DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN 50ste Jaargang Zaterdag 26 November 1927 No 15026 Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS GEMEENTERAAD VAN SCHIEDAM VOORTZETTING DER BEGROOTINGSDKBATTEN DE COKESVERSTREKKING AGENDA. Dinsdag 29 November Woensdag 30 November Vrijdag 2 December KUNST-AGENDA. TE ROTTERDAM RADIO-EXPOSITIE IN HET ULTR A PHOONHUIS Butean: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Teleioon Intercommunaal no. 68086 Postbus no. 39 ABONNEMENTEN: per 8 maanden 3.25 per maand ƒ1.10, per week 26 cent. Franco per post 3.75 per kwart. Afzonderlijke nummers B et Postchèque en Girodienst 81440. ADVERTENTléN 16 regels 1.56. Elke regel meer 30 cl. Reclames tusschen den tekst 00 et per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct. elk woord meer 6 ct tot een maximum van 50 woorden. Kabouteradvert 6 reg. 0.50, 10 reg. 0.75, 15 reg. 1.. Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering ƒ500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten 0f oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; 75 bij verlies van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. De uitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam I Avondvergadering van 25 November. Voorzitter burgemeester Gij sen. Tegenwoor dig alle leden. In de gisteravond gehouden raadsvergadering Werd door den voorzitter mededeeling gedaan Wer vah vaA de volgende ingekomen stukken: Verslag van den toestand der gemeente over 1926 Van den heer F. A. C. Lechner schrijven d.d. IS November 1927, waarin hij, onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen, meldt, dat hij de benoeming tot lid der Commissie voor de monumentenzorg gaarne aanneemt. Voor kennisgeving aagenomen. Van den heer E. M. Beukers, schrijven d.d. 19 November 1927, waarin, hij, onder dank zegging voor het in hem gestelde vertrouwen mededeelt, de benoeming tot lid van de com missie bedoeld in art. 2 van de monumentenver- ordening gaarne te aanvaarden. Voor kennisgeving' aangenomen. Van den heer P. J. van Harderwijk schrijven d.d. 21 November 1927, waarin hij bericht, dat hij zijn benoeming tot lid van de commissie bedoeld in art. 2 van de monumentenverorde- ning 1927, onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen, gaarne aanvaardt. Voor kennisgeving aangenomen. .Verstrekking cokes aan de ondersteunden van liet Burgerlijk Armbestuur Vervolgens kwam aan de OTde de herstem ming over de door den heer Slavenburg inge diende motie betreffende verstrekking van cokes aan ondersteunden door bet Burgerlijk Armbestuur, over welke motie in de vergadering Van 22 November 1927 (middagvergadering) de Stemmen staakten. Bedoelde motie luidt als volgt: De Raad van oordeel dat alle door het bur gerlijk armbestuur ondersteunden mede zullen doelen in de regeling van bons voor cokes op de Wijze als door het college van B. en W. voor Wrerkloozen voorgesteld noodigen B. en W. uit bij het Burgerlijk Armbestuur desbetreffende etappen te doen. De heer DINKELAAR (S.D.A.P.) deelt mee, dat de fractie van de S.D.A.P. nu aan de over zijde van zooveel sociaal gevoel wordt blijk ge geven, zal voorstemmen. De heer HOUTMAN (V.B.) zal tegenstemmen, omdat hij de financieele draagkracht van de motie niet kent. De heer HIJMAN (V.D.) sluit zich aan bij den heer Dinkelaar. De heer VAN NOORDENNEN (c.a.) zal Oveneens voorstemmen, omdat de motie van mevrouw Ben them niet meer in gevaar is. De motie wordt met op een na algemeene stemmen aangenomen. Voortgezet wordt vervolgens de behandeling van de begrooting Wethouder HOUTMAN (V.B.) merkt op, dat tl a 1: teren Collé en Slavenburg zich met den Vrijheidsbond heb ben bezig gehouden. Spreker dankt den heer Collé voor zijn opmerking dat de spreker zich aan de princiepen van den Vrijheidsbond: zuinig bahieer, en geringe geimeemtebemoeling beeft gehouden. Spre ker merkt voorts op, dat de Vrijheidsbond zich niet aan persoon, lijken tirijd heeft schuldig gemaakt hij de Verkiezingen. Het heeft spr. getroffen, dat volgens den heer Dinkelaar annexatie niet zou uit blijven. Da heer Dinkelaar vergiet zich; we ■riaan niet in het teeken van annexatie, maar van samenwerking der gemeenten. y-oo denkt er over de regeering, de vollcs- yertegenv zonddging en ook de oud-burgemees- lei' van Rotterdam, de beer Zimmerman. Het napport van het departement van Nijverheid en Handel gaat klaarblijkelijk van een vooropgezette meening uit. Intnsschen heeft het departement blijkens vorige adres- blijkbaar geleerd. Van wat het departe ment vroeger beweerde omtrent belasting en «rieven is juist het omgekeerde uitgekomen! j h'-j het prijsgeven van deze zelfstandig- m kunnen wij niet meer onze eigen be- mugen behartigen, en spreker lioudt zijn vast, ais hij' er aan denkt wat ons dan wacnten, staat. De directeur van gemeente werken van Rotterdam gaf in een rapport te kennen dat behalve wat voor Rotterdam dien stig was, alles zooveel mogelijk bij het oude zou blijven. Spreker heeft in het rapport van de Mij. van Nijverheid gemist de liefde voor onze stjad. Den heer Dinkelaar en anderen, die mooie wenschen hebben, antwoordt spreker dat er nog zooveel op het programma staat van gemeentewerken, dat aan al die wenschen voorioopig niet kan worden gedacht. Wat het grondbedrijf betreft, het hangt van de taxatie van 31 Decern,ber af, of de rente van 3*4 ton bij onze gronden mogén worden bijgeschreven, of dat ze ten laste komen van de begrooting'. Van 1 Januari af is voor 1.138.000 grond ver-kocht. We hebben tot heden reeds enorme voordeelein van ons grondbedrijf genoten en het zou spreker tegen vallen als de taxatie niet van dien aard was, dat we de eerste vijf jaar de rente op het grondbedrijf kunnen bijschrijven. We hebben de laatste 2 jaren een zeker bedrag op de hegrooting voor het grondbedrijf uitgetrok ken om te voorkomen met absolute zeker heid, dat de boekwaarde van onze gronden de werkelijke waarde zou overtreffen. Spreker vereen,igt zich met de opruiming der krotten. Woningen die onbewoonbaar- zijn moeten ook onbewoonbaar- worden verklaard. Het college zal dan moeten bezien, Wat moet worden gedaan als dan de bewoners niet de huur voor een nieuwe woning kunnen be talen. Afwerking van de begraafplaats ie niet dringend; voor werkverschaffing komt overi gens dit werk niet in aanmerking. Doarvoor zijn vaklui noodig Spreker beantwoordt vervolgens de opmer kingen van den heer Kavelaars omtrent de boekhouding van het grondbedrijf. De boe king heeft plaats volgens de door Ged. Staten gegeven regelen. De oorzaak der werkloos heid ligt volgens spreker deels in een te ver doorgevoerde democratie. We zijn hier democratischer dan de sovjets Door de overheidsbemoeiingen gaan vele zwakke be drijven ten gronde. De hooge loonstandaard maakt o.a. dat onze fabrikanten de flesschen wel moeten betrekken uit het buitenland. Een koopman en een industrieel zijn nu eenmaal geen filantropen Spr. gelooft dat vele flesschenfabrikamtcn hun bedrijf' niet meer zullen opnemen, ook niet in machdnolen vorm; daarvoor hebben ze te veel ellende mee gemaakt. De heer v. Noordennen zou willen dat voor zoover de machinale fabricage toeneemt en in de plaats treedt van de menschcüjke kracht van de persoonlijke krocht de ar beidstijd werd verminderd. Spr gelooft dat dit een zeer gev'aariijke stelling is. Ver mindering van den arbeidstijd zou ons ten opzichte van het buitenland nog verder achterop brengen. Vermindering van den grondprijs voor woningbouwvereendgingen zou op den huur prijs van die woningen van geen noemens- waardigen invloed zijn. Het vraagstuk Gorzenkwartier is alleszins waard bekeken te worden; intusschen is hier een stadswijk ontstaan, die met vele in andere steden kan concurreeren. De bedrijven moeten evenals 'alle particu liere bedrijven op de goedkoopste wijze hun producten aan de markt zien te brengen De verbreeding van de Hoofdbrug is een moeilijk vraagstuk. Het overbrengen van de oude Koemarkitbrug naar de Spuihaven wordt op zijn mogelijkheid onderzocht Demping van Zijlstraat, Noordmolenstraat en Raam kan niet met het werkloozen- vraagsituk in verband worden gebracht. Spreker ziet hier geen parlementaire meer derheid omdat hij hier geen parlement ziet en ook niet veel voelt voor Tweede Kamertje- spelen. Spreker hoopt in de komende vier jaren niet meer die heftige geschillen met den heer Slavenburg te hebben, die de afgeloopen periode hebben gekenmerkt. Het was spr. een voldoening, dat de heer Slavenburg tot ideeën van spreker ls genaderd. Zoo terzake de annexatie, en het vestigen alhier van Industrieën. Spreker is het niet eens met den heer Slavenburg, dat we jaarlijks een te voren bepaald aantal vlerk, meters grond moeten uitgeven. Spreker meent, dat we van de hoogconjunctuur ten deze gebruik moeten maken. Spr. gaat voorts niet accoord met degenen die meenen, dat bij verkiezingen personen niet zouden mogen besproken worden. Dan zou men wolven in schaapsvacht binnenhalen. De VOORZITTER brengt dank aan dege nen die met waardeering spraken over het Si v beleid van B. en W. i en over het ambte- •I naarskprps. ■i Spreker sluit zich - aan bij J'-ui lof van j den heel' van Velzen en anderen voor de wijze waarop de plaat. - seltjke P®»'® zakelijk 'het vraagstuk dei- annexatie heeft inge leid. Men kan niet aan eeli accountant opdragen óm hier het voor en tegen af te wegen. Spreker ziet ook den ideëelen kant. Hen die het vraagstuk enkel zien als een beilastingvraagstu'k hoe spoedig kan zich hier de verhouding wijzigen verwijst spr. naar de woorden van minister de Geer, geschreven het vorig jaar in de memorie van antwoord op de staatsbegrooting van 1926, dat belastingverschillen geen reden tot grenswijzigingen mogen zijn. De Kamer van Koophandel van Rotterdam merkte overigens op, dat de annexatie zelf groote kosten zal meebrengen. Waar samenwerking mogelijk is, komt an nexatie meer op den achtergrond. De tijd van brute annexatie is voorbij; in samenwerking ligt de toekomst. De vragen over de politie zal spreker bij het betreffende hoofdstuk beantwoorden. Replieken De heer HIJMAN (V. D.) is versterkt in zijn meening, dat de annexatie-kwestie n'et bij deze begrooting thuis hoort. Spreker wenscht af te wachten de behande ling van deze kwestie in den Rotterdamschen raad en de Kamer van Koophandel van de Beneden-Maas. Wethouder van Velzen heeft gezegd, dat bij hem en bij de Katholieke fractie het geeste lijke boven het stoffelijke gaat. Bij vele vrij zinnig-democraten is religieus denken en joe len richtsnoer hunner handelingen. Spr. dringt voorts nogmaals op asfalteering van de Hoogstraat aan. Ben heer COLLé (S. P.) is het opgevallen, dolt de discussies bij deze .- 'gmaeene beschou wingen in het teeken hebben gestaan van de annexatiekwestie. Spreker vertrouwt, dat het college op de door spreker geuite wenken bij de hoofdstukken zal terugkomen. De economische beschouwingen van den heer Houtman nopens het werkloozenvraag- stuk nopen spreker tot een wederwoord Als men over zoo'n ernstig maatschappelijk ver schijnsel niets anders weet te zeggen, dan dat de oorzaak ligt in te ver doorgevoerde demo cratie, te hooge loonen, echt oonsgrvatieve klanken, dan vat de heer Houtman dat vraag stuk toch wel van een erg gemakkelijken kant op. Hij zal er genoegen mee moeten nemen, dat de regeering zich het lot van de werkloozen ietwat aantrekt. In den Schiedamschen ge meenteraad zullen we het werkloozen vraagstuk niet oplossen. Zoolang de kapitalistische pro ductiewijze niet door de socialistische is ver drongen, zullen we ei- voor hebben te ijveren, dat voor de werkloozen zoo goed mogelijk ge zorgd wordt. De kapitalistische productiewijze richt zich niet op de belangen der gemeenschap maar op die van personen, en zoo begrijpt spreker, da.t de flesschen in België woTden ge kocht waar ze goedkooper zijn te krijgen dan hier. Over het college van B. en W. beslist door een minderheid van den raad en het spijt spre ker dat de overige raadsgroepen zich blijkbaar daarbij hebben neergelegd. Spreker vraagt den rechtschen raadsfractie, hoe men verklaart dat op de arbeiderscandida- ten van hun lijsten zooveel voorkeurstemmen worden uitgebracht. In de kringen van de rechtsche raadsgroepen is wel degelijk sprake van een conservatieve en democratische rich ting, wat trouwens hij stemming over voor stellen van het college herhaaldelijk blijkt. Spreker heeft geen antwoord gehoord op zijn vraag, waarom zijn fractie buiten de commis sies wordt gehouden. Spreker wil daarover scherp zijn afkeuring te kennen geven. Men heeft zich ten opzichte van spreker aan onheb belijkheden schuldig gemaakt. Als de katholie ke raadsfractie iemand wil aanwijzen om toe zicht te houden over haar leden, dan moet zij daarvoor Iemand aanwijzen, die zich be hoorlijk weet te gedragen. De heer KAVELAARS (R. K.). Wat heeft dat met „toezicht" te maken. De heer COLLé: Maar de heer Kavelaars moest Dinsdag toch aan den heer Steens vra gen op wie hij moest stemmen. (Afkeurend gemompel). Spreker handhaaft overigens zijn verzoek om een verklaring waarom zijn fractie niet in de commissie plaats mag nemen, spTeker elscht het recht op, in die commissie zitting te nemen en zal anders tot andere maatregelen moeten overgaan. Verschillende raadsleden en de wethouders hebben het woord gevoerd over de annexatie. En ze hebben dat gedaan, zonder er een be sliste meening over ten beste te geven. We moeten tooh niet langer verstoppertje spelen. Men kan toch niet meer zeggen, dat de zaak nog niet urgent is. Spreker vindt nog steeds eigenaardig, dat de Rotterdamsche S.D.A.P. voor annexatie is. terwijl hier de S.D.A.P. de ten- denz heeft tegen te zijn. Over het algemeen ziet men, dat, raadsleden in een gemeente die annex- eeren wil, voor annexatie zijn, terwijl die van een gemeente welke geannexeerd moet worden, er over het algemeen tegen zijn. Spreker is heusch nieet trots alles en ondanks alles voor annexatie. Spreker weet wel, dat niet oogenblikltelijk na annexatie de toestand voor de arbeiders zooveel gunstiger zal zijn. Maar dan aal de geheele arbeidersbeweging van groot-Rotterdam front moeten maken om betere toestanden te verkrijgen. Het betoog van den heer Slavenburg bij de begrooting' staat in schril contrast echter met wat hij vroeger uitsprak. Spr. meent, dat van zekere gebeurtenis de schaduwen reeds vooruit werden geworpen waiit de hartelijke verstand houding van den heer Slavenburg met de heeren van het college wijst er wel op, dat de komende wethouderscrisis reeds is opgelost. Waar men eenstemmig tot de conclusie is gekomen, dat het rapport over het annexatie- vraagstuk van Nijverheid en Handel niet seri eus is te noemen, vraagt spreker of we wel een serieus rapport zouden krijgen als dit bijv. uitging van het college van B. en W„ versterkt met den heer Slavenburg. Spreker verwacht, dat de opstellers van het rapport zich wel zullen weten te verdedigen. Spreker drukt er zijn verbazing' over uit, volgens de heer Slavenburg, dat bij samen voeging de godsdienstige belangen der bevol king zouden hebben te lijden; en wat de cul tureels belangen betreft, die worden ln Rotter dam zeker beter behartigd dan hier. De heer de Bruin is over de kwestie van het onderwijs heengegleden. Feit is overigens, dat te Rotterdam voldoende ruimte is voor bewaar- schoolonderwijs terwijl zulks hier niet het ge val ls Spreker constateert bij deze begroeting, dat zeer sterk de neiging bestaat bij alle fracties, om sociale maatregelen te treffen in het be lang der arbeidersbevolking. Het komt spre ker voor, dat we ook hier een verschijnsel zien, voortgevloeid uit de Rotterdamsche an nexatieplannen. Spreker is het met den voorzitter eens, dat niet de belastingkwestie den doorslag geven mag bij de annexatiekwestie. De reëele belan gen der bevolking dienen te worden gediead, en daartoe is een groote gemeente beter dan een.kleine in staat. Spreker leest voor uit het rapport van den directeur van gemeentewerken te Rotterdam, wat hij zegt over het behoud van het eigen karakter der te annexeeren gebieden. Uit dit rapport volgt tevens, dat het wel degelijk de bedoeling is, in de te annexeeren gebieden be staande misstanden op te ruimen. Spreker ziet in verbeelding den heer Sla venburg met een stoet naar Rotterdam trekken om de sleutels o-nzer stad aan den burgemees ter van Rotterdam aan te bieden. En dan antwoordt burgemeester Wytema op de rede van den heer Slavenburg: Komt allen tot mij, die belast en(protes ten) De VOOZRITTER: U moet die woorden niet gebruiken, daarmee kwetst u een groot' aantal leden. De heer COLL laat dan die woorden door burgemeester Wytema terugnemen. (Gelach). Spreker eindigt met op te merken, dat an nexatie zal zijn ln het belang der arbeiders. De heer v. NOORDENNEN (C. D.) komt te rug op zijn geschil met de anti-revolutionnaire partij en betoogt vervolgens dat de christen democratische partij het christendom wil laten inwerken in de maatschappij, om toestanden die niet mogen blijven bestaan en die onnoe melijk veel leed veroorzaken, zoo mogelijk weg te werken. Dat spreker niet opstond toen hij had be dankt als lid van de anti-revolutionnaire kies- vereeniging, was, omdat hij in 1923 gekozen was buiten den wil om van de anti-revolution naire kiesvereeniging. Dat niet reeds in 1923 de christen-democratische vereeniging is op gericht, was een kwestie van tactiek. Spreker meende toen dat het heter was op dat moment nog in de anti-revolutionnaire partij te blijven. Het bestuur der anti-revolutionnaire kiesver eeniging heeft niet de kunst verstaan, de op- positioneele groepen in de partij te houden. Ten aanzien van de annexatiekwestie merkt spreker op, dat gepoogd dient te worden, ver zachting aan te brengen in de belasting hier voor zoover het verschil met Rotterdam het grootst is. Spreker dankt den wethouder van de Tech nische Bedrijven, ook wethouder de Bruin, die hem een anderen kijk op de tarieven heb ben gegeven. Spreker vraagt evenwel of het niet mogelijk is dat de klein-verbruiker in den vorm van lager prijs gaat profiteeren van een winst uit het bedrijf, waarop de grootverbrui ker geen recht heeft. Straatmuziek vindt spreker een gevaarlijk terrein voor werkverschaffing. Om de 900 werk loozen af te richten voor straatmuzikant, daar zou werkelijk wel een gehoorzaal voor noodig zijn. Spreker komt vervolgens eveneens op tegen de opmerking van den heer Houtman dat de werkloosheid een gevolg zou zijn van te ver doorgevoerde democratie. De verbetering der techniek werkt het wiea-kloozenviraagstuk in de hand als daarmee niet verkorting van ar beidstijd gepaard gaat. Wanneer de ovevwerk- vergunningen werden ingekrompen en de vrouw uit de fabriek werd gebaald, gelooft spreker dat het werkloozen vraagstuk een stap nader tot zijn oplossing zou zijn gebracht. Spreker pleit voorts voor betere Zondags rust voor de politie. 's Maandags, repetitie Muziekgezelschap Bt Ambrosius, 8 uur, R.K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Dam club I. D. O., Patronaatsgebouw Lange Ha ven; aanvang 8 uur. lederen Woensdagavond van 8 uur at club avond R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K. Kring. lederen Woensdagavond van 7 uur tot halt negen zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. Excelsior; Gebouw R. K. Kring. Eiken Woensdagavond R. K. Burgerjonge- lingenvereeniging „Kath. Streven", Gebouw; Kath. Kring, Aanvang half zeven. Dinsdags: repetitie R.K. Mannenzangvereenfc ging St Caecilea. half 8, R. K. Volksbond J bestuursvergadering R, K. Metaalbewerker» bond „St Eloy", Gebouw R. K. Volksbond. St Joris Doele, Stedelijk Museum, Geopend eiken Zaterdag van 2—{j uur. Heden Bestuursvergadering „St. Barbara", gebouw R. K. Volksbond. Feestavond Schiedamsche Transport-colonne van het Ned. Roode Kruis. Gebouw R.K. Volk» bond. J Zondag 26 November Opvoering van het tooneelspel „De Twee Broeders", door de R, K. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm". Zaal R. K. Volkshond. Aanvang 8 uur. Woensdag 30 November Schiedamsche Vereeniging tot bescherming van Zuigelingen. Filmavond, met explicatie door dr. Plantenga. (Voor volwassenen). Gebouw „Musis Sacrum", aanvang 8 uur. Ledenvergadering propagandaclub „St. Jan", patronaatsgebouw, Lange Haven 72'. Aauvang half negen. Woensdag 30 November Schiedamsche Vereeniging voor Volkenbond en Vrede. Lezing dr. Persijn over „De strijd voor den vrede en tegen den oorlog bij de Romeinen". Gebouw „Musis Sacrum". Aanvang 8 uur. Ledenvergadering R. K. Transportarbeiders- bond „St. Bonifacius", gebouw R. K. Volks bond. Aanvang 8 uur. Ledenvergadering R. K. Metaalbewerkers- bond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. 26 N o v.: Groote Schouwburg, Rigoletto (Ital, Opera) 8 uur (voor volwassenen). 27 No v.: Groote Schouwburg, Rijk.... en geen geld (Schouwtooneel) 2 uur; De Wijze Kater (Schouwtooneel) 8 uur (voor volwas senen) Groote Nutszaal, Vloolrecltal CaecllM Hansen, half 8 uur. 28 N o v.; Groote Schouwburg, Tosca (Ital- Opera) 8 uur. (voor volwassenen). Dagelijks: Tivoll-Sohouwburg, Dat is t toppunt (Bouwmeester-revue), 8 uur (voor volwassenen). Circus-Schouwburg, Onze Wies (Spree-gezelschap), S uur (voor vol wassenen). Casino, dokter Stieglitz (Gezel, schap Nap de la Mar 8 uur (voor volwassenen). Bioscopen: Goedgekeurde programma'? tot en met Donderdag 1 Dec. in; Royal, Olympis (voor volwassenen). Hiet Ultraphoonhuis, Schiedamsche Singejj 132, heeft haar raclio-afdeeling geopend. Te» kennismaking met deze afdeeling heeft he[ Ultraphoonhuis een expositie der door harg te voeren H. en B.-toestellen georganiseerd. Bij het binnentreden van de zeei^rnime ge hoorzalen valt oogeriblikkelijk de smaakvolle inrichting op. De expositie is keurig verzorgd. Voor elck wat wils; antenneontvangers, ul tra-kortegolfontvangers en raamontvangers ii eenvoudige zoowel als kostbare uitvoering passend bij elk meubilair. Wat vooral opval; is de uiterst eenvoudige bediening der toe stellen, terwijl toch de selectiviteit niets ff wenschen overlaat. Wij kónden ook weer eens de geweldige so» teering en schitterende afwerking der Ultra' phoonap par aten bewonderen. De gehoorzalen in het Utraphoonliuis en d( radio-expositie zijn een bezoek alleszins waar(

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 1