DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN 50ste Jaargang Maandag 5 December 1927 No 15033 Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS ROND DE WET HOUDERSVACATURE LEKKEN APOSTOLAAT AANRIJDING HET ZILVEREN PRIESTERJUBILEUM VAN PATER H. W. RIJKEN O.P. RADIO-AVOND NIEUWE GRAMOFOONZAAK SIGAR.ENDIEFSTAL OI' HOL TECHNISCHE IIOOGESCHOOL 1TALIAANSCHE OPERA Faust RIJKS PÖSTSPA ARB A NK BURGERLIJKE STAND SCHEEPVAART UIT ROTTERDAM. R. K. PROPAG AND A-CENTRALE MUZIEK TE ROTTERDAM R. K. VEREENIGING VAN HANDELS REIZIGERS „ST. CHRISTOFFEL" DE ONTWIKKELINGSCURSUS IN ROTTERDAM-ZUID FjTjECTRIFICATIE VAN DEN S DOORWEG HAVENER IIG ZAKKENROLLERIJ BRAND Vt 4 -• Tengevolge van twist AGENDA.' BEURS VAN SCHIEDAM tfOQtwiju KUNST-AGENDA. TE ROTTERDAM W3 NIEUWE SCHIEDAMSDHE COURANT Bureau: KOEMARKT 4. SCHIEDAM. Teleiooo Intercommnnaa! no. 68085 Postbus no. 39 ABONNEMENTEN: pet 8 maanden 7 3.26 pet maand 71.10, per week 25 cent. Franco per post 7 3.75 per kwart. Afzonderlijke nummers 6 ct. Postcbèque en Girodienst 81440. ADVERTENTIëN 16 regels 71.56. Elke regel meer 30 ct. Reclames tussclien den tekst 60 cti per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 26 cl. elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden Kabouteradvert 6 reg. 70.60. 10 reg.70.75, 15 reg. 7 1.. Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering 500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; 75 bij verlies van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. De uitkeeringcn ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam De heer Boddeüs gaat onze gemeente ver laten; Vrijdag lieeft hij officieel ontslag ge nomen als raadslid en dientengevolge heelt hij ook zijn wethouderlijke functie neeige- legd. Er is derhalve een wethoudersvacature te vervullen. Neen, zegt de „Sch. Eet'we kunnen ice goed doen, alsof er geen vacature bestaat, c e blijvende wethouders kunnen het wel af. We weten niet, of onze collega zich over die meening bij het college van B. en ge oriënteerd heeft. Dit weten we wel, a ze zeker niet door alle leden ervan woic oe deeld. Ja, Wanneer we zoogenaamde bei oeps .wethouders hadden, die al hun tijd m dienst stelden van de gemeentelijke belangen, dan zouden we met een drietal wethouders wel kunnen volstaan, maar wie het beioepswe houderschap geen ideaal viiidt, wie meen 'dat er veel voor val te zeggen, dat wethouders ook in het volle maatschappelijk leven b ïj- ven staan, zal moeten erkennen, dat voor een gemeente als Schiedam vier wetliou eis niet een teveel is. Overigens bedenke de „Sch. Cit.. we, ca het zeer de vraag is, of het drietal dat met den heer Boddeüs gezamenlijk in September het vertrouwen had van den Raad, datzelfde vertrouwen ook als driemanschap zou genie ten. Wij voor oiis zijen er wel zeker van, dat zulks niet het geval is. Wil men drie wet houders, laten we het voor een oogenblik aanvaarden, dan zou het heele college dienen af te treden, en we zijn ev eveneens zeker van, dat dan niet alle drie zouden worden her kozen. Jfet artikel in de „Sell. Crt." presumeert op de benoeming tot wethouder van een be paald persoon en het meent, dat die be noeming niet bevordelijk zal zijn. aan de samenwerking in het college. We zullen dat hebben af te wachten, Maar wanneer dat onverhoopte geval zich voordoet we moe ten het zien, eer we het gelooven dan heb ben de jongste debatten in den raad ons een aanwijzing gegeven, wie voor die onge- wenschte verhouding in het college de ver antwoordelijkheid zou dragen. Wat eigenaardig is, dat onze collega het thans plotseling zoo noodig windt, uiting te geven aan de gedachte, dat men van een wethouder de wetenschap dient te bezitten, »dat hij zijn sporen op zakelijk gebied ver diend heeft", terwijl hij in September die Wijsheid, voor een der zittende leden nu juist niet zoo bijzonder aangenaam, wijselijk voor Zich hield, zich integendeel onvoorwaardelijk uitsprak voor handhaving van het toen zit tend college! Lijkt het er niet heel, heel veel op, dat het onze collega enkel en uitsluitend er om te doen is, een bepaald persoon uit het college te weren? We weten niet, hoe men links er over 'denkt, maar we vermoeden toch, dat ook daar de overgroote meerderheid van meening zal zijn, dat de samenstelling, van den raad voor vruchtbaren arbeid volstrekt noodzake lijk maakt, dat minstens twee recht.sche wet houders medewerken aan de voorbereiding v»n de voorstellen, die aan den raad worden ■voorgelegd. Het komt ons voor, dat de „Sch. Crt." de Waarde van dien vruchtbaren arbeid als een gcnieentebelang van de allereerste orde wel Wat al te gemakkelijk over het hoofd heeft gezien Woensdagavond a.s. te half 9 zal in een 'ei bovenzalen van dèn R. K. Volksbond aan gevangen worden met den cursus voor Leeken- apostolaat. Zaterdagmiddag wend de 43-jarige C. de R., ifi0'lende te Rotterdam, terwijl hij met zijn ets 0lp cle Nieuwe Haven reed, aangereden o°v den wielrijder J. 't H., wonende Huis- puuisetiraat. Beiden kwamen te vallen. De J^ste liiep e enige ontvellingen op aan de jwnden, terwijl zijn broek werd gescheurd. Vin kloofde een schadevergoeding van een TOtttdaailder te zullen betalen. Gisteren heeft de weleerw. pater H. WC Rijken O.P., kapelaan van de parochie van O. Ij. Vrouw van den Allerheiligste Rozenkrans, zijn 25-jarig priesterfeest gevierd. Waar de jubilaris van deze 25 jaren er ruim 13 te Schiedam heeft doorgebracht, is het niet te verwonderen, dat in alle kringen der stad groote belangstelling heerschte voor dit zil veren jubilé. De geloovigen toonden hun medeleven met den ijverigen priester, door in grooten getale aanwezig te zijn bij de plechtige Hoogmis, die te lialf elf door den jubilaris werd opgedragen. Het kerkgebouw was tot in alle hoeken gevuld. De pastoor der parochie, oreerw, heer J. D. Jansen O.P., fungeerde als presbyter- assistens, terwijl de paters L. M. M. Nanta en J. van Campen assisteerden, resp. als diaken en sub-diaken. Het zangkoor „In lionorem Dei", onder lei ding van den heer A. M. den Draak, bracht, op zeer verdienstelijke wijze de mis „Jeanne d'Arc" van Hub. Citypers ten gehoore. Voor de H. Mis werd het „Veni Creator" van Joh. Beltjens uitgevoerd, terwijl de „Feestcantate" van J. P. J. Wierts een waardig slot was van de eerste kerkelijke feestelijkheid. In de pastorie werd van 1 uur af een druk bezochte receptie gehouden. Tal van parochi anen, vrienden en familieleden kwamen in onafgebroken rij hun gelukwenschen over- biengen. Wij merkten o.a, op: de hoogeerw. heer deken A. J. C. -Schraag, pastoor N. V. F. Ligthart O.P., de kapelaans Gooseens eu Vol- iaerts mede namens pastoor J. B. W. M. Mül- ler, verschillende confraters uit de drie pa rochies der paters Dominicanen te Rotterdam, henevens een aantal heeren geestelijken uit de andere parochies der stad. Verder waren er nog: afgevaardigden van de zeven bondén, waarvan pater Rijken het geestelijk adviseurschap bekleedt, te weten: bakkersgezellen, houtbewerkers, kuipers en kistenmakers, bouwvakarbeiders, bouwvak- patroons, scbilderspatroons en melkslijters. De eerste vier boden gezamenlijk een keurig bre vier aan. Door de vrouwencongregatie werd als ge schenk aangeboden, een fraai kasuifel, met een medaillon vau de II. Familie. Dit kasuifel Is vervaardigd in de ateliers van de firma v. d. Vliet te Amsterdam. Ook van de jeugd ontving pater Rijken een aardige hulde. Een dertigtal schoolkinderen, onder leiding van drie zusters Dominicanessen en twee dames onderwijzeressen kwamen in versvorm hun geluk- en keilwenschen over brengen. Van hen ontving de jubilaris een prachtige fruitmand. In den loop van den dag mocht pater Rijken van vele bezoekers nog meer stoffelijke be- wijzen van waardeering ontvangen. Als besluit van den dag, werd des avonds door den jubilaris een plechtig danklof ge celebreerd, met assistentie van de eerw. paters L. Nauta en J. van Campen. Mede waren o.a. aanwezig: rector P. Cremer O.P. en pater E. L. Rijken, een broer van den feesteling. In een toespraak tot de parochianen bracht pater Rijken allereerst dank aan God, vervol gens aan den pastoor en aan de eerw. paters, benevens aan de geloovigen. Spr. wees op de hooge plichten van den priester die hij voor God en voor de menschheid heeft te ver vullen, terwijl hij overtuigd is uit zichzelf niets te zijn. Hij heeft alles door Gods uitverkiezing. Spr. legt er den nadruk op hoe de meusch moet luisteren naar den priester. „Die u hoort, hoort Mij, wie u versmaadt, versmaadt Mij". De priester ziet soms weinig vruchten van zijn arbeideen heerlijke troost is het, wanneer hij mag ondervinden, dat zijn woord rijke vruchten voortbrengt. De priester is gesteld over het wezenlijke lichaam van Christus, het II. Sacrament in de II. Mis, en over het mystieke lichaam van Christus, de geloovigen. Alle eer, eerbied, hulde en glorie, die zij brengen aan den priester, brengen zij aan Christus, den hoogepriester. Na deze toespraak werd de maandelijkscbe processie van den allerheiligsten Rozenkrans gehouden. Vermelden wij nog, dat het zangkoor ook deze plechtigheid op treffende manier op luisterde. Op Dinsdag 13 Dec. 's avonds, ten 8 uur zal in de groote zaal van den R- K- Volksbond de Radio-avond plaats hebben van het R. K. W. V.; spreker de heer Jan Smit; declamatrice mevr. Ellen Russe. Alle leden van - den Ned. 11. K. Volksbond worden met hun huisge- nooten dien avond verwacht. De toegang is vrij. Aan de Groote Markt 7 b alhier is een nieuwe gramofoonzaak gevestigd. De firmant beeft zich het agentscih&p verzekerd van de meest bekende merken op het gebied van de mechanische muziek, zoodiat dengené, die zich op dit gebied wil oriënfeeen, bf zioh op dit terrein een of ander artikel wil aanschaffen, een bezoek aan deze nieuwe zaak volop kan worden aangeboden. Zaterdag zijn van een wagen van de firma van Gelid en Loos een tweetal pakken, in houdende 2000 sigaren ontvreemd. De dief stal vond plaats tijdens het vervoer van de S. S. naar een sigarenwinkelier aan de Hoofdstraat. De politie stelt een onderzoek in. Zaterdagmiddag te omstreeks1 uur sloeg op den Vtaardlngerdijk een, tweetal paarden, gespannen voor een vierwieligen wagen, be- situurd door M Lensveld, wonende te Vlaar- dingen, op hol én rende in de richting van den tol. Een agent va.n politóe, die het hol lend span zag aankomen en geen koeleder op den bok zag, sloot de hoornen waardoor de paarden tot staan bracht. De koetsier verklaarde, 1 ai:den op hol waren geslagen, toen k's - 1 fee- stapt om de leidsels in orde te dieren waaien geschrokken voor e-.:i vwr»; gaanden auto. Geslaagd voor het ingenienrsexamen Voor werktuigkundig ingénieur de heer K. J. J. Dominicus, alhier. 't Is een modelopvoering geweest Zaterdag avond in den Rotterdamseken Schouwburg. De wegblijvers er waren er meer dan wij ge wend zijn, wanneer het keurgezelschap van mevr. de Hondt op de planken treedt heb ben een voorstelling van Gounods meester werk gemist, zooals we er in Tang geen heb ben gehoord. Tot zelfs de kleinere rallen van Siebel, Martha, Valentino en Wagner vonden een verklanking van allereerste orde. Signorina Bartola als Siebel bracht daarbij een figuur mee, die haar voor deze travesti-rol als ge knipt maakt. Bellussi als Faust, Issetzky als Mephisto- pbeles, signorina Seuderi als Margherita, 't was werkelijk een bezetting als moeilijk een betere zal zijn bijeen te zoeken. Voeg daarbij dat koren en orkest een goeden avond hadden de koren bij de Italiaansche genieten een uitstekende verzorging en dat het ballet onder leiding van de dames Gerie Folmer en Claire de Jongh alleszins ge- nietelijlc was, dan hoeft het niet te verwon deren, dat het publiek zich opgetogen toonde. Aan het postkantoor te Gorinchem is de daar onder ressorteerencTe hulppost,kantoren werd gedurende de maan November 1927 ingelegd 21.443.68. Terugbetaald 30.2G1.05. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boek je draagt het nummer 20727. Aangiften van 1 en 2 December. GEBOREN: Maartje d. v. W. Treurniet en C. M. van der Most, Kinderbuurt. Hendrika d. v. C. van Noortwijk en J, Tim mermans, Louise de Colignystraat. Te Schiedam, 3 Dec. aangekomen: motor- schoener Oscar, kapt. L. Boerma, ledig van Dusseldorf om hier flesschen te laden voor Londen; s.s. Hardenberg, van Vlissingen, om te dokken in de Wiltonhaven; s.s. Mita, van Gothenburg om te dokken in de Wilhelmina- haven. Te Schiedam 4 Dec. aangekomen: s.s. Katu- na, van Antwerpen niet stukgoederen, in de Wilkelminahaven. Van Schiedam 3 Dec. vertrokken: Eng. s.s. Sulaco, naar Jamaica; Eng. s.s. Philoctetes, met stukgoederen naar Hamburg; Griekscli s.s. Dafne, ledig naar Cardiff; B.s. Georgio, ledig naar Key West. Een eigen orgaan De R. K. Propaganda-Cenfcrale te Rotter dam ia met een eigen orgaan voor den dag gekomen teneinde den tead met de propa gandisten nauwer toe te halen en de Katho lieke actie in onze stad een hechtere basis te geven. Als redacteur van het orgaan, dat „De Centraalpost" is genaamd, treedt op mr. Alf. Pott, de voorzitter der Propaganda-Cen- traïe. In het voorwoord wordt het orgaan aangekondigd als een werk, niet als een lees blad. Het eerste nummer wordt in beslag ge nomen door uiteenzettingen o.a. van den gees telijk adviseur, Rector togels S.J. over het leeken-apostolaat, terwijl de bekende „Nebu- dos" met een hekeldicht op de politieke ge beurtenissen van den dag de eerste afleve ring besluit. Moge de Katholieke actie er wel bij varen! Het programma van bet concert op Maandag 12 December a.s. in de Groote Doelezaal, bevat de volgende nummersPsyché van César Franck; Derde Symphonie van W. Pijper en 3 stukken uit Dammation de Faust van Berlioz, terwijl Miscba Elman het vioolconcert van Tschaikowsky zal spelen. Gisteren vierde de Ned. R K. Vereeniging van Handelsreiziger „St. Christoffel", afdee- lring Rotterdam, haar jaarfeest. Des middags waren de kinderen der leden in grooten getale aanwezig in een der zalen van Mar- tinot aan den Nieuwen Binnenweg. Zooals gewoonlijk had de vereeniging ook dit jaar weer een 25-tal weeskinderen ge ïnviteerd, die .te zamen met de anderen van den zeer geslaagden jeugd-middag hebben genoten. Sinterklaas in hoogst eigen persoon, be geleid door zijn getrouwen, zwarten vazal, kwam een bezoek brengen, deelde mooie geschenken vergezeld van wijze lessen uit. Aardige voor drachten, goocheltoeren en poppenkastvertoo- ningen hielden er de stemming bij bet jeug dige publiek goed in. Beladen met geschen ken van den meest verscheiden vorm, keerden zij huiswaarts. Des avonds was het feest voor de leden met hun dames. Het gezellige zaaltje van „Louis Seize" was boordevol. De heeren C, W. Wuyster en H. Remkes zorgden voor aardige voordrachten en liedjes, die door het publiek zeer ge apprecieerd werden. Ook bij de „grooten" kwam de heilige man uit Spanje op bezoek, hetgeen natuurlijk groote vroolijkheid veroorzaakte. Na afloop "der voordrachten bleven de leden van St. Christoffel nog lang in gezellig sa menzijn bijeen. De serie ontwikkelingeavonden, welke in de eerste maanden van het nieuwe jaar zullen worden gehouden beloven een succes te wor den. Aar, belangstelling daarvoor zal het niet ontbreken. Het com ié alt den R. K. Volks bond en 1 opagaud -dnbe heelt gi. tereD ter bereiking van mee» definitieve r.aat; cgele,. nog eens vergaderd. .Vlor avonden staan af vast, uaaiup ovci g' s estlge, sociale cci politieke vraagstukken zal worden gesproken door niet mindere dan de heeren prof. Veraart, Henri Hermans, Kasteel en Bee- rends, terwijl voor nog meer avonden met andere personen met klinkenden naam wordt onderhandeld. Met den kaartenverkoop voor deze belangrijke alleszins te appreeleeren avonden zal binnenkort een aanvang wórden gemaakt. De kosten daarvan zullen bedragen 50 ct. per kaart van de geheele serie avon den echter 35 ct. voor leden van den R. K. Volksbond eu de verschillende propaganda- clubs. Er zullen ook een beperkt aantal dag kaarten a 10 ct. beschikbaar worden gesteld. Uit de reeds bestaande belangstelling voor de komende bijeenkomsten, welke door muziek en lichtbeelden worden opgeluisterd, valt even wel op te maken, dat èn om de mooie avon den èn om den lagen toegangsprijs de verkoop van seriekaarten zoodanig zal zijn, dat de verkoop van dagkaarten vrijwel overbodig zal wezen. De Spoorweghavenbrug aan de Stieltjes- straat, beter bekend onder den naam van „koffiemolen", geniet als schakel in het druk ke verkeer tusschen Rechter- en Linker-Maas- oever een ongunstige reputatie. Want niet al leen ls deze havenovergang zeer dikwijls ge opend doch daarenboven gaat het open- en dichtdraaien van deze brug door de ouder- wetsche bewegingsinrichting zeer langzaam. In deze onaangename en lastige situatie gaat nu binnen enkele maanden een gunstige veradering komen, daar de huidige „ellebo- genstoomtractie" zal worden vervangen door een electrische installatie. De werkzaamheden voor de nieuwe inrich ting zijn al aangevangen. Zij zijn echter vrij lastig', daar de meeste arbeid onder de brug moet gebeuren, welke daarnaast voor het lia- venverkeer geregeld geopend moet kunnen worden. Naar buiten zal de Spoorweghavenbrug weinig of geen verandering ondergaan. De voornaamste wijziging vormc-n wel de uit bouwt jes, welke aan weerskanten van de brug in bet midden worden aangebracht. In de Hema-winkel op de Korte Hoogstraat hebben zakkenrollers Zaterdag kans gezien twee juffrouwen van hun portemonnaies te be- rooven. Aan mej. J. v. R. uit de St. Andriesstraat werd op deze wijze negen gulden, en aan mej. C. K. uit de Slotboomstraat zes gulden ontrold. ".li;"'* Gisterenavond is tengevolge van een hui. selijken twist ten huize van H. de J. in een hofje aan den Goudscheweg een brandende kachel omgevallen. Dientengevolge raakte een bedstee in brand. Gasten van spuit 12 hebben het vuur met twee slangen gebluscht onder lei ding van spuitmeester A. v. d. Dussen en brand meester N, v. d. Burg. Mede ter plaatse kwamen de spuiten 9- S en 15, welke echter geen dienft behoefden t.e doen. .AiiacU.St. 'b Maandags, repetitie Muziekgezelschap St Ambrosius, 8 uur. R.IC Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Dam. club I. D. O., Patronaatsgebouw Lange Ha* ren: aanvang 8 uur. léderen Woensdagavond van 8 uur af club. avond R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K. Kring. lederen Woensdagavond van 7 uur tot hall negen zitting bestuur Spaarfonds R. IC S. V, Excelsior; Gebouw R. K. Kring. Eiken Woensdagavond R. IC. Burgerjonge- lingenvereenlglng „Katk. Streven", Gebouw; Katb. Kring, Aanvang half zeven. Dinsdags: repetitie R.K. Mannenzangvereenfi ging St, Caecilea. half 9, R. K. VolksbondJ bestuursvergadering R. K. Metaalbewerker* bond „St Eloy", Gebouw R. K. Volksbond. Donderdag 8 December 1 R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Win kelbedienden, St. Franciscus van Assisië. Be stuursvergadering. Gebouw Kath. Kring. Aan vang half negen. Dingdag 13 December .'Tl Radio-avond voor leden R. K. Volksbond met huisgenooten. Spreker de heer J. Smit, decla matrice mevr. Ellen Russe. Toegang vrij. Ge bouw R. K. Volksbond; aanvang 8 uur. Donderdag 15 December Derde ontwikkelingsavond van het plaatse lijk comité der K. S. A. Lezing met lichtbeel den door een pater der priesters van het H. Hart. Onderwerp: Finland en de Flnsehe Missie. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang S uur. SCHIEDAM, 5 December. Officieels notee ring van de Commissie uit de Kamer van Koophandel, Moutwijn 46 pet. 16. •uzi3i .1 Namens de commissie voor de noteering ;W| H. J. JANSEN. ,j Spiritus Ti SCHIEDAM, 5 December. Men noteert voor melasse spiritus 100 pet. ƒ32.per H.L. Ruwe graansplritus 60 pet 717.— Per H.I* Spoeling fj; Noteering van de Coöp. Vereen. „Schied,! Spoelingvereeniging". 5 Dec.: Groote Schouwburg, L'Anconitaine (Vieux Colombier), 8 uur. 6 Dec.: Groote Schouwburg, 11 Trovatore (Ital. Opera), S uur (voor volwassenen). 7 Dec.: Groote Schouwburg, Leoutientja (Rott. Hofsf.tooneel), 8.15 Uur. D a g e 1 ij k s Tivoli-Schouwburg, Dat ls 't toppunt (Bouwmeester-revue), 8 uur (vooi; volwassenen). Circus Schouwburg, Onze Wies (Spree-gezelschap), 8 uur (voor vol wassenen). Casino, Flip-Flap (Gezelschap Nap de la Mar), 8 uur (voor volwassenen). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag S Dec. in: Royal, Luxor (voor volwassenen). SONORA-ONTVANGTOFjSTEL. In haar speciale-radio-gehoorzaal demon streert de firma Couzy te Rotterdam voor ons een nieuw toestel „Sonora" genaamd, hetwelk door de Goudsche firma Tukker wórdt vervaar digd en door de fa. Couzy in den handel wordt gebracht. Het toestel ls uitsluitend ingericht voor antenne,ontvangst, daar de vervaardiger allleen dan de hooge kwaliteit van weergave kon berei ken, die nu verkregen is. De bouw berust op het solodyne-principe met afgeschermde spoelen. Met den Bycone-luidspreker van de Western Electric een op zich zelf eerste kwaliteit weergever wordt een prachtig resultaat be reikt en zoowel bij de zachtste partijen als bij weergave van vol orkest is geen geluidsvervor ming merkbaar. Ook de klank-kleur der ver schillende instrumenten komt op opvallender wijze over, zoodat men bij orkestwerken do ver schillende instrumenten evengoed herkennen, kon als bij een uitvoering „in natura". Het toestel wordt ook vervaardigd passende bij den grooten luidspreker der Western Elec tric en dan kan een onvervormd geluid ver kregen worden, voldoende om een flinke zaal te vullen. De gehoorzaal der fa. Couzy is gevestigd aan het eind van de Henégouwerlaan, waar de tramstoringen althans op de lange golf i niet doordringen,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 1