DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN BERICHT 50ste Jaargang Zaterdag 24 December 1927 No 15049 Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS In verband met het Hoogfeest van Kerstmis zal de Nieuwe Schiedamsche Courant Maan dagavond NIET verschijnen. Het eerstvolgend nummer ver schijnt dus Dinsdagavond. DE DIRECTEUR, GEMEENTERAAD Agenda HET R. K. ZIEKENHUIS GESCHENKEN VOOR DE II. HARTKERK VOOR DE ARMEN STEAATAANLEG NIEUWE HAVEN, NABIJ DEN VLAARDINGERDIJK REG EEING SCHOOL VERPLEEGSTER MUZIEK IN „DE KROON" Si BURGERLIJKE STAND Zj WIJZIGING GEMEENTELIJKE BOUWVERORDENING Ruwe Handen Schrale Lippen Winterhanden Wintervoeten 0 AGENDA. KUNST-AGENDA. TE ROTTERDAM R. K. TOONEELVEREENIGING „ST. SERVATIUS" U OPBRENGST COLLECTE EXAMEN FRANSC'H M.O. (ACTE B) */ONDA USD JENST GENEESKUNDIGEN EN APOTHEKEN COURANT 1 Bureau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68085 Postbus no. 39 ABONNEMENTEN: per 8 maanden ƒ3 25 per maand ƒ1.10, Per week 25 cent. Franco per post ƒ3.75 per kwart. Afzonderlijke nummers 6 ct. Postchèque en Girodienst 81440. ADVERTENTlëN 15 regels ƒ1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 ct, per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 25 cl. elk woord meer 5 ct lot een maximum van 60 woorden. Kabouteradvert. 5 reg. ƒ0.60. 10 reg. ƒ,0.75. 15 reg. 1.. Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering: 500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide banden, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; 75 bij verlies van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. De uitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam De gemeenteraad is bijeengeroepen tegen Vrijdag 30 December, des namiddags 2 uur. Behalve mededeelingen en ingekomen stuk ken vermeldt de agenda: 1.. Onderzoek van den geloofsbrief van liet benoemd verklaard raadslid, den beer H. Wie- kenkamp. 2A. Benoeming van een lid-voorzitter der commissie voor bet gemeente-ziekenhuis ter voorziening in de vacature, ontstaande door do periodieke aftreding op 1 Januari 192S van den beer A. J. Gijsen (lid uit het dagelijksch bestuur der gemeente als voorzitter). 2B_ Benoeming van een lid der commissie 'foor" het algemeen handels-entrepot ter voor- l.lening in de vacature ontstaande door de WilsKlieke aftreding op 1 Januari 192S van fel heer B. G. Hoogendam (lid uit den ge- 'Aeortn-aad huiten de leden van het dagelijksch b-Wnnrl ■T Aanbeveling van de commissie van toe 'd*!r''. cp het middelbaar onderwijs ter benoe ming van een lid harer commissie ter voorzie- ting in de vacature ontstaan door de periodie ke, aftreding van den beer Mr. J. H. C. Kok. Aanbevolen worden: 1. de heer mr.-'J. H, C. Kok, 2. de heer F. H. Backer. 2D. Aanbeveling van B. en W. ter benoeming üan een reget der hofjes van Bedois ter ver vulling der vacature, onstaaude door de perio dieke aftreding van den lieer J. Houtman. Aan bevolen worden: 1. de lieer J. Houtman (af tredend), 2. de heer F. A. C. Lechner. 3. Voordracht van B. en W. ter benoeming Van een onderwijzeres aan school E. (hoofd de heer J A. van de Poel). Voorgedragen wordt ffiej. F. M. Obdeijn, Wacht g e ld s t erwonende te Utrecht. 4. Voorstel van B. en W. om de lieeren P. J. Baris en A. Geurtsen, opzichter 2e klasse en M. A. H, van de Laarschot, teekenaar le klasse bij dien dienst. 5. Voorstel van B. en W. om de hun ver- leende machtiging tot ingebruikgeving van sportterreinen, lokalen van openbare scholen en andere gemeente-gehouwen, alsmede tot het geven van standplaatsen op de openbare straat mi op gemeente terreinen voor consumptieten- ten en inrichtingen van vermaak; voor den tijd A'an cln jaar te verlengen. 6. "Voorstel van B. en W. om hun college te machtigen in het tijdvak 1 Januari 1928 tot mi met 31 Maart 192S kasgelden op te nemen tot een bedrag van ten hoogste 700.000 tegen geen hoogere rente "dan 6 pet. per jaar. 7. Voorstel van B. en W. om met de Bank Voor Nederlandselie gemeenten een rekening- Gouvant-overeenkomst voor onbepaalden tijd aau te gaan, waarbij het maximum van het te Openen crediet ƒ1.500.000 zal bedragen. S. Voorstel van B. en W. om aan de St. Wil- Hbrordusstichting en de Vereeniging tot bevor dering van Christelijk Onderwijs een extra-sub sidie toe te kennen wegens niet-verpliclit on derwijzend personeel aan hare bewaarscholen. 9. Voorstel Van B. en W.: a. tot het treffen van een regeling met het gemeente-ziekenhuis aangaande beschikbaar stelling door genoemde instelling van een ge diplomeerd verpleegster als sclioolverpleegster, te verbinden aan den schoolartsendieust; b. tot wijziging der gemeente-begrooting, dienstjaar 1928, model D. 1250. 10aVoorstel van B. en W. om hun college 1e machtigen tot onderhandsche verhuring op door hen te stellen voorwaarden aan den heer -X Dijkshoorn of anderen van de bouwmans- Voning en 7.32.09 H.A. weiland in Spierings- hoek tegen den prijs van ƒ1700 en zulks voor den tijd van een jaar, ingaande resp. 1 Mei en 1 Januari 1928. 10B. Voorstel van B. en W. om hun col lege te machtigen om, ouder de voorwaarden Ssldeude voor de openbare verhuring van tuin land, voorzoover deze toepasselijk kunnen wor den verklaard, onderhands te verhuren aan J, J. van Dijk, bloemist, of anderen, het Perceel tuingrond, gelegen aan den West-Fran- kelandschen Dijk .Z., groot 0.52.80 H.A., voor het jaar 1928, tegen een huurprijs van ƒ100. it. Voorstel van B. en W. om gunstig te jpesebikken op het verzoek van regenten der jfïöfjes van Belois om de hij raadsbesluit dd. j*9 Mei 1925 aan de Stichting voor den tijd ?s,) twee jaren verleende optie ten aanzien den grond, gelegen aan de Westzijde van de Aleidastraat, ten Noorden van het hij het zelfde raadsbesluit aan de Stichting verkochte perceel grond, kadastraal bekend als sectie M. no. 3358 (ged.) ter grootte van pl.m. 1440 M., tegen den prijs van ten minste 16.20 per vierk. M. voor den tijd van 2 jaren te verlen gen. 12. Voorstel vail B. en W. om te besluiten tot verkoop van diverse perceelen bouwgrond. 13A, Voorstel van B. en W. tot het verieenen van een crediet van 30.000 ten behoeve van verbetering van het Stationsplein, waarin me de is begrepen het maken van een korteren verbindingsweg naar het Station naast den bestaanden Singel en het leggen van enkele riolen in de nieuwe straten en in het Sta tionsplein 'ter voorziening -in 'de afwatering. 13B. Voorstel van B. en W. tót het veriee nen van een crediet van ƒ20.000 op perceel 21 van het Grondbedrijf ten behoeve van: a. de bestrating van éen trottoir in de van. Swindenstraat; b. de ophooging van de Voltastraat en bet daarin maken van een riolegring en bet daarop aanleggen van een bestrating; c. de bestrating van de Snellïusstraat. 13C. Voorstel van B. en W. tot het'verieenen van een crediet van 3.000 op perceel 16 van het Grondbedrijf teil behoeve van het aanleg gen van verschillende stukken trottoir langs de Nieuwe Maasstraat en enkele zijstraten daarvan. 13D. Voorstel van B. en W. tot het veriee nen van een crediet van 2.400 ten behoeve van den bouw van een urinoir achter het nieu we politiepoSthuis aan de Broersvest, ter ver vanging van het bestaande urinoir aan den Buitenhavenweg. 14. Voorstel van B. en W.: a. tot het verieenen van een subsidie van 5 aan de Ne&erlandgche Vereeniging voor den Volkszang ten bate van haar propaganda» arbeicl. b. tot wijziging der gemeente-begrooting, dienstjaar' 1928 model D. 5. 15. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een besluit, waarbij de grond, gelegen aan de Nieuwe Haven (Westzijde), tusschèh den Vlaardiugerdijk en de Gordonstraat, kadastraal bekend als gemeente Schiedam, Sectie M. nos. 91, 92, 93, 94 en 2524 (alle gedeeltelijk), ia de naaste toekomst voor den aanleg van een straat wordt bestemd. 16. Voorstel van de commissie voor de straf verordeningen tot wijziging van de Bouwver ordening. Saldo vorige verantwoording 15.758.67 Vz Singelparochie Nov. Wijk H 58.15 Siugelparochie Nov. Wijk K 15.— Singelparochie Nov. Wijk V 13.30 Singelparochie Nov. AVijk T 18.70 Singelpafoehie Nov. Wijk M 6.25 Singelparochie Nov. Wijk T 7.20 Nog enkele spaarcenten van de scholen 6.6S Frankeland Wijk J. over Nov. 18.— Frankenland Wijk H over Nov. 27.03 Van de inwonenrlen van het St. Liduinagesticht 64.50 Familie N.N. 15.— Totaal 16.008.48 Weer hartelijk dank. Nog eenmaal hierna zal de gastvrijheid van onze Nieuwe Schie dammer worden ingeroepen om een slotverant- woording te geven. Allen, die nog gelden onder haar berusting hebben van on?.Comité wordeii vriendelijk verzocht, deze vóór 6 Januari aan ondergeteekende te doen toe komen. Het is ons bekend, dat er zijn, die, niettegen staande de actie van ons comité als zoodanig wordt gestaakt, toch het ziekenhuis met een periodieke bijdrage willen blijven steunen. We verzoeken denzulken vriendelijjk naam en adres aan een der Comitéleden te doen bekend ma ken, dan zal er zeker gaarne voor ee» gere gelde inning gezorgd worden. Er zijn nog adressen, wel heel weinige, maar er zijn er toch nog', die in den loop van dit jaar hun steun nog niet aan onze actie hebben gegeven. We mogen hen wel verzoeken, deze week ons eigen Ziekenhuis nog met een Kerst- gave te gedenken. Nogmals weer hesten dank en aan allen een Zalig Kerstfeest! Namens het Comité L. BEUNE pr. N. Haven 117. Giro No. 69230. De parochie van liet H. Hart heeft van goede weldoeners een mooi rood kasuifel met bijbehoorende dalmatieken en een velum ten geschenke gekregen.. Op Tweeden Kerstdag zullen deze H. gewaden voor het eerst worden gebruikt. De Ned. R. K. Stucadoorsboud, waarvan pastoor Möller geestelijk adviseur is, heeft den pastoor in staat gesteld een klok te koo- pen, die hij den aanvang' van elke H. Mis zal worden geluid. TOST- EN TELEGRAAFDIENST Op beide Kerstdagen en op Nieuwjaar Bij vergissing is gisteren gemeld, dat op Eersten Kerstdag, en op Nieuwjaarsdag" post- paketten zouden worden bezorgd. Z alk s il li ei MttuG KERSTMIS De Schiedamsche winkeliers hebben ook dit jaar weer moeite genoeg gedaan, om de Kerst stemming in de stad te verhoogen. Traditie getrouw, waren er weer de extra verzorgde étalages, waarin het roode licht den boven toon voerde. Ook is er veel met hulst, denne- takkeu en andere speciale hulpmiddelen voor den Kersttijd, gewerkt. Kerstbeomen bleken ook dit jaar nog altijd zeer in trek. De verkoopers, die zich tot zelfs langs de straten geïnstalleerd hadden, moeten goede zaken gemaakt hebben. Het „Stalletje van Bethlehem" begint blijk baar meer en meer voor den kerstboom te wijken. Een offer aan den modernen tijd, waaraan wij katholieken toch niet moesten meedoen. Overigens, die de intimiteit van den kerstboom liever niet zou missen, l:an voor den kerststal toch ook wel een plaatsje vinden. Van een witte Kerstmis zal, ondanks de goede voovteekenen van een week geleden, niets komen. We zullen als we ter Nachtmis opgaan de sneeuw niet onder onze schoenen voelen kraken. Voor de annen hoeven we dat overigens ook niet te wenschen. Door bemiddeling van den zeereenv. lieer Pastoor Ligthart ontving het R. K. Armbe stuur in dank een bedrag van 100 voor Kerstbedeeling aan de armen. Nu de bebouwing van den Vlaardiugerdijk ZZ tusschen de Aleidastraat en de Nieuwe Haven belangrijk voortgang maakt, is het gewenscht thans de rooilijn vast te sïellen voor het houw. Wok, gelegen tusschen den Vlaardiugerdijk en de Nieuwe Haven en tevens een botiwverbod te leggen op de gronden, die buiten deze rooi lijn vallen. Een 5-tal perceelen eigendom van particu lieren, zal door het bouwverbod worden ge troffen. Deze perceelen., y.niVji- dan later, inge volge art. 79, 5o der Onteigeningswet ont eigend moeten worden. Voor 'liietrtoe kan worden overgegaan, is echter allereerst, ter voldoening aan het voor schrift, vervat in art. 30, le lid der Woning wet, een besluit van uw Raad noodzakelijk, waarhij de huiten de nieuwe rooilijn vallende grond voor den aanleg van een straat wordt bestemd. B. en W. doen hiertoe den raad het betref fende voorstel. B. en W. schrijven aan den Raad: In Uw vergadering van 22 Juli jj, werden wij gemachtigd de verdere regeling van de scliool verpleegster ter hand te nemen. Over deze aangelegenheid hebben wij ons toen in verbinding gesteld met den voorzitter van de commissie voor het Gemeente-Zieken huis en hem verzocht deze zaak in die Com missie ter sprake te brengen. Daarna heeft bedoelde commissie aan ons een regeling voorgesteld, die ons geheel kon bevredigen en welke neerkomt op het volgen de: Door het Ziekenhuis 'zal een gediplomeerd verpleegster beschikbaar gesteld wordeu, welke de functie van sclioolverpleegster zal vervul len op.ee nsalaris van G00 per jaar plus kóst en inwoning, welk genot geschat wordt op 500 per jaar. Bovendien /al aan deze .verpleegster boven haar salaris een be'drag van 150.als toelage wordn toegekend, welke toelage hij het goed vervullen van haar betrekking iia twee jaar met nog 100 zal worden verhoogd. Hierbij willen wij er op wijzen, dat, wil men op een geschikte kracht beslag leggegn, het o.t. noodig is ook haar financieele positie ouder het oog te zien en dit te eerder, als men aan dacht schenkt aan de omstandigheid, dat in den laatsten tijd leerling-verpleegsters na liet behalen van het diploma terstond elders ge plaatst wórden, hetgeen vroeger niet het ge val was, daar zij toen eerst na veel moeite elders een betrekking vonden. Verder is het de bedoeling, dat liaar werk zaamheden in het Ziekenhuis worden gedaan door een leerling-verpleegster met een aan- vangsalaris van 250, behalve kost en inwoning Wij zijn van oordeel, dat deze regeling be hoort te worden aanvaard en stellen u voor de uitgaven voor 't eerste jaar beloopende 1250 "welk bedrag aau liet ziekenhuis zal worden vergoed, op de gemeente-begrooting te brengen. Van hedenavond af zal op Zaterdagavonden en op de feestdagen in hotel „De Kroon", Koemarkt no. 1 van half acht tot half twaalf worden geconcerteerd door het dames-kwartet Hulselmans. De Grotian Steinwegvleugel werd geleverd door de firma Figee alhier. Aangifte van 21—23 Dec. 1927 GEBOREN: Maria M., d. v. A. Baas en H, J.'F. van Dalsen, Hellevoetscliestraat. OVERLEDEN; W. A. Jacobs, 6 maanden, Maasstraat B. Scheper, 26 J, Huysinansstr, De commissie voor de strafverordeningen schrijft o.m, aan den Raad; Wij hebben de eer u mede te deelen, dat aan onze commissie is toegezonden een ontwerp betreffende wijzigingen van de Bouwverorde ning, voorgesteld door de commissie voor den gemeentelijken woningdienst. I11 dit Ontwerp zijn door onze commissie met behoud van den materieelen inhoud, eenige veranderingen aangebracht, in verhand waarmede thans een ontwerp aan den Raad ter vaststelling wordt voorgelegd. De artt. 1 en 2 van het ontwerp betreffen de de miniinuinbreedte van gebouwen, waarin meer dan één woniiig is gevestigd, houden ver hand met het besluit van den Raad genomen ter voorkoming van een te kleine woningtype, tón aanzien van de verschillende grondverkoo- pen. In art. 3 van het ontwerp wordt een nieuw artikel 2S der Bouwverordening voorgesteld. Het bestaande artikel 28 is vastgesteld in den tijd dat 111 onze gemeente geen huizen werden gebouwd welke meer dan één beneden- en één bovenwoning bevatten. Aan den toe stand, welke zich langzamerhand heeft ont wikkeld, beantwoordt dit artikel niet meer. Vandaar de voorgestelde wijziging. Wij merken hierbij op, dat in het nieuwe artikel 28 is vastgehouden aan den eiseh, dat elke woning ook een verdieping-woning op zichzelf een afgesloten geheel moet vor men. Het bij art. 4 van het ontwerp voorgestelde nieuwe art. 32 houdt hiermede verhand. Ten slotte heeft de Woningdienst het nood zakelijk gwicht een strenger voorschrift te ge ven voor de z.g. bodemafsluiting bij woonhui zen. In art. 5 van het ontwerp wordt daarom een nieuwe redactie van art. 48 voorgesteld, volgens welke in het algemeen als eisch wordt gesteld, dat nieuw te bouwen woningen voor zien moeten worden van een bodemafsluiting van gestampt beton, ter dikte van tenminste 8 c.M. Waar de artikelen overigens voor zichzelf spreken, meenen wij met deze toelichting te kunnen volstaan. Aan de artikelen"ontleenen we het volgende: Artikel 2. Het vierde lid van art. 24 vervalt. Aan art. 24 worden toegevoegd een nieuw vierde en vijfde lid, luidende als volgt: 44. De gemiddelde breedte van een gebouw, dat twee of ,meer woningen bevat, gemeten van het hart van den eenen bouvmuur tot het hart van den anderen bouwmuur, moet.teu- minste 5 Meter bedragen". „5. Burgemeester en Wethouders zijn be voegd van de voorschriften vervat in dit artikel vrijstelling te verieenen". Artikel 3. Art. 28 wordt gelezen als volgt:" Art 28. „Het aantal woningen door één straat deur toegankelijk mag niet meer dan twee be dragen. „Het aantal woningen over één trap toegan kelijk mag niet meer dan twee bedragen „Bij den hoofdtoegang' van elke woning moet zich een schel bevinden, waarvan het geluid binnen de woning, waartoe de toegang behoort, duidelijk hoorbaar is. „De hoofdtoegang moet in den dag een wijd te hebben van tenminste 0.80 Meter. „Wanneer een gebouw meer dan één woning bevat, mag noch een vertrek, noch een privaat rechtstreeks toegankelijk zijn van een gemeen schappelijk gedeelte van het gebouw, doch moet het daarvan afgescheiden zijn door een met een deur afgesloten toegangsportaal. „De toegangsdeur van dit portaal moet van. een nachtslot voorzien zijn. „Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd van de bepalingen van het le en 2e lid van dit artikel vrijstelling te verieenen. „Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd van de bepaling van liet 5e lid van dit artikel vrijstelling te verieenen, doch niet ten aanzien van een privaat. „De toegangsdeur van een vertrek, waarvoor deze vrijstelling wordt verleend, moet van een nachtslot zijn voorzien". Artikel 4. Artikel 32 wordt gelezen als volgt:' Art. 32. „Elke woning moet een gang of een toegangsportaal van tenminste 1.20 vierk. M. oppervlakte bevatten. Deze bepaling is niet van toepassing, wanneer de woning door een daarbij behoorende winkelruimte of werkplaats toegankelijk is. „Een woning mag niet uitsluitend toeganke lijk zijn door een andere woning of door een winkelruimte of werkplaats, welke niet tot de woning behoort". Artikel 5. Art. 48 wordt gelezen als volgt: Art. 48. „Ieder pand, waarvan de begane grondverdieping geheel of ten deele als woning in gebruik is, moet voorzien worden van een bodemafslnitiug van gestampt beton, ter dikte van tenminste 8 c.M., welke aangebracht moet worden op een laag zuiver zand ter dikte-van tenminste 10 c.M. „Deze bepaling is niet van Toepassing: „a. wanneer daarvan door Burgemeester en Wethouders vrijstelling verleend wordt: „b. wanneer de vloerconstructie der begane grondverdieping bestaat uit gewapend beton of uit ijzeren balken met troggewelven. „In het onder a. vermelde geval moet onder den vloer een laag zuiver zand worden aange bracht ter dikte van tenminste 0.25 Meter, „Eveneens moet onder de vloeren der begane grondverdieping van alle overige gebouwen een laag zuiver zand ter dikte van tenminste 0.25 M. worden aangebracht". ,j( «J A I Doos 30-60 ct Tube 8Qc GENEZING PLEK 5$f Reel. 1055S 0 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius, 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. IC. Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang S uur. lederen Maandag repetitie R. K. Gemengde Zangvereenigiug Lorenso Perosi. Gebouw R. K. Volksbond (groote zaal). Aanvang half negen precies. Dinsdags repetitie R. K. Mannenzangvereenl. ging St. Caecilia, half 9, R. IC. Volksbond;! bestuursvergadering R. IC. Metaalbewerkers- bond „St. Eloy". Gebouw R. IC. Volksbond. lederen Woensdagavond van 8 uur af club avond R. IC. S. V. „Excelsior", Gebouw R. K. lederen Woensdagavond van 7 uur tot half 9 zitting bestuur Spaarfonds E. K. S. V. Excel sior; Gebouw R. IC. ICring. Eiken Woensdagavond R. IC. Burgerjonge- lingenvereeniging „Kath. Streven", Gebouw. Kath. Kring. Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond cursus Leekenapos- tolaat. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen. lederen Vrijdag vergadering Katholiek Leven. Gebouw R. IC. ICring. Aanvang half 9. Maandag 26 December Uitvoering R. K. Tooneelvereeniging „St. Servatlus", ten bate van de II. Hartkerk. Op gevoerd wordt „Het testament van Oom Jan". Donderdag 29 December Feestvergadering R. K. Bond van Over heidspersoneel „St. Paulus", gebouw R. K. Volksbond. 24 Dec. Groote Schouwburg, Faust (Ital. Opera) 8 uur (voor volwassenen.) 25 Dee. Groote Schouwburg, ICleeren maken de vrouw (Rott. Hofstadtooneel) 2 uur; Wat zijn mannen? (Rott. Hofstadtooneel) 8.15. Groote Doelezaal, piano-recital Paul Schramm, half drie uur. Nutszaal, liede- ren-matiinée Gertruida van Vladeracken, half drie uur. 26 Dec. Groote Schouwburg, Op zicht (Rot» Hofstadtooneel) 2 uur (voor volwassenen);! Het Wonderkind (Rott. Hofstadtooneel), 8.15 uur. Groote Doelezaal, buitengewoon mid dagconcert Residentie-Orkest, half 3 uur. 27 Dec. Groote Schouwburg, Wat zijn man nen? (Rott.. Hofstadtooneel) 8.15 uur. Groote Nutszaal, viool-avond Stefi Geyer, 8 uur. 2S Dec. Groote Schouwburg, die Walkure (Co-Opera-tie) half 8 uur (voor volwassenen.)"; Dagelijks; Tivoll-Schouwburg, Dat Is 't toppunt (Bouwmeester-revue), 8 uur (voor volwassenen). Circus-Schouwburg, Jeanne Fortier de bvooddraagster, (Spree-gezelschap)^ 8 uur. Bioscopen; Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 29 dezer in: Grand Théatre (voor volwassenen); Thalia (voor volwas senen); W B-Theater (voor volwassenen,) Met een enkel woord wilden we hier even her inneren aan de liefdadigheidsuitvoeriug, Maan dagavond door de R. K. Tooneelvereeniging „St. Servalius" te geven in de zaal van deü R, K. Volksbond, ten bate van de H. Hart. kerk. Opgevoerd zal worden het blijspel „Het tes tament van Oom Jan" en de klucht „Het spreekuur van dr. Zambuk." Aanvang stipt acht uur Voor plaatsbespreking enz zie men de ad vertentie in dit blad De opbrengst der St. Nicolaascollecte, ge houden vanwege de Vereenigiing van Zuigelin gen, heeft ditmaal opgebracht, na aftrek van énkele onkosten, de som van ƒ748.65. Aan alle medewerkers en gevers betuigt de Vereeniging haar oprechten dank Te Amsterdam is geslaagd de heer A. Berg, alhier. De Zondagsdienst wordt morgen en op Twee den Kerstdag waargenomen door de genees kundigen Groenewegen, Lange Haven 102;] Hoogendijk, Tuinlaan 74 en de Leeuw, West- vest 12. Op de beide Kerstdagen zal geopend zijn de apotheek van den heer J. H. Evers, Lgja**r Haven 81. nm>i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 1