DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 50ste Jaargang Woensdag 30 November 1927 No 15029 flit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS DE WINKELWEEK IN DE GORZEN „EUPHONIA" HORLOGE-VERLOTING ZIEKENHUIS PROPAGANDACLUB „ST. LEONARDUS" GEMEENTERAAD VAN SCHIEDAM NOG STEEDS BEGROOTINGSDEBATTEN DE ALGEMEENE BESCHOUWINGEN RAADSOVERZICHT 7 BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn pgr, AGENDA. Heden DERDE ONTWIKKELINGSAVOND K. S. A. f) *v GEBOUW VOOR CHRISTELIJK- SOCIALE BEGINSELEN UIT ROTTERDAM. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68085 Postbus no. 39 ABONNEMENTEN: per 8 maanden ƒ3 25 per maand 1.10. per week 25 cent. Franco per post 3.75 per kwart. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchèque en Girodienst 81410. Éfe ADYERTENTlëN 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusscben den tekst 60 ct, per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct. elk woord meer 6 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kaboulëradvert. 5 reg. 0.50, 10 reg. 0.75,15 reg. 1.. Incassokosten worden berekend Gratis-Oimevallenverzekering 500 bij overlijden door een ongeval; 500 bij verlies van beide handen, voeten of oögen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; 75 bij verliea van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een band; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. De uitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam KATHOLIEK LEVEN De jongst gehouden vergadering was be doeld als vragenavond. Van de zijde der leden waren verschillende vragen binnen gekomen, die nu door den eer waarden moderator beantwoord zouden wor den. Nadat de vergadering geopend was, en de notulen der vorige vergadering waren goed- keurd, nam pater van Kampen het woord en beantwoordde achtereenvolgens alle gestelde vragen. Dit gat dikwijls aanleiding tot discussies, die er natuurlijk toe bijdroegen de stemming, er in te houden. Na afloop bedankte de voorzitter den spre ker voor de vele moeite die hij voor dezen avond genomen had. Tevens sprak hij den wensch uit dat er nog vele vragen van de le den mogen binnenkomen. Vervolgens deed de voorzitter een beroep op de leden om zich voor den eerstvolgenden oefe- ningsavond bij den secretaris op te geven. Daar voor do rondvraag niemand zich op gaf, sloot de voorzitter hierna 't officieele ge deelte, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. Gisteravond is in de Gorzen een winkel week geopend, waaraan door ruim 80 winke liers wordt deelgenomen. Bij den ingang van de Hoofdstraat is een groot wit doek gespan nen, waarop een uitnoodiging staat, om de winkelweek, die tot 6 December duurt, te be zoeken. Vooral met het oog op de te verwachten St. Nicolaas-drukte, is het tijdstip niet slecht gekozen. Ondanks de vele keurig verzorgde etalages, was de belangstelling van het pu bliek echter vrij gering. In de Groenelaan b.v„ die toch wel als een der voornaamste winkel straten van het Gorzenkwartier genoemd mag worden, werd bet weinigje leven dat er nog lieerschte, slechts veroorzaakt door een troep opgeschoten jongens. Verschillende attracties, als een raadselwed- wedstrijd e.d., zijn aan een rondwandeling langs de deelnemende winkelmagazijnen ver bonden. De extra verzorgde étalages maken van een bezoek aan de Gorzen tevens een ge zellige wandeling. Het geheel is de belangstelling van het publiek overwaard. In Musis Sacrum" is gisteravond door bovengenoemd mandolinegezelschap een con cert gegeven, met medewerking van de heeren H. Kremer (orgel) en G. Kindt (fluit). .De voorzitter, de heer J. v. Wouwelen, sprak een kort openingswoord, waarin hij de aan wezigen welkom heette op dit eerste concert, dat de vereeniging in het winterseizoen geeft. Voor de pauze werden door het gezelschap onder leiding van directeur D. Jongbloed, uitgevoerd: Suite en Dorpsfeest, beide num mers van Joh. B. Kok; benevens: Der Calif von Bagdad van A. Boieldieu. Het kwam ons voor, dat men de moeilijk heden, die dit laatste nummer inhoudt, niet voldoende onder de oogen gezien heeft. Ook klonk zoo nu en dan een enkele toon wel wat te schril. Na de pauze werden uitgevoerd: Angë Ploré van M. Maciocchi en Landliche Hochzeit, in 4 deelen, door Th. Ritter. De orgel- en fluitpartij werden hier resp. door de heeren Kremer en Ivindt., goed ver tolkt. De lichte vibreerende mandolinemuziek wordt door beide instrumenten goed aange vuld. Als humorist trad op de heer L. de Bruin. Alle dames en jonge dames, die zich ver dienstelijk hebben gemaakt voor het plaatsen der loten van de zieken huis verloting, worden &.S. Zondag in de gelegenheid gesteld het niéuwe ziekenhuis te bezichtigen. Zij worden daar dan verwacht des middags te drie uur In verband met do voorbereidende maatrege len om de vier propagandaclubs gezamenlijk den cursus te doen volgen ter voorbereiding van het leekenapostolaat houdt St. Leonardus morgenavond geen cursusavond. Voortaan zullen de eUrsusJessen op Woens dagavond worden gegeven in het gebouw van den R- K. Volksbond. SCHEEPVAART Schiedam, 29 November Aangekomen: Noor- fiche s. Havborg, ledig van Rotterdam; Eng. fi.s. Hondsdale, ledig van Rotterdam, beide om hier te dokken in de Wiihelmdnahaven Schiedam, 30 November. Aangekomen: s.s. Vredenburg, ledig van Vlnardingen om hier te dokken in de Wilhelminahaven; Grieksche ®.'S. Dimitris, ledig van Rotterdam en s.s. Bandoeng, Rett. Lloyd, van Hamburg, beide dm hier te dokken in de Wiltonhaven. Avondvergadering van 29 November. Voorzitter de burgemeester Afwezig met kennisgeving wethouder v, Velzen De heer SLAVENBURG (C.H.) gelooft tegenover den heer De Bruin dat een achter uitgang van het aantal rechtsche stemmen nog niet beteekent een versterking van het democratische element. Met de stemmencijfers van de rechtsche groepen of de verkiezing in de Katholieke fractie valt dienaangaande geen klemmend argument daarvoor aan te voeren. Spreker heeft zich nog niet voor of tegen annexatie uitgesproken. Hij heeft nog geen gevestigde opinie. Voor het antwoord van de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs aan het departement voor Nij verhei,J en Handel, draagt spreker geen verantwoordelijkheid. Spreker is het met den heer Houtman niet eens, dat bij verkiezingen ook personen in het geding zouden moeten worden gebracht. Spreker gelooft dat de kiesvereenigingen er wel voor zullen zorgen dat geen wolven in schaapsvacht den raad zullen binnentreden. Spreker heeft betoogd, dat Rotterdam meer havenstad, Schiedam meer industriestad is. Dat neemt niet weg, dat wij er ook op uit dienen te zijn, dat onze havens zich meer en meer ontwikkelen. Ongelimiteerden verkoop van grond inper ken, wil niet zeggen, dat wij thans met dien verkoop dienen op te houden. Te groote ver koop van grand zou evenwel een terugslag kunnen hebben op den verkoop later. Als de bouwers hier hun kerkhof moesten vin den, zou dat op ons grondbedrijf later van zeer nadeeligen invloed kunnen zijn. Spreker vraagt niet anders, dan dat in de commissie voor het grondbedrijf de zaak eens worde bekeken. Er zullen ontegenzeggelijk bij annexatie be langen worden gediend en bij niet-annexatie belangen worden geschaad. Intusschen staat ook de heer Collé op het standpunt, dat bij annexatie niet enkel gouden eieren voor de inwoners van Schiedam zullen worden ge legd. Spreker geeft hem in overweging ook nog niet een vaste decisie te nemen. De heer Collé acht zich achteruitgesteld ten aanzien van de vaste raadscommissies. Spr. meent dat vruchtbaar werk slechts kan worden geleverd, als de meerderheid van den raad ook tot uitdrukking komt in de com missies. Buiten de groep Collé zijn er links toch ook nog andere belangrijke groepen die in de commissies vertegenwoordigd willen zijn. Spreker wil wel zeggen, dat wanneer de gelegenheid zich voordoet en andere belan gen niet worden geschaad, hij tot benoeming van een lid der groep-Collé in een commissie gaarne zal meewerken. De heer van Noordennen schaart zich tot de rechterzijde van den raad. Spreker zal te dien aanzien zijn diaden afwachten. In onze stad dragen 100 belastingbetalers de helft der belasting en 10.000 de andere bejft. De verhouding is in andere siteden niet zoo geprononceerd en dat dan ook onze progressie wat van die van andere steden af wijkt,, heeft niet te verwonderen. De rechterzijde zal gaarne meewerken tot het treffen van sociale maatregelen, voor zoover onze financiënzulks toelaten. Uiteenloopeu van meeningen hoeft niet te leiden tot heftige debatten. Spreker meent dat ondanks meeniogveerschil samenwerking het best zal leiden tot behartiging van het belang der gemeente. De heer DINKELAAR (S.D.A.P.) dringt nogmaals aan op een commissie van onder zoek inzake de annexatie. Voorlichting van raa,d en burgerij door zulk een commissie kan ds gemeente slechts van voordeel zijn. Rekening houden met de annexatie wil spreker in zooverre, dat we moeten ophouden met het maken van potjes. Spreker meent dat annexatie zal komen, omdat over eenige jaren in de omgeving 1 millioen menschan zullen wonen en daarvoor is centraal bestuur noodig. Spreker gelooft dat van den heer van Velzen niet zooveel steun voor het opruimen van krotwoningen valt te verwachten. Hij wil het liever aan particulieren overlaten. En de heer Hoogendam viel hem daarin bij. Spreker meent dat het program van Patri monium zich voor het opruimen van krot woningen uitspreekt en dat particuliere bou wers bet niet zullen doen, tenzij ze er voor deel in zien. In alle geval Is de steun van de gemeente hier noodig. Spreker hoopt dat het rapport over de woningen te Schiedam spoedig zal verschijnen. Er is de laatste jaren aan het doen verdwijnen van krot woningen zoo goed als niets, veel te weinig gedaan. Werkloosheid vindt zijn oorzaak in te ver doorgevoerde democratie, zegt de heer Hout man. Spreker verwondert er zich over, dat de heer Houtman in politiek en sociologie zoo oerconservatief is. Spreker meent dat de arbeiders toch ook wel wat mogen profi- teeren van de vorderingen der techniek. De gevolgen van den oorlog en de verbete ring der techniek ook wreken zich op de maatschappij. De laatste maakt tal van ar beiders overbodig. Spreker meent dat alleen bet socialisme de maatschappij kan redden. De heer KAVELAARS (R.K.) komt terug op zijn opmerkingen ten aanzien van het grondbedrijf. Jaarlijks lijden we op de ex ploitatie daarvan een groot verlies. Voor 1928 geraamd op rond 350.000. Wil men weten, hoe het grondbedrijf beeft gewerkt, dan heeft men ook rekening te houden met de winsten op den verkoop. Die winstbereke ning kan echter op verschillende wijzen wor den gemaakt. Spreker zou willen dat in de begrooting ook tot uitdrukking kwam de bijgeschreven rente en de onkosten die bij verkoop van grond worden terugontvangen. Dan kan men zuiver zien boe het grond bedrijf heeft gewerkt. Daartegen bestaan bezwaren, doch die maken de berekeningen welke spr. wensebt niet onmogelijk, Spr. zou gaarne zien, dat de zaak nog eens zou worden overwogen. Wethouder BODDEüS (A.R.) refereert zich ten aanzien van de klacht van den heer Collé omtrent de vaste raadscommissie aan hetgeen de heer Slavenburg heeft gezegd. De heer Collé heeft beweerd, dat groote gemeenten beter de algemeeme belangen kun nen dienen dan de kleine. Zulks kan in algemeenen zin juist zijn, maar dat is toch nog geen reden om de kleinere gemeenten, die staatrechtelij Ie recht op bestaan hebben, op te doeken. Wanneer wij in Schiedam zouden toepassen de Rotterdamsche belastingschaal, dan zou ons maximum-percentage inplaats van de 10 percent te naderen komen tot 15 pet. Dat zou voor de gemeente funest zijn. Do beter gesitueerden zoudeii ouze stad verlaten. Elke gemeente moet rekening houden met de inkomensschaal der gemeentenaren. Als de beter gesitueerden onze gemeente verlieten, zou de belasting dadelijk weer sterk moeten worden verhoogd. De heer van Noordennen heeft weer uit voerig gesproken over zijn politieke meenin gen en zijn vroegere verhouding tot de anti- revolutionnaire partij. Spreker meent dat de bewering van den heer v. Noordennen als zou zijn partij tot de rechtsche groepen bebooren, niet opgaat. Als men meent dat aan rechts de democra tische inzichten niet voldoende worden be hartigd, dan dient men in die partijen zelf daarvoor te werken, en niet buiten die partij, want dan schaart men zichzelf aan linksehen kant. Spreker haalt dan de geschiedenis op van de candidiaatstelling in 1923. De heer van NooTdennen had ondanks zijn verkiezing op voorkeurstemmen er sterk op aangedrongen, dat hij voiledig zou worden erkend als ver tegenwoordiger der anti-revoluiionnaire partij. En die erkenning heeft hij gehad. De heer- van Noordennen had zijn lot niet in handen te leggen van bet bestuur der A. R. partij in Schiedam, doch achter dat bestuur stond de heele afdeeling en het centraal comité der anti-revolutionnaire partij. Spreker ge looft dat alle hier vertegenwoordigde par tijen, over hun oordeel ten aanzien van deze kwestie het wel eens zijn dat het niet met politiek fatsoen is overeen te brengen, dat men blijft zitten als raadslid wanneer men uit een partij treedt als wier vertegenwoor diger men is gekozen en wil optreden. De heer Collé heeft de A.R. wethouders vacature ter sprake gebracht. Spreker stelt er prijs op te ver-klaren ,dat de beer Slaven burg reeds blijk had gegeven van zijn ver anderde zienswijze ten aanzien van de an nexatie voordat bij wist of kon weten dat er een wethoudersvaeature op til was. Spreker is het niet eens met den heer Duikelaar dat annexatie zal komen. We moeten ons niet overgeven aan fatalisme. Als wij meer en meer van meening mochten worden dat annexatie niet is in het belang van Schiedam, dan verbannen we daarmee elke actie. Wanneer het particuliere initiatief de op ruiming van krotwoningen niet voldoende kan behartigen, dan moet de overheid tusschen- beide treden. Wethouder HOUTMAN (V.B.) deelt niet de meening van den heer Slavenburg, dat de kiesvereenigingen er wel voor zullen zorgen, dat geen ongewenschte elementen In de ver tegenwoordigende lichamen zullen komen. Er wordt juist hard gezocht naar een oplossing van de kwestie om de kiezers meer invloed te geven op de candidaatsteliing. Ten aanzien van de democratie loopen ckristelijk-historischen en vrij-Iiberalen niet zoover uiteen. Het is goede zede, dat wie moeilijkheden in zaken heeft, zich in de politiek terug trekt, in alle geval zich niet op den voor grond stelt (protesten). De VOORZITTER geeft den beer Hout man een waarschuwing De heer HOUTMAN (V.B.) meent dat niet slechts hij, maar zeer velen er in de gemeente aldus over oordeelen. Ten aanzien van het grondbedrijf acht spr. het goed, dat wij op het oogenblik eenige dure gronden kwijt raken. Of wij met den grondverkoop aldus kunnen voortgaan, is in de commissie al uitvoerig besproken. Op dat punt zal voortdurend de aandacht ge- vestigd blijven. Den heer Hijman antwoordt spr. dat nu pas de Hoogstraat in orde is gemaakt, niet dadelijk tot •asfalteering kan worden over gegaan. De werkloosheid is in de eerste plaats een rijkszaak, hoewel we hebben hier met werk loosheid sterk te kampen en als spr. zegt dat werkloosheid deels te wijten is aan te ver doorgevoerde democratie, dan wil dat niet zeggen, dat spr zich tegen de maat regelen van de democratie zal verzetten. Het liberaal-economisch stelsel vindt nog altijd toepassing. In katholieke streken wordt nog steeds het liberaal-economische stelsel ge volgd, al hebben de katholieken dan een ander economisch stelsel willen opbouwen. In alle N.V.s in Nederland wordt gemid deld slechts 5 pet. winst gemaakt. Dat zegt tooh wel, dat het er den werkgevers niet om te doen is om er van te halen, wat er van te balen valt. Spreker wil ook hooge loonen, korte werktijden, maar men moet hierbij zien naar het buitenland. We moeten daarmee kunnen eoncurreeren; doen we dat niet, dan kan het niet uitblijven, dat de werkloosheid toeneemt. Moesten de arbeiders in hun loon een veer laten, diau zou dat in verlaging der prijzen waarschijnlijk worden genivelleerd, en het werkloozenvraagstuk een stuk nader tot zijn oplossing zijn gekomen. Als annexatie er toch komen moet, dan hoe eer hoe liever. Regeeren met het idee: we worden toch Rotterdammers is vrijwel onmogelijk. Potjes-maken bestaat bij liet college niet; we houden de zaken financieel gezond. Voor de „stokpaardjes" van den beer Dinkelaar en anderen komen nog andere zaken van grooter belang aan de orde. Om de grachten aan de Zijlstraat en een paar andere straten te laten dempen zou op een bedrag komen van 80.000, waarin dan nog maar 15000 aan arbeidsloon. We moeten zien de bewoners dier krot woningen naar een betere behuizing te krij gen. Is daarvoor steun noodig, dan dient van gemeentewege te worden geholpen. Spreker ziet met vrees, dat de huisarbeid hand over hand toeneemt. Dat is niet het middel om het werkloosheid vraagstuk op te lessen. Verbetering van de techniek acht spreker een groot arbeidersbelang. Den heer Kavelaars antwoordt spreker, dat hij een geweldigen arbeid vraagt, die vrijwel nutteloos is van practisch standpunt, bezien. De buitengewone reserve wordt gemaakt om te voorkomen dat ooit de boekwaarde de werkelijke waarde overschrijdt. (Wordt vervolgd) 'V X Het belastingpercentage. De raadscommissies. De Verelendungs- tbeorie herleefd! De algemeene beschouwingen over de be grooting waren gisteravond in tweede instan tie beëindigd en reeds bad de voorzitter met priizenswaardigen ijver den hamer laten val len, toen nog een paar stemmen opgingen om voor de derde maal het woord te mogen voe ren. Het zijn zuiver persoonlijke kwesties, die ons vanavond nog een tijdje zullen bezighou den. Van wat te dien aanzien gisteravond is te koop geweest zullen we niet anders zeg gen, dan dat we ons over een groven, door niets geproboceerden uitval danig hebben ge- ergerd. Een dergelijke uitval, op hoe hoogen toon ook uitgesproken, treft niet dengeen tot wien hij gericht wordt, maar die hem lan ceert. Succes kan men er slechts mee hebben bij wie de ware innerlijke beschaving missen. Wanneer Jjfèt raadsdebat in een steekspel van hatelijkheden moet ontaarden, dan zou men dat toch het minst verwachten van degenen, die door opvoeding, ontwikkeling, positie het eerst hot decorum, de waardigheid van het college hebben te schragen. De debatten brachten weinig nieuws. De heer Slavenburg en wethouder Boddeüs merk ten beiden op, dat het niet aangaat zoo maar de voor de inkomstenbelasting in Rotterdam toegepaste progressie naar Schiedam over te planten. Ze hebben daar gelijk in. We zouden dan voor de hooge inkomens tot een percen tage komen, die ze hals over kop de gemeente zou uitjagen met het gevolg dat de toestand voor de kleinere beurzen erger zou zijn dan te voren. Maar, het is herhaaldelijk betoogd, in Rotterdam gaat de tendenz in de richting van belastingverhooging, hier in die van be lastingverlaging. Wanneer de nabije toekomst dien tendenz tot werkelijkheid maakt, dan, gelooven wij, is er alle reden om ons progres siestelsel eens ernstig onder oog-n te zien. We hebben geen uittocht van kapitaalkrach tigen te duchten, wanneer hier huil belasting biljet niet hooger is dan te Rotterdam. Hou den we hun belastingpercentage aan het Rot terdamsche gelijk, dan zou in het bovengenoem de geval .voor de lagere inkomens een bedrag vrijkomen, dat ons zou veroorloven een be ft s. SCHIEDAM, 39 November. Officieele noted- J ring van de Commissie uit de Kamer ran Koophandel. 't Moutwijn 46 pet. 16. Namens de commissie voor de noteering I H. J. JANSEN. Spiritu9 SCHIEDAM, 30 November. Men noteert voor; melasse spiritus 100 pet. ƒ33.per H.L. Ruwe graanspirltus 60 pet. ƒ17.— Per H.U 1 Spoeling Noteering van de Coöp. Vereen. „Scbied, Spoelingvereeniging". Heden ƒ2.20 per ketel. !i' Schiedamsche Vereeniging voor Volkenbond en Vrede. Lezing dr. Persijn over ..De strijd; voor den vrede en tegen den oorlog bij do Romeinen". Gebouw „Musi3 Sacrum". Aanvang 8 uur. Ledenvergadering R. K. Transportarbeiders* bond „St. Bonifacius", gebouw R. K. Volks* bond. Aanvang 8 uur. Vrijdag 2 December i Ledenvergadering R. K. Metaalbewerkers* bond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. j Aanvang 8 uur. j lastingschaal te ontwerpen, waarmee we to* genover Rotterdam niet zoo'n kwaad figuur zouden slaan. De heer Collé beeft zich met zijn fractiege noot achteruitgezet gevoeld ten aanzien van de bezetting der raadscommissies. Een raads* lid, dat opbouwenden arbeid wil verrichten* heeft er recht op een redelijke plaats in die commissies in te nemen en daarom doet heb ons genoegen, dat te dien aanzien den heer; Collé een toezegging werd gedaan, waardoor; te gelegener tijd aan zijn ernstige grieven, zal worden tegemoet gekomen. Naar wethouder de Bruin luisteren we al* tijd gaarne. Hij draagt wat hij te zeggen; heeft, voor met een overtuigingskracht, die_ zelfs van de zwakste argumenten „spijkers met koppen" schijnt te maken. Zoo was ook zijn peroratie over de toekomst van het socia» lisme een stukje hetoriek, dat bij den min* der ontwikkelden toehoorder indruk moest maken. We verwonderden er ons zelfs over* dat er geen applaus op volgde. Intusschen moest -zoo waarlijk het reeds lang afgedankte paradepaard van de opeenhooping van de rijkdommen bij enkelen om de toeneming van de verarming van de groote massa in die peroratie nog eens van stal worden gehaald. - Nu is die zoogenaamde „Verelendungstlieorie"- door de feiten waren gelogenstraft, dat reeds; in 1898 „Vorwiirts" schrijven moest: „Het valt niet te ontkennen, dat het inkomen der ar* beidende klasse over het algemeen in de laat ste halve eeuw is gestegen". De wet van de toenemende verarming der arbeiders is een loutere fictie^ in volkomen tegenspraak met de werkelijkheid en onze socialistische wet houder is toch niet zoo conservatief in zijn' partij, dat hij vasthoudt aan wat zijn vrienden al een kwarteeuw geleden als oude plunje wegwierpen, omdat, om even Marx zelf te ci- teeren, het meest bijziende oog opmerkte, dat er sinds het begin der wetgeving tot bescher ming, tot bescherming der arbeiders een phy* sieke en zedelijke wedergeboorte der fabrieks arbeiders was ingetreden". Physieke en zedelijke wedergeboorte; dat rijmt zich toch wel moeilijk met de steeds; voortschrijdende verarming van het proleta riaat! j i i De derde ontwikkelingsavond van de K. S, 1 A. zal worden gehouden op Donderdag 15 De cember. Op dien avond zal een der paters van de missieprocuur der priesters van het H, Hart te Rotterdam een lezing houden, toege* licht met lichtbeelden, over Finland en do Finsche missie. Koninklijke goedkeuring is ontvangen op de statuten van de vereeniging tot exploitatie van een gebouw voor Christelijk Socials be ginselen. VERKEERSSTAGNATIE. Gisterenmiddag to ongeveer vijf uur is het tramverkeer op den Pompen burgsingel circa 25 minuten vertraagd doordat een auto op do tramrails defect raakte.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 1