevoerde mannenkoor-composi ties van Henri van Nienwerhoven. .Snh-p v hulst, Willem K-.-p i..i lu-, U meermalen een goed ensemble en een frissen© klank te bespeuren geweest. Directeur II. H. Tobé had meer dan vroeger zijn aandacht ge wijd. aan een goede voordracht, aan een zooveel- mogelijke beteekenisvolle vertolking van het gezongen woord. En. hij zou wellicht in die lof waardige pogingen nog voortreffelijker zijn geslaagd, indien hij niet door twee voorname zang-kunstige factoren ernstig was tegengehou den. Vooreerst zou het materiaal van ..Con cordia" eens eeu goede herziening- moeten on dergaan. Het is in den samenzang, zelfs ook iu de forti, vaak zoo klankloos, zoo dof en vooral de eerste tenoren zouden voortaan be zet moeten worden met heldere, beschaafd-ult- sprekende en bescliaafd-musiceerende stem men. En tweeden-s: laten leider en leden eens oog hebben voor waardiger en inhouds-betere muziek. Dat „Woud" van van Nieuwenhoven is in onze dagen toch nauwelijks meer aan hoorbaar en een langdradig en vervelend „An dreas Hofer" van Werner kan slechts allen goeden smaak betteven. Moge de toekomst daarin eens een voot „Concordia" grondige ver betering brengen. De aerleus-strevende zang- vereeniging is het volkomen waard! In Werner's koorwerk Sollëerdeu met goed gevolg de Dordtsohe sopraan B. Mak van Waay- Booremams en de Haagsche bariton Gerard Zalsman. Beiden zongen ook solo-liederen en beiden kwamen er ook bij het dankbare gehoor in de geheel volle Groote Doele zaal niet zon der toegift af. De sopraan was in den beginne wat spiehtig van klaakgeving, doch gaf al wel dra wellnldenden zang te aanhooren, met vcei 'uitdrukking in de wedergave. Zalsman musi ceerde met een soort koelheid in de uitbeel ding, port a men teer de weer te veel, lie-t eeuige mooie bariton-tonen van jaren- terug verne men. In de door dezen „groeten" man wat zonderlinge uitgekozen on-mannelijke liede ren was het voortdurend „harte troef". Wc hoorden niets anders dan vau bloemetjes en knopjes en vogeltjes en windjes en zuchtjes en dansjes en kindjes Nico Vcrhoeff accompagneerde het Werner- opus en stond ook de solisten terzijde. Aanvan kelijk speelden dc zenuwen hem parten en toen was de aanslag klank- en kleurloos en de uit beelding der accorapagnementen troebel (,,Zi- geunerlieder" van Brahms). Maar toen Ver- hoeff zich wat meer op z'n gemak ging voelen op het podium, trad er zielkundige rust in, werd de voordracht kalm, het passagespel ze ker en correct en de opvatting naar musicali- teit strevend. In de maand October zijn voor gebruik ge reed gekomen 730 woningen. Hiermede is de productie van 1927 gestegen tot 6545 woningen. Hiervan zijn er 110 gebouwd door vereeni- gingen, 639 door particulieren met steun, en 5791 door particulieren zonder steun. In uitvoering waren op 31 Augustus 2260 woningen, tegen 4014 op 31 Januari j.l. Verge lijking van deze twee cijfers doet zien, dat men in de naaste toekomst, een belangrijke vermindering in de woningproductie heeft te verwachten. Lconidas heeft gisterenavond op de beken de wijze haar achttiende jaarfeest gevierd. De Groote Doelezaal, zoo al niet in een bloe mentuin herschapen, bood een vroolijk, fees telijk aanzien door de sobere maar zeer smaakvolle versiering met kleurge wimpels en statige palmen. Boven de tooueelopening prijkte als van ouds de clubnaam in vervaar lijk groote letters, blauw op wit. Iu het be gin van den avond liet het zich aanzien, als of de belangstelling' voor dit feest niet zoo groot zou worden als dat in vorige jaren het geval was. Tegen negen uur kwamen echter de vaste bezoekers van de Leonidas-festijnen opdagen. AI aanstonds lieerschte er een opgewekte vroolijke stemming-, waartoe „The Jolly De vils', het bekende strijkje onder leiding van den heer Wim v. d. Wolk niet weinig bijdroeg. De E. and L. Follies waren zoo welwillend geweest hun medewerking te rerleenen. Na een introductie kwam de heer Schweit zer op 't podium om er de aandacht op te ves tigen dat Leonidas niet enkel een jaarfeest vierde, maar ook een jubileum herdacht, het 12)4-jarig voorzitterschap van den heer Piet Lap. De heer Schweitzer prees den heer Lap als den onvermoeiden werker voor de belan gen der vereeniging en bood namens alle ie- deu een zeer fraai bloemstuk aan, welke aan bieding vergezeld ging van stormachtige ova ties, waarbij speciaal de junioren zich zeer verdienstelijk maakten. De heer Lap dankte voor de hem bewezen hulde en liet hierin deoleu de vele trouwe me dewerkers, die hem zijn uitgebreide taak tot een uiterst aangename maken. Lou de Groot, de conferencier der Follies zong een toepasselijk feestlied en riep vervol gens zijn medewerkers op het tooneel. Ach tereenvolgens werden een serie aardige voor drachten gegeven, die een dankbaar applaus oogstten. Nadat de heer Lap de Follies namens Leo nidas zijn dank had betuigd stroomde de groote zaal leeg en werd in de foyers een oogenblik gepauzeerd. De muziek van „the Jolly Devils", die zich den ganschen avond op een uitstekende wijze van hun taak kweten, riep de vroolijke schare weer naar binnen. In genoegelijk samenzijn werd het verdere gedeelte van dezen uitste kend geslaagden avond doorgebracht. DE HEFBRUG EN SNEEUWVAL. Een hefproef met 18.000 K.G. gewicht Gisterenmiddag zijn met de hefbrug over de Koningshaven proeven genomen met het oog op eventueeie extra-belasting door sneeuw val. Gerekend is op een extra-gewicht op de brug van 18.000 K.G. Twee geladen goede renwagons met een gezamenlijk gewicht van 18000 K.G. zijn op de brug geplaatst, waarna men het gevaarte op en neer liet gaan. Een on ander slaagde goed. :-"f v-Uc-vev-»«■«,*-. ter herdenking van dei -!mhlets-- .a.i Pi-; H .ia, een verga dering gehouden. Van de bestuurstafel werd aan de vereeni- gingen, die tegenwoordig waren, medegedeeld, dat de belangstelling en medewerking groot is. Ook de Minister van Marine a.i. heeft van zijn belangstelling blijk gegeven en nadere in lichtingen aan het comité laten vragen. Definitief is besloten dat men in optocht naar het Piet Heinsplein zal trekken. Hiervoor wordt op Zaterdag 26 November des avonds ten 7 ure op den Heemraadssingel bij de Rochus- senstraat aangetreden. Behalve vele Delfsha- vensche vereenigingen zullen nog hieraan deel nemen de Bond van Westelijke Oranjevereni gingen van den Linker Maasoever. Eeuige muziekkorpsen zullen hun medewerking ver- leeuen. De gezamenlijke Delfshavensche ver eenigingen zullen een krans aan het beeld hangen. De Rotterdamsehe Bankvereeniging zal aan haar bijkantoor aan de Havenstraat een pas sende feestverlichting hoven den ingang aan brengen. Rond het standbeeld op het Plet Heinsplein en aan het huisje in de Piet Hein- straat, waar de geboortegrond van Piet Hein is, worden versieringen aangebracht. Het comité wekt de Oud-Delfshavenaars op, om op 26 en 27 November de vlag uit te steken. De Nederlandsehe R. K. Bliudenbond „St. Odilia", afdeeling Rotterdam, organiseert op Maandag 21 November a.s. te S uur in het ge bouw „Odeon" aan de Gouveruestraat, een feestavond, ter herdenking van zijn vijfjarig bestaan. Humor in de reclame In ons nummer van heden zullen onze lezers in de advertentie-kolommen een advertentie aantreffen, die geheel afwijkt van het gewone genre. De fabrikant van de bekende D. E. Hee- ren-Paai (de N, V. Douwe Egberts Tabaks fabrieken te Joure) heeft den teekenaar Ton van Tast een serie humoristische advertenties laten ontwerpen van een zeer aparte strek king. Wij twijfelen niet, of onze lezers en lezeres sen zullen, hoewel het artikel wel niet voor de !aatsten bestemd is, met stijgende belang stelling deze serie volgen. De opvolger van Mgr. Ph. van den Heuvel. Naar wij vernemen, heeft Z.D.H. A. F. Diepen, bisschop van 'a-Hertogenbosch, als opvolger van Mgr. Ph. van den Heuvel tot Regent van het Klein-Seminarie te St. Mi- chiels-Gestel benoemd den ZeerEerw. Hoogge leerden Heer F. A. J. A. Goijaerts, thans directeur en professor aan het Groot-Seminarie te Haaren. Door den mist De Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan in zake het aan den grond loo- pen van het Duitse&e stoomschip Vegesack in den Nieuwen Waterweg, De Raad is van oordeel, dat het ongeval Is veroorzaakt door den mist en doordien de loods, in de meening, dat hij verder van het wrak van de Friesland af was, met het oog Tot slot gaf spreker aan, wat gedaan moet gegeven, terwijl hij zijn koers had moeten be houden. Zes maanden! Het O. M. bij de rechtbank te Assen, eischte tegen D. E., fabrieksarbeider te Nieuw Bui- nen, die zijn vader met een bijl op het hoofd heeft geslagen, waardoor deze bloedend ver wond Is geworden, 6 maanden gevangenis straf. ZIJN VROUW EN KINDEREN VERLATEN Een half jaar De rechtbank te Assen veroordeelde Jan de J., té Nieuw Weerdinge, die opzettelijk zijn vrouw en kinderen heeft verlaten, wetende dat deze in hulpbehoevenden toestand achter bleven, tot 6 maanden gevangenisstraf. De mijnwerker Hanneke uit Harbach, werd Donderdagavond, toen het zeer mistig was, tussehen Kerkradc en Richterich door een vrachtauto aangereden en ter plaatse gedood. INBRAAK IN EEN HOEVE Geld en sieraden als l>uit In de hoeve Falkerhofstadt bij Rlmburg hebben dieven. Ingebroken, die een groote hoe veelheid geld, sieraden en waardevolle pa pieren stalen, De dieven zijn onbekend. Niets toevoegen en niets eraf doen In „Sancta Maria" vult mgr. P. Hopmans, bisschop van Breda, zijn vorig, ook door ons overgenomen artikel met de volgende interes sante bijzonderheden aan: „Het woordje, dat wij ten beste gaven over het thema „Roomsch of Katholiek", heeft meer dere pennen in beweging gebracht. Naar aanleiding daarvan bracht prof. dr. Mulders ons in herinnering het gevleugelde woord van den H. Pacianus, Bisschop van Barcelona (4e eeuw): „Christen is mijn naam, maar Katholiek mijn toenaam. De eerste naam noemt mij, deze toont mij; door dezen word ik gekarakteriseerd, door genen slechts in 't alge meen aangeduid." Verder ontvingen wij toegezonden „De Nieuwe Koerier" van 9 Maart 1922, waarin voorkomt een artikel met het opschrift „Ka tholiek" en dat eindigt met de conclusie: „Houden wij aan onze benaming van Katholiek, niet om de aanvankelijk ongunstige beteekenis, die het woord Roomsch gehad heeft, maar omdat Katholiek en Christen onze juiste namen, onze eerenamen zijn". Nog gewerd ons van bevriende en zeer be voegde zijde met eeu bijvalsbetuiging een belangwekkende mededeeling, die luidt als volgt: „Zelfs van uit China vragen onze mis sionarissen hun nooit te scljrijven met het adres: Roman Catholic Mission, wat de Protes- tansche zendelingen hun opdringen, maar immer en enkel: Catholic Mission; want er is maar één soort Katholieken en niet zooais de andersdenkenden willen Roman Catholics, English Catholics, Russian Catholics, enz. Rome is ons. Katholieken, dierbaar en heilig, maar onze naam is Katholieken. Credo tn unam sanctam Catholicam et apostolicam Ecclesiam: Ik geloof in ééne hei lige Katholieke en apostolische Kerk", zooals wij bidden in de geloofsbelijdenis der H. Mis. Ten slotte schreef ons een bnitenlandsche Bisschop: „Ja, het is hdog tijd, dat de benaming Roomsch v e r d w ij n t. Hier gebruiken wij zelf dien naam nooit, maar wel onze tegenstanders, die spreken van de vier takken op den éénen katholieken stam: Anglo-Katholieken, Grieksch- Katholieken, Roomsch-Katholieken en Evan- gellsch-Katholieken. Men werkt hard om deze benaming internationaal ingeburgerd te krij gen". Mot al wat wij tot hiertoe over de aanhan gige kwestie schreven en mededeelden, stemt wonderwel overeen het gezagdragend woord van Paus Benedictus XV z.g. in zijn encycliek van den len November 1914 over den vrede. Daar schrijft Z. H.: AVij willen, dat men zich onthoude van die benamingen, welke men in den laatsten tijd begonnen is onrechtmatig te gebruiken om Katholieken van Katholieken te onderscheiden, en men vermijde die benamingen niet alleen als profane woordnieuwigheden, die niet met de waarheid noch met de billijk heid zijn overeen te brengen, maar ook omdat daaruit onder de Katholieken groote onrust en verwarring ontstaan. De kracht en de natuur van ons Katholiek Geloof zijn van dien aard, dat er niets bijge voegd of afgenomen kan worden. Of men houdt het geheel vast öf men ver werpt het geheel. Dit is het Katholiek Geloof en indien iemand dit niet getrouw en krachtig beleden zal hebben, zal hij niet kunnen zalig worden. Derhalve zijn er geen bijvoegingen noodig om de Katholieke Geloofsbelijdenis aan te duiden. Het is voor ieder genoeg, dit te belijden: Christen is mijn naam en Katholiek mijn toenaam. Hij heeft slechts te trachten werkelijk te zijn, zooals hij genoemd wordt" Uit a! de aanhalingen ,is slechts dit ééne eindbesluit, te trekken, dat Katholiek de ons eigen, de ons alleen toekomende naam is en dat deze naam de voorkeur vertUent boven dien van Roomsch of Roomsch-Katnoliek, niet om dat de laatste in zich een ongunstige beteeke nis heeft, maar wijl die naam door andersden- keuden ten nadeele van ons, Katholieken, mis bruikt wordt en niet zoo juist weergeeft wat wij zijn, als ons eigennaam Katholiek. Van harte juichen wij daarom toe, dat voor den uitzender der- Katholieken de juiste naam is gekozen van „Katholieke Radio-Omroep". Laten wij allen dat voorbeeld volgen". Men meldt ons uit Roermond: Hedenmorgen te 10.15 uur vertrok het En- gelsche vliegtuig „City of Pretoria", piloot, de bekende Engelsehe vlieger Hinchliffe, die na bil Leeuwen een noodlanding had moeten ma ken, naar Keulen. Nadat de vliegmachine en- kele malen boven het Munster-hotel, waar de vlieger en de passagier gelogeerd hadden, ge cirkeld had, verdween liet in Oostelijke richting. Naar wij vernemen, zal deze Engelsche vlieg machine vandaag nog uit Keulen naar Londen vertrekken. RECLAMES OF OFFICIEELE STUKKEN. Door den heer Knottenbelt zijn aan den Mi nister van Waterstaat de volgende schriftelijke vragen gericht: 1. Is het juistj dat prof. mr. W. H. Drucker, hoogleeraav aan de Nederlandsche Handels- hoogeschool te Rotterdam, tot den Commissa ris der Koningin in de provincie Zuidholland eeu brief heeft gericht, waarbij hij bezwaar maakt tegen het voorkomen eener advertentie op het voor hem bestemde rijbewijs? 2. Acht de Minister het goorloofd aan een be wijsstuk, dat in de wet wordt aangeduid als „rijbewijs" en als zoodanig door belanghebben den wordt aangevraagd, het karakter van re clamebiljet te geven? 3. Is de Minister niet van oordeel, dat het be neden de waardigheid van den Staat is van Staatswege uitgegeven officieele stukken tevens te bestemmen tot reclamebiljetten? 4. Is de Minister bereid het gebruik van -rij bewijzen tot Reclamedoeleinden te doen ophou den? 5. Is de Minister bereid den onder hem res- sortcerenden diensten beperkingen voor te schrijven ten aanzien van het aanwenden van voor den openbareu dienst bestemde goederen voor particuliere reclame EEN GOEDE HOND STAAT VOOR GEEN SLOOT. MAAR EEN ROTTERDAM, 18 November. Heden kwamen ter markt alhier 6 motorvaartuigen en werden van IJmuiden Nleuwediep en elders 440 manden en "kisten visch aangevoerd. De prijzen waren: gr. tong 5060, kl. id. 2034. tarbot 1244, griet 1018, haan 612, gT. schol 2028, mid. id. 1632, kl. id. 48, schar 24, bot 8 10, kabeljauw 1215, leng 4—6, gul 6—9, mid. schelviseh 1622, kl. id. 48, wijting 57, spiering 812 per mand, schotzalm 2 3 per stuk. VLAARDINGEN, 18 Noveml>er. Binnen van de haringvisscherijVL 190 met 32, VL 204 met 35 en VI, 110 met 28 last. Heden werd betaald voor: volle haring Zuid 22.9023.10, dito Eng. wal ƒ22.1022.70, tjleharing ƒ19.4019.60, steur- liaring 18.2019 per kantje. ROTTERDAM, 18 November. Veilingsvereeni- ging Vrije Aardbeienveiling Charlois: spruiten le soort 1621, 2e soort 812, peen 3.20 4.30. uien le soort ƒ7.909.90, 2e soort ƒ4,30 5.50, kroten 6.106.90, knolen 3.1904, wit lof 18, boerenkool f 4.706.80, rood© kool 5— 6.80, gele savoye kool 6.206.50, bellefleurs ƒ911, sterappelen le soort ƒ1820, 2e soort 711, goud reinetten 1315, zoete reinetten 10, tuinzoet 1420, armgaarden 1415, gie- ser wildeman 910, comt. de paris 2029, wijnperen 2631, pondsperen 910 per 100 kg., groene savoye kool 3.507, andijvie 0.80 2, bloemkool le soort 2023, 2e soort 67 eieren 11.8012.10 per 100 stuks, peen 6.90— 8.20, selderij 12.80, prei 3.805.60, peter selie ƒ1.10—1.30 per 100 bos, boerenkool 30—42 ct., per kist, knolselderij 2235 ct. per bos. Panamakanaal. J 208e Trekking van 15 November, No. 456.148 frs. 250.000. No. 590.541 frs. 100.000. No. 1.996.465 frs. 10.000. No. 242.790 frs. 5.000. No. 46.970, 193.413, 876,810, 1.074.467 en 1.691.225 elk met frs. 2000. Voorts 50 nummers met frs. 1000: 6210 - 42223 126698 138302 182877 201189 216596 225137 255967 323649 334981 362878 380628 430293 446653 478944 586762 605810 629622 680217 691876 753495 780778 824947 874958 901018 908S&2 932901 950652 956409 1006945 1018922 1072243 1120386 1124830 1182464 1235456 1300001 1398199 1451632 1487960 1500022 1524913 1605135 1656933 1792870 1795268 1825533 1841293 1987640. Tenslotte 787 nummers met 400 frs. BI NNEXLANDSCHE HAVENS. NIEUWE WATERWEG aangekomen: --1 19 November voormiddag: 10.40 BIFROST V, Ridham Doek (bunkert) f I 19 November namiddag: I.35 NORDSEE, terug uit zee, als bijliggen voor Hoek v. Holland; 1.45 DONAR. Stettin; BEVERWIJK, Montreal n. Hamburg (bunkert) vertrokken: 19 November voormiddag: II.20 EIBERGEN, Casablanca; 1 19 November namiddag: 12.40 AMSTERDAM (t.>, Baton Rouge; 12.51 NORDSEE, Cuxhaven; JOHANN BLUMEN' TH AL, Teneriïfe. Wind Oost, stijve bries, weinig zee, regenachtig STOOMVAARTLIJNEN. HEEMSKERK (thuisr.) 19 te Kilindinl. OLDEKERK (thuisr.) 19 te Chefoo. WAALDIJK (thuisr.) 18 (2.20 n.m.) 25 mij Z.W. v. Niton. ALGORAB thuisr.) 16 te Santos. MOEXA (trttr.) 19 v. Sabang. SARPEDON Dairen n. Rott. 19 te Shanghai, EURÏMEDON Amst. n. Java 19 v. Sabang, 1 ALKMAAR 17 v. Mollerado 11. Amst. BUITEN LANDSCHE HAVENS. MARVEL 15 v. Rott. te Risör. FREIDIG 16 v. Carthagena n. Hamburg. QUEENS COUNTY 18 v. Rott. te Quebec. BOLTON CASTLE China n. N.-York 18 f Beiawan. HELENA Aguilas n. p. 18 Gibraltar. PLANORBIS NewqtAtle (N.Z.W.) n. BaliJ Papan p. 19 Goode Eiland. PLACUNA 18 v. Tarakan n. Sydney. BENNEKOM, Amst. n. Curasao p. 18 Dungenea TE ROTTERDAM VERWACHTE SCHETEN, ROTTUM 18 te Londen uitgeklaard. SIRIUS 18 te Londen uitgeklaard. ORION 18 te Londen uitgeklaard. BRUNO 18 te Louden uitgeki. n. Hoek V. Holl.. ATSUTA MARU v. Japan 18 te Ldn uitgeki via Antwerpen. MKNELAUS v. Japan 18 te Londen uitgeklaard DOYREFJELL v. Tuxpnn p. 19 Key West. EEMLAND 19 v. Hamburg n. Bremen. FREIBURG 19 v. Hamburg. FRANKFURT 17 v. Hamburg. DELF1NUK 14 v. Duinkerken via Bordeaux. BRADDOCK v. Mobile 17 (11.38 n.m.) 760 mij W. v. Bishops. THEANO v. Waterford via Antw. p. 17 Lizat- GROOTENDIJK v. Vancouver p. 18 Lizard. HESSLE v. Swansea p. 18 Lizard. TORTUGUERO v. Santa Martat via Bremerl-- p. 18 Lizard. FREDEN v. Swansea p. IS Lizard. O BLOCK HEAD v. Belfast 17 te Ayr. BORTHWICK v Grangemouth 17 te Leitht. QUEENS WORTH 17 v. Hartlepool. NICOYA v. Santa Marta 18 (9.45 v.m.) 100 nvj v* End. SCI IOHARIE v. Charleston via Bremen p. T N.-Foreland. ALGORAB v. B.-Ayres 16 te Santos. DAPHNE v. Nicolaieff p. 18 Gibraltar. SARPEDON v. Dairen 19 te Shanghai. ADOLPH WOERMANN v. Beira 19 te Dar of Salaam. TITANIA v. Barcelona p. 19 Gibraltar. OLDEKERK v. Japan 19 te Chefoo. FALKENSTEIN v. N.-York 19 te Southampton CO.V7LT v. Mobile 18 (1.30 n.m.) 99 mijl v. Wot DIMITRIS v. La Plata 18 (2.22 n.m.) 16 mtf Z. v. Niton. ENDICOTT v. Galveston via Havre 17 (11.3 n.m.) 956 mijl W. V. Bishpos. INNOKO v. New-York IS (12.13 v.m.) 1200 mil Z.W. v. Valentia. JACATRA v. Batavia via Londen 18 (2.23 n.m., SO mijl Z.W. v. Niton. GEMENGDE BERICHfrEN. Sleepbedrijf, Rotterdam 19 November De sleepboot Boverwijk 22, met twee hakkel op sleeptouw, vertrok hedenmorgen van IJmui den naar Gorun-na. De zeesleepboot Zeeland kwam hedensnorget van Hamburg te Rotterdam aan, sleepende de( tank-lichter Frisia. (Bureau Wijsmuller),

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 3