a I Donderdag 5 Januari - m 1928 Pagina 1 Tweede Blad DOM EN HATELIJK DOEL EN MIDDELEN HET US lid weer is gelukkig veranderd ONZE FOTOPAGINA TYPHUS OP DE „GELRIA" Z. D. H. MGR. CALL1ER DE AANSLAG OP INSPECTEUR PAUL NEDERLAND-BELGIË INTELLECTUEEL)® OVEREENKOMST HET P. T. T. BEDRUP GEEN INLICHTINGEN AAN DB STATEN-GENERAAL? HOE HET MET DE A. T. O. STAAT? Rouwbeklag van den Prins HWÊsère'.vw4: wateRsnoodmedailles. 1 1 Als er in do sociaal-democratische pers 'over Katholiek geloof gesproken wordt, dan gebeurt liet alleen om eens een schandaaltje te kunnen opdissclien, een hatelijkheid te debiteeren, en de onnoozele domheid der Katholieken, en de gewetenlooze slimheid der geestelijken eens lekker in liet, zonne tje te zetten. 't Spijt ons voor ,T. A. 13. Hij zegt wel eens .ooit iets, wat onze instemming hééft. Doch Ook hij kan boven de sociaal-democratische anti-papistheid niel uit. j Daar bestaat in sommige plaatsen gele genheid voor autobezitters om hun auto ie laten zegenen. Een kerkelijke plechtig heid dus, die bij tal van gelegenheden ge bruikelijk is. Misschien heeft J. A. 13. nooit een katho liek rituale (het hoek, \V;farin de gebeden ivoor die zegeningen bijeen 'staan) ingezien; nooit die gebeden gelezen of overdacht Ook nooit zicli de moeite getroost om eens ernstig na te gaan, wat de Katholieke Kerk nu eigenlijk bedoelt met, en leert aan gaande die zegeningen. Zoo orden er beelden gezegend; huizen .worden •ingezegend; vliegtuigen kregen ook al een beurt; spijzen en dranken hebben eigen zegeningen. Laatst in Parijs zegende de Nuntius een groote rotatiepers. Allemaal stol' tot lachen en spotten. J, A. B. spot zoo voornaam en zoo hoog en zoo boven-die-dwaasheid uit over dat auto-inzegenen., dat onzen lezers zoo'n dom en hatelijk stukje niet mag onthouden wor den. Dat enz. geeftmij een beetje lioop. Ik B. is de pleiter voor het volk misleidt en uitbuit. Auto's moeten gezegend worded; zegt hij!.'.. Larie, mijnheer, lekker larie! Domen ha telijk, En men zal voor die handeling van den pastoor ook wel moeten betalen. Zal wel. Ja?.., Weet u 't niet zeker? Geen tarieven gezien? Gelukkig wordt hier het volk dan niet uitgebuit, maar de kapitalistische auto bezitters: Een ras-socialist bezit alleen een gammele fiets, niet waar? En die magische Kracht! Ook al niets van aan. ileelemaal geen magische kracht. En lachen daar Roomsehen om? Ja, dat geloof ik wel: degenen' die J. A. B. kont uit S. D. A. P. en N. V. V. Dat zijn bijgeloovigheden, zegt hij. Nu ja, hij kan liet weten. Toch geeft de Kerk aan de intellectucelen een zinrijke verklaring, maar die is het eigenlijk, ziet u.En ook de hoogere superieuren weten ervan. Ja dus... een kliniek, niet waar. Dat arme volk Wordt béd..... 11 begrijpt ."de rest, is niet? En straks.Och, mijnheer, U is achter, dat gebeurt al lang.WisLu nóg niet, dat ér eeen formuül in den maak is om sociaal- "democaten te "zegenen, zonder dat zé 't zelf weten, om ze zóp onscliridelijk té makén?.J. '.Straks'"hooi'!Een'soort -kwade hand, in derdaad. Ja voor de intellectueelen zit iïomc ver legen'. Daarom weet zc er voor die menschen ook zoo'n zinrijke verklaring van te geven! Wat een schrijver!!.. 7>E IIERUJN8CSS POLITIE heeft thans proeven genomen met een nieuw motorspau, dal; hes-temis, -oni in deu kortst mogelijken tij<l op een roof-alarm te kunnen uitrukken. HET ISOLEMENT VAN AMELAND ÉN TERSCHELLING. j SSf Do postboot van Terschelling heeft gisteren- morgein wederom geprobeerd Harlingen te he reiken. I'idat men da post en de passagiers van Vlieland had afgehaald werd la de richting Harlingen doorgevaren. De postboot ontmoette echter zooveel ijs dat zij genoodzaakt was naar Terschelling terug te keeren. Hedenochtend te half 7 zou men wederom trachten Harlingen te hereiken. Met het oog op de zeer veranderde weers gesteldheid is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de hoot hedenmiddag nog van Harlingen weer naar Terschelling kan terugkeeren, IN HET NOORDZEEKANAAL. ~.ï"- Nu weer andere moeilijkheden De kleine scheepvaart ondervindt thans groote belemmering van de ijsschotsen in het Noordzeekanaal. Nu de dooi ingetreden is, raken deze los en komen het kanaal afdrij ven. Door den sterkeu Zuid-Westenwind kan thans bijna niet gespu,id worden. HET ISOLEMENT VAN URK. Op onze foto-pagina komt een onderschrift voor, luidende: „De eerste uitslaande brand In 1928" etc., hetwelk eenigszijjs verward is geplaatst en aldus gelezen moet worden: „De eerste uitslaande brand in 1928 had in da hoofdstad in de Réltssitraat 36 plaats, waar ge- durende de afwezigheid der bewoners de i hoedel een prooi der vlammen werd. Het res tant van de woning toont onze foto" TWEE DOODEN, Het schip komt naar Amsterdam De directie van den Kon. IIoll. Lloyd deelt mede, dat zij het volgend telegram heeft ont- vangen: „Aan boord van het ss. „Gelria", hetwelk Za terdag a.s. uit Zuid-Amerilta te Amsterdam wordt verwacht, hebben zich onder de beman ning enkele gevallen van typhus voorgedaan, Do 2de stuurman Doorhbusch en de assistent machinist Meijer zijn aan de gevolgen over leden. De tweede machinist Willems is in het hos pitaal te Las Palmas opgenomen". Blijkens telegrafisch rapport van den kapi tein zijn er ook nog enkele verdachte geval len. De toestand der betrokkenen is echten zeer .gunstig. bezit geen auto, maar een veeljarige, rer- roeste fiets. Een flinke tocht durf ik er niet op doen. Zij lcost me veel aan repara- tie en iederen keer hoor ik dan: Meneer moet noodig een nieuwe liebbeu! Het ding maar akelig verdachte piep- en kraakge. luiden, zoodat ik wel eens vrees, dat het frame zal breken en ik tusschen de restjes v van mijn fiets op den weg terecht zal ko men, Maar ik heb besloten, de fiets te ge bruiken, zoolang de "wielen nog draaien wil len. Ook al een kwestie vau bezuiniging. Bovendien heelt mijn fiets een groot voor. deel. Ze wordt zeker niet gestolen. De zwijntjesjagers halen er hun neus voor op. Om een stuk oud roest begaan ze geen misdaad. Als il; nu maar zeker was, dat ik er geen ongeluk ïnee krijgen kan! Een kerkelijke zegening is het middel tegen ongelukken, Als de pastoor maar niet. te •duur is. Straks moet ik debelasting ook al weer betalen. En als de formule vau den pastoor dan maai' helpt! Ik zou ook een geiukspoppetje aan het stuur kunnen hangen, Dat is ook probation tegen- onge lukken! Daar héb je (ie sociaal-democraat op ka- tholiek gebied.' Eerst, de dommigheid: laat je oudo fiets - maar zegenen, dan krijg jo er geen ongelukken mee. Een kerkelijke zegening is het middel tegen ongelukken! Wat eon oniioozele katholieken!! Dat die rnenschen. nu nog gelooven, zulke sufferds! Want ze zien toch ook wél, dat er onder hen ook ongelukken gebeuren! Menschen .verdrinken, huizen branden af, fietsers en autorijders verongelukken, ook al zijn zo katholiek. En ze hebben toch allerhande middeltjes, die helpen. Tegen ieder onge luk en ziekte! Medaljes, wijwater, gewijde palm, zegening dit on zegening dat! En dat moet toch allemaal secuur helpen, volgens de katholieken. - En toch doet het dit niet!! De arme J. A. B.!... Hij is niet zoo groot, maar toch even dwaas als de Galilei uit 'de taaie légende, die mét zijn voet op den grond gestampt zou hebben en gezegd: En toch draait de wereld! Daarna het hatelijkheid je! Die slimme pastoors! Die kapitalistische kerkeknechten! Als hij maar niet te- duur is!... Hij dikt liet later nog eens'een keer aan. Er' is een Rome, dat wetenschappelijk en artistiek waarlijk niet ten achter komt en zéei' welsprekend den schoönen zin van allerlei kerkelijke plechtigheden weet te verdedigen in wijsgeerige betoogen, die op velen indruk maken. Maar er is ook een Rome als volksgods dienst. zich richtend naar den bijgeloovi- gen zin, die bij de massa veel sterker is. dan men wel denkt. Auto's moeten gezegend wordeu. Men zal voor die handeling van - den pastoor ook wel moeten betalen. Van die behandeling gaat dan een magische ikracht uit, die beveiligt. Spreekt, men er met Roomsehen over, dan lachen ze er zelf om, maar de autobezitters lachen ook om een Billiken en dergelijke gedrochten, maar hangen ze ondertusschen toch in hun auto's op. Je kunt nooit weten! In plaats van dergelijke bijgeloovigheden te bestrijden, houdt Rome ze iu stand en Werkt ze in de hand. Maar richt Rome zich tot de intellectueelen, "dan geeft ze een of andere zinrijke verklaring van deze plechtigheid en ontkent, dat er een voorbehoedmiddel tegen baudenpech of erger mee bedoeld zou ziju. En de pastoor handelt natuurlijk niet bp eigen houtje, maar met goedkeuring- van zijn kerkelijke superieuren. Straks worden vliegtuigën, motorbooten, honden karren en andere verkeersmiddelen ook al kerkelijk gezegend. En door van de godsdienst een toovermacht te maken, zal men het aantal tegenstanders ervan doen toenemen. "Want liet Rome voor de Intel, lectueeleu zit met dergelijkeu practijken leelij k verlegen. Ziet u dat gladde Rome? En .'toch' dat Slechte Rome. dat liet volk, want J. A. Minister Lambooy vroeg hij de begroo- tingsdebatten in de Tweede Kamer aan Zadelhoff, eens klaren wijn te schenken: ja of neen te antwoarden op de vraag: of dc sociaal-democraten, in geval Nederland tegen zijn wil in een oorlog betrokken wordt, 'dan de boel in liet honderd zullen laten loopon en door stakingen of andere middelen Nederland machteloos zullen ma ken. Geen antwoord. Eerst eert grooten mond hébben opschop pen, zeggen de rnenschen, en als ze voor den draad moeten komen, of zo 't meenen of niet, dan geen ja of geen neon. Willen ze expres dubbelzinnig zijn? Om iedereen tevreden ie kunnen stellen? We weten het niet. Wél, dat op dien dag de S. D. A. P. een rnftl figuur sloeg; toonde de eigen conse quenties niet aan te durven. Doch nu kwam Stenhuis aan 't woord in de pers. En Stenhuis zegt; ja, Ze zullen in y|val van oorlog revolutie trachten te ver wekken. Zc zullen het vaderland in den steek laten. Hoe ellendig zoo'n opvatting- ook mag en moet lieeten, zé hoeft tilt voor, dat het een "overtuiging eerlijk uitspreekt. Dóch hij zegt meer. En geeft een kijk op dc belabberde mo raal van ellen leider. Om dat doel te berei ken, acht Stenhuis geen meineed zelfs te min. Mocht .bijv. dc regeering, om zeker heid van haar ambtenaren t'è hebben, een eed van trouw vorderen, dan zouden die menschen, als de machtsvelroudingen dat Vorderen, er wel duizend zweren. „Hiermee, zegt liet „Huisgezin", is "cle meineed toto het geoorlofdc wapentuig in het sóciaal-démöératische arsenaal opgeno men". Mag dat zoo maar? Moeten do 'menschen daartoe worden op gevoed! Waar blijft nu de mannelijke moed en het offer voor het beginsel, dat ze weigeren zoo'n eed te doen, als ze van plan zijn zich er nipt aan te houden? Heiligt daar hot doel eon slecht middel? DE TOESTAN» NIET ACHTERUIT Naar wij vernemen is de toestand van Z. D. II. Mgr. A. J. Gallier niet a c h 1 e r- uitgaande. Z. D, H. blijft echter zwak. Heden de uitspraak VERDACHTE TOT 20 JAAR VEROORDEELD Na afgewezen te hebben hét verzoek vau den verdediger, om 'n onderzoek 4a te stellen naar verdachte's geestvermogens, heeft de Haagsche Rechtbank heden deri koopman R., die terec-ht heeft gestaan terzake vau den moordaanslag op den palitie-inapectem* Paul) wegens poging tot doodslag op genoemden in- speceui' en op de hoeren Jansen en Gerlaeli, veroordeeld tot 20 j a r e n gevangenissraf, overeenkomstig den elsch. Met betrekking tot den tweeden verdachte H.,' die als" medeplichtige terecht stond, be. sliste vde Rechtbank, dat hét onderzoek niet volledig is geweest. Op de zitting van 12 Janu ari zuilen opnieuw 2 getuigen gehoord wor den. PROF. DR. J. VAN REES t. In den ouderdom van 73 jaar is ten huize van de familie Van Anrooy te Hilversum over. leden professor dr. J, van Rees. De t waards* hestelliug zal Zaterdag op de Alg. Begraaf plaats te Hilversum plaats vinden. De kwestie van de taal Het "bestuur van de groep Vlaanderen van hét Alg. Nederl. Verhond heeft de volgende motie aangenomen: „Kennis genomen hebbend van Je samenvat ting van den inhoud van het onlangs te Brussel onderteekende Nederlandsch-Belgrseh aceoord. zooals deze d-oor het Belgische departement van buitenlauclsehe zaken aan de .pers werd mede gedeeld; zich aansluitend bij de motie van tak Brussel, dringt er. ten zeerste op aan hij de Belgische regeering dat d-c Belgische af-d-eeling der óffieieele commissie, welke met de toepas singen verdere uitwerking van dit accoord zal worden heiast, voor hare betrekkingen met de Nederlandsche afdeeling en verder met de com missie zelf, geen andere taal dan het gemeen schappelijk Nederlandsch gebruikt; verzoekt "aan de Belgische rege.ering het aantal uit te wi&sëieli onderwijskrachten en ook liet aantal reisbeurzen te willen vermeerderen en tévens, waar met Frankrijk toch reeds'geen andere dan in de Fransehe taal lesgevende leeraren, kun nen worden uitgewisseld, voor -de uitwisseling met Nederland alleen 'Ned-erlandschsprekende •en in het Nederlandsch lesgevende leeraren in aanmerking te laten koinem welke bepaling ...Ook zou dienen te gelden v-oor .de toewijzing van reisbeurzen voor uitzending van studenten; drukt den weusc-h uit. lief. vraagstuk van de gelijkstelling- van de universitaire, diploma's waarvan in het aceoord géén sprake is, hief uit het oog te verliezen", .AÜ: BEGINT DE REORGANISATIE? Een overeenkomst met de firma Joh. Enschedé te Haarlem, Door den heer Bomans ziju aan den Minis ter vau Waterstaat de volgende vragen gesteld: Is het waar, dat de Regeerimg, door het aangaan van een over vijftien jaren ioopendo overeenkomst met de firma Joh. Enschedé te Haarlem, waardoor de controle op de leve ring van postwaavden feitelijk is afgeschaft, een begin van uitvoering gegeven heeft aan de reorganisatie van. het Staatsbedrijf der 3? T/ T. Zoo ja, is deze daad dan in overeenstem ming met de herhaalde verzekering van ver schillende ministers, dat hij de uitvoering der reorganisatie de Sta ten-Generaal zouden wor den gehoord? Zoo neen, is het dan wèl juist, dat bovenge noemd contract als op zich zelf staand feit is afgesloten en kunnen de Staten-Generaal ver wachten hierover nog nader te worden inge licht? A - De bedrijfsresultaten aoHoopig oil voldoende. BETERE TOEKOMST TE WACHTEN Het „Hbldi" verneemt, dat tot dusver de be drijfsresultaten der Algemeene Transport On derneming (A.T.O.) onvoldoende geacht moeten worden, hetgeen verband houdt met den ter mijn van vijf maanden, die door den Minister opnieuw aan particuliere autobusdienstonder- nemers werd verleend om naast de lijnen waar voor de A.T.O. concessies verkreeg, een bus dienst te mogen exploiteeren. Het aantal parti culiere exploitanten, dat aan de A.T.O. heeft aangeboden hun bedrijf over te nemen, neemt echter toe, zoodat verwacht wordt, dat in de toekomst betere éxploitatiecijfers geboekt kun nen worden. Ook in Zuid-Holland hoopt men het bedrijf weer te kunnen uitbreiden door het in-exploitatie-brengen van een lijn Gorinchem LeerdamVianen, waardoor, indien de con cessie tenminste verleend wordt, aansluiting bij de lijnen in Gelderland zal worden verkre gen. BEGRAFENIS E. C. BARON SWEERTS DE LANPAS WYBORGH. Sluiting van bureaux: In verband met de begrafenis van het stof felijk overschot van wijlen den commissaris der Koningin in Zuid-Holland zullen de bureaux van de Provinciale Griffie en van den Provincialen Waterstaat te 's Gravemhage op Vrijdag a.s. den geheelen dag gesloten zijn. Nader dient te worden gemeld, dat de rouw stoet a.s. Vyijdag niet te twaalf uur, doch te half twaalf van het sterfhuis aan het Korte Voorhout naar Oud-Eik en Duinen vertrekt, Vertegenwoordiger van de Koningin Bij de begrafenis zal II. M. de Koningin zich doen Vertegenwoordigen door Haren kamerheer en particulier secretaris F. m. L. baron van Geen, die gisteren namens Hare Majesteit 'n krans legde bij bet stoffelijk overschot ten sterfhuize. Z, K. H, Prins Hendrik heeft Dinsdagmid dag een langdurig bezoek van rouwbeklag af gelegd bij de familie van den overleden Com missaris .der Koningin in de provincie Zuid- Holland, E. C, baron Sweerts de Landas Wyborgh, DE NEDERLANDSCHE KOLONIE TE ROME, Ontvangst door den Ned. gezant. -Gisterenmiddag hield de Nederlandsche Ge. zant Jhr, Mr. A. v. d. Goes receptie voor de leden der Nederlandsche Kolonie te Rome. Na dat een Nederlandsche propaganda-film was vertoond, bleef het gezelschap nog lang gezel lig bijeen. Dinsdagmiddag had in het Gouvernements gebouw te Zwolle de uitreiking plaats van de watersnoedmedailles door den commandant van het vrijwillige landstormcorps motordienst luitenant-kolonel H, Weyuandts. Tost- en passagiersvervoer per vliegtuig. Hedenmorgen omstreeks half 12 arriveerden de vliegers J. G. J. te Pas en H. A. Walewijn met een vliegtuig van de K, L. M. op Urk. Zij landden iu het Voorland iu dc nabijheid van het dorp, waar zij door honderden bewoners van het eiland werden begroet. Zij brachten 16 zakken post mede. Om half één vertrok het vliegtuig met post en een passagier weer naar Amsterdam. DE EXPRESSE-BANK TE SCHIEDAM. Voor den Hoogen Raail. De advocaat-generaal hij den Hoogen Raad, mr. van Lier, heeft gisteren geconcludeerd tot verwerping vau lic-t beroep van G, T., direc teur van de Expresse-Bank te Schiedam, door de rechtbank te Rotterdam veroordeeld tot 100 iho e te wegens overtreding van de loterij- wet. Gelijk bekend, geeft deze (bank coupons uit, die -alleen In dubbeltallen of meervouden daar van 'verkrijgbaar zijn. Door optelling van de op de coupons voorkomende nummers (de nummering dér coupons geschiedt volgens een niet hekend gemaakt systeem) kan men een cijfer verkrijgen, dat, voorkomende op een lijst, recht geeft op éen prijs. Namens den requhant was .aangevoerd, dat het bewezen verklaarde niet strafbaar was om dat daarbij slechts iu aanmerking zou zijn ge nomen één der factoren, welke de kans beheer- schen, n.l. het koopen van een coupon en over het hc-ofd zou zijn gezien, dat de deelnemers grooten invloed op de kansbepaling konden uitoefenen voor het vormen van verschillende nummercombinaties en door zidi door middel van ruil tot het vormen van een prijs getal aanwendbare coupons te verschaffen, Mr. van Lier overwoog o.m. dat de bij dag vaarding aangegeven kausbepaling de ailesbe- heerschende blijft, daar de mogelijkheid om een prijsgetal te combineeren inmers in elk geval afhaiigl van de omstandigheid, of de deelnemer de beschikking krijgt over zoodanige coupons als welke de combinatie mogelijk maken. Zonder dat toch zou ook de meest scherp zinnige rekenmeester met het aanwenden van zijn invloed op de pi-ijscombinatie verlegen staan. Nu ten deze feitelijk vaststaat, dat de deelnemers in verbaud met de bij dagvaarding genoemde omstandigheden geenerlei invloed konden oefenen op de keuze der genummerde coupons, welke zij te koopen hadden, is het bewezen verklaarde terecht op grond van de bepalingen der loterij wet 1905 strafbaar ge oordeeld. Het arrest werd bepaald op 30 Januari. DOODSLAG TE HOENSBROEK. - AtS De dader tot 2 jaar veroordeeld De 21-jarige C. A. N. te Hoensbroek. thans gedetineerd, die op 13 November nadat hij we gens dronkenschap uit een café was gezet, uit baloorlglieid met een mes om zich heen sloeg, waarbij de mijn beambte Eggers een zoodanigen steek in de borst bekwam dat hij ten gevolge daarvan overleed, werd dóór de Recht bank te Maastricht ter zake van mishandeling den dood ten gevolge hebbende, tot 2 jaar gevan genisstraf veroordeeld. De eisch was 4 jaar. DE EERSTE STOOMBEUGERS. - Dezer dagen zullen de eerste stoombeugers in dit seizoen van Viaardingea ter visscherij uitvaren. 1 EEN BRUTALE AANRANDING „Te geld of je leven!"' DE DADER NAM DE VLUCHT De „N. Vent. Crt." meldt: Do tijd, dat reizigers op eenzame wegen aan gerand werden, denken we ons voorbij te zijn. Alleen lezen we nog wel eens, dat In een land als Italië of den Oriënt, een dergelijke overval plaats heeft gehad, maar dat een vreedzame; wandelaar onder den rook van onze stad be sprongen werd, lijkt bijna onaanneembaar. Toch is dat Dinsdagmiddag te Ve'nlo gebeurd. Terwijl de heer A. nabij de gemeentelijke waterleiding aan het wandelen was, sprong eensklaps een onguur persoon, die z'n gezicht in een das verborgen had, voor hem op den weg met de bedreiging: „Je geld of je leven!''- De heer W. was natuurlijk geheel verbou wereerd en wist niet heel goed, hoe hij 't had met den man, die hom besprongen had. Deze aarzeling beschouwde de overvaller blijkbaar als antwoord, dat W. geen afstand van eenig geld wilde doen. Hij haalde daarop achter z'n jas uit een zwaren knuppel voor den' dag en voordat W. de gelegenheid kreeg zich te verweren, sloeg de aanvaller hem met 'a ge weldigen slag tegen den grond. M7. had nog <le kracht om om hulp te roe pen, waarop de roover zich ijlings uit de voe ten maakte. Na ecnigen tijd had de aangevallene weer dé kracht om op te staan en bij de eerstvolgende woning van den overval kennis te geven. Het Week, dat z'u achterhoofd dik opgezwollen was. Naar we vernemen, is het vermoeden gewet tigd, dat de aanvaller een Duitscher is. Hij sprak met een Duitsch accent de stereotiepe bedreiging uit. FIETSENDIEVEN GEARRESTEERD. 'J Dank v.\\ cle politiemaatregelen Sinds 20 December zijn te Eindhoven niet minder dan 16 rijwielen gestolen. Dinsdag avond werd hij de politie aangifte gedaan vau 5 nieuwe diefstallen. De politie in burger- kleed ing heelt daarop uitgebreide maatregelen genomen wat tot gevolg had dat zij zekeren R. op lieeterdaa-d betrapte. De man noemde daarop als zijn medeplichtige zekeren N-, die) ook in hechtenis werd genomen. Later zijn bij een particuliere bank. van Lee- ning te Woensel elf gestolen rijwielen terug gevonden. Hoewel de beheerder verklaarde) niet geweten te hebben dat ze van diefstal af komstig waven, is de bank van 'leening gisteren gesloten, Eenige arrestanten In verhand met de rijwieldiefstallen te Eind hoven zijn door de Helniondsche politie aange houden C. S. en IC v. 'tl. W., beiden uit Eind hoven. Ook dezen worden verdacht vele rij wielen te hebben ontvreemd. DROEVIGE DOOD Hartverlamming op jaclit? Te Steenbergen Is zekere Sch., dood gevon den, liggende onder de sneeuw, do voeten aaif het ijs vastgevroren, De ongelukkige had zijn kinderen medegedeeld, dat hij 'op de otter- jacht ging. Men schrijft het ongeluk toe aan' een hartverlamming.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 5