MAANDAG 5 DHCEM3ER 1927 TWEEDE BLAD PAGINA 2 QUICK—HEItMES-D.V.S. 2—4 FORTUNA—D.n.C. 4—5 8. V. V—NEPTUNUS 3—1 AFDEELING lil. HERACLES SLAAT VITESSE. AFDEELING IV DE UITSLAGEN. AFDEELING V. DE UITSLAGEN. Naar het kleedlokaal verwezen De revanche Nogal meegevallen op rechte te spelen, maar zij rekenden daarbij iliet op v. Dijke, die in uitstekende conditie was. Feijenoord kon echter niet verhinderen, dat de rust met 1—0 inging in het voordeel van de bezoekers. Na rust ging het wat beter en was het spoedig gelijk, doch het winnende goaltje kwam eerst in de laatste vijf minuten. Feijenoord trapt af, neemt den bal mee naar voren en zit direct voor Kuiper, doch van 't Kaar kan nog juist den bal tot hoekschop trap. pen, welke geen verdere resultaten oplevert. Een volgende aanval besluit Pijl met een goed schot juist in de handen van Kuiper, die kan wegwerken. De bezoekers nemen dan bet initiatief en on dernemen ook eenige goede aanvallen, maar ver der dan een resultaatloozen hoekschop brengen 2ij bet niet. Dan is bet woord weer aan de gastheeren, die zeer gevaarlijk voor het Z.F.C.- doel opereeren en Kuiper krijgt enkele lastige schoten van Koonings en Bsreudreeht te ver werken, wat naar bekooren geschiedt. Het spel golft dan een tijd snel van doel tot doel, zonder dat een der partijen in de meerderheid is en beide verdedigingen zijn den aanval meester. Feijenoord krijgt, een vrije schop te nemen vanaf den rand van het strafschopgebied, welke Dijke enorm hard inschiet, doch de hal wordt ge stuit en vliegt corner. Een zeer goed schot van Steens weet Dekker schitterend te redden, terwijl v. Dijke, die een meesterlijke partij speelt, telkens op solide wijze het terrein zuivert. Als de thuisclub wederom een gevaarlijke aanval opzet, zet Verbeek goed voor doel, waar Koonings hard inschiet, buiten bereik van Kui per, maar Rep schiet toe en kopt schitterend de bal uit den doelmond. Wanneer er veertig minuten is gespeeld, moet Feijenoord zwichten als Breeuwen, die vrij staat den bal krijgt toegespeeld en buiten bereik van Dekker in het net plaatst (10). Het spel krijgt dan een ©enigszins ruw karakter, waar scheidsrechter Hazeu machteloos tegenover staat. Bij een aan val van de thuisclub gaat den Boer van Z.F.C. bij het afhouden iets te ver, waarom de scheids rechter hem het veld uitstuurt, een straf, die wel wat zwaar was. Direct daarop is het rus ten. In de tweede helft Z.F.C. moet met 10 man «pelen gaat Hoogmoed in de halflinie en spelen de Zaandammers met vier voorwaartsen. Feijenoord is direct in den aanval, doch kan tegen de robust spelende Zaandammers niet op. Een vrije schop dicht hij doel brengt al evenmin het zoo hegeerde goaltje. De aanvallen zijn echter niet van de lucht en succes kan niet uitblijven. Wanneer Barendrecht doorgeeft aan Pijl, schiet deze hoewel in lastige positie, juist onder de lat in da touwen (11). Er is dan acht minuten gespeeld. V. Meliek uit Z.F.C. moet clan voor een on geval het veld verlaten, doch keeTt spoedig terug. De Rotterdammers blijven in den aan val en maken het den Zaandammers danig las tig, die echter met den moed der wanhoop ver dedigen en zelfs daarbij nog kans zien enkele goed aanvallen te ondernemen. Bij een dezer aanvallen geeft de scheidsrechter tegen v. Dijke een vrije schop, welke door Breeuwen genomen keihard wordt ingeschoten, doch Dekker staat op de goede plaats en kan wegweTken. Een volgend oogenblik voorkomt Dekker een zeker doelpunt door tijdig uitloopen. Vijf minuten voor het einde bij een algemeenen aanval van Feijenoord schiet Pijl hard in, Kuiper kan de bal nog aanraken, doch niet voldoende, Koo nings komt aanstormen en deze verdwijnt met den bal in het net (21). Hij komt hierbij ech ter zoodanig met zijn hoofd tegen de achter plank dat hij het veld moet verlaten en wordt vervangen door Hoogsteden. De laatste minu ten zijn geheel voor de gastheeren, die alles In het werk stellen om de score op te voeren, doch door het star verdedigen der bezoekers mag hun dit niet gelukken en komt het einde slechts met een goal verschil. Het was een slechte wedstrijd, dia ook slecht werd geleid. SpartaanH.F.C. 11. De Haarlemmers waren aanvankelijk met 10 man; Slgmond ontbrak, maar van Beekum was van de partij. Bij de Spartaan had van Geyzel de plaats van de Groot ingenomen, 'tls een partijtje gewonden, waarvan niet veel te genieten viel. De eerste helft bleef zonder doelpunten en leverde behoudens enkele zeer gevaarlijke scho ten en kopballen van v. Beekum niets bijzonders op. In de tweede helft wist de Spartaan zich al spoedig van de leiding te verzekeren door Schoonhoven, die op enkele meters afstand een hard schot langs v. d. Meulen joeg. Toen kwa men de Haarlemmers beter los. Miezerus ging buitenspelen en dit bracht al aanstonds een ver betering in de voorzetten. Reeder en Reydon echter verknoeiden nog veel en v. Beekum werd te sterk bewaakt dan dat hü met succes kon optreden. Toch wist deze speler eenige gevaar lijke schoten te lossen, waarvan er een ternau wernood door Oerlemans kon worden bedwongen. Toen hij door Grobben te onzacht werd afgehou den, keurde scheidsrechter Snapper een vrijen schop toe, welke door Miezerus werd genomen. In eerste instantie wist de achterhoede er wel raad mee, maar zü kon den bal niet ver genoeg wegkrijgen en v. Beekum zorgdo voor den gelijk maker. Het bleef nu spannend. Vooral Jongeneel in de achterhoede gaf door zijn geestdriftig spel de voorhoede goede kansen. Een heel mooie werd door v. Beekum jammerlijk gemist. Aan de over zijde stonden v. Haeren en v. d. Meulen op hun post en het eind was dan ook, dat beiden met gedeelde punten naar do kleedkamers konden trekken. H. V. VA. D. O. 3—3. Beide ploegen zijn compleet. De eerste aan vallen zijn voor de thuisclub; M. Jansen ver knoeit vlak achtereen een tweetal kansen door talmen en slecht schieten. Bij een snellen aan val van A. D. O. glipt Tap om Neuerburg heen, hij bewerkt het leder met de hand zoodat scheidsrechter v. d. Lee het daarop gevolgde doelpunt annuleert. Een schot van Pasteur stopt Quax vallende. Breitner, die hij A. D.O. op de rechtsbinnen plaats speelt, lost een hard schot dat de Granada stopt. Van der Meer loopt hem den bal uit handen doch de Marang-slaagt er in het gevaar te keeren. "Weer een gevaar lijk oogenblik voor het H. V. V.-doel waarbij van Sold Jr. een hard schot lost dat Marang uitstekend keert. Met een magnifiek schot geeft Jansen hierna uit voorzet van Snouck Hurgronje H. V. V. de leiding (10). Breitner en v. d. Meer, die den rechtervleugel van A. D. O. vormen doen vaak verdienstelijk werk doch Tap staat bijna voortdurend buitenspel en schiet slecht. De meeste buitenspel-gevallen ontgaan v. d. Lee en als Tap weer duidelijk in verboden positie staat, weet de A. D. O.-er te scoren (1l). Aldus breekt de rust aan. Een snellen ren van Snouck Hurgronje besluit deze met een goeden voorzet waarbij Jansen hard tegen de deklat .schiet. Weer is het Jansen die Quax aan den gang zet. De doelman begaat daarbij een blunder doordat hij, geheel vrij staande, den bal Iaat vallen, de toeloopenda Pasteur trapt het leder in het leege doel (21). Hembergen bezorgt met een schot van de zijlijn af de bezoekende vereeniging den gelijkmaker (22) en even later de leiding (2—3). Voordat het einde komt scoort Jansen op verdienste lijke wijze uit een vrijen trap (33). 't GooiBlauw Wit 01. Blauw-Wit verschijnt met een invaller voor Ferwerda, voor wie v. d. Voorn meespeelt, 't Gooi is volledig. De Amsterdammers nemen van het begin af het initiatief. Het spel is nog geen vijf minuten oud, of reeds moet er voor Lietzen wegens het knietje een remplacant in vallen. Van Asselt komt voor hem in de plaats. Als er een kwartier gespeeld is, maakt Smit voor de Amsterdammers het eerste doelpunt (01). Blauw-Wit blijft daarna tot aan de rust het beste van het spel behouden. Gescoord wordt er echter niet meer. Rust breekt dan aan met 01. Na de pauze zijn de bordjes verhangen. De Gooiers vallen goed combineerend en on stuimig aan. Evenwel heeft Blauw-Wit zijn verdediging versterkt en is er voor Wentink en zijn mannen geen doorkomen aan. Aanval op aanval wordt ondernomen, doch zonder resul taat. Eenige malen zelfs komen de staanders en lat doelman Schindeler te hulp. De Amster dammers doen nog eenige gevaarlijke uitval len, zonder dat er in den stand verandering meer komt. Even voor het einde heeft de Blauw- Witspeler Homhörg nog het ongeluk, zonder in aanraking met een speler te komen, bij een val zijn rechterarm te breken, waarschijnlijk dooi de gladheid van het veld. In een zeer spannenden en vluggen wed strijd hebben de Schiedammers een welver diende zege bevochten op een hunner groot ste concurrenten. Wanneer begonnen wordt blijken beide teams volledig. Quick trapt af en gaat op 't Hermes-D. V. S. doel af, waar J. Engering den bal retourneert, 't Spel is eenigszins ner veus van beide zijden. Razend snel gaat 'l en nu eens verkeert 't Quick deel, dan weer 't Sehiedamsche doel in gevaar. Bronneman speelt een buitengewoon tactische partij voet bal en geeft Gaumare volop gelegenheid z'n gevaarvolle voorzetten te geven, waarvan deze dankbaar profiteert. Goed spel tusschen beide laatstgenoemden levert Bronneman een kleine kans op. Handig zwenkt deze om Meijer been en hard suist de bal in den bovenhoek. Niet ontmoedigd speelt Quick verder en Smoor moet z'n talenten toonen, 't geen hem goed afgaat. Wanneer Meijer met een harden trap z n terrein zuiveren wil, geeft hij een schui ver die bij Scheffers belandt. Deze speler be denkt zich geen oogenblik, maar geeft van verren afstand een geweldigen knal die In 't 'Quick-doel vliegt (20). Dat is Quick te bar en enthousiast vallen ze aan. In betrekkelijk korten tijd maken de Hagenaars onder uit bundig gejuich van hun supporters gelijk. De le goal was uit een voorzet van v. d. Spronk. Even daarna kent de scheidsrechter tot groote verbazing- van zelfs de Quickspelers een pe nalty toe, die Pino Post in een doelpunt om zet. Rust 22. Na rust betrad een geheel ander Hermes- I W-elftal 't veld. Geweldig enthousiast ijker Lijd tactisch vallen ze aan en zijn nd In den aanval. Er wordt verbluf- <1 gevoetbald. De Quick-keeper krijgt eeuigu venijnige schoten van Van Es, doch keert deze op schitterende wijze. De beide rechtshalfs van beide partijen treden in deze periode zeer op den voorgrond. Vermeer bad niet veel in te brengen tegen Scheffers terwijl Heiligers v. d. Griend en Nolet in bedwang hield. Dan ineens een keerpunt in den strijd. Een goed genomen corner van Nolet vangt van Es hoog springend ineens op zijn schoen op en ontzettend hard verdwijnt de bal in 't net. Niet lang daarna glipt Bronneman door alles been doch juist als hij wil schieten wordt hem dit op ongeoorloofde manier verhinderd. De toegestane penalty knalt van Es in (42). Quick is nu iets sterker maar vermag niets tegen de thans zeer goed op dreef zijnde Sehie damsche backs, waar Engering zich zeer trap- vast toonde. Van Es en v. d. Griend maken ieder nog een buitenspel doelpunt, waarvan het laatste echter zeer dubieus was. 't Einde komt met een verdiende overwinning der Schio dammers. Bij Hermes-D. V. S. hebben allen tot 't uiterste gezwoegd en met succes. Voor rust viel 't keurige spel van den rechterwlng op. v. d. Griend had den geheelen wedstrijd door een extra bewaking en kon z'n gewone spel daardoor niet geheel ontplooien. Bij Quick waren Heiligers en v. d. Spronk de besten. Beide elftallen verschijnen met eenige inval lers. Direct na den aftrap neemt D. H. C. het spel geheel in handen en weet dit bijna een 'kwartier vol te houden. Fortuna heeft totaal niets in te brengen en de druk op het Fortuna- rtoel wordt steeds grooter. 't Is onbegrijpelijk dat er geen doelpunten gemaakt worden. Keurig samenspelend komt de D. H. C.-voorhoede tel kens op het vijandelijk doel af, doch een te ver doorgevoerd samenspel doet resultaten ach terwege blijven. Als dan ieder oogenblik een doelpunt tegen Fortuna verwacht kan worden ziet men plotse ling een Fortuna-uitval en voor men goed weet wat er gebeurt, ligt de bal in bet D. H. C.-doel. Dit onverwacht succes geeft Fortuna moed en er komt wat meer leven in. Het spel van D. H. C. is technisch veel beter vooral het kopwerk en het samenspel getuigt van goede oefening. D. H. C. ziet kans tweemaal kort na elkaar te doelpunten. De rust gaat alzoo in met 2—1 in het voordeel van D.H.C. Dan echter de tweede helft. Was het voor de rust het aankijken nauwelijks waard, na de rust hebben de eenige duizenden toeschouwers werkelijk kunnen genieten van een enthousias ten en vol vuur gespeelden uiterst fa iron wedstrijd. Weg was nu alle lauwheid en gettllm. Vol vuur speelden nu twee en twintig voetballers, want ook D. H. C. speelde nu veel beter dan voor de rust. Een doorbraak van D. H. C. heeft succes en het is 3—1 voor Delft. Dan komt Fortuna overweldigend opzetten Heel D. H. C. wordt teruggedrongen. Fortuna is niet meer te houden. Aanval op aanval wordt ondernomen, aangemoedigd door het opgetogen publiek, dat zoo'n spel allerminst verwacht had. Er wordt gebruld om een doelpunt en dit kan dan ook niet uitblijven. Wederom een aaval, een mooie voorzet vau rechts en aan het ver langen van het publiek is voldaan, het is 32. Fortuna blijft sterker, hoewel D. H. C. zich niet gewonnen geeft, en vooral haar voorhoede mooi spel vertoont, hetgeen blijkt bij een plot selinge aanval, waarbij de bal keihard wordt ingeschoten. Inplaats van zich hierdoor te laten ontmoedigen, prikkelt dit Fortuna en de bal is nauwelijks weer aan 't rollen of zij zit wederom voor het D, H. C.-doel. Mogelijk door het zware veld verslapt de Delftsche verdediging en bin nen vijf minuten heeft Fortuna twee schitteren de doelpunten gemaakt. Alzoo bijelkaar 4 doel- punen in 10 minuten tijds. Het publiek is opge togen en luide aangemoedigd blijft Fortuna aanvallen. Langzaam onttrekt D. H. C. zich aan deze insluiting en eenige tijd later gaat het spel gelijk op, Er wordt, evenwel fel, doch sportief gestreden om de leiding. Beurtelings zijn beide doelen in gevaar. Daar krijgt de links buiten van D. H. C. de bal, rent er mee naar het doel en geeft met een bard diagonaal schot den keeper liet nakijken. Even is het stil, dit had men niet verwacht. Dan echter komt het publiek los. Een oorver dovend gebrul tot aanmoediging gaat op en de Fortunaspelers vallen met onstuimige kracht aan. Het D. H. C.-doel ondergaat een ware be kogeling, doch steeds redt een der elf spelers, die allen rondom het doel staan te verdedigen. Eenmaal stompt de keeper bij een corner den bal naar achteren. Eindelijk de gelijkmaker, reeds hoort men het gejuich, doch..,, de paal brengt redding. Dat gaat zoo door, nog eenige minuten en dan blaast de scheidsrechter, die uitstekend voldeed, einde, In een matig gespeelden wedstrijd hebben de Schiedammers een welverdiende overwinning behaald op 't Rotterdamsche Neptunus. Asteho.lt verliest den toss en S.V.V. trapt af Direct wordt de Neptunus-keeper aan den t.and gevoeld, maar de schoten die hij te verwerken krijgt, zijn al zeer gemakkelijk te keeren. Ge leidelijk komen de Rotterdammers dan in de meerderheid en S. V. V. wordt teruggedrongen. 't Duurt geruimen tijd voor zij zich hebben losgewerkt. Steeds is het Köneman die zijn voorhoede aan het werk zet. Goed samenspel tusschen Goed en v. d. Gaag bezorgt eerstge noemde een kans die deze goed benut. 10. Maltha moet meermalen handelend optreden en weet eens op fraaie wijze een kopbal uit zijn heiligdom te grabbelen, 't Schieten der Rotter dammers laat veel te wenschen over en menige fraaie kans gaat daardoor verloren. Met S. V. V. in den aanval wordt rusten gefloten. Na de thee pakken de Rotterdammers flink aan maar verder dan ICöueman brengen zij het niet. 't Is al weer spoedig gedaan met het offensief der gasten en S. V. V. trekt thans ten aanval. Een goed doelpunt van Versteeg wordt wegens buitenspel geannulleerd. Uit een snellen ren zet v. d. Gaag goed voor doel. Poelman loopt naar den bal toe maar stapt op bet laatst moment er overheen zoodoende Versteeg een fraaie kans biedend, die deze dan ook op afdoende wijze benut 20. S. V. V. is thans sterk in de meerderheid. Zelfs de backs trekken naar voren. Dat wordt nood lottig. Uit een doorbraak geeft een der Nep- tunusspelers van grooten afstand Maltha het nakijken. S. V. V. past nu beter op en het duurt niet lang of ze scoren No. 8, door toedoen van Versteeg, na goed werk van v. d. Gaag. Eind stand 3—1. Bij de Schiedammers was Köneman zeer goed op dreef en speelde een goede partij. De leidende clubs winnen. In het Oosten zijn eveneens de surprises uit gebleven en werden vrijwel normale uitslagen geboekt. Alle thuisspelende clubs hielden de meerderheid aan zich en lieten over de geheele linie aan de gasten het genoegen van één tegen- punt. A.G.O.V.V. hield den kop door een kleine 2—1 zege thuis op de Ensehedesche Boys be haald heel wat geringer succes dus dan in Enschedé, waar de Apeldoorners met 61 ge triomfeerd hadden. Meer overtuigend was de meerderheid die Z.A.C. gisteren in Zwolle met 51 op Doto verkreeg. In Deventer had Z.A.C. met 42 gewonnen. Wageningen, dat vroeger in Apeldoorn met 42 van Robur verloor kende nu geen genade en klopte de tegenpartij met 5-1. Heracles wist weer eens te winnen. Vitesse kon de 43 zege, in Arnhem op de kampioenen behaald, niet doubleeren en werd in Almelo nu met 31 geslagen. Enschedé en Go Ahead waren vrij. De stand is hier: EERSTE KLASSE Afd. in. doelp. gesp. gew. gei. verL pnt- voor teg. gem A.G.O.V.V. 10 7 3 14 34—17 1.40 Z. A. C. 10 7 3 14 S87 1.40 Enschedé 9 6 3 12 30—17 1.33 Wageningen 10 6 1 3 13 29—18 1.30 Go-Abead 9 5 4 30 17—18 1.11 Vitesse 10 4 1 5 9 18-24 0.90 Heracles 10 4 6 8 24—24 0.80 Ensch. Boys 10 4 6 8 24—30 0.80 Rob. et Vel. 10 3 7 6 19—39 0.G0 Doto 10 2 8 4 10-30 0.40 DE UITSLAGEN. Eerste klasse. Zwolle: Z.A.C.D.Ö.T.O. 5—1 Apeldoorn: A.G.O.V.V.Enscli. Boys. 2—1 AlmeloHeraclesVitesse 31 Wageningen: WageningenRob. et Vel. 51 Noad klopt M. V .V. EINDHOVEN DOOR N. A. C, GESLAGEN. Eindhoven leed gisteren haar tweede neder laag; op eigen veld werd ze door N.A.C. met 10 overwonnen. Noad behield haar goede po sitie door in Tilburg een 42 meerderheid op M. V. V. te behalen. Eindhoven, Noad en N.A.C. staan nu met evenveel verliespunten als gelijk gerechtigde candidaten voor de tweede plaats. Willielmina won gisteren met 21 in Roer mond, waardoor de leiding in Bossche handen bleef. In deze ontmoeting" heeft Massy de mid- voor plaats in den Roermondschen aanval bezet en het gelukte hem daarbij hot eenigste doel punt voor zijn club te scoren. B.V.V. gaf thuis Willem II goed party, wat het veldwerk be treft, doch de Bossche voorhoede bleek te sco ren onmachtig zoodat de Tilburgers nog met 41 wisten te winnen. Longa werd op eigen yeld door P.S.V. met 43 geslagen. De laatste toonde zich minder sportief door, toen na een kwartier een Tilburger moest uitvallen wegens verwonding, een invaller te weigeren; eerst onder de rust kwam Philips van dit onsympa thieke standpunt terug. EERSTE KLASSE Afd. IV. 1.58 1.31 1.36 1.30 1.— 1.— 0.77 0.60 0.44 0.30 doelp. gesp. gew. gel verl. pnt. voor teg. Wilhelmina 12 8 3 19 26—15 Eindhoven 11 6 3 2 15 27—11 N. O. A. D. 11 7 1 3 15 25—16 N. A. C. 10 6 1 3 33 30—18 M. V. V. 30 5 5 30 23—20 Willem n 10 4 2 4 10 15—23 P. S. V. 9 3 1 5 7 17—21 Longa 10 3 7 6 21—25 Roermond 9 2 7 4 10—22 B. V. V, 10 2 f 4 3 14-37 Eerste klasse. Tilburg: LongaP.S.V. EindhovenEindhovenN.A.C. Tilburg: N.O.A.D.M.V.V. Den Bosch: B.V.V.-Willem II Roermond: RoermondWilhelmina 3—4 0—1 4—2 1—2 V eend am door Velocitas verpletterd. FRISIA WINT VAN BE QUICK. Overeenkomstig de verwachtingen hebben de kampioenen op stevige wijze revanche genomen van de nederlaag, hen door Veendam aan de Lange Leegte toegebracht. De Veendammers kregen thans liefst een 80-nederlaag te slikken. In de eerste helft wisten de gasten zich nog- vrij goed te weer te stellen, en had Roossies slechts twee keer te visschen; na de hervatting kwamen de Groningers echter eerst recht op dreef, en werd de Veendammer doelman nog een half dozijn malen gepasseerd. Zijn collega onder de G. V. V.-lat had het eveneens hard te ver antwoorden. Leeuwarden keerde, na de neder laag tegen Friesland de vorige week, de rollen direct om, en speelde tegen de onsamenhangende Groningsche ploeg een dergelijk verrassend en productief spel, dat Burema vóór de pauze reeds vier ballen uit het net had moeten halen. In de tweede helft, waarin de Leeuwarders weer sterk in de meerderheid waren, namen Mebius en Steenbergen leder nog een goal voor hun rekening, zonder dat G. V. V. erin slaagde, tegen te doelpunten. Te slechter komt het nog voor G. V. V. en Veendam eruit te zien, aangezien het weer met de oude krachten versterkte Frisla zoowaar tegen Be Quick wist te winnen. De witte Groningers, die de laatste weken door fraaie scores deden blijken van hun capaciteiten, ver loren nu met 40. Ten slotte had in Meppel de kamp om de hegemonie van Drenthe, tus schen Alcides en Achilles plaats. De Roode Assenaren bleken het, evenals zooveel andere Noordelijke ploegen, €p het kleine Meppeler tor- rein niet te kunr^n bolwerken en dolven met 81 het onderspit. De stand is nu: EERSTE KLASSE Afd. V. doelp. gesp. gew- gel. verb pnr. voorteg. gem Velocitas 8 6 1 1 13 33—9 1.62 Alcides 8 5 2 1 12 22-17 3.60 Friesland 9 5 1 3 11 33—16 1.22 Leeuwarden 10 5 1 4 11 30-24 1.10 Acliilles 11 5 2 4 12 33—24 1.09 Be-Quick 9 4 1 4 9 25—27 Veendam 9 3 1 5 7 17—29 0.77 G. V. A. V. 9 3 6 6 17—23 0.66 G. Y. V. 9 3 6 C 14-33 063 Frisia 10 2 3 7 5 14—35 0.50 Eerste klasse. Groningen: VelocitasVeendam 80 Groningen: G.V.V.Leeuwarden 06 Meppel: AlcidesAchilles 31 Leeuwarden: FrisiaBe Quick 40 ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND Overzicht De lucht had al de geheele week gedreigd, het was sneeuwkoud, maar de sneeuw liet op zich wachten, kwam het verloop van de com petitie niet verstoren, zoodat we nu al vrij wel onafgebroken spelen van September af, iets, wat we in dezen tijd van het jaar anders niet al te vaak hebben. De vrijwel onoverwinnelijke De vrijwel onoverwinnelijke, dat mogen we The Rising Hope toch wel noemen. Ja, het is waar, ze verloor eenmaal tegen Hion en speel de nog kort geleden gelijk tegen D. H. Z., maar voor het overige vormt The Rising Hope toch wel een klasse op zich zelf en zij is dan ook een plaats in den N. V. B, volkomen waard. Bloemhof hield het gisteren nog langen tijd tegen de theemenschen goed uit, ze wist een half uur lang haar doel schoon te houden, maar toen schoot The Rising Hope toch een gat in het vijandelijk net. Het was 10 voor de leiders en dat bleef het tot aan de rust. Na de hervatting, toen eenmaal de weg naar het doel gevondenwas, werden de doel punten wat goedkooper, ging het .wat sneller en zagen de van Nelle menschen kans den vijandelijken doelman nog driemaal te pas- seeren, daardoor een overwinning behalend van 40. S. M. V. goede tweede S. M. V. had het ditmaal niet moeilijk, want ze kwam tegen Hion uit, dat aanvankelijk den strijd aanbond met 8 man en 't voor de rust slechts tot een verzameling van 10 spelers k<«i brengen. Ondanks dat, heeft Hion toch een goede partij voetbal laten zien en kon er ge sproken worden van een gelijk opgaandeu strijd, waarin zelfs de aanvallen van Hion gevaarlijker waren dan die van S. M. V. De rust kwam met blanken stand. De tweede helft is nauwelijks begonnen of S. M. V. heeft do leiding door een kopbal van Bos. Nu zakt het spel van Hion in. De ver dediging begaat eenige blunders, waarvan twee doelpunten het gevolg zijn, zoodat de stahd spoedig 30 in het voordeel van S. M. V. is. Hion verandert haar opstelling, maar het goede werk in het veld, gaat geheel teloor door te veel treuzelen voor doel. S.M.V. voert de score tot 50 op en een minuut voor tijd weet Hion uit een fraaien kopbal de eer te redden. Schiedam zegeviert In Schiedam Is een harde strijd gestreden tusstclien S. F. C. en Florissant. De Rotter dammers waren voor de rust een tikje in de meerderheid. Zij brachten het menigmaal tot voor de vijandelijke veste, maar slecht schie ten was oorzaak, dat doelpunten uitbleven en ook gingen enkele kansen door te lang dralen teloor. S. F. C. zag ook al geen kans het vijandelijke doel met succes te belagen, zoo dat de rust met blanken stand aanbrak. In de tweede helft is het spel nauwelijks een paar minuten oud of de Schiedammers hebben het eerste doelpunt ter wereld ge bracht. Na een kwartier spelens scoort S.F.C. haar tweede doelpunt en als haar dan daarna' een strafschop ten deel valt, is de stand 8—0. Niettegenstaande de Rotterdammers zich hardnekkig verdedigen en ook herhaaldelijk! tot den aanval overgaan, slagen zij er maar, niet in tegen te scoren, integendeel een minuut of vijf voor het einde brengen de bewoners van de jeneverstad den stand op 40. De kentering N. H. S., dat niet minder dan 9 wedstrijden achter elkaar had verloren, verraste de vorige week tegen D. H. Z. door haar gelijke spel ran 22. De N. H. S.'ers, die onderaan de ranglijst hengelen en weinig kans hebben, dati zij nog van de laatste plaats af komen, laten toch niets onbeproefd om nog verandering in haar netelige positie te brengen. En ziet, zoo waar ls zij er ook Zondag weer inge- slaagd een gelijk spel te forceeren en wel tegen Charlois. In dezen wedstrijd bleken de verdedigingen de overhand te hebben en zoo kwam het, dat door het niet scoren van beide partijen, N. H. S. een punt rijker is geworden. Twee punten in 11 wedstrijden, het is een schrale oogst, maar wie weet; de toekomst zal het ons leeren. Een verrassinkje Saturnus kreeg op haar terrein bezoek van D. H. Z. Mensehelijkerwijze moest het dus een nederlaag van de thuisclub worden, doch nu N.H.S. aan het opleven ls, spande Saturnus haar krachten nog eens terdege in en haar werken werd tenslotte met een overwinning, zij het dan ook een kleine, beloond. Met 10 trad zij als overwinnaar uit het strijdperk. De atliletiekers herstellen zich Het ging O.D.I. den laatsten tijd niet naar den vleeze, er scheelde iets en hoe het kwam wist eigenlijk niemand, maar dit nam toch niet weg, dat ze twee nederlagen achter elkaar boekte en wel tegen Gusto en V. N. D. Dat was haar toch te gek en de athletiekers zetten de tanden tegen de Transvaliaan nog eens goed bp elkaar, hadden niet veel lust om nu de derde nederlaag in drie weken tijd te boeken en slaagden er na harden strijd, met drie invallers spelend, in, een 21 overwinning te behalen. O.D.I. neemt direct het spel in handen en maakt het de verdediging van de Trans valiaan zeer lastig. Dan werkt de Transvaliaan zich los en slaagt er in de leiding te veroveren (01). Lang pleizier heeft zij echter niet van haar voorsprong, want even later maakt haar cen tervoor gelijk. O.D.I. blijft hierna het beste van het spel behouden en na een goed opge zetten aanval slaagt Lagerwaard er in zijn vereeniging de leiding te bezorgen (2—1), met welken stand de rust ïn gaat. Na de hervatting pakken beide partijen stevig aan, waardoor het spel snel van doel tot doel gaat. Na een half uur spelens neemt' O.D.I. dan het spel ln handen, doch de ver dediging van de Transvaliaan weet telkens onheilen te voorkomen. Verandering in den stand komt er echter niet, zoodat O. D. I. met 21 wint. i Het komt den laatsten tijd weer herhaalde lijk voor, dat spelers door den scheidsrechter, naar het kleedlokaal moeten worden verwezen, omdat zij de een of andere overtreding hebben begaan, die niet door den beugel kon. Daar toe behoort o.m. het natrappen. Hieraan be schuldigde de linkshalf van F. S. V. zich in den wedstrijd tegen A. V. S. In de tweëde helft en wij vonden net van scheidsrechter Gauke ook zeer goed gezien, dat hij een dergelijk speler onmiddellijk verder spelen verbood. Zoo leert men zoo'n speler bet beste zijn onhebbe lijkheden af, vooral als er dan nog een be hoorlijke straf van den bond bijkomt, F.S.V. won intusschen met 3—1. Beide elftallen brach- ten een volledige ploeg in het veld. Het begin is voor A.V.S., dat eenige goede aanvallen doet. Na tien minuten spelens is het de A.V.S.- Unksbuiten, die uit een goeden voorzet van rechts onhoudbaar doelpunt. Er wordt aan beide zijden vlug spel te zien gegeven. Twaalf minuten voor de rust ishet de middenvoor van FS. V., die den stand op gelijken voet brengt (1-1), waarmede de rust intreedt. Na de rust is het aantrekkelijke van den wedstrijd verdwenen. Er wordt veel te forsch gespeeld, en tenslotte moet, gelijk hierboven reeds gezegd, de linkshalf van F. S. V. wegens natrappen het 'terrein verlaten. Niettegen staande de Feijenoorders nu met 10 man spelen, gelukt het hun toch nog tot tweemaal te doelpunten, zoodat het einde komt met 3—1 voor F.S.V. Gusto, dat in het V. N. D. met 20 heeft te Schiedam de Rotterdammers cijfers (20), als verloren, hebben zij revanche derhalve. begin van het seizoen van klop kreeg' te Rotterdam, thans goed revanche op genomen. Met dezelfde de Schiedammers destijds nu gewonnen. Een goede Hermandad, die niet tot de sterke clubs in de eerste klas B behoort, ging op bezoek bij E.D.S. en het was dus te verwachten, dat de politiemannen goed slaag zouden krijgen. Het is intusschen nogal meegevallen. De E. D. S'ers hadden ditmaal weinig schot in hun schoenen en daardoor is Hermandad dan ook aan een groote overwinning ontkomen. Slechts met 1—0 wist E. D. S. te zegevieren, een kleine zege, die evenwel toch twee kostbare punten heeft opgeleverd. De Leeuwen 1 De Leeuwen, de naam schrikt af, maar in werkelijkheid zijn ze toch wel heel zachtzinnig, ze doen geen kwaad en geven zich nogal ge makkelijk aan den vijand over, ook al doen zij dat nu niet bepaald zonder strijd. Op het Henegouwerplein heeft Zwart Wit inderdaad van de leeuwen gewonnen, maar groot was het krachtsverschil toch niet, echter voldoende voor Zwart Wit om D.L.V.S. het onderspit te doen delven. Het gaat er nu bepaald slecht voor de leeuwen uitzien, te meer, waar nu Gusto ook weer een overwinning geboekt heeft. Zullen de leeuwen zich geheel en al laten temmen en zich in een lagere klas laten stop pen? Waak ervoor, gij zachtzinnigen!

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 6