DAGBLAD VOOR .SCHIEDAM EN OM 50ste Jaargang Maandag 2 Januari 1928 No 15055 Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS Bij of krachtens wetten oil verordeningen voorgeschreven en andere officiecfo af* en aankondigingen van het Gemeentebestuur drankwet NIET TE VLUG HEEREN. ITAMAAXSCHE OI'ERA La Bohème Ondanks verlaagde prijzen was blijkbaar op den Oudejaarsavond de aantrekkingskracht van. een opera-uitvoering nog niet sterk genoeg om een gevulde zaal te vormen. R. K. S. V. EXCELSIOR Installatie Kapelaan Beuuc Nader meldt men ons, dat de installatie van den nieuwen geestelijken adviseur, zoowel voor het bestuur als de leden gelijktijdig plaats vindt en wel op Woensdag 11 Januari a.s. in het ge bouw van den R. K. Kring. UIT ROTTERDAM. Gevangenen Sn hun eenzame eel SCHEEPVAARTKUNDIG INSTITUUT EN MUSEUM AGENDA Woensdag 18 Januari Donderdag 26 Januari 1 KUNST-AGENDA. Taa BEURS VAN SCHIEDAM l| Moutwijn Bnieau: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68085 Postbus no. 30 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3.25 per maand 1.10, per week 25 cent. Franco per post 3 75 oer kwart. Alzonderlijke nummers 5 ct Pcstchèque en Girodienst 81440. ADYERTENTlêN 1—5 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames lusschen. den tekst 60 ct per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct. elk woord meer 5 cL tot een maximum van 60 woorden. Kabouteradvert 6 reg. Z0.60. 10 reg. 0.75. 15 reg. 1.. Incassokosten wordeD berekend 7. l f 500 bii overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide banden, voeten of oogen; 250 bij verlies van een hand, een voet of een oog; 150 by verlies van een duim; (5 by verlies Gratis-Üngevallenverzekeiin0 J j d u een hand; ƒ25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand m dit blad worden afgedrukt, van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle Rin„evolg; 7deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBanfe, Lange Haven 103, Schiedam - B en W van Schiedam brengen ter open bare kennis, -dat bij beu is ingekomen een verzoek van Cornells Bleiksloot alhier, om verlof voor den verkoop van alcokolhoudenden ilvank, anderc-n dan sterken drank, voor ge bruik ter plaatse van verkoop in de beneden, voorlocaliteit van het pand Lange Kerkstiaat 12 alhier- en herinneren, dat binnen - weken na deze bekendmaking tegen het verbenen van bet verlof bij hun College schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht. Schiedam, 2 Januari 1928. In de „N. R. Crt." kwam een paar weken ge leden een plaatje voor, met als onderschrift: „De drie grootste schepen der Rotterdamsche vloot bij elkaar. Van links naar rechts: do Statendam (nog in aanbouw), de Rotterdam eu (heel in de verte) de Nieuw-Amsterdam, alle van de HollandAmerika Lijn". Het Wad vermeldde er niet bij, dat de be doelde schepen te vinden waren in de haven van Wilton, te Schiedam, den lezer aldus in den waan brengend, dat men ze in een der Rotterdamsche havens zoü hebben te zoeken. Nog erger maakt het „Scheepvaart" van 30 December. Het blad vermeldt unverfroren, dat de itStatendam" bij Wilton, onder Vlaai-dingen, wordt afgebouwd. Niet te vlug, lieerén. Nog is Schiedam een zelfstandige gemeente, met eigen: wei-omschre ven grenzen. En in die grenzen is het bedrijf van Wilton omsloten. Bij deze reprise was Bellussi vervangen door Landi; welke een goede Rodolphe gaf, doch ook niets meer. Zijn groote aria in I was ge- tvanisponeerd en verloer daardoor veel aan eharme. Trouwens ook Bellussi durft deze niet volgens de partituur aan. De overige rollen waren, bèzèt als bij eerst® opvoering. Naast Sara Scuderi, zoowel vocaal als mimisch en keurige Mimi, waardeu ren wij den Schaunard van Santolihi. Baldo als gewoonlijk kostelijk in de twee kleine rol len van den huisbaas en Alcindóre. Woensdag- a.s. een herhaling van den Bar bier van Sevilla, waarin Picioli weder den titel rol zal zingen. Gymnastiek De turnlessen welke wegens de Kerstvacan- tie onderbroken waren, vangen deze week weer aan. Voor alle afdeelingcn vinden onderlinge tnrnwedstrijden plaats waarop naast diverse luxe voorwerpen ook de fraaie zilveren wissel beker ais prijs beschikbaar gesteld is. De data dezer wedstrijden zijn 10, 14, en 15 Februari a-s. De. prijsuitreiking, vindt plaats op den in- tiemen feestavond welke gehouden wordt op Donderdag 10 Februari a.s. in „Musïs Sacrum". Het programma van dezen feestavond wordt verzorgd door de eigen strijk- eu cabaretclub, welke laatste o.a. een êén-acter zal opvoeren. HET IJS Morgen wedstrijden voor jongens De baan van S. IJ V. door schaven gehiel bewerkt, was gisteren zeer goed. In het mal den was een gedeelte apart gehouden voor de meer bekwame rijders. Ook de buitenbaan Was echter uitstekend in orde; er was slechts ëen klein stukje sneeuwijs, dat echter voor de rijders geen bezwaar opleverde. Tegen den middag wist het bestuur de baan nog wat te vorgrootén door 7,0 tot aan het einde door te trekken. Hoewel het weer niet meer. vierende was, werd de baan druk bezocht. Het bestuur hééft besloten hedenavond de haan te verlichten. Morgenmiddag om 2 uur zal er een hardrijderij gehouden worden voor jongens-leden tot 14 jaar en van 14 tot 16 jaar. De deelnemers kunnen zich opgeven aan de baan. Behalve op de ijsbaan, is gisteren ook het ijs aan den Rotterdamschedijk druk bereden. Weliswaar had do sneeuw een groot gedeelte van liet jjsoppervlak onbruikbaar gemaakt, maar op de groote ruimte die overbleef, groep. zich een flink aantal van rijders en rijde- 1-essen bijeen, waardoor een echt gezellige drukte ontstond. Als altijd waren er ook nu weer eenige adspirant kunstrijders, die onder de aanwezigen een dankbaar publiek vonden. Beginnelingen hadden op den Boezem ruim schoots gelegenheid om zich te oefenen. Kraampjes waren op het ijs aanwezig, waar flinke voorraden van allerhande ijs-- lekkernijen koop 'werden aangeboden. De (Behr.atserJs-Tepafatsurs, die zich onder hen be- JSïKtéO, nt*«3rt«i drukke zaken, l)f KANTONGERECHT Openbare terechtzitting van heden. Waarnemend kantonrechter mi', Walcher. Dronkenschap De 36jai'ige J. S., uit Vlaardingen was be schuldigd, dat nij zich in dezelfde stad iu „ken- nelijken staat" had bevonden. Toen de kanton rechter hem de reden hiervan vroeg, wist de beklaagde niets beter te antwoorden, dan dat hij. een „beetje" te veel op had. Hoewel de man reeds geruimen tijd werkloos is had hij zich toch nog de weelde kunnen getroosten van eens flink uit te gaan. Hij werd daarom veroordeeld tot 10 gulden boete stibs. 10 dagen hechtenis. Eisch was 15 gulden. De Schiedamsche winkelierster C. A. v. A. had op 27 December j.l. een gewicht en een maat in bezit, die nog niet aan de keuring vah den ijkmeester waren onderworpen. Volgens eisch werd zij veroordeeld tot het betalen van 2x2 gulden boete, subs. 4 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van de in beslaggenomen maat en gewicht. Ala verontschuldiging had beklaagde aangevoerd, dat zij geen briefje thuis had gekregen. 'Hen vuil zaakje In een zaak tegen den Schiedammer J, waarin het O. M. indertijd 10 gulden boete eischte, werd nog als getuige gehoord de ambtenaar ter secretarie B. J. M. M. Zooals men zich herinnert,- hebben wij over deze zaak reeds het een en ander geschreven onder liet hoofd: een mestverzameling. Ge tuige M. geelt eenige goed gedocumenteerde verklaringen, waaruit onder andere blijkt dat de voorgang**- van verdachte een voovloopige vergunning had gekregen; deze vergunning was echter niet verleend op verzoek van belanghebbende, doch naar 'aanleiding van een opmerking gemaakt bij de behandeling van het sectie verslag voor de gemeentebegrooting van 1915. Het O.M. datvan meening was dat door de verklaringen van den laatste ge tuige volkomen de schuld van verdachte was komen vast te staan, handhaafde zijn eisch Uitspraak over 8 dagen. SCHEEPVAART Te Schiedam, 31 December, aangekomen; s.s. Modjokerto, van Hamburg; Amerikaansch s.s. Saecarappa, van Rotterdams.s. Frigga, vanuit zee met. machineschade, allen 0111 hier te dokkeu in de Wiltonhaven; s.s. Diamond, met ijzer van Glasgow; s.s. Banana, van Middlesbro, heide in de Wilhelminahaven. Van Schiedtou. 31 Dec. vertrokken: s.s. Wascana, ledig naar Rotterdam; s.s. Oranje polder, naar Londen; s.s. Saccarrappa, naar Savannah via Gent. Schiedam, 1 Januari aangekomen: motor schoener Nyssiena, kapt. L, Pot, met ge broken glas van Londen voor de Vereenigde Glasfabrieken aan de Buitenhaven. Te Schiedam, 2 Januari, aangekomen: s.s. Catoro, van Londen om hier te dokken in de Wilhelminahaven; s.s. Bentum, en s.s. Consul Olsev, helden 0111 kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen aan het Hoofdbureau van Po litie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's mid dags: Paar gymnastiekschoenen, rijwielplaatje, zijden sjaal, kindèrbontje, dop van benzine tank, half ons gewicht, bril in étui, blikken sigarettenkoker. Bij vihdea's: Joekeijpet, G. den Blauwen, RO- zenburgschestraat 30a; paarde ndekkleed, N. N. Hoek's Transport Maatschappij Rott. Dijk; lederen muilkorf, J. Scheffers, Rijnstraat 20a; rozenkrans, H. Putters, Lange Achterweg 21; papieren geld, J. Flapper, Nieuwe Maasstraat 99a; glacé h.handschoeu, J. van Gerven, Broers- veld 63/4; R. K. Kerkboekje, in étui, Vermeulst Warande 34; lederen taschje, P. Verhagen, IJsselmondeschestraat 10; tasch met inh. G. v. Noort, Mariastraat 77liond, E. de Jonge, Rott. Dijk 9/9: ringetje in étui, F. Domenie, Nieuwe Buurt 23/2; kinderpantoffels, W. Post, Put- tershoekschestraat 17; h.handschoen, P. Hui gen, Dwarsstraat 16; doos visitekaartjes, P. Seliriek, Heenvlietschestraat 2; damestaschje, B. I-Ieetman, Lange Haven 58a; d.handschoen, J. Vermeulen, KI. Groenendal 23/1; portemon- naie met eenig geld, Vereeniging van Zuigelin gen, Doele.Eugelsche sleutel, C. de Bruijn, Laan oud genoegen 4; witte duif, G. v, d. Most, Oostsiiigel 49; portefeuille met Inh., J. jRt Ruiter, Louvenstraat 4, SNEEUWRUIMEN Het sneeuwruimen werd heden nog op de zelfde wijze' als de vorige week voortgezet. Vermoedelijk zullen er nog wel een paar dagen mee - gemoeid zijn, eer de wérkloozen weer kunnen worden afbesteld. KALENDERS Voor een bijzonder ex pressie ven maandkalen- der heeft de afdeeling' Schiedam van de „Ne derl. Vereeniging tot Bescherming van Dieren" zorg gedragen. Hot teekenende schild vertoont een meisje dat ecu straatkat te eten geeft, ter wijl de twaalf maandbladen alle in fraaie tce- kening op de verzorging dei* dieren betrekking hebben. BURGERLIJKE STAND nGÉBOREN: 30 December: Cornelia, zoon van B. J. Bel en J. de Vries, Stationstraat Rijk, zoon van A. Loenjers en J. Smits, Nasaaulaau Gijsberta, dochter van M. Sprong en G. Clemens, Villastraat; 29 December: Fredevicus Albertus, zoon van H A. Onstenk en A. C. W. Ebberg, Kortlandstfaat. OVERLEDEN: 29 December: M. 't Hart, oiul 93 j., weduwe van G. van Kempen, Nieuwe haven; 28 December: E. de Ruiter, oud 4S j., weduwe van T. Kalkhaven, Na'ssaulaan; 29 December: A. van de Grijp, oud 2 j. ROTT. R. K. VEREENIGING ST. JOZEF. WAARAAN WIJ NIÉT DENKEN... Met een „Zalig uiteinde" hebben wij Zaterdag afscblid genomen van het oude jaar en op den eersten morgen.- ontmoeten wij elkaar wéér met een christen wenseh. Het stemt ons vreug devol het te kpunen doen. Bij alle egoïsme zijn we in het diepst yan oris -hart toch echte ge- meemschapsmenschen. Het is of de bekommer nis van het leven een oogenblik op den achter grond komt. En zelfs hij, die er zwaar onder gebukt gaat, schept op dien morgen meer levensmoed. Maar, terwijl de zegewcnsch van den Nieuw jaarsmorgen overal weerklank vond waren er toch, tot wie deze klank niet doordrong. Op die dagen voelen de arme gevangenen meer dan ooit het gemis van hun vrijheid en zwaar drukt hen de eenzaamheid. Het oude jaar heeft hen stil vaarwel gezegd en het nieuwe jaar groet hen in de zelfde verlatenheid. Zalig uiteinde, zalig nieuwjaar, zij roepen het mis schien uit in hun stilte, maar niemand, die het hun hartelijk terugwenscht. Misschien alleen een sarcastische ecno van de kale kerkermuren! Wie dacht gisteren aan hen? Toch wel, want gisteren op den Nieuw jaarsmorgen zijn zij weer in de kapel te zamen gekomen. Te zamen, ten minste met één, die hun toen met de hartelijkheid van een waren menschenvriend het „zalig nieuw jaar" zou toeroepen. Jaren en jaren werkt hij reeds onder licn. Hij weet hun lijden en hun wee, hij weet dus welk woord vandaag moet worden gesproken. In het afgeloopen jaar vooral heeft hij voor hen veel goeds weten te bereiken. Hij heeft ein delijk zijn lang gekoestevden wenseh in vervul ling zien gaan en kan nu in een waardige omge ving voor hen Gods iToilige Geheimen vieren. Een mooi nieuw priesterkoor welft nu boven de offertafel en de luister van het Godshuis straalt nu ook in deze bidplaats der gevangenen. Maar zijn priesterhart wil meer. Hij voelt nu de be hoefte aan een waardiger altaar, paramenten, kandelaars en kruis, candelabres, beelden, bloe men, polychromeering van het nieuwe pries terkoor. Reeds kwamen van verschillende zijden mooie giften binnen. Hij is er tevreden over, maar weet toch, dat er nog lang niet genoeg is om zijn ideaal te verwezenlijken. Daarom bij gelegenheid van het Nieuwjaar wacht hij op hen, die evenals hij begrijpen, hoe noodig dit alles is. De gevangenen, zü hebben er zoo'n behoefte aan, al denken wij weinig aan hen. Als wij de kerk verlaten, dan is weer rond ons het leven, rijk aan afwisseling. Als zij hun kapel verlaten, dan is weer aan alle kanten rond hen de cel met zijn akelige leegheid. Het is zoo goed voor hen, dat zij hun H. Ge heimen met den noodigen luister zien gevierd. Heusch, als dat niet echt waar was, zou Pater Schoenmaeckers, hun aalmoezenier, er niet zöo om bedeion, en zoo verlangend uitzien naar ver dere giften aan zijn adres Pastorie, Bosehje 6a, Bij het begin van het nieuwe jaar hem en de zijnen niet vergeten! IJSCLUB KRALINGEN - Wat is ons dat Zondag meegevallen, na al heb kwaad, dat we over het ijs op de IJsclub .Kralingen hadden gehoord, na de berichten over slechte banen in andero steden, I-Iet bestuur van de ijscluh heeft er goed aan gedaan niet te gauw haar hanen open te stel. len. Want nu heeft het aan de leden een schit terende ijsvlakte kunnen aanbieden. De banen waren uitmuntend verzorgd. Daar is werk aan besteed. Aan het bestuur ons saluut! Vergadering der parochiale afdeelingcn Vrijdagavond had in een der zalen van het gebouw van den Katholieken Kring een ver gadering plaats van de paroehiëele afdeelin- gen van do Rotterdamsche R. IC vereeniging tot uitzending van zwakke of- tuberculeuze kinderen eh jeugdige personen „St, Jozef" tevens afcleeling Rotterdam van het Ned. R. IC Huisvesting-comité. De voorzitter, de heer A. Beekmans, dank. te de dames-córrespondénten voor den ijver, waarmede zij gedurende het geheele jaar hunne gewaardeerde medewerking' hebben verleend. Op 1 Januari 1927 waren in verpleging in het sanatorium 51 patiënten, uitgezonden werden 92 patiënten, zoodat gedurende 1927 werden verpleegd 143 patiënten. Voor deze verpleging werd betaald zeven en dertig duizend, gulden. Dat een zoo groot bedrag kon worden besteed, is voornamelijk te danken aan de buitengewone sympathieke wijze, waarop het gemeentebestuur van Rotterdam de tuber culosebestrijding steunt en aan de prettige samenwerking, welke bestaat tueschen bet Consultatiebureau der vereeniging tot bestrij ding der tuberculose en „St. Jozef". Behalve de vorenbedoelde 143 tuberculeuze patiënten werden uitgezonden 225 zwakke kin. deren, die in Gelderland, in gezinsverpleging werden geplaatst. Voor de uitzending van deze kinderen was benoofligd een bedrag van circa tien duizend gulden, hetwelk grootendeels be streden werd uit de diverse subsidies. Op verzoek van „St. Jozef" werd door de Centrale Commissie tot uitzending van Nederl. kinde ren naar buiten het initiatief genomen tot oprichting van den inmiddels tot stand ge komen Rotterdamscken Raad voor Kindei-- uitzending. Door do actie vaa „St. Jozef" werd voorkomen dat er een scheuring kwam in de landelijke vereeniging „Het Nederl. R. IC Huisvestingscomité", Als candidate voor het door Rotterdam aan te wijzen lid van het hoofdbestuur van het Huisvestingscomité werd' gekozen mevrouw J. Sluys. ZONDER GELUK.... Het „WikF-coiicours in den Kath. Kring De Soeiëteits-conimissie van den Katholie ken Kring verzoekt ons opname van het vol gende: Het „Wild" concours in clen Kath. Kring is een groot succes geworden. Drommen van liefhebbers verdringen zich om aan (1e beurt te komen. Leden haast U! Nog slechts twee avonden wordt ook u da kans geboden. Zorg't dat onze Commissie Maandag- en Dinsdag avond nog op een groote opkomst kan rekenen. Dinsdagavond elf uur sluiting van het con cours, waarna prijsuitdecling. Zalig Nieuwjaar en Good Luck BRAND AAN DE MOSSELTRAP. Zaterdagavond tegen acht uur is brand uitge broken in een pakkamer van het „Kristallenpa- leis" der firma Philips, aan de Mosseltrap 5. De bewoners waren nog sieelits een kwartier vertrokken, toen de brand door voorbijgan-gers werd ontdekt. Door het vlugge ingrijpen van gasten van spuit 9, onder leiding van brand meester P. Covbetb, .later onder leiding van hoofdman J. Bakker, is erger voorkomen. Flin ke rookwolken beletten aanvankelijk de plaats, waar de brand was uitgebroken, te bereiken. Met één slang op de waterleiding is het vuur in de pakkamer, die geheel is uitgebrand, be streden. Het pand heeft brand- en veel waterschade. De inboedel is verzekerd. Mede aanwezig wa ren de spuiten 8, 22 en 19. De vermoedelijke oorzaak ligt ïn het omvallen van een petro leumstel. 1 DROEVIG ONGEVAL. Zaterdagavond is op den Goudsehe Rijweg de 02-jarige mejuffrouw C. v. d. H. wonende Hoogdorpstraat, toen zij de straat wijde over steken, door een vrachtauto, die rechts achter een tramwagen van lijn 5 passeerde, overreden. Het achterwiel van den auto ging de vrouw over het hoofd. In zorgwekkenden toestand is zij door een auto van den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoeTd. Bij aankomst bleek zij reeds overleden. K AMERMU ZIEKVEREENIGIN G De vierde uitvoering der Kamermuziek- vereenigiug wordt gegeven door het Bndapes- ter Strijkkwartet, op Dinsdagavond 3 Januari te 8 uur in de Groote Nutszaal. Programma: kwartetten van Brahms (op. 67) en Schubert (op. 161) en Trio in D-dur voor 2 violen en violoncel van Haydn. Het Scheepvaartkundig Instituut en Museum werd gedurende de maand December 1927 be zocht door 1174 personen, terwijl het aantal bibliotheekbezoekers 575 bedroeg. Uitgeleend werden 469 boeken* 54 inlichtingen werden ver- Strekt.. 's Maandags repetitie - v :*-NU Ambrosius, 8 uur, R. It. lederen Maandagavond «.lUbavoné R. K. Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw Lango Haven; aanvang 8 uur. lederen Maandag repetitie R. K. Gemengds Zangvereeniging Lorenso Perosi. Gebouw R. K. Volksbond (groote zaal). Aanvang halt negen precies. Dinsdags repetitie R. IC. Mannenzangvereenl- ging St. Caecilia, balt 9, R. IC. Volksbond;] bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkers- bond „St, Eloy". Gebouw R. IC. Volksbond. lederen Woensdagavond van S uur at club avond R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K. lederen Woensdagavond van 7 uur" tot halt 9 zitting bestuur Spaarfonds R. IC. S. V. Excel sior; Gebouw R. IC. Kring. Eiken Woensdagavond ij. IC. Burgerjonge- lingenvereeniging „Kath. Streven", Gebouw ICath. ICring. Aanvang half zeven. lederen Vrijdag vergadering Katholiek Leven. Gebouw R. IC. Kring. Aanvang halt Dinsdag. 3 Januari i Comitévergadering van den K. S. A., gé- bouw R. IC. Volksbond, half 9. Zaterdag 7 Januari 'X Feestconcert Stedelijk Muziekcorps, met me dewerking van „Utile Dulci". Gebouw R. IC, Volksbond. Installatie van Kap. L. Beune voor de leden van de R. IC. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K, Kring. •Tunioren-Onderavond van de R. IC. S. V, „Excelsior". Gebouw R. IC. Volksbond. j TE ROTTERDAM 2 Jan.: Groote Schouwburg, Een wereld waarin men zich verveelt (Rott. Hofstadto» neel) 8 uur (voor volwassenen), gevolgd dooi; Oude en Nieuwe Jaar. Tivoli-Schouwburg^ Blackie (Sehouwtooneel) 8 uur (voor vol wassenen), Groote Nutszaal, Concert Annj; Aiulerse—Rocker (zang), Cor v. Boven (piano)j Herman van Born (viool) 8 uur. 3 Jan. Groote Schouwburg.. Een wereld waarin men zich verveelt (Rott. Hofstadtoo- neel) S uur (voor volwassenen), gevolgd dooi; Oude en Nieuwe Jaar. Tivoll Schouwburg* Blackie (Sehouwtooneel) 8 uur (voor volwas senen.) 4 J a n. Groote Schouwburg, De barbier vah Sevilla, (Ital. opera) S uur. 5 Jan. TivoH-Schonwbiu'g, Soldateneer* (Ned. Rotterd. Toonoel) 8 uur (voor volwas, senen) Groot© Nutszaal .vocaal kwartet, 8, uur. Bioscopen:" Goedgekeurde progi-amma's tot en 'met Donderdag 5 Januari in: Tbalia (voor volwassenen); Grand Théatre (voor volwas senen) Corso-Cinema (voor volwassenen) Luxor (voor volwassenen); Royal (voor vol wassenen) D ag el ij k s:" Circus-Schouwburg, Jubileum;" revue 192S (Ter Hall-gezelschap) 8 uur. SCHIEDAM, 2 Januari. Officieel©' notee ring van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. j Moutwijn 46 pCt. 16.50— Namens de commissie voor de noteering H. J. JANSEN, Spiritus SCHIEDAM, 2 Januari. Men noteert voor. melasse spiritus 100 pet. ƒ32.per H.L. Ruwe graanspiritu3 60 pet. 17.— per B.JQ, Spoeling J •ri. y 1 Noteering 2,20. OPHEFFING VAN DEN BEWAKINGS- J DIENST OP DE GROOTE STUOOiMEN. Nu de rivierpolitie in staat is een zeer gun- stigen toestand op de groote waterwegen té handhaven, is voor den „Bewakingsdienst op de groote stroomen" het oogenblik gekomen om van het terrein der aetieve surveillance te, rug te tvedeu. Vanaf 1 Januari 192S zal zijne werkzaam heid zich meer bepalen tot het verleenen van hulp aan belanghebbenden en aan politie- organen, het geven van advies etc. Vertier hoopt men zich te wijden aan, enkele verbeteringen, welke alsnog op afdoening wachten. Óp welk tijdstip tot de definitieve opheffing van onzen dienst zal wórden besloten, zal latei- gemeld worden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1