DAGBLADVOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. LUXE AUTO-VERHUUR 50ste Jaargang Vrijdag 27 Januari 1928 No 15077 Dit nanoior Maat uit drie Maden STADSNIEUWS - GARAGE „UNIQUE" - N' AANRIJDING dammen KALENDERS BURGEMEESTER KNAPPERTLAAN 1. TELEFOON 68817. R, K. S. V. „EXCELSIOR" burgerlijke stand OPENBARE V ERKOOPING SCHEEPVAART UIT ROTTERDAM DIEFSTALLEN AGENDA. KUNST-AGENDA. TE ROTTERDAM BEIDE BEENEN AFGEREDEN NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau KOEMARKT 4. SCHIEDAM. Teleïoon Intercommunaal no. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3.25, per maand 1.10, per week 25 cent. Franco per post 3.75 per kwart. Afzonderlijke nummers 5 et. Postcheque en Girodienst S1440. ADVERTENTIëN 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 et.- per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct. elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 Woorden, Kabouteradvert. 5 reg. 0,50, 10 reg. 0.75, 15 reg. 1. Incassokost, worden berekend Gratis-Oii"evalIeiivcrzekering ƒ500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één band, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; 75 bij verlies van "©en 'wiievinver; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. De uitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam Bij of krachtens wetten of vorordeningen voorgeschreven en andere officieel© af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET E. en W. van Schiedam hebben bij hun besluit jan den 2G Januari 1928 het verzoek van: 1. de Sinclair Union Petroleum Company S.A, om vergunning tot oprichting van een ondergrondschen benzinebewaavplaats, inhou- denle 2000 L., met een hovengrondsche aftap- inrichting in en op liet open terrein ten W. van het pand Plein Eendragt 3, kadaster Sectie L. no. 2205; en 2. de N.V. Sehiedamsche IJzer- en Staalbe- werking om vergunning tot uitbreiding van de machine-fabriek,, constnictiewerkplaats en werk plaats Van ijzeren reservoirs in bet pand Groen- Vvficgje 23, kad. sectie A. 1629, door vergrootdng .van rle ijzerconstruetiewerkplaats en door bij plaatsing van een electromotor van 2 P.K. drij vende een elect.rische klinkmachiiie zulks ter vervanging van de d.d. 11 Mei en IS Aug. afgekondigde verzoeken. Verdaagd, aangezien het desbetreffend on derzoek nog niet is geëindigd. Schiedam, 27 Januari 1928. -DRANKWET JR. en \Y. van Schiedam brengen ter open bare kennis, dat bij hen is ingekomen een ver zoek van R. P. Remmerswaal alhier, om ver lof voor den verkoop van alcoholhoudende drank andeven d tu sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in bet bpnejien gedpoijkgi van het perceel Hoogstraat 106; en i' herinneren, dat binnen 2 weken na deze be kendmaking tegen het verleenen van het ver. lof bij lmn college schriftelijk bezwaren kun nen wórden ingebracht. Schiedam, 27 Januari 192S. K. If O-, AFD. SCHIEDAM Onder voorzitterschap van den heer Post hield de Kath. Radio-veveeniging in het ge bouw van de R. K. Leeszaal een ledenverga dering. Nadat deze de leden welkom had ge- heeten werd overgegaan tot de verkiezing van een nieuwen voorzitter, daar de heer Post, aan de beurt van aftreden, te kennen had ge geven wegens zijn veelvuldige werkzaamheden een herbenoeming niet te kunnen aanvaarden. Met algemeene stemmen werd daarop tot voorzitter gekozen de heer P. J. Vlug, die on der dank voor het in hem gestelde vertrou. jven de benoeming aanvaardde. Door den ge est el. adviseur kap. Jos. Bek kers werd den scheidenden voorzitter dank gebracht voor het vele door hem voor de jeug dige vereeniging gedaan. In de plaats van mej. Dora Melchers en den heer Willemse, die eveneens van hun be stuursfunctie wenschten ontheven te worden, .weiden in het bestuur gekozen de heeren A, J. A, M. Thijssen en J. P. Steyger. Verschillende aangelegenheden werden ver- Volgens nog besproken,- als het voeren van Propaganda, de wijziging der golflengte van den zender te Huizen enz. Het bestuur is thans als volgt samenge. ste'd: Th. j. Vlug, Dam 56, voorzitter; A. J. A. M. Thijssen, Brugmanstraat 50, secretaris; G. van Essen, Lange Nieuwstraat 59, pen ningmeester; E. van Heusden, Chr. Huygen- Straat 4; J. p. steyger, Zwartewaalsche piraat 20. Gisteravond te ongeveer S uur is de heer A. uit de Jan Sonjéstraat te Rotterdam, met ?ijn Ford-auto tegen een ijzeren paa.l gereden P den hoek van de Nieuwe Haven en de 'anjebiug. De auto werd ernstig beschadigd •a. werd het rechterwiel vernield, terwijl de motor defect geraakte. Door bcmiddelling van de Fordcompagnie gesleept ''iemskade alhier is het tm£ r JEUGDIGE DIEVEN Gisteren zijn door de politie eeriigë jongens Van 9 en 10 jaar aangehouden die een pakhuis Van den expediteur E. aan de Hoofdstraat Waren binnengeslopen en zich aldaar hadden Schuldig gemaakt aan diefstal van een paar *sm. Den inhoud hadden ze opgegeten ae potten daarna weggeworpen. R. K MIDDENSTANDSVEREENIGING ..DE HANZE"' Jaarvergadering Gisteravond hield de R. K. Middenstamls- yereeniging „de Hanze" in het gebouw van den R. K. Kring' haar jaarvergadering. De voorzitter de heer Joh. Brounts opende de vergadering met den Christelijken groet, heete de aanwezigen welkom, wenschte hun geluk in hun gezinnen en hun zaken in het nieuwe jaar en wekte de leden, liever, alle Schiedam mers op, toch eens' af te rekenen met het zwarte spook, dat in Schiedam rondwaart, de vrees voor het nabije Rotterdam, niet alleen door zelf hun eigen zaken aan te bevelen, doch ook die der Schiedammers in het alge meen, door steeds waar het pas geeft, te wij zen op de voordeden wrelke Schiedam boven Rotterdam voor het doen van inkoopen biedt, (applaus). In het jaarverslag van den secretaris wordt o.m. herinnerd aan het succes van de A. b. M. I. T. en aan de verschillende vergaderin gen in het al'geloopen jaar gehouden. De glas- verzekering ging verblijdend vooruit; met het San tos-comi'tó za.l contact worden gezocht. Volgens het verslag van den penningmeester is het nadeelig saldo ad 170,88 van het vo rig jaar teruggebracht tot 44,26. Voor het nazien dér boeken werden aangewezen de heeren C. Janse en B. Hosman. De heeren A. G. de Leede, K. G. Brugger en G. A. de Winter, die aan de beurt waren van aftreding werden met-groote meerderheid herkozen. Door den heer H. J. Steens werd vervolgens verslag uitgebracht van de vergadering te Haarlem. In verband met de viering van het 20-jarig bestaan van de Hanze, dat in September valt, zal (ie feestavond tot dien tijd worden uitge steld om de feestvergadering" met de viering van het vierde lustrum te combineeren.. Een commissie van een drietal leden uit het be stuur, aangevuld met eenige gewone, leden, zal de voorbereiding van den feestavond ter band nemen. Bij de rondvraag stelde de geest, adviseur voor een spreker uit te noodigen om het woord te voeren over het middenstandscre- diet in verband met de oprichting van de nieuwe MicUleuetaudsbank. Dit voorstel werd bij acclamatie aanvaard. Uitvoerig werd gesproken over het Santos- fonds. In de eerstvolgende bestuursvergadering- zal de commissie worden verzocht met liet be. stuur in overleg' te treden. De heer C. Janse bracht ter sprake de kwes tie van de tarieven voor gas en electrieiteit. De secretaris merkte op, dat hij omtrent (lie aangelegenheid reeds contact heeft gezocht met de permanente commissie, terwijl de voorzitter er aan herinnerde dat we, wat be treft de electrieiteit afhankelijk zijn van Rot terdam, zoodat het misschien aanbeveling zou verdienen met de Rotterdamsche Hanze contact te zoeken. Tot lid van den partijraad voor de verkie zing van de leden van de Kamer van Koop handel werd beiicenid de heer H. J. Vrede- bregt. Ter sprake werd vervolgens nog gebracht het advei'teeren in de socialistische bladen en het coöperatiewezen, waarna de voorzitter on der (lank aan de aanwezigen de vergadering sloot met dén christelijken groet. Donderdag 26 dezer was het 10 jaar gelede» dat in Schiedam de R. K. damclub I. D. O. 'werd opgericht. Hoewel I. D, O. slechts een kleine club is, heeft het bestuur toch gemeend, dezen dag- niet ongemerkt voorbij te moeten laten gaan en zal Maandag 30 Januari op den clubavond dit feit in intiemen kring gevierd worden. Op dezen avond zullen tevens de prijzen voor het kampioenschap van R. K. Schiedam wor. den uitgereikt, waarna een bliksemwedstrijd zal gehouden worden, waarvoor enkele aar dige prijzen zijn beschikbaar gesteld. Dat de R. K. damclub ondanks haar lö.ja. rig bestaan nog een klein clubje is, mag geenszins aan het bestuur geweten worden. Dit toch trachtte steeds dopr het houden van propaganda-wedstrijden en het jaarlijksch ver spelen van het kampioenschap van R. IC. Schiedam, de club tot bloei te brengen. Te vergeefs echter. Thans doet het bestuur nogmaals een beroep op alle R. IC. dammers die nog niet, of die verkeerd aangesloten zijn: „Wordt lid van de R. IC. Damclub I. D. O,". De clubavond is 's Maandags van S uur tot half elf in liet Patronaatsgebouw Lange Haven. We ontvingen alsnog een maand kal end er van de Distilleerderij en likeurstokerij „De Vink "Visser en Co. alhier. Om de royale uitvoering' met groote letter een practische kantoorkalender. Gisterenavond heeft bovengenoemde" sport- vereeniging haar jaarlijksche avond voor junioren met hun ouders gegeven. Toen voor zitter Leenderte den aanwezigen het welkom toeriep was de groote zaal van den R. IC. Volksbond bijna geheel gevuld. In zijn welkomstwoord vroeg s,pr, dringend den steun en medewerking van alle ouders en verzocht hen steeds met bestuur en commissie contact te houden. Nadat sprt nog' eens gewezen had op de lichtreclame „Werft donateurs" vingen de gymnastiek-nummers aan, die geheel feil loos werden uitgevoerd. Tusschen deze nummers door voerde de Eerw. kapelaan Reune het woord. Voor het eerst, aldus spreker, mocht hij een uitvoe ring als adviseur medemaken. Met groot ver trouwen heeft hij zijn adviseurschap aanvaard. Sinds hij de benoeming van zijn adviseur schap ontving werd hen» meermalen ge vraagd: of hij ook ging sporten, voetballen, turnen. De bedoeling is natuurlijk doorgaans een geestigheid te uiten. Veertig procent begrijpt niét waarom jn een vereeniging met cricket, voetbal, gymnastiek en athletiek een priester noodig is. Waarom? Omdat op het voetbal- en crieketveld en in dé turnzaal, wij1 leden van Excelsior, werken als leden van de Katth. Kerk. Onze katholiciteit is maar niet een pakje, wat wij aantrekken, het zit in het vleesch, in het bloed, in merg en been. Men is ook katholiek in de sport. Op de clubvlag, die daar prijkt, aldus spreker, staat op de eerste plaats de naam „Excelsior", op de tweede plaats „Mens sana ia eorpore aattü, -.Lei in 'n gezond lichaam, Datis da lijfspreuk voor allen die het goed mermen met de Roomschè sport. Als sporter zorgen wij voor een' gezond lichaam, maar als goed katholiek moeten wij bovenal voor een gezonde ziel in dit lichaam zorgen. Dat sport noodig is voor het lichaam is be trekkelijk waar, voor het godsdienstige leven komt de sport zoo direct niet in hét gevlei. De meeste heiligen kwamen voort uit zwakke lichamen. Als wij goed voetballer of goed turner zijn, dan hebben wij ons levensdoel niet bereikt. Spr, hoopt, dat alle leden van Excelsior, mannelijke zoowel als vrouwelijke, junioren zoowel als senioren, de overtuiging zullen meedragen dat de sport geen doel is, doch slechts eon middel moet blijven om het lichaam té sterken Wij mogen geen afstand doen van geestelijke zaken voor de sport. De sport moet een ontspanning' blijven, mag geen inspanning worden. Spreker prijst zich zelf gelukkig' als adviseur van Excelsior mede to mogen werken dit doel van de sport tot volle waarheid te maken en er dan tenslotte toe bij te dragen Excelsior,, steeds liooger te doen stijgen. Na de pauze werd ecu aardig drie-aetertje opgevoerd, dat bij alle aanwezigen zeer in den smaak viel. Steeds hadden de jongens harte lijke applausjes in ontvangst te nemen. Met voldoening ka» de heer \v. v; Kemenade op het door „zijn jongens" gepresteerde terug zien. Rest ons nog te vermelden, dat de Exeel- sior.Strijk op uitstekende wijze T001, afwisse ling tusschen de diverse programmapunten zorgde. GEBOREN 25 Januari. Jacobus Johannes, ,z van H. J. van Hees, en M. E. G. de Visser, Nöordmoïènstraat. Stijntje, d. van L. Leve ring- en G. Drenth, Brouwei-straat. Johanna Apolonia, (1. van M. J. Scholte en e. A. Gor dijn, Zijlstraat. OVERLEDEN 24 Januari. H. L. van de Merwe 64 j. weduwn. van A. Markus, Maria. straat. 23 Jan. L. M. J. Helmut 35 j, Nassau- laan. 25 Jan. M. Krommenhoek 71 j. echt. genoote van G. H. Rademaker, 'Broersvest. Van Schiedam, 26 Jan. vertrokken: s.s. Arendskerk, ledig naar Rotterdam; s.s. Radioleine, ledig naar Baytown. Van Schiedam, 27 Jan. vertrokken: Zweedseh s.s. Trumpk, ledig naar Rotterdam. Bij de heden ten overstaan van notaris P. B. v. Eliekom in het gebouw van den R. IC. Volksbond gehouden openbare ver- kooping werden de hierna genoemde panden op de volgende bedragen verkocht: perceel I, winkel- en woonhuis met erve, Hoofdstraat 235, voor f 4000; perceel II, woonhuis niet erve en open plaats, Hoofdstraat 237 voor 3100; perceel III, woonhuis met schuurtje, erve en open grond, Puttershoekschestraat '22, gemijnd op 300, verkocht voor 2500; perceel IV, winkel- en woonhuis met erf eu open grond, Hoofdstraat 175, voor 2400. R. K METAALBEWERKERSBOND Kring Rotterdam-Zuid I11 de bovenzaal van het R. K. Verenigings gebouw aan het Afvikaanderplein hield gis. teravond de R. IC. Metaalbewerkersbond (Kring Rotterdam-Zuid) zijn ledenvergadering. Mededeeling werd gedaan van de H, Mis op Zondag 12 Februari om 8 uur in de St. Franciscuskerk en van de viering van het Patroonsfeest met een feestvergadering in het gebouw der St. Josephgezellen op Zaterdag 18 Februari, Dan verkreeg de hoofdbestuurder, de heer J. v. Abbevé voor verschillende aan gelegenheden het woord. Aan zijn Nieuw. jaai'swensch hechtte spr. de verwachtingen vast, dat het met den aanwas van leden cres cendo zou gaan en de opkomst op de verga deringen drukker zou worden. Vervolgens bracht sp. '11 sympathiek woord dank aan den afgetreden voorzitter, den heer P. P. van Calmthout, onder wiens leiding de Kring Zuid flink is gegroeid en wiens propaganda-ijver voor den hond behouden blijft. Alsdan wijdde de heer van Abbevé weer volle aandacht aan het jeugdvraagstuk. Hij besprak nog eens de vorming van een com missie, het huisbezoek, de samenwerking met de patronaten opsporing van adressen het houden van vergaderingen niet de jongeren van 14 tot IS jaar voor den groep van 1116 jaar bedraagt de contributie 11 ct. per week. Spr. zeitte dan de noodzakelijkheid uiteen, om de jeugd ook voor de vakbeweging te organi- seeren om ze katholiek te houden, inzicht bij te brengen omtrent de maatschappelijke vraag stukken en plaatsvervangers van de huidige generatie te kweeken. Op fabrieken liooren de jongeren als geneesmiddelen voor de zieke maatschappij propageeren stakingen, anti-gods. dienstigheid, klassenstrijd en revolutie. Wat moet er terecht komen en wat komt er al dik. wijls terecht van onze jeugd, wanneer hun door ons met de godsgedachte en de christe lijke woiidaritei t worden bijgebracht. Zij heeft geen vreugde in den arbeid, doch er een af. schuw van, terwijl in de genotzucht vergetel heid voor hun doorkankerd fabrieksleven wordt gezocht. Spr. wees tenslotte op den plicht der ouders om ook ten aanzien van dit belangrijke werk steun en medewerking te verleenen en ver wachtte, dat ICring Zuid zich einde 1928 met eii flinke jeugdafdeeling zou. kunnen felicitee- ren. De vergadering werd besloten met een woord van aanbeveling voor de ontwikkelings avonden van R. IC. Volksbond en Propaganda- club. NIEUW l'ASS A G IERS V LI EG TUIG VOOR DE K. L. M. Op het vliegveld Waalhaven is een nieuw passagiersvliegtuig de H.N.A.E.D. F. VIII aan gekomen, een Fokker-eejn dekker, dat plaats biedt voor 15 passagiers, bagage en post. Boven Schiphol is dit toestel reeds geruimen tijd in gevlogen. Deze nieuwe Fokker, die de eerste is van de serie zes nieuwe vliegtuigen welke de K.L.M. in dienst gaat stellen wordt over enkele dagen op de lijn Londen in gebruik ge nomen, nadat het op Waalhaven geheel is af gebouwd. Op Sekiephol is men het tweede van deze reeks toestellen reeds aan liet invliegen, Zij hebben twee bestuurdersplaatsen, zoodat zij geschikt zijn voor lange vluchten. Al deze zes toestellen worden, alvorens de finitief in gebruik te komen, op Waalhaven afgebouwd. Zij zullen tegen den zomer alle gereed zijn en voornamelijk dienst doen op de lijnen L011- dnParijs—Scandinavië en LondenParijs Nederland, daar de toestellen welke op deze lijnen tot nog toe in gebruik waren en acht passagiers kunnen meenemen, dikwijls te klein bleken. De oude toestellen komen nu in ge bruik op de kleinere lijnen en kunnen beschik baar komen voor pleizier-vluehten. Ten nadeele van den voerman A. de W. uit de Taandersstraat is van een wagen, toen deze in de Wijnstraat stond, een pak inhoudende kauwgummi ontvreemd. Aan den kantoorbediende J. v. D. is uit een kantoor aan het Willemsplein zijn winter jas ontstolen. Gisterenmiddag zagen drie jongens dat uit het kelderraam van een liuis in de Isaac Hubei'tstraat een ongeveer 16-jarige jongen kroop, die een nieuwe schaaf en een timmermans-driehoek bij zich had Zij namen hem deze dingen af, omdat zij vermoedden dat hij deze dingen gestolen had. Dit bleek ook inderdaad het geval, de jongens wisten n.l. het adres van een timmerman te weten te komen, die in den kelder waar de jonge man uit was komen kruipen, een karweitje had. Deze timmerman, zekere H. L. J. P. uit de Rakstraat herkende de voorwerpen als zijn eigendom. Ten nadeele van den sleeper J. d. II. wonende Maashaven, is uit een verhuis wagen welke stond op een terrein aan de Gaasbeekstraat een takel gestolen. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius, S uur, R. IC. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R, K. Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. lederen Maandag repetitie U. K. Gemengde Zangvereenlging Lorenso Perosl. Gebouw R.K. Volksbond (groote zaal). Aanvang half negen precies. Dinsdags repetitie R. IC Mannenzangvereeni- ging St. Caecilia, half 9, R. K. Volksbond;] bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkers- bond „St. Eloy", Gebouw R. IC Volksbond. lederen Woensdagavond van 8 uur af club avond R. IC S. V. „Excelsior". Gebouw R, K. Kring. lederen Woensdagavond van 1 uur tot half 9 zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. Excel sior; Gebouw R. IC Kring. lederen Woensdagavond, kwart over acht, precies, cursus over Leekenapostolaat, Boven, zaal R. IC. Volksbond. 1 Eiken Woensdagavond R. IC Burgerjonge» lingenvereeniging „Kath. Streven", Gebouw, Kath. ICring. Aanvang half zeven. lederen Vrijdag vergadering Katholle^ Leven. Gebouw R. K. Kring. Aanvang halt 9. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand ver:- gadering Katholiek Leven, Gehouw Katholie ke Kring. ,.i Dinsdag 31 Januari Jaarvergadering R. K. ICieevereeniging R. P. O. Gebouw R. IC. Volksbond. Aanvang half negen. Woensdag 1 Februari Concert voor leden en donateurs van Schiedam's mannenkoor „Orpheus". Zaal R. K. Volksbond. Donderdag 2 Februari R. IC. Openbare Leeszaal en Bibliotheek^ jaarvergadering, te houden in de R. K. Leea. zaal. Aanvang half 9. •s-T' ;2*' Vrijdag 3 Februari Vergadering Algein. R. K. Ambtenaarsver- eeniging afdeeling Rotterdam. Voordracht met lichtbeelden over „de verhooging en opvijze ling der Willemsbrug, door L. J. van Dunpé. Gebouw ,,'t Verguld Spinnewiel", Beursplein Rotterdam. Aanvang 8 ufir. 2S Jan.: Groote Schouwburg, Cavallei-Ia en Paljas (It&l. Opera) 8 uur (voor volwassenen.)) Groote Doelezaal, 5e popul. Zaiterdagmid. dagconcert, Rott. Phil. Orkest, 3 uur. 29 Ja n.f Groote Nutszaal, pïano-matinée, Paul Weingarten, halt 3. Groote Schouw burg, Boefje (Rott. Hofst.tooneel) 8.15 uur. 30 Jan.; Groote Schouwburg, Iris (ItaL Opera) 8 uur (voor volwassenen). 31 Jan.: Groote Schouwburg 100ste Leen» tientje (Rott. Hofst, tooneel) 8 uur. 1 Feb.: Groote Schouwburg, Blauwbaard, (Rott. Opera- en Operette Ver.) S uur. (voor volwassenen) Tivoli-Schouwburg, Ich habi' mein Herz in Heidelberg verloren (HirscK- Operette) 8 uur. Casino, Potasch en Periet- moer (Centraal Tooneel) 8 uur. Dagelijks: Circus-Schouwburg, Jubileunj revue 1928 (Ter Hall.gezelschap) 8 uur. BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn SCHIEDAM, 2S Januari. OffieieeJe notee ring van de Commissie alt de Kamer Tan Koophandel. Moutwijn 46 pCt. 17.— per H.L. j. Namens de commissie voor de noteering IL J. JANSEN. Spiritu9 SCHIEDAM, 28 Januari. Men noteert voor. melasse spiritus 100 pOt. 31.per H. L. Ruwe graausplritus 60 pet, 17.— Per H.U Noteering 2,20. Spoeling -v„- I?' ;?0 DE OUDE MAN WILDE NOG i OP DEN TREIN SPRINGEN *-l Gisterenmiddag wilde de 72-javige heer J. Muurling uit Gouda op het Maasstaticu den trein die 5.16 naar Gouda vertrekt nog halen terwijl deze reeds in beweging was. Toen lui, in een coupé probeerde te stappen, viel hij en raakte tusschen een goederenwagen, die hem, heide onderbeeneu afreed. I11 zorgelijken toe» stand, werd de man naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. De ongelukkige is gisteravond aan de s^r; i volgen overleden,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1