Maandag 19 December 1927 Derde Blad Pagina 1 f EEN RARE DOMINEE i «o»- tBROEDERS ONDEREEN WINKELSLUITING EN WERKTIJD Bezwaren tegen de voorontwerpen van wet DE ACCIJNS OP HET GESLACHT. OPIUMSMOKKEL IN INDIë DE S/Dl A. P. HET GASBEDRIJF Eva directeur op «taanden voet ontslagen verlofsoffigteren Een dubbel jubileum aanstaande BELASTING VAN NEDERLANDERS IN IJET BUITENLAND Een comité van verzet H.H. WIJDINGEN Iets nieuws en iets bijzonders BET RUSSI80HE KLEJNKÜE8T-TBEATER „BRAVER VOGEL", dat een wereldreputatte geniet, is tihaais weder te Berlijn gearriveerd met frappante nieuwe scènes. Hierbij repro- duceeren wij een beeld uit de speelgoedscène, welke een groet succes had, Do socialistische predikant die de „Voor waarts" verblijdt mot zijn bijdragen heeft in een oude courant ontdekt, hoe het a.-r. Tweede Kamerlid v. d. Heuvel een poging heeft gedaan het vloeken in de treinen te beëindigen. Dat vindt deze dominee pleizierig! De poging van den anti-revolutionair wel te verstaan." Hij spreekt dadelijk van een poging „om treinen to kerstenen" en insi nueert dan, dat do Christenen wel op die dingen letten maar zich niet inspannen. om de harde bankeu te verzachten, o£ om de te lange werktijden tegen te gaan, of de overwegen veiliger te maken, dat be treft immers alleen maar lichamen of on derdeden, wel te verstaan aehterdeelen ervan, I Hot ia onsmakelijk en onwaar. Iedereen Weet, dat aan meer dan één lid dor rech-- terzijde ook wei degelijk de stoffelijke zijde van het spoorwegverkeer ter harte gaat. Do ongelooflijke opsnijlust van sommige sociajlisten mage dit maskeereneo, het feit is er toch. De lieer tls. Bruins vervolgt: Voorts wenschte de heer v. d, Heuvel, dat zij, die hun medereizigers door Gods- lastering ergeren, uit den trein kunnen worden gezet. Indien dus een medereiziger i zijn lompen voet o£ zwaren koffer op je likdoorns zet, de conductor r bij liet dicht klappen van de deur zijn kracht op je vin- gers probeert, of je de aansluiting mist en j je den t.retn precies voor je neus ziet wegrijden, dan beu je erbij, als je je een dik woord laat valleu. Even aan den nood. rem trekken en de Godslasterlijke mede reiziger wordt eruit gezet. Hier hebben w ij klaarblijkelijk de ware Socialistische opvoeding! Vloeken en God- lasteren noemt deze roode predikant „een dik woord laten vallen". Men behoeft geen kwezel te zijn om dit een zeer lichtzinnige tooraal te noemen. Men behoeft niet te dwepen met een vloekverbod om toch op middelen te zinnen do resultaten van zulk een dominees-opvoeding weg te werken. Vloeken is voor den Christen zonde, het is voor den beschaafde run en het moet voor lederen verstandige dom zijn. Dat dit leclijke kwaad zoo luchtigjes wordt besproken in de „Voorwaarts" nog wel Wel door een dominee bewijst het peil waarop de lezers van het. blad, naar het. oordeel der redactie, staan. Boven bleek reeds, hoe socialisten door i sommigen worden opgevoed betreffende het vloekeu en den eerbied voor de overtuiging van anderen, die door dat vloeken (waartoe tóch niemand verplicht is) gekwetst wordt. Hoe de haat, die blijkbaar een wezenlijk doel der socialistische opvoeding is, tot weer- galooze onbeheersehtheid voert op schier elk terrein, bewijst de dagelijksche ondervinding. In onze Tweede Kamer en in den Am- sterdamschen Raad gingen de socialisten de communisten met de vuist te lijf. In den Gemeenteraad van Harburg, in Duitschland speelden zich de vorige week hij de behandeling van het voorstel om een gedenkteekon voor wijlen rijkspresideat Ebert op te richten, onbeschrijfelijke toonee- len af. De politie moest worden onboden om twee communisten met geweld uit de zaal te verwijderen. In de Petersburgsche arbeidsbeurs dat is dus in liet Marxistisch paradijs zelf zijn zoo pas veel mistoestanden aan het licht gekomen. Niet alleen hebben er malversa ties plaats gehad en werd er geslabakt met. het werk, maar ook werdén de werkioozen verschillend op de lijst geplaatst, naai' ge- lf»ig zij kruiwagens hadden of in een beter blaadje stonden bij don kameraad-ambte naar. Waaruit wel blijkt, dat. het in een gesoci aliseerde maatschappij als in Rusland, nog lang niet alles is, Hoe ter wereld*" zou dat Ook kunnen, waar do rnenschen zoo werden opgevoed? Wij Christenen weten hoe moeilijk het is, Werkelijk goed te zijn en hoeveel hulpmid delen hebben wij niet'. En de anderen zou den het zoo van zelf, uit eigen kracht en Diet toegeving aan bepaalde driften wel kun- ben? Men mag probeeren, dat wijs te maken aan W'ien men wil, maar, met de feiten van den dag voor oogen, moet men het ons toch Diaar niet aan leunen. ZLTD-HGLLAXDSCHE ZUIVELBOXD. Zaterdagmiddag is ia Den Burcht te Leiden de algemeene jaarvergadering gehouden van den ld-Hollandschén Zuivelbond, nadat in den Voormiddag de melkinrichting van De Land ouw en de fabriek van de vereeniging Het waasmerk te Leiden door de leden waren be- aichtigd. Na eenige werkzaamheden van huishoudelij- «i aard werd de begrooting voor 1928 vastge- va °P 0011 be(Jrag aan inkomsten en uitgaven I a 3875. De omslag, welke een bedrag op- engt van 2450, behoeft dit jaar niet te wor- en verhoogd, aangezien het geraamde nadeelig a*"° slechts 50 bedraagt. Voor fi;Ua VoIgde een bespreking van de agenda 5r„aIeemeen vergadering van den Nederl. l;tt„2°nd (F- N. Z.), welke 29 December te utrecht wordt gehouden. INGRIJPENDE OVERHEIDSINMENGING NIET GEWENSCHT GEAOHT. De Kamer van Koophandel te Waalwijk heeft aan den Minister van arbeid, handel en nijver heid een adres verzonden, waaraan het vol gende ontleend is: In de laatste vergadering onzer Kamer maakten onderwerpen van bespreking uit de voorontwerpen van wet op de winkelsluiting en het werktijdenbesluit voor winkels. Of schoon reeds van vele zijden tegen beide voorontwerpen bezwaren zijn aangevoerd, stel len wij er pi ijs op. Uwe Excellentie in kennis te stellen met de bedenkingen, die ook in de vergadering onzer Kamer zijn gerezen. Ten aanzien van het voorontwerp-wet op de winkelsluiting, zijn wij van oordeel, dat in het algemeen de tegenwoordige tijdsomstandighe den dermate drukken op de winkelbedrijven, dat in het algemeen ingrijpende overheids inmenging niet wenschelijk wordt geacht. Daarenboven zullen' de toestanden in ver schillende gemeenten, zoodanig verschillen door plaatselijke verhoudingen, vreemdelingen verkeer, seizoeninvloeden en andere oorzaken, dat een algemeen geldende uniforme regeling tot ongewenschte vrijheidsbeperking zal moe ten voeren. Wij zonden daarom stellig de voor keur geven aan een regeling door den plaatse- lijken wetgever, die daarbij zou kunnen wor den gebonden aan eon algemeene regeling, die voldoende vrijheid la-at tot een regeling, waarbij met plaatselijk© toestanden kan wor den rekening gehouden. Ten aanzien van het voorontwerp-werktijden besluit voor winkels: Tegen regeling' der werk tijden voor winkelpersoneel heeft onze Kamer geen bezwaar, mits wordt toegelaten een werk tijd van 9 uur per dag en 55 uur per week en mits wordt vastgesteld de bevoegdheid om langer te laten werken in perioden van drukte. VERZENDING VAN NIEUWJAARS- STUKKEN. Post vooral vroegtijdig. Met het oog op de groote massa's correspon dentie en stukken van allerlei aard, welke aan het eind van het jaar op de kantoren worden ontvangen, wordt er ten zeerste op aangedron gen reclame drukwerken en kalenders vooral zeer tijdig te posten, zoo mogelijk uiterlijk op 21 December, opdat de verwerking op de kan toren regelmatig en geleidelijk kan geschie den. Ook voor de gewone nieuwjaarscorresponden tie wordt dringend aanbevolen deze vroegtijdig te posten. Bij afschaffing verlaging van dea vleeschprijs. De besturen van den Nederlandschen Roomsch-Katholieken Hanze bord van Slagers- patroons en van den Ned. Grossiersbond voor den Vleeschliandel hebben Zaterdag 'n adres aan de Tweede Kamer gezonden, waarin wordt aan gedrongen op aanneming van de motie-Oud, subsidiair tie motie-van Rappard, tot afschaf fing van den accijns op het geslacht- In de toelichting wordt o.m. gewezen op het belang voor den consum-nt, daar onmiddellijk, tengevolge van de concurrentie, het vleescli goedkooper zal wordeu. TREINVERBINDING DEN HAAG—GOUDA De late trein vervalt Na Zaterdag 24 December a.s. zal de Zater- clagsch© late trein, welke uit 's Gravenhage te 23.30 uur vertrekt en te Gouda te 23.59 uur aankomt, niet meer rijden. De oorzaak hiervan is, dat zeer weinig per sonen van dezen trein gebruik maken. Zooals men wee>t gold het hier een proef neming. Voor 175.000 aangehaald. MEDAN, 17 December. (ANETA.) Aan boord van de „Van Heutsz" is voor 175.000 opium aangehaald. GOUDEN JUBILé A. R. PARTIJ. Een gedenkboek. In dë eerste helft van 192S zal de Antire volutionaire partij haar gouden jubileum Vieren. Naar wij vernemen zal in overleg met de Dr. A. Kuy per stichting, door den uitgever J. H. Kok te Kampen een geïllustreerd gedenk boek in het licht worden gegeven. TIJDSCHRIFT VOOR R. K, OUDERS EN OPVOEDERS, Verandering en uitbreiding Dit halfmaandeljjksch orgaan voor volwas senen ,dat steeds een reeks van lezenswaar dige artikelen over de opvoeding brengt, deelt lu het laatste nummer van den negenden jaar gang mede, dat te beginnen met den tienden jaargang dit tijdschrift in een moderner uiter lijk zal verschijnen. Ook zal buiten den gewonen tekst om, die onveranderd dezelfde blijft wat hoeveelheid betreft, doch grooter en Uitge breider wordt, nog een paedagogische roman verschijnen. De artikelen, die op te teere kwesties betrek king hebben, zullen zoo geplaatst worden, dat zij, zoo noodlg, afgezonderd kunnen worden. DE GLINDHORST De koopers van „De Glindhorst" hebben de hofstede „Groot Kolfschoten", tea- grootte van bijna 53 H.A. weer van de hand gedaan. In perceel-en was hiervoor bij de veiling ongeveer 93,000 geboden. De heer Oudegéest partijvoorzitter, ïn het Zaterdag te Utrecht gehouden buiten gewone congres der S.D.A.P. heeft die voor zitter, de heer Henri Polak, medegedeeld, dat zijn doofheid, mede in verband met dewerk- zaamihedém, die zijns inziens van eèn voor zitter -éeëischt moeten worden, hem noopt zijn functie neer te leggen. Met warmte beval hij den candidant Oude geest. cap, die door een groot aan tal afdeelin- OIIDEGEEST candidaat wals ge steld." Daar de andere can- didaat zich had teruggetrokken, werd de heer J. Oudegeest met groote meerderheid win stemmen tot bezoldigd 'voorzitter der partij gekozen. HEIBEL IN 'T ZUIDEN De schorsing van de. afdeeling Heerlen. In de Donderdag gehouden vergadering van het gewestelijk bestuur der federatie Limburg der S.D.A.P.. maakte de schorsing van de afd. Heerlen een punt van ernstige bespreking uit. Naar uit de correspondentie van do afdeeling, hierover met het partijbestuur gevoerd, blijkt, is liet standpunt van de afdeeling als volgt: Het schrijven van het Partijbestuur, mel dende dat de afdeeling Heerlen opgedragen wordt, om, overeenkomstig de uitspraakveiyat in het li e- •k e n d r a p p o r t, de personen die zich aangemeld hebben alsnog toe te laten, maakte het voor de afdeeling Heerlen on mogelijk om deze personen als leden te ac cepteeren, aangezien do afdeeling het rap port had verworpen, én hef gewest nog geen uitspraak overeenkomstig het verzoek van het Partijbestuur had gedaan". Dit standpunt der afdeeling Heerlen wordt volgens het „Volk" door het gewestelijk be stuur volkomen goedgekeuwl. Het acht de uit spraak inzake de schorsing der afdeeling Heer len voorbarig, aangezien op 8 Januari a.s. de beslissing ever liet rapport zal vallen. Het. kan zich mitsdien met deze schorsing niet verceni- gen. Het handhaaft H. v. d. Ploeg en S. v. d. Bult, reap, secretaris en penningmeester van het gewest met volle rechten in deze functies tot voorloopig 8 Januari a.s„ op welken dag de jaarvergadering, van het gewest eventueel nadere beslissing kan nemen. De gemeenteraad van Medemblik heeft Vrij dagavond een geheime zitting gehouden, waar in beslotenwerd den directeur der gasfabriek, den heer V. lu verband met retourcommissies tc ontslaan. De heer V. werd op staanden voet als directeur ontslagen en tijdelijk aangesteld als bedrijfs leider op een nader vast te stellen salaris. UIT DE MIJNINDUSTRIE. Dc minimum-loonregeling en een grocps- indeeling van de ondergrondsehe mijnwerkers. Door het bestuur van den Ned. R.K. Mijnwer- kersbond en het bestuur van den Protestantseh Christelijken Mijnwerkersbond is het volgend schrijven gericht aan de Contactcommissie voor -de Mijnindustrie. „Namens de besturen van den Ned. R. K. Mijnwerkersbond en den Prot. Cliristelijken Mijnwerkersbond deelden we u mede, dat door hen ernstig is nagegaan de schriftelijke uiteen zetting van het standpunt der mijndirecties omtrent een minimum-loonregeling en een groepsindeeling van de ondergrondsehe mijn werkers. We verzoeken daarom, binnenkort de bespre kingen daarover in de contactcommissie te willen voortzetten. Dit jaar is het 30 jaren geleden, dat het in stituut der verlofsofficieren wettelijk werd ge regeld. De Alg. Vereeniging van Verlofsofficieren der Ned. Land- en Zeemacht zal dit feit herdenken door een kameraadschappelijken maaltijd in Den Haag. Daartoe is 22 December gekozen, omdat op dien dag deze vereeniging 10 jaar bestaat, zoodat er dan een dubbel jubileum zal worden gevierd. ïn een te 's Gravenhage gehouden bijeen komst is opgericht een Comté-van-verzet van Nederlanders, in het Rijk woonachtig, tegen het wetsontwerp betreffende de belasting van Nederlanders, wonende in het buitenland. Aangewezen werden de heereu Abram Muller als voorzitter, Jhr. J. E. G. Sandberg als pen ningmeester en tav. W. R. Emmen Riedel als secretaris. Het secretariaat is gevestigd: OUarl. de Bourbonstraat 30 te 's Gravenhage. KATHOLIEKE SAMENWERKING OP CULTUREEL GEBIED. Als uitgave der sociaal economische acade mie van het Alg. Chr. Verbond van Werkge vers te Antwerpen, is in brochure-vorm ver schenen de rede van den Zeereerw. Pater Dr. Cassianus Hentzen O.F.M., geestelijk adviseur der Limb. It. K. Werkgevers-vereeniging, ge titeld' „De R. IC. Werkgeversbewegiug als ba sis voor de Internationale Samenwerking der Katholieken op cultureel gebied." Z. D. H. Mgr. A, F, Diepen, Bisschop van 's Bosch diende Zaterdag naar „St. Janski." meldt, in de Kapei der Bisschoppelijke Kweek school voor R. IC. Onderwijzers aldaar de vol gende H.H. Wijdingen toe. De Tonsuur aan de eerw. fraters Li berates van Leiden, Aegidius van Vlissingen, Donates van MedeinMik, Maurus van Enschede, Werenfridus van Gllze, Redemptus van Schie dam, Melchior van Tilburg, Rogatianus van Alphen van de orde der Capucijnen; Ronuialdus Bijlhout, Amandus v. d. Weij, Hilarion Scholten, Borromaeus Tiecke, Teresius Schwering, Lud- ger Tliien, Silvester ICothuis, Robertas Elferink, Avertinus Albers, Victor Roefs, Joannes Soreth v. Rooij, Christophorua Verhallen, Siardus Veldman, van de Orde der Carmelieten; Timo- theus Lijflaader, Jeroen Buis, Innocentius Wil-, derbeek, Chrystophorus Vasen, Joachim Docu- sen, Cornelius Wilderbeek, Justinus Teurliugs, van de orde der Augustijnen; Hermanus Bon nier, Martinus Broun, Josephus Jansen, Henri- rus Mathljsen, Josephus Mesters, Adolfus Ubaghs, Engelbertus Wevers, van het Gezel schap van Maria; Jacobus Jacobs, Nicolaus Tooyer, Adam Raaymakers, Leo van den I.lssel, Martinus Bogmans, Missionarissen van de H. Familie; Wilhelmus Henricus Antonius Maria Lemmens, Missionaris van het IT. Hart van Jesus te Stein (L.). Het H. Subdiakonaat aan den eerw. beer Lambertus Antonius Rovers, van het Seminarie te Haaren; en aan de eerw. fra ters Antonius van Rijswijk, Albertus Groeneveld, Augustinus Nolte, Tiburtius Noordermeer, Al- phonsus van Benten, Willebrordus Arts, van de Orde der Carmelieten; Irenaeus Otsen, Bernul- phus Duvergë, Beda Kannegieter, Ildephonsus Seio6, Prosper Jansen, Eusebius Peters, van do Orde der Augustijnen; Canutes Mariboé van het Gezelschap van Maria; Petrus Larsen, Cornelius Gompier, Gulielmus Ostendorf, Mar tinus Gioudemans, Lambertus Vos, Missiona rissen van de H. Familie; Antonius Maria Her man Degenhart, Antonius van de Graaf, Her man Henri Antoon Maria Tillemans, Paul us Christiaan Rademakers, Johannes Gerardus Pelzers, Gaston Joseph Jacobus Melsen, Willem Arnoldus Josephus Mees, Jaeobus Gerardus Bomhoff, Adrinnus Petrus Bernardus van Moorsel, Adrianus Franciscus Gerardus Bay- ings. Missionarissen van het H. Hart van Jesus. Hot H. Diaconaat aan de eerw. fraters Ludovicus Heere en Joannes Megens, van de Orde van het H. Kruis; Leo Drieman en Anselmus Wouters van de Orde der Augustijnen; Martinus Pieters, Josephus Sparla, Joannes Hillen, Alfonsus Cuypers, Joannes Meels, van het Gezelschap van Maria. TENTOONSTELLING „DE KATHOLIEKE PERS". De R. IC. Vereeniging van Marinepersoneel „St. Christophorus", die haar hoofdzetel heeft te Helder, organiseerde dit jaar wederom een reeks ontwikkelingsavonden. Het Katho liek Marinepersoneel is echter verder gegaan door meteen den weg der actie naar buiten te betreden, waartoe het als dankbaar object koos het inrichten eener tentoonstelling van Nederlandsche katholieke kranten en tijd schriften. Dit is wel iets bizonders, waar het voorbeeld der mannen van „St. Christophorus" ook anderen brengen kan tot betere kennis en waardeering der katholieke pers. De vereeniging „St. Christophorus" is deze actie te Helder begonnen, waar zij in de gezel lige leeszaal van het R. IC Militaire Tehuis een overzicht geeft van nagenoeg alles wat er in ons land op het gebied van katholieke pers- leetuur verschijnt. Als een bescheiden proeve wordt deze tentoonstelling aangekondigd, doch terstond mag hier worden verklaard, dat deze proef onder menig opzicht is geslaagd. Wanneer, zooals de bedoeling der initiatief nemers is, deze tentoonstelling ook te Amster dam, te Rotterdam, te Vlissingen, Soerabaja en Batavia wordt gehouden eu wanneer zij daar ook de belangstelling ondervindt, die haar thans te Helder te beurt valt, dan zal het bestuur vau St. Christophorus met voldoening mogen getuigen dat zijn actie doeltreffend is geweest. Men zal van ons niet vergen dat wij hier de gansche lijst opsommen van kranten en tijd schriften, waarmede men op deze goed gecol lectioneerde tentoonstelling kennis kan maken. Ofschoon deze show nog in de verst,-, verte geen aanspraak kan maken op volledigheid is het overzicht, dat geboden wordt, indrukwek kend te noemen. Gerangschikt naar hun soort liggen er dagbladen, anderdaags, tweemaal per week en wekelijks verschijnende bladen. Verder godsdienstige bladen, parochiebladen, waaron der de indrukwekkende serie van Rotterdam en Amsterdam, maandbladen, vereenigings- en vak bladen, Zondagsbladen e.a. Vermelden wij ten slotte nog de keur van tijdschriften voor de jeugd, het onderwijs, ouders eu opvoeders, stu denten, geestelijken, artsen, militairen, lec tuur ook voor de blinden dan kan men zich althans eenig denkbeeld vormen van den aard dezer tentoonstelling. R. K. DIOC. LAND- EN TUINBOUWBOND IN HET BISDOM HAARLEM. j Herdenking van het 12',-jarig bestaan. In de feestelijk versierde groote achterzaal van St. Bavo te Haarlem, was Vrijdag de L. T. B. bijeengekomen, om het 12%-jarlg bestaan to herdenken en tevens de buitenge wone algemeene vergadering te houden. Het Tweede Kamerlid mr. dr. Deckers sprak harnens den Nederl. Boeren- en Tuindersbond de hoop uit, dat God zijn rijksten zegen op den L T. B. mogen laten neervallen. De heer N. Dekker werd bij acclamatie tot voorzitter herkozen. De begrooting werd met algemeene stem men goedgekeurd. Do buitengewone algemeene vergadering werd hierna gesloten en onmiddellijk weer heropend voor het plechtig herdenken van het 12J-j-jarig bestaan van den Bond. Het feest werd ingezet met het zingen van het boerenbondslied „Kruis en Ploeg". De voorzitter bracht naar voren, dat met den R. IC Dioc.. Land- en Tuiubouwbond, in de plaats getreden voor den N. Hollandschea Boerenbond, op Christelijken grondslag geba seerd, de geestelijkheid in de standsorganisatie hare intrede heeft gedaan. Spr. releveert het werk door de geestelijke adviseurs verricht. Rector Kok las vervolgens een ingekomen schrijven van Mgr. Callier voor. Mgr. hoopt in deze herdenking een nieuwe periode van bloei der organisatie te zien en spoort de buiten-geestelijkheid aan tot propaganda voor de organisatie. Hierna word de feestrede uitgesproken door den heer Ganzeboom. Spreker herinnerde er aan dat in ditzelfde gebouw van St Bavo 10 Juni 1915 de mannen zijn bijeengekomen om te spreken over de katholieke standsorgani. satie, een vergadering belegd op verzoek van Haarlem's kerkvoogd. De arbeiders en midden standers waren voorgegaan, de boeren zouden nu ook kleur gaan bekennen. Dat was goed en noodig. Het landbouwvraagstuk, een onder deel der sociale kwestie, mocht niet worden overgelaten aan de neutrale vakvereeniglng. Een organisatie, niet uitsluitend gewijd aan stoffelijke, maar ook aan godsdienstig-zedelijke belangen moest tot stand komen. De pogingen zijn schitterend geslaagd. In dezelfde vergade ring kon aan Mgr. een telegram worden ge- zooden, dat de Noord Holl. Boerenbond was opgeheven en de L. T. B. was op;;: .richt, 28 afdeelingen waren daarbij aanwezig. Daar stond de L. T. B. opgetrokken op Katholiek beginsel, oud, maar niet verouderd. Spoedig was de hond in alle hoeken van bet diocees gevestigd, dank zij het rusteloos pogen en energiek werken. Spr. gaat dan de verdere geschiedenis van den bond na en herinnert aan de verdiensten van hen die in moeilijke dagen de organisatie ter zijde stonden. Spr. herinnert vervolgens aan den huidlgen bloei: spoedig zullen we over de 5000 leden tellen; de geest van vertrouwen en saamhoo- righeid keert terug. Dat stemt tot groote ver heugenis. De schuldenlast van 62500 is ge- reduceert lot 6000! Er komt weer leven in de afdeelingen. Huisbezoek en feestavonden cur sussen. Wij memoreeren tevens de Landbouw- huishoudsohool in Bergen, dankbaar gaan onze gedachten uit naar Voorhout, de Landbouw school. Spr. richt een speciaal woord tot mr. van Haastert, hoofdredacteur van 't Orgaan en den heer Fleskens, president-commissaris der centraio in Eindhoven, werkend in 't belang van 't landbouw-kapitaal. Hierna sprak de heer Schrijuemaker namens den Handelsraad en bood den voorzitter een voorzittershamer aan. De heer Fleskens wenschte namens het bestuur in Eindhoven den bond geluk. De secretaris, de heer C. van Baar, zal den voorzitter een schilderstuk aanbieden namens de ambtenaren. Ten slotte werd bet „Aan U, o Koning der Eeuwen" gezongen. DIOCESANE BOND VAN ZANG- VEREENIGINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Een krachtige actie Op de laatst gehouden buitengewone leden vergadering van bovengenoemden bond, werd besloten een krachtige actie te ontwikkeien ten gunste van den bond. Om de aansluiting voor de vereenigiugen te bevorderen, zijn om te beginnen met de provin cie Noord-Holland, correspondenten benoemd die de verschillende rayons, die hun zijn toege wezen, hebben te bewerken. De centrale leiding van deze geheele actie berust bij 't secretariaat, waar alle bijzondere iulichtingen kunnen wor den verkregen, terwijl de correspondent alle ge wone inlichtingen omtrent aansluiting bij eu, doel en werkwijze van den bond gaarne zal ver strekken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 9