FEUILLETON ZATERDAG 19 NOVEMBER 1927 TWEEDE BLAD PAGINA 2 SPORT EN SPEL. VOETBAL DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG DUITSCHLANO-NEDERlAND j SCHAKEN. FLUISTERENDE BOOMÉN ATHLETIEK. SCHERMEN. VAN DE LEESTAFEL LUCHTVAART, ROOM DRIJFT ALTIJD BOVEN DAAROM ZIJN DE KABOUTERS RIVIERTIJDINGEN. in. R. K. F. Overgang. Voor afdeeling C krijgt Excelsior bezoek van D.H.L. De Delftenaren hebben met de zege op Beverwijk uitstekend gedebuteerd, al was de uit slag geflatteerd. De Schiedammers kunnen zich er intusschen op voorbereid houden, dat ze geen gemakkelijke ^gasten krijgen. H.B.C. werd op eigen veld door G.D.A. met 10 geklopt; nu de clubs elk:-.-ar morgen in Loosduinen weer ont moeten, zien we het langste eind weer in handen van G.D.A. De wedstrijd BeverwijkLisse kan een spannende kamp worden, waarbij de ploe gen elkaar niet veel zullen toegeven. N. V. B. Af deeling I. Tengevolge van den wedstrijd Duitsehland Nederland in Keulen en dien te Utrecht tusschen een Olympisch Elftal en de Engelsche Middle sex Wanderers is het competitie-programma zeer geslonken. In afdeeling I resteert nog één ontmoeting, welke in Schiebroek plaats heeft waar \*.O.C. bezoek krijgt van Edo. We hebben weinig aanleiding voor de Rotterdammers hier van eenig*sucoes te verwachten. Afdeeling II. De andere Westelijke afdeeling heeft twee wedstrijden overgehouden Hoewel Feyenoord van I-Ieel moet afstaan voor Keulen, wenschen de Rotterdammers morgen toch te spelen. De reden hiervan ligt in het vertrek van Pijl. Deze wordt trainer bij een dub in het Westland en gaat daardoor officieel naar de beroepsklasse over, zoodat hij voor zijn vereeniging niet meer mag uitkomen. Daar een en ander reeds spoedig gaat gebeuren en Feyenoord er prijs op stelt 1 t Pijl met een wedstrijd afscheid neemt, is de ontmoeting die voor morgen op het programma stond, gehandhaafd. Deze afscheldsvoorstelling heeft helaas niet op eigen vele plaats doch „gaat' op het terrein van De Spartaan in Amsterdam. Het is wel. met het oog op den uitslag, iets gewaagd zonder van Heel tegen deze hoofd stedelijke club, 'ie thuis niet gemakkelijk te verslaan is, uit te komen, maar de vertrekkende aanvoerder zal zich voor de laatste maal wel extra inspannen om de zaak tot een goed einde te brengen. Verder wordt nog Stormvogels— 't Gooi gespeeld Een gelijk spel of een kleine zege van de Hilversummers lijkt ons een waar schijnlijk resultaat. 7 DE 11e WEDSTRIJD TUSSCHEN' BEIDE LANDEN, Morgen wordt te Keulen de elfde wedstrijd tus schen vertegenwoordigende elftallen van Ne derland en Duitsehland gespeeld. De eerste ontmoeting had plaats op 24 April in 1910 te Arnhem, waarhij ons land uitkwam, met de volgende ploeg: Beewkes (d.), Heyning en Otton (a.), Bossehart, de Korver en Ara. Horburger (m.), Welcker, Lutjens, Francken, Thomce en D Kessler <v.). We wonnen met 4—2. Op l(i October van hetzelfde jaar werd de tegenwedstryd gespeeld te Kleef. Het oranje- elftal telde de volgende spelers: Beeuwkes (d.). van Leyden en de Wolf (a.), van Dijk, de Kor ver en Boerdam <m.), Welcker, Lutjens, Fran cken, Thomee en van Berckel (v.). De zege was andermaal aan ons en wel met 2T. Het volgende treffen viel op 12 Maart 1912 te Zwolle. Het Ned. elftal was nu samengesteld uit: Göbel (d.y, Heyning en Feith (a.), Fort- geus, de Korver en Arn. Hörburger Cm.), Breda Kolff, Vos, Francken, Thomee en v. Berekel (v.). Dit keer was een gelijk spel met S5 bet resultaat. Op 17 November 1912 was Leipzig het tooneel 1 van den strijd. Holland kwam uit met de vol gende ploeg: Göbel (d.), Wijnveldt en Bonman Ca.), Bossehart, de Korver en Lotsy (m.). Breda Kolff, Haak. Francken, Vos en Bouvy (v.). We wonnen weer, nu met 32. Op 5 April 1914 werd voor het eerst in Am- sterdam gespeeld. Dit keer was 44 de uitslag. Onzerzijds kwam de volgende combinatie in het veld: Göbel (d.) Wijnveldt en Bouman (a.), Boutmy, Lotsy en Bossehart (m,), Noorduyn, Vos, D. Kessler, Buitenweg en Buwalda (v.) De eerste krachtmeting na den oorlog had op 10 Mei 1923 plaats te Hamburg. Ons elftal luidde: de Boer (d.), Denis en v. d. Kluft (a.), Lefêvre, van Linge en Jole (m.), Groosjohan, Bieshaar, Heynen, Addicks en Sigmond (v.). Geen van heide partijen bracht het tot een doel punt (00). Hadden we tot dan toe niet van de Dult- schers verloren in den zevenden wedstrijd, op 21 April 1924 te Amsterdam, leden we een ne derlaag. Ze was klein (01) maar zeer ver diend. We kwamen uit met de volgende ploeg: de Boer (d.), Denis en Tetzner (a.), Lefèvre, van Linge en Krom (m.), Groosjohan, Koonings. Pijl, Sigmond en de Natris (v.). Op 29 Maart 1925 werd weer te Amsterdam gespeeld. Onze ploeg was de volgende: v. d. Meulen (<L), Vermetten en v. Dijke (a.), Le fèvre, Bul en Steeman (m.). Gielens Volkers, de Haas, Baar van Slangenburg en de Natris (v.). We wonnen doch kregen met 21 meer dan we verdienden. Op 18 April van het vorig jaar trokken we in Düsseldorf tegen de Duitschers op. Voor hen, die er getuigen waren, zal de groote wanorde voor den strijd, toen het publiek de ingangen en het veld bestormde, onvergetelijk blijven. We kwamen uit met: Quax (d.), Denis en v. Kol fa.), Sandberg, Hasslnk en Krom (m.), Gielens, Küehlin, Tap, Ruisch en Sigmond (v.). We ver loren met 42. De laatste ontmoeting had plaats op 31 Oc tober 1926 te Amsterdam, waarbij Nederland de volgende ploeg in het veld bracht: v d. Meu len (d.), Denis en v. Koi (a.), „Verlegh, Massy en van Heel (m.), Elfring, Ruisch, Tap, Vis en van Gelder (v.). We verloren nu na spannen- den strijd met 32. De resultaten zijn dus de volgende: 1910 Arnhem Nederland—Duitsehland 4—2 Kleef 2—1 1912 Zwolle 5—5 Leipzig 32 1914 Amsterdam 4—4 1923 Hamburg *1» 0—0 1924 Amsterdam 01 1925 Amsterdam 2—1 192C Düsseldorf >1 2—4 Amsterdam 2—3 Het totaal -resultaat is dus als volgt samen te vatten: gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. gem. Nederland 10 4 3 3 11 24-23 1.10 Duitsehland 10 3 3 4 9 23-24 0.90 Uit deze cijfers blijkt dat we in den beginne een kleine meerderheid over de Duitschers had den, doch dat de laatste jaren de Germanen ons de baas werden, zoodat de stand op het oogen- blik weinig verschil toont. We hebben nog één overwinning voorsprong. Zal de elfde wedstrijd de partijen in even wicht brengen of behouden we de beste -cijfers? DE ELFTALLEN. Duitsehland beschikt over talrijke clubs, die uitstekend voetbal leveren, maar de uitge strektheid van het gebied maakt het voor de elftalcommissie onmogelijk een goed overzicht van de beste spelers te krijgen of liever om uit te maken welke speler boven een andere, niet minder bekende kracht op een bepaalde plaats in de nationale ploeg de voorkeur verdient. Er is geen gelegenheid tot vergelijking. Verschillen de pogingen zijn reeds in het werk gesteld om tot een bepaalde methode te komen. Speciaal met het oog op de Olympische Spelen heeft men cursussen georganiseerd, waar op den voor grond tredende spelers van een bepaald district onder deskundige leiding pvactisch en theore tisch werden geoefend. Over de resultaten daar van werd men erg teleurgesteld. Als kracht proef werd de wedstrijd DuitsehlandNoorwe gen beschouwd welke de vorige maand In Altona is gespeeld. Het resultaat bleef verre beneden de verwachting. Wei werd de kamp in het voordeel van Duitsehland beslist, maar het ver loop van den strijd droeg een geheel ander ka rakter dan men zich had voorgesteld. In de eerste helft was de Duitsche ploeg er geheel uit; de voorhoede stond onmachtig tegenover het Noorsche verdedigingsepel en de eigem achterhoede liet zich door het driehoeksspel van den Noorschen aanval verrassen, zoodat Duitsehland bij rust met 20 achterstond. Eerst in de tweede helft, toen de Noren voor een groot deel waren uitgespeeld kregen de Duitschers de overhand en ze wonnen ten slotte met 62. De Duitsche elftalcommissie was, gezien het spel in de eerste helft, over het verloop weinig te spreken en men is er andermaal toe over gegaan de ploeg hoofdzakelijk te vormen uit Zuid-Duitsche clubs, de ..Hochburg" van bun voetbal, waar technisch het beste spel geleverd wordt en meestal het kampioenschap van Duitsehland terecht komt. De Duitsche ploeg bevat zeven spelers, welke ook in den boven gememoreerden wedstrijd tegen Noorwegen uitkwamen, nj. Stuhlfauth, Kug- Ier, Kalb, Reimann, Pöttinger en de beide Hoff mann's. Kalb vooral is daarvan voor ons een oude bekende. Hij kwam In 1924 en in 1926. beide malen te Amsterdam reeds tegen Neder land uit en toonde zich een spil van eerste klasse, wiens aangeven van den bai en voeden van de voorhoede voortreffelijk Is. Stuhlfauth stond in 1924 te Amsterdam ook onder de Duit sche lat, terwijl Hoffmann (Bayern) en Pöt tinger in Düsseldorf het vorig jaa, van de partij waren. De laatstgenoemde speler van „Bayern" te München. is een van de beste, zoo niet de beste speler van Duitsehland. Hij staat nu mid denvoor en zal een extra-bewaking noodig hebben. Denis zeide van hem na afloop van den wedstrijd te Düsseldorf dat hij nog nooit zoo'n schitterenden speler tegenover zich gehad had. Massy weet dus wat hem te doen staat! Het Nederlandsche elftal verschilt op twee plaatsen van de ploeg die Zondag te Amsterdam uitkwam. Smeets is vervangen door Ruisch; dat deze ruil van ver strekkende beteekenis is, ge- loovcn we niet. De opneming van Van Heel daarentegen lijkt ons wel degelijk een verster king van.het elftal. De oranje-ploeg heeft tegen de Zweden niet best gespeeld. We weten dat ze beter kan, het is o.a. tegen België en de Engelsche profs, geble ken. Maar toen zat er enthousiasme in en dat ontbrak Zondag voor een groot deel. We hopen dat morgen ln het Stadion te Keulen de ware strijdlust over onze ploeg vaardig zal worden, dat de kamp van de eerste tot de laatste minuut met groote geestdrift zal worden aangepakt. Want dan alleen komen we hetzij zegevierend hetzij verliezend met eere uit den strijd. CAPABLANCAALJECHIN. R. B. D. seint ons uit Buenos-Ayres: De 30ste partij is remise geworden na 40 zetten. De opstelling van de elftallen is als volgt: DE ELFTALLEN. DUITSCTTLAND. Stuhlfauth (F, C. Nümberg) Falie (Wacker) Weber (Wacker) Reimann (F. C. Ntirnb.) Weber (Sparta) Hofmann (Meerane) Kalb (F. C. Nürnberg) Pöttinger (Bayern) Kugier (F. C. Nürnberg) Heidkamp (Düsseldorf) Kuzorra (Schallie) Scheidsrechter Prince Cox (Engeland) Gehring (Longa) van Heel (F eyenoord) Tap (A.D.O.) Massy (Roermond) Ruisch (D.F.C.) Hoffmann (Bayern) Elfring (A-kan. Vietr.) v. Boxtel (N.A.C.) van Kol (Ajax) Denis (H.B.S.) NEDERLAND. van der Meulen (H.F.C.) 89.) Barbara liet uiet lang op zich wachten en haar gezicht straalde zoo van plezier in het voor uitzicht van den gezeiligen tocht, dat Sir Ho race er fijntjes om moest glimlachen. Wat een heerlijk kind toch, dacht hij. Heerlijk en toch weer anders bekoorlijk dan EuJalie. Hij hield den laatsten tijd erg veel van Barbara en ver langde er echt naar eens met haar te kunnen praten. Hij wist natuurlijk niet dat haar ge dachten parallel liepen met de zijne. Hij be merkte alleen dat zijn voorstel in zeer goede aarde was gevallen. In het begin was het verschrikkelijk heet en zelfs de levenslustige Foch, die met zeer veel verwondering en met een gezicht van zie-me- noti-dat-leventje-eens-aan zijn meesteres op den rug van het paard had zien klimmen, hield zich de eerste uren vrij van heen en weer ge spring. Hij liep kalm achter het paard aan en ging alleen van tijd tot tijd eens zien of de kop nog aan de teugels zat Ook tusschen rijdster en wandelaar was ei maar weinig conversatie in het begin. Ze maak ten spaarzame opmerkingen over de dingen langs den weg. Maar met oik halt uur werd de lucht fris Boher en prikkeleader De plantengroei begon aUeng6 meer op dien van Engeland te lijken. Het wekte bij beiden berinneringen aan vroe ger dagen op en Barbara luisterde met groote belangstelling naar de korte bondige verhalen die hij deed over de avonturen In zijn jeugd Een glazen Pietje was Sir Horace nooit ge weest en bij had het zijn onderwijzers en do politie danig lastig gemaakt. Heerlijk! riep Barbara uit, toen zij al die streken tegen de beschermers van de wet en de vlijtige opvoeders van een nieuw geslacht hoorde. Ze hield van net standpunt dat hij dikwijls had Ingenomen, van zijn kijk op de wereld, van zijn idealen. Zij hield van zijn warm-memsche- lijk begrijpen, wat hem echter niet tot eeD medelijden voerde dat in strijd kwam met de rechtvaardigheid. Zijn gevoel was alleen de milderende faktor in de soms wat rigoureuse logica van het gerecht. t Terwijl hij dab vertelde, dacht Barbara tege lijk aan net groote nieuws, dat zij hem als een openbaring zou vertellen en dat zij van plan was te doen, voordat hun tocht ten einde zou zijn geloopen. Zij kon zich geen Idee vormen, wat voor standpunt hij tegenover Edgar Vale zou innemen. Van een ding was zij echter ze ker. Hij zou hem zeer sympathiek behandelen zijn uiterste best doen om den gedachtengang van den soldaat te volgen en zeker zou hij net aan zijn warmo sympathie niet laten ontbreken. Maar welken vorm die sympathie aan zou ne men, hos zijn oordeel in dit moeilijke geval zou luiden, kon zij niet vermoeden. De ontastbare scheidingen usschen jeugd en ouderdom, sexe en sexe maakten een voorspelling zeer moeilijk, zoo niet onmogelijk. Maar zeker, zeker, zeker, hij zou geen harde woorden gebruiken, óf hard vochtig worden! Als zij daar geen vast ver trouwen in gehad had, zou ze nauwelijks den tuoed gevonden hebben om deze zware taak te volbrengen. Eyeu na den middag waren ze op een neer. lijk punt aangekomen Overal om hen heen dronk het oog zich zat aan de schitterende kleurpartijen Sir Horace stelde voor een oogeublik al' te zadelen. Zij waren in een nauw aan weerskanten begroeid dal, waar de lucht t'risch, zacht en gezond was. Weelderig ver drongen zich aan alle kanten de veelsoortige planten. Vanaf de hoogten ruischte een stroom met heldere klanken naar heneden. Overa! rezen de ti-struiken uit den grond op Barbara had den vreemden naam nog uooit te voren ge hoord, ofschoon ze de struiken wel van tijd tot tijd op haar wandelingen was tegengekomen. De witte bloesems regenden neer, maar het zilver bleef nog op de bladereu kleven, Het paard werd afgezadeld en gekuie-kalsterd. Het ging regelrecht naar de bedding van den stroom en toen het zich aan het frissche water tegoed gedaan had liep het tot aan zijn buik in, het heldere water, van een pias in de buurt, met zijn staart de vliegen .verjagend en telkens een mondvol groen grijpend uit den rijken voor raad friscb voedsel om hem heen. Barbara maakte het mandje met mondvoor raad open en het was weer duidelijk te zien, dat miss Enlaile haar hulpvaardige handen in de toebereidselen tot den tocht gehad had. Voor menscb en dier was er overvloed van nuttig en lekker voedsel. Korsten en suikerklontjes voor het paard, beenen voor Foch met behoor lijk vleesch en nog aan. Sir Horace glimlachte, toen Barbara het alles een voor een uitpakte Echt Eulalie, nietwaar? zei hij, met dat licht in zijn oogen, waarmee' Barbara zoo ver trouwd geraakt was. Toch, terwijl ze samen zoo vertrouwelijk spraken over haar onbaatzuch tigheid, haar toewijding en liefde voor haar broer, voelde Barbara op een gegeven oogenbiik haar oogen vochtig worden, want in de stem van den ander hoorde zij iets trillen, dat haar duidelijk genoeg maakte, wat hij met dit alles bedoelde. Plotseling brak hij den draad van zijn gesprek af en stelde haar zonder eenige aanleiding op den man af de volgende vraag: Weet zij, wat er binnenkort gebeuren gaat? U bedoelt met monsieur Bertrand? Hij keek voor zich heen. Daar waren ver der geen woorden noodig. Barbara sloeg de handen ineen en keek hem zenuwachtig aan. Heeft U dan ook al bemerkt, dat hij elke week zwakker en zwakker wordt? Natuurlijk, heel duidelijk. Ik wil niet zeg gen, dat het dadelijk heelemaal met hem ge daan zal zijn - zooals de menschen in hun kortzichtigheid altijd onmiddellijk vermoedeu. In dit klimaat en onder de omstandigheden i waarin hij verpleegd wordt kan dat lijden nog voor onbepaalden tijd gerekt worden Maar dat het dichterbij komt, dat het met vaste schro eien op ons afkomt dat is voor mij zoo duidelijk dat ik me met verwondering afvraag, hoe zij blind kan zijn voor al die verschijnselen. Weet jij daar een uitleg voor, Barbara? Een kleine, vluchtige blos kleurde een oogen biik Barbara's wangen, .Mag Ik u eerlijk vertellen, hoe ik over dit alles denk, Sir Horace? Natuurlijk. Ik zal je werkelijk dankbaar zijn, als je heel eerlijk tegenover mij bent. Het meisje had de saamgevouwen handen in haar schoot laten vallen. Over haar gezicht kwam nu eeu trek van blijden ernst, en haar oogen stonden groot en helder in hun kassen. Toon ik pas hier aankwam en hen een beetje begon te leeren kennen, nadat ik zoo eens vertrouwelijk met mademoiselle Eulalie had gesproken was ik er zeker van, dat zij er zich volkomen aewust van was, dat de donkere groote schaduw niet meer te ontvluchten zon zijn. Ik begon er zelfs al over na te denken, ot dat niet de reden geweest kon zijn, dat ik naar hen gestuurd was Dus niet alleen om monsieur Bertrand wat te verzorgen en hem wat voor te lezen, maar ook om bij haar te zijn, als zij alleen kwam te staan en haar zachte karakter te veel gevaar liep zich te kneuzen aan de har de kanten van het practische leven. Ik geloof dat madame dé Rastlgnac uit haar brieven heeft kunnen opmaken, dat ze zich spoedig geplaatst KAMPIOENSCHAP 25 K.M. WANDELEN. Voor den wedstrijd om het kampioenschap 25 K.M. wandelen, welken de Ilaagsche R. K. Athletiekvereeniging Graaf Willem II Zondag 20 dezer houdt onder goedkeuring en vo-lgens de reglementen der K. N. A. U., kwamen 21 inschrijvingen binnen, tegen 6 het vorige jaar. De deelnemers komen uit Tilburg, Dordrecht, Rotterdam, Amsterdam, Leiden en Den Haag. De leeftijd varieert tusschen 18 en 54 jaar. De start heeft plaats des middags te half een te Scheveningen op'den Badhuisweg bij de Ste- vinstraat. Het parcours loopt over Badhuisweg, Harstenhoekweg en Pompstation en moet 5 maal gewandeld worden. Voorzitter-kamprechter is de heel G. Büff. UITGESTELDE R. V. B.-WEDSTRIJDEN. 2ds klas D: H. G. S.Oud-Bejjerland; 3de ki. B: DemosDilettant; R. Ie kl. D: Neptunus 3 Xerxes; R. 2e kl. D: Oud-Beijerland 2D. H Z. 3; R. 3e kl. A: R. T. C. 5—C. V. V. 5; R. 4e kl. A: Steeds Hooger 6Fejjenoord 8; R. 4e kl. D: Feijenoord 11Noorderkwartier 3; R. 4e kl. H: Strooclorp 3Bolnes 3. NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. De nationale kampioenschappen schermen zul len worden gehouden op 3 December, floret (Floret-beker) heeren, te Amsterdam in de scbermzaal der Sportvereeni- ging Inc. Bank, Heerengracht 531. 10 December floret dames, te Den Haag, in de schermzaal Borvillet, Bezuidenhout 41. 11 December sabel (Feschotte-beker), te Rot terdam in de schermzaal der Schermvereeniging T.H.O.R., Pompenburgsingel 1, Rotterdam. 18 December degen (Waller-beker), te Leiden. „De Wildernis overwonnen" van Zane Grey (uitg. D. Bolle, Rotterdam, 1.10) voert ons terug naar de tijden der kolonisatie, toen pioniers met gevaar voor lijl en leven de beschaving post voor post vooruit brachten ondanks den voortdurenden onver- zoenlijken strijd, dien zij daarbij te voeren hebben tegen Indianen en bandieten. Een strijd van mensch tegen mensch met volhar ding en zonder mededoogen gevoerd en daar door heen de innerlijke strijd, dien een hun ner, een woudlooper, heeft uit te vechten tus schen zijn liefde voor wildernis en eenzaam heid en die voor een onschuldig meisje, door het leven hierheen gevoerd. Dit psychologisch conflict, waarin de vrouw tenslotte overwint, weet Grey mooi menschelijk uit te beelden. Wie van dit genre boeken houdt, zal ook dit verhaal zeker weten te waardeeren. (B-klasse), SNELTREINDIENST NED.DUITSCHLAND Door de Reichszentrale für Deutsche Ver- kehrswerbung te Berlijn is in de Hollandsche taal uitgegeven „Sneltreindienstregeling Neder land Duitschiand"die de belangrijkste verbin dingen met Duitsehland bevat. Deze dienstregelingen zijn bij alle reisbureaus vereenigingen voor vreemdelingenverkeer en reisvereenigingen kosteloos verkrijgbaar. DE TOCHT VAN DE PRINCESS XENIA. Waar zijn Mac Intosh en Hinkler? STIJGENDE ONGERUSTHEID Volgens een telegram aan de bladen uit War schau zijn de vlieger Mac Intosh en Hin-kier, te Bialokrynica in het Zuiden van Polen ge land en hebben later hun vlucht voortgezet. Volgens deze berichten zou de landing Woens dag-middag hebben plaats gehad. Echter zijn gedn verdere berichten van de vliegers van eenige andere zijde ontvangen, zoodat de on gerustheid blijft bestaan, vooral daar geen officieele bevestiging is ontvangen, dat de vliegers, die in Polen geland zijn, werkelijk Mac Intosh en Hinkler waren. Volgens een telegram uit Berlijn zouden de Engelsche vliegers in Zuid Polen gedaald zijn, omdat ze den koers waren kwijt geraakt, en zich niet meer wisten te oriënteeren. c ZOO IN TREK VAN LONDEN NAAR KAAPSTAD Binnen een week? EEN ADELLIJKE VLIEGER, DIE AFSTAND VA NZIJN TITEL DEED LONDEN, 18 November, (H.N. draadloos). De heer Carberry, zooals lord Carbery zich laat noemen sedert hij afstand van zijn titel heeft gedaan, is vandaag van het vliegterrein te Croydon met een Fokker-eendekker vertrok ken, vergezeld van een monteur, om een vlucht naar Kaapstad te maken. Hij hoopt deze vlucht in een reooTdtijd te maken. Hij rekent er op, dat hij Cairo binnen 4 dagen en Kaapstad binnen een week zal bereiken. Zijn eerste halte zal Lyon zijn. Het vertrek geschiedde zonder dat dit vooraf was bekend gemaakt, zoodat slechts weinige personen van het vertrek getuige waren. Van Kaapstad zal Carberry naar Kenja vliegen, waar hij een be zitting heeft en waar hij reeds 2 andere vlieg tuigen heeft, die hij voor transportwerkzaam heden en voor inspectiereizen gebruikt. Een dezer vliegtuigen wordt door zijn vrouw be stuurd. HANSWEERT. IS November, A Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: st. Telegraaf 6; Mil. Kareis; SCHEVENINGEN: st. Clasina; DORDRECHT: Mercator, SeeldraayersNoordster, Boogaart; Gonda, de Jong; DEN HAAG: Elisabeth, Bos man; AMSTERDAM: st. Amstel 8. DUITSCHLAND: st Uri: Badenia II; Chax- lois 12; Rheinfahrt 9, Huting; Schie, Junker; Velasquez, de Schepper; Thais. Becker; Mar- guerithe, P.eitz; Thilla 3, Versehure. BELGIë: st Telegraaf 18; Poolster; Adriana. LOB1TH, 18 November. Gepasseerd en bestemd voor: ROTTERDAM: s. Condor; s. St. Goar; Claude Bernard, Lavoisier; Dipping 3, Lessage; s. Hin denburg; s. Johanna; SNEEK: de Vlijt, Stoo- ter; N1BUWENDUK: Anna, v. Daalen; BA TENBURG Vier Gebroeders, Bezemer; AM STERDAM: Ideaal, Oudakker; BUIKSLOOT:, Leentje Cornelia, Volker; WIJDENES: Die-1 wertje Catharina, v. Laar; NIJMEGEN; Maria,' v. Steen; ARNHEM: Lena, Langenveld; BON- GENAAR: Avontuur, V. Dam; ZUTPHEN: Ma ria Rosina, de Kruik; UTRECHT: Johanna, Sanders; RAVBNSWAAÏ: 't Is niet anders, v. Dam; DUITSCHLAND: Rothorn, Witter; Weiss- horn, Dumond; R. Karcher 76, Brinkkamp; Anna, Rennings; Belloma, Fischer; Primo, Hen gen; Walsum 25, v. Dongen; Johann Hermann, Keienburg; Friederich, v. d. Enden; Pieter do Hoogh, Stoevelaar; Ankla, v. Oosten; Brekelen- kamp, v. Voorden; Ragnarls, v. d. Berg: Wil liam, Olieslager; Arnor, Krüger; Uranie, Erlen- bach; Urania 2, Erlenberg; Energia, Klop; Soembing, Elsweiler; Kawi, Dooyes; Lawoe, Steenhuis; W. T. A. G. 92, Hexse; Fatjana, Pal- kowsky; S. H. V. 65, Verschuren; Tipolo, v. d. Bemt; Anna, Oosterwaal; Arnoidina, Janssen; Spes Major. Bergsma; Catharina, Nout; s. Ge rard; s. Cu vier; s. Walsum 1; id. 2; s. Flat 2; id. XI; id. 12; s. Wingi; s. Maipo; s. Barba; s. Pr. Juliana; s. K. Vaart 15; s. Garula; s. Tireur; s. Bichette; s. Somme; Ernst, Hauberich; Dort mund, Börsch; As te ro til 8, Rohleder; Harpen 17, Schölpen; Tempora, v. d. Heuvel; Hollandia, Versluis; s. de Gruyter 4; Hans, Geutjes; He lena, Joosten; Marie, Kleypas; Fritz, Heckhof; Montan 10, Baehr; R. S. G. 6, Volkner; Nym- phea, Volnmr; Aegir 2. Unger; Avence, Meyer; Flora 2, de Koninck; Cama, Heylen; Joseph, Heylen; Vouziere. Wildschut, zou zien tegenover de harde mogelijkheden van de definitieve scheiding. Zoo is het ook. Bertrand heeft er mij zelf al eens over gesproken. Maar je hebt het woord ,,pas" gebruikt. Als Eulalie in het begin ai iets voelde van die donkere schaduw, dan moet ze zich daar nu nog meer bewust van zijn. Dat ben ik juist heelemaal niet met li eens. Want daar geloof ik niets van, sprak Barbara levendig Ik meen ook wel te weten waar de oorzaak gevonden moet worden. Waul er is iets heel moois in haar leven gekomen dat typische, wat de zon schooner, de bloe men mooier en geuriger maakt; iets dat de droefheid uit haar oogen heeft gebannen, zoo dat het geluk een gouden nevel om haar heelt getooverd en door dien lichtkrans ziet zij alle dingen als omlicht met haar blijde zielestem ming. Het begon o heel spoedig nadat ik hm, wij gekomen waren; en ik geloof dat die gouden nevel eiken dag sterker en dikker wordt. Kind kind, vertel me eens duidelijker, wat je bedoeld. Wat wil je me met deze woor den doen begrijpen? Toen keek zij hem met haar groote openhar- igheïd recht in het gezicht. Er scheen een zonnige levenskracht van haar uit te gaan. Sir Horace, het moet toch zeker wel duidelijk zijn, vat ik bedoel. Denkt U dan heusch, dat zij ai de jaren vergeten is, waar over U mij reeds alles verteld heeft? Hij sprong op. Hij scheen op het oogenbiik te wachten, dat hij zijn gevoelens weer geheel meester was. Toen hij echter weer begon te spreken klonk zijn stem heesch. Ik heb haar altijd zeer lief gehad, zeide bij. Ik bemin haar nog Dat beb ik van het eerste oogenbiik, dat U over haar sprak al gezien. Ik geloof dat zij dat ook voelt, zonder dat zij er zich rekenschap van geeft. Ik weet hoe zij is, zoo delicaat in haar fijne, ouderwetsche ideeën; zoo lief oe- deesd in haar idealen opgaande! Zij zou de kwestie niet zoo ruw willen oplossen; ik geloei dat zij zelfs huivert om tot een definitief be sluit te komen, of de waarheid uit te spreken In haar ziel moet langzamerhand een schoone wetenschap aan het 6tralen zijn gegaan van heerlijke mogelijkheden in de toekomst. Dat heeft do schaduw uit haar oogen verdreven, en ook uit haar leven. O, Sir Horace ais het toch eens mogelijk was! Waarom zou het niet mogelijk zijn? Zij hoeft slechts het jawoord te geven. Maar ik durf nauwelijks hopen dat, het mogelijk wordt! Vraag haar om dat woord uit te spreken, raadde Barbara aan, als gedreven door een gevoel dat zij niet wist uit te duiden vraag en wacht af wat het antwoord zai zijn Hij liep koortsachtig heen en weer, zijn ge bronsde wangeD werden overgloeid door een jongensachtige verlegenheid; maar geen enkel jongensgezicht kon die fijne standvastigheid of de vreugde van de zoo laag verwachte verwer kelijking gedragen hebben. Barbara zag naar hem op als naar een figuur die beefde als een vlam. Ik zal volgens jouw raad handelen, kind, want de jeugd heeft dikwijls de wijsheid. Oogen die nog niet zoo lang opgehouden heb ben de varende wolken van het geluk te aan schouwen. zien dikwijls verder dan de onze, zelfs als wij der jaren ondervinding achter ons hebben Ik ben op het oogenbiik zeer geluk kig, Barbara! Iets wat mij aangaat, kind? Welnu, laat een3 hooren. Het was meer dan een uur later, en Sir Horace had bijna al dien tijd over zijn jeugd gesproken en die van mademoiselle Eulalie in die gelukkige dagen van het verleden. De man was gelukkig geweest zoo blij als bij zich al dien langen tijd die hem van deze vreugde had gescheiden had durven voorstellen. Hij was aan het mijmeren geslagen, en Barbara's stem had hem ten slotte uit zijn droomen gewekt. Ik neb u iets zeer vreemds te vertellen, Sir Horace, en ik heb gewacht tot ik het u hier kon vertellen, ver van alles en de menschen. Het is een tamelijk verschrikkelijk en droevig verhaaldat zult" u ook zeggen als u het ge hoord hebt, en ik zeg het, u omdat het den dood van Barbara Nicholson betreft, waarover ik u eens gesproken heb Toen dacht U dat ze een verre nicht van u was. Dat herinner ik me, en het is typisch dat ik enkele dagen geleden toen ik wat pa pieren en boeken doorbladerde, plotseling eeni ge aanteekeningen over onze familie tegen kwam, die mijn moeder vroeger gemaakt had; het schijnt dat de naam Barbara in onze fami lie nogal vaak voorkwam Ik weet nu zeker dat deze Barbara het kind is van den neef, wien ik het tijgervel gezonden had. Juis*, ik geloof dat tk u nog verteld heb, dat er iets in uw oogen was dat mij aan de hare herinnerde er is ook een overeenkomst in den vorm van den neus. (Wordt vervolgd.).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 6