DAGBLAD1 VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN; 50ste Jaargang Donderdag 19 Januari 1928 No 15070 Bit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS SCHIEDAM IN 1927 V FINANCIEELE PERSFECTIEVEN DE WETHOUDERS BENOEMING iüü ORPHEUS" gemeenteraad DE BURGEMEESTER HOUDT ZIJN NIEUWJAARSREDE KALENDERS INGEZONDEN DE „OLIEWERPER" AGENDA. Vu.g,.- 1-V KUNST-AGENDA. TE ROTTERDAM BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn SCHEEPVAART HERMES-D. V. S.—A. S. C. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Barean: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Teleloon Intercommunaal no. 88085 'ABONNEMENTEN: por 8 maanden ƒ8.25 pèr maand 1.10, per franco per post ƒ3.75 per kwart. Afzonderlijke nummers 5 ct. Poslchêque en Girodienst 81410. Postbus no. 39 week 25 cent ADVERTENT16N 1—5 regels 1.65. Elke regel meei 80 ct Reclames tusschen den tekst 60 et per regel Eleine advertenties; 80 woorden 25 ct elk woord meer 5 ct tot een maximum van 60 woorden. Kabouteradvert 6 reg. ƒ0.60. 10 reg. 0.75,16 reg. 1„ Incassokosten worden berekend! Graiis-Ou^evallcnverzekering 500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; 75 bij verlies van eenwijsvinder: ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt, >1- 11.1- ffI. .1 111 TNItmniro T-T A \TTIn»>lr T TTVOO n f 1 De uitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 1Ó3, Schiedam In de „N. ft Crt" van gisteravond vinden we een beschouwing over de Rotterdamsche gemeentefinanciön, welke volkomen komt be vestigen, wat in de laatste maanden door ons en anderen werd betoogd, wanneer de ï>ro-annexionistcn de lage belasting te Rot terdam. tegen de aanmerkelijk lioogere in onze gemeente uitspeelden. Conclusie van 'den schrijver is, dat, tenzij zich in den toe stand der Rotterdamsche gemeente-financiën •n de eerstkomende maanden verrassende "wendingen in gunstigen zin voordoen, men er zich op heeft, voor te bereiden, dat bij handhaving der uitgaven op het tegenwoor dig peil, in Mei a.s- een verhooging van de inkomstenbelasting voor de deur staat. En hij becijfert, dat die verhooging er een zal moeten zijn van rond 15 pet. Daartegenover staat, dat, we meenen goede gronden te hebben om zulks hier neer te schrijven 'n verdere verlaging van den vermenigvuldigingsfactor voor do inkomsten belasting voor onze stad kan worden tege moet gezien, zoodat met de verlaging van het vorig jaar do inkomens boven de 20.009 in Schiedam al reeds minder belasting zul len gaan betalen, dan in Rotterdam, tenvijl 'dok voor de overige inkomens de belasting- verhoudingen in voor Schiedam aanmerke lijk gunstigen zin gaan worden gewijzigd- liet is een wel heel scherpe belichting van de opmerking, hoe verkeerd het is annexatie van onze gemeente bij Rotterdam te beplei ten op gronden, die aan voortdurende wis seling onderhevig zijn. De opklarende toestand van onze gemeen te-financiën zal, naar wij vertrouwen, voor onzen nieuwen wethouder voor de financiën aanleiding kunnen zijn onze verordening op 'de inkomstenbelasting eens in ernstige stu- 'die te nemen, zoowel ten 'aanzien van 'do kinderaftrek als van de progressie. Er valt op dit gebied voor den wethouder dankbaar Werk te doen. waarmede hij, weet hij het tot een goed einde te brengen, een even on dubbelzinnig als waardig antwoord zal heb ben gegeven op het onsympathieke en on waardige rumoer dat rond zijn benoeming wordt gemaakt, een antwoord tevens wam- niee hij het algemeene belang tegelijk zal hebben gediend. Ia de lieden gehouden vergadeiing van den gemeenteraad is tot wethouder gekozen in de vacature van den lieer D. Boddeus (a.r.) de lieer T. Slavenburg (c.li.) De linkerzijde ont. hield zich, zooals zij had aangekondigd, van stemming. Blijkens mededeeling van het bestuur van i,Orpheus" in achterstaande annonce kunnen voorloopig geen personen als donateur of buitengewoon lid der vereeniging worden ingeschreven. Het maximum, dat met het oog op do beperkte ruimte der concertzaal kon .worden ingeschreven, is bereikt. Daarom moet deze voor de vereeniging nadeelige maatregel genomen worden. Woensdag, 1 Februari a.s. wordt liet eerste concert, uitsluitend voor donateurs en bui tengewone leden, gegeven. Daar zal o.a. ten gehoore gebracht worden het werk „De Zee", een compositie van J. C. Anderson, bekroond door liet Nederlandsch Zangersverbond, Deze zeer moeilijke mannenkoor-composi tie is gemaakt op een gedicht van onzen .vroegeren stadgenoot Daan van der Zee, (thans te Batavia). In de heden gehouden eerste vergadering in 192S van den gemeenteraad heef de voor zitter de volgende nieuwjaarsrede uitgespro ken: Mevrouw, Mijne heeren. Gevolg gevend aan mijn voornemen, geuit in uw vergadering van 30 December j.I., de laatste vergadering van het afgeloopen jaar, wil ik gaarne aan den aanvang van deze ver gadering u een overzicht geven van hetgeen in 1927 in onze gemeentehnishouding voorviel. Allereerst dienen te worden vermeld de ver anderingen welke In de samenstelling van uw Raad plaats grepen. In verband met de periodieke verkiezing, welke dit jaar plaats had, traden af mevr. E. Koeten-Ooms en de heeren J. H. Evers, N. Kramer Freher en L. van Pelt, wier plaatsen werden ingenomen door mevr. H. Benthem. de Wilde en de heeren C. H. Etman, L. Fet ter en B. Hoogendam. Tusschen tijds traden af d-e lieeven Ir. ,T. Ingelse, C. H. Scheffers en E. G. van Boven- hamp, die aehereenvolgens werden vervangen door de heeren N. Scheurkogel, J. H. C. Scher- mijn en W. Broek, terwijl wij allen nog de herinnering bevaren aan het afscheid van den wethouder, den heer D. Boddeiis, wiens plaats nog moet worden vervuld. Onder de voornaamste gebeurtenissen welke dit jaar plaats hadden, noem ik met name die, velke verband houden met de stadsontwikke ling en uitbreiding, zoowel in het Westeu als in het Oosten der gemeente, waar vele com plexen van woningen werden bijgebouwd of nog in aanbouw zijn, zoodat geheel nieuwe woonwijken aldaar verrijzen. De ingebruikneming van de nieuwe Koe. marktbrug was een feit van groote beteekenis voor een goed geregeld verkeer daar ter plaatse nog ongeacht de daarmede gepaard gaand» ver fraaiing van het stadsbeeld aldaar. In de binnenstad werd de woongelegenheid verbeterd, o.a. door de rioleerlng en water afvoer op andere gedeelten der stad de aan dacht gevestigd is. Vastgesteld werd het uitbreidingsplan voor het Oostelijk deel der gemeente Oud-Mathenesse ten Zuiden van de spoorbaan. In dit verhand mag ik niet nalaten te ver melden, hoe bij de verschillende discussies in uw Raad en ook daarbuiten, zoomede in de plaatselijke pedrs, het aunexatievraagstuk gp den voorgrond trad. Hoe kon dit ook anders, waar dit immers 'n onderwerp is, zoo diep ingrijpend in het ee- meenteleven! Onder de verordeningen die door uw raad werden vastgesteld, noem ik de herziening van het werkliedenreglement en de regeling' voor los personeel, zoomede de verordening op de monumenten. De planhen voor een gemeente, lijke s achtplaats zijn thans zoover gereed ge komen, dat in uw eerstvolgende vergadering een voorstel der daarvoor ingestelde commis sie kan worden ingewacht. In 1927 bedroeg bet aantal geboorten 1096, dat O"' sterfgevallen 374. Er vestigden zich 1966 personen, terwijl 2643 personen uit de gemeente vertrokken. Er werden .,42 huwelijken gesloten. Het aantal inwoners op 31 December 1927 bedroeg 43281, wat, vergeleken bij het vorig jaar eenige vermeerdering befceekent. In dit verband kan nog worden medegedeeld dat door bemiddeling van de Arbeidsbeurs, in den loop van 1927 verschillende personen hui ten de stad werk hebben gevonden, wat uit den aarde der zaak op het bevolkingscijfer van invloed is geweest. Op 1 Januari 1927 bedroeg het aantal inge schrevenen bij de Arbeidsbeurs 1099, waarvan ongeveer 280 voor uitlceering in aanmerking kwamen, terwijl op 31 December 1927 inge schreven stonden 1172 werkzoekenden, waar van ongeveer 310 steun ontvingen. Was in den loop van 1926 te constateeren, dat de werkloosheid verminderde, het jaar 1927 was niet zoo gunstig. Hoewel zich in het begin van 1927 wederom meer werkgelegen heid voordeed, nam echter in het tweede half- jaai ce werkloosheid wederom toe. Dat hier- m eens een wending ten goede kome in het belang der gezinnen die hierdoor zoo hard wor den getroffen, is wel ons aller verlangen. De cijfeis, welke betrekking hebben op de ondersteuning van behoeftige armen, waarover de zoigen van het Burgerlijk Armbestuur zich uitstrekken, wijzigden zich alle in gunstigen zin, doch de posten van het Burgerlijk Arm bestuur, die in nauw verband staan met de werkloosheid gaven, zooals gezegd, tegenover gestelde resultaten, en vorderen daardoor meerdere uitgaven. De werkloosheid deed uit den aard der zaak haar invloed gelden op de koopkracht van het publiek, zoodat ook de middenstand hiervan de nadeelige gevolgen ondervond. Echter mag worden geconstateerd, dat de winkeliers in het algemeen niet zulke onvoor- deelige zaken hebben gedaan als in 1926, ter wijl met voldoening kan worden teruggezien op de Middenstands- en Industrie-tentoonstel- lig, welke als zeer geslaagd mag worden be schouwd. De gezondheidstoestand*-van onze Gemeente kan over het afgeloopen jaar bevredigend ge noemd worden; besmettelijke ziekten kwamen weinig voor; echter het aantal rookvonkgeval- len blijft nog eenigszius boven het normale aantal. De nieuwe begraafplaats in Klein-Babbers- polder is thans zoover gereed, dat, na vol tooiing van het dienstgebouw, de ingebruikne ming spoedig zal plaats vinden. De particuliere bouwnijverheid in onze Ge meente beleefde in het afgeloopen jaar een grooten opbloei. De aanbouw heeft hoofdzakelijk plaats in gróote complexen, waarbij verschillende archi tectuur werd gevolgd, hefgèén aan bet aspect zeer ten goede komt. In verband hiermede zal thans een begin worden gemaakt met den aanlog van het Sta tionsplein, waardoor de enlrée van de stad na bij het station een groote verbetering en ver fraaiing zal ondergaan. Het aantal nieuwgebouwde woningen be draagt 300; door slooping, ontruiming na on bewoonbaarverklaring, verandering van inrich ting of wijziging van bestemming verminder de de woningvoorraad melt 31 woningen, zoodat het totaal aantal woningen met 269 vermeer derde. In het afgeloopen jaar zijn 41 vergunningen ingevolge de Hinderwet verleend voor nieuwe inrichtingen en 14 vergunningen voor uitbrei ding van reeds bestaande. Het zij mij vergund, wat betreft den Ha vendienst, een vergelijking te maken met de cijfers over liet jaar 1925, daar 192G niet als maatstaf kan dienen, aangezien dit jaar, dooi de u bekende bijzondere omstandigheden, ab normaal gunstig is geweest. De havengelden, brug- en sluisgelden, kade- en pon (gelden. loodsgelden en huren van ha venterreinen brachten In totaal op ƒ170.986,13 tegen een totaal va ƒ120.788,41 in 1925, der halve een vermeerdering van 50.197,72. De resultaten van het afgeloopen jaar zijn derhalve bevredigend. Ofschoon in bet algemeen de toestanden in het zeevaarthedrijf niet zoo gunstig kunnen genoemd worden, in ons havenverkeer kunnen wij echter een stijgende lijn bespeuren. Niet minder dan 963 zeeschepen vielen onze liavens binnen. De gasfabriek leverde (zonder eigen ge bruik en verlies) rond 4.764.000 kub. M. af te gen rond 4.414.000 kub. M. in 1926, zoodat een vermeerdering van 350.000 kub. M. kan worden geconstateerd. In 1927 werd rond 1.340.000 kub. M. water afgeleverd, tegen 1.303.000 kub. M. in het vo rig jaar, alzoo een vermeerdering van 37.000 kub. M. In het afgeloopen jaar is het electriciteits- vevbruik gestegen tot ruim. 12 millioen K.W.U. tegen een verbruik van rond 9.740.000 K.W.U. in 1926; wat een stijging beteekent van om streeks 25 pet. Bij de brandweer, welke geleidelijk in het bezit van moderne ingericht materieel is ge komen, kweet het personeel zich op loffelijke wijze van zijn taak. Behalve 3 meer. ernstige branden kwamen in het afgeloopen jaar 32 branden voor, meerendeels van kleineren om vang. Het politiepersoneel in de verschillende rau- gen vervulde zijn taak naar behooren, waarbij zeer zeker ook bijdraagt de goede geest die in het corps lieerscht. In verband met de besprekingen bij de be grooting- door meerdere leden betreffende de surveillance en den Zondagsdienst, is een voor stel, verbetering brengende, in den thans be- staanden toestand, uitgewerkt, hetwelk ik mij voorstel in uw eerstvolgende vergadering ter tafel ts brengen. Bij de Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek mag allereerst vermeld worden de instelling van liet filiaal in de Gorzen. Vooral bij de oprichting hiervan werd van verschil lende zijden groote medewerking ondervonden, terwijl ook daar het bezoek gestadig toeneemt, zoodat het thans 18.362 bedraagt. Rond 115.000 boeken werden uitgeleend. Ook de R. K. Leeszaal en Bibliotheek mag zich in de belangstelling van velen verheugen. Het boekenbezit werd wederom vermeerderd, Het boekenbezit is thans rond 10.200 banden groot en liet uitleeningscijfer ongeveer 26.000. Het Gemeentelijk Ziekenhuis onderging eenige uitbreiding door den aanbouw van een een serre aan de kinderzaal, welke een lang gewenschte verbetering in Oen toestan,a bracht. Ten slotte blijft mij nog te vermelden dat ook in het afgeloopen jaar het corps ambte naren in onderlinge samenwerking zich op lofwaardige wijze van zijn plicht kweet. We ontvingen nog een maandkalender van de drukkerij en kantoorboekhandel „Mer- curius", gevestigd Lange Haven 77, alhiér. De kalender welks maandbladen fraaie kieken uit Schiedam vertoonen, is op de eigen dru- kei-jj van „Mercurius" vervaardigd. SCHOOL- EN WERKTUINEX In de hedenmiddag gehouden raadszitting- is om, een voorstel in behandeling genomen met betrekking tot school- en werktuinen. B. en W, deelen den raad hier over het vol gende mede: In uwe vergadering van den 18 Maart 1927 werd ten fine van advies in onze handen ge steld een adres van de Vereeniging voor School, en Werktuinen alhier, houdende het verzoek aan haar in bruikleen te willen af- staan een stuk grond, teeltklaar, van plm. 7600 M2„ teneinde daarop een school- en werktuin in te richten en bovendien daar. voor een subsidie te willen verleenen. Wij hebben over dit adres het gevoelen in gewonnen van de commissie voor onderwijs zaken en grondbedrijf. Eerstgenoemde commissie kwam, na ken nis te hebben genomen van het te dezer zake uitgebrachte rapport van den gemeentelijken inspecteur van het onderwijs, tot de conclusie, dat de aanleg van een schooltuin nog geen aanbeveling verdient, wel echter die van werktuinen. Het kwam haar voor, dat der vereeniging een kans moet worden gegeven, waar het doel: aankweeken van liefde voor de natuur, niet anders dan sympathiek kan zijn. Zij adviseerde daarom te bevorderen, dat aan de vereeniging kosteloos teeltbaren grond besehikbaar zou worden gesteld voor den aanleg van werktuinen. Uit het schrijven van de commissie voor bet grondbedrijf bleek ons voorts, dat opvol ging van dit advies zonder al te zware lasten voor de gemeente wel mogelijk is. Deze com missie wees als geschikt terrein aan een per ceel, gelegen nabij de woning van den bosch wachter. Dit terrein, groot 1 H.A.S was oorspronke lijk voor sportterrein gereserveerd. De commissie biedt aan dit terrein ge draineerd aan de gemeente te verhuren voor 300.per jaar, d.i. dezelfde huur, die 't grondbedrijf ontvangt voor sportterrein van dezelfde grootte, in die omgeving gelegen, doch waarvoor geen kosten van draineering moet worden gemaakt. Volgens de raming van den directeur van gemeentewerken is met het teeltklaaT maken van den grond een bedrag van 700.ge moeid. Met de commissie voor onderwijszaken zijn wij van meening, dat aan de adresseerende vereeniging voor het doel, dat zij nastreeft, een kans moet worden gegeven, temeer, daar hier geschikt terrein aanwezig is. Het komt ons voor, dat dit kan geschieden door haar den vanwege de gemeente teelt- baar gemaakten grond kosteloos ten gebruike te geven. Wanneer de gemeente dit doet, dan zal o.i. de vereeniging van haar kant bereid moeten zijn, 0111 alle andere kosten voor haar rekening te nemen. Waar hiertegen bij de vereeniging geen bezwaren bestaan, stellen wij u derhalve voor; a. aan de vereeniging voor School- en Werktuinen te Schiedam kosteloos ter be schikking te stellen voor den aanleg van werktuinen een perceel teeltbaren grond, groot 1 H.A.j gelegen nabij de boschwachters- woning; b. de huur van dezen grond, jaarlijks aan grondbedrijf te voldoen, te bepalen op ƒ300,—; c. ons een crediet te verleenen van ƒ700. voor het teeltbaar maken van den grond. De regeling sub a en b zal kunnen gelden van jaar tot jaar met een opzeggingstermijn van 3 maanden Geachte Redactie. Vergun mij een kleine ruimte in uw blad ter opheldering van een bericht in uw blad van 16 dezer, getiteld een „Oliewerper". Voor die plaatsruimte geachte Redactie, bij voor baat dank. Zondagmorgen ongeveer half zeven bevond ik mij in de Oyerschieschestraat met paard en wagen. Toen ik het woonhuis van den heel de Goede passeerde, zag ik dat deze zich met een rijwiel naar buiten begaf en mij achter volgde, onderwijl mij sommeerend halt te hou den, waaraan ik onmiddellijk gevolg gaf. Be doelde hoofdagent gelastte mij daarop onder een lantaarn te rijden daar hij mij verdacht een olieachtig vocht geworpen te hebben op zijne stoep 0111 mij te visiteeien. Deze visi tatie van mij persoonlijk en van mijn wagen leverde geen resultaat op, totaal niets werd gevonden dat bezwarend voor mij zou kunnen zijn, wat voor den. heer de G. aanleiding was in een verschrikkelijken toorn los te barsten. Alleen op louter vermoeden zou hij proces verbaal tegen mij opmaken. Van dusdanig optreden van dezen hoofd agent is door mij aan den Burgemeester ken nis gegeven, die een streng onderzoek toezegde. In uw bericht wordt ook gesproken van wraakneming. Genoemde hoofdagent heeft nog nooit de eer gehad mij maar Iets te veibali- seeren; aanleiding voor wraakneming kan dus niet bestaan. Bovendien bezit ik bi] de politie op bijna 45-jarigeu leeftijd nog een blanco strafregister. Daarom is het treurig dat Iemands goede naam door het slijk wordt ge sleurd, vooral als men zaken doet. Uw Redactie dankend Voor de verleende plaatsruimte. R. E.. Stationstraat. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius, 8 uur. R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. lederen Maandag repetitie R. K. Gemengde Zangvereeniging Lorenso Perosi. Gebouw R. K. Volksbond (groote zaal). Aanvang half negen precies. Dinsdags repetitie R. K. Mannenzangvereenf- ging St. Caecilia, half 9, R. K. Volksbond^ bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkers- bond „St. Eloy". Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van 8 nur af club» avond R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K. lederen Woensdagavond van 7 nur tot balt 9 zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. Excel sior; Gebouw R. K. Kring. lederen Woensdagavond, kwart Over acht, precies, cursus over "Leekenapostolaat. Boven zaal R. IC Volksbond. Eiken Woensdagavond R. K. Burgerjonge- lïngenvereeniglng „Kalh. Stroven", Gebonk Kath. Kring. Aanvang half zeven. lederen Vrijdag vergadering Katholiek! Leven. Gebouw R. K. Kring. Aanvang half t. Heden Ledenvergadering Ned. R. K. Fabriek»- arbeidersbond „St. Wilibrordus". Bespreking o.m. bedrijfsgroepen en a.s. propaganda. Aller, opkomst dringend verzocht. Gebouw R. KJ Volksbond (zaal 6)aanvang half acht. Propagandaclub S. Dominicus. Ledenvergade ring in het pand Emmastraat 3. Aanvang 4 uur. Aller opkomst gewenseht. Dinsdag 24 Januari Ledenvergadering K. R. O., afd. Schiedam, Gebouw Kath. Kring. Donderdag 26 Januari Junioren-Ouderavond van de R. K. S. V, „Excelsior". Gebouw R. K. Volksbond. 19 Jan. Groote Schouwburg, Ich hab' mein Herz in Heidelberg verloren (Hlrsch- Operette), 8 uur, 20 J a n.: Groote Schouwburg, De vroolijke dood gevolgd door Nul uur nul, (Rott. Hot- stadtooneel) 8.15 uur (voor volwassenen) Tivoli-schouwburg, Jop (Nw. Rott. Tooneel)] 8 uur (voor volwassenen). 21 Jan. Groote Schouwburg, De Hugenoten (Ital. Opera.) 8 uur (voor volwassenen.) 22 Jan.: Groote Schouwburg, De dienst knecht in het huis (Ver. Tooneel) 8. uur, (voor volwassenen). Dagelijks; Circus-Schouwburg, Jubileum revue 1928 (Ter Hall-gezelschap) 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde program ma's tot en met Donderdag 19 dezer In:) Luxor (voor volwassenen); Olympia (voor; volwassenen); Ooster-theater, (voor volwas senen). SCHIEDAM, 19 Januari. Offiicieele noteë. ring van de CommlsBie uit de Kamer rani Koophandel. Moutwijn 46 pCt. 16.50— Namens de commissie voor de noteering! H. J. JANSEN. i Spiritus SCHIEDAM, 19 Januari. Men noteert voor; melasse spiritus 100 pCt. 31.per II. L. Ruwe graanspiritua 60 pet. ƒ17.— per H.li, Spoeling Noteering 2,20. Te Schiedam, IS Januari, aangekomen!] Eng. s.s. Baron Murray, van Amsterdam om te dokken; Eng. s.s. Casunare, van Bremer haven, om hier te dokken in de Wilhelmina- haven. Te Schiedam 19 Januari, aangekomen:] Spaansch s.s. Santi, ledig van Rotterdam;] Franseh s.s. Dalia, ledig van Rotterdam, beiden om hier te dokken in de Wilhelmina- haven. Van Schiedam, 19 Januari, vertrokken; Eng. s.s. Baron Kinuaerd, naar Pernis, Vondelin genplaat. Vóór den wedstrijd H. D. V. S.—A. S. C.; zal a.s. Zondag ook een match worden gespeeld, tusschen veteranen-elftallen van deze clubs. Als terrein van den „strijd" wordt waarschijn lijk het tweede veld aangewezen Scheidsrechter is dr. Ris, voorzitter van dei conbi natie. f

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1