DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. KABOUTER. 50ste Jaargang Dinsdag 6 December 1927 No 15034 Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS t STREEKNET VOLKSBADHUIS i GESLIPT „EXCELSIOR" SCHEEPVAART KANTONGERECHT feereden. UIT ROTTERDAM; NEDERL. NIJVERHEIDS TENTOONSTELLING 192S PROPAGANDACLUB ST. BONIFATIUS OPLICHTING WONDERLIJKE VLUCHT ongevallen brandjes DIEFSTALLEN ENZ. DE BRANDWEER IN NOVEMBER EEN JTJBILé OP DE VISCHMARKT G. J. STEENS t ERNSTIG ONGEVAL INTERN. SLEEPDIENST MIJ. AGENDA. Donderdag 15 December BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn Spiritus KUNST-AGENDA. TE ROTTERDAM DE HOOGE GASPRIJZEN Ti Bureau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68085 Postbus no. 39 ABONNEMENTEN: per 8 maanden ƒ3.25 per maand ƒ1.10, per week 25 cent. franco per post 3.75 per kwart. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postcbèque en Girodienst 81440. Üt ADVERTENTIëN 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 ct. per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct. elk woord meer 5 ct. tol een maximum van 50 woorden. Kabouteradvert. 5 reg 0 50. 10 reg./0.75. !6 reg 1.. Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering f 500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; 75 bij verlies van een wijsvinder- ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; ƒ25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. De uitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam SPREEKUUR De ■wethouder van onderwijs is morgen ver hinderd zijn gewone spreekuur te houden. In de afgeloopen maand werden in de rich ting Schiedam—Rotterdam 10266S telefoonge sprekken gevoéld in de richting Rotterdam Schiedam 83717; totaal dus 186385 gesprekken. Op 2 en 3 December werden genomen 470 baden en wel in de 1ste klasse 26 kuipbaden, 64 regenbaden en in de 2e klasse 39 kuipbaden in 9 kinderbaden. Aan het hoofdbureau van politie is verhonden 'de heer F. J. v. d. S., kantoorbediende, wonende hoofdstraat 32b, die in de Lange Nieuwstraat Voor het bureau met zijn rijwiel was geslipt, in een scheurwondje aan het voorhoofd had bpgeloopen. De afdeeling dames van de R.K.S.V, „Excel sior" houdt Woensdagavond in den katholieken kring haar algemeene vergadering. Aanvang half negen. ■f BURGERLIJKE STAND Geboren: 4 Dec. Irène d. van P. T. Ost en R. Bauffe, Laan; 5 Dec. Nelletje, d. van 0. Van Dijk en M. Hamerslag, Stationstr.5 Dec. klam, u. van I*, v. a. wene en ni: Kirseier. Ha- IVendijk; 4 Dec. Gerardus Laurentius Johannes, Jz- van J. J. Kerkhof en C. G. Handgraaf, Hoog- jstraat; 5 Dec. Catharina Johanna Engeliua d. V. D. van den Hoek en J. M. C. de Bruin Singel. Overleden: 4 Dec. Streeflahd, eclitgenoote A. Talk 74 j. Maasstraat. Harburg, 5 Dec. Aangekomen s.s. Audacity, tankboot, ledig van Schiedam. Openbare terechtzitting van Maandag 5 Dec. 'Waarnemend kantonrechter: mr. M. M. van Tefeen. t Uitspraken Mr. Weloker, die de vorige week a.ls waar- henicml kantonrechter optrad, deed thans ©enige uitspraken. De automobilist J. v. H., tegen wien het O. M. 25 boete, subs. 10 dagen hechtenis eischic, werd van het hem primair en subs, teniasite gelegde vrijgesproken. De 30-jarige schipper v. V. uit Vlaar- dingen, die terecht stond, wegens overtreding V'an art. 52 van de wet op de scheepvaart, .Wer<i veroordeeld tot 3x7 dagen hechtenis. De eisch was 3 x 15 dagen, waarbij tevens 'de mogelijkheid werd overwogen om een geld boete toe te passen, die dan zou bedragen «hbs. 3 x f 500. De zaak tegen M. J., die zooals wij de Vorige week reeds gemeld hebben, 10 boete ®hlbs. 10 dagen hechtenis tegen zich hoorde ©isohen, terzake van het houden van een ïdnesltiveTzameling", zal binnenkort nog voort gezet worden. De hoofd-commies ter secretarie heer P. M. zal dan nog als getuige gehoord Worden. .i Artisten-misère Dé 45-jarige artist C. T. v. O. uit. Rotter dam, was er van beschuldigd op 11 Juni j.l. Vlaardiingen een wielrijder aangereden te ■hebben, doordat hij met zijn auto niet vol doende is uitgeweken. Et zijn in deze zaak twee getuigen. De cliauff€m. W. J. ter H. verklaart, dat hij zich :hiet zijn rijwiel in de riohitig van Viaarding'en begaf. Hij reed aan den rechterkant van den Weg, maar had bovendien nog iemand rechts baat zich rijden. De afsluitboomen van den spoorwegovergang waren judst neer geweest, z°odat zich op den overweg veel fietsers Wgelijk in een langzaam tempo voortbewogen. Qet. heeft geen signalen gehoord: hij werd Plotseling aangereden door een auto, merk '"De Dion Boston", die door verdachte be zuurd werd. Daar zijn fiets ernstig beschadigd werd, vraagt getuige tevens schadevergoeding van -5. De volgende getuige, de 15-jarige kan- 0Ci'bediende G. T, uit Vlaardiugen, legde een .6el ijküuidende verklaring af. De artist, die geruimen tijd in een Napo- oontisohe houding naar het fijn-bewerkte pla- Pd had staan staren, met slechts een min- htend glimlachje op het gelaat, vond het h Welletjes, en maakte de opmerking: Ik heb niet hem, maar hij heeft mij aan- Dol' O. M. meende, dat de automobilist er •°rg voor moet dragen, niet met wielrijders in aanraking te komen; dan moet hij maar langzamer rijden. Spr., die het bewezen acht dat verdachte art. 22 van de nieuwe motor en rijwielwat overtreden heeft, eischt 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis. De civiele vordering van 25 vond spr. wat hoog; deze veranderde hij in 5. Mr. van Veizeu onmiddellijk uitspraak doende, veroordeelde gedaagde tot 5 subs, 5 dagen. Bovendien wordt de civiele vordering van den ambtenlaar bekrachtigd. De artist, die ondanks de verlaging van den eisoh, ten zeerste gepikeerd is over deze uitspraak, verlaat de rechtzaal, terwijl hij nijdig opmerkt: Die 5 guide krijgen ze nooit! Een vervelende jaciit-hi-ie De getrouwe lezers van deze rubriek zulen zich nog wel herinneren, hoe wij twee weken geleden verhaalden van een jaeht-bistorie, die te Maasland plaats gehad moet hebben. Deze geschiedenis, eerst met den roemrijken naam jacht-historie aangeduid, is bij de latere behandeling in een vervelende historie ontaard. De Maaslandscihe en de De Liersche boeren en burgers, die ditmaal als getuigen gedag vaard waven, toonden zich als echte buiten mensehen, die hun ware Hollandsehe breed- sprakerigheid nooit weten te verloochenen. De gebroeders W. J. en C. F. van Es, resp. woonachtig te Maasland de De Lier, waren, zooals men zich herinnert, er Van beschul digd, dat zij in clen avond van Vrijdag 29 Juli de jachtwet overtreden hadden. De overtreding was aan het licht gebracht door den dorps-veldwachter H., die naar wij indertijd reeds vermoedden, 50 procent van de Maaslandsclie politiemacht vertegenwoor digt. Evenals bij de eerste behadeling van deze zaak, was er weer een dienstbode a-ls getuige gedagvaard, die ernstige bezwaren maakte/tegen het afleggen van den eed, hoe wel de kerkelijke gemeenlê waartoe zij be lmoren, geen bezwaar maakt tegen het afleg gen van den eed. Opmerkelijk is dat alle getuigen verklarin gen hebben afgelegd, totaal tegenstrijdig aan die van den veldwachter H. De mannelijke getuigen vertegenwoordig den wel liaast de geheele volwassen manne lijke bevolking van Maasland. De vrouwelijke getuige deed voor haar man nelijke dorpsgenooten in welsprekendheid niet onder. Zenuwachtig, met een lioogroode kleur zat zij eerst bij de verklaringen van den dorps veldwachter „neen" te knikken. Later, toe.n zij haar eerste vrouwelijke schuchterheid had overwonnen, kwam haar woordenvloed los en eens meende zij zelfs, heel stout, te moeten opmerken: „Ja, maar dat zal niet gaan." Nadat alle vorige getuigen stellig beweerd hadden, dat het op dien bewusten Vrijdagavond vrij „dampig" weer was, kwam de landbou wer M. v. V. vertellen, dat het „helder" weer was. Het O. M„ mr. Cohen Tervaert, licht in zijn requisitoir de zaak nogmaals uitvoerig toe. Aan de hand van getuigenverklaringen is het voor spr. komen vast te staan, dat de eerste verdachte W. J. van S. legen de jacht wet gezondigd heeft. Spr. eischt dan ook een straf van 50 boete subs, een maand hechtenis. Tevens moet verdachte het op hem gevonden geweer uit leveren, subs, 75 betalen, de waarde waarop het geweer geschat is. Bij niet betaling kunnen deze 75 ook ver vangen worden door een maand hechtenis. Daar de schuld van den tweeden verdachte C. F. van S. niet volkomen vaststaat, vraagt de ambtenaar voor deze laatste vrijspraak. Nadat de verdediger, mr. W. v. d. Chijs, vol ledige vrijspraak had gepleit, bepaalde mr. van Velzen zijn uitspraak op Maandag 19 Decem ber a.s. In ons blad van Zaterdag j.l. schreven wij het een en ander over den voortgang van de werkzaamheden van den bouw der Nederland- scbe Nijverheidstentoonstelling 1928. In de laatste alinea noemden we eenige namen van personen. Deze heeren vormen niet, zooals abusievelijk door ons werd gemeld, de directie van de tentoonstelling, doch de uitvoerende bouwcommissie. Het bureau der tentoonstelling bestaat, zoo als we reeds eerder hebben medegedeeld uit de heeren F. F. H. van Gheel Gildemeeater, gedelegeerd lid van den raad van beheer, P. N. Gaanderse, secretaris-generaal, mr. W. J. Vogel, algemeen penningmeester, J. C. Wil- brenninck,secretaris der directie. Bij gelegenheid van de jaarvergadering, wel ke de Propagandaclub St. Bonifatius morgen avond in het patronaatsgebouw Stampioen- straat zal houden, zal het Raadslid H. W. Hoebe een rede houden over het onderwerp: Gemeèntehuishouding. Deze vergadering is voor alle Katholieken toegankelijk. Mej. J. B. van den Schiedamsche Dijk dééd aangifte door zekeren W. W, te zijn opgelicht voor een bedrag van circa 25 gulden. .'•-atD' j&l In een café aan den Schiedamsche Dijk kwam gisteren een kleine vreemdeling, die energisch geworden door de brouwsels en stooksels uit onze lage landen, plotseling op den forschen caféhouder afkwam met de vraag (vertaald): „Willen we eens wat gaan boksen?" De caféhouder, die een vredelievend man moet zijn, verklaarde zich met een klanten- lachje voor den vrede, doch de kleine gast bleef bokslustig en daagde den tegenstander uit tot een gevecht op straa.t Toen ook deze uitnoodiging geen resultaat had, sprong de kleine man plotseling op den grooteren toe en gaf hem een watjekan van internationale be- teekenis. Het resultaat was, dat de kellner den caféhouder te hulp kwam, doch ook voor twee bleek de lenige, vlugge kerel bestand, hij besprong hem als een kat en beet den man dwars door 't witte kellnersjasje en den wintersehen ondertooi in zijn lende. Toen werd het toch wat al te b®1- en de cafébezoekers keerden zich tegen den strijder. Deze zag toen, dat hij voor de overmacht zou moeten vluchten, worstelde zich los, nam een wonderlijken aanloop én sprong toen met de kracht van een wanhopige dwars door de spiegelruit van het café, den Dijk op. De man moet of in 't geheel niet, of slechts licht ge kwetst geweest zijn, want als een opgejaagde hond rende hij weg en was spoedig uit het gezicht verdwenen. Onze Lieve Heer heeft rare kostgangers. Vanmorgen is de 26-jarige C. B. wonende in de Anna Paulownastraat toen hij na gedu rende den nacht werkzaam te zijn geweest aan boord van het in de Waalhaven liggende Italiaansche stoomschip „Areangelo" dwars over het langszij liggende rijnschip „Titania" naar de sleepboot die hem terug naar wal zou brengen, wilde gaan in een 4 M. diep ruim gevallen. Hij bekwam een gecompliceerde breuk aan het linkerdijbeen en is naar het zieken huis aan den Coolsingei rgebraeht. De 15-jarige T. D, wonende Putschebocht is gisteren op de Kruiskade met zijn fiets ge slipt en onder do baanschuiver van een tram terecht gekomen. De jongen, die eenige schaaf wonden had bekomen is aan den post Kruis plein verbonden. De 16-jarige B. v. (1. C. wonende Vreden- oordkade is gisteren op de Regentessebrug met zijn rijwiel geslipt. Met een gebroken rechter been werd hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingei overgebracht. Vannacht te kwart over twaalven ontstond brand in de bakkerij van A. p. m. F. aan den Mathenesserweg 402, doordat emballage achter den oven vlam vatte. Gasten van spuit 49 bluschten het vuur met den gummislang onder leiding van brandspuitmeester G. W. de Koning, brandmeester F. J. H. Burgers en hoofdman J. Bakker. Mede ter plaatse kwam spuit 32. Gisterenmiddag bluschten gasten van spuit 19 met een slang op de waterleiding een begin van brand ten huize van de weduwe M. aan de Ged. Botersloot. Mede ter plaatse kwa men de spuiten 15, 11 e11 9- Ten nadecle van W- H. G., wonende in de Rösener Manzstraat is aan de Boompjes een fiets gestolen. Ten huize van mej. M. E. B. aan den Wolfshoek is de muntgasmeter opengebroken en geledigd, vermoedelijk door iemand, die in haar pension gelogeerd had. Ten nadeele van «Ie firma v, B. van de Nieuwe Haven is van een wagen een baal, in- houdende 80 K.G. bruine boonen, gestolen. Ten nadeele van den behanger A, v. IV. uit de Oostpottebakkerssteeg, werd een rol trijp gestolen. Met behulp van valsehe sleutels Is giste renavond Ingebroken in het Patronaatsgebouw in de Hammerstraat. Drie biljarthallen en eenige fleschjes limonade werden meegenomen. Uit den chocoladewinkel van J. V. aan den Coolsingei werd circa 25 gulden kasgeld en eenig marsepein gestolen. Aan den zwerver M. v. w. Is In het logement aan den Boschhoek zijn koopwaar ontstolen, n.l. vellen schuurpapier en veters. Aan mej. R. v. J-, wonende in de St. Aagathastraat werd in het gebouw van een lunchroom op de Noordblaalc haar portemon- naie inhoudende negen gulden ontstolen. In de afgeloopen maand is de brandweer 137 maal op eigen gelegenheid uitgerukt met in totaal 259 spuiten. 39 Keer werd klein alarm gemaakt, waarop 69 spuiten uitrukten, 7 keer middel alarm, waarop 32 spuiten uitgerukt zijn. Samen 183 keer alarm met 3600 spuiten. De reddingsbrigade rukte drie keer uit voor hulpvarleening, drie keer voo brand. Twee jmfc®1 ls een rijdende stoomspuit uitgerukt. Vandaag werd op de vischmarkt een merk waardig jubilé gevierd. De 71-jarige Alida SwaenSmit, de oudste vischvrouw, herdacht haar gouden huwelijksfeest, terwijl het tevens zestig jaren geleden was, dat zij in den visch- handel ging. Zondagmorgen was in de kerk van den H. Laurentius in den Houttuin een H. Mis op gedragen tot intentie van het gouden echt paar. Gisteren was de gouden bruiloft thuis gevierd in een talrijken familiekring. En van daag was het de viering voor de vischmarkt, waar de jubilaresse in al de jaren, dat zij er staat, heel wat vrienden en vriendinnen heeft gemaakt. Dit bleek vandaag wel uit de ruime hartelijkheid, welke allen aan den dag legden. De afslager, de heer de Bij en de marktmeester, de heer van Lcersum, kwamen hun gelukwenschen voegen Ihj die van al de collega's. Maar het meest van al trof wel de gelukwensch, welken kapelaan van der Eem haar op de vischmarkt te midden van de feest vreugde kwam brengen. De bank van de jubilaresse was met vele bloemstukken versierd en namens al de visch- vrouwen en vischhandelaren werd een vloer kleed als huldeblijk aangeboden. GEZELSCHAP-NAP DE LA MAR. Flip-Flap. De ondertitel van deze klucht, die de eerst volgende dagen in het Rotterdamscbe Casino wordt gegeven, luidt: de oom uit Hollywood; waarmede voldoende de verwantschap schijnt aangeduid met den neef uit Canada, de tante uit Calcutta en dergelijke. Inderdaad levert dit heel lieht-verteerbare amusementsstuk een variatie op het over bekende thema. Hier gaat het om een ver- loopen sujet, dat door een misverstand de kans krijgt voor enkele uren in de huid te kruipen van een Amerikaaiischen«filmfabrikaat en daar door allerlei komische situaties en dwaze scènes in het leven roept. Nap de la Mar heeft natuurlijk als de vage bond, luisterend naar den lieflijken naam van Verborgen viooltje, Alias Flip-Flip, een te voren verzekerd lachsucces; en zijn trouwe medehelpsters en -helpers doen hun best het onbeduidende geval zooveel mogelijk komischen luister bij te zetten. De intrige is doodonschuldig. Echter nopen sommige kwinkslagen van den overigens zeer ingetogen Nap tot de reserve: voor vol wassenen. Gisterenavond is alhier plotseling overleden de heer G. J. Steens, lid van het kerkbestuur der H. Rosalia (Leeuwenstraat). Bijna 25 ja ren maakte (le heer Steens deel uit vau het collectantencollege en was tevens een verdien stelijk lid van de St. Vincentiusvereeniging. Vanmorgen is de 35-jarige havenarbeider J. W., wonende in de Zeisstraat, toen hij aan boord van een in de Waalhaven liggend stoom schip in een ruim wilde afdalen getroffen door een pikhouweel, dat een kameraad die na hem afdaalde over den schouder droeg met een schop, welke voorwerpen met een touw aan elkaar verbonden waren. Het touw brak, W. bekwam een schedelbreuk en moest in zorge- lijken toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingei worden overgebracht. DE GEHEELE WINST VOOR AFSCHRIJ VINGEN AANGEWEND. In de gisteren te Rotterdam gehouden jaar- lijksche algemeene vergadering van aandeelhou ders van de Internationale Sleepdienst Mij. zijn de jaarstukken onveranderd goedgekeurd. Aan het jaarverslag ontleenen wij het vol gende: Het maatschappelijk kapitaial bedraagt 1.000.000 verdeeld in 5000 gewone aandeelen en 5000 preferente aandeeien. Hiervan zijn ge plaatst 1000 gewone en 4605 preferente aandee len. De 5 pet. Hypothecaire Obligatie-leening is onveranderd groot f 460.500. De balans per 1 September 1927 vermeldt als Activa: Sleepbooten en Bergingsvaar- tuigen 1.773.684 (1.616.228), sleepbooten in aanbouw 80.101 effecten 400 (800), on roerende goederen f 131.000 (141.000), kantoor meubilair en inventaris kantoor Waalhaven f 2 (onv.), vooruit betaalde assurantie-premiën 22.889 (18.722), sleeptrossen, sleep- en bergings materiaal 28.000 (38.000), exploitatie sleepboo ten f 705 (1875) en debiteuren (193.90S) en Passiva: kapitaal 560.500 (onv.), 5 pet. Hypothecaire Obligatie leening f 460.500 (onv.), 5 pet. geldleening 1924 600.000 (onv.), hypo theek o. g. 227.816 (331.857), ondersteunings fonds personeel f 51.766 (52.742), crediteuren 132.363 interest 3.837 (4.937). De winst- en verliesrekening per 31 Augustus 1927 staat Debet voor:' Interest G5.329 (81.169), afschrijvingen 252.983 (234.313) en Credit voor: Bedrijfsresultaten f 318.311 (315.482). 's Maandags, repetitie Muziekgezelschap St Atnbrosius, S uur, R.K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Dam club I. D. O., Patronaatsgebouw Lange Ha ven; aanvang 8 uur. redereu, Woensdagavond van 8 uur at club avond R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K, Kring. lederen Woensdagavond van 7 uur tot half negen zitting bestuur Spaarfonds R, K. S. V. Excelsior; Gebouw R. K. Kring. Eiken Woensdagavond R. K. Burgerjonge- lingenvereeniging „Kath.Streven", Gebouw Kath. Kring, Aanvang half zeven. Dinsdags: repetitie R.K. Mannenzangvereenl- ging St. Caecllea. half 9, R. K. Volksbond; bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkers- bond „St Eloy", Gebouw R. K. Volksbond. Woensdag 7 December Algem. vergadering R.K.S.V. Excelsior, afd. dames. Gebouw R. K. Kring Aanvang half negen Donderdag 8 December R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Win kelbedienden, St. Franciscus van Assisië. Be stuursvergadering. Gebouw Kath. Kring. Aan vang half negen, Zondag 11 December rr' Feestavond Mannenzangvereeniging „Inter Xos" Gebouw Musis Sacrum" Aanvang 8 uur. Maandag 12 December Vertooning Landstormfilm door de af(i. Schie dam Bijz. Vrijw. Landstorm. Gehouw „Musis Sacrum". Aanvang S uur. Dinsdag 13 December Radio-avond voor leden R. K. Volksbond met liuisgenooten. Spreker de heer J. Smit, decla- matrice mevr. Ellen Russe. Toegang vrij. Ge bouw R. K. Volksbond; aanvang S uur. Derde ontwikkelingsavoud van het plaatse lijk comité der K. S. A. Lezing met lichtbeel den door een pater der priesters van het H. Hart. Onderwerp: Finland en de Finselie Missie. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. SCHIEDAM, 6 December. Officieele notee ring van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 pet. 16.—. Namens de commissie voor de noteering H. J. JANSEN, a, SCHIEDAM, 6 December. Men noteert voor melasse spiritus 100 pet. 32.per ILL. Ruwe graanspiritus 60 pet. 17.— per H.Li. Spoeling Noteering van de Coöp. Vereen. „Schled. Spoelingvereeniging". 6 Dec,: Groote Schouwburg, 11 Trovatoro (Ital. Opera), 8 uur (voor volwassenen). 7 Dec.: Groote Schouwburg, Leontientjffl (Rott. Hofst.tooneel), 8.15 uur. D a g e 1 ij k s Tivoli-Sehouwburg, Dat is 't toppunt (Bouwmeester-revue), S uur (voor volwassenen). Circus Schouwburg, Onze Wies (Spree-gezelschap), 8 uur (voor vol wassenen). Casino, Flip-Flap (Gezelschap Nap de la Mar), 8 uur (voor volwassenen). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 8 Dec, in: Royal, Luxor (voor volwassenen); Prinses-theater. In een schrijven aan B. en W. heeft, de N. V. Handel- en Industrie Maatschappij vjh. Jüncker Co. haar adbaesie betuigd met het schrijven van de Coöp. Vooruitgang, inzake de uitermate hooge Rotterdamscbe gasprijzen. WATERSTAND Van het hoogwater wordt morgen te Rotter dam verwacht het 1ste getij om 2.39 v.m., het 2et getij om 2.50 n.m. Te Hoek van Holland het 1ste getij om 0.29 v.m., het 2e getij om 0.51 n.m. ,A EEN GOEDE HOND STAAt T VOOR GEEN 8LOOT, MAAR EEb| t KOMT ER OOK WEL OVERHEElf

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 1