I MAANDAG 30 JANUARI 1928 EERSTE BLAD PAGINA 3 KUNST-AGENDA. ENKELSC'HROEF MOTORTAN&SOHIR CAPET-OöNCERT STRAATGEVECHT Het gebeurde in de Hooglaudstraat, die wij (gemakshalve A. en B. zullen noemen. Bei den zijn getrouwd. A. heeft geen kinderen. B. daarentegen verheugt zich in het bezit van eeu zoon, een dochter en een a.s. schoonzoon. „DORDRECHT" CORRESPONDENTIE Een welgeslaagde proefvaart VER LENIGING TOT VERBETERING VAN ARMENZORG VOOR DE STILLE ARMEN KWAADAARDIG WIE IS I)E EIGENAAR? FIETSEN DIEVEN AANG EHOUDEX RADIONIEUWS. se WATERSTAND UIT vlaardingen de nieuwe burgemeester. UIT KETHEL MOND- EN KLAUWZEER UIT MAASSLUIS LAATSTE BERICHTEN. MGR. DR. B. ERAS iDe operatie is goed afgeloojien NED. MIJ TOT BEVORDERING DER GENEESKUNST BRANDSTICHTING? En ecu arrestatie WEERBERICHT WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM Londen 12.08%; Berlijn 59.07; Parijs 9.74; België (Belga's) 34.54; Zwitserland 47.72)); Amerika 2.47.15/16; Oostenrijk 34.95; Dene marken G6.35; Zweden 66.52; Noorwegeu 65 92)4; Spanje 42.30; Italië 13.12. 30 J a a.: Groote Schouwburg, Butterfly (Ital. Opera) 8 uur (voor volwassenen). 31 Jan.: Groote Schouwburg 100ste Leon, tientje (Rott. Hofst. tooneel) 8 uur. Groote Doelezaai, gemengd koor „Ons Huis", 8 uur, 1 Feb.: Groote Schouwburg, Blauwbaard, (Rott. Opera, en Operette Ver.) 8 uur. (voor volwassenen) Tivoli-Schouwburg, Ich hab' mein Iïerz in Heidelberg verloren (Hirscli- Operette) 8 uur, Casino, Potasch en Perle- moe-r (Centraal Tooneel) S uur. 2 Feb.: Groote Schouwburg, De dienstknecht in het huis (Ver. Tooneel) 8 uur (voor vol wassenen). Tivoli Schouwburg, Ich hab' mein Herz in Heidelberg verloren (Hirscli-Operette) 8 uur Casino, Potasch en Perlemoer (Centraal "Tooneel) 8 uur. Dagelijks: Circus-Schouwburg, Jubileum revue 192S (Ter Hall-gezelschap) 8 uur. Bioscopen Goedgekeurde programma's tot cn met Donderdag 2 Februari in: Royal •(voor volwassenen)Corso (voor volwassenen) Grand theatre (voor volwassenen). E- V. V. „MUSICA" De Ito'ri- uÉaaasche voetbalvereeniging „Mu sics" speelt Woensdag 1 Februari a.s. eeu wed strijd tegen de uit Hotel- en Amusementsbe drijf geëmployeerden gevormde vereenigiug D.E.K.A. (Door Eendracht Kan Alles,) Den Haag. De firma Rijnbende uit Schiedam heeft een fraaie zilveren tak geschonken voor den winnaar. Tevens zal den Deka-ploeg een draag- medaille worden aangeboden als herinnering aan zijn eersten uitwedstrijd, schenker den heer D. Hakker, Palace café, Wagenstraat 82 Den Haag. De wedstrijd wordt gespeeld op Woudeu- Eteiu, aanvang half twee, toegang vrij. De vijfde uitvoering der Kamer-muziekveree- niging wordt gegeven door het Parijsehe capet- kwartet op Woensdag 1 Februari te 8 uur iu de Groote Nutszaal. Programma: Strijkkwar tetten van Haydn (D.gr.t. op 64, no. 5, „Ler- «hen-quartett")Mozart (Es gr. t. Koebel s Yerz Aasen Beethoven (No. 15, op 132 a. *1- t.) De heer A. oefent het beroep uit van liei- palenrijder. Meneer B. is zijn collega van professie. Dit nu zou aauieiding kunnen zijn voor een vriendschappelijke verhouding tus- ochen beide gezinnen, v/are het niet, lat A. voor het ver-rijden van een wagen met heipa len minder vraagt, dan het bedrag dat B. voor dezelfde rit zou eïschen. Dat was voor B. een afdoende redeu om A. niet meer aan te kijken, ja zelfs om hem te- laten merken, dat. hij het een schandaal vond om onder de mart te. werken. A. die alleen de kost voor, zija vrouw be hoeft te verdienen trok zich daar echter niets van aan en reed heipalen dat 't een "lieve lust was, liet zich matig betalen en grijnsde van den bok naar B. die met een leege wagen stond, omdat hij 't vertikte de prijs te beder ven. Zaterdagavond (de week was slecht ge weest) werd in de woning van B. een korte maar gedecideerde krijgsraad gehouden. Me vrouw B. stelde het plan voor: „Lame d'er heen gaan en zegge asdat 't onderkruipers benne". Algemeene instemming! De dochter haalde een ijzeren fietssleutel voor den dag, de zoon stroopte z'n hemdsmou wen op„ de a.s. schoonzoon inspecteerde z'n beste wapens, z'n vuisten, mama had d'er om slagdoek al om en zoo trok de familie B. in dachtig het „Eendacht maakt Macht", de straat op. In de deur van zijn woning stond A. ge- wasschen en aangekleed te wachten op z'n vrouw, die nog niet klaar was met d'er tollat. „Ze zonwe 't er eens fijn van nemen, vanavond", had A. beloofd, toen ie thuisge komen z'n vrouw om z'n overhemd met de boord en das had gevraagd. „Daar hei je 'm" riep a.s. schoonzoon, die wilde toonen, dat hij de belangen van z'n aanstaande familie voorstond. Juist op dit oogenblik kwam mevrouw A. uitgedost als 'n goudhaan, de trap af. „Laaze de.... krijge" zei deze dame tegen haar echtgenoot, die drommels goed begreep waaraan hij deze ontmoeting te danken had en bang werd, dat van het glaasje bier in 't café „de Vriendschap" wel niets zou kunnen komen. „Onderkruiper", schreeuwde de jongeneer B. Mevrouw A, v/ensclUe iets zeer onaanzien lijks. Dat was te veel voor den heer B. Hij liet z n bloedeïge kind niet zonder meer beleedigen, deed een uitval en gaf mevrouw A eeu „juin" op d'r nieuwe hoed. Het sein voor -jea aanval was gegeven. Het gevecht was spoedig iu vollen gang. Mejuffrouw B. zwaaide haar fietssleutel en stelde mijnheer A. buiten gevecht. Mevrouw A drong door de gelederen heen en rende naar het diclitsbij- zijnde politiepost hals. Mijnheer B. liep mevrouw A. achterna om bij de dienaars der wet zich te beklagen over de beleediging, zijn zoon aangedaan. De zoon zelf en zijn a.s. schoonbroer koelden hun woede °P de huisdeur van den vijand, welke zij af doend intrapten. Het slot van de historie. Mevrouw A. en mevrouw B. zaten geruhnen Gjd in den politiepost, mijnheer A. moest een bloedende hoofdwonde in het ziekenhuis laten verbinden en de politierechter zal misschien hog heel wat werk hebben, om uit te maken, vzle van de straatvechters straf verdienen c li- W 11 n>' itasi A. H-, alhier. Uw vraag is te algemeen. Meldt fcoa als hoedanig uw zoon werkzaam was. Had pij een vaste betrekking? Bestond er een ar beidscontract? is uw- zoon lid eener organi- i«ie? Vanaf de werf der Rotterdamsche Droogdok Maatschappij te Rotterdam, werd Zaterdag de proeftocht gehouden met liet motortankschip „Dordrecht", gebouwd door C. van der Glessen en Zonen's Scheepswerven, Krimpen aan den IJssel en de Maatschappij voor Scheeps. en Werktuigbouw „Fijenoord", voor rekening van de Stoomvaart Maatschappij „De Maas" (Phs. van Ommeren's Scheepvaartbedrijf) te Rotterdam. De proeftocht i i Beter "weer had de „Dordrecht" niet bunnen verlangen. Haar gasten hebben dan ook volop van den proeftocht kunnen genieten. Mooi weer, een heerlijke zou, een kalme rivier en een gerieflijke omgeving". Toen de boot buiten de pieren van Hoek van Holland was gekomen, had de officieels overdracht plaats. De lieer C. v. d. Giessen Azn,, heeft ouder hartelijke bewoordingen de plechtigheid verricht. Op deze speech ant woordde de president-commissaris van Phe. van Ommeren's Scheepvaartbedrijf, de heer Pli. van Ommeren Jr. Wij nemen dit schip, aldus spr., met graagte van u over. Voor u zijn de zorgen tlians voorbij, voor ons begin nen ze echter. Deze boot is thans de vierde „Dordrecht". De eerste werd in Engeland ge bouwd, De drie overige in Holland. Destijds kon men niet begrijpen, dat wij booten lieten bouwen in Holland. Maar op het oogenblik is ieder er van overtuigd, dat Holland in scheepsbouw bovenaan staat. Hierna ging de vlag in top en werd de eere- wijn rondgediend. De heer 'W. ten Broek richtte zich tenslotte tot den kapitein C. de Boer, aan wien het schip is toevertrouwd. Te drie uur was de „Dordrecht" weer voor de werf. PAROCHIE-HULDE AAN KAPITEIN SMOOLENAARS Wethouder Nivard voert liet woord Nadat kapitein Smoolenaars, die de hon derden schipbreukelingen der „Principessa Maf-aida" redde, al gehuldigd is door autori teiten van stad en land, door reederij en collega's, hebben de geestelijken en parochi anen van de nieuwe St. Willibrorduskerk (Beukelsdijk) hun mede-parochiaan ook blij ken gegeven van hun bewondering. Daartoe bad zich Zondagmiddag de patro naatszaal gevuld, waaruit een hartelijk ge juich opsteeg, toen de kapitein binnenkwam. Deze werd toegesproken door wethouder F. C. D. Nivard, die iu een geestig en ge voelvol speeckje namens de parochianen hulde bracht aan kapitein Smoolenaars, die niet alleen in woord en dagelijksch voorbeeld, maar ook in groote daden zich een Christen in den waren zin des woords had betoond. Er werden daarna wat liederen gezongen, filmen vertoond ö.a. de intocht der „Al- hena" terwijl na de pauze de prettige bijeenkomst werd voortgezet die eindelijk met een. dankwoord van den zeeree.rw. heer pastoor H. Drentli en een korter van kapitein Smoole naars zelf besloten werd. De heer M. C. Nyland die gedurende 30 jaren bet secretariaat van de Vereenigiug tot verbetering van Armenzorg beeft waar genomen, is als zoodanig afgetreden. In een vergadering van de algemeene commissie heeft de voorzitter prof. Ribbius hem toe gesproken en bedankt voor hetgeen hij voor de vereenigiug heeft gedaan. Tot secretaresse is benoemd mevrouw J. C. van Vollenhoven—van Volleuhoveu, ter wijl mejuffrouw F. C. S. Oldeman de admi nistratie zal waarnemen. Als gevolg" van een nieuwe regeling is bet kantoor op de werk dagen geopend van 912 en 2—5 uur. De gisteren gehouden schaalcollecte in de hulpkerk van den Aartsengel Michael aan de Slotboomstraat, ten bate van cle stille armen, heeft na de liefdadigheidspredikaties van den weleerw. pater S. Verhagen, opge bracht. 21G gulden. De liefdadigheids predikatie voor het zelfde doel, gisteren gehouden door den weleerw. zeergel. pater H. de Groot, profes sor aan het groot-seminarie te Liesboscb, iu de kerk van de H. Liduina te Hillegersberg heeft 250.87)4 opgebracht. In den afgeloopen nacht heeft de 30-jarige L. J. op het Groote Kerkplein de achterruit van een auto ingeslagen toen deze wagen plotseling stilstond. Toen een der inzittenden, de groeutenhandelaar K. G„ wonende te Cliarlois, hem hierover ter verantwoording riep, viel» liij liem aan en sloeg hemeenige tanden uit zijn mond. J. werd toen naar het politiebureau Oppert overgebracht. Bij de rivierpolitie is gedeponeerd een schijf nieuw manilla-touw, wegende ongeveer 90 Kg., gemerkt met een roode draad door een der strengen, benevens een zoo goed als nieuw presenning-dekzeil, groot ongeveer 10 Vi bij 8% meter. Inlichtingen bij dit bureau. Verdacht van diefstal van een fiets in de Raampoortstraat, ten nadeele van H. v. K. wonende in de Sagtlevenstraat zijn de 18 en 16-jarige loopjongens H. B. en G. S. aange houden en in verzekerde bewaring gesteld. Men vermoedt dat beiden zich al meer aan fietsendiefstallen hebben schuldig gemaakt. Van het hoogwater wordt morgen verwacht het le getij om 10.33 v.m., het 2e getij om 11.35 n.m. To Hoek v. Holland wordt verwacht het le getij om 8,38 v.m., het 2e getij om 9,21 n.iu. "PROGRAMMA VOOR DINSDAG, 1":" Huizen (1840 M„ na 6 uur 1950 M.) 12.30— 1,30 K.R.O, Lunchmuziek door het Trio van CaféRest. Winkels te Amsterdam: 1, Oostersche Nachten, Jan von Lindem. 2, Sous lea Ponta de Véniae, H, AUboute. 3. FrUhlingsatimmen, Walzer Joh. Strauss. 4. Vena, Fox-trot, Jan von Lindern 5. Le Trouvère, Fantasie, Verdi-Tavan. 6. Beirn Wein, Welnerlied, W, Nöltge. L Mélodie (op ver zoek) A. Rubinstein, 8. Flapperette, J. Oreer. 9. K.R.O.-Marsch, P[iet Lustenhouwer. 3.306.30 K.R.O.-muziek. 6.307,K.R.O. Inatituut „Scheevers". Cnraus Esperanto door P. Heilker, .77.30 K.R.O. Instituut Schoevera. Cursus En- gelsch voor beginners, door J. F. v. d. Sloot. 7.30 3. K.R.O. cursus Latijn door Leo Speet- te Allernaar. 8,K.R.O. Uitzending van den eersten R.K. Stedenavond door de R.K, Radio vereeni- ging afd. St. Maarten te Utrecht, 's avonds te 8 uur uit de groote zaal van Tivoli, medewer kers: The Ali Round Musicals o.l.v. den heer Ph. J. H. de Beer, A. Cappella Koor o.l.v. den heer Joli. Winnubst. Knapenkoor o.l.v. de-n heer G. van Kooten. Zangver. „St. Caecilia" o.l.v. den lieer J. van Isselt, Utreehtsch Palestrijnsch Koor o.l.v. den heer G-. van Kooten. Carillon- neur: J. Wagenaar. Spekers: mr. dr. Fockema Andreae', burgemeester van Utrecht. Mevr. Kal- ler Wigman en Pastoor P. A. W. J. Koelman allen te Utrecht. 1. Opening door den voorzitter der afd. Utrecht, 2a, Afs tammarschGladiato ren Assaut, Jac. Grit. b. Ouverture Zur Opera „Tangrod", G. Rossini (The All-round Musicals), 3. Toespraak door mr. dr, Fockema Andreae. 4a, Wilt heden nu treden. A. Cappella Koor. b. Jesus Bloemhof. A Cappella koor. c. Den.Uyl A. Cappella Koor. d. Er was een wijf, die spon. A. Cappella koor .5. Serenade, Fr. Léhar, (viool-solo) 8a. Puer natus est b. Pange Lingua, c. Alma Ro- demptoria (Knapenkoor). 7.7 Korte toespraak door mevr. J. Kaller-Wigman. 8a. Himmelsfun- ken Walzer, E-. Waldteufel (The All-round Musi cals). b. HoChzeitszug uit de Opera Feramors, A. Rubinstein (The AU-round Musicals). Carillon, bespeling van den Domtoren door den heer J. Wagenaar. 1. Aan U o Koning der Eeuwen, J. J. H. Verhulst. 2. Menuet, Jos. Reekers. 3. Wals (voor carillon gecomponeerd) J. Wagenaar. 4a. Laet sang en spel, A. Valerius, b. Kom nu met sang van aoete tonen, c. Oud Hollandsch bierlie- deke. Joh. Wagenaar'. 5a Morgen in Mei, P. A. van Antwerpen, b. Zooveel liedjes als er klinken, P. A. van Antwerpen, 6. Roomsche Blijdschap, vervolg Concert: 9.a. Ouverture zur Operette „Die Verlobung bei der Laterne", J. Offenbach, b Valse Papillone, R, Frimml-Artoka (The All round Musicals), l&a. De Vespers, L. van Beet hoven. b. Adoramus Te, Christ Nehes. c. Beati Mortui, F. Mendelssohn. (Zangver. St, Caecilia. 11. Pïanosoli te geven door een leerlin ge van den heer Joh, Winnubst. 12. Kyrie en door den ZeerEerw heer P. A. W, J. Koelman. Gloria uit de Mis Pa.pae Marceiii v. Palestrina (Utreehtsch Palestrijnsch Koor), 1.3 Slotwoord 14. Gavotte v. G. Scambati door The Allround Musicals. Persberichten van Vaz-Dias. Sche veilingen hdven (1950 M.) (Zake lijke Omroep): 8.155 pers-, handels- en finan cieel© berichten; 1212,05 zuive'.ber.; 1.302.45 beursnoteeringen: 3,523.57 zuivelber.; 5.30 5.35 zuivelber. Hilversum (1060 M.) 12.Poïitieber. 12.35 2. Lunchmuziek door het Radio-Trio 34 Knipcursus o.l.v. mevr. de Leeuw van-Rees. 6. 7.13 Concert door het Radio-Trio. 7.15—7.45 En- gel3che conversatieles. 7.45 Poïitieber. 8.9. Le zing door F. Pauwels. Boeven en Burgers. 9.— Vrooltik Weenseh programma. Het „Schramml- Ensemble Wiener-Spatzen. Orkest o.l.v. Nico Treek 10.20 Nieuwsber, 10.30 De nieuwste gramo- foonmuzlek. Da ven try (1.000 M.) 11-26 Daventry-kwar- tet en solisten. 12.202.29 De Rio Grande Band en solisten (sopraan-bariton). 2.50 Muziekles. 8.33 Concert. 3.40 FrstnSWte lés. 4.10 Concert. 4.20 Orkest. 4 35 Lezing. 4.50 Orkest. 5.20 Boekbespre king. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Nieuwsteer. 7.05 Gromofoonmuziek. 7.20 Lo zing. 7.35 Moderne Fransche pianomuziek. 7.45 Causerie. 8.05 Militair orkest, H. Parker (bari ton), 8.20 Lezing: Farming in Holland. 9.55 Nieuwsber. 10.— M. Licette (sopraan). 10.25 Voordracht uit ,The Truth about, Fyecraft", van Wells. 10.5012.20 Dansmuziek. Pa r ij s („Radio-Paris" 1750 M.) 10.50—11. Concert. 12.50—3.10 Orkest. 4.-5. Orkest. 8.50— 11.20 Galaconcer.. Orkest, L. Kartun en M. Cou sin ou (zang). Langenberg (409 M.) 12.251.50 Orkest. 3.505.20 Declamaties. 5.206.20 Orkest. 7.35 Charleston tegen wals. Kapel Rigna Ida speelt jazz- en de Eyscddt-kapel speelt walsmuziek 9.40 Sluiten. K n I g s w u t e r h a u s e n (1250 M. Zeesen). 8.207.05 Lezingen en lessen. 7.50 Le zing. 8.20 Lotte Leonard (sopraan), prof. Nicolai Graudan (cello). 9.50 Sluiten. H a m burg (395 fit.) 7.35 Pianoconcert door dr. W. Riemann. 8.20_ Vrooli.ik concert. 10.50 11.50 Dansmuziek. Kapel Francesco Scarpas Melrose. Brussel (309 M.) 5.20—6.20 Dansmuziek. S.35—10.35 Orkest en lezingen. Born (411 M.) 12,201.05 Tijdsein; weer bericht; koersen en gramofoonmuziek; 3.1G In tern. tijdsein van de Sterrenwacht te Neuenburg'. 3.204.50 Orkest van cle Kurzaal. 6.50 Tijdsein en weerbericht. 6.507.20 Voordracht van dr. Hans Htntermann: „SUdameEikaniache Reise- eriebnisse" 8.409.1° Orkest van de Kurzaal. 9.109.23 Nieuws- cn Weerbericht; 9.259.50 Orkost van de Kurzaal. Naar wij vernemen, i3 benoemd tot burge meester onzer gemeente, de heer rau Wal- sum, burgemeester van Krimpen a. d. IJssel. De nieuwe burgemeester van Vlaardingen werd 30 Januari 1890 te Krimpen a/d. IJssel geboren. Hij bezocht de handelsschool té s Gravenhage en begon zijn loopbaan in de gemeente-admi nistratie als volontair ter gemeente-secretarie van Ouderkerk &/d. IJssel onder burgemeester van Waning. Later werd hfj ambtenaar ter secretarie te ZandvooH, welke functie hij be ëindigd© bij liet overlijden van zijn vader, die een rietmattenfabriek te Krimpen a. d. IJssel had. Hij bleef als volontair ter secretarie te Capelle a. d. IJssel in de gemeente-administra tie werkzaam. Op 21 Juni 1915 werd hij als opvolger van burgemeester Koker benoemd tot burgemees ter van Krimpen a. d. IJssel. Voor de gemeente Krimpen a. d. IJssel heeft hij veel gedaan. Toen hij aan het bestuur kwam, was er alleen een waterleiding. Hij stelde een grondbedrijf in en zorgde in samenwerking met de gemeente Ca pelle a. d. IJssel voor een electrisch bedrijf, waarvoor de stroom uit Dordrecnt betrokken wordt. Als voorzitter der stichting „Gemeente belang" (woningbouwvereeniging) behartigde hij den woningbouw. Verder vervult hij nog enkele functies n.l. voorzitter van de plaatse lijke afdeeling van het Groene Kruis, voorzit ter van de polders Lang el and en Kortland, dijkgraaf van den Prins Alexander Polder, pen ningmeester van de Nntsspaarbauk Capelle a. d. IJssel en persident-kerkvoogd te Krimpen a. d. IJssel. Hij behoort tot de Chr. Hist, partij. Op 21 December j.t. werd hij door den Raad en de burgerij ter gelegenheid van het feit, dat hij 12% jaar burgemeester der gemeente wae, gehuldigd., ^s^t_ la?. Onder den veestapel van den landbouwer C. Olsthoorn aan den Polderweg is mond- en klauwzeer geconstateerd. Aangifte is gedaan ten gemeentehuizé, TE WATER Zaterdagmorgen reed de heer Ritman met zijn fiets in de Poldervaart. Hulpvaardige banden hielpen den man op het droge. BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 20 tot en met 26 Januari GEBOREN: Antomia Alida, d, v. G. Elshout en G. Braad, Adriaan van Heelstraat la. Jacob, z. v. C. J. Vreugdenhil en J. van der Eijk, van der Horststraat 11. Francijntje, d. v. A, Molenaar en L. van der Burgh, Prin sekade 32. Cornelia, d. v. Bergwerff en M. M. Vreugdenhil, Piersonstraat 9. Gerrit z. v. H. Weltevreden en P. van Vliet, de la Reij- straat 11. - Johannes z. v. P. Troost en D. Prins, Matthijs van Heelstraat 5rood. Le na, d. J. H. Tuit en E. Lievaart, Oranjestraat 5. Hendrika d. v. J. A: de Graaf en J. Boer, Talmastraat 12. Jacques, z. v. J. L. Rocourt en J. de Neeff, Sandelijnstraat 74b. ONDERTROUWD: Pieter Martimis Verka de en Willemina Quak. Ary de Bruijn en Cornelia Warnaar. OVERLEDEN: Johanna Cornelia van der Lely 53 j. Goudsteen 7rood. Jacob 't Man netje 79 j. wedn. v. A. Emmerzaal, Veerstraat 13. Arie de Ligt 4 j. Korte Boonestr. 4. Naar wij vernemen beeft de hoogeerwaarde hooggeleerde" heer Mgr. dr. B. Eras in de kli niek van dr. Struycken te Breda een operatie ondergaan, die een gunstig gevolg gehad lieefU Donderdag a.s. hoopt mgr. de kliniek te kun nen verlaten. DE OVEREENKOMST MET HET It. K. WERKLIEDENVERBOND Nog geen beslissing genomen Zaterdagavond wend in de Industrieele Club te Amsterdam de buitengewone algemeene ver gadering gebonden van de Ned. Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst; mede in verband met het H. B.-voorstel tot sluiting van een avereenkomst op langen termijn tus- schen liet R. K. Werkliedenverbond en de Maatschappij tot bevordering der genees kunst. De vergadering was druk bezocht; 44 van de 60 afdeelingen waren vertegenwoordigd. Na breedvoerige gedachtenwisseling werd besloten de behandeling dor zaak op te schorten en werd de volgende motie van orde voorgesteld: „De vergadering enz., gehoord de ver klaring van den voorzitter, waarbij hij een deel van de toelichting tot de voorstellen inzake een overeenkomst met het R. K. Werkliedenverbond terugneemt, meent, dat de autonomie van de afdeelingen wil, dat het voorstel naar liem terug wordt gewezen met een nieuwe toelichting en mogelijk meerdere wijzigingen." Intusschen gaf de voorzitter de toezegging, dat alleen plaatselijke contracten zullen wor den gesloten, waar er ter plaatse daarvoor een meerderheid is en de adviseerende com missies van liet H. B. er voor zijn. Do motie werd tenslotte met 62 tegen 58 stemmen aangenomen. Hierdoor werd dus de behandeling der zaak opgeschort. Daarna werd de vergadering gesloten. In de woning van den arbeider G. O. te E.ï- loo (Dr.) ontstond brand op den zolder. De brandspuit was spoedig ter plaatse, zoodat het vuur spoedig gebluscht werd. Zaterdag werd E, evenwel onder verdenking' van hrandsticn- ting door de politie ia arrest gesteld. In de woning waren eenige met petroleum gedrenkte voorwerpen gevonden. Later is hij weer op vrije voeten gesteld. POGING TOT VERGIFTIGING Een pakje met taartjes De heer Rekers, kapper te Workum, ontving dezer dagen een pakje, dat uit Almelo was ge zonden. Bij opening bleek het vijf taartjes te bevatten. Na het gebruik ervan werd de heer R. ongesteld. Een ingesteld scheikundig onderzoek bracht aan het licht, dat 't gebak vergiftigd was. De politie stelt een onderzoek in naar den afzen der, docli tot nu toe tast men nog in het duister. HET DRAMA OP HET KONINGSPLEIN TE AMSTERDAM Wie zal den dader verdedigen? De 19-jarige Italiaan, die Maandagmiddag j.l. de 20-jarige Truus van Glabbeek op de brug voor den Heiligeweg te Amsterdam met revolverschoten doodde, zal, naar wij vernemen, bij de openbare behandeling dezer zaak voor de Rechtbank te dezer stede, worden verdedigd door mr. de Vrleze. -x.m Verwacht wordt: Zwakke tot matigen wind Uit Z, richtingen, zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, weinig of geen regen, zelfde tem peratuur. De barometer stijgt langzaam. Fietsers en motorrijders lichten op van 'a avonds 5.08 tot 's morgens 7.18. BONTDIEFSTAL. Voor meer dan 600Ö gestolen. Vrijdagnacht is ingebroken in eeu bomt- wjinkeil aan de Utreohtecke straat te A'dam. De inbrekers zijn binnengekomen door over een schutting te klimmen, die voor een aan grenzend perceel, dat wordt verbouwd, is ge plaatst. Epn -aantal bontmantels en andere pel terijen hebben de inbrekers medegenomen. Hoe groot de waarde van het gestolene is, kon nog 'niet definitief worden opgemaakt, hoewel men gelooft, dat toot meer dan 6009 aan pelterijen gestolen is. Van de daders heeft men tot dusver nog geen spoor ontdekt. 44G' STAATSLOTERIJ. '4 Vijfde Klasse. Negende Lijst. Trekking van 30 Januari. 1)900 No. 79S3, 11232, 11716, 13234, 13242, i 18979. j 400 No. 3070, 5563, S227, 12050. 200 No. 1408, 3624, 7670, 12439, 14005, 15070, 19344, 20473. i 100 No. 757, 1968, 2995, 5G68, 6911, 7859, 10609, 11141, 11779, 13772, 15500, 15SS1, 17594, 17032, 1S106, 20476. PRIJZEN VAN ƒ70. 391 433 1 449 fc8? «G4i 046 §4y I' Ï727 i 820 (680 I 905 1057 4174 3216 42C3 1318 1372 4385 0.390 14.90 1520 1672 1696 1769 1800 1822 1828 1842 1859 1870 1900 1951 3017 2019 2097 2152 2200 2253 2354 2379 2420 2579 2702 2718 2787. 2817 2826 2635 2852 2930 3124 3161 3193 3200 3205 3338 3440 3500 3614 3068 3765 3861 3869 3951 4058 4143 4213 4275 4308 4608 4651 4741 4957 5061 5125 5273 5263 5418 53-56 5614 5CC1 5696 5810 5911 5933 5990 0072 0172 0220 6233 6415 6448 6512 651-5 6530 6553 G631 OG64 6726 0310 6820 6827 6855 6905 7029 7067 7076 7185 7202 '7205 7359 7402 7473 7477 7530 8002 8038 8149 8180 8181 8185 8189 8219 8228 8266 8267 8273 8311 8378 8440 8532 8544 8058 8727 SSS1 9109 9208 9240 9700 9937 9984 1.0052 1005S 10086 10234 10326 10339 10445 10560 10702 1Ü90S 11008 11013 11169 11255 11260 11309 11419 11439 11588 11024 11634 11707 11710 11740 11783 11835 11933 12079 120S5 12195 12301 12313 12344 12448 12573 12015 12636 12652 12762 12784 12894 12996 13087 13159 13206 13262 13294 13307 13350 13480 13558 13570 13579 13597 13805 13840 13941 14019 14197 14283 14291 14296 14381 14689 14712 14S34 14960 15109 15178 15330 15367 15469 15494 15703 15769 15774 158GO 15901 15914 16101 16149 16159 10276 16335 16425 16458 16648 16730 16976 10999 17443 17071 17745 17779 17883 17934 17970 18001 1SL36 18381 18535 18537: 18540 18634 1S934' 19110 19214 19220 19418 19419 19498 19668 19685 19687: 19697, 19781 19899 20093 20298 20307,: 20418 20430 20445 20475 20518 20909 20955 20075 METEN. 9941 J 2162 15121 18281 9952 12168 15125 18343 9983 12316 15139 18354i 9987 12343 15151 18366 9902 12415 15189 18397 29 2396 5064 7713. 32 2436 5087 7756 34 2465 5156 7943 f.7 2478 5195 8026 99 2617 5202 8042 113 2550 5259 8054 10018 12465 "15199 18401 I 148 2538 5275 8074 10027 12521 152SO 18408 i 205 2651. 5823 8079 10072 12644 15236 184101 1 240 2707 5333 8090 10109 12712 15301 18463' 279 2775 G127 8113 10140 12733 15370 184661 1 293 2822 5469 8143 10157 12740 15403 18492! 881 2823 5481 8158 10193 32822 15485 18514 1 863 2S25 5510 8170 10231 12837 15486 18542 376 2837 5571 8174 10241 12909 15504 18555 399 2850 5589 8176 10246 12911 15566 18630' '405 2878 5622 8196 10264 12940 15712 18664 i i 411 2911 5652 8203 10292 12984. 15730 18715 '418 2907 5663 8207 10359 12986 15748 18806'. 412 2991 5670 8208 10396 13001 1575] 18810' 480 3035 5707 8224 10405 13045 15785 18830 50i 3047 5761 8256 10413 13061 1.5806 18939 512 3018 5794 85290 10420 1 3103 16886 18943! 631 3065 5799 8294 10469 13110 15831 18987 1 600 3089 5820 8332 10487 13120 15043 19053 638 3091 5879 8359 10598 13201 15963 .19061.1 «09 3163 5946 8379 10619 13208 15982 19065 I 690 3197 5964 8388 10645 13296 16028 19068 i .760 3223 5B8B 6475 10657 13320 16031 19121 i 790 3280 5Ö72 8510 10673 13339 16043 1915» ,'822 3306 5980 8545 10729 13372 16048 19158 638 3394 5905 8564 10732 13398 16071 19198 862 3415 6014 8572 10746 13443 16121 19244. 93! 3429 6082 8576 10755 134G7 16212 19249 942 34-50 023-4'8668 10783 13574 16247 19296 i 967 3468 6287 8722 10785 13643 16270 19350 i 985 3484 6324 8782 10796 13653 16383 19405.' m 3o19 6334 878/ 10813 13690 16391 19466 :1031 3a37 6360 8869 10822 13706 16404 19526 !1040 3006 6408 8914 10831 13718 .16452 1954'V 1108 3611 6433 8917 10903 13725 16545 19554 1119 3618 6442 8964 10923 13737 16-557 1957* 11149 3651 6458 8970 10927 13765 16576 19609 1175 3675 6473 8076 1.0958 13784 16594 190791 1178 3708 6496 8997 10985 13795 16611 197011 '1185 3737 6549 9000 11000 1-3804 16S29 1972» 1198 3759 6562 9016 11021 13855 16670 1980S 1230 3824 6570 9039 11100 13885 16768 19813 1302 3894 0595 9072 11101 13961 16879 19852 1312 3903 6025 9099 11162 14005 10920 198C0 1333 3916 6029 "9104 11179 14081 10939 19915 1354 3960 6650 9123 11189 14103 17005 19965 1398 3961 6689 9169 11211 14110 17078 19988 >1415 4014 0699 9180 11231 14141 17084 20032: 1423 40-42 0783 9188 11259 14208 17109 200661 145-5 -4118 0832 9192 11271 14208 17154 20068' 1476 4139 0849 9241 11315 14269 17165 20073' 1505 4151 6900 9255 11332 14282 17189 20190, 1514 4199 0904 9318 11348 1-1283 17215 20222 1566 4238 C919 9327 11412 14285 17225 20314" 1571 4240 6983 9.334 11480 14301 17235 20.352 1570 4272 0924 9368 11.509 14394 17200 20303 1587 4422 7019 9377 11572 14428 17280 20405 1613 4112 7058 9398 11502 14486 17453 2Ü41Ö 1630 4453 7073 9410 11005 14531 17454 20431: 0-736 4498 7118 9438 11616 14537 17503 20135 1768 4o56 1 Hu 9-140 11054 14582 17598 20501 1809 4576 7160 9490 11802 14007 17639 20622 J&S 459? 'l9C 9493 11337 14623 17640 20556 1912 4618 7254 9548 11838 14645 17644 20562 1920 4057 7266 9568 11855 140G4 1.7701 20578 1929 4715 7291 9-592 1189.8 14761 17770 20609 2020 4710 7308 9593 11925 14800 17800 20668 2029 4737 7350 9645 11928 14826 17879 20090' 2071 4771 7351 96-17 11933 14840 17939 207041 2100 4800 7420 9813 U93G 14873 17940 20811! 2159 4S24 7466 9831 11965 14903 17971 20S22' 2202 4950 7510 9835 1.1976 14923 18000 20831 2206 4989 7511 9348 12045 14948 18031 2033? 2213 4993 7553 9852 12052 14955 18041 2087» 2235 5028 7558 SS56 12071 14959 1SC69 20881; 2289 5030 7583 9882 12074 14963 18102 20891 2291 5038 T01G "899 12090 15003 18112 20943 2308 5048 7001 9928 12120 15080 13240 20958 2376 5055 7094 9910 12126 1.1082 18250 1 In de vorige lijst stond: 14040 71) m. z. 13040 70 i Ï42G9 m. z. 14206; 19521 ra. fel 10524, J

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 3