ONZE VROUWENRUBRIEK mÈ ft li VERBANDDOOS. m ADVENT. PEIGNOIRS. m ZIEKENVERPLEGING IN HUIS. SCHORTJE VOOR MEISJES VAN 3 JAAR. mm BLOEMENPRAATJES. RECEPTEN. NOG EENS: DE PORIEN-MISERE VOOR ONZE HUISKAMER. VRIJDAG 9 DECEMBER 1927 DERDE BLAD J» PATRONEN NAAR MAAT S SNU/£ND/G UITWENDIG Ö4 .j. Overcame uit deze rubriek zonder schriftelijke toestemming verboden. ALS DE CHRISTUS KOMT! Adventsklokken luiden over de wereld! Ze luiden 't komende Kerstfeest in! Ze melden de komst van het Christus-kind! Ze roepen ons toe van de hooge kerk torens: bereidt u waardig voor op de komst van het groote Koningskind, dat om ons uit den hemel wilde dalen naar deze koude, donkeie aarde! En gelijk vrome moeders bij 't naderend KérsLeest haar kinderen vertellen van 't schoone kerstkind, dat werd geboren in de donkere koude velden van Bethle hem, zóó wijst de Roomsche kerk, die bezorgde moeder der volkeren, ons, haar kinderen naar 't oosten, vanwaar de Christus komen gaat Op een hoogen slanken toren van een kerk in Alaska staat een groot kruis, dat 's nachts elcctrisch wordt verlicht en 20 mijlen in den omtrek zichtbaar is. Dat licht daar hoog op den toren van Alas ka's kerk heeft al mengien verdwaalden zwerver, die- dolend rond zwierf langs de kusten van den Stillen Oceaan het leven gered. De Eskimo's noemen dat licht kruis „de witte Ster", die verdwaalden dolers de haven wijst. De adventsklokken luiden over de wereld! Straks zal boven Betlehem „de witte ster" opgaan, die verdwaalden do lers de haven wijst, de eeuwige haven daarboven, aan de verre stranden der eeuwigheid! Noemde dat kind van Bethlehem zich niet eens het „Lux mundi", ,,'t Groote Licht der wereld" en heeft het niet voor speld dat allen, die dat Licht volgen, niet in duisternis zullen verdwalen? De adventskokken luiden over de we reld, Ze luiden 't komend kerstfeest in! Ze melden de komst van het Christus kind. Als Hij komt in de wereld zal d e wereld Hem dan erkennnen, de wereld, die Hem zoo -bitter noodig heeft, die zonder Hem al dieper zal wegzinken in de zwarte kolken der zonden? He laas, wat Sint Jan, de groote ziener van Patmos, schreef voor 2000 jaar, geldt nog voor Hem: „Hij kwam in de wereld en de wereld heeft Hem niet erkend!" Wat geeft de wereld van thans om 't arme Christus-kind in naakten stal; de verfijn de, grofstoffolijke wereld, die met de oude heidenen slechts de ééne leuze kent brood en spelen: Schenkt wijn, vlecht rozen en viert feest, want morgen kun nen we sterven; de wufte lichtzinnige wereld van thans, die van 't leven maakt 'n rumoerigen kermisdag, een rijk voor ziene feesltatel of 'n bonten, vroolijken speeltuin, waarin men van den morgen tot den avond en diep in den nacht, drinkt en klinkt, zingt en springt, tiert en pleziert, leest en danst, spot en ont- eert, alsof er geen God en geen eeuwig heid bestaat. Hoe zal die wereld 't Chris- tus-kind ontvangen? Is niet al te waar wat de ongeloovigc Hélène Swarlh eens schreef; „De dag is zoo druk en zoo nuchter, „Zoo vol van 't stoffelijke alleen. „De menschen verloochenen -hun ziel tl, „En of God leeft vraagt geen! Daarom zal ook deze advenl voor de wereld weer 'n mislukking zijn! En wij? Als 't Christus-kind kom! in Zijn eigendom, zal Z'n eigendom Hem aannemen? Als Hij komt onder Zijnen, zullen de Zijnen Hem tenminste ontvan gen? Zullen wij Hem ontvangeïi als Marl h 5, toen Hij kwam in haar huis te Bethanië; alleen denkend aan 't hui selijk feest aan feestdisch en feestge schenk, en met allerlei zorgen voor al lerlei dingen dan tijd van onze bezoe king verpillen? O, die drukdoende Martha's, die'aan alles denken, behalve aan dat ééne, wat de Meester van haar vraagt; die opper vlakkige Marlhazielen, die voor alles zorgen behalve voor dat ééne noodza kelijke! Ja, dit is wel de hopelooze kwaal en bittere tragedie van onzen oppervlahki- gen, onrustigen lijd; het verspillen van zooveel kracht en tijd aan allerlei onbe nulligheden, die evengoed of misschien beter niet gedaan kunnen worden; die onbeduidende 'dingen, die toch zoo wei nig gewicht leggen in de weegschaal der eeuwigheid! -Wie heeft er tegenwoordig in de wilde woeling van het drukke moderne leven nog tijd om 'n oogenblik rustig aan 's meesters voeten te zitten? Onder de concerten, dansen en rede voeringen, die over heel de wijde wereld vlakte door 't radio-apparaat over ons henen stormen, hooren wij nauwelijks meer de stille stem van Gods genade, die ons- toefluistert, dat God eeuwig is en onsterfelijk onze ziel! De adventskokken luiden over de we reld! Als straks de Christus komt, laten wij Hem dan ontvangen, niet ais de be zorgde, drukdoende Martha maar als de rustige stille M a r i a, ons niet uitput tend met duizend zorgen voor allerlei uiterlijkheden of met de bange vraag, wat zullen wij eten dien dag en waarmee zul len wij ons kleeden! Dat doet ook de heiden en ongeloovige, lichtzinnige we- reldling! Laten wij liever rustig knielen voor de harde naakte kribbe van dat sublieme koningskind en stil aanbidden 't groot ste liefde-mysterie, dat hemel en aarde ooit voltrekken zag! Laten wij Hem ont vangen, niet in 't luidruchtig gedruisch of rumoer van den drukken dag maar in vreedzame stilte en bezonnenheid en serene rust. De stilte in de natuur heerscht het meest in de hooglanden der eeuwige sneeuw, waar ieder gerucht uit de dalen wegsterft de stilte, waarin wij opgaan in God, heerscht alleen in de ziel, waar in 'l gerucht van den drukken, rumoe rigen dag is verstomd! Daarom is ook dat koningskind van Betlehem een minnaar van de stilte en rust! Werd Hij niet geboren in de nach telijke stille van de verlaten velden van Betlehem? Leeft Hij niet 30 jaar lang in de verborgen eenzaamheid van Josefs rustige timmersehuur? Vastte Hij geen 40 dagen in de majes tueuze verlatenheid van de woestijn van Hauran en stierf Hij niet in de bange stilte op de verlaten kruin van Golgotha als allen zijn heengegaan, behalve Zijn Moeder en de trouwe Sint Jan? Daarom is Hij 'n minnaar van stille, vreedzame Marla-zielen. Wil deze ad vent voor ons geen mislukking zijn, dan moeten wij 't Christus-kind onlvangen in heilige stilte en vreedzame rusl! C. VIS, pr. Onze lezeressen kunnen van onze mode-ontwerpen nauwkeurig naar maai geknipte patronen ontvangen, tegen uiterst billijke prijzen, die voor elk model afzonderlijk worden opgegeven Men neme daarvoor zorgvuldig de maat op de volgende wijze: Bovenwijdte. De geheele bovenwijdte wordt genomen over het breedst van den rug. (volg. voorb.) Taillewijdte. De taillewijdte wordt genomen strak om de taille. Heupwijdtc. De heupwijdle wordt genomen 15 c.M. juder de taille, vooral niet te strak. Voorlengte. De voorlengte wordt geno men vanuit den hals tot bet bandje. Zijlengte. De zijlengte wordt genomen vanuit het oksel tot het bandje. Ruglengte. De ruglengte wordt geno- men vanuit den rugwervel tot het bandje Schouder-, Elleboog- en Polslengte, waarbij men steeds den centimeter bii den hals laat liggen, (volg. voorb.) "Elleboogwijdte. Hierbij houdt men den arm gebogen, daar anders de mouw te nauw zou worden. PRIJZEN DER PATRONEN: No. 1. 0.90. No. 2. f 0.90 No. 3. 0.90. Het Patronenkantoor, Postbus no. 1, Haarlem. Een heerlijk warme peignoir is een zeer practisch kleedingstuk. Voor winter- peignoirs kiezen we stof (gebloemd of effen), gestreept, of effen gekleurd flanel, ratiné, of wollen crêpe. Voor twee van bovenstaande afbeel dingen koopen we breede stof, omdat de mouwen aangeknipt worden. No. 1 is gemaakt van gebloemde stof en heeft aangeknipte mouwen. De bies, langs hals en voorkant, wordt gewoon aangezet, een reep dus, niet omgeslagen en is van satijn, of bij een eenvoudige peignoir, van effen wollen stof of sati net, in een afstekende tint. Verder heeft de peignoir heele wijde manchetten, eveneens van satijn of satinet en is schuin in de zijde gesloten met een strik. Heeft men liever ingezette mouwen, dan moet dit bij het bestellen van het patroon vermeld worden. No. 2. Peignoir van effen wo-Uen ralihé, met lang ingezette mouwen. Shawlkraag en manchetten van geruite stof. De peignoir is schuin op zij met één knoop en lus gesloten. Aan de punt van den kraag maken we een kwast van gekleur de wol of zijde. No. 3 Peignoir van gewerkte of ge bloemde wollen crêpe. Het model heeft aangeknipte mouwen, kraagje, manchetjes en bies van den zak in een afstekende kleur. ANEMONE. EEN PRAATJE OVER MEDICIJNEN. In ieder huisgezin komen af en toe; eens zieken voor en 't verdient hier aan beveling, een speciaal medicijnkastje te hebben dat op slot kan en dat aan den muur op de ziekenkamer bevestigd kan worden, 't liefst naast de waschtafel en zóó hoog, dat er geen „kleine grijp- vingertjes" bij kunnen komen. Een kastje, dat goed op slot kan en waarvan 't sleuteltje aan een haakje er naast kan bevestigd worden. In nil kastje, dat 't liefst in drieën verdeeld moet zijn, door middel van plankjes, b.v. op de volgende wijze: Benoodigd: VA el stof van 70 c.M. breed 1 strengetje gekleurd DMC no. 8. Dit aardige schortje kunt gc maken van ve lerlei stof, zooals fijne katoen, reform- slof, zephir, Brabantsch bant, enz. Als moeder het patroontje even knipt, kan verder het geheele schortje door haar handig 10 of 12-jarig dochtertje in de Kerstvacantie gemaakt worden. Of 't ook gemakkelijk is. Is het patroontje ge maakt, dan legt ge het op de stof, voor- en achterkant boven elkaar, de schou dertjes, zakjes en zijstukjes knunen er naast gelegd worden, terwijl men alles met één c. M. naad uitknipt. Nu wordt langs den geheelen buitenkant van het schortje een zoompje ingeregen van 1/2 c.M. breedte, zoo ook aan den boven kant van de zakjes, aan de schoudertjes en de beide zijstukjes, welke 10 c.M. lang, en 6 c.M. breed geknipt zijn. Dan wordt dit, zcoals de teekening u laat zien, omgewerkt met een eenvoudig ge- Oitr.J haakt puntje, nl. één vaste, 3 lessen, een steekje in de bovenlus van den vasten steek, één vaste, enz. Het spreekt van zelf, dat ge ook, inplaats van een ge haakt puntje, een eenvoudig kantje langs kunt stikken, hetgeen moeder, zoo ze het zelf wil maken, misschien verkieslijker vindt. Onder aan de schoudertjes maakt ge een inslag naar den goeden kant, terwijl ze dan aan den goeden kant tegenge- zoomd, en aan den verkeerden kant op- gezoomd worden, en zóó worden opge zet, dat het halsje voor- en achter 12 c.M. wordt. Evenzoo doet men de zijstukjes, zoo dat het schoitje over het hoofd wordt aangetrokken. Langs de zakjes maakt ge een inslag, terwijl men ze dan op de aan gegeven plaats opstikt. Voorzeker een aardig, en tevens een goedkoop schortje, dat een klein meisje wel pittig zal staan. DINY. ."V-rr-V-0"y~rV1'ryj '.KmJlMJLi,U-Ui kunnen we links de fleschjcs zet ten voor; Inwendig gebruik, en rechts de fleschjcs en potjes zalf voor; Uitwendig gebruik, 't Derde hokje zal u voldoende plaats laten voor Verbanddoos en diverse zwachtels, DU hokje kan ook een laadje zijn. Ik zou u aanraden, om de diverse aideelingen met wit zeildoek te beklee- den, om 't eens per week frisch uit te kunneu zeepen. Een paar stukjes dik, wit vloeipapier op den bodem gelegd onder de fleschjes, zullen vlekken op 't zeiltje en 't houtwerk voorkomen, jodium b.v. geeft afschuwelijke vlekken, vooral op marmer. Boven ieder vakje plakt ge een pa piertje metInwendig, Uitwendig, Ver band, goed duidelijk geschreven en 't woordje „uitwendig" 't liefst met roodc inkt. Dan is bij 't ingeven vergissen onmogelijk. Aan den binnenkant van 't deurtje be vestigt ge een lijstje met een goed klop pende opgave van den inventaris van 't medicijnkastje en controleert dit iedere maand en vult 't ontbrekende aan. De verbanddoos moet bevatten; 2 Utermöhlen's snelverbandjes no. 1 1 pak verbandwatten 3 gazen zwachtels 5 M. lang en 4 tot 6 c.M. breed 1 doosje 16/16 steriele verbandjes 1 doosje kleefpleister 90 c.M. lang en 1 c.M. breed 1 doosje of kaartje roestvrije en met knipjes voorziene veiligheidspelden 1 grooten driekanten doek (in papier verpakt) 1 pincet (splinter'ang) 1 verbandschaar, platgeknopt en 't liefst knievormig gebogen (zoonoodig kleerenschaar) 1 nagelborsteltje en zeep in doos 2 bismuth (brand) zwachtels. Verder verdient 't aanbeveling, in 't vakje voor „uitwendig" gebruik", een doosje witte vaseline (of potje nog beter) bij de hand te hebben, benevens een klein potje perubalsem en een fieschje waterstofsuperoxyde 3 pet, oplossing en een spateltje voor de zalf. Met dit lijstje kunt u volstaan in een gewone huishouding. Den volgenden keer iets over '1 ingeven van de medicijnen, CORMA V, 'T LAM-TEEPE. I. „Houdt ge van bloemen?" Vraag dit aan wien ge wilt, en het antwoord is te lezen, nog voor de mond gesproken heeft, in de verlevendiging der gelaats trekken, in den blijden oogslag van den toegesprokene. Ja, de liefde voor bloemen en planten is wél diep geworteld in de kinderen van Adam, den eersten tuinier ter we reld. Van den kleinen hummel af, die, ternauwernood kunnende ioopen, toch reeds geen bloem kan zien staan, zonder die te willen plukken, tot het oude moe dertje toe, dat In haar vensterkozijn een paar „Graniums" of „Foksiaas" met lief devolle toewijding verzorgt, in iederen stand, op eiken leeftijd, zijn bloemen en planten een rijke bron van vreugde en genot. Welke huiskamer ziet er niet ge zelliger uit door eenige los in een vaas gestoken bloemen ot zelfs een simpel varenplantje op tafel of schoorsteen mantel, welke zieke komt niet in blijder stemming, wanneer vriendelijke handen het vertrek, waarin hij zoo lange, dik wijls pijnlijke uren moei doormaken, heb ben opgefleurd dcor hier en daar een bosje bloemen te plaatsen, waarop hij het oog kan laten rusten? Is een fees! denk baar zonder bloemen, en zijn bloemen niet altijd eene gelukkige oplossing van het dikwijls zoo moeilijke vraagstuk, wat men iemand op verjaardag of bij andere feestelijke gelegenheden zou kunnen geven? Verschaffen bloemen op zich zelf reeds veel genot, grooter, hooger wordt dit, wanneer men ze zelf gekweekt heeft. Let eens op, met welk een trots de liefheb ber-tuinier u zijn tuin, al is het maar een stadstuintje van 10 of 20 vlerk. M. groot laat zien, zoodra gij er maar de minste belangstelling voor toont, en hoe hij u als het ware wel bij iedere plant zou willen doen stilstaan, om ze elk afzonderlijk te bewonderen. Zie, hoe hij, vroeg in Januari reeds, den kalen grond in zijn tuin nauwlettend staat te bekijken, ongevoelig voor koude en wind. Wat is daar toch te zien, wat hem onwederstaanbaar naar buiten trekt, terwijl het binnen zooveel behaaglij ker is? Voor een ander niets, maar onze lief hebber weet precies, waar zijne sneeuw klokjes geplant zijn, en hij moet beslist het eerste puntje van het eerste blaadje zien verschijnen. Niets ontgaat hem: eene kleine oneffenheid in den bodem toont hem, dat daaronder werking zit, enkele dagen daarna ziet hij dat de aarde begint te splijten, en, ja hoor, eindelijk op een vroegen morgen wordt zijn ge duld en trouw wachthouden beloond: het puntje is er Van nu al aan krijgt hij het steeds drukker en brengt meerdere uren in zijn tuin door. Aan alle kanten toch begint het te leven, en overal moet hij opletten want hij zou het als een ver zuim van zijn kant beschouwen als een der huisgenooten hem zou komen vertel len dat de eerste Crocus begint te klets ren en hij dit zelf niet reeds gezien had Vanwaar die buitengewone, men zo» haast zeggen overdreven belangstelling» Hij heelt zelf zijn tuin beplant, ieder? struik, ieder plantje en bolletje heeft hl met eigen handen in den grond gezet el zorgvuldig met aarde bedekt. Vanaf dat oogenblik zijn het zijn» pleegkinderen geworden, hij voelt zorg ja een soort verantwoordelijkheid voor wat hij geplant heeft, en eerst in hel voorjaar, naarmate meerdere van zijn» beschermelingen zich brginnnen te ver- toonen, wijkt zijne bekommernis, en geef) hij zich rustiger over aan het genot val het zien groeien. Iedere dag brengl iet? nieuws om te zien, en steeds vindt hij kleine bezigheden te verrichten. Nu eens moet een klimroos of wilde wingerd op. gebonden worden, dan weer valt er iels te snoeien of moet de een of andere plant een steun hebben, om niet dooi regen of wind tegen den grond geslagen te worden, onkruid moet uitgewied wor den, kortom, de tuinier heeft het meer dan volhandig. Geloof echter niet, dal al dit werk hem ooit verveelt of zwaar valt. De liefde, die hij voor zijne planten ëevoelt, maakt hem alles licht en aange naam, en met plezier offert hij ha vol brachte dagtaak zijne avonduren op, om zijn tuin te verzorgen. Liefde voor bloemen en planten, zie daar de eerste en onmisbare vereischte om ze te kunnen kweeken; zonder liefde gedijen ze evenmin als kinderen. Maar daarnaast behoort toch ook een zekere hoeveelheid kennis van de behoeften en gewoonlen van ieder gewas in het bij zonder. Daaraan nu ontbreekt het zoo menig liefhebber en daarom lijden zoo vele kamerplanten een kwijnend bestaan, en zien zoovele tuinen en tuintjes er ar moedig en verwaarloosd uit. Het doel van deze praatjes is: liefheb ber-tuiniers en hieronder worden zoo wel mannelijke als vrouwelijke verstaan het een en ander omtrent kweekwijze enz. van bloemen en planten te vertellen, en hun van voorlichting te dienen bij den aanleg en 't onderhoud van hunne tuinen of tuintjes. Ze zijn dus niet bestemd voor vaklui, ook niet voor die eigenaars van tuinen, die al het werk door een tuin man laten verrichten en er zelf niet naar omzien tenzij om er bloemen uit te snij den, maar uitsluitend voor de echte liefhebbers, die, meestal met beperkte middelen en onder niet al te gunstige omstandigheden wat ligging, grondsoort enz. betreft, willen trachten hun stukje grond zoo aantrekkelijk mogelijk te ma ken, of die, hetzij uit voorkeur, hetzij door omstandigheden gedwongen zich be palen tot het kweeken van bloemen en planten binnenshuis. FLORA. Hier volgen eenige samentrekkend werken op een grove huid en open poriën. Ten eerste., doodgewoon zout water! Gemakkelijker kan het toch al niet! Ten tweede, aluin-water, een goed, eenvoudig, beproefd middel. Voorts; benzoë-tinctuur, bij den dro gist te verkrijgen. Dit wordt gebruikt in het koude waschwater. U hebt maar enkele druppels noodig. Tenslotte een lotion van ingewikkelder samenstelling, die u in een groote ilesch kunt mengen en voor gere geld gebruik op uw waschtafel zetten. Eén deel zoogenaamde „neerslag van zwavel", waaraan de drogist u eveneens kan helpen, één deel kamfer-tinctuur, één deel glycerine en acht deelen rozen water. Dit kan met goed gevolg meer malen per dag gebruikt worden, daar de glycerine en 't rozenwater een te straffe inwerking voorkomen. Ook tegen de vetwormpjes is deze vloeistof een uit stekend middel, 1 Er is ook, van verschillende betrouw- mengsels, die bare merken, een speciale poriën-crème in den handel, die tegelijk reinigt en samentrekt. Deze kan dan inplaats van cold-cream gebruikt worden, om het ge zicht schoon te maken, telkens als hel aan stof en vuil is blootgesteld geweest. Menschen met vergroote poriën moeten nog veel meer haast maken met de ver wijdering van stof en vuil dan anderen! Vergeet nooit deze algemeene, nuch tere waarheden; dat warmte (heet water, stoom) de poriën nog wijder dan anders opent, dat kou (ijs!) ze doet ineen krimpen, dat ze zich niet kunnen sluiten over een mengsel van poeder en huidvet, en dat ze zich er aan gewennen, zich te rekken en uit te zetten, wanneer u er almaar dikke, taaie massa's inperst. Bij menschen, die zich nooit met schoon heidsmiddelen ophouden, doet het onvol doend verwijderd vuil, wat bij anderen achtergebleven crème of poudre-de-riz doet. Een fijne, gladde huid beteekent op de eerste plaats een altijd-schoone huidl HET BRADEN VAN GROOT VLEESCH (op verzoek), Daar het verzoek tot mij gekomen is, om 't braden van groot vleesch te be spreken, wil ik eerst- uitvoerig de alge meene regels vertellen, die op alle soor ten groot vleesch worden toegepast. Als voorbeeld laat ik daarna een re cept volgen. Neem op 1 K.G. vleesch ongeveer 10 gram zout voor rollades iets minder, omdat deze van binnen reeds gezouten zijn. Voor de hoeveelheid vet wordt opgegeven 1/10 van hel gewicht van het vleesch, dus op 1 K.G. vleesch ongeveer 100 gram vet. Deze hoeveelheid is ech ter voor elk gezin weer verschillend, omdat in 't eene gezin meer jus ge bruikt wordt dan in 't andere en daar mede moet men dus rekening houden bij 't nemen van de hoeveelheid vel. Reken voor den braadtijd van rund- vleesch op 't gas of de kachel 25 minu ten per pond indien men van rood vleesch houdt, 15 a 20 minuten per pond; voor kalfsvleesch 35 minuten en voor varkensvleesch 40 minuten per pond. Kies als vetsoort, die bij het vleesch hoort. Voor al het vleesch kan men delfia met boter samen gebruiken, Wasch het vleesch met lauw water af, wrijf het stevig in met zout en laat het 1 a 2 uur staan. Laat het vet in de pan héét worden, zóó, dat er een blau- j we damp opstijgt. Wentel het vleesch dan aan alle kan- ten in het heete vet, zóó, dat het ge heel grijs geworden is. Dit is het z.g. dichtschroeien van het vleesch. Laat het vleesch dan op één kant liggen en braad het vlugger of langzamer bruin, naarmate men het meer of minder gaar wenscht. Leg het vervolgens op een andere zij en ga zoo door, tot het vleesch aan alle zijden- mooi bruin van kleur is geworden. Braad hel vleesch in een gesloten pan. Gedurende het braden vormt zich op den bodem der pan een bruin bezink sel, dat laat men stil vormen, maar pas op, dat het niet brandt. Is men daar bang voor, dan voegt men wat water toe. Doet men dat te gauw, dan zal de jus te vet worden. Want dat aanzetsel lost op in water en dat vormt 't bruin van jus. Voegt men nu te gauw water toe, dan verkriigt men weinig bruin van jus in verhouding tot 't vet. Is het vleesch aan alle zijden mooi bruin van kleur, dan neemt men 'tuit de pan en giet over den schuin geplaatsten deksel bij kleine hoeveelheden tegelijk, zooveel water, tot het sissen ophoudt en al het aanzetsel is opgelost. Heeft het vleesch den vereischten braadtijd nog niet gehad, leg het dan weer in de jus en stoof het den verde ren tijd zachtjes. De jus is mooi, wanneer het voor 2/3 deel uit bruin van jus en 1/3 deel vet is. CATHARINA. Voor onze huiskamer zijn Oud-Holland- sche meubelen zeer geschikt. Een ameu blement, met bekleedsel, heeft in een kamer, die den geheelen dag in gebruik is veel te lijden. Ik heb echter vele Oud-Hollandsche kamers gezien, die zeer ongezellig aan deden en dat behoeft toch volstrekt niet. Op de teekening zien we een gezel- worden de overgordijnen gemaakt. Landhuisstof is zeer sterk en men kan ze tegenwoordig in mooie dessins ver krijgen. De ondergordijnen, met een ruimen strook er aan, worden gemaakt van witte batist. Bijzonder aardig staan de gordijntjes, schuin opgenomen. EVA- iige met Oud-Hoilandsche meubelen in gerichte kamer. Een flink buffet, stoelen met hoogc rugleuningen, waarvan eenige met arm leuningen, een groote uitschuiftafel en een theekast. Voor den vloer nemen we een stevig karpet en over den tafel een aardig ta felkleed. Voor de stoelzittingen maken we van landhuisstof, kussens. Voor de armstoe len tevens rugkussens. Van dezelfde stof Een paar roode geraniums in groene potten voor de ramen, zullen de kamer zeker een vroolijk aanzien geven. Op het buffet moeten niet te veel prulletjes pronken. Een tinnen of aarden kan, ge vuld met wat bloemen en een fruitschaal van aardewerk, is reeds voldoende. Het buffet moet altijd ruim zijn, zoo dat men vlug wat uit de hand kan zetten bij tafeldekken enz. DINA- .1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 9