BACBLADnWOR SCHIEDAM EN LUXE AUTO-VERHUUR 50ste Jaargang Vrijdag 20 Januari 1928 No 15071 Dit nanimer bestaat uit drie Waden STADSNIEUWS - GARAGE „UNIQUE" - Bjj of krachtens wetten of vorordeniugen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET RAADSOVERZICHT GEMEENTERAAD DE VERKIEZING VAN EEN NIEUWEN WETHOUDER GEEN GASLUCHT IN SCHIEDAM De wethouclers-benoeniiiig BURGEMEESTER KNAPPERTLAAN 1. TELEFOON 68817. AGENDA- KUNST-AGENDA. TE ROTTERDAM Bureau: EOEMABKT 4. SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68083 Postbus no. 39 ABONNEMENTEN: per 8 maanden ƒ3.25 per maand ƒ1.10, per week 25 cent; Franco per pest 3 75 per kwart Afzonderlijke nummers 6 ct Postcbèque en Girodienst 811-1 a ADVERTENTléN 1—5 regels 1.55. Elke regel meer 80 ct. Reclames tusscben den tekst 60 ct, per regel.Kleine advertenties: 80 woorden 26 ct elk woord meer b ct tot een maximum van 60 woorden. KabouleradverL 6 reg. 0.60. 10 reg. 0.75,15 reg. 1.. Incassokosten worden berekend „„„rijcipn «no hn verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; 75 bij verlies va? 5e0muvee voorsti ledematen alle vingers van'een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. C1 W JSV S 7 De uitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam Burgermeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 19 Januari 192S het verzoek van de Bataafsche Import Maat. •wbappij (v.h. N.V. „Acetylena" te 's-Gravea- hage om vergunning tot uitbreiding van de on- dergvondsche benzine-installatie in liet trottoir v8n de Nieuwe Haven, kadaster Sectie L. no. 1101, vóór het pand Nieuwe Haven 51, door ver. vanging van het reservoir met een inhoud van 2000 L. door' een reservoir met een inhoud v»n 6000 L., verdaagd, aangezien het desbe- 'r-effeud onderzoek nog niet is geëindigd. Schiedam 20 Jan. 1928, He wethoudersbenoeming De burgemeestertij,ke nieuwsjaarsrede Kleingoed Schiedam vrij van gaslucht. Door de burgemeesterlijke nieuwjaarsrede, het eerste gerecht, dat we op het menu van de eerste raadsvergadering des jaars plegen te vinden, klonk een optimistische toon. Met recht en reden. Havenverlteer, woningbouw, aflevering van gas en eleetriciteit, alle min of meer graadmeters van ons economisch bevinden, toonen stuk voor stuk bij verge- lijisiug met bet voorgaande jaar ten aan zien van de scheepvaart met het voorvorige jaar waar een vergelijking met 1927 niet reëel is een stijgende lijn. 't Is slechts de werkloosheid, die nog steeds een schrillen wanklank laat hooreu door de vriendelijke harmonie welke ons oor bij het beluisteren 'Ier aeeoorden waarop ons economisch leven hi al zijn geledingen is nfgestemd, bekoort. Zoolang hot met onze karakteristieke Schie- damsche industrieën nog tobben blijft is hier .Weinig- verbetering te verwachten. Nadat deze hoorens- en lezenswaardige revue over het afgeloopen jaar was gepasseerd Werd de vervulling van de wethoudersvacature nan de orde gesteld. Het geval beloofde rustig te verloopen. De tien aanwezige link- sehe raadsleden de heer Collé is ongesteld verlieten kalm de zaal. De heer v. Noor dennen motiveerde in een bezadigd speeehje fc'jn stem, waarbij hij zich het politieke douceurtje niet liet ontgaan, gelegen in het feit dat de anti-revolutionnairen hem destijds wilden nopen van zijn raadszetel afstand te doen en die nu de eandidatuur Slavenburg steunden, naar buiten min of meer den in druk wekten met twee maten te meten. De stemming zelf beantwoordde volkomen aan de verwachting'. De lieer Slavenburg werd gekozen met alle stemmen van. de rechter zijde. In een kort dankwoord, waarin hij 6>' den nadruk op legde dat hij hoopte in goede verstandhouding met de overige leden T»n het college onder Gods zegen in het belang der gemeente nuttig werkzaam te kunnen zijn, verklaarde de cliristedijk-histo- vische fractieleider zijn benoeming to aan vaarden. Tot zoover had alles een normaal verloop. Opgewekt keerden de linksclie heeren terug. Toen echter beging de heer van der Kraan hi jeugdigen overmoed een flater. Hij ging een vergelijking trekken tussehen wat in hef. zakenleven van den heer Slavenburg en dat der beide linksche wethouders was ge beurd. Wat hij om twee redenen niet had mogen doen, eerstens niet omdat de verge- lijking zelve zooals iedere vergelijking, mank ging, en tweedens niet omdat particuliere aangelegenheden van de raadsleden bulten de raadszaal moeten blijven. We hebben op dat Standpunt gestaan in het geval v. Noordennen, We zullen er aan blijven vasthouden zoolang het geen gevallen betreft en we hopen •'at die zich nimmer zullen voordoen Welke het karakter van een raadslid aan tasten. De heer v-, d. ICraan trok zijn woorden in hn daarmee kon het Incident als beëindigd Worden beschouwd; we hadden liever gezien, dat het zich niet had voorgedaan. liet was evenmin een gelukkig moment Van den heer Hijman, om toen voor den nieuwen wethouder bloemen werden aange dragen, aan den voorzitter te vragen of hij misschien kon zeggen of die bloemen van de heele burgerij afkomstig waren. Als aan Wethouder de Bruin bij een politiek jubileum roodc rozen worden aangeboden door zijn Partijvrienden, vinden we zulks een uiting van waardeering die de gevers en den be giftigde eert,, oen daad die ons sympathiek 's in zichzelve, waarbij we er geen oogenblik mm denken, dat de socialistische wethouder *en politiek tegenstander is en heusch niet heelo burgerij hem bloomen offreeren zat. Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 19 Januari, dee namiddags 2 uur.- Voorzitter de burgemeester, den heer A. J. Gij sen. Tegenwoordig zijn 26 leden. Afwezig de heer Collé (r.V.c.) wegens ongesteldheid. Overgegaan wordt tot de beëediging en in stallatie van het nieuw benoemde lid van den Gemeenteraad, den heer H. Wiekenkaanp. Nadat deze de vereische eeden lieeft af gelegd en met een kort woord door den voor zitter is geïnstalleerd, neemt de heer Wiekc-n- kanip den voor hem bestemden zetel in. Geodgekeurd worden de notulen van 15 en 22 Nor. 1927. De burgemeester houdt vervolgens de door ons vermelde nieuwjaarsrede. Ingekomen stukken Mededeelingen wordt gedaan van Ged. Sta ten goedgekeurde raadsbesluiten alsmede van de navolgende stukken: Van B. en W. aanbieding va,n het proces verbaal van de op 29 December 1927 plaats ge had hebbende opneming" van kas en boeken van den Gemeente-ontvanger, Kennisgeving, Van B. en W. voorste) tot intrekking' van de raadsbesluiten d.d. 15 en 22 November 1927, be treffende verkoop aan den lieer M. 6. Kornet alhier of zijn meester van: a. een perceel bouwgrond, gelegen aan de Gr. Florisstraat N.Z. tdiisechen Bilderdijkstr. O.Z. en Da Costastr. W.Z. tea- breedte van 38 en ter diepte van 20 meter tegen den prijs van 15.50 per M2 ter bebouwing van 6 kleine hee renhuizen b. een perceel bouwgrond gelegen aan de Warande nabij de St. Liduinasuraat ter grootte vna 510 M2, ter bebouwing met 2 beneden en 2 bovenhuizen, tegen den prijs van 13.50 per M2. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. Van ZheJ. F ;M. Obdeijn te Berg en Dal, schrij ven, houdende mededeeling, dat zij haar be noeming tot onderwijzeres aan school E aan. vaardt. Werd voor kennisgeving aangenomen. Van Mej. C. A. M. do Louw te Oss, mededee ling, dat zij bedankt voor de benoemiDg van onderwijzeres aan school F 1. De heer VAN NOORDENNEN (C.D.) vraagt of de betrokkene nu nog geldwachtster is. Wethouder DE BRUIN (S.D.A.P.) antwoordt dat bedoelde dame aan den minister van onder wijs heeft verzocht van de benoeming ontheven te worden. Dit verzoek is geweigerd. Ze hield dus op geldwachtster te zijn, maar heeft in middels een benoeming gekregen als onder wijzeres te Oss. Het bericht wordt voor kennisgeving' aan genomen. Van den heer mr. A. Dirkzwager, schrijven, houdende mededeeling, dat hij wegens vertrek Zoo is ook de bloemenhulde van de christe- lijk-historische kiesvereeniging „Green van Prinsterer" aan haar leider een sympathieke daad in zich en het getuigt van weinig goeden smaak, die hulde tot uitgangspunt te nemen van een politieke hatelijkheid. De heer Hijman, die wel eens als enfant terrible in den raad poseert, bedenke dat zulk een pose slechts dan te waardeeren is, wanneer de betamelijkheid er niet bij uit het oog wordt verloren. Over de benoeming' zelve van den heer Slavenburg zullen we thans niet veel meer zeggen. We vertrouwen dat het den nieuwen wethouder, die de portefeuille van financiën in handen krijgt op een mo-ment dat we mogen spreken van verruiming onzer ge- meente-financiën, gelukken zal die financiën in goede banen te houden en daarbij maat regelen door te voeren zoo evident in het algemeen belang, dat niemand meer zal durven zeggen, dat hij de positie welke men hem heeft waardig gekeurd, niet ten volle ook waardig is gebleken. We deden op deze bijeenkomst nog eenig klein goed af, maakten een verordening be treffende de maximum-snelheid voor motor rijtuigen en een paar andere betreffende de woonwagens, bestemden een hectare gronds voor schoolwevktuiutjes en stelden, na een comité-generaal een onteigeningsplan vast voor een aantal perceelen in Oud- Mathenesse. Tenslotte kwam er nog een verklaring van den burgemeester, waardoor wel het laatste vestje van wantrouwen, dat misschien bij den een of ander nog bestond ten aanzien van onoirbare practijken aan onze gasfabriek, moet verdwijnen. De officier van justitie te Rotterdam heeft een onderzoek ingesteld en als resultaat daarvan de verklaring afge legd, dat aan het personeel van onze gas fabriek geen enkele smet kleeft. Na hetgeen wethouder van Velzen te dien aanzien had betoogd was voor ons de bevestiging van de rechterlijke autoriteit niet meer noodig. Wie ze niet overbodig achtte, is dan nu ook volkomen gerust gesteld. Het is ons een verheugenis dat de eerlijkheid van onze ambtenaren buiten iedere verdenking staat. uit de gemeente, wenseht te bedanken van de commissie voor het Stedelijk Museum. B. en W. stellen- voor het gevraagde ont slag te verteenen onder dankbetuiging voor dc in die functie aan degemeente bewezen diensten. Hiertoe wordt besloten. Van den heer mv. J. h. C. Kok, schrijven, waarin hij bericht, dat hij gaai'nc de hei be noeming tot Rd van de commissie van Toezicht op het middelbaar onderwijs aanvaardt. Wordt voor kennisgeving- aangenomen. Van mevr. E. KoetenOoms, schrijven, waar in zij verklaart, haar benoeming tot lid van liet college van regenten vaa het St. Jacobs- gasthuis onder dankzegging te aanvaarden. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Van den heer A. BlijOorp, schrijve», waarin hij bericht, dat hij zijnbe-noeming tot lid der commissie van toezicht op het lager onder wijs aanvaardt. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Van den heer A. Noordijk Jzn. schrijven, waarin hij mededeelt,-dat hij zijn herbenoeming tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs aanneemt. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Van mevrouw G. Odé—Boekho», schrijven, waarin zij onder dankzegging voor het ver trouwen meldt-, dat zij haar herbenoeming tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs gaarne zal aanvaarden. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 1. Benoeming van een wethouder in ver band me-t de ontslag-name «lazoodanig van den heer D. Eoddeiis. De linkerzijde veylast -V zaal. De heer VAN NOORDENNEN (C.D.) meent, dat het heter geweest wai'e, als do rechterzijde tie dezer zake in overleg ware getreden met de andere partijen. Spreker zal niet meewerken aan de benoe ming' van een wethouder, die naar zijn mee ning in hart en nieren conservatief is. Overigens wil spr. er zijn misnoegen over te kennen geven, dat de a.r. partij die bij de be- grootingsdebattcn verklaarde, dat zij iemand, wiens zaken zijn misgeloopen niet het raads lidmaatschap waardig keurde, thans den heer Slavenburg voor het wethouderschap naar vo ren brengt. De lieer HOOGENDAM (A.R..) merkt, op, dat personen en beginselen gescheiden moeten blijven. De kwestie met den lieer van Noorden nen was er een van beginselen. De heer VAN NOORDENNEN repliceert. Uitgebracht werden 16 stemmen, waarvan 1 stem is bla-neo en 15 stemmen op den heer Slavenburg, zoodat deze is gekozen. De heer SLAVENBURG (C.H.) merkt op, dat toen hij deze benoeming zag aankomen hij zich heeft afgevraagd, of zij» werkzaamheden een aanvaarding toelieten. In die moeilijkheid heeft hij weten te voorzien. De volle mede werking van de meerderheid van den raad en de talrijke verzoeken die hem hebben bereikt, doen hem de vrijmoedigheid missen om te be danken, Spr. neemt due z'in benoeming aan en hoopt onder Gods zegen samenwerking met de overige leden van het college voor het wel zijn der gemeente veel té kunnen doen. De linksche raadsleden keere-n terug in de raadszaal. De heer VAN DER KRAAN (C.H.) merkt op dat de linkerzijde door haar wegloopen haar onmachtheeft bewezen, en dat als de heer Slavenburg geen wethouder mocht worden om dat zijn zaken zijn misgeloopen, dan ook de heeren Houtman en de Bruin g-een wethouder zouden mogen zijn. Wethoiuhjr HOUTMAN (V.B.) protesteert. Spreker heeft wel als goed koopman zaken moe ten liquideeren, maar dan is steeds de volle 100 pet. uitbetaald. Spr. sommeert den heer v. d. Kraan zijn woorden waar te maken of anders ze terug te nemen. De heer DE BRUIN (S.D.A.P.) onderschrijft ten volle, voor zijn persoon, wat wethouder Houtman voo-v zich heeft gezegd. De lieer VAN DER KRAAN (C.H.) neemt zijn woorden terug. 2. Benoeming van een lid Ier finaneJeele commissie, der commissie voor het onderzoe ken der rekeningen en dei' commissie voor het ge-meente-ziekemhiuis, 'n verband met de ontslagname door den heer J. G. H. Brounts als lid van deze commissie. In alle drie de commissies wordt benoemd de heer Scbermijn (R- K.)voor den heer Slavenburg worden bloemen binnengebracht. De heer HIJMAN (V. D.) vraagt of deze bloemen van de gcheelo burgerij zijn! 3. Benoeming van een lid-patroon en een l-id-wwkman van de commissie van toezicht dp de gemeentelijke arbeidsbeurs tor voorzie ning in de vacatures, ontstaan door de perio dieke aftreding van den heer B. G. Hoogen- (ia.ni als lid-patroon en van den heer H. Com- brink als lid werkman. Aanbevolen worden: als lid-patroonde heer B. G. Hoogfendam door den bond van Ne- derlaiidsche Schilder (-'patroons, afdeeling Schie dam, en de Vereeniging van den Christelijke» Handicldrijvenden en Iiiduistrieelen Midden stand in Nederland; a/ls Hd-werkman: de heer H. Combrink door den Ned. R. K. Volksbond, afdeeling Schiedam, terwijl de Schiedamsclie Bssturderebond de aanbeveling overlaat aan de organisatie van liet aftredende lid. Benoemd werden de heeren Hoogendam en Combrink! 4. Voorstel van B. en W. om liun college te machtigen tot onderhandsehe verhuring aan de American Petroleum Company te 's Gravenhage van den grond, benoodigd voor het plaatsen vaai een henzdme-meetpomp in het trottoir van het Plein Eend-ragt vóór het pauid genummerd 3, tegen een huurprijs van 15 per jaar. De heer SCHEURKOGEL (C.H.) meent dat deze plaats niet geschikt is voro een benzine pomp. Er staat overigens een bord aan het begin van de Tuinlaan, volgens welk de Tuin laan voor zwaar autoverkeer is gesloten. Zoodart bij aanvaarding van dd:t voorstel een besluit dat vroeger genomen ls, zou moeten worden vernietigd. De heer v. d. MOST, (A. R.) is het met den hear Scheurkogel eens, dat op plein Eeadragt geen benzinepomp hoort. De heer STEENS (R. K.) wil liever een wat royaal standpunt innemen. Hij wil graag de betrokkenen, die er lvun broodwinning mee hebben, tegemoet komen. Wart epr. echter hin dert ie> dat we hier niet meer te beslissen heb ben, daar do pomp reeds is aangebracht. Laat men dan de beslissing aan B .en W. of aan de betrokken commissies overlaten, zoodat niet de raad voor het nemen van een beslissing wordt gesteld, waar al lang besmet is. Wethouder HOUTMAN (V. B.) is liet met den heer Steens ééns, dat dergelijke kwesties ge- ruot aan B. en W. zouden kunnen worden over gelaten. Zulks mag echter niet. Er staat wel een pomp, maar die etaat op particulier ter rein. De aanvrage is, om ze op gemeentegrond te mogen plaatsen, wat veel doelmatiger zou zijn. De raad kaïn dus geheel vrij beslissen. Dat de Tuinlaan voor zwaar verkeer zou zijn gesloten is slechts am zooverre juist, dat ze is gesloten voor het doorgaande zware verkeer, doch niet als dat verkeer daar ter plaatse zelf moet zijn. Dat verkeer zal trouwens aan het plein Eemlragt heusch geen afbreuk doen. Het voorstel, in stemming gebracht, wordt met op twee na alge-me-ene stemmen aange nomen. 5. Voorstel van B. en W. tot aankoop en bestrating wan een perceeltje grond, gelegen aan de G-roenelaan vóór het pand genummerd 41, dn eigendom toebehooreoide aan den heer J. C. Boefaas, alhier. Het voorstel wordt zonder discussie en zon der stemming goedgekeurd. 6. Voorstel van Burgemeester e-u Wethou ders tot verkoop van diverse perceelen bouw grond. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 21 Oc tober 1927 to-t verkoop aan den heer J. P. C. L- van der Valk, distiMaateur te Rotterdam, van een perceel bouwgrond met inbegrip van de daarop aanwezige opstallen, gelegen tus sehen de Hoofdstraat en de Lekstraat tegen den prijs van 16.50 per vierk Meter, in dier voege, dat daarin wordt gelezen Sectie L., nös. 2551—53 en 245S—60 (ged.), in plaa-te van 'Serie. L., no. 255J .(eed.); ter oppervlakte van pi m. 1020 vierk. Meter, in plaats van pl.m. 1100 vierk. Meter; en „met een distilleerderij", waarboven 6 woningen, en met een woonhuis" in plaats' van „met een distilleerderij met 6 bo venwoningen." Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop aan de heeren D. A. Vermeer en Zonen te Rotterdam of hun meester van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Sfcadhon- dersJaan N. Z., ter breedte van ongeveer 17.20 M. en ter diepte van ongeveer 26.80 M., tegen den prijs van 14 per vierk. Meter ter bebou wing met een tweetal Dieerenhuizen. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van den lieer P. Huijskes q.q. al hier, van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Stadhouderslaan N.Z., ter breedte van onge veer 23.60 M. eai ter diepte van ongeveer 26.80 M., tegen den prijs van ƒ14 per vievk. Meter, ter bebouwing met een drietal heerenhnizen. Vooretel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop aan de heeren P. A. Heijnsbroek en C. Leenderts alhier, of hun meester, van een perceel bouwgrond, gelegen op den hoek van de Stadhouderslaan N.Z. en de Willem de Zwij gerlaan W.Z., ter oppervlakte van ongeveer 500 vlerk. Meter, tegen een prijs van ƒ15 per vierk. Meter, ter bebouwing met 2 huizen (dubbele villa.) Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop aan den heer II. Overdijk te Rot terdam of zijn moester van een perceel bouw grond, 'gelegen aan de Snelliusstraat N.Z., hoek Ampèresfaraat O.Z. ter oppervlakte van 20 bij 20 M.-, -tegen een 'prijs' van IS lier vlerk. Me- 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius, 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. lederen Maandag repetitie R. K. Gemengde Zangvereenlging Lorenso Perosl. Gebouw R. K. Volksbond (groote zaal). Aanvang half negen precies. Dinsdags repetitie R. K. Mannenzangvereenl- ging St. Caecilia, half 9, R. IC. Volksbond:; bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkers- bond „St. Eloy". Gebouw R. IC Volksbond. lederen Woensdagavond van S uur af club avond: R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K. lederen Woensdagavond van 7 uur tot hall 9 zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. Excel sior; Gebouw R. K. Kring. lederen Woensdagavond, kwart over acht, precies, cursus over Leekenapostolaat. Boven, zaal R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond R. K. Burgerjonge- lingenvereenlging „KatU. Streven", Gebouw; Kath. Kring. Aanvang half zeven. lederen Vrijdag vergadering Katholiek Leven. Gebouw R. K. Kring. Aanvang half 6. Dinsdag 21 Januari Ledenvergadering K. R. O., afd. Schiedam,. Gebouw Katb. Kring. J. Donderdag 26 Januari T Junioren-Ouderavond van de R. IC S. V. „Excelsior". Gebouw R. K. Volksbond. Jaarvergadering R. K. Middcnstamlevereenl- gi-ug „De Hanze". Gebouw H. K. Kring. Aan vang half negen. BEURS VAN SCHIEDAM Montwijn SCHIEDAM, 20 Januari. Officieele notee ring van de Commissie uit de Kamer jai» Koophandel. Moutwijn 46 pCt. Ï6.50— Vj: Namens de commissie voor de noteering II. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 20 Januari. Men noteert voor melasse spiritus 100 pOt. 31.per H. L. Ruwe graansplrltus 60 pet, ƒ17.— per II.C. Spocliug Noteering ƒ2,20. 20 Jan.: Groote Schouwburg, De vroolijko dood gevolgd door Nul uur nul, (Rott, Hof. stadtooneel) 8.15 uur (voor volwassenen) Tivo-li-scliouwbuTg, Jap (Nw. Rott. Tooneel) 8 uur (voor volwassenen). 21 Jan. Groote Schouwburg, De Hugenoten (Ital. Opera.) 8 uur (voor volwassenen.) 22 J a n.: Groote Schouwburg, De dienst knecht in het huis (Ver. Tooneel) 8 uur (voor volwassenen). 23 J a n. Groote Schouwburg, Kleeren maken de vrouw (Rott. Hofst.tooneel) 8.15 uur. 2-1 Jan. Groote Schouwburg, De vroolijke dood, gevolgd door Nul uur nul (Rott. Hof- sitadtooueel) S.15 (voor volwassenen.) Dagelijks: Circus-Schouwburg, Jubileum revue 1928 (Ter Hall-gezelschap) 8 uur. ter, ter bebouwing met 4 perceelen, waarvan het hoekpand bevat eeu benedenwoning, 2 ga rages en 4 bo-venwoningen, en de drie andere perceelen bevatten, elk 3 woningen. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop aan dón heer P. Dupont q.q. van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Vondel, laan O.Z., hoek Graaf Florisstraat Z.Z., ter breedte van 20 M. langs de Vondellaan en ter. diepte van 22.64 M. langs de Graaf Florisstraat, tegen den prijs van 16 per vierk. Meter, ter. bebouwing met 3 heerenhuizen langs (1e Von- dellaan. Al deze voorstellen worden zonder discussie en zonder stemming goedgekeurd. 6bis. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om: lo. a. aan de Vereeniging voor School- en Wcrktuiineu kosteloos ter beschikking -te stel len voor den aanleg van werkituinen een pev- eeeJ telbaren tuingrond, groot 1 H. A., gelegen nabij de BoscUwachterswoning b. de huur, jaarlijks aan liet Grondbedrijf te voldoen, te bepalen op ƒ300; c. een predict te verleenen van ƒ700 voor het teclldaar maken van den grond; 2o. tot wijziging van de gemeente-begroo- ting, dienst 1928, Model D. 1000. De heer VAN DER MOST (A.R.) merkt op, dat we indertijd wel schooltuinen hebben ge had, meer geen werktuinen. De kinderen scliij.' nen er weinig voor te voelen. Spreker ge looft, dat de 10.000 M2 heter aan faniilietuin- tjes konden worden besteed, waarvoctr veel vraag is. Den heer BROEK (V.B.) heeft het gefrap peerd, dat men ln onderwijskringen zelf niel;

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1