l Jfi - DONDERDAG 19 JANUAR11928 EERSTE BLAD UIT ROTTERDAM, DE R. E. T, De yerlofsregcling voor het personeel DE AMBACHTSSCHOOL AAN DEN -Jf LINKER MAASOEVER HULDIGING DR, SPAAPEN TE GOED VAN VER R/fKOU WEN. DIRECTIE ALGEM. BEGRAAFPLAATS DE TOL TE HILLEGERSBERG FORD-AUTO GESTOLEN ten onrechte verdacht FIETSENDIEFSTAL BI) telen een schutting GEBOTST OP HET HOOFD GETROFFEN PAGINA 2 ROTTERDAMSCHE BILJARTBOND OM HET ZILVEREN NIEUWSBLAD. BILJART ROTTER DAMSCHE ZWEMCLUB ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING. SPAARBANK TE ROTTERDAM. KELDEIïBRANDJE PLAFONDBRANDJE OPPASSENf, - waterstand TpsjTj"* MAILVEBZENDING. In tie zeemansbnurt WEERBERICHT RADIONIEUWS. PROGRAMMA'S FOOR VRIJDAG "J 4 4i6e STAATSLOTERIJ. f 100 No. 419, 1941, 4675, 5667, 129-18, 17361- PRIJZEN VAN 70. it Hoewel wij ons er bij konden neerleggen, dat tijdelijk bet K. D. V. voor het tramweg personeel van kracht blijft tot definitief de rechtspositie van dat personeel geregeld is, aldos lezen we ia het jongste nummer van „Het Hechte Spoor", achten wij de verlofs regeling zoo scherp afstekend bij die van het overige gemeentepersoneel, dat wij verzochten voor 192S bereids de verlofregeling gelijk te doen zijn aan die van de gemeente. De directie der R. E. T. antwoordt op ons verzoek haar modewerking daartoe te willen .verleenen, het volgende: „Naur aanleiding van nw schrijven heb ik de eer U te berichten, -dat er volgens mijn moening geen reden bestaat om in de ver lofregeling van het rijdend personeel wijzi ging aan te brengen, nog vóór dat er over öen bedrijfsvorm is beslist. Hiervoor bestaat te minder reden, omdat een regeling in bewerking is, waarbij aan rijdend personeel eens in de drie weken een vrije Kondag kan worden toegekend. Daarmede wordt het aantal vrije dagen per jaar opgeveerd tot 53 werkdagen plus 17 Zondagen, plus 7 verlofdagen, d.i. totaal .77 dagen. Ik kan voorloopig geen vrijheid vinden om voorstellen te doea om meer verlofdagen, dus nog meer vrije dagen, toe te kennen." Zonder nog een oordeel uit te spreken over ij-eze aangekondigde regeling en ons voor'eahoudeade over het verschil tussehen vrije dagou en vacantie-verlofdagen te schrij ven, merken wij op, dat de directie der It. E. T. alléén over het rijdend personeel spreekt. Over het overige personeel, waarbij er zijn die slechts vier verlofdagen genieten en voor wie het verschil met de verlofrege ling voor het overige gemeentepersoneel dus nog grooter is, wordt niets gezegd. Mogen wij daaruit concludeeren, dat de directie daaromtrent wel een verbetering zal voorstellen? Anders dringen wij er bij dezen op aan om zeker voor deze „minimum"-lijders iets Je doen. Een proef mei een tweejarigen cursus In zijn vergadering van 9 Juni 1921 besloot de Gemeenteraad om het voor de stichting van een ambachtsschool aan den Linker Maasoever benoodigde kapitaal uit de ge meentekas te verstrekken, tenzij de alsnog bij de Regeering aan te wenden pogingen er .toe mochten leiden, dat het vereisehbe bedrag op den voet van de wet vap. "als December Uil# kon worden verkregen. Aanvankelijk hebben die pogingen niet het gewenschte gevolg gehad. De bij herhaling zoowel van de zijde van het bestuur der vereeniging als van de zijde der gemeente aangewende pogingen tot het verkrijgen van de medewerking van het Rijk voor de totstandkoming der school heb ben echter ten slotte succes gehad. Met ingang van 1 Januari 1927 werd Rijkssubsidie ten behoeve van de hulpklas sen aan den Katshoek toegekend, terwijl het bestuur van de vereeniging mede de toe zegging verkreeg van de medewerking van den Minister van Onderwijs voor de stich ting van het gebouw aan den Linker Maas oever, zoodat de vereeniging voor de be strijding der bouwkosten thans, onder ga rantie van het Rijk voor rente en aflossing oen leening kan sluiten op den voet der bovenvermelde wet van 22 December 1919. In verband hiermede heeft het bestuur zich tot het college gewend met het verzoek om machtiging te willen verleenen tot ver dere uitwerking der voorloopige schetsplan- nen voor den bouw der school, waarmede de Minister zich bereids, behoudens een enkele opmerking, heeft vereenigd. B. en W. zouden die machtiging reeds hebben verleend, ware het niet, dat het ver zoek samenhangt met een principieele vraag betreffende de organisatie der nieuwe school, omtrent welke B. en W. meenen geen be slissing ie mogen nemen zonder zich van te ^oren omtrent de inzichten van den Raad te hebben vergewist. Bij zijn toezegging tot medewerking aan de totstandkoming der school heeft n.l. de minister het denkbeeld geopperd om den cursusduur voor deze inrichting, in tegen- stelling met dien der andere door de ver eeniging geëxploiteerde scholen, die een cur sus van drie jaar hebben, te beperken. Onaf hankelijk daarvan had trouwens het bestuur zelf in een omstandig gemotiveerd schrij ven van 21 Jan. 1925 de wenschelijkheid betoogd om aan den Linker Maasoever een proef te nemen met een ambachtsschool met twee-jarigen cursus. Evenals in de commissie voor het onder wijs, bestaat ten opzichte van de onder- werpelijke aangelegenheid ook in het College van B. en W. geen overeenstemming. De meerderheid deelt de opvatting, dat een proef met een tweejarigen cursus dient te worden genomen. Zij heeft zich daartoe laten leiden eenerzijds door de overweging dat door aan de school een tweejarigen cursus te geven, een beduidend grooter aantal kin deren uit de arbeidersklasse aan het am- bachtsonderwijs zal kunnen deelnemen dan indien de cursus drie jaar duurt, ander zijds door de overweging, dat het bestuur voor het tegenwoordige niet verder wil gaan dan het nemen van een proef met het schooltype met tweejarigen cursus en in dien die proef niet mocht bevredigen, tot herstel van den driejarigen cursus kan wor- flVT?Cgaan zonder dat verbouwing van enige beteekems behoeft plaats te hebben. c 11 seven alzoo den Raad in over- vptpa^ rf machtiseu het bestuur der vereeniging „De Ambachtsschool" uit te noo- digen thans onverwijld de verdere uitwer king der bouwplannen ter hand te nemen en daarbu er van uit te gaan, dat in liet nieuwe gebouw een proef zal worden genomen met de oprichting van een ambachtsschool met .z-jarigen cursus. WPS&SI! Rectificatie Secretaris van het comité tot huldiging van dn Spaapen is niet), zooals abusievelijk ge meld, de heer P. J. F. Vermaas, maar de lieer F. J. F. Vismans, Heemraadssingel 101. R. K. VOLKSBOND, KRING 5 7 Gisterenavond heeft Kring 5 van den R. K. Volksbond, omvattende de parochies van St. Jozef, St. Elisabeth en St. Willibrordus, een goed bezochte vergadering gehouden in lokaal „Nieuw Diligentia" aan de Cootsche straat. Na behandeling van eeltige zaken van huishoudelij- ken aard, heeft de WelEerw. Heer C. J. Lansber gen, geestelijk adviseur van dezen Kring, een interessante causerie gehouden over de passie spelen te Obers mmergau. Spr. heeft in 1922 de passiespelen bijgewoond en daarvan een onver, getelijken indruk bewaard. Een serie lantaarn plaatjes brachten de voornaamste medespelen den in dit indrukwekkende schouwspel op het doek. Veel interessants heeft kapelaan Lansbergen verteld van den oorsprong der spelen, die voor het eerst werden opgevoerd, toen door een won der het dorp van een vreeseüijke ziekte werd bevrijd van de vertolkers der verschillende rollen, van de kunstzinnige Oberammergauer bevolking, van het groote theater en van den ■ontzaggelijken stroom van bezoekers, die bij elke opvoering naar het schilderachtige dorpje trekt. Voor de leden van Kring 5 was het ongetwij feld een zeer genotvolle en leerzame avond. Kapelaan Lansbergen ontving voor zijn lezing een dankbaar paplaus. Enkele jongedames van de Patron<aat3-Mando- Jiineclub vroolijkten den avond op miet klank vol snaaxgetokkej. Verleden week kwam een jeugdige kantoor bediende het Postkantoor aan den Coolsingel binnen met een postzegelalbum bij zich. Hij werd aangesproken door een man, dien liij wel eens meer gezien had. Die bleek een geest driftige postzegelverzamelaar te zijn, die voor 't album ƒ250 bood. Of hij *t maai- meteen mee mocht nemen vroeg hij, het geld zou betaald worden door Janse, zijn vader die in de Bloklandstraat 150 woonde. De kantoor bediende ging na zijn werk naar het opge geven adres, doch helaas, daar woonde geen Janse, er stond slechts een school. Doch nu herinnerde hij zich, dat zijn schul denaar naar een bepaald adres op de Leuve- haven wa3 gegaan, daarom ging hij daar iu- formeeren en vond uit, dat de kerel, dis «r liem zoo had laten inloopeu, de 19-jarige B_ v. S., uit de Pleretstraat was. Hij ging toen naar het huis in die straat, waar bleek, dat de postzegels al waren opgeborgen in aparte boekjes en dat liet leege album er niet meer was. De papa van den schuldenaar, die al heel wat verdriet van zoonlief gehad heeft, weigerde om te betalen, daarom waarschuw de de kantoorbediende de politie, die nu den onbetrouwbaren philatelist laat vervolgen Do heer J. H. Rodi heeft met ingang van 1 Mei a.s. ontslag als directeur der Algemeene BegTaafplaats gevraagd. B. en W. stellen voor het gevraagde ontslag ec-rvol te verleenen, zulks onder dankbetuiging voor de diensten gedurende zoo langen tijd aan de gemeente bewezen. B. en Tvontvingen van het Departement van Waterstaat een uittreksel uit het Kon. Be sluit van 30 December j.l. tot verlenging van de concessie tot tolheffing op den Straatweg van Rotterdam naar Hillegcrsberg tot 1 Jan. 1930. Gisterenavond werd in een feestzaal aan den Persoonsdam een bruiloftsfeest gevierd. Een der gasten was de aannemer A. D. wonende in de Dorpsstraat te Hillegersberg. Hij was met ziju F ord-auto gekomen en had het wagen tje onbeheerd huiten laten staan. Toen hij *t weer wilde gebruiken, bleek het gestolen. De auto is grijs-gelakt, van binnen met grijze stof bekleed, heeft met de chauffeursplaats mee vier plaatsen en i3 genummerd B 471. De- com missaris van politie van liet bureau Nassau- kade verzoekt aanhouding en voorgeleiding van den dief of dieven. Onlangs maakten wij melding van de arresta tie van twee jongens, J. S. v. W. en O. J. die vei dacht werden van diefstal .van ondergoed uit een manufacturenwinkel aan den Cool singel. Het onderzoek heeft thans uitgewezen, dat deze jongemannen geheel onschuldig zün' Ten nadeele van den chauffeur T. K. y. d. O. wonende Matheuesserdijk werd aldaar een ou. beheerd ataaiule fiets gestolen. De 17-jarige B. J. v. d. S., wonende in de Mau- ï-itsstraat, is gisterenmiddag in de PoUebak- kerssteeg tegen een schutting aangereden, door dat zijn terugtraprem plotseling doorsloeg. Hij sloeg met zijn hoofd tegen het stuur en bekwam een lichte hersenschudding. In hot ziekenhuis aan den Coolsingel is hij ter observatie opge-* nomen. De 19-jarige plaatwerker E. v. d. P. uit Per nis werd op het terrein van de Graan Elevator Mij. door een vallenden hamer op het hoofd ge troffen. Met een hersenschudding is hij ia het ziekenhuis aan den Coolsiugel ter verpleging opgenomen. -J"*—ri nrif'iwiilf ■b- De competitie vam dea Rotterdamsohen Bil jartbond wend gisteren voortgezet. Gespeeld werden de volgende wedstrijden: De Haas -wint van Moret 250—125 ..-'-ei Posthoorn Van Gendt uitgesteld, Boekhout jylmt vam Moret 250—125 V 8e klasse A.: Pommerans verliest van K.O.O.T. 255—335 Se klasse B.ï Feijenoord wint vam 8. S. y.a 356—332 4e klasse A.i H, M. S, c.—Concordia b. uitgesteld. De Rots wint vam Fejjemoord 300—212. Gisteravond zijn de wedstrijden om het Zil veren Nieuwsbladbiljart in het club-lokaal van 't Zuid alhier voortgezet. Voor afdeeling B werd gespeeld de ontmoe ting Calandde Maasstad en voor afdeeling D de wedstrijd 't Zuid—Rotterdam. Callaud behaalde in afdeeling B 1790 en de Maasstad 1327 punten. 't Zuid behaalde in afdeeling D 809 en Rot terdam 734 punten. De stand is op 't oogenblikj; pet. verl. max. te van max. beh. p. heli. p. verl. p. te beh. p. Caland 11.900 11.002 898 7.55 De Maasstad 13.800 11.588 2212 16.03 't Zuid 11.000 9,212 1788 16.25 Rotterdam 9-100 6.717 2383 26.18 Gisteravond heeft de Rotterdamselie Zwem- club alhier haar jaarlijksche algemeene verga dering gehouden. Het jaarverslag van den secretaris werd, be houdens een kleine te maken aanvulling, goed gekeurd, evenals het verslag van den penning meester. Het aantal bestuursleden werd wederom op 7 vastgesteld. De afgetredende bestuursleden, de heeren A. F. Krul, W. J. A. Bartels, W. A. Roest en J. H. J. Boudewijn werden herkozen. Inplaats van den heer A. M. Kavelaars, die wegens drukke bezigheden als bestuurslid heeft bedankt, werd gekozen de heer L. Kor- pershoek. Als voorzitter werd herkozen de heer J. J. Oster. Als clubhuis werd wederom de Overdekte Bad- en Zweminrichting aangewezen. De polo-commissie werd in zijn geheel herko zen en de heer A. F. Krul is als voorzitter na mens het bestuur aan die commissie toege voegd. Ook de technische commissie onderging geen wijziging. De heer J. F. van Lunteren werd als yoorzitter aan de commissie toegevoegd. Medegedeeld werd, dat de vereeniging in het vervolg een eigen clubblad zal doen verschij nen. Het ligt in de bedoeling einde Maart een in ternationale wedstrijd te houden. Voorts zal dc bekende 3 K.M. wedstrijd op Zaterdag 7 Juli plaats hebben en op 8 Juli is de nationa le U o v-py-lbaanw <<I y;tr ij 11 vastgesteld. Tenslotte zullen noè een of twee onderlinge wedstrijden in het aanstaande seizoen worden gehouden. Blijkens de memorie van antwoord op het voorloopig verslag in de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van hoofdstuk zeven B (financiën) der Staat'sbegrooting 1927, deelt de minister de meening van vele leden, dat achteraf niet met zekerheid is uit te maken of niet met minder ingrijpende maatregelen volstaan had kunnen worden. Hoe bet mogelijk geweest zou zijn het ten onrechte betaalde dividend van 6 pet. van de aandeelhouders terug te vorderen, is den minister niet duidelijk. Niet ter wille van de Bank is steun verleend, maar uitsluitend om de zeer groote algemeene belangen, welke in gevaar gebracht zouden zijn. De minister is van meening, dat medezeggen schap van de overheid in de gestie der groote banken in 't algemeen niet wensehelijk zou zijn. Het risico van den Staat is klein, vergeleken bij de nadeelen, welke verbonden zouden zijn aan een actieve deelneming van den Staat in de gestie der groote banken. Het was niet de taak van den linister de dossiers van den officier van justitie te onder zoeken. Te minder bestond hiervoor aanleiding, daar de garantie verleend was ter wille van een algemeen belang en de vraag of zij terecht ver leend was derhalve niet afhankelijk was van liet gedrag van bepaalde personen. De inlage bedroeg in December 1927 1.50G.400 (v.j. 1.483.337) en sedert 1 Januari 20.968.422 fl8.nS2.S26). Terugbetaling 'n Bee. f 1.752.699 (1.601.946) en sedert 1 Januari f 20.175.861 (17.777.072), saldo aan de inleggers verschuldigd 32.9S3.850 (31.411.730). Door hot omvallen van een kaars ontstond gisteravond brand in den kelder va pand 77 in de Tweebosch straat bewoond door J. l. G. Gasten van spuit 40 bluschten het vuur met een slang op de waterleiding. Hedenmiddag ontstond een begin van brand in het plafond in het sigarenmagazijn van den heer v. Olm, Pntschelaan, hoek Putschestraat. Gasten van spuit 40 bluschten het vuur met een gummislang. Nu de nieuwe rijwielbelastingmerken weer zijn aangeschaft, zijn de dieven op pad om deze, waar ze er kans voor zien, te stelen. De plaatjes zijn allicht nog 1.50 of 2.00 waard in den „vrijen" handel. Gisteren werden er reeds twee rijwïelplaat- jes ontvreemd uit een rijwielbergplaats bij liet Hofplein en 111 de binnenstad. Van het hoogwater wordt morgen verwacht het le getij om 2.29 v.m., het 2e getij om 2.45 n.m. Te Hoek v. Holland wordt verwacht het le getij om 12.35 v.m., liet 2e getij om 12.54 n.m. Tijdstip van laatste aanbieding aan het hoofd postkantoor alhier, van jostpakketten Vrijdag 20 Januari 20.— uur voor Italië, China en Japan per a. Salabangka van uit Rotterdam. Eerstvolgende verzendingen en laatste bus lichtingen, resp. laatste aanbieding van aange* teekende stukken aan het hoofdpostkantoor te Rotterdam. Ver. Staten van Noord-Amerika, Canada en Mexico: 24 Jan. 9.00 voor gewone en 8.90 voor aanget. stukken vla Southampton s. Olympic* 24 Jan. 19.30 voor gewone en 19.00 voor aanget. stukken via Cherbourgh s. Olympic; 27 Jan. 9.00 voor gewone en 8.30 voor aanget. stukken via Liverpool s. Ascania. Ver. Staten en Mexico bovendien: 26 Jan. 9.00 voor gewone en 8.30 voor aanget. stukken via Liverpool s. Doric. Canada bovendien: 26 Jan. 9.00 voor gewone en 8.30 voor aanget. stukken via Glasgow s. Metagama. Saba, St, Eustatius en St. Martin: 24 Jan 9 00 voor gewone en 8.30 voor aanget. stukken via Southampton s. Olympic. Curacao: 24 Jan. 1.30 voor gewone en 23 Jan 20.00 voor aanget. stukken via Amsterdam s. Haarlem: 27 Jan. 1.30 voor gewone en 26 Jan 20.00 voor aanget. stukken via Amsterdam e! Simon Bolivar. Brievenmalen voor Hr. Ms. Hertog Hendrik te Paramaribo, voldoend gefrankeerde stukken voorzien van 2 kruisende strepen van den eenen hoek naar den anderen: 27 Jan. 1.30 voor gewone en 26 Jan. 20.00 voor aanget. stukken via Am sterdam s. Simon Bolivar. Wellington (Nieuw-Zeeland)24 Jan. als de ver. Staten; 26 Jan. 13.30 voor gewone en 18,00 voor aanget. stukken via Toulon s. Ormonde Egypte en Palestina: 24 en 25 Jan. 13.30 voor gewone en 13.00 voor aanget. stukken via Napels per s. Italiana di Servizi Marttini; 26 en 27 Jan 13.30 voor gewone en 13.00 voor aanget. stukken Via Bnndisi per Lloyd Triestino; 29 Jan 8 30 voor gewone en 28 Jan. 18.00 voor aanget stuk ken via Brindisi per Lloyd Triestino. Rio de Janeiro (Brazilië) en Santos (Brazilië! Argentinië, Chili, Uruguay en Paraguay* 28 Jan 19.30 voor gewone en 19.00 voor aanget stuk ken via Lissabon per s. Sierra Ventana* 28 Jan 8.50 voor gewone en 27 Jan. 20.00 voor aanget! stukken via Marseille per s. Valdivia. Nederl. Oost-Indië. Verzending via Genua s. Koningin der Nederlanden 24 Jan. 19.30 voor gewone en 19.00 voor aanget. stukken; le na zending 25 Jan. 13.00 voor gewone en 14.30 voor aanget. stukken; 2e nazending 26 Jan. 4.00 voor gewone en 25 Jan. 20.00 voor aanget. stukken (ook voor passagiers en bemanning van genoemd stoomschip.) Laatste aanbieding van postpakketten aan het hoofdpostkantoor voor passagiers en beman ning van het s. Koningin der Nederlanden te Genua 21 Jan. 18.00. Nederl. Oost-Indië per Britsche mail via Mar seille s. Rajputana 20 Jan. 13.30 voor gewone en 13.00 voor aanget. stukken. Singapore als Nederl. Oost-Indië (mailverzen ding.) Jan. 13.30 voor gewone en voor aanget. stukken via Marseille s. Rai- putana. Australië en Ceylon: 26 Jan. 13.30 voor gewone en lo.OO voor aanget. stukken via Toulon s. Ormonde. Nazending voor Ceylon: 26 Jan. 16.00 voor gewone en 15.30 voor aanget. stukken via Napels s. Ormonde. Zuid-Afrika: 26 Jan. 9.00 voor gewone en 8.30 voor aanget. stukken via Southampton s. Arundel Castle. Japan, China, Hongkong en Manilla: 25 en 28 Jan. 17.30 voor gewone en 17.00 voor aanget. stukken via Moscou per Siberisch .spoor. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK Strafzitting van 19 Januari Vanochtend heeft terecht gestaan de 30-jarige Noorsche stoker S. A. J., thans ge detineerd, wegens diefstal van een zeemans- zak en een handkoffer ten nadeele van R. P. Sather. Sather liad op Zondagochtend 11 December zijn bagage voor de Scandinavia-bar op het Vasteland op straat gezet. Toen hij even later naar buiten kwam, bemerkte hij dat zoowel de zak als cie koffer verdwenen waren. Den volgenden dag had hij zijn eigendom weer teruggevonden op -een kamer boven de Stockholm-bar. Verdachte zelf kon zich niets herinneren. Hij was dronken geweest. Volgens verklaringen van een zekeren Suomi, had deze J. op den avond van 11 December bij de Sehotsche Kerk ontmoet. Hij liad toen een koffer en oen zeemanszak bij zich. Suomi had hem nog geholpen deze zaken naar de Stockholmbar te brengen. Mej. Salomons, kasteleineese in de Stock holm-bar vertelde dat op dien Zondagavond J. en Suomi in haar café waren gekomen. J. was direct naar haar man toegegaan en had getracht den koffer te verkoopen. Ge tuige had zich met het geTal bemoeid en had gezegd dat zij geen geld had en boven dien geen koffers noodig had. J. had toen verteld dat hij het sleuteltje van den koffer verloren was. Getuige vertrouwde het zaakje toen heelemaal niet meer en had J. verzocht met zijn koffer te vertrekken. Volgens ge tuige was J. absoluut niet dronken. Hij had zelf kans gezien de koffer ongemerkt naar boven te brengen. Het O. M., waargenomen dooi* mr. E. D. Schutter,, requisitoir nemend, meende dat ondanks het feit dat verdachte beweert zich niets meer te herinneren, uit de getuigen verklaringen is komen vast te staan dat ver dachte den diefstal gepleegd heeft. Spr. requireerde terzake van dit misdrijf een gevangenisstraf van drie maanden met af trek van de preventieve hechtenis, Mr. C. C. Arnold, verdachte's raadsman, drong aan op een straf gelijk aan den tijd door verdachte in preventieve hechtenis door gebracht. Uitspraak 2 Februari a.s. Onregelmatigheden bij aanbestedingen. Aan den 43-jarigen aannemer M. v. N., was ten laste gelegd, dat hij te Rotterdam op ver schillende tijdstippen in 1926 en 1927 aan Wil lem R., aankomend klerk in dienst van plaat selijke werken der gemeente Rotterdam en als zoodan+g belast met het verzenden van bestek ken van onderhandsche aanbestedingen van grondwerk in de gemeente Rotterdam aan daartoe gemoodigden, geld had gegeven om aan hem aangeteekende bestekken van gemeente werken ter hand te stellen. R. mocht deze bestekken alleen maar zenden aan genoodigden tot die aanbestedingen en verdachte wist dat hij niet tot die genoodigden behoorde. Verdachte bekende. Hij had aan R, ongeveer ƒ50. gegeven om (le bestekken te krijgen. Als er iets voor hem bij was ging hij naar den ingenieur van plaat selijke werken en schreef mee In. Ook kon hij deelnemen aan de vergadering van aanne mers, waar de opzet werd vastgesteld. Verwacht wordt:' 'v-» - Krachtige tot matigen W. tot N, wind, ga« ïleeltelijk bewolkt, aanvankelijk sneeuw- hagelbuien, temperatuur om het vriespunt, De barometer Is op den voormiddag Ott- rustig. KifcfciSfe ,w,..r 1 "'i' 'r-r "i.-TV - FletserS en motorrijders lichten op' vaa 'g avonds 4.50 tot 's morgens 7.3li i Huizen (1840 M,, na 6 uur 1950 M.) 12'30 —1,30 lunchmuziek; 3.00—4.00 K.R O vrou-i wenuurtje; 4.00-5.00 N.C.R.V. gramofoonmu- ziek; 5.006.00 N.C.R.V-concert; 6.006 45. ^V\cai:sevie: 6-i5-7*30 K.R.O. Sociologie 7.30 Prot. uitzending f™1ÜV?nlngen 51 ave.n (1950 M.) 8,15 —5.00 berichten; 12.00—12.05 zuivelber l.si —2.45 beursnoteeringen; 3.35—3.50 landbouw- bei*.; 3.52—3.57 zuivelber.; 5.30—5.35 zulvet- berichten. Hilversum (1060 M.) 12.00 politiebericht 12.35—2.00 lunchmuziek; 6.00—7.15 concert;'' 1.15—7.45 landbouwhalfuurtje7.45 politieke-' richt; $.10 Schippersles; 8.35 Fragmenten uit Oratoria; 10.30—12.00 Cabaret-ensemble Pi- suisse. Da ven try (1600 M.) 11,20 Kwartet en se- listen; 12:50 orgel-concert; 1.20—2,20 orkest; 3.20 geografische causerie; 3.45 concert; 3.50 causerie; 4,05 concert; 4,10 concert 5.05 alt;' 5.20 causerie; 5.35 kinderuurtje; 6.20 orkest 6.50 nieuwsbericht 7.05 orkest; 7.20 muziek- critiek; 7.35 piano-preludes; 7.45 causerie; 8.05 Hongaarsche volksliederen; 8.20 symphouie- concert; 9.20 nieuws; 9.35 symphonie-concert,*: 10.u5 nieuwsbericht; 10.40 causerie; 10.55 va riété; 11.2012,20 dansmuziek. Parijs („Radio-Paris" 1750 M.) 10.50—11.00 concert 12.50—2,10 orkest; 4.00—5.00 matinee; 8.50—11,20 Selectie, 9e Symphonie van Beet hoven. -of;a«5„e'V,e/f. (469 M') 13-2ö 1,50 orkest;' 5.20—6.20 Mandolineclub; 7.35 gevarieerd con cert. Tot 11,20 dansmuziek. *\°n lrSB vusterhauson (Zee3en)' (l-.»0 M.) 1.507.05 lezingen en lessen; 7.50 Orkest; 9.5011.50 dansmuziek Hamburg (395 M.) 5.20 orkest; 6.20 or kest, (.20 „De ruge Étoff", boereneomedie;' 10.5011.50 dansmuziek. Brussel (509 M.) 5.20 trio-concert; 8,20-- 11.35 solisten-concert. 1 4- Vijfde Klasse. Vierde Lijsip Trekking yan 19 Januari, i f 5000 No. 11118. 7 'f 1000 No. 13044. 1 f 400 No. 6340, 9477, 15"01, '17241. 200 No. 136, 4,104, 7501, 12001, 110S0, 11499 19700. - 8.3 131 189 209 393 662 €59 781 798 883 914 923 930 960 1093 1110 1405 1681 1773 1857 2065 2196 2261 2357 2368 2387 3093 3289 3291 3301 3559 3007 4018 4047 4100 4176 4227 4361 4392 4410 4566 4783 4929 513S 5176 7531 10549 5261 7537 10798 5399 7772 11147 5406 7868 11187 5649 7888 11188 5905 8178 11363 6031 8341 11479 6075 8343 11-534 0117 8464 11689 6300 8597 11703 6374 8708 11729 6641 8873 11S4S 6751 9172 11861 6879 9186 12100 6884 9201 12163 6972 9343 12206 7134 9529 12272 7136 9896 12325 72121013012654 7314 10418 13324 7320 10452 13334 7435 1050113435 NIETEN. 13445 13495 13530 13612 13683 13758 13824 14041 14219 14559 '14608 14621 147G5 14810 14828 14915 14973 14991 15356 15376 15546 15599 15808 15871 1-5907 15909 15957 16085 16264 16376 10400 16517 16580 16-598 17011 17017 17138 17245 17300 17360 17524 17554 J 7599 17894 18026 18068 18134 1817T 18258 18595 18764 18981 19096 19161 19566 19594 19736 19749 20027 i 20242 20331 20498 20670 20739 2099O 7 2667 mi 77 2708 5669 141 2815 5795 164 2848 5862 305 235S 5881 3S7 2872 6007 390 2800 6023 414 2002 6063 432 2909 6070 486 2-9-53 6167 C24 3015 6194 662 3019 6200 665 3019 0239 681 3056 6265 684 3081 6291 737 3127 6317 743 3166 6-327 776 3*233 6394 797 3326 6418 815 3361 6123 938 3410 6511 952 3553 6575 991 3572 6679 1047 3-597 6690 1153 3603 6700 1192 3607 6721 '1229 3657 6732 1246 3706 6748 .1248 3713 6760 1394 3770 6781 1423 3813 6837 1431 38-54 6869 1483 3930 6892 1490 4012 6897 1527 4074 6912 1543 4116 6947 15-55 4214 6988 1586 4242 7035 1643 4255 7003 1059 4273 7119 1687 4373 7195 1689 4477 7*214 1703 4500 7340 1715 4553 7388 1737 4708 7445 1752 VI720 7449 1834 4738 7491 1840 4747 7è06 1844 4759 7516 1848 4861 7517 1885 4886 7578 1895 4900 7605 7969 10659 13581 16(260 186CO I 79-30 10689 13596 16360 18673 1 7981 10703 1361.1 16308 18709 I 8041 10818 13622 16342 18814 8091 10842 13635 16347 18835 8155 10917 13048 16385 18918 i 8239. 10932 13747 16389 18922 8277 10935 1-3748 16572 18959 8201 10982 13896 16579 18983 8408 11129 13022 16612 19047 8495 11248 14031 16627 19049 8615 11252 14074 16-657 19081 8633 11296 14083 16687 19118 8741 11311 14109 16714 19127 8768 11428 14129 16728 19145 8779 11471 14168 10786 19163 8806 11497 14228 10810 19185 8874 11587 14317 16830 19219 8850 11752 14342 16947 192S1 I 8921 11780 14421 17003 19288 8944 11798 14425 17120 19380 S977 11849 14442 17135 19395 SS85 11927 14405 17145 19408 9111 12002 14492 17183 19477 9112 12108 14516 17191 19479 9136 12149 14574 17218 195671 9164 12263 14598 17254 19593 9166 12273 14641 17289 19597) 9193 12340 14727 .17295 19603 9226 12348 14771 17395 19635 9236 12413 14785 17404 19649- 92S0 12456 14798 17440 19678' 9306 12500 14811 17497 19734 9362 12536 14865 17505 19787 9379 12564 14877 17-561 19850 9387 12610 14888 17591 19870, 9414 12624 14916 17673 19890 9476 12635 14941 17725 19985 9502 12638 14947 17954 20007 9585 12643 14962 18015 20010 9-539 12695 14964 18082 20061' 9611 12706 1-5029 18127 20081 9619 12778 15043 18189 20113 9718 12809 15112 18193 20173 9728 "12824 15131 18217 20260 9738 12842 15167 18220 20270 9757 12866 1527] 18275 20282 9770 12923 15417 18280 20308 9780 12972 15424 18288 20369 9S36 12981 15440 18331 2039a 9850 13062 15518 18355 20494 996-3 13075 15543 18361 20-596 1907 4940 7635 10040 13160 1.5641 18374 20641' 2063 4044 7686 10136 13168 15702 18377 20655 2177 5018 7704 10164 13175 15711 18379 20663 2290 5101 7766 10*267 13281 15777 18518 20691 2319 5205 7787 10304 13316 15834 185*25 20992 2331 5240 7790 10321 13355 15944 18529 20700 2384 5265 7794 10369 13357 15968 18566 2080# 2532 5487 7913 10639 13493 16045 18539 20949 2533 5497 7927 10650 13540 16220 18654 20969 2656 5DSC In de vorige lijst stond 11829 ra, z. 11324.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2