m Zaterdag 17 December 1927 Tweede Blad Pagina 1 f VERWORPEN |t f DE WAARHEID VSERDE KATHOLIEKENDAG 29, 30 EN 31 MEI 1928 TE MAASTRICHT DE INDISCHE BEGROOTtMG Gebrek aan belangstelling? HET KONINGSCHAP VAN CHRISTUS DE BIOSCOOPWET KANAAL NEDERWEÉRT—WJBSSEM. ONDERWIJS EN OORLOG DE OORLOOS BEO ROOTING AFGEHANDELD DE NIEUWE DUITSCHE GEZANT HOE GRAAF ZECH OVER ONS LAND DENKT, WAT ZIJN CUSHlONBANDEN KOSTPRIJS EN OPBRENGST VAN LANDBOUWPRODUCTEN Engeland of liever de Engelsche Staats kerk heeft pijnlijke dagen beleefd, maar Donderdagavond is toch wel zeer vernede rend geweest. Men weet, dat de Engelsche Staatskerk (stichting' van Koning Hendrik VIII, die zich zelf tot paus maakte, toen de Paus van Rome. zijn huwelijk niet ontbinden wLde, de laatste honderd jaar verscheurd werd door een protestantsche en 'n katholieke rich ting. De laatste beschikt over veel aan hangers en voerde hoe langer hoe meer gebruiken in die aan de Katholieke Kerk ontleend werden. Daartegen optredenwas te moeilijker, daar in de kerk ook bekende ongeloovigen vrij hun ambten konden uitoefenen. D'e bisschoppen der staatskerk, die hooge ambtenaren zijn on door de regeermg wor den aangesteld, probeeren nu de katho lieke en protestantsche groepen te ver zoenen om op die mattier een uit eikaar springen der staatskerk te .voorkomen. Tot dat doel hervormden zij het „prayer hook" (het boek van den eerediensi) zoo- I danig, dat voortaan dok de Mis, de aan- rbHklihg, van hcd/Altaar-Sacrament en de gebeden voor overledenen zouden zijn toe gestaan. Oogenblikkelijk kwam daartegen de protestantsche richting in het geweer, die dit alles uitkreet voor afgoderij. Heel de Engelsche staatskerk kwam in beweging en zelfs de bisschoppen stonden tegenover elkaar, al wilde de groote meer derheid, om des lieven vredes wille, de herziening wel goedkeuren. Daar de Engelsche Staatskerk echter onder de - regeering staat, moest in laatste instantie het parlement nog beslissen. Hot Hoogerhuis, waarin ook de bisschop pen der staatskerk rechtens zetelen, keurde na eon debat, dat drie dagen duurde, de herziening goed met 241 tegen 88 stemmen. De Katholieke lords namen aan do stern- min" niet deel en er waren er ook die, zooals do edele lord Halifax (bekend om zijn horeenigingspogingen mét Rome) met tegen wilden stemmen om den Anglicaan- schen aartsbisschop niet te grieven en die zich daarom van' stemming onthielden. De lords beslisten dus voor de herzie ning cn gingen rustig uiteen. Anders is het gegaan in het Lagerhuis, dat Donderdagavond over den toekomstigen eeredienst in deStaatskerk te beslissen kreeg. Dit huis heeft, zooals wij;gisteren reeds kort meldden, de voorstellen der bisschoppen met 238 tegen 265 stemmen verworpen. Hier debatteerden de ministers tegen elkaar in en het slot-van dé historie was, dat de politiefcé l'eeken door hun verwerping met één slag hert' jarenlange hïoeilijke werk der bisschoppen vernietigden. Geen wonder, dat de aartsbisschop van Canterbury, die in angstige spaaning het debat mee volgde vanuit zijn gereserveerde plaats, na afloop der stemming' zijn tranen niet weerhouden kon. Want, deze verwerping is een verschrik kelijke slag voor de Staatskerk: zoo kras mogelijk is nu opeens getoond, dat de Kerk van Engeland eenvoudig een instrument is, dat beheerscht wordt door een parlement van mannen, waarvan een groot gedeelte niet eens tot die Kerk behoort. De Katho lieke parlementsleden onthielden zich wel weer voor 't grootste deel van stemming, maar onder de tegenstemmers zijn toch ook ongeloovigen, die van geen staatskerk weten willen. Voor de staatskerk ais zoodanig breekt nu een moeilijke tijd aan: feller dan ooit zullen de richtingen tegen elkander strij den en de zeggingschap der bisschoppen is tot nul teruggebracht. Het eenig-góede van deze stemming kan zijn, dat werkelijk geioovige Anglicanen zul len inzien, dat het een dwaasheid is, de Kerk te onderwerpen aan den Staat en zij zullen er. wellicht uit loeren, dat het beter is te buigen voor den éénen Paus die zijn gé- zag ontleent aan Christus woord, dan aan de paar honderd parlementsleden, die als paus moeten optreden en zelf van geen priester willen weten!' Wij kwalificeerden dezer dagen de be wering van den afgevallen geestelijke als zou in Rusland de Kerk niet vervolgd worden, als schaamteloos. Uit 's mans eigen woorden bleek, hoe de machthebbers te Moskou den godsdienst volkomen aan banden leggen. Dat hun doel verder gaat en inderdaad is: uit roeiing van den godsdienst, blijkt wel uit dit bericht van de Russische „Roel" die meldt, „dat de sovvjet-regeering, in verband met het naderende Kerstfeest besloten heeft tot een verscherping der anti-godsdienstige agitatie. Het ligt in de bedoeling, straat- demonstraties te organiseeren en 's avonds op pleinen en in hoofdstraten op aan muren bevestigde doeken films te vertoonen van anti-godsdienstige richting. Tot de commu nistische jeugdbeweging is een oproep ge richt, om de regeering bij het voeren van deze campagne zooveel mogelijk te steunen". Hieruit blijkt, dat de Staat tot instru ment van godsdienstbestrijding wordt ge maakt. Wij wisten dit, maar een nieuwe bevestiging kan geen kwaad. In deze omstandigheden volhouden, dat er geen godsdienstvervolging heerscht, is DE GEPENSIOXKEERDE TICE-A'DMIÏiA.AL O. FOGK, is dezer dagen benoemd tot Hoofd: Inspecteur voor de Scheepvaart, Voor de vierde maal gaat het volgend jaar de groote Ned. Katholiekendag gehouden worden. Als plaats van bijeenkomst is ditmaal Maas tricht uitgekozen. d'e INRICHTING En 't is in de Pinksterwèek. dat dit ver garen van al wat katholiek Nederland aan vooraanstaande mannen en vrouwen heeft-, gebeuren zal. Limburg (het bisdom Roermond) is ge-, woon zijn dioeesanen Katholiekendag op Tweeden Pinksterdag te houden. Het laat dien in 1928, terwille van liet welslagen van den Nederlandsclien Katholiekendag verval len. In plaats daarvan zullen de stands- en vakorganisaties, wier leden door hun arbeid verhinderd zijn op andere dan Zon- en feest dagen bijeen te komen, op 2en Pinksterdag, een Bondendag houden. Eveneens te Maas tricht. Er zal intusschen naar gestreefd wor den, vertegenwoordigers dier Limburgsche bonden in de stad te houden, om naast de talrijke opgekomenen uit andere diocesen en gewesten de veelzijdigheid van den vierden 'Nederl; Katholiekendag te helpen versterken. HET PROGRAM Het program van deze samenkomst van Kath. Nederland zal, wat de indeeling betreft, niet merkbaaf wan dat der vorige Nederl. Katholiekendagen afwijken. Eiken ochtend zal de dag wórden ingezet met eens. pontificale Hoogmis, op tè*dragen door een onzer hoogw. bisschoppen of prelaten. Eiken der drie dagen zullen er zijn een groote algemeene vergade- ring en een aautal sectievergaderingen, waar van getal en karakter nader zullen worden vastgesteld. Het algemeen onderwerp van dezen vier den Ned. Katholiekendag zal zijn: liet Koning schap van Christus; en in dit teelten zuilen ook- de sectie-vergaderingen staan. Daar vermoedelijk geen enkele zaal in Maastricht groot genoeg zal zijn om de alge meene vergaderingen te bevatten, zullen deze gehouden worden in de groote lioofdparocliiale kerk van St. Servaas, het prachtige Ro- maansch-Gothische monument, daartoe door den Hoogeerw. pastoor-deken. Kanunnik Wouters, beschikbaar gesteld. Den namiddag van den derden dag (Don derdag) wordt het congres besloten met een Pontificaal Lof. NEVENVERGADERINGEN. Het Hoofdbestuur der Ned. Katholiekendagen voorzitter mr. A. J. M. J. baron van Wijnher- gen te Utrecht, lid der Tweede Kamer, secre taris prof. J. D. J. Aengenent, pri, hoogleeraar te Warmon heeft gemeend, al draagt de Ned. Katholiekendag niet het karakter van een Bondendag, aan kath. bonden gelegenheid te moeten geven een eigen vergadering te hou den, waarvan het verslag, naast dat van de officleele vergaderingën, In het Verslagboek zal worden opgenomen PLAATSELIJKE REGELING.. Hoe kan ik <len vierden Ned. Katholieken dag bijwonen? zal ongetwijfeld menigeen zich afvragen. - Om aan deze Katholiekendagen geregeld deel te nemen, moet men van deze instelling lid zijn en drie jaar achtereen de contributie van 5.per jaar hebben voldaan. Daar voor heeft men recht van toegang tot al de vergaderingen en ontvangt men tevens het Officieel Verslag van den Katholiekendag een lijvig boekdeel van blijvende waarde, waarin alle gehouden redevoeringen zijn op genomen. Aanmeldingen kunnen gericht worden aan den penningmeester van de regelings-com- rnissie, Henri van Oppen te Maastricht. HULDIGING WIJLEN IR. C. DE GROOT. Een Nederlandsch comité. Naar wij vernemen is hiér te lande een sub comité opgericht van de commissie, die zich In Indië heeft gevormd voor de oprichting van een monument ter herinnering aan de persoon en 't levenswerk van den ingenieur C. J. de Groot, hoofd van den Radiodienst in Indië. Het comité zal binnenkort een uitnoodiging tot het Nederlandsche volk richten om aan het Indische monument bij te dragen, huichelachtig in den ergs ten grand. Het bewijst, dat men rekent op volslagen on kunde bij de „bewusten", wicn men zulke dingen met stalen gezicht staat wijs te maken, 'i - DE KAMER ZIT VOOR 'N MOEILIJKE TAAK. De Kamer ziet zich bij de behandeling van de Indische begrooting* voor eeu vreemde taak gesteld, die al wil dat niet erkennen door weinigen voorzien ts. Van de eigenlijke begrooting krijgt ze "niéts' te zien. Er zijn slechts dertien wetsontwerpjes, waarvan er twaalf uit een artikel bestaan, die allen onge- voor gelijkluidend zijn. Het dertiende wetsontwerpje bevat twee artikelen, waarin gelden voor posten worden aangevraagd in dit geval voor de Marine, waarover geen overeenstemming tusscben den Gouverneur-Generaal eu den Volksraad ver kregen is, en aan de vaststelling waarvan vol gens de G. G. nochtans behoefte bestaat. Het recht van amendement heeft de Kamer niet meer. Ze heeft die wetjes slechts stuk voor stuk goed té kehïch of te verwerpen. Over haar taak bestaat nogal meeningsver- schil. Toch is het zooal3 terecht de heer van Rijckevorsel opmerkte van het grootste belang, dat reeds hij deze eerste behandeling der be grooting volgens de nieuwe staatsregeling .zé de juiste lijn trekt. De mceningèn looped nogal uiteen., Voor liet inziöftt'"flat jab Kamer zich sléchts' •beperken zou tot het dertiende, wetsontwerp, waarover jn Indië geen overeenstemming 'zóu zijn gekregen voelt men niet veel, want dan zou de Kamer zich wat Indië betreft omvor men tot een college waar alleen geschillen van bestuur behandeld worden. De zaak wordt heel moeilijk en dit nog te meer omdat maar weinig leden iets over indië weten en voldoende tijd hebben om al de stuk ken, die daarover iu den loop van het jaar verstrekt worden te bestudeereu. Belangstel ling in Indië is in deze tijden dringend noodig. Over het algemeen meent men echter, dat onder de werking der nieuwe wetsbepalingen de behandeling van de Indische begrooting hier te lande zich hoofdzakelijk zal moeten bepalen tot de groote lijnen van het Regeeringsbeleid. Maar het kan ook noodig zijn détails te be handelen en wie zal uitmaken wat een détail is. Wat voor de een een kleinigheid is kan voor den ander van groot belahg zijn. Hoofdzaak is echter en dat: werd ook wel algemeen erkend, dat de minister, jégeps de Kamer verantwoor delijk is voor het geheele beleid van' den Gou verneur-Generaal en daarom kon de Kamer dat keele beleid behandelen. Dat daartoe door de heeren Cramer en Joekes teruggetreden werd in de debatten over de staatsregeling en in het bijzónder nog eens de amendementen Fober besproken werden ach ten we minder juist. Ook is de minister verantwoordelijk voor de persconferenties, die toch 'eigenlijk niet tot de taak van den 'Gouverneur hooren. Persvoorlich ting is uitstekend en Indië heeft dringend be hoefte aan een persdienst, maar zooals het nu gaat, dat er na iedere bespreking van den Gouverneur met de pef3 een communiqué uit gegeven wordt, is niet goed. Het woord j>ers- conferentie sluit dat geven van een bericht daarover uit. De groote lijnen vau het beleid wii men be spreken, maar zóu dan de heer Deckers niét mogen spreken over het systeem van de Indi sche regeering, dat zij voor uit te zenden amb tenaren het kindertal bepaalt. Volgens sommi gen mag dat een détail: zijn, voor ons Is het dat in geen geval. Het geldt hier de uitzending als commissaris van. politie 2de klasse en politie- opziéner, waarover door den heer Deckers In den loop van dit jattr reeds twéémaal vragen zijn gesteld. Dat de Rëgeeriug een leeftijds grens bepaalt, daartegen bestaat geen bezwaar, maar het kinderaantal bepalen mag de over heid niet. De minister ziet dat niet in volgens de memorie van antwoord en wil bij de Indi sche'régeering niet OP wijziging van dit stand punt aandringen. Als hij daar in volhoudt bij zijn mondeling antwoord, zak de Kamer in deze zaak vermoedelijk een uitspraak moeten doen en we zijn er van Overtuigd, dat zij dan den minister in het ongelijk zal stellen. Van Christelijk Historisch zijde werd net beleid van den G. G. kraehtlg -verdedigd en zooals te Verwachten was, kreeg de minister stèun voor zijn opvatting 'over artikel 177. De toepassing daarvan acht hij beter in handen van den'G. G. dan in die van den minister. Dinsdag wordt doorgegaan met ''de algemeene beschouwingen. Inwerkingtreding vermoedelijk op 1 Maart 1928 Naar thans kan worden medegedeeld ligt het in dé bedoeling de Bioscoopwet op l Maart 1928 in werking te doen treden. Waarom nog niet voor het verkeer open? Door den heer Korteuhorst 'zijn aan den mi nister van Waterstaat de volgende vragen ge steld I, Is de Minister bereid aan de Kamer mede te deelen, wanneer de opening voor het verkeer van het kanaal NederweertWessern te gemoet kan worden gezien? II. Kan de Minister de redenen mededeeien, waarom deze kan aal verbinding tot heden niet voor het verkeer open is gesteld? R. K. UNIVERSITEIT. Door de St. Radboudstichting te Utrecht is benoemd tot lid van het Curatorium van de R. IC Uuiverslteit als opvolger van wijlen mr. dr. H. ,T. A, M. Lttbbe de heer dr. F. B. Banning. LEI DSC HE UNIVERSITEIT. Een professoraat in de Roniaanseha taal en letterkunde. Naar we vernemen Is er ernstig sprake van, dat het lectoraat in de Romaansche taal en letterkunde aan de Leidache universiteit zal worden omgezet ln een professoraat. Dr. C. de Boer, thans lector tn de Romaansche taal en letterkunde, zou dan den nieuwen hoog* leeraarszetel bezetten. DOOI! K. H. PHm$ HEX DUIK WEET) JN HVIXE VOORBOUT te Den Haag een ba- «aar' geopend, wélke Wordt'.geheudeu tót steunvérleeninjj aan uitgeweken Russische Studen ten. Onze foto toont Z. K. H. na openingsmet (rechts) de presidente. Waarvoor altijd veel helaiig.stelling is Onderwijskwesties ontmoeten in de Kamer altijd groote belangstelling en terecht, want in den regel raken ze de grondbeginselen van een partij. Zelfs bij het op het oog zoo een voudige wetsontwerp, dat slechts ten doel had, tenminste ontdaan van alle toelichting', eeu bezuinigingsmaatregel, in het najaar van 1922 in die Kamer aangenomen en van kracht ge worden op 16 Februari 1923, met een jaar te verlengen, was dat in hooge mate het geval. In dat wetje, werd in verhand met de noodzakelijkheid van bezuiniging een bepaling opgenomen, die automatisch op 1 Januari 1928 zou vervallen en waarvan het doel was de vrijheid van oprichting van bijzondere scholen te beperken. Voor de oprichting van een nieuwe bijzondere school zouden niet mee mogen telleu de kinderen, die reeds op een soortgelijke school waren. Hei kan niet ontkend, dat door een derge lijke bepaling de gelijkstelling in strijd met de Grondwet benadeeld werd. Op grond van adviezen van de bezuinigings- commlssie-Pop was de Minister van Onderwijs reeds lang bezig na te gaan of de datum van 1 Januari 1928 moest worden verlengd, vooral ook omdat dé Staatscomiuissie-Rutgers bezig is, Juister mede tot opdracht heeft, te Ke- studeéfen pp welke wijze het stichten van niet volstrekt noodzakelijke bijzondere scholen kan worden tegengegaan. Uit het antwoord van Minister Kan bleek nu, dat Minister Waszink advies had gevraagd bij den Onderwijsraad, en dat dit college, met uitzondering van twee leden, den bewindsman be3list ontraden had op grond van prineipieele bezwaren, den termijn; van beperking te ver lengen. Er gebeurde na Juli, toen dit advies gevraagd werd, niets en terecht zullen tal van instellingen reeds maatregelen genomen heb ben met het oog op 1 Januari 1928, toen begin December dit voorstel plots werd ingediend. Het verkeerde is hier, dat zoowel door de voorstemmers als door den Minister de verlenging van den termijn met een jaar vast geknoopt werd aan een te verwachten rapport van de commlssie-Rütgers. Voor het geval dit rapport mi 'eens niet gauw komt, en daarop bestaat heel veel kans, dan zou de Kamer steeds zoo door kunnen gaan en feitelijk ver plicht zijn het wetje, het volgende jaar weer met een jaar te verlengen. Daartegen hebben zich zoowel Mgr. Nolens :en Mr. van Wijnbergen verzet; want het is een gevaarlijke weg, die wordt opgegaan. Dank zij een amendement-Zijlstra werd de bepalingomtrent de beperking wat ruimer. Voortaan zullen ook kinderen voor het aantal, dat noodig is voor de oprichting van een bij-' zondere school, mee mogen tellen, die onderwijs op een bijzondere school genieten in een andere gemeente dan waar ze wonen en de nieuwe school wordt gevestigd, en verder kinderen die thans meer dan 4 K,M. van hun school af wonen. Het is een verbetering, maar daarmede is ook alles gezegd, want de in zich onrecht vaardige achterstelling van de bijzondere school blijft. Alle Katholieken stemden tegen dit wetje; voorts stemden tegen de heeren Weitkamp (C.H.), Snoeck Heukemans (C.H.), Krijger (C.H.), Visseher (A.R.), Zandt (S.G.P.), Ker sten (S.G.P.), Langman (C.H.) en Tilanus (C.H.). Helaas werd het voorstel aangenomen met 46 tegen 30 stemmen. Moge het nu tenminste voor de commissie- Rutgers een prikkel zijn om spoedig met een oplossing' te komen voor dit vraagstuk. De verdere behandeling' van de artikelen van de Oorlogsbegrooting leverde niet veel bijzon ders op. Het was hoofdzakelijk een samen- spreking tusscben den Minister en den heer Ter Laan. Slechts twee punten waren belang rijk in. dien zin, dat alle partijen zeker aan het debat zouden deelnemen. Bij het artikel over de luchtvaart-afdeeling zou ook besproken worden 't rapport, door de commissie uitge bracht over wat de Kamer beliefde te noemen „de knoeierijen", die aan het Rijk de som van 32 gulden schade hebben berokkend. Nu had de Kamer dit rapport reeds vóór het Voor- looplg Verslag verscheen, dus nu een maand geleden, in bezit. Bij de regeling van werk zaamheden op Dinsdag j.l. werd, zonder dat iemand zich er tegen verzette, besloten deze heele kwestie en dus ook het rapport te be spreken bij het artikel. Nu het aan de orde werd gesteld, kwam de heer ter Laan plotseling met een motie om het rapport in handen te stellen yan de Kamercommissie en het dan later, dus in Februari of Maart, afzonderlijk te be handelen. Het hoofdstuk werd aangehouden. Bij de mobilisatie-slachtoffers is het al niet anders. Op 13 Mei van dit jaar trad eeu wet in werking, waarbij aan de mobilisatieslacht offers steun verzekerd werd. Nu de wet nau welijks een lialf jaar werkt, wil de heer ter Laan de Kamer er alweer uitspraak over laten doen, omdat ze niet voldoet, op grond waar van gevraagd wordt om een wet, die meer geeft. Na aanneming van de wet dacht de Kamer eens van die jaarlijks ferugkeerende gedachten- wisseling over demobilisatie-slachtoffers ver lost te zijn. Het tegendeel is waar. De Kamer wordt overstelpt, met brieven en briefkaarten. Hiermede zouden we aan het einde van de begrooting zijn geweest, als niet een ander sociaal-democraat de plaats van ter Laan had Ingenomen en gepleit liad voor zooveel mogelijk werklieden te Woerden en Hembrug. Onbegrij pelijk dat deze menschen, die iu oorlogstijd alles in de war willen sturen, steeds optreden als de pleitbezorgers van het personeel en het liefst een zoo groot mogelijk aantal van hun mannen bij deze rijksinstellingen zien go- plaatst., De vestingbegrooting, de begróoting voor de kustverdediging en het Staatsbedrijf der Ar til- lerieinrichting werden zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Dinsdag wordt er gestemd over de Oorlogsbegrooting, nadat eerst, zoo hopen we. hert rapport over Soesterberg bespro ken is, anders wordt er dadelijk gestemd. f... Een thee aangeboden aan vertegenwoordigers van Nederlandsche bladen. Donderdag' had graaf von Buckerrode, nieuw benoemd gezant van den Duitschen rijkspresi- dent. bij het Nederlandsche hof een kleine the© georganiseerd om do gelegenheid te scheppen met de vertegenwoordigers van Nederlandsche bladen in Berlijn kennis te maken. Uit don aard der zaak zag de heer Zech van alles, wat op een interview leek, af, daar hij zich daartoe nog niet voldoende beslagen voelt. Maar aan stof voor conversatie ontbrak het toch geens zins, want Nederland is voor graaf Zech geen onbekende. Als enthousiast aanhanger van de rijwielsport heeft hij ons land destijds veelvuldig per fiets doorkruist, en klaarblij kelijk is de lust zeer levendig, die tochten-nog eens te herhalen en goede, oude herinneringen op te diepen. Als goed diplomaat bekende liij, liet reusachtig pleizierig te vinden van Helsingfors, waar bij tot nu werkzaam was, naar Den Haag overge plaatst te worden. Toen hij over die overplaat sing gepolst werd, zoo vertelde hij, antwoordde hij desnoods bereid te zijn met zijn drie kinde ren naar onze lustwaranda heen te wandelen, uit welk antwoord men op zal maken, dat graaf Zech niet alleen een goed diplomaat, maar ook; een flink wandelaar moet zijn. EEN COMMISSIE VAN ADVIES INGESTELD. Bij beschikking van den Minister van Water staat is ingesteld eene commissie, met opdracht hem van advies te dienen omtrent de vraag, welke eisehen aan banden zouden moeten worden gesteld om voor de toepassing van de Wegenbelastingwet en van het Motor- en Rij wielreglement als cuehionlbanden te worden aangemerkt. Onderzoek naar een eveutueele wanverhouding tusschen beide, de oorzaken er van en de middelen tot verbetering. Thans is ingesteld de Staatscommissie, aan welke is opgedragen een onderzoek in te stellen naar de vraag: a. of en zoo ja, iu hoeverre en door welke oorzaken in deu land- en tuinbouw een wanverhouding bestaat tusschen de bodemprijzen en productiekosten eenerzij ds en de opbrengst der producten ander zijds; b. of en zoo ja, in hoeverre het mogelijk is in die verhouding verbetering te brengen, De commissie zal binnenkort door den Mlnia- ter van Blnnenlandsche Zaken en Landbouw mr. Kan, worden geïnstalleerd,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 5