DONDERDAG 26 JANUARI 1928 DE EXPLOITATIE VAN HET HAVENGEBIED EEN BENEDEN-MAAS-GEWEST EERSTE BLAD PAGINA 3 EEN NIEUWE PUBLIEKRECHTELIJKE CORPORATIE, VOORGESTELD DOOR DE MIJ. VOOR NIJVERHEID EN HANDEL y >i ux UST KETHEL ROTTERDAMSCHE RECHTBANK Uitspraken UIT BLEISWIJK JAARVERGADERING MIIZIEKVER. Z. D. H. MGR. A. J. CALLIER UIT VLAARDINGEN LAATSTE BERICHTEN. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM PER VLIEGTUIG NAAR DE LEIPZIGER MESSE 446' STAATSLOTERIJ. PRIJZEN VAN 70. j Aau de leden vau de Departementen Botter dam, Dordrecht, Schiedam en Delft van de Nederl. Maatschappij voor Nijverheid en Han del is de volgende circulaire toegezonden: „Het is aan onze leden heleend, dat de ge meente Rotterdam en de omliggende gemeenten tot aan den Hoek van Holland toe, te zamen komen te staan voor de oplossing van het groote vraagstuk van een ratioueele exploitatie van het havengebied. Samenwerking van ge meenten zal daarbij noodzakelijk zijn. Maar hoe zal deze worden verkregen? Het is deze vraag welke thans, in eerste phase van voorbereiding, handel en nijverheid in onze departementen moet interesseeren. Bij vele maatregelen, welke van de Overheid uitgingen, klaagden handel en nijverheid op het allerlaatste oogenblik over verwaarloozing hunner specifieke belangen. Deze worden echter beter tijdig naar voren gebracht. Daar om wordt thans uw aandacht hierover ge vraagd. Verschillende nieuwe plannen voor aamen werking in gewestelijk verband zijn aanhangig. 1. Een nieuw wetsontwerp tot regeling van de samenwerking van gemeenten kan worden verwacht (op de basis van art, 149 der Grond wet) 2. Men spreekt van een „Gewestelijk uit breidingsplan", waarvan de gemeenten bij haar uitbreidingsplannen niet mogen afwijken; 3. Het instellen van een afzonderlijk haven bestuur of van een „havenschap" wordt bepleit; 4. Op annexatie van kleine gemeenten door groote steden wordt aangestuurd; 5. Tenslotte heeft het voor onze commissie veel aantrekkelijkheid te onderzoeken, <jf het niet een goede oplossing zou zijn te komen tot een nieuwe publiekrechtelijke corporatie, een Beneden-Maas-Gewest, waarvan een i kaart is bijgevoegd. Wat zijn hierbij de belangen van handel en nijverheid? Om uw inzicht in dezen te leeren kennen en weor te geven, heeft het departement Rotter dam van de Nederlandscbe Maatschappij voor Nijverheid en Handel öSft studie- en enquête commissie benoemd. In deze commissie hebben zitting de heeren: Prof. Mr. C. W. de Vries, voorzitter; Jhr. F. W. L. de Beaufort, Prof. W. E. Boerman, W. H. de Moncliy, Ir. J. h. H. Verloop, J. de Kanter, secretaris en P. Beijer, adjunct-secretaris. Deze commissie heeft de vragen opgesteld, voor welke thans uw aandacht wordt gevraagd. Tot inleiding dezer vragen wordt de volgende omschrijving van de beteekenis van een Gewest voorgesteld. BETEEKENIS VAN EEN GEWEST, Een Gewest is een door een bijzondere wet in het leven geroepen publiekrechtelijk lichaam, in den zin van art. 194 van de Grondwet, luidende; De wet kan aan andere dan 'in tie Grondwet genoemde lichamen verordenende be voegdheid geven. Het doel en de omvang van het Gewest wor den in zijn statuut voor elk Gewest hij af zonderlijke wet vastgesteld. De bevoegdheden van het Gewest als publiekrechtelijke corporatie worden iu deze wet limitatief opgesomd. In het bestuur van het Gewest Zijn dj? over heidsorganen (Rijk, Provincie, Gemeente en Waterschap) en het bedrijfsleven vertegen woordigd volgens regels door de wet te stellen. Aau het hoofd van het gewestelijk bestuur staat een door de regeering te benoemen directeur. HET BENEDEN-MAAS-GEWEST. Door de wel wordt ingesteld: het Beneden- Maas-Gewest. Het gewestelijk bestuur steil voor zijn territoir een gi'ondiódeelingsplan vast. Tot de doeleinden van het Beneden-Maas-Gewest be hoort voorts de inrichting en fuwSUoneerlng van een havenbestuur. Bij de vaststelling van de grenzen tan het Beneden-Maas-Gewest is uitgegaan van de ge dachte, dat een gewest moet worden gevormd waarin voor zoover mogelijk gelijksoortige be- u»nÊlelai verefBi£d- Om deze reden behoort de gedachte vat) een gewest, waarin zoo we s-Gravenhage, als Rotterdam zouden zijn opge nomen te worden verworpen; men heeft zich te beperken tot de gemeenten, waarin de be staande of nog te vormen handels- en iu- dustrieele bedrijven zich duidelijk om de zee haven groepeeren. Terwijl .aan het te vormen Havenbestuur de zorgen voor het beheer van de zeehaven zelf (d.i. de als zoodanig ge- exploiteerde vaarwaters en oevers) zouden moeten worden opgedragen, moet het Beneden- Maas-Gewest het geheele -gebied omvatten welks welvaart direct afhankelijk is van de zeehaven, Het Westland moet dus daar buiten vallen, IJssel; 12. IJsselmonde; 13. Ridderkerk; 14. Barendreclit; 15. Rhoon; 16. Poortugaal; 17. Hoogvliet; 18. Pernis. Groep III (vormt met I en II het Beneden- Maas-Gewest) donker fond; 19. Maasland; 20. Maassluis; 21. Delft; 22.- Capelle a/d. IJssel; 23. Nieuwerkerk a/d. IJssel, Ouderkerk a/d. IJssel, Krimpen a/d. IJssel, Krimpen a/d.. Lek; 24. Lekkerkevk25. Nieuw-Lekkerland26. Alblasserdam, Ridderkerk; 27. Hendrik-Ido- Ambacht; 28. Zwijndreebt; 29. Papendrecht; 30. Sliedrecht; 31. Dordrecht; 32. Dubbeldam; 33. 's-Gravendeel; 34. PuttershoeJe, Barendreclit; 35. Heerjansdam; 36. Heinenoord, Rhoon, Poortugaal; 37. Oud-Beiierland; 38. Nieuw- Beijerlan-d; 39. Hekelingen; 40. Spijlcenisse; 41. Rozenburg. Groep IV (eventueel toe te voegen aan het Beneden-Maas-Gewest) met 'hel. oog op behoud van natuurschoon, horizontaal smal gelijnd: 42. Brielle; 43. Oostvoorne; 44. Rockanje; 45. Nieuw-Helvoet; 48. Hellevoetsluis; 47. Nieuwen- hoorn; 4S. Vierpolders; 49. Zwartewaal; 50. Heenvliet; 53. Geervliet; 52. Abbenbroek; 53. Oudenhoorn; 54. Zuidland. Groep V (eventueel later toe te voegen aan het Beneden-Maas-Gewest) horizontaal breed gelijnd: 55. 's-Gravenzande; 56. Naaldwijk (ged.); 57. De Lier; BS. Schipluiden; 59. Pijnaclcer; 60. Berkel en Rodenrijs; 61. Bleis- wijk; 62. Bergsehenhoek; 63. Zevenhuizen; 64. Moordrecht; 65. -Gouda; 66. Gouderak; 67. Goudswaard; 68. Piershi]69. Zuid-Beijerland; 70. Mijnsheerenland; 71. Westmaas; 72. Klaas waal; 73. Numansdorp; 74. Maasdam; 75. Strijen. S voorzoover niet onder groep V ter afronding opgenomen. Delft moet door haar industrieele ontwikkeling' vooral aan de Zuidzijde van de stad in het Beneden-Maas-Gewest worden opge nomen. Minder duidelijk is het verband met Gouda, weshalve dit niet is opgenomen. De gebieden langs Noord, Oude Maas en Beneden- Merwede tot en met Dordrecht en Sliedrecht en het geheele eiland van Dordrecht moeten erin vallen. Het staat thans wel reeds vast, dat mede met het oog op de behartiging van de belangen van het natuurschoon, zoowel het gebied op Voorne en Putten (groep IV) als het gebied van de Rotte (groep V) in de toekomst het eerst in aanmerking zullen moeten komen om in het Beneden-Maas-Gewast te worden opgenomen. EEN VRAGENLIJST. Teneinde de gevolgen van de instelling van het Beneden-Maas-Gewest beter te kunnen overzien, verzoekt onze commissie u de volgen de vragen wel te willen beantwoorden; Vraag 1. Kunt u de grenzen van het Be neden-Maas-Gewest, door ons hierboven om schreven, goedkeuren? Vraag 2. Is het met het oog op de uit oefening van bestaande en vestiging van nieuwe bedrijven noodig of althans wensehelijk. dat de terreinen, die bij de toekomstige uit breiding der gemeenten voor verschillende doeleinden noodig zullen zijn, van te voren ■zullen worden aangewezen volgens een vfast te stellen bindend plan, dat het geheele Beneden- Maas-Gewest omvat, onafhankelijk vak ge meentelijke grenzen? Vraag*3. a. Welkevoordeelen zouden van de vaststellino- van dit Gewest ten aanzien van bestaande of nieuw te bevestigen bedrijven verwacht mogen worden? b. Welke nadeelen kan de instelling van het Gewest aan die bedrijven berokkenen? c. Kan het ontbreken van zeo'n gewest binnenkort of op den duur moeilijkheden ver oorzaken voor bestaande of nog te vestigen bedrijven? Op eenigszins uitvoerige beantwoor ding' dezer vragen met omschrijving en liefst vermelding van voorheelden zal prijs worden gesteld. Vraag' 4. Indien tot het instellen van het Beneden-Maas-Gewest besloten wordt, aan welke voorwaarden zal bet dan naar uwe meening moeten vold-oen, in bet bijzonder wat betreft de ontwikkelingsmogelijkheden van de be drijven en de belangen van handel en nijverheid in het algemeen? 'Kunt u goedkeuren, dat het gewestelijk bestuur, samengesteld als hier boven is aangegeven en onder leiding van een directeur staande, inricht een havenbestuur met uitvoerende functie, overeenkomstig de regels door liet gewestelijk bestuur iu het alge meen te stellen? Vraag 5., Van welke organisaties in het al gemeen -of in het bijzonder in uw kring acht gij medewerking of voorlichting in dezen noodig om te verzekeren, dat bij het opmaken en vaststellen van het grondindeelingsplan van het Beneden-Maas-Gewest zooveel mogelijk de be drijfsbelangen iu acht worden genomen? Vraag 6. Kunt gij u ermede veteenigen, dat de financiën van het Beneden-Maas-Gewest ver kregen worden uit: Ink-omsten uit de .gewestelijke werken en wegens vergoeding voor gewestelijke diensten. Bijdragen van het Rijk. Bijdragen van de Gemeenten, Belastingen op eigen gebied. Opmerking: De bedoeling der commissie is, dat het Gewest een deel van de gemeentelijke bestuurstaak zal moeten overnemen. Hierdoor is te hereiken, dat 'een meer billijke verdeeling der lasten gebracht wordt iu het opbrengen dér middelen tot dekking der kosten, welke met bet inrichten van bet Gewest gepaard gaan, terwijl kan worden aangenomen, dat de verzwaring van de financieele lasten, verbonden aan de opTichting van het Gewest, groeten- deels worden opgeheven door verlichting van de lcosten van de gemeenten, die thans met deze diensten zijn belast. Vraag' 7. Geeft dit vraagstuk u nog aan leiding tot Het maken vau verdere op merkingen? Antwoorden moeten zoo mogelijk uiterlijk 15 Februari a.s. gezonden worden aan den adjunct secretaris P. Beyer, Heemraad»pieln 6b", TOELICHTING BIJ DE KAAKT. Groep 1 (tegenwoordige toestand) geruit: 1, Rotterdam. Groep II (annexatie voorstel) verticaal ge lijnd: 2. Schiedam; 3. Vlaardingen; 4. Vlaar- dingen-Amha-eht; 5. Kethel; 6. Overschie; 7. Schiebroek; 8. Hillegersberg; 9. Capelle a/d, IJssel; 10. Krimpen a/d. Lek; 11. Krimpen -a/d. Strafzitting van 26 Januari. Valsche naam opgegeven Een tijdje geleden troffen twee agenten van de rivierpolitie in de Maas een roeiboot aan, waarin een man bezig was een vischnet op te rollen. Nu is de Maas, evenals alle o#en wateren een verboden vischwater, zoodat tegen den man proces-verbaal werd opgemaakt. Hij gaf de naam C. van 't H. op. C. van 'tH, werd gedagvaard voor den kan- tonfechter, liet verstek gaan en werd veroor deeld. Toen het vonnis aan hem ter beteelcening werd voorgelegd, toonde hij zich zeer verwon derd. Hij kon zich niet herinneren dat hij op die en dien datum in de Maas geviselit had. Van 't H. teekende appèl aan en moest in hooger beroep voor de Rotterdam-sche Recht bank terecht staan. Op de zitting vertelde hij, dat er blijkbaar een vergissing' in het spel was. Hij wist tenminste van niets af. De zaak werd weer uitgesteld om de verbalisanten als getui gen te hooren. Tenslotte kwam vanochtend de oplossing vau Tiet mysterie. De mannen van de rivierpolitie werden metC. van 't H. geconfronteerd en het bleek dat niet deze maar diens broer zich aan de overtrediug had schuldig gemaakt. De laatste zal zich nu te verantwoorden heb ben wegens overtreding van de Vissclierij wet en wegens het opgeven van een valschen naam. Ontruiming van de Schiestraat Zooals men zich zal herinneren is einde Januari 1927 door krachtdadig optreden van de Rotterdamsche zedenpolitie een einde ge maakt aan de ergerlijke toestanden die in de beruchte Schiestraat heerschiten. Op grond van de ontuebtverordening van 1913 zijn toen een reeks huizen gesloten. Door een strenge handhaving' van de genomen maatregelen werd dan ook al spoedig verkre gen dat de straat -totaal werd schoon geveegd, Tegen enkele huiseigenaren werd proces verbaal opgemaakt. Een viertal van hen had zich vanochtend- te verantwoordeu wegens overtreding van artikel 250bis, Wetboek van Strafrecht, (bet tot een beroep of een gewoonte maken van het gelegenheid geven tot het plegen van ontucht van anderen met derden). Drie verdachten hadden kamers gehuurd en deze weer onderverhuurd aan verschillende vrouwen. Tegen hen, h. M„ H. de K. en E_ H. v. d. H., werd door het O. M., waarge nomen door mi'. E. D. H. Schutter, respectie velijk 250 boete, subs. 100 dagen hechtenis en tegen de heide laatste 100 boete subs. 50 dagen hechtenis geëischt. Tegen J. D., eigenaar van een der huizen, werd 25 boete, subs. 10 dagen hechtenis ge- eisclït. Uitspraak 9 Februari a.s. De rechtbank heeft veroordeeld:' Den 28-jarigen zeeman J. j. V., gedetineerd, wegens diefstal van eenige tafellakens ten nadeele vau de firma Gerzon, tot 8 mdanden gevangenisstraf. Van de hem -ten laste gelegde disf-ata-l van gramophoonplaten werd hij vrijgesproken. Den 25-jarigen grondwerker G. A. W. v. d. A., gedetineerd, wien ten laste was gelegd diefstal van 130 gramophoonplaten uit het pakhuis vau de firma Hakkert aan de St. Laurensstraat, werd vrijgesproken. Den 24 jarige F- A v. M., gedetineerd en recidivist, wien medeplichtigheid aan dezen inbraak ten laste was gelegd, werd vrijge sproken. Juffrouw A. S.. werd wegens valschheid in geschrifte het vervalschen van een mach tiging' tot uitbetalen van gelden van de Rijks postspaarbank, veroordeeld tot 2 weken ge vangenisstraf, voorwaardelijk met 1 jaar proeftijd. M. M. v. W., schipper, wegens verduistering van 857 Kg. haver, die hij voor de firma Mansveld en dó Vries moest vervoeren, tot 14 maanden gevangenisstraf. G. v. d. B.. gedtineerd, wegens een zeden misdrijf. tot zes maanden, gevangenisstraf. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Tennis, z. v, J. v. d. Wel én A. v. Vliet Jannetje, d. v. A. P. Zeelenberg en J. v. Velde. OVERLEDEN: Gerardina Anna Scholcx, 74 jaar, echtg. van J. V. Lint Cornells Bakker, 14 jaar, „ST. RADBOUD" De muz-iekvereenigiag „St. Radboud", hield gisterenavond In de zaal der R. K. kerk haar jiaarlijkscihe aJgeaueeue vergadering. Nadat de voorzitter, de -heeir J. Ol-sbhoorn, de vergadering met igebed geopen-d bad, wensck- te hij allen en meer in het bijzonder pastoor van Baaren, -een hartelijk welkom toe. Spr. bracht dank aan den directeur der ver- e-eniging, den ilieer P. Verspeek, alsmede aan de leden,, voor hun ijverig werken. De eoMecite, die men tonga de hulzen gehou den heeft, en welker opbrengst besteed Is voor den aankoop van nliwiwe instrumenten, bracht het bed-nag van ƒ214.— op, waarvoor spr. den gevers hartelijk dank zegde. Het verslag over d-en -toestand der ka-s, uit gebracht doca- den b-eer G. J. Lansbergen, werd onve-aand-eird goedgekeurd Voorts werden nog eenfee besprekingen ge houden, wialaruit wij o.a. aanstippen een plan, om met het bestuur van de v-ereen-igiing „Kunst en Viili-emdê&kap" in overleg te treden, betref fende het geven van een concert. N-a rondvraag en slu-i-ing der vergadering bleef men nog eemli'g'en tijd gezellig bijeen. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR - DE BENEDEN-MAAS In de gisterenmiddag gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas heeft de voorzitter, de heer J. H. van Linden van den Hen veil, een nieuwjaarsrede uitgesproken. De belangrijke positie van Vlaardingen als derde havenstad des lands, aldus spr., is voor namelijk te danken aan de erts-aanvoeren en overladingen. Aan erts is gedurende elf maan den aan de Vulkaanhaven verwerkt 4.223.208 ton-tegen 2.238.7-93 ton in 1926. De in December door de Tweede 'Kamer aangenomen haringwet beoogt In de eerste plaats knoeierijen in den haringhandel door verpakking in te ldein fust tegen te gaan. De wet zal in haar gevolgen ongetwijfeld gunstig voor den reëelen handel werkenverwacht mag worden, dat haar preventieve werking zóó groot zal zijn, dat voor den binnenlandschen handel, welke niet onder de genomen maat regelen valt, de overheid niet behoeft in te grijpen. In den schepsbouw is voldoende werk ge weest, doch men Üiaagt over verscherpte con currentie van het buitenland, zoowel voor nieuwen bouw als voor reparatie. De zeepfabriek kan op een zeer gunstig, de kunstmestfabriek op een tamelijk bevredigend resultaat terugzien. De heer W. Brouwer Pzn. -(Vlaardingen) beantwoordde de rede van den voorzitter. Tot voorzitter werd de heer J. H. van Lin den van den Heuvell en tot ondervoorzitter de heeren H. J. Jansen (Schiedam) en W, Brouwer Pzn., resp. voor bet groot- en klein bedrijf herkozen. Vervolgens hacl de verkiezing plaats van leden der vaste commissies. Naar aanleiding van door de kamer ge vraagde inlichtingen betreffende den invoer van Hollandsche haring in Polen, heeft het Departement van Biunenlandsche Zaken ge antwoord, dat Nederlandscbe belanghebben den, die haring in Polen wenschen in te voe ren, door tussclienkomst van hunne Poolsche relaties aanvragen om invoervergunning moe ten doen indienen bij het Poolscli ministerie van handel; deze invoervergunningen worden namelijk alleen aan Poolsche onderdanen at- gegeven. Het invoerrecht op haring in bedraagt voor: rookharing 20, panharing 50, versche (bevroren) haring 2, en voor gezouten haring 50 zlotty per 100 Kg. bruto. Hoewel reeds in November j.l. sprake was van opliet. finS der invoerbetemmeriugen (schrijft de afd. Visseherijen) is daaraan tot. heden nog geen gevolg gegeven. De voorzitter voegde hieraan toe, dat de kamer zich telegrafisch tot onzen gezant' te Warschau heeft gewend, naar aanleiding van een in The Fishing News voorgekomen be richt, dat de invoerbelemmeringen in Polen waren opgeheven. Tot lieden heeft de kamer daarop geen antwoord mogen ontvangen. Van den directeur-géneraal der posterijen en telegrafie heeft de kamer in verband met haar adres, houdende verzoek, de uren van openstelling op Zondag van het postkantoor te Vlaardingen ongewijzigd te laten, bericht ontvangen, dat de wijziging van het tijdvak bestemd voor de afhaling van gewone corres pondentie op Zondag niet werd voorgestaan door burgemeester en wethouders van Vlaar dingen, doch een gevolg is van zijn streven om de Zondagsrust van het personeel zooveel doenlijk te bevorderen. Op voorstel van den voorzitter besloot de kamer hier nader op terug te komen. z Een adres van do drie Vlaardingselie Mid. denstandsvereenigingeii, houdende verzoek, om voor 300 deel te nemen in het garantie fonds voor een begin Maart te houden alge- meene winkelweek, werd na uitvoerige be spreking in handen gesteld van het bureau ter afdoening. DE NIEUWE LEENING De Amsterdamsche Bank bericht, dat zij de inschrijving openstelt op 1.750.000 if pet. obli gation in stukken van 1000 tot den koers van 98% pet. op 2 Februari 1928 by hare kantoren te Amsterdam, Rotterdam en te 's Gravenliage. De storting moet plaats hebben op Maandag 13 Februari a.s. De lecning is aflosbaar pari van 1929 af in ten hoogste 40 jaar. De opbrengst van de leening zal dienen tot dekking van de volgende uitgaven: Do Gemeente behoudt zich liet recht voor om te allen tijde tot vervroegde aflossing over te gaan. Te beginnen van 31 Januari 1929 heeft van de uitgegeven obligaties jaarlijks een aflossing plaats geleidelijk tot 19GS. De coupons vervallen 31 Januari en 31 .Tuil van ieder jaar, met dien verstande dat de cou pons vervallende 31 Juli 1928, betrekking heb ben op den termijn loopende van 1 Februari 1928 tot en met 31 Juli 1928. De toestand van Z. D. H. den Bisschop vanj Haarlem Mgr. A, J. Callier is een weinig verti beterd. Mgr. blijft zwak. -h ZEDENSCHANDAAL'. Vele kinderen het slachtoffer De politie te Leiden is een ernstig zeden- schaudaaJI op het spoor gekomen; een groot aantal kinderen van Leidsche ouders is hot slachtoffer geworden. In verband hiermede zijn aangehouden dg 27 jarige W. S. en de 31-jarige J. J. F. A. V, beiden wonende te Lelden. De arrestatie van laatstgenoemde geschiedde te 's-Gravenhage. Beiden hebben reeds meer vonnissen wegens zedenmisdrijf achter den rug. UIT DE S. D. A. P. Het geschil met het gewest Limburg In -dg huishoudelijke vergadering der afdee- li-ng Venl-o werd met 19 stemmen voor en 1 stem blanco besloten geheel accoord te gaan met de houding, ingenomen door het gewestelijk be stuur inzake de geschillen in Limburg. Londen '12.08%; Berlijn 59.0S; Parijs 9.74%; België (Belga's) 34.53%,; Zwitserland 4774; Amerika 2.47%; Oostenrijk 34.95; Denemarken 66.37; Zweden 66.52%; Noorwegen CGDife Spanje 42.02%; Italië 13.12. De IC. L'. M. heeft het plan een extra- machine to zenden naar de Leipziger Messe, welke van 410 Maart gehouden wordt. De reisduur bedraagt, circa 3% uur heen ca 3% uur terug. Het vliegtuig blijft waarschijn lijk drie dagen te Leipzig. .Vijfde Klasse. Achtste Lijst. - Trekking van 26 Januari. 1000 No. 66, 3385, 15510, 16493. f 400 No. 1014, 9499, 12829, 15721, 17578, 18292, 18352, 19866 200 No. 1407, 9729, 18840, 19309, 19925. f 100 No. 2795, 3586, 4526, 5935, 10188,- 12310, 12402, 14290, 17656, 18324. 36 2G13 65 2638 137 2735 402 2736 432 2753 483 2945 586 2967 588 2970 627 3029 752 3126 842 3155 973 3192 1115 3542 1459 .3753 1528 376.3 1536 3971 1713 4103 1718 4108 1786 4181 1798 4232 1850 4299 1881 4309 2043 4365 2111 4388 2166 4454 2212 459C 2369 4742 4951 5023 5041 5104 5194 5281 5322 5512 5574 5903 5920 5969 6000 6106 6228 6259 6266 6521 6528 6596 6700 6755 6770 6330 6853 6358 6943 6964 6982 7062 7097 7125 7168 7206 7-216 7270 7341 7401 7718 7735 7886 8014 8025 8204 8305 8312 3367 8590 8715 9854 8966 9101 9177 9223 9994 10061 10077 10376 10800 10849 10953 11132 11424 11447 11476 11939 12106 12603 12382 12964 13000 13158 13199 13207 13314 13315 13381 13:487 13395 13595 13778 13901 13993 14040 14253 14362 14446 14639 14817 14840 14859 15031 15050 15099 15207 15286 15315 15542 15560 15749 15823 15894 16176 16213 16258 16280 16340 '16402 16467 16479 16642 10650 16669 17021 17171 17760 17792 17828 17890 17998 18176 18-208 18283 18360 18413 18647 18798 18967 19034 19062 19099 19215 19227: 19206, 19400] 19463j 19476! 19491! 195311 19571! 19589, 19632 19662 19766 19811 19863 1.9872 19901 19956! 202081 20224; 20323' 20417' 20421; 20425' 205931 20697'; 20759; NIETEN. ..- -aL'J. .*\i J. .ai .f 1 5377 lö 2514 5472 112 2560 5517 121 2665 5523 133 2569 5525 174 2577 5527 176 2604 5638 1.80 2629 5674 194 2647 5719 218 2654 5738 233 2677 5770 235 2717 577-9 248 2754 5798 290 2-785 5809 337 2849 5824 348 2885 5837 358 2935 5868 372 2950 5915 429 2986 KUS 450 2996 5025 471 3004 5954 477 3005 5960 495 3075 5968 507 3096 0009 529 3106 6040 509 3110 6064 561 313b 6127 620 3187 6160 063 3238 6180 689 3254 6188 731 3317 6210 771 3320 6278 826 3407 6283 859 3413 6-326 863 3418 6364 912 3451 6387 933 3466 6425 939 3503 6455 953 3575 6569 971 3595 6604 983 3-612 6676 1017 3721 6739 1034 3752 6750 1073 3784 6815 1075 ,3817 6329 1070 8836 GS6S 1154 3860 6872 1158 3868 6882 1188 0S70 6889 1207 3879 7017 1223 3982 7020 1231 3995 7028 '12.54 J128 7043 -1294 4152 7053 1S9-8 4218 7090 ■1316 4263 7100 1320 4296 7106 1375 4366 7110 1380 4443 7124 1389 4535 7211 1418 4606 7292 1436 4040 7816 1163 4649 7425 1478 4698 7467 11475 4803 7185 1495 4811 7500 1547 4825 7505 1552 4&32 7527 1683 4846 75'28 1698 4871 7570 1717 4915 7597 .1730, 4958 7621 1830 5007 7623 1871 5012 7652 1925 5015 7677 1934 5025 7681 1942 5032 7731 2031 5044 7711 2067 5118 7770 2103 51-31 7773 2138 5149 7816 2181 5190 7925 2225 5191 7926 222S 5212 7929 2242 5245 8033 22.55 5260 8034 2389 5278 8095 2474 5295 8098 2476 5365 8131 8152 10655 13271 16092 18378 8153 10660 13842 16099 18403 8160 10677 13361 16106 18446 8173 10GS3 13378 16116 18451 8175 10692 13414 16118 18453] 820-5 10709 13432 16133 18509i 8257 10725 13471 16210 18568' 8386 10SO1 13476 16232 18613^ 8395 10830 13572 16351 18616 8408 10858 13593 16398 18642 8450 10859 13660 16414 1866a' 8456 10865 13669 16423 18739! 8521 10939 13690 16432 18749 S634 10972 13697 16438 18775 8537 10988 13732 16474 18789 8622 '11019 13751 16535 18799 8645 11012 13764 16554 188.-14] 8664 11(135 13806 16663 18850; 8685 11138 13809 16626 18850 8705 11160 13897 16639 188701 8818 11254 14036 16684 18871. 8824 11287 14049 16696 18900' 8855 11293 14072 16705 18907: 8866 11208 14095 16710 18973: 8915 1Ï300 14111 16733 19052; 8934 11333 14125 16778 39070; 8975 11353 14200 16806 i9144 9031 11357 14247 16812 19) Ui 9067 11382 14348 16814 19182! 9120 11384 14371 10S24 19226' 9128 11420 14379 16828 192381 9142 11478 14387 16878 19277' 9148 11495 14403 .16936 19293 9155 11521 14437 17035 19359 9189 11535 14509 17053 19-153' 9225 11583 14520 17060 19470! 9260 11599 14539 17069 19481 9271 11658 14546 17111 19489 9278 11665 14594 17114 19521 9321 11676 14606 17121 19549, 9347 11738 14693 17128 19579, 9352 11772 14695 17168 19581'! 9369 11786 11648 17224 195SG] 9407 1JS34 14866 17279 195911 9424 11839 14893 17308 19728; 9443 11862 14907 17347 19766! 9453 11S65 14930 17384 19775' 9549 11906 15014 17472 19792] 9587 11966 15028 17500*19823' 9620 11995 15034 17532 19834 9679 12014 15129 17541 19840 9688 '12039 15136 17545 19851 9706 12055 15153 17567 19855] 9746 12151 15191 17609 19920! 9753 12164 15196 17634 19957 9756 12188 15206 17G38 19992- 9758 12219 15222 17650 20013! 9802 12200 15247 17708 200-49; (>804 12264 15287 17715 20052, 9968 12327 15326 17733 20075: 4991 1.2874«15341 17743 20145! 10002 12383 15381 17747 20181; 10032 121-10 15412 17766 20200 10044 12462 15463 17774 20221', 10104 12519 15505 17818 20220 10156 12530 15547 17881 20249! 10169 12542 15574 17892 20328 10179 .12577 15583 17893 20330' 10210 12583 15630 17942 20340] 10217 12606 16655 179-16 20355- 10220 12031 15682 17960 20379, 10227 12633 1.5683 17972 20432 10233 12634 15701 17981 20451! 10290 12715 1571G 17992 20454] 10291 12716 15735 18004 20432 10294 12720 15763 18064 20533! 10318 12789 15768 18120 '20581. 1.0831 12796 15772 18122 20642' 10421 .12802 15828 18164 20701' 10425 12856 15850 18209 207171 10427 12903 15883 '18215 20730 10428 13025 15891 18232 20711 10509 13112 15936 18260 207561 10527 18151 1-5961 18264 20793, 10532 13164 15970 18286 20861, 10546 13177 15993 13299 20933 10550 13221 16030 18301 20989 10004 13249 160GÖ 13353 20898 15)638 13353 -

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 3