DAGBLAD MOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN, 50ste Jaargang Maandag 21 November 1927 No. 15021 Sit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS HET ANNEXATIE RAPPORT j. OR ONDVERKOOP TOSCA TRIDUÜM VOOR DE PA TRON A TEN EN DE ST. JOSËPIIGEZELLEN VER EENI G ING EN „LORENZO PER08I" H. B. 8.-CLUB „ONDER ONS" GEVONDEN VOORWERPEN AGENDA. Zaterdag 19 November Zaterdag 26 November KUNST-AGENDA. TE ROTTERDAM NOTARIEEL EXAMEN, 3e GEDEELTE burgerlijke stand NIEUWE SGHIEDAMSCHE COURANT Bureau: KOEMARKT i, SCHIEDAM. Teleloon Intercommunaal no. 68QS5 Postbus no. 39 ABONNEMENTEN: per 8 maanden ƒ3.25 per maand ƒ1.10, per week 25 cent. ïi'anco per post ƒ3.75 per kwart. Afzonderlijke nummers 6 ct. Pöstchéque en Girodienst 81440. Éjfet ADYERTENTISN 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames lusschen den tekst 00 ct. per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct. elk woord meer 5 ct, tot een maximum van 50 woorden. Kabouleradvert. 5 reg. 0.50, 10 reg./0.75. 15 reg. 1.. Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering ƒ500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één band, één voet of één opg; ƒ150 bij verlies van een duim; ƒ75 bij verlies Tan een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een band; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. De nitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam Bijna gelijktijdig met onze artikelen over de „annexatie en haar annexen" verscheen het rapport van het departement Schiedam der Nederlandsehe Maatschappij voor Nijverheid en Handel uitgebracht door een vanwege dat departement ingestelde commissie „tot bestudeering van de voor- en nadeelen, aan een eventueele annexatie van Schiedam door Rotterdam verbonden. We hebben aan dat rapport het annexa tie-rapport zulen we het kortheidshalve noe men, en feitelijk komt die naam het toe, daar het een rapport pro-annexatie is de eer bewezen welke liet toekomt; de voornaamste gedeelten er uit hebben we woordelijk over genomen. Wanneer we ons derhalve aan «enige kantteekeningeen wagen, heeft de le zer de gelegenheid zeil' zich, van de juistheid daarvan op de hoogte te stellen. De conclusie van het rapport kent men; zo luidt „dat de gezamenlijke voordeelen aan een eventueele annexatie van Schiedam door Rotterdam verbonden, de nadeelen verre overtreffen". Wanneer men dan ziet, wie die conclusie hebben geteekend en men vindt daaronder namen van personen, die in het heele land oen goeden klank hebben als Schiedammers, .wier vaderen in de geschiedenis van Schie dam met eere slaan opgeteekend, die do stad,, hun stad mede hebben groot gemaakt, dan moeten er toch wel heel zwaarwichtige redenen bestaan, die hen er toe hebben ge noopt, hun naam te zetten onder een rapport, dat beoogt den naam van Schiedam van de landkaart weg te schrappen. W ant volkomen juist is de opmerking van de fii'raa W. Hazekamp Co., dat met de .verdwijning van de zelfstandigheid van Schiedam, ook de door de geheele wereld be kende naam Schiedam ten doode is opge schreven. De commissie moge daartoe aan- voeren, dat toch ook na annexatie ter aan duiding van het betreffende stadsgedeelte de namen Délfshaven, Charlois, Katendrecht, Reijenoord, Kralingen bleven gehandhaafd. Maar zulks geldt uitsluitend voor het stede lijk, het totaal verkeer. Buiten Rotterdam en allernaaste omgeving weet niemand dat er ®on Delfshaven, een Charlois, een Katen drecht etc. .bestaat. De atlassen vermelden ze niet meer; op de scholen buiten de gemeente Worden ze niet meer geleerd. Voor het land gaat in korten tijd de naam verleren; is er eenige waarborg dat men hero in het bui tenland beter zal onthouden? Met onze zelfstandigheid geven we buiten Rotterdam ook onzen, naam prijs. Rn daarvoor, we zeiden het reeds, wiens naam onverbrekelijk met Schiedam verbon den is, toch wel zwaarwichtige gronden heb ben. Welke zijn die gronden? De commisssie baseert haar conciusie op Wat ze heeft bevonden aan verschil hier en te Botterdam ten opzichte van het onderwijs; ten opzichte van de tarieven der technische bedrijven en ten opzichte van de belastingen; Want op haar onderzoek terzake het grond bedrijf en haar bevindingen in de buiten wijken van Rotterdam, eertijds zelfstandige gemeenten. Laten we ons voor ditmaal tot dat grond bedrijf en de buitenwijken van Botterdam be halen, om in een paar vervolgartikelen on derwijs, tarieven en belastingen wat nader te bezien. Het gemeentelijk grondbedrijf is voor de commissie niet veel minder dan een nacht merrie, Ze haalt uit een commissariaal rap port voor de administratie der gemeente bedrijven zelfs de volgende ernstige waar schuwing aan: „Het is reeds meer voorgekomen in de geschiedenis der Nederlandsche gemeenten, Pat even plotseling als een opbloei met groole waardevermeerdering der tarieven °ntstond, een periode van achteruitgang of Stilstand intrad. In het laatste geval zal een groot opgezet grondbedrijf een zeep ernstige financiee'le ramp worden." Rn door op die waarschuwing te laten v°lgen: ..Schiedam heeft 'n groot opgezet grond bedrijf, Een periode van achteruitgang of stilstand i s reeds ingetreden", maakt de commissie ze tot de hare. We gelooven niet dat de commissie op dit oogenblik nog haar rapport terzake het Grondbedrijf zou onderschrijven. Ze zou het met kunnen, het is door de feiten vrijwel waardeloos geworden. Wanneer we zien, dat van Juli af, dus in nog geen vijf maan den tijds, de gemeente voor rond 520.000 aan bouwgrond heeft verkocht, voor meer dan een half millioen, terwijl er nog geen aanduiding is, dat die vloed van verkoopin- gen weldra in eb veranderen zal, dan krijgt men op het grondbedrijf toch wel een heel andere visie. Dit hoofdstrïk is voor het moment afgedaan; de opmerkingen van de commissie hebben op liet oogenbïik alle beteekenis verloren. Al buitengewoon ongelukkig lijkt ons de conclusie van de subcommissie, die in de buitenwijken van Botterdam, vroeger zelf standige gemeenten, heeft rondgeneusd. Ze heeft haar aogen goed den kost gegeven. Ze heeft gezien, hoe treurig het er in Oud- Delfshaven uitziet, hoe in Katendrecht (men denke aan Chinatown) de oude toestanden „g e 1 e i d e 1 ij k" worden opgeruimd, hoe „verwaarloosd" het oude dorp Charlois is, in welke „slechten toestand" de Dordtselie straatweg, de Oostmaaslaan, de Nesserdijk, de zijstraten van Crooswijk en verdere om geving van de Boezemstraat en de directe omgeving van de Rotte zich bevinden. Het eenig gunstige wat zij weet aan te halen is, dat de laatste jaren hier en daar eenige verbetering is ingetreden. Niettemin: „annexatie zal leiden tot voor deelen, die mogelijk nadeel zeker over treffen." Moeten wij wellicht ook een kwarteeuw wachten, eer Rotterdam zich herinnert dat er ook nog een geannexeerd stadsdeel Schie dam bestaat? De conclusie is een bespotting van wat de commissie heeft opgemerkt. Ais wij ons Sterrebosch en omgeving zien, dan is er in heel Botterdam nauwelijks iets te vinden dat daarbij haalt. Onze stad mag werkelijk gezien worden. We hebben ten opzichte van stadsverbetering niets van Rotterdam te verwachten, eer, het rapport maakt bet duidelijk voor wie niet blind is, het tegendeel, 't Is niet om onze mooie oogen, dat Rotterdam ons annexeeren wil; 't is niet om ons allerhande gunsten te bewijzen, ons met weldaden te overladen. Verwaarloozing, voor zoover Rotterdam er geen profijt van trekt, is hel deel der ge annexeerde gebieden. We denken daarbij hëélemaal niet aan onwil. Wethouder de Jong heeft duidelijk nog in zijn jongste begrootingsrede gespro ken van onmacht. Dat is volkomen juist; en voor zoover de Rotterdamsche middelen reiken, komen niet dê buitenwijken het eerst in aanmerking, maar het hart Van de stad met zijn zooveel intenser verkeer; wat buiten het middelpunt ligt zie het rap port wordt halverwege verwaarloosd. Neen, ook hier biedt het rapport ons geen argumenten om annexatie begeerenswaar- dig te vinden. B. en W. stelten tien gemeenteraad voor te besluiten: tot verkoop aan den heer P. Dupont q.q. van een perceel bouwgrond aan de Pernis- scüiestraat O.Z., ter grootte van 90 M2., tegen den prijs van 12.per M2., ter bebouwing met vrije beneden- en bovenwoningen; to.t verkoop aan den heer M. G. Kornet, alhier, of zijn meester, van een perceel bouw grond aan de Warande nabij de St. Lkluina- straat, ter grotote van pl.m. 510 M2., tegen den prijs van 13.50 per M2. ter bebouwing met twee beneden-, en twee bovenwoningen. De „Italianen" brachten Zaterdagavond in den Rotterdam scb en Schouwburg de Tosca van Pucetna, het werk dat vooral In het eer ste bedrijf vaak reminiscenties wekt aan den twee jaren ouderen „Bohème". Over het geheel genomen een zeer te waar- deeren vertooning, zoowel wat orkest als so listen betreft. In het eerste bedrijf hadden de drfe hoofdpersonen telkens eenige momen ten van verslapping, doch zoowel Biasiini als Scarpia en Anita Conti als Floria Tosco na men in het tweede bedrijf schitterend re vanche. Beluzei, die den rol van den schil der Cavaradossl zong, was het best ln zijn duet met Tosco in het derde bedrijf. Vermelding verdient ook Baldo ate de kos ter, die in zijn kleine pairtij veel kleur wist te leggen. Hij wachite zich echter voor over drijving; de grens was bereikt. Den regisseur zij ln overweging gegeven de „paters" en „geloovigen" niet voor het Ma- nia-bceld te laten knielen. Ook worden er zooveel kruisen geslagen, dat SpoleUa in het tweede bedrijf in de kamer van Scarpia daarmede nog aan den gang bleef. Belucszi ontving aan het filet bloemen. Het was gisteren de laatste dag van de orie- daagsche oefening voor onze jongens van de patronaten en voor de jongemannen van onze gezellenyereenigiag.cn Voorbereid en opge wekt door hun geestelijken leider, naderden allen onder de H. Mis, tot hun intentie opge dragen in de. kerk >an het II. Hart, tot de H. Tafel, 's Avonds had de plechtige sluiting plaats, In plaats van den boogeerw. Deken, die gaarne voor de jongens en de jonge man nen van zijn stad deze eefening zelf had ge sloten, maar die onverhoeds ambtshalve uit- stedig moest zijn, werd hel lof gecelebreerd door den diocesanen voorzitter van de jeugd commissie, den zeereerw. heer J- B- W. M. Möller, pastoor vande parochie van het H. Hart, geassisteerd door den weleerw. heer C. B. M. Wiemers, voorzitter van den patro- natehbond, als diaken, en door den weleerw, lieer A. M. A. Vollaerts, directeur van het patronaat van. liet H. Hart, als subdiaken. In een schoone en zeer practische predikatie wist pater Cy'prianns den jongelui voor te houden, dat zij moesten worden mannen van karakter, en dat zij langs den weg der edel moedigheid daartoe moesten geraken. Luidop liet hij ze allen getuigen e-n verklaren hun voornemens en plannen, waarmede zij terug moesten keereu tot het Uagelijksche leven, en bracht, bij het kruis van Jesus Christus, waar liet toonbeeld hing der edelmoedigheid. God dankend in een Te Deun, en God aanbiddend in een Sehiedamsch Tantum Ergo. werd het, door het mannen- en jongenskoor goed ver zorgde, lof gesloten. Het behoeft geen betoog, hoe goed zulk een driedaagsche oefening voor onze jongens en jonge mannen moet werken, die aan zoovele gevaren dagelijks staan blootgesteld. De ouders, die het goed meenen met de gods dienstige ontwikkeling hunner jongens, zul len het dan ook wel weten te waardeeren. Mochten toch nog meer, nog veel meer ouders doordrongen zijn van de noodzakelijkheid, hun jongens toch vroeg Katholiek te organiseeren, met hoeveel meer vrucht zou er gewerkt kun nen worden in de vereen igingen voor de jeugd, hoeveel meer i&Bgena zterjen met eej> sterk geloof hun volle leven binnentreden. LÏEFD A DIGHEÏDSPREDIKA TIE De collecten gisteren ln de kerk van O. L. Vrouw Visitatie gehouden ten behoeve van de kerk van Pastoor L. Paulussen, te Heems kerk, oud-kapelaan der parochie, heeft opge bracht 770.23, welk bedrag door een onhe- ktmdeu weldoener tot 800 werd afgerond. Hoe staat het thans met onze gemengde R K. zangvereenlging? Na den herhaalden oproep heeft zic-ih een bevredigend aantal nieuwe leden bij Pater Schuurman en den heer Rehers opgegeven. Een bevredigend aantal; maar er worden er toch nog meer verwacht. Heit bestuur denkt eT, en terecht, aldus over, dat alvorens opnieuw begonnen wordt, de levenskracht van de vereemiigrng verzekerd moet zijn. Voor een armtierigheid, die tot een langzamer) dood voert, past het wijselijk. Welnu, een laatste oProep op onze zangeres sen en zangers moge „Lorenzo Peroei" nog die krachten toevoeren, welke een florissant vereen i gin galeven waarborgen. Het resultaat van dezen laafcsten oproep wordt afgewacht alvorens het besluit zal worden genomen, welke over het verdere voortbestaan van „Lo renzo Perosi" beslist. Er zullen er allicht zijn die alvorens toe te treden de kat eens uit den boom hebben willen kijken. Te hunner geruststelling zij gezegd, dat slechts met een flink ledental zal worden begonnen. Het wiachten is juist op hen, om dat ledental to bereiken. Laten zij er dan ten spoedigste toe besluiten. Nog tot uiterlijk 30 November Is de gelegenheid tot aanmelding open- H.F.C.—HERMES-D.V.S. li3 Beide clubs verschijnen met eenige invallers. Er staat over het open liggende veld een felle gure wind, die het spel afbreuk doet en ver onaangenaamt. De wedstrijd zelve was een fiasco. De Schiedammers trappen af tegen den wind in. Het begin is erg hoopvol, want alras nemen de gasten de leiding door J. den Hoed na goed samenspel met Scheffers. Aan den anderen kant staat de Bruin tot in het onein dige te pingelen. Een paai' maal ontneemt men liem den bal wat evenveel maal een doelpunt beteekent. Van Es doelpunt met een buiten gewoon hard diagonaal schot, terwijl even daarna Bronneman in het net schiet. Ruststand 6—3. Na de hervatting hebben de Schiedam mers het voordeel van den wind, hetgeen ech ter geen voordeel voor hen beteekent. Smoor houdt wat te houden is en keept zeer goed, de rest is er gewoonweg niet. Met de regel maat van een klok, vallen er nog 5 doel punten bij Hermes-D.V.S. De vele geboden kan sen voor het H.F.C.-doel werden een voor een om hals gebracht. Het einde bracht een smade lijke nederlaag van 113. Smoor was goed en behoedde Hermes-D.V.S. voor een dubbel zoo groote nederlaag. „SCHIEDAM VOORUIT" Bovengenoemd mondharmonica-corps gaf Za terdagavond haar eerste muziek- en tooneel- avon.d van ddt seizoen. Toen de voorzitter' der vereeniging, de heer Kraan, den avond opende, was het gezellige zaaltje van het gebouw „Eendracht" goed bezet. Spr. releveerde vervolgens de succes sen, die bet coi-ps gedurende de laatste maan den mocht oogsten. Hierna verscheen „Schiedam Vooru-it" zelf ten toomeele. Een naar de vereenigtng ge noemde marsoh wend onder leiding van di recteur W. Straatmans, op vlotte wijze ten gehoore gebracht Van öe andere nummers noemen wij nog: „La dame blanche" en „Rose d'Amour", de nummers, waarmee „Schiedam Vooruit" op wedstrijden en concoursen de meeste succes sen wist te behalen. Voor het meer amusante gedeelte van den avond verleende het gezelschap Wolf uit Rotterdam zijn medewerking. Hoewel wij alle respect hebben voor de pies,talies van dit gezelschap, dienen wij toch de opmerking te maken, dat enkele „zetten" voornamelijk in het laatste nummer voor de pauze, minder geschikt waren voor de ooren der vele jeugdige leden van de ver- eenöging. Een vroolljke schare H.B.S.-ers, allen leden van „Onder Ons", was j.l. Zaterdag avond in den R. K. Volksbond aanwezig om den piopaganda-feestavond mede te vieren. Vele leeraren en oud-leeraren, benevens een groot aantal ouders dei' leden waren mede tegenwoordig. En ook voor de vele oud-leden van „Onder Ons" bood deze avond een mooie gelegenheid om de oude vriendschap onder ling te vernieuwen. De vice-voorzitler van „Onder Ons", de heer J. Nuhaan, sprak een korte openingsspeech uit, waarin hij voornamelijk welkom heette: het eeredld der veireenigtng, den heer Horn; den directeur en de leeraren van de R. H B. S. en tevens de afgevaardigden van verschillende zustervereenigingen. De heer J. Hakkert, die den feestavond met zijn muziek opluisterde, kreeg een extra woord vaal waardeer! ug, Spr., zette vervolgens het doel van „Onder Ons" in het kort uiteen, waarna hij den wensch uitsprak, dat de band die de leden onderling verbindt, steeds hechter moge worden. Door alle aanwezigen werd nu staande het clublied gezongen. De tooneeklub kwam vervolgens voor het voetlicht met: Groote stadslucht. Een blijspel in 4 bedrijven, dat door Jac. de Vos bewerkt is, naai- het Duitseh van Oscar Blumenthal en Gustav Kadelberg. Ofschoon alle speelsters en spelers den geheelen avond hun jonge artistieke talenten geheel hebben getoond, mogen wij bijzonder noemen: den fabrikant. Martin Sohrocder, die met zijn aanstaanden schoonzoon, ingenieur Frits Flemming uitmuntend spel te zien gaf. Een daverend applaus vertolkte aan het eind van den avond de gevoelens van de jongelui, die van harte van d;it blijspel ge noten hebben. Een enkel woord van hulde aan iemand, die den geheelen avond „achter de schermen" werkt, mag hier niet ontbreken. We hebben hiermede op het oog den regisseur, den heer J. Groeneveld. Na het vierde bedrijf werd de heer Groe- nevelid ten tooneeie geroepen, waar hij toe- gesproken werd door den hoofdrol-vertolker, Mathlieu Evers. Ook een stoffelijk blijk van waardeering had de heer Groeneveld in ont vangst te nemen. Vermelden we tenslotte het strijkje van „Onder Ons" ,dat zich in vele opzichten ver dienstelijk heeft gemaakt. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags: emmer met inkt, kinderhandschoen, grijs kinderbontje, damesportemonnaie met Inh., étui van tabakspijp, rijwielbelastingplaatje, Kindertasehje met inh. roode alpenmuts. Bij vinders: kinderportemonnaie met inh., J. Stolb, Pr. Fred. Hendrikstraat 2; portemon- naie inh. rozenkrans, J. Zwaan, Maasstraat 19; stalen maat, J. v. d. Hul, Bakkerstraat 34; wit kinderkousje en sokje, M. Kooij, Wilhel- minastraat 10; hondje, H. Slavenburg, Schie 106; ring met sleutels, J. Meijer, Brandpad 15; rozenkrans in étui, P. Holman, Rozen- burgerstraat 5A; kindertasehje met inh., M. Molenaar, Maasdijk 108A; vulpenhouder, W. den Held, Broersveld 36; gouden ringetje, Diaconiehuis, Nieuwstraat 12; polis, R. Schip per. Singel 81; ring met sleutels, A. ds Graaf, Rott. Dijk 103.; kinderhoedje, A. van Harmeien, Nieuwe Haven 273; oorknopje, A. de Leede, Vellevest 18; R. K. kerkboekje, A. Marks, Vertor, Erven 7B; doublé kinderarm band, mej. de Haan, St. Liduinagesticht; hond, Baket, Wattstr. 71B; papieren geld, J. van Krimpen, Nieuwe Haven 279; pet, C. Ilmer, Streijenschestraai 18; bos sleutels, Wed. Noor- dijk, Oude Kerkhof; portemonnaie met inh., J. van Grootveld, Havenstraat 52; buffet sleutel, A. van Scheken, St. Anna Zusterstr. 26; kinderportemonnaie met inh., PI. Hoek stra; Klaaswaalschestraat. 3; rijwielplaatje, A. van der Lier, Mariastraat 29; zilveren dames horloge, G. Scholte, Hoogstraat 120; auto band, D. Buurman, Spanjaardstraat 29A, Rot terdam. '8 Maandags, repetitie Muziekgezelschap jgfc Ambroslus, 8 uur, R.K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Dam club I. D. O., Patron aatsgebouw Lange Ha ven; aanvang 8 uur. lederen Woensdagavond van 8 uur af club» avond R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K. Kring. lederen Woensdagavond van 7 uur tot hal| negen zitting toestuur Spaarfonds R. K. S. Yt Excelsior; Gebouw R. K. Kring. Eiken Woensdagavond R, K. Burgerjonge- lingenvereeniging „Kath. Streven", Gebouw, Kath, Kring, Aanvang half zeven. Dinsdags: repetitie R.K. MannenzangvereenV ging St. Caecilea. half 9, R. K. Volksbond; bestuursvergadering R. K. Metaalbewerker* bond „St. Eloy", Gebouw R. K. Volksbond. St. Joris Doele, Stedelijk Museum. Ccopeng eiken Zaterdag van 25 uur. Propagauda-feestavond van do Schiedam»eh$ H.B.S.-vereeniging „Onder Ons". Zaal R. K. Volksbond. Aanvang S uur. Mondharmonica-vereen. „Schiedam Vooruit™, Concert onder leiding van den heer W, Straatman. Gebouw Eendracht. Aanvang 8 uur. Zondag 20 November Ned. R. IC. Fabrieksarbeiders Bond „St. WJI- lebrordus". Viering van het 12jarig bestaan Gebouw R. K. Volksbond. Leden en hulsgenoo- ten boven de 16 jaar vrije toegang. Programma medebrengen. Maandag 21 November Vergadering Politiek Sociale Prop. Club „St, Clemens". Parochie H. Hart, Gymnastieklokaal school IJselmondeechestraat. Aanvang half 9. Dingdag 22 November Uitvoering, te geven door het symphonien orkest „L. van Beethoven". Zaal R. K. Volks bond .Aanvang 8 uur. Vrijdag 25 November V Weldadigheidsvoorstelling van „Utile DuIcV^ Opvoering van het tooneelstuk „Zijn revanche'^ Zaal Musis Sacrum", aanvang 8 uur. Feestavond Schledamsche Transport-coIonn( van het Ned. Roode Kruis. Gebouw R.K. Volks bond. BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn SCHIEDAM, 17 November. Officieelé noted, ring van de Commissie uit de Kamer vat Koophandel. Moutwijn 46 pet. 16. Namens de commissie voor de noteering H. J. JANSEN, j Spiritus SCHIEDAM, 17 November. Men noteert voor melasse spiritus 100 pet. 33.per H.L. Ruwe graanspirltus 60 pet. 17.Per H.I* Spoeling Noteering van de Coöp. Vereen. „SchletL Spoelingvereeniging". Heden 2.20 per ketel. 22 Nov.: Groote Schouwburg, Het Kraaien nest (Rott. Hofst. tooneel) 8.15 uur (vooi volwassenen) 23 Nov.: Groote Schouwburg, Aïda (Ital, Opera) 8 uur (voor volwassenen). Dagelijks: Tivoli-Schouwburg, Dat is f toppunt (Bouwmeester-revue), 8 uur (voot volwassenen). Circus-Schouwburg, Onze Wies (Spree-gezelschap), 8 uur (voor vol wassenen). Bioscopen: Goedgekeurde programma') tot en met Donderdag 24 dezer ln: Cors» (voor volwassenen); Luxor (voor volwaas© nen)Royal (voor volwassenen)Olympic (voor volwassenen)W. B.-theater (voor vol. Wassenen)Ooster-theaiter. Te 's-Gra.venhage Is geslaagd de heer J, van Noortwijk, alhier. Aangiften van 18 en 19 November. GEBOREN: Petrus Jacobus z. v. P. B. van Raaij en A. E. Bots, WestfrankelanA schestraat. OVERLEDEN: M. M. Lowee jd. 3 j., Naa saulaan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 1