ONZE VROUWENRUBRIEK 1 VRIJDAG 2 DECEMBER 1927 ONZE KINDEREN EN HUN WENSCHEN. 3 MEISJESJURKEN VOOR DEN LEEFTIJD VAN 12 TOT 15 JAAR. WAT ZOU U ERVAN DENKEN.. WEES DEN BOOTEN KABOUTER V.OOR! EENIGE RECEPTEN IN VERBAND MET DE AANSTAANDE SINT NICOLAAS. ST. NICOLAAS- VERPAKKING. DECEMBER-GESCHENKEN. tvLbod"° «- i a ons poedersuiker PATRONEN NAAR MAAT F I Cr. I PiG.32 Fts-is; Overname uit deze rubriek zonder schriftelijke toestemming verboden. St. Nicolaas, dis trouwe, goede kinder vriend, nadert weer, In ieder kinderhart leeft weer de blijde verwachting van wat komen zal, en de ervaring heeft bij velen al de gedachte gebracht aan een verlanglijst in verband met St. Nicolaas. Als zoo'n verlanglijstje nu maar niet te groot wordt en als er nu maar geen boosheid of ontevredenheid gevoeld wordt, als de wenschen niet allemaal vervuld worden, och dan is het vrij on tchuldig. Mogen we alle uitgesproken of liever opgeschreven wenschen vervullen? Neen, stellig niet. Onze kinderen kunnen te kostbare wenschen hebben, ze kunnen ongezonde wenschen hebben en ze kun nen wenschen hebben, die moreel on geschikt voor hen zijn Welke wenschen te kostbaar zijn voor een bepaald gezin, hangt natuurlijk ge heel af van den graad van welstand. Wat ongezondheid betreft, heeft de lichamelijke toestand van elk kind op zich zelf mee 'e spreken. Een voetbal kan voor een fermen stevigen jongen een uitstekend geschenk zijn, maar is voor een teer en vatbaar ventje fataal. Een groote doos borstplaat zal een flink meisje, dat maat weet te houden met snoepen en dat gul is met trakteeren, veel plezier schenken, maar is een ge vaarlijk artikel in handen van een schrok kerig, inhalig kind, dat een slecht gebit heeft en telkens lijdt aan voedings stoornissen. Moreel ongeschikt zijn alle angst aanjagende boeken; alle oorlogsspeelgoed en voor de ouderen cigaretten. Over boeken is tegenwoordig iedereen het vrijwel eens. Detectiveverhalen voor de ouderen, spookverhalen voor de jongeren, worden door niemand meer goedgekeurd Maar hoe staat het met het oorlogs speelgoed? Zien we nog niet telkens en telkens weer soldaatjes, pistooltjes, ge weren, kanonnen en dergelijke in de speelgoedwinkels prijken? Denk u eens in, die goede Heilige en oorlogje spelen, dat zijn immers twee begrippen, die niet met elkaar te vereenigen zijn! Zijn we alweer zoover de ellende van den groo- ten oorlog vergeten? Begrijpen we dan niet, dat we onze kinderen, met zulk speelgoed, opvoeden tot den oorlog, in- plaats van voor wereldvrede in de toe komst. IJvert de Heilige Vader niet steeds voor vrede op aarde? En mogen wij dan onze kinderen dringen in de rich ting van oorlog. Neen, wij vervullen geen immoreele wenschen voor onze kinderen, al zijn de kinderen zich natuurlijk nog niet bewust van 't gevaar, dat er in schuilt. Nog onbegrijpelijker is het, hoe men er toe kan komen om oorlogsspeelgoed onder den kerstboom te leggen voor zijn kinderen. Het Kerstfeest, het feest van het Kindeke in de Kribbe, het feest van den Vredevorst en soldaten en geweren en sabels en pistolen? En dan het aloude „Vrede op Aarde" zingen? Dat mag niet en kan niet. En de cigaretten? Waarom zijn die mis plaatst voor onze jongens? Voor onze meisjes? Ja waarlijk, het staat er: voor onze meisjes. Want het zijn niet meer alleen de jongens; met angstige, onrust barende snelheid grijpt het rookgevaar om zich heen en tast ook de meisjes aan. Wordt niet beider gezondheid geschaad, zelfs bij een matig gebruik van cigaret ten? Wordt hun leervermogen niet zeer benadeeld door de rookgewoonte? Is de invloed van de nicotine niet veel ster ker waarneembaar bij de jeugdige roo- kers en rooksiers dan bij ouderen? Werkelijk, als ieder ouder wist^. hoe veel schade hij zijn kinderen doet, door hen in de gelegenheid te stellen om te rooken, geen enkele sigaret zou meer als cadeautje gegeven worden. Er blijft genoeg over, dat wèl gege ven mag worden. Er blijft genoeg over, dat gaarne ontvangen wordt. Het is zoo gemakkelijk, maar even op het laatste nippertje met het verlanglijstje inkoopeu te gaan doen. Maar geeft het niet veel meer voldoening, als we ons weken van te voren inspannen om de wenschen van onze huisgenooten als 't wgre uit hun ziel te lezen en te trachten ze zoo te vervullen, dat ze verrast en verrukt hun schatten bewonderen op Sint NJcolaas- avond? J. F. JACOBS-ARRIËNS. ....Als u uw armen eens een aardig Sinterklaas-pak zond inplaats van een Kerstgave niet alleen de kinderen, maar ook de groote menschen? Kerstmis is een prachtige dag daarvoor, maar een Kerstpakket draagt onmiskenbaar 't atempel van een.._ bedeeling. Weet u wel, dat u met Sinterklaas stille armen en arme kennissen kunt bereiken, die u met Kerstmis kwetsen zoudt? Met Sint Nicolaas zendt men vriendschaps geschenken, met Kerstmis geeft men aal moezen. Een Sint-Nicolaas-zending, zelfs wanneer die uit de nuttigste kleeding- stukken bestaat, verheft hen van proté- gé's tot vrienden! .Als u eens één pakje maakte zoo gezellig en hartelijk mogelijk, met een versje er in, een leuke zelf-verzon- nen surprise voor een eenzame ziel, die eigenlijk niets of niemand heeft? Een bejaarde onderwijzeres op kamers, een kostschoolmeisje zonder naaste fami lie.... allen zonder uitzonde-ing kennen we zoo iemand! .Als u diezelfde eenzame ziel of een ander, op Strooiavond bij u thuis vroeg desnoods ten koste van 't zoo hoog-geschatte „heelemaal-onder-ons- zijn" en ze één avond lang liet meege nieten van wat u levenslang bezit: eigen haard, met al 't goud van kinderlachen en huip^!: T'" -Tt-reTI!'Stieid? MACHTELD. Ja, laat u in s hemelsnaam met uoor 't „heerlijk avondje" overvallen, als u niet wilt, dat uw pleizier en.... dat van de anderen voor n goed deel bedorven wordt. De meeste menschen vormen _.k jaar na een Sinterklaasdag van zenuwachtig jakkeren en-op-'t-nippertje-klaarkomen 't vaste plan, een volgende maal betere voorzorgen te nemen. En iederen keer gaat 't toch weer nauwkeurig 't zelfde. De gekochte cadeautjes worden, na in "t geheim aan dezen of genen ingewijde vertoond te zijn, goed diep weggepropt, 't één hier, 't andere daar, in de diepte van kleerkasten, achter stapeltjes linnen goed enzoovoort. Touwtjes en papieren zijn gewoonlijk meteen bij 't bekijken weggeraakt. De middag van den vijfden December of hoogstens de avond daarvóór schijnt voor velen nog altijd de aangewezen tijd te zijn om rustig in te pakken en te gaan zitten „dichten". Ze verheugen zich in 't vooruitzicht, zich heerlijk op te slui ten, en alles eens echt netjes en gezellig in orde te maken. Wélke booze kabouter nu de speciale levenstaak heeft, deze pakjesavond-illu sies te verstoren, weef ik niet. Maar Iaat ik t maar ineens zeggen: denk niet, dat die knus-verbeide rustige uurtjes u zul len geworden! U krijgt ze niet. Nooit. Tenzij u den kabouter verschalkt, door te zorgen, dat u tegen den tijd dat hij begint te spoken, kant en klaar bent Zoodat bij er niets geen pret van heeft, wanneer hij u op den beslissenden mid dag 'n onverwacht bezoek op uw dak stuurt, t electrisch licht Iaat uitgaan, of iets dergelijks. U zult ook opmerken, dat wanneer u alles in orde hebt, zulke din gen niet voorkomen. Dat is de kabouter die zich overwonnen ve-klaart. Maar w neer u ook neg maar één „gedicht" te maken hebt, zal hij 't u belelten! Ziehier 'n paar wenken, die u goede diensten zullen kunnen bewijzen. Er gaat 'n groote su^rfestie van genoegelijkheid en 'n machtige aanmoediging uit van 'n ordelijke, overzichtelijke „geheime op slagplaats". In uw eigen kast kunt u toch zeker wel voor dien korten tijd één plank heelemaal ontruimen? Leg daarop links bij elkaar alle ca deautjes, naarmate- u ze opdoet, en alle handwerkjes, naarmate u ze afkrijgt. In l midden bluft een stukie open voor nieuwe aanwinsten, en rechts begint u een verzameling aan te lean-n van "on_ misbaar materiaal, waaronder veel meer artikelen vallen dan u zoo wel denker zoudt van die nief-zoo-vlak-voor-de- hand-liggende benoodigdheden, die we pas op 't laatste oogenblik smartelijk missen, en waarop we dan onder 't -la ken van noodkreten door 't heele hui; n woeste jacht maken vergeefs na tuurlijk, want anderen dan wij zijn al eerder op dezelfde gedachte gekomen. Vooreerst hamsteren we een parlii oude kranten, en verder alle witte en bonte pakpapieren, die we zonder al te shnksche middelen kunnen onteigenen. Voorts: touwen, véél touwen, een" lijm pot, een staaf-lak met stempel, een kan-' delaartje en kaars (met doosje lucifers!), i een potlood, pen en inkt, een mesje, een schaar, een vlakgom (om prijsjes uit te ylakken), zware pressc-papier (voor on willige dichtgeplakte geheimzinnigheden), een stape! kladjes voor dichtproeven en wat schrijfpapier (niet ons gewone!!) voor 't „net Daarmee zijn wc al een heel eind op dreef, 't Is ongeloofeliik gezel lig, dit alles geleidelijk heel stikum „in de wacht te slepen". Weliswaar valt de poëzie niet te onderschatten van de ijverzuchtig^ jacht op allerlei materiaal op den avond dat alle huisgenooten op eigen kamer aan 't „pakken" zijn en voortdurend hier of daar met veel drukte een sleutel wordt omgedraaid of een op gewonden stem schreeuwt om den lijmpot of nog een krant maar 't is toch erg genoegelijk, daaraan niet te hoeven deel nemen! Hebben we ingewikkelde, bewerkelijke surprises ie maken, dan brengen we gelei delijk alle daarvoor benoodigden rommel naar ons rechter-plankhoekje, zoodat we op den bewusten inpak-dag geen tijd verliezen met heen en weer loopen, en dadelijk aan den slag kunnen gaan. Dien middag kiezen we héél bijtijds, liefst 'n dag of wat van te voren. Als we tóch tijd moeten „maken", kunnen we dien evengoed of beter Woensdags uit trekken dan b.v. Vrijdags! En t „dichtenDaar beginnen we ook zoo vroeg mogelijk mee, zoo onder ons werk door, nu eens voor dat doosje reep en dan weer voor die wollen handschoenen want a's we er op 't laatste oogenblik voor „gaan zitten", lijkt t heel zeker naar niets! En 't is wan hopig om met dichtlakken te moeten wachten op een rijmwoord, wanneer je zit te springen van haast! t Is een kostelijk gezicht, wanneer, nog een paar dagen vóór Sinterklaas, alles en alles kant en klaar in 't gelid staat op onze geheime plank, en we den laatsten dag heelemaal vrij kunnen hou den om met 'n heerlijk rustig geweten te gaan winkelen, of nog 'n laatsten leuken inval, waarvoor we anders zeker geen tijd gehad zouden hebben, rustig uit té werken, of.... 'n anderen stakker die „Godsonmogelijk" klaar komt, uit den brand te helpen! Onze pakjes zullen dan ook nooit 't kenmerk dragen van „afgeraffeld" te zijn: gevlekte bijschriften, slordige papie ren.... Met echte hartelijkheid verzorg de détails dragen zooveel Bi; lol de stem ming van den avond! Als we hécl slim zijn, doen we nog dit: we zorgen voor één extra pakje," een practisch klein voorwerp, dat we des noods altijd zelf kunnen geb-uiken, of met Kerstmis 'n bestemming geven, ma ken er 'n aardig, neutraal rijmpje bij, 'lat op iedereen toepasselijk is, en pak ken alles netjes in. Krijgen we nu op otrooiavond soms een pakje van de een O. andere meer verwijderde kennis, van wie we dit niet verwacht hadden, en v. onr we zelf óók niels „aan gedaan beoben, zooals dat zoo vaak voorkomt, dan laten wc onmiddellijk dat reserve- pakje bezorgen. Niemand kan dan ver moeden, dat we dat al niet eerder van plan waren, of beweren, dat 't geschenkje op 't laatste oogenblik als redmiddel werd gekocht, 't Versje vooral verdrijft alle achterdocht! t Is maar een weet, nietwaar?.... 't is maar een weet! Model I. Jurkje van wollen stof, effen of geruit, kimono geknipt met aangezette mouwen. Van voren langs de sluiting loopt een belegstukje, kraagje, man chetjes, ceintuur en reepjes der zakken in een afstekende kleur. 2. Dit model is aardig te maken van mattingstof, het bestaat uit 2 voorpanden en een rugpand, de mouwen zijn ingezet. Het jurkje is in de zijde en aan den hals met knoopen en lussen en verder met eenige drukkertjes gesloten. Het zakje wordt tegen den binnenkant ge zet. Op den buitenkant van het zakje en aan den onderkant der mouw wer ken we een aardig motiefje van wol in verschillende kleuren. Verder is de jurk langs hals, mouwen en den geheelen voorkant met steekjes bewerkt. Het is wel een werk, al die steekjes, maar niet moeilijk te maken. Misschien, kunnen onze meisjes, die zoo 'n model letje krijgen, er zelf de steekjes op bor duren, het is een heel prettig werk, en het scheelt voor Moeder veel. Het jurkje staat allerliefst en kan zelfs in harde kleuren gedragen worden. 3. Jurkje van donker groen fluweel, kraagje en manchetjes van beige crêpe de chine. Dit modelletje heeft lange ingezette mouwen en een klokrokje. ANEMOON. MACHTELD. Borstplaat. A d.L. melk 200 gr. suiker Yi fleschje essence öf 2 theelepeltjes cacao óf een scheutje zeer sterk koffie-extract een weinigje bloem. Bereiding: Neem een geheel droge steenen tafel, öf grooten schotel óf plank en bestrooi deze zeer dun met wat bloem. Zorg daarbij, dat er geen kluitjes in het meel zijn en dat het meel nergens op een hoopje ligt. Strooi ook wat meel aan den binnenkant der vormen. Blijft dit niet hangen, 't geen bij nieuwe" ringen wel eens het geval is, houd ze dan even in den wasem van kokend water, en haal ze vervolgens door bloem. (De vorm mag niet echt nat geworden zijn!) Doe de suiker en de melk in een pan netje en laat dit roerende smelten. Laat deze massa zóó lang inkoken, tot een druppel, dien men in een kommetje met koud water laat vallen, onmiddellijk een balletje vormt. Neem de massa dan van het vuur, voeg de essence of het koffie- extract roerende toe en blijf roeren, tot de massa zóó dik geworden is, dat ze nog juist in de vormen gegoten kan wor den. Giet ze dan zeer snel in de vormen (boven eiken vorm de pan als het ware even omkeeren). Hoe sneller men giet, des te gladder wo-den de borstplaten en des te minder blijft er in de pan, om dat de massa, eenmaal die dikte be reikt hebbende, zeer snel hard wordt. Laat de vormen, vooral zonder er aan te komen, koud worden. Verschuif ze dan, voorzichtig draaiende, van de tafel 't bord of de plank er, zet ze op den kant óf leg ze omgekeerd om van onde ren te drogen. Maak eerst, als ze vol doende koud zijn, de vormen voorzichtig open (niet laten springen) en neem de borstplaat er uit. Indien men cacao gebruikt, moet deze dadelijk mee gekookt worden, 't Verdient aanbeveling om als eerste borstplaat cacao te nemen, omdat bet balletje daar van in koud water zoo goed te zien is. Als essence zijn aan te raden: Hebe- ol Necklar essence en daarvan: ananas, sinaasappel, frambozen- of citroenes sen cc. N.B. Kleine voorwerpen als zouile- peltjes e.d. kan men zeer goed in een borstplaat verbergen, zonder dat er iets aan te zien is. Marsepein. 200 gram poedersuiker 100 gram amandelen 1 theelepeltje oranjebloesemwater, des- gcwenscht wat verdund pocdercacao of fijne kaneel. Bereiding: Broei de amandelen, dat wil zeggen, zet ze op met koud of kokend water, breng ze aan de kook. Pel de amande len, maal ze vier maal. Voeg de gezeefde poedersuiker en het oranjebloesemwater toe. Kneed alles met de hand goed door een, tot een flink samenhangende massa. Indien men aardappeltjes maken wil, vorm er dan mooie, kleine balletjes van, volkomen glad, laat ze opdrogen, on rol ze vervolgens öf door poedercacao öf door fijne kaneel. Prik er gaatjes in, als „oogen van aardappeltjes. Indien men worstjes wil maken, rol dan de massa uit tot een rechten, langen cylinder, bind er even voor de uiteinden een klein rood lintje om, dat een weinig ingetrokken wordt, zooals een worst door den slager is afgebonden. Maak op die plaatsen een klein strikje. Buig het worstje een weinig r0nd en laat het op drogen. Indien men een beetje grooten worst neemt, ,ran deze heel goed als surprise gebruikt worden. Truffels. 7 Kwatta reepen 1 ons boter en 2 lepels melk öf ons boter en 2 lepels room poederchocolade. Bereiding: Smelt de reepen met de boter en de melk au bain Marie, dat is, Ln een pan met Kokend water. Voeg de gezeefde poedersuiker bij het mengsel en zorg, dat het een gladde massa wordt. Laat dit mengsel, onder af en toe roeren, af- koeien, tot de boter zich niet meer af scheidt. Zeer aan te bevelen is het, om voortdurend te roeren de kans van afscheicmg der boter is dan uitgesloten. Laat de massa dan goed koud worden. Maak er balletjes van, met grillige vor- men en gedeeltelijk platte kanten. Rol deze figuren door poederchocolade. Boter- of banketletter. (voor 2 groote letters.) Voor het deeg: 250 gr. bloem 250 gr. boter ongeveer VA d.L, water iets zout. Voor het vulsel: 250 gr. amandelen 250 gr. suiker 2 eieren geraspte schil van A citroen. Bereiding: Maak het vulsel eenige dagen van te voren, omdat het dan geuriger is. Bereiding van het vulsel: Broei, pel en maal de amandelen 2 of 3 maal, vermeng ze met de suiker, de heele eieren, de geraspte citroenschil, roer zóólang tot dé massa aan elkaar blijft hangen. Ze mag niet vochtig zijn. l oevoeging van een druppeltje water vergemakkelijkt het vermengen, doch de massa wordt gemakkelijk vochtig. Vorm biervan, als de massa gebruikt wordt, gelijke rodetjes met de hand, die met bloem bestrooid is. Bereiding van het deeg: Zeef de bloem, doe hiervan 2/3 in een kom met 1/3 van de boter en iets zout. (De boter moet goed hard zijn). Verdeel, met een mes, de boter in stukjes in de bloem ca voeg zóóveel koud water toe, jj tot boter en bloem, met een lepel luch tig vermengd, samen blijven hangen, (Hoe meer water aan 't deeg kan worden toe gevoegd, hoe luchtiger 't later worden zal; in den heeten oven gaat het water verdampen en maakt het deeg luchtiger. Zorg echter, dat het deeg niet te voch tig wordt, omdat dit het uitrollen zee- moeilijk maakt). Bestrooi een deegrol cn -plank of tafel met een weinig van dc rest der bloem; wentel den bal duchtig door die bloem en rol ze dan voorzichtig uit. In 't begin kan dit uitrollen heel weinig zijn. Vouw het deeg cp rol het opnieuw uit. Keer het deeg telkens om vastplakken te voorkomen. Zorg vooral, dat restjes deeg van plank, tafel en deeg- rol verwijderd worden en bestrooi deze voorwerpen telkens met bloem. Als het deeg het uiterlijk van een zeemleeren lap gekregen heeft, bedek dan den uit- gerolden iap op onregelmatige afstanden met kleine stukjes boter, van het over geschoten 2/3 deel. Vouw den lap deeg op, zóó, dat^ de boter elkaar niet raakt en laat het deeg rusten, dat is, toegedekt op een met bloem bestrooid bord onge veer 10 minuten op een koude plaats zetten. Anders wordt de boter te zacht, het ro-llen gaat moeilijker en het deeg wordt niet luchtig. Rol het deeg weer uit, vouw het op, leg de rest der boter in kluitjes er tusschen, tot deze verbruikt is en herhaal deze bewerkingen eenige malen. Laat het deeg rusten. Het maken der letters: Verdeel het deeg in 2 deelen (voor elke letter 1 deel). Rol deze stukken uit in reepen van pl.m. 18 c.M. breedte, die overal even dik moeten zijn. Leg hierop in het midden de rolletjes vulsel aan elkaar, vouw het deeg hier luchtig om heen, zóó, dat de randen elkaar bedek ken. Plak deze met water op elkaar. Sla de uiteinden, zonder vulsel, naar boven om en plak ze vast. Leg deze rechte massa op een met bloem bestrooid bak blik met den geplakten kant naar onderen en geef de letter den gewenschten vorm. Bestrijk den bovenkant met geklopt ei. Laat de letter in een heeten oven licht bruin worden in pl.m. 20 minuten. De eerst 10 minuten mag de oven niet ge opend worden. Neem ze van het bakblik als ze bekoeld zijn. grooter dan het deksel van de doos «j bordure hierop twee oogen met zwarif neusje en mondje met roode zijde. SpÉ nu, na het deksel aan de bovenzijde ml een weinig watten te hebben bedekt, bi satinet cp het deksel. FIG- T Onzeen lezeressen, die zich zoo aan stonds in den mild en, „goed-heiligh man" zullen metamorphoseeren, is een plan netje als 't hierbijgaande wellicht wel kom. De cadeautjes toch hebben een dub bele waarde, wanneer zij aardig worden verpakt en daarvoor kan de vaardige hand met de meest eenvoudige hulp middelen een leuk effect bereiken. Een eenvoudige bonbon-dor», zooals de Fa. Droste deze met flikken gevuld in den handel brengt, is b.v. zeer geschikt. Men knippe een stuk rose satinet 2 4 3 c.M. FIG XL FIG UX Vervolgens vervaardigt men het haaf Men neme hiervoor dikke, zwarte, gekj oranje of wit wol en bevestige dei) zooals fig. I aangëeft De zijkant van de doos wordt bekten met breed lint, dat men er omheen span) en bovenaan dichtnaait (fig. 2). Eq coquette strik (om het naadje te bedek ken), en een blosje op de wangen, vol tooien deze aardige surprise, (fig. IHj MARGUERITE. PRIJZEN DER PATRONEN: No. 1 0.95. No. 2 0.90 No. 3 0.90. Het Patronenkantoor, Postbus no f Haarlem. Ft GIT ptG-, TTT F'GSZL Eigengemaakte geschenken hebben on tegenzeggelijk een buitengewone char me. Tot de weinige eigengemaakte ca- deaux, welke men een man kan doen, be hoort de boordendoos, een nuttig en aardig voorwerp waarvan de vervaardi ging noch kostbaar, noch moeilijk is. Men handele als volgt: Van niet te dik carton knippe men een rechthoek ter groorte van 50 c.M. x 13 c.M Men legge deze op de keerzijde van een stuk cretonne. 55 c.M. x 18 c.M.) zóó dat de cretonne aan alle kanten eenige c.M. uitsteekt. Hetgeen uitsteekt wordt om het car ton gevouwen en met groote kruissteken vastgehecht (fig, I). Fig. II geeft aan hoe men de recht hoek aan de andere zijde moet beklee- den, Daar de overhandsche steekjes zichtbaar blijven, gebruike men hiervoor draad of zijde in een tint, welke goed bij de cretonne kleurt. Na de bekleede rechthoek tot een koker te hebben gebogen en dichtge naaid kan men de bodem maken (fig. III). Hiervoor knippe men van carton een cirkelvormig vlak (16 c.M. diameter) en overtrekke dit aan beide zijden op de zelfde manier als de rechthoek. Door middel van overh ndsche ste- Ter vervaardiging van 't deksel knipp men wederom een cirkel-vormig vla doch thans enkele m.rn. grooter dan h geen men voor den bodem gebruikt. Voor den rand knippe men een lange reep carton waarvan de lengte gelijk is aan den omtrek van den cirkel. Na het vlak en de reep beiden mot cretonne te hebben overtrokken worden (-.eze zooais fig. V aangeeft aan elkaar, sloten.Ën dS rand m6t 6en naadie «e- Men kan zich veel werk besparen dooi; üe doos van binnen met papier te be plakken. Men kan ook de doos geheel met papier beplakken, b.v. van buiten met aardig behangselpapier en van bin-? men met gekleurd kastpapier. Cretonne w,e er: Véé' en véél beter voldoen. v/ij raden dan ook onze lezeresssen, met voor een weinig meer werk terug te deinzen en althans van buiten de dool wet cretonne te beklecdcn. MARGUERITE, 'j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 16