Tweede Blad Donderdag 8 December 1927 Pagina 1 f HOOGERE EENHEID? JHR. DR. C. G. W. F. VAN VREDENBURCH. f DE POSTERIJEN MIJN STOMPZINNIG VRIJZINNIG HOOFD HEDEN BEGRAFENIS BENOEMINGEN H. WIJDINGEN DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. BESTRIJDING DER WERKLOOSHEID - - DS. LING BEEK EN 1 NOVEMBER HET JULIANA KANAAL Een directeur wien geen verwijt treft POKKEN TE ARNHEM? Zijn Exc. mr. Heemskerk heeft onlangs in de Tweede Kamer gewaagd van een „hoo- gere eenheid" die het wezen uitmaakt van het Protestantisme, Deze hoogere eenheid, aldus de a.-r. „Rotterdammer" (nr. 7513) wordt niet gevonden „in de uitspraak van een kerk, maar hooger in de inspiratie van den allerhoogsten oorsprong van de II. Schrift en van de ziel des mcnschen tus- schen welke men, geen autoriteit, noch we reldlijke, noch kerkelijke, kan verdragen. En het. blad vervolgt: Inderdaad is cla ziel van liet Protestan tisme, dat er niets tusschen liét Woord en den menscli mag worden geplaawt, zelfs geen kerkelijke autoriteit. Wij aan vaarden de Schrift als het Woord Gods, niet zoozeer, omdat de Kerk ze aanneem en voor 'zoodanig houdt, maar inzonder heid omdat ous de Heilige Geest getuige nis geeft in onze harten dat ze van God is. (Art. 5 de Ned. Geloofsbelijdenis). De „Rotterdammer" houde ons ten goede indien wij vrag'ch, welk oh j ecti of be wijs de protestant .heeft voor het getuigenis, waarvan (zij -spreekt. Luther bijvoor!ie verwierp den J.acoliiis-hMtsf en Kalvijn aan vaardde dien. Bij wieii van heiden was nu het getuigenis van denJH. Geest? Vervolgens, hét. gaat behalve óm de II. Schrift, practlscli vooral'over den zin dei- Schrift, Wie verklaart dien? Helden wij niet gezien, hoe.iedere hervormer zijn uit leg van de Schrift als de ware proclameéi Beriep prof. Yisscher zich niet op de be lijdenis, toen hij meende dat prof. Kujpei ten onrechte het slot van het Maicu»- evangolie verwierp? Beleven wij het met, hoe hoogstaande protestanten, mannen \an geloof en kennis, elkanders bijbeluitleg ver- werpen en eigen wegen gaan of gedwongen worden zoo te doen? Men kan hier toch niet spreken van een „eenheid van hoogeren tang" noch volhou den. dat „er niets tusschcn liet Woord en den mensch mag worden geplaatst." „Dat het vrije Schriftonderzoek door Gods Woord zelve geboden wordt", aldus de „Roti." blijkt zeker wel duidelijk hieruit, dat de geloovigcn te Berea geprezen werden boven die te Tliessalonica, omdat zij liet Woord ontvingen met alle toegenegenheid, onderzoekende dagelijks de Schriften, of deze dingen alzoo waren. (Hand. 17). Weet. de „Rott." lieel zeker, dat haar uit leg van dezen tekst de juiste is? Slaat het Schriftonderzoek der Bereërs op datgene, wat Protestanten daaronder verstaan? Hoe is het dan mogelijk, dat Christus zelf ner gens spreekt van Schriftonderzoek (het „onderzoekt de Schriften" kan ook op aan- toononde wijze worden vertaald en het was in elk geval aan Jóodsche' leiders, niet aan Christcn-geloovigen gezegd) en dat Hij Zijn apostelen beval te loeren en den men- schc-n te luisteren? Ifoe kan Paulus dan schrijven, dat het geloof „uit liet gehoor is", hoe kan hij dan gebieden aan de Thessa- lonicensers zoowel aan het gesproken als aan liet geschreven woord vast, te houden'? Hoe kan Petrus dan waarschuwen tegen overhaasten uitleg van Paulus' brieven, die „moeilijk te verstane dingen" bevatten? Onze collega wil „gaarne de, Roomsche kerk de eer geven, dat ze de uiterlijke een heid meer dan ecnige andere kerk weet te bewaren door het gezag van den Paus", maar zegt hij, „er valt in de Roomsche we reld een gróote geestelijke armoede te eon- stateeren. Gelijk Roomsche leeken ons zelf wol eens zeiden: wij hebben zulk eon ge makkelijk leven. Er w o r d t voor ons ge dacht on onderzocht," Het spijt ons, maar wij moeten verklaren, dat do „R'dammer" do Roomsche eenheid onderschat. Het blad zal zelf wel inzien, dat een uiterlijke eenheid geen eeuwen lang stand houdt En de Katholiek die beweert, dat er voor hem wordt gedacht, heeft bewezen, de grond beginselen van zijn geloof niet te kennen. Want liet is juist een grondslag van het. Katholicisme dat de volwassen mensch re delijke gronden moet hebben voor zijn ge loof en het is de dure plicht van lederen, Katholiek, dat hij „rekenschap kan geven' .Van de hoop, die in hem is Maar het is het objectief en zichtbaar gezag, dat de eenheid der Kerkgemeenschap bewaart; waar dat gezag ontbreekt, is geen gemeenschap mogelijk en de eenheid die er uiterlijk eenigszins kan zijn in de Ned. Ilerv. Kérk b.v. door het feit, dat alle do minees betaald worden uit dezelfde staats kas ontbreekt juist innerlijk. Alie schoone frasen en bloemrijke ver gelijkingen en uit hun verband gerukte teksten doen cleze waarheid niet te niet. katholieken kant, niet van katholieke zijde over die kwestie geschreven is. Of ook hieruit, dat inderdaad zijn vrijzin nig hoofd stompzinnig moet genoemd wor den. Het laatste kunt ge bejammeren, daar valt echter weinig aan te doen; het eerste is echter te verbeteren. Doch wij zouden liet kunststukje wel eens dillen aanleeren, om bijv. neutrale maatschappijleer te ge ven. Waarom moet de oud-liberale, vrij zinnige, unie-libérale of welke niet katho lieke en niet-christelijke ook, de eenig mo gelijke, de neutrale heet en? Die is niet neu traal. Daar bestaan geen neutrale meh- schen met neutrale opvattingen 't. Geeft alleen blijk van een onverdraagzame aan matiging om de liberale meening. als ge schikt en noodig voor allen en een ieder te proclnnieeren en de rest sectarisch te schelden. Als liet katholieke sectarisch is, waarom.dan niet liet liberale even goed. De. schrijver vraagt: „En als er nu een christelijke tuinbouwschool wordt, geves tigd, waar moeten dan de niet-cliristelijke leerlingen naar toe?" Wij vragen met even veel recht: Als er nu een niet-christelijke tuinbouwschool wordt, gevestigd,- waar moeten de christelijke leerlingen daii naar toe? Zeker, daar bestaan omstandigheden, dat men van twee kanten -móét geven en nemen. Dat begrijpen we; zoo is het leven. „Waar 't niet anders kan. moeten we er ons in schikken.. Doch dan ook geven en nemen van twee kanten. Dan niet liet „neutrale" als het eigenlijke beschouwd en het chris telijke sectarisch. Gelijke monniken, gelijke kappen. MINISTER VAN DER VEGTE REI,OOFT IETS TEGEN 1 FEBRUARI Het vraagstuk der vierde bestelling kwam ook nog aan de orde. Geen nieuwe lente en geen nieuw geluid! Integendeel, het oude, afgezaagde deuntje. „Nu ik liet toch over sectarische specia- Bteitsscliolen heb, wil ik ook nog even iets anders in dat opzicht opmerken, liet is zeker mijn stompzinnig vrijzinnig hoofd, dat maar geen begrip kan krijgen van het sPeciaal-kathÓlieke dat hij handelsonder wijs een afzonderlijke katholieke schoolin- Ticlifing rechtvaardigt." Ziedaar een Zeelajndsehe ontboezeming ,Q de „N. R. C." Volgens "liet oude recept. Die goéde mijnheer heeft nog niets ge leerd. Dat kan hieruit voortkomen, dat hij natuurlijk niet bijgehouden heeft, wat van DE OVERBRENGING VAN HET STOFFÈLT.TK OVERSCHOT. Gisterenmiddag' om 4.42 uur kwam aan liet Hollandsehe Spoor station te 's-Gravënhage de trein uit Brussel aan, welke het stoffelijk over schot van Hr. Ms. gezant te Brussel, Jhr. Dr. van Vredenburch naar de Residentie vervoerde. Op liet perron was veel belangstelling. De secretaris-generaal van bet Departement van Buitenlandsche Zaken, jhr. mr. Snoeck Hur- gronje was aanwezig benevens enkele vrienden van de familie van Vredenburch. Nadat dé wagen, waarin de kist geplaatst was, van den Pullman-trein afgehaakt was en op dood spoor gereden, werd een aanvang ge maakt met het uithalen der bloemen. Ruim zeventig bloemstukken en kransen wa ren uit Brussel meegevoerd, twee gereedstaan de auto's werden er geheel mede gevuld. Nadat de lijkkist in den auto geplaatst was, werd naarde begraafplaats Oud Eik en Duinen gereden, waar de kist met het stoffelijk over schot van jhr. van Vredenburch in de chapelle atdente geplaatst werd. Vertegenwoordiging van onze regeering. Naar wij vernemen zal, wegens aanwez.iglieid van den minister van Buitenlandsche Zaken te Geneve, de Nederlandsehe Regeering heden bij de begrafenis op Eik en Duinen te 's-Graven- hage van het stoffelijk overschot van wijlen onzen gezant te Brussel, Jhr. van Vredenburch, vertegenwoordigd worden door Jhr. Mr, D, J, de Geer, voorzitter van den Ministerraad. DE DUITSCHE GEZANT TE 'S-GRAVENHAGE, De opvolger van baron Lucius von Stoedten. Naar uit goede bron vernomen wordt, zal inderdaad de Duitsehe gezant te 's-Graven- hage, baron Lucius von Stoedten, worden op gevolgd door Graaf ZechBurltersroda. De nieuwe gezant zou nog in den loop dezer maand te 's-Gravenhage te verwachten zijn. in het bisdom Breda. Z. D. II. de Bisschop van Breda heeft be noemd tot .pastoor te Lepelstraat den Zeereerw. heer H. Smet, tot pastoor te Groede den Zeer- Eerw. heer Jos. van Gastel, tot kapelaan te Et- ten den Weleerw. heer L. Goetstouwers, tot ka pelaan te Dongen (H. Laurentius) den Wel eerw. lieer A. Daverveldt, tot kapelaan te Roo sendaal (H. Ant.) den Weleerw. heer Aut. Schouten, tot kapelaan te Zundert den Wel eerw. heer J, van de Riet, tot kapelaan te Wa genberg den Weleerw. lieer J. Ooninckx, tot kapelaan te St. Willebrord den Weleerw. heer L. vau Mievlo, priester van het Seminarie. (S. M.). Op Quatertemper-Zaterdag, den 17den De cember a.s., zal Z. D. H. Mgr. Hopmans in de kerk der Zusters Benedictinessen te Oosterhout de volgende H. Wijdingen toedienen: Het subdiaconaat aan de Eerw. Paters Franc. Nieuwenbuys, P. Verberne van de Orde der Be nedictijnen en Bern. Peters van de Orde der Cisterciënsers (Trappisten) te Tegelen; Het diakonaat aan de Eerw. Fraters Jac. ICessing, P. van der Meer de Walcheren en G. Sloet tot Everlo van de Orde der Benedictijnen Het priesterschap aan de Eerw. Fraters Cli. Coebergh en J. de Glas van de Orde der Bene dictijnen. (Sancta Maria). PASTOOR M, H. J. KISSELS, y In den ouderdom van G7 jaren is gistermor gen overleden, de zeereerw. heer M. H. J. Kis sels, pastoor te Ulestraten. Het 4-javig dochtertje van K. te Appingedam is door een vrachtauto overreden en gedood. DE BEGROOTING IS AANGENOMEN Men heeft vroeger wel eens gezegd en ge schreven, dal Nederland een vreemd land was, omdat in den zomer de eene helft van de be volking de andere helft examineert. Er zou aan kunnen worden toegevoegd, dat in de laatste maanden van net jaar een klein deel van de bevolking dag en nacht bezig is het ovei'groote deel, door middel van de vergaderingen van land, provincie c-n gemeente, waar begrootings- arbeid verricht wordt, toe te - sprekenWas de zitting in 's lands vergaderzaak tegen drie uur gisterochtend .gesteven, tegen 'd<® middag werd weer lustig doorgegaan alsof er niets gebeurd was, met te spreken over zaken, die, lioe be langrijk op zich zelf ook, ieder jaar opnieuv aan de orde komen. Aan den stroom van welsprekendheid komt geen einde. De heele Kamer, mogelijk ©P Óf11 Communist na, was vol lof over dé leiflihê' van het bedrijf der Posterijen, Telefoijie-en Telegrafie en de directie werd een woord? van hulde niét ont houden. Tóch hadden nóg el£ 'etlen verschil lende verlangens. Er was één troost bij en wel dat liet er maar elf waren, want bij de afdee- ling Waterstaat, die daarop volgde, waren voor de algemeene beschouwingen reeds dadelijk ,!i leden ingeschreven, die het woord verlangden Bij Posterijen mocht ieder maar 20 minuten spreken, maar bij Waterstaat heeft ieder lid recht op den reglementair voorgeschreven tijd van drie kwartier. Veel verschil maakt, het niet, want de rantsoeneering van den tijd helpt wel iets, maar niet veel; Minister van der Vegtë. lacht maar eens glunder, of de klachten bij stroomen komen of druppelsgewijs, zooals nu het geval was. Hij verstaat de kunst om zijn aanvallers van het lijf te houden. De communist was er van over stuur, want volgens hem vertelde deze minister zijn tegenstanders met hét aangenaamste ge zicht 'de meest onaangename dingen. Zoo erg is het nu wet niet maar rnet 'een grapje maakt hij zich van vele zaken af. Wat hij bracht was yvei in de Memorie van Antwoord aangekondigd, maar nu werd het positiever gezegd. Vermoedelijk wordt met 1 Februari 1928 het tarief voor drukwerken over het. geheele land en van brieven en briefkaarten in locaal verkeer met ongeveer 25 procent ver laagd, terwijl hij hoopt in den loop van het volgend jaar ook nog te, komen met. een verla ging van het telefoontarief. Een groote moei lijkheid vormt de telegraafdienst, waar in 1925 en 192G respectievelijk 3.1 en 3.3 millioen op verloren is. Een verlies dat mogelijk in de komende jaren nog zal stijgen. Nu kan men in de Kamer wel zeggen, dat daar verandering in moet komen, maai-niemand is in staat om het middel daartoe aan te ge ven en de telegraafdienst kau toch niet gemist worden De mi-jister is iVor|ounrijk voorstander yan een zoo Ver mogelijk doorgevoerde Zondagsrust, daarom ligt liet ook ia de bedoeling den dienst op 1 Januari a.s., wélke toevallig een Zondag is, zooveel mogelijk gelijk te doen zijn aan die op gewone Zondagen, maar voor een nog groo- tere beperking van den Zondagsarbeid bij pos terijen, telefonie en telegrafie voelt-hij niets. Evenmin om den postzegelverkoop op die dagen te verbieden, want deze is uitermate gering. Het vraagstuk van de vierde bestelling is er geen van bezuiniging, Voor alles is liet er een van het personeel, omdat alleen met drie bestel lingen een goede arbeidsregeling voor het per soneel te krijgen is. Wel werkt het personeel bij vier bestellingen ook 8y2 uur per dag, maar de tijden zijn dan zoo verdeeld, dat men wel recht tot klagen heeft. Bijna in alle landen heeft men tegenwoordig jn (j6 groote steden maar drie bestellingen. De heer L. de Visser, die de socialisten bestrijdt met dezelfde wapens die zij vroeger voerden, vond dat het personeel liet heelemaal niet goed had, want bij drie be stellingen werden de tasschen veel zwaarder. Een motie voor invoering yan den achturigeu werkdag en hooger loon voor de lagere ambte naren was het gevolg. De motie was niets anders dan een schijnvertooning, maar de aan wezige sociaal-democraten en de R. K. volks partijman dorsten toch niet na te laten er hun stem aan te geven. De heer Albarda moet nog eens praten, zooals Dinsdag over motie's en amendementen die misleidend zijn en die hij en zijn fraotiegenooten niet steunen kunnen. Mevrouw Bakker—Nort heeft haar motie over herstel van de vierde bestelling te Gronin gen ingetrokken, nadat de minister met cijfers aangetoond had, dat deze daar best gemist kon worden, zooals ook de Kamer van Koophandel had geadviseerd. Intusschen nam de bewinds man, die deze motie een aardigheid noemde, mevr. BakkerNort een beetje in het ootje. In vergelijking van wat hij te Groningen had moe ten hooren was, hetgeen deze afgevaardigde tot hem gezegd had nog gekuischte taal. Al werd de motie aangenomen, de proef zou toch worden doorgezet en eerst daarna zou worden beslist. We vreezen echter, dat als de motie in stemming was gekomen ze zou zijn verwor pen. Het was een ingrijpen in bestuursfuncties. Zonder hoofdelijke stemming werd de begroo ting aangenomen en kon een begin worden ge maakt met de behandeling van Waterstaat. De migratie van arbeiders binnen ons land. EEN COMMISSIE VAN ONDERZOEK INGESTELD. Met het oog op het belang, dat een gemak kelijke verplaatsing van arbeiders heeft ten aanzien van het verruimen van werkgelegen heid, het snel kunnen benutten van die aange legenheid door werkgevers en tenslotte ook van de bestrijding der werkloosheid, heeft, op verzoek van den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid de Centrale Oommissie van Bij stand voor de Arbeidsbemiddeling een sub commissie uitgenood igd, te willen nagaan, welke omstandigheden de migratie der arbei ders binnen Nederland op ongewenschte wijze belemmeren en op welke wijze eventueele be lemmering. zou kunnen worden verminderd. De commissie heeft haar eerste vergadering leeds gehouden op Zaterdag 26 November j.l. te DIS OLYMPIADE IN 11)28 nadert steeds meer, maai' ook de voltooiing van het Olympisch stadion te Amsterdam schiet flink op, gelijk men op bovenstaande overzichtsfoto kan zien Zijn --onrust over de postkautoórdienaten wórdt gekalmeerd MINISTER v, d. VEGTE ANTWOORDT OP DE VRAGEN VAN DEN DOMINé Op de vragen van den lieer Lingbeek iu zake de beperkte dienstuitvoering op de postkanto ren in tal van plaatsen van ons land op 1 No vember j.i., heeft de heer van der Vegte, mi nister van Waterstaat o m. het volgende ge antwoord: In de dienstvoorschriften, regelende de open stelling van de kantoren dér posterijen, tele grafie en telefonie (Verzamelde voorschriften, Deel III A, art. 264, lid 3 en 4), komt een be paling voor van den volgenden inhoud: „Op Maria-Hemeivaart, Allerheiligen en Goeden Vrijdag kan in de streken, waar op deze dagen verkeersbeperkiug optreedt, de be zetting op de kantoren en de bureelen, alsook de dienst van het technisch personeel, voor zooveel zulks mogelijk Is, worden ingekrom pen, Het treffen van een doelmatige regeling ter zake wordt aan het beleid van de hoofden van dienst overgelaten. Rekening is er mede te houden, dat de toepassing van dezen maat regel wordt beheerscht door de gebruiken welke ten opzichte van het vieren van deze dagen als feestdag in de verschillende plaatsen gelden en dat bij liet vei'leeueu van dienstvrijheid de godsdienstige gezindheid van de ambtena ren bulten beschouwing moet blijven. Indien de verkeersbeperkiug daartoe aanlei ding geeft, kunnen na verkregen machtiging van den betrokken afdeelingsinspecteur, op de in het vorige lid genoemde feestdagen de open- steliingsuren van do kantoren voor den post dienst, het aantal bestellingen en buslichtingen worden beperkt. Evenwel zal voor de busrecht houders de gelegenheid moeten blijven open gesteld, om zonder betaling van verhoogd recht, tot het op werkdagen geldende sluitings uur correspondentie af te halen en zullen uit deze regelingen geen extra kosten voor het Staatsbedrijf mogen voortvloeien." 2. Tot beperking van den dienst is dooi de directeuren slechts na verkregen machti ging vati den betrokken afdeelingsinspecteur overgegaan. 3. De bepaling, bedoeld onder punt 1, is niet gemaakt dan nadat uit de practijk was geble ken, dat de genoemde dagen in sommige stre ken van ons land als Zondag worden gevierd. Voor zoover bekend, hebben daar, waar op 1 November j.l. tot dienstbeperking is overge gaan, de plaatselijke omstandigheden zich daartegen niet verzet. Derhalve wordt geen aanleiding gevonden om wijziging van de vo rengenoemde regeling te bevorderen. VERDUISTERING VAN F 42.600. Ten nadeele eener expediteursfinna VERDUISTERING. De agent van het assurantiekantoor veroordeeld MEDAN, 7 December (ANETA). De Raad vau Justitie heeft den heer R. agent van het As surantiekantoor Langeveldt-Schröder, wegens verduistering tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. MOORD IN EEN GEVANGENIS. Een opziener het slachtoffer BATAVIA, 7 December (ANETA). In de ge vangenis Tjipinang heeft een veroordeelde met een parang (hakmes) den opziener R. de Groot gedood, CHOLERA IN INDIë DE O VERLA AD-HAVENS De Commissie van Onderzoek met haar rapport gereed. In het einde van het jaar 1925 werd uit overweging, dat het ,in verband met de Sedert de totstandkoming van de wet betreffende den aanleg van het Juiiana-Kananl gewijzigde om standigheden en "inzichten, wenschelijk werd geacht het vraagstuk van de over laakhavens aan het Kanaal nader in stadie te ïiemèn ingesteld een Commissie aan welke werd op gedragen na te gaan: a. of het nog wenschelijk zou zijn, vast te» houden aan Born als plaats voor de kolenliaven dan wel of het aanbeveling zou verdienen dio overlaadgelegenheid te splitsen en Zoo ja, waar dan liet best de onderscheidene lcolenhavens en andere oveïlaadhavens gemaakt zouden kunnen worden, mede in verband met (le ver- eischte spoor-, tram- en auto-aansluitingen en mat het belang van de betrokken gemeenten, een en ander met overlegging van globale plan nen en kostenramingen; b. op welke wijze de kosten der te maken werken over het Rijk en andere belanghebben den zouden moeten worden verdeeld. c. hoe blijvend het vervoer van de mijnen zou moeten worden verzorgd. De Commissie heeft haar werkzaamheden voltooid en dezer dagen haar rapport aan den Minister van Waterstaat aangeboden. DE OASLUCHT Iu de gehouden vergadering van de commissie der gemeenschappelijke lichtbedrijven te Lan- gendijk en St. Pancras is komen vast te staan, dat den directeur, den heer J. W. Smit, totaal geen verwijt treft, als zou hij betrokken zijn hij de gascorrupties. TWEE EN EEN HALF JAAR GEVRAAGD De Procureur-Generaal ibij het Haagsch Ge rechtshof lveeft gisteren bevestiging gevraagd van een vonnis van de Rechtbank te Rotter dam, waarbij de 41-jarige kassier A. J. B., ter zake van verduistering, gepleegd in de jaren 1923 tot 1927, van ongeveer 42.600, ten na deele van de expediteurs-firma Vervloet en Co., bij welke firma hij in betrekking was. is ver oordeeld tot 2% jaar gevangenisstraf. Uitspraak 21 dezer. Batavia nog besmet BATAVIA, 7 December(ANETA) De be smetverklaring van Batavia blijft voorshands gehandhaafd, mede uit internationaal oog punt. NIEUWE KERK. Te Overboven-Sittard zal een nieuwe kerk, toegewijd aan het H. Hart, worden gebouwd. DAAR GINDS KOMT DE STOOMBOOT.... St. Nicolaas vaart onder roode vlag. Voor Bruckerhaven kwam een vaartuig aan zeil du met de roode vlag in top. Zooiets kan beduiden „assistentie gevraagd". Vletterlul zijn daar gewoonlijk gauw bü en zoo sprongen er ook nu eenigen in hun booten. Toen ze hot vaartuig ,,in nood" bereikten, bleelc het, dat dit de vlag voerde, omdat de goede Sint aan boord was, die Bovenkarspel's jeugd kwam verblijden, j EEN ERNSTIG INCIDENT In den Amsterdamschen Raad. WIJNKOOP KWAM TE VALLEN Bij de replieken over de volkshuisvesting ontstonden in A'dam's Raad heftige incidenten tusschen de raadsleden Gulden en Wijnkoop, De heor Woudenberg, die tusscbenbeiden kwam* wond zich zoo op, dat liij den heer Wijnkoop wilde wegduwen waardoor deze lcwam te val» len. De zitting werd geschorst. Door bemiddeling van den burgemeester bood de heer Woudenberg den heer Wijnkoop zijne excuses aan en na heropening van de zitting ook aan den Raad. Hiermede werd het incident gesloten. Isolatie van het gezin. De gemeentelijke geneeskundige dienst deelt mede, dat te Arnhem een geval van vermoe delijke pokken werd gealarmeerd. Tot nu toe is echter niet gebleken, dat het werkelijk de gevreesde pokziekte is en het In* gestelde bacteriologisch onderzoek wijst meer, in negatieven zin. In overleg met den inspecteur van de volks» gezondheid zal voorshands volstaan worden met isolatie van het gezin in de woning zelf. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een vischkooper floor den trein gegrepen en gedood. Toen gisterenavond de ongeveer 50-jarIg^ vischkooper C. de Vries uit Llmmen den onbet waakten overweg te Bakkum, onder de go, meente Castrieum, nabij posthuis no, 49 wildq passeeren, werd hij gegrepen door trein not 461 richting Alkmaar. V. die op een honde» kar zat, werd dood onder den trein vandaan gehaald, terwijl de hondenkar totaal werd vei>j splinterd en een der honden «veneens wel gedood.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 5