stils Uw Zenuwen u ■Mi M safesriüiri "f;i M MAANDAG 23 JANUARI 1928 M$ê. 'V/vi i S& EERSTE BLAO^jSi^lÉlgife xjfifeSs^ PAGINA 3 WEERBERICHT RADIONIEUWS. HOE STAAN WIJ TEGENOVER DE DISTRIBUTIE? BRUTALE INBRAAK IN EEN JUWELIERSWINKEL VI ;v 'r. üan« voorbereid VOOR, VEERTIG MILLE ONTVREEMD Waardoor liet wetsontwerp faalt A: UIT KETHEL komen tot n>»t en worden gesterkt door &Iijnhardt's Zenuwtabletten LAATSTE BERICHTEN. GASWERELD EN CORRUPTIE UIT hillegersberg To Zwolle R. K, HONGAARSCH KINDER COMITé Bijeenkomst te Amsterdam TEGEN CORRUPTIEI W' TT-' MAATREGELEN NEMEN Na het geval bij de yeendainmer U t - f ft - - NAAR LOURDES 4 JULI STUDIEREIS IN N.-O. DUITSCHLAND UIT VLAARDINGEN een leening. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen later, toenemende W. tot Z.W. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk regen, iets zachter, vooral in het N.O. Storm waarschuwingsdienst geseind aan alle posten 21 JaTTSari 15 uur, 40 min.: „Woest op uw hoede". (Ingezonden.) Gereserveerd! Wij zouden allen, die verlangend uitzien naar toekomstige centrales, willen zeggen: verzint eer gij begint met u aan te sluiten. Vooreerst zal het u op den duur bevallen? Wij betwijfelen het. Want de keuze der pro gramma's zal altijd door een ander geschieden dan door IT. En dat wil wat zeggen, zel£ niet te kunnen bepalen, wat men op een avond hoo- ren wil ook al is het doorgezondene nog zoo mooi. En nu zal men in het begin er zich nog wel hij nederleggen, op den duur als het nieuwtje er a£ is, en men door het ongewone niet alles meer mooi vindt, zal men kritischer worden en des te meer ontstemd, als men niet te hooren krijgt wat men verlangt. Dan de kosten. Vooral wanneer, en het gaat steeds in afnemende lijn de toestellen veel goedkoopei' nog gaan worden. Zal het dan werkelijk nog zooveel verschil geven het aau- sehaffen en onderhouden van een eenvoudig drielampstoesfel ruimschoots voldoende en een abonnement op een Centrale? A eigeten v/ij daarbij dan niet, dat de eischen welke cle regeering van plan is te stollen, niet gering zijn voor aanleg en exploitatie, en een abon nement niet goedkoop meer zijn kan. Tenslotte om het nu hierbij maar eens te laten, want er is nog niets definitiefs door de Karners aangenomen als men zich bij een Centrale aansluit, wat gaat er dan ik zou haast zeggen aan amateur-radio-poëzie verlo ren. Wat is het niet opwekkend voor de m-ees- ten zelf een program te kunnen uitzoeken en z'n bezoekers of gasten datgene te laten hoo ren, wat zij 't liefst willen, zelf 'n program ma to kunnen kiezen uit de groote verscheiden heid, die men in z'n gids voor zich heeft, zelf een station te kunnen vinden, dat nieuwer en mooier is en beter doorkomt. Al dat opwekken de, dat animeerende verdwijnt, als men een abonné geworden is van een centrale. Men is dan een nummer, dat bediend wordt, meei niet. Nog eens: verzint, eer gij begint. aï'.jsx-èiUI PROGRAMMA'3 VOOR DINSDAG. Huizen, (1840 M„ na G uur 1950 M.) 12.30 3.30 K.R.O. lunebmuziek, 1 Ilimazas, F. Austin, 2 Not eine Nacht (op verzoek), Geiger, 3 Liebes- lieder walzer, J. Strauss, 4 Footloose, Carl Rupp, 5 Grl gri Potpourri, P. Lincke, 6 Serenade (op verzoek), Tosselli, 7 I'm telling the world, Polla, 8 Tango d'Amour, B. Derkscn, 9 K.R.O. marsch. Piet Lusteilhouwer; 5.308.50 diner-nniziek; 8.30 7 Schoevers cursus Esperanto; 77.30 Schoe- vers cursus Engc-lsch voor beginners; 7.308 cursus Latijn door Leo Speet, Alkmaar; 8.uit zending uit het Concertgebouw te Amsterdam door de R. K. Oratorium-Vereeniging o. 1. v. den heer Theo v. d. Beyl. 1 Martyrium Agnetis Virgi nia van Leon du Bois, 2 I'Aveugle no van Don Lucini.1 Reïice. Aan dezen avond werken mede: Maurice Weynandt (tenor), Brussel, mevr. Sophie Eoth-Haas (sopraan), Rotterdam, mej. Rio v. d. Roovaart (alt), Amsterdam, Adriann Hollaers (bariton), Eindhoven, Jaap Both (tenor) Rotterdam, D. Ingen Soet (bas), Amsterdam, Willy Franc-ois (organist), Amsterdam. Het ge heet staat o. 1. v. den directeur den heer Theo v. d. Byl, terwijl het Concertgebouw-orkest zijn medewerking voer do begeleiding verleent; Pers berichten van Vaz Dias. Seheveningen haven (1950 M.) (Zake lijke Omroep)8.153 pers-, handels- en finan- cieele berichten; 1212.05 zuivelber.1.30—2.45 beursnoteoringen3.523.57 zuivelber.; 5.30 6.35 zuivelber. Hilversum (lOGO M.) 12.— politieberich ten; 12.352 lunebmuziek door bet radio-trio 34 knipcursus door mevr. Do Leeuw v. Rees; 5,30—7.15 concert door het Omroep-orkest. Wil lem Zonderland (piano), werken van Schubert. Vervolgens een populair programma; 7.15—7.45 Engelsche conversatieles; 7.45 politieberichten; 8.10—9 lezing door mevr. Rosa Spier: Het ont staan en de ontwikkeling van de harp, met muzik. illustr. door haar zelve; 9.00 voordrach ten door Marie Meunier-Nachtegaal, Hawaiïan- muzlek doer het Hawaiian Radio-vijftal; 10.30 Persbericht; 10.3012/00 de nieuwste gramo- foonplatcn. Da von try (1800 M.) 11.20 Daventrykw.w- tot en solisten (barfton-sopraan-tenor-cello). Het Chelsea Octet; 2.50 muziekles; 3.35 concert; 3.40 Fransche les; 4.10 concert; 4.20 orkest: 4.35 lezing; 4.50 orkest; 5.20 lezing; 5.35 kinderuur tje; 8.20 gramofoonmuziek; 6.50 nieuwsbericht; 7-05 gramofoonmuziek; 7.20 lezing; 7.35 liede ren van Brahms voor bariton; 7.45 causerie; j 8.05 Balladenconcert (alt-fluit); 8.20 lezing; 8.50 piano-concert door Brailowsky; 9.20 nieuwsbe richt; 9.35 muziekles; 9.55 nieuwsbericht; 10.00 Massenet-programma. P. Noble (bariton), or kest; 10.50—12.20 dansmuziek. Par Us („Radio-Paris" 1750 M.) 10.50— 11.00 concert; 12.50—2.10 orkest; 4.00—5.00 or kest; 8.5011.20 9c sympbonie, Beethoven. Soil, koor en orkest o. 1. v. P. Seehiari. L a n g e n b e r g (409 M.) 12.251.50 orkest; 5.206.20 orkest; 7.359.20 vroolijke gevari eerde avond. H. Strick-Böndel, liedjes bij da luit en piano. K. König-Jöken (sopraan), A, Auerbach (declamatie), Dortm. strijkkwartet eu eoli (fagothobo-clarinet)9.40 sluiten. 2 o e s e n (1250 M.) 11.20—7.05 lezingen en lessen; 7.20 „AlponkïSntg und Menschenfeind", r°m. kom. sprookje in 3 acten; 9.20 nieuwsbe richt. Hamburg (395 M.) 3.35 kamermuziek; 7.20 •.Alpenkönig und Memaehenfeind", spel van. menschen en goeaten door F. Raimund; 10.50— 11.50 dansmuziek. Brussel (509 M.) 5.206.20 dansmuziek; 8.35 orkest, S. ITaroy (piano). It. B. Eyaitst (tenor); 10.0510.35 dansmuziek, L o r n (411 M.) 12.201.05 tijdsein, weerhe- richt, koersen, gramofoonmuziek; 3.16 Intern, tijdsein van de Sterrenwacht te Neuenburg; 3.20 4,50 orkest van de Kurzaal; 6.50 tijdsein en weerbericht; 6.507.20 Hans Zulliger: „Chüchni HSnnelia Bihs"; 7.207.50 vroolijke liedjes bij de luit door Fritz Bascliata (bas); 7.508.20 orkest van do Kurzaal; 8.40—910 orkest van de Kurzaal; 9.109.25 nieuws- ën weerbericht; >.60 orkest van de Kurzaal. 'Wh Gisterenmiddag heeft een zeldzaam brutale Inbraak plaats gehad in den goudsmidswinkel van A. Siebel Jr. aan den Binnenweg no. 20, waarbij nagenoeg de gekeel-e winkelvoorraad voor een waarde van ongeveer 40.000 gulden Is ontvreemd. De kas is geleegd en de dief (of dieven)' is (zijn) ontkomen zonder andere sporen na te laten dan die van hun „werk". Deze onge. hoord brutale inbraak op klaarlichten dag, is, vermoedelijk gedurende eenige weken voorbe reid. Zij heeft plaats gehad gisterenmiddag tusschen 4 uur en half S uur. De juwelierswinkel is aan de eene zijde ge legen naast de broodfabriek van Versluys, welke op 110. 22a is gevestigd. Achter in den juwelierswinkel is een kantoortje, dat door een muur van dertig centimeter dikte is geschei den. Van de opslagplaats van balen meel der broodfabriek. Vermoedelijk reeds eenige weken geleden hebben de daders of heeft de dader zich des Zaterdags laten insluiten in de bakkerij. Daar werd do inbraak voorbereid, door eenige balen meel in de opslagplaats op zij te schuiven en zoo stil mogelijk te beginnen met het maken van een g:at in den muur vau opslagplaats en kantoortje. Bovendien werd een opening ge maakt in een een-steensmuurtje, waardoor men een trap kon bereiken, welke leidt naar een sigarenmaker ij. Het breken in den tusschenmuur kon behoor lijk gecamoufleerd worden doer de ba-len meel ervoor te leggen. Het gat naar de trap is vermoedelijk pas gisteren gemaakt, dit kostte trouwens ook slechts weinig moeite. Gisteren is de laatste hand gelegd aan het maken vau den doorgang uit de broodfabriek naai- het kantoor van den goudsmddswinkel. Toen de winkelier gisterenmiddag te 4 uur het huis had verlaten met vrouw en kind, is de groote slag geslagen. Men is met groote spoed aan het werk gegaan, heeft vrijlwel alles wat waards had bijeengezocht, de étalage en de vitrines geplunderd, de kas waarin ongeveer 400 gulden, geleegd en is door de opening in de muur verdwenen. Een achterdeur van de broodfabriek, die door een Lipsslot dat van binnen uit gemakke lijk te openen was, bevestigd werd, heeft dienst gedaan als uitgang. Van den toegang tot de trap, welke naar de sigaren makerij leidt, is vermoedelijk geen ge bruik gemaakt. Uit de sigarenmakerij althans wordt niets vermist. Te half 6 uur gisterenmiddag is de inbraak ontdekt, door een dame, die boven den juwe- lierswinkel woont en haar vertrekken via den winkel moet verlaten. Zij wilde zich op dit uur naar de kerk begeven en vond alles in den winkel overhoop gehaald. Verschillende siera den, die blijkbaar niet de moeite van het mee nemen waard geacht waren, lagen platgetrapt, op den vloer. Zij waarschuwde terstond de politie, die bij liet onderzoek bevond op welk een listige wijze do inbraak Is geschied. De juwelier is verzekerd. De commissaris van politie van het bureau W itte de Witlietraat verzoekt ieder die ee-niger- lei aanwijzing zou kunnen geven omtrent deze inbraak, zich aan zijn bureau te willen ver voegen. DE BELASTING OP NEDERLANDERS IN DEN VREEMDE. GRIEVEN EN NADEELEN In den vreemde betaalt de Nederlander door gaans veel meer aan indirecte belasting dan in zijn eigen land. Hierdoor faalt het wetsont werp tot heffing van belasting van den in het buitenland wenenden Nederlander, waar het beoogt de belasting van de Nederlanders in het binnen- en het buitenland zooveel mogelijk geiijk to maken. Met dat doel toch wil de Regeering aan de buitenslands-wonenden eenige directe belastingen opleggen, met dien verstan de, dat op het door hen aan Nederland te betalen bedrag wordt in mindering gebracht het bedrag, dat zij aan liet land hunner inwo ning hebben op te brengen, uit hoofde van gelijksoortige belastingen. De tegenstanders van het ontwerp hebben te dien aanzien herhaaldelijk betoogd, dat de vooral naar aard en grootte wisselende indi recte belastingen het den wetgever onmogelijk maken, om op gelijke en billijke basis onze lapdgenooten in den vreemde te treffen. Het hieronder gegeven staatje, waarvan de cijfers ontleend zijn aan het „Memorandum sur les Publiques 1922-'26" van den Volkenbond, laat zien, dat juist in de landen, waar vele Nederlanders hun rust na volbrachte levens taak genieten en andere herstel van hun ge zondheid zoeken (België, Frankrijk, Zwitser land, Italië), het leeuwendeel der belasting opbrengst uit indirecte belastingen wordt ver kregen. Alléén Nederland en de Angelsaksische lan den heffen meer aan directe dan aan indirects belastingen. En voor zoover dus liet Nederland- scbe tarief der directe belastingen hooger is dan dat van een vreemd land, beteekent dit nog geenszins, dat de daar wonende Neder lander voordeeliger met zijn belastingen uit is. Land: - Jaren In procenten v. totaal: '•■StfFjjp; direct indirect Duitschland 1926/27 42 53 (Rijlc) Oostenrijk 1926 22 73 België 1923 45 55 Frankrijk 1926 34 65 Gr. Brilt. '-. 1926/27 57 43 Italië 1026/27 34 68 Nederland <'i' 1926 54 48 Zwitserland (totaal heffingen door federatie en kantons) 1924 45 55 V. St. N.-Amerika (totaal heffingeu 7 -- /V-i' i7:J door federatie en vr. staten) 1923/24 69 31 .Tsjecho-Slow, t 1926 23 77 DE ONTEIGENING VAN DENf j OOST-ABTSPOLDER ïiij i£Pf Oe Baad onzer gemeente lie eft tot de Kon In, gin het volgende adres gericht:, dat te zijner kennis is gekomen, dat de raad der gemeente Koterdam in zijne vergadering van 19 Januari 1928 heeft besloten bij de Re geering aanhangig te maken de wettelijke ont eigening o.m. van den Oost-Abtspolder, gele gen in de gemeente Ketliel en Spaland; dat genoemd raadsbesluit hoofdzakelijk is geleid door de overwegingen, dat bergruimte meet worden gevonden voor baggerspecie af komstig van eventueel uit te voeren haven werken door de gemeente RotterdamjJ dat adressant het algemeen baïang- van bedoelde werken zeker niet wil betwisten» doch met ernst moet opkomen tegen de bedoe. ling om het voorstaan van dit belang te doen gepaard gaan met verwoesting van gronden, voor de veehouderij en, den tuinbouw van ont. paglijke waarde, die aan het algemeen belang zullen worden onttrokken; dat op bedoeld complex gronden 99 woningen zich bevinden, waarin een bevolking van 490 zielen is gehuisvest, die door een belangrijken veestapel van ongeveer 1000 stuks en in cul tuur, gebrachte tuingronden, haar bestaan vindt; dat deze nijvere bevolking bij de uitvoering van het door Rotterdam gedacht plan uit haar huizen en bedrijven zal worden verjaagd en aan haar toekomst een jammerlijk iot bescho. ren is; dat het voorzien van bergruimte voor bagger specie en bet waardeloos maken van de voor cultuur gebruikte en bestemde gronden niet kan geacht worden het algemeen belang te be vorderen, doch integendeel dat belang ten gronde richt; dat de gemeente Rotterdam nog in ruime jnate de beschikking heeft over terreinen, die voor opspuiting met baggerspecie zijn aangewe zen, zonder dat veehouders- of tuinbouwbelan- geu daardoor a-l-len worden geschaad en bo vendien de gereede weg voor haar open staat zich van overvloedige baggerspecie te ontlas ten door storting in zee; dat de voorgestelde verwoesting van de gron den in den Oost-Abtspolder de belangen van deze gemeente in ernstig gevaar zal brengen en een belangrijk gedeelte, ter oppervlakte van 247 Hectaren, aan tie bronnen van welvaart zal worden ontnomen; dat de aadeelen, te duchten van de voorge. nomefl Rotterdamsche plannen, van zulken omvang zijn, dat niet alleen op moorddadige wijze afbreuk zal worden gedaan aan het be lang dezer gemeente, maar het gevolg zal zijn, dat haar zelfstandig voortbestaan wordt be dreigd en vernietigd; Redenen, waarom adressant zich tot uwe Majesteit wendt met het verzoek, dat het Uwe Majesteit moge behagen, aan het vorengemel- de besluit van den raad der gemeente Rotter dam, Hoogstderzelver medewerking te ont houden. Het adres was geteekend door de heeren J. 0. Verveen, voorzii.<e-r on J. de Jong wet houder. Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth, en Drogisten Reel. 12-HS 8 vr ~S» GEMEENTERAAD. 7 De Raad dezer gemeente is bijeengeroepen op Dinsdag a.s., des avonds te zeven uur, SPORTGEBOUW. Na onderhandsche aanbesteding door de ar chitecten Meischke en Schmidt te R-otterdam, is aan den laagsten inschrijver, den heer A. J. van Werkhoven, gegund het houwen van een sportgebouw voor 16-946. Dit gebouw zal het centrum vormen van het tennisbanencomplex dat door de oombiatie Eilers—Loos in het Plaswijck-Park te Hille gersberg wordt aangelegd. Het zal, behalve de noodige dienstvertrek ken en toilets, bevatten flinke kleedkamers voor dames en heeren en een tearoom, en zal rondom worden omgeven door een 3 M. breed steen en terras met uitzicht op de wedstrijd- banen. Het ligt in de bedoeling het complex nog vóór den aanvang van het a.s. speelseizoen ge reed te hebben. AUTO-ONGEVAL. Vrijdagmiddag kwam een wielrijder, P. H., wonende aan den Langeweg, in wilde vaart de Hiliegondastraat uit. Toen hij bij den Straatweg was gekomen, kon een personenauto, bestuurd door H. J. B. de L, niet meer bijtijds stoppen. De L. gooide toen met alle macht zijn stuur naar links om een aanrijding te voorkomen, en reed daardoor met kracht tegen een ijzeren paal der tram aan. De in het motorrijtuig zit tende mevr. De K., wonende aan den Goudsche Rijweg te Rotterdam, werd door den schok door een der voorruiten geslingerd, zoodat zij ernstig bloedend werd verwond aan het voor hoofd. De chauffeur kreeg geen letsel. De auto werd geheel vernield. De wielrijder reed in zijn vaart tegen een juist passeerende tram aan, zoodat hij van zijn rijwiel werd geslingerd en een sleutelbeen brak en zijn linkerbeen verwondde. Beide patiënten zijn Per auto naar Eudokia overgebracht. Tegen den wielrijder is proces verbaal opgemaakt. 1 -. *'">-•'A3 OOK ONDERZOEK GEWENSCHT7 U De officier van justitie te Utrecht, heiast met het onderzoek naar eventueele corrupties bij de gasbedrijven in Nederland, heeft zijn ambt. genoot te Zwolle opmerkzaam gemaakt, dat er wiaarschijnlijk ook te Zwolle corjr'uptie had plaats gevonden. Het betrof niet een der hoofdambtenaren hij de gasfabriek, maar de terreinbeambte van W. die door de justitie reeds eenige malen een verhoor is afgenomen. Gp zijn aanwijzing is een tweede ambtenaar gehoord, die vermoedelijk vrij uit gaat. In November was het adres gekomen van den Ned. Bond van Personeel in Openbaren Dienst om een commissie van onderzoek te be noemen, maar B. en W. rapporteerden daarop dat een onderzoek dan slechts gerechtvaardigd is, wanneer vermoedens bestaan, dat onregel matigheden zijn gepleegd. Thans lieeft de heer J. Nieuwhoff, lid van den Raad en van de gas- commissie, tot B. en W. de vraag gericht, of liter ter stede in verhand miet elders geconsta teerde corrupties geen ondefrzoek gewenscht is. 'ii 4 IW> ■fc.2£v- e---]" Een te 'Amsterdam gehouden vergadering der vereeuiging van directeuren van hypotheekban ken, heeft een commissie benoemd, ter bestu- deering van de vraag, of en zoo ja, welke maat regelen zouden kunnen worden getroffen om fraudes to voorkomen als zich bij de N. V. Veemlammer Hypotheekbank hebben voorge-' daan. DE BERUCHTE TWUYVERWEG Öe toestand wordt „schandelijk" L'; genoemd Voor het kantongerecht te Alkmaar hadden zich dezer dagen weer eens verschillende be stuurders van vraahtautos te verantwoorden* wegens berijden van den berudhten Twuyver- yteg tusschen St. Paumas (en Zuidelijker gele gen stad Alkmaar) en Langendijk. Een er van was slechts opgekomen eu werd, ■veroordeeld tot 1.boete subs. 1 dag. De kan tonrechter adviseert den belanghebbenden maar steeds, bij God. Staten op ontheffing aan la dringen en noemt den toestand schandelijk. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM Londen 12.073^; Berlijn 59.04%; Parijs 9.73%' België 34.52%; Zwitserland 47.72%; Amerika 2.47 13/16; Oostenrijk 34.95; Denemarken 66.35 Zweden 6.50; Nooorwegen 65.92%; Spanja 42.28; Italië 13.10 y2. r li'-! DANK VOOR ALLES WAT GEDAAN IS. Zondagmiddag werd te Amsterdam een ver gadering gehouden van het volledig hoofdco. mité met alle voorzitters der plaatselijke af- deelingen in Nederland. De voorzitter, kapelaan de Roos leidde de vergadering in met een kort woord, waarbij hij sterk naar voren liet komen, dat de Hoogaar- sohe regeering en de Liga als bet ware eischen, dat de Hongaarsche kinderen allen nu terug komen. Spr. gaf met enkele voorbeelden aan, welke moeilijkheden het ongewaarborgd hier houden kan meebrengen wanneer Liga en Comité ontbonden zijn. Van diverse zijden werden de moeilijkheden tegen deze maatregelen naar voren gebracht, welke echter door den voorzitter voldoende werden ontzenuwd, waarbij bleek, dat ook het hoofdcomité slechts op aandrang vanuit Hon garije hare maatregelen genomen heeft, waar. aan de plaatselijke comité's en derzelver voor- zitiers zich nu ook moeten houden. Resumee- rend kwam de vergadering unaniem tot de beslissing, dat er druk uitgeoefend moet wor den op de pleegouders, om hunne pleegkinde ren beslist terug te zenden, of de 70 alsnog te zenden. Een ernstig punt van bespreking maakte uit de vraag of het R. K. Kindercomité in de toe komst alsnog voor vacantie-kinderen wenscht te propageeren. Hiervoor bleken voor- en tegen standers, waarover zich een langdurige discus, sie ontspon. Van de zijde van het hoofdcomité werd de vacantietrein sterk ontraden. Bij de gehouden stemming werd het voorstel „orga- niseeren vacantiekindertrein" verworpen. Uit de statistiek bleek, dat van de door het R. K. Hongparsche Comité in Hollanjd ge brachte 1768 kinderen, nog 688 in Nederland verblijven, terwijl van het Huisvestingscomité nog 335 kinderen in Nederland zijn. Mgr. P. Stroomer, deken van Amsterdam, eeTe-voorzitter van het comité, bracht dank voor alles, wat het hoofdcomité en de plaat selijke afdeelingen voor het arme Hongaar sche kind hadden gedaan, terwijl hij er zijn spijt over uitdrukte, dat het comité hare mooie actie nu moet staken. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. v -■iLij l&Vt'-é's.-y-vm'sjf 446° STAATSLOTERIJ. .Vijfde Klasse. Vijfde Lijst. Trekking van 23 Januari, /J0.00Ü No. 12048. F' 15Ö0 No. 3121. 1000 No. 3-251, 6807, 14326. 4(1» No. 4485, S676', 9623. 200 No. 302, 15346, 16919. 100 No. 341, 1508, Ó414, 4635, 7230, 0366; 0879, 10866, 11899, 11954, 13450] 1S01Ó, 16022, 17435, 18329, 13579j 19375, 19595, 19755. PRIJZEN VAN ƒ70. 8771 1L603 13974 17007' 8S3Ö 11670 14150 17765 9006 11736 14202 18030 '.>•215 11797 11233 18172; 9261 11884 1429-1 18645 9275 11930 14519 18795 9276 11964 14583 13837; 9449 12063 14S00 18966 9507 12200 14802 19010- 9693 12246 14966 19274) 9829 12305 15166 19294' 43 2390 4690 6877 52 2394 4714 6926 70 2418 473-5 7032 286 2441 4754 7183 287 '2515 4755 7332 288 2847 4892 7405 313 301S 5239 7494 4-94 3090 5250 7559 510 3151 5279 7569 590 3249 5307 7571 653 3292 5350 7674 001 3295 5364 78-58 998 3540 5374 7872 1214 3605 5431 7917 Het Bedevaarten-Comité, directeur voorheen Ch. Kieckens, z. g. is voornemens, dit jaar naar Lourdes te reizen van 24 Juni tot 4 Juli. Bij den directeur J. Brogitrop, Engelse he straat 31 te Bergen opzooiu, die eteeds de Bedevaart vergezelde en bij den geestelijken directeur, pastoor Offermans te Lierop, zijn' nadere inJichtiilngoii te bekomen. Op 14 December 192? T>'er'l een 6 pot. leening aangegaan, groot 1.600.000, en wet voor den tijd van 5 jaren, zoodat zü dus op SI December 1927 in haar geheel moest worden afgelost. Daar het einde December 1927 niet de meest geschikte t«d werd geacht om een nieuwe defi nitieve leening aan te gaan, werd een 3% pet. tijdelijke leening ad f 1.700.000 bij den Pensioen raad gesloten. Deze leaning moet op 13 Februari a.s. in haar geheel worden afgelost, zoodat B. on W. van Vlaardingen zich opnieuw met eenige banken in verbinding hebben gesteld voor het sluiten van een vaste leening ad f 1.750.000, waarmede indirect wordt afgelost de leening ad f 1.000.000. verminderd met het gereserveerde bedrag ad 209.580 en waarmede verder zullen worden gefinancierd de kosten van uitbreidin gen van het riool- en stratennet, uitbreiding van scholen, aankoop van huizen, gronden en wate ren en het bouwen van kademuren. De Amstcrdamsche Bank is bereid gevonden Nieuwere werktuigen en methode van bewerking van boschgronden. In hrcQhure-vcnn is verschenen het Ver slag van de Studiereis ter kennismaking met 'nieuwere gereedschappen, voor en methoden van bewerking der boechgronden in N.-O. Duitschland. Dit venslag is voor belanghebbenden gratis verkrijgbaar bij het Rijksbesohhouwpiroef- etation te Wageningen. PASTOOR MUITEMAN. De Zeereerw. heer C. G. Multema i, pastoor to Steenwijkerwold is, naar „do lijd meldt, hoewel er geen direct levensgevaar bestaat, van de H.H, Sacramenten der Stervenden voor- zieu. I DORUS RIJKERSFONDS. '-••• Do heer Henri ter Hall, voorzitter van het Doms Rijkersfonds, deelt ons mede, dat hij Zaterdagmorgen verrast werd met 'u gift vau ƒ100, voor dat lielden-dar-zee-tonds van den kapitein Smoolenaars, gezagvoerder der „Alhena", 9932 12426 15294 19422 9955 12467 15517 19454' 1 9998 12667 15622 195441 1279 3648 5521 8913 10202 12693 15645 19867) 1285 3669 5633 8018 10325 12742 15675 19939 j 1292 3696 5746 8044 10353 12774 15910 20023 1346 3717 5771 8261 10391 12967 15962 20235 1530 3326 5825 8270 10417 13020 16016 20434 1598 3863 5838 8187 10419 13071 16019 20513 1601 394S 5902 8355 10480 13156 16146 20579 1614 3956 6063 8391 10544 13198 16190 20629; 1813 4070 0438 S403 10508 13303 10256 20062 1884 4183 6246 8504 10714 13385 16628 20675' •2003 4220 6363 8595 10715 13448 16690 20678 2203 4530 6366 8599 10937 13-199 16734 20709: 2-208 4570 6.554 8018 11146 "13584 16900 20835; 2280 4590 6572 8659 11197 13702 17332 20885 2283 4664 6652 8703 11243 13712 17364 20927: 2344 46S4 6813 8763 1157.'! 13931 17491 20991 VjU-vÈ* lil 3. 13503 15605 18248 8354 1(143 13204 15616 '18271' 8385 11180 13223 15626 18312. 8387 11183 13263 15636 "18364; 8443 11234 13274 15643 18373' 8479 11239 13276 15673 18402 8498 11265 13292 15694 184191 8500 11308 13333 15733 18502' 8514 11317 13463 15752 18503i 8580 11326 13513 1579Ö 18544! 8635 11334 13543 15889 18577j 8636 11349 1 3546 .15896 18627< 8767 11368 13559 15939 18631Ï 8819 11400 13565 15977 13688'. 8822 11406 13616 160-36 18770/ 8852 11429 13620 16123 187821 8864 11441 13695 16161 18792* 8941 11-162 13699 16166 18801' 8948 11470 13727 16200 188071 89.35 11-187 13752 16205 Ï8882J 8984 11488 13790 16289 189021 9029 11491 13849 16303 189524 9065 11545 13858 16321 18978J 9076 11560 13908 16333 19018) 9092 11575 13930 1(3375 19042! 9163 11591 13Ü36 1639(5 19101' 921l 11593 14002 löilO 19111! 9257 11657 14017 18419 19134/ 9285 11677 14022 16428 19213' 9237 11692 14043 16460 '19237 9303 11739 14051 16466 1929» 9338 11750 1408.6 16513 ISkiitt, 9389 11761 14093 16546 193QÉ 9405 11768 14102 16582 19409 9112 1179-4 14107 16595 19432 9455 U8]() 1415! 16597 19443 9461 118)2 14153 16646 19448 9472 Ili 182 36698 19450 0475 1' 14187 16707 19473 0503 li-:.) 34212 167-17 19518 0-505 11-.;.; 14213 16763 10527 9528 11067 14231 16786 19533 0578 11996 14255 16836 19351'; 9614 12010 14263-16872 1 9565», 9621 12012 14308 16894 1902L 0322 12022 14383 16902 196601 9671 12065 14395 16927 19677' 9687 12067 14416 16963 19033 9698 12080 14462 10966 19689 9712 12038 14497 17160 19714 0714 12131 14590 17178'19842 9741 12165 14627 17202 19858 9774 12176 14659 17212 19380 9796 12227 34673 17291 19929 9797 12255 14701 17390 19930 9820 12267 14713 17397 19973 9822 12342 14763 17407 20024 9326 32354 14831 17115 20035 9842 12395 14891 17432 20131 9986 12501 14935 17513 2013® 11 2989 6262 117 3102 6211 132 3105 6235 150 3154 6250 151 3271 6332 154 3288 6333 178 3305 6379 191 3323 6380 227 3351 6401 253 3365 6420 342 3387 6438 396 3416 6440 401 2421 6447 428 342-2 6460 458 3433 6462 459 3441 6475 465 3548 6535 506 3617 6544 517 3647 6563 539 3663 6640 570 3699 6685 783 3715 6743 809 3728 6749 876 3795 6804 884 3929 6833 917 3945 6S46 935 3904 0861 1024 3970 6885 1042 3974 6940 1059 3993 694.5 1091 4023 6949 1100 4033 7000 1101 4127 7018 1112 4147 7022 1113 4159 7030 1152 4269 7039 1194 4301 7050 1210 4306 7061 1211 4,351 7085 1226 4366 7094 1291 4376 717,3 1303 4394 7203 1330 4427 7210 1384 4492 7267 1392 4506 7-285 1408 4529 7395 .1460 4531 '7431 1401 4544 7444 1503 4640 7468 1574 4691 7499 1588 4729 7509 1590 -17-58 7521 1003 4901 7524 1624 4923 7536 1840 4960 7563 1642 5004 7565 16-17 5026 7024 1783 5034 7606 1882 5002 76&5 1956 5103 7707 1972 5210 7722 10034 12514 14939 17564 2017© 2032 5227 7740 10191 12588 14997 '17589 20173 2035 5276 7745 10225 12595 1-5048 17060 2021© 2038 5320 7760 10282 "12613 "15071 17695 20273 2069 5405 7764 10283 12676 15108 17697 20299 2075 .5432 7788 10296 12635 15113 1771S 20317, 2210 5-143 7814 10315 12732 15194 17611 2034© 2262 5495 7843 10412 12805 15201 17814 20364 2274 5560 7891 10136 12834 15227 17851 2037® 2347 5618 7946 10572 12857 15246 17885 20331! 2451 6620 7987 10579 12364 15276 17899 2Ü515 2453 5654 7999 10594 12914 15329 17903 20517) '2467 6721 8031 10613 12936 15332 17925 20523 2471 5735 8032 10625 12979 15342 18021 20557 2-504 5345 8071 10870 '13029 15348 18025 2J3G5 2621. 5850 8100 10769 13083 15353 18035 20008 2626 5950 8118 J0306 13088 15371 18049 2Ci >4 2031 5966 8127 10843 13094 15382 18070 20712 2721. 5979 8132 10850 13101 15423 1SCSÖ 20801 2722 0053 8137 10863 13131 15426 16(188 20826 2799 0073 3221 10909 1314S 15436 13152 20832 2824 6123 82.37 10995 13161 15462 18183 20842 2955 6133 8258 11010 13172 15-438 13-228 20351 2966 6139 8274 11086 13200 15501 18240 20865 3057 6191 8314 11112

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 3