Kaboutertje I W: 9 MAANDAG 6 FEBRUARI 1928 .;fe. EERSTE BLAD _LaL PAGINA 3 r KOKENDE KOFFIE OVER HET i LICHAAM Met brauJwoudcn naar liet ziekenhuis EEN ÜNGEWENSCHT PENSIONGAST DIEFSTALLEN ONGEVALLEN STAKING ONDER NAGELJONGENS IN ARREST GESTELD KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR ROTTERDAM. HET TRAMONGEVAL OP DEN BOEZEMSINGEL Jjjppt: - Het rapport der deskundige» HET O. M. PERSISTEERT BIJ ZIJN EISCHDRIE WEKEN HECHTENIS Liefdadigheid,^predikaties PRETTIGE MANIEREN 25-jarig JUBILé Voorziet U van goede hulp Houdt steeds 'n bij de hand RADIONIEUWS. PROGRAMMA'S VOOR DINSDAG LAATSTE BERICHTEN. BEZUINIGING OP LEGER EN VLOOT IN NOORWEGEN OVER MEXICO WORDT GEZWEGEN .SAMENZWEERDER OF REDDER? WEERBERICHT BRAND IN EEN LOCOMOTIEVENLOODS. Drie ïnillioen dollar s elia de EEN RUITENKRASSER VAN 0 JAAR Een vreemde sinjeur gearresteerd WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM 446" STAATSLOTERIJ. iS De 52-jarige weduwe S. K. heeft in haar woning in de Leeuwenstraat een kan Kokende koffie over het lichaam gekregen. Zij bekwam brandwonden in de eerste en tweede graad, en werd in het ziekenhuis aan den Coolsingel verbonden. Gedurende den laatsten tijd is het herhaalde lijk voorgekomen, dat een 29-jarige man, H. J. v. L. geheeten en reiziger van beroep, bij .voorkeur op Woensdag of Donderdag, kamers met pension gaat zien,, volgens zijn zeggen, om die voor geruimen tijd te betrekken. De hospita's verlangen in den regel boter l»ij visch en vragen dus voor een of twee weken kostgeld vooruit, doch de a.s. pensiongast deelt dan in vertrouwen mede, dat hij bij de ge meente is en altijd Zaterdags zijn salaris uit betaald krijgt. Deze week beschikt hij niet meer over voldoende contanten, of de juf frouw het niet twee of drie dagen wil te goed houden. Deze niet zoo heel wonderlijke wensch is eeni- ge lceeren in vervulling gegaan, de nieuwe kostganger leek innemend en at met smaak, doch als de Zaterdagmiddag was aangebroken en de hospita zich verheugde op de duiten, bleef hij weg om nooit meer terug te komen. De politie heeft reeds proces-verbaal wegens oplichting tegen- hem opgemaakt. Ten uadeele van de gemeente is van in af braak zijnde panden in de Korte Wagenstraat ongeveer 50 K.C1. lood gestolen. Op de Zuidblaak werd een rijwiel gestolen, ten nadeele van den koopman L, P. B. uit Hil- legersberg. Een kist sinaasappelen en een vat, zuur kool werden gestolen van een vrachtauto, ten nadeele van den koopman C. S. van den Oost zeedijk. Zaterdag is aan den 2 5-jarige n koopman H. W. v. d. L. uit Schiedam op het Hofplein eeu portemonnaie, inhoudende 9 ontrold. Bij den ingang van de Doele werd Zater dagavond aan mej. M. W. R„ wonende in de Ueijerlandsche laan een portemonnaie, inhou dende 10 ontfutseld. In den nacht van Zaterdag op Zondag is 1 een étalagekastje van den winkel van R. V. in de Middellandstrtaait opengebroken. Voor een waarde van ongeveer 20 gulden aan chemi caliën werd eruit gestolen. Verdacht van diefstal van een looden pijp van een pand aan den Westzeedijk is de 33-jarige zeeman M. P. W. op dien weg aange houden. Daar men geen voldoende bewijzen tegen hem had, Is hij na eenige uren weer op vrije roeten gesteld. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK ^J|§ StrnMtting van 6 Februari, .i;, Zaterdagmiddag is de Duitsohe sohipper K. v. d. P. aan boord van het in de Keilehaven liggende motorschip ,.H. J. V." met het linker been tusschen tandwielen van een winch be kneld geraakt. Hij werd, daar hij vrij ernstige vleeschwonden bekomen had, naar het zieken huis aan den Coolsingel gebracht, waar hij werd opgenomen. De 5-jarige C. r. <1. M. is Zaterdagavond ln de ouderlijke woning aan den West Varken- oordschen weg van de trap gevallen. Ze be kwam een hersenschudding en werd in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de 52-jarige C. K„ opvarende van het s.s. „Jeff Davis", in de Jobsliaven gevallen. Hij kou op het droge worden geholpen doch had zooveel water binnengekregen, dat men hem naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerde, waar hij ter verpleging is opgenomen. Hedenmorgen is de 33-jarige J. K., aan boord van het in de Jobshaven liggende s.s. „Neckar" van een trap gevallen. Hij bekwam verwondingen aan rechter elleboog en linker heup en werd ter behandeling naar het zie kenhuis aan den Coolsingel vervoerd. De 52-jarige G. v. d. B„ uit Pijjnacker werd Zaterdagavond op het Hofplein door eeu auto aangereden. Met verwondingen aan neus en bij het rechteroog is hij naar het zieken huis aan den Coolsingel gebracht om behan deld te worden Hedenmorgen zijn bij P. Smifs Scheeps werf en Machinefabriek aan den Kreekweg, vijf en twintig nageljongens in staking ge gaan, daar zij volgens hun meening een hooger loon moeten verdienen. De 22-jarige los-werkman J. C S. is in arrest gesteld verdacht van verduistering van 86 gulden in September j.l. gepleegd ten liadeele van den kruidenier C., bij wien hij destijds als bediende in betrekking was Op de openbare vergadering op Dinsdag 7 Febr, 1928 zullen de volgende punten aan de orde komen 1- Concept-schrijven aan de IC. L. II. betref fende haar tarieven op Amsterdam en Rot terdam. 2. Afgezonden schrijven aan B. en W. van Rotterdam betreffende hot havengeld voor lijn- eooten. 3. Concept-schrijven aan B. en W. van Rot terdam betreffende het havengeld voor sche pen, die uitsluitend de haven aandoen om t" bunkeren. 4. Concept-schrijven aan den Minister van Waterstaat betreffende de verbindingswegen van Rotterdam met het Zuiden dos lands. 5. Van den Minister van Waterstaat ant woord betreffende het opruimen van den pijler van de vroegere spoorbrug over de Konings haven. C. Van het Hoofdbestuur der P. en T. inlich tingen omtrent het telefoonverkeer met Danzig. 7. Van den Minister van Binnenlandselie Za ken en Landbouw antwoord betreffende aan vang en beëindiging van den zomertijd. 8, Van het Hoofdbestuur der P. en T. ant- Voord betreffende machinale frankeering. Op 13 September j.l- had de 30-jarige tram bestuurder H. de K. op den Boezemsingel deu heer de Ridder met een motorwagen van Lijn 10 aangereden, waardoor laatstgenoemde den dood vond. Den 29en November kwam de zaak voor de rechtbank, die een onderzoek ter plaatse ge lastte dat op 19 December plaats vond. Vanochtend is de zaak voor de laatste maal behandeld. Als getuigen werden g'ehoord drs. de Haan en van Beuningen van Helsdingen en ir. Nieu- wenhuizen, directeur der R. E. Dr. de Haas toonde aan de hand van enkele •teekeningen aan dat de 17 c.M. breede stij 1 wel degelijk een beletsel kan vormen van het vrije uitzicht. Volgens deskundige ontbrak hat den be stuurder aan inzicht om de maatregelen te treffen die liet ongeluk hadden kunnen voor komen. Door de stijl ontstaat, gezien vanaf de plaats van den bestuurder een sector, waarin per sonen zich kunnen bewegen, ook in zijdeling- sche richting, zonder door den bestuurder opgemerkt te worden. Wel had de K. bewegingen kunnen maken, die hem in staat hadden gesteld* een blik te werpen in den tijdelijk onzichtbaren sector. Maar spr. meende dat om daartoe te komen heel wat meer technische kennis vereischt was clan die de K. bezat. Deskundige meende dan ook dat van schuld geen sprake kan zijn. Dr. van Beuningen sloot zich bij het oordeel van 'den vorlgen deskundige aan. Deskundige gaf als zijn meening te kennen dat de K.'s figuur en ontwikkeling van dien aard waren dat zij hem ongeschikt maakten voor wagen bestuurder. Een heel andere opinie verkondigden de heer Nieuwenhuizen, die meende dat het onge luk gemakkelijk had kunnen voorkomen wor den; als de K. zich bewogen had. Volgens hem doet een actief bestuurder dat. Sprekers overtuiging was dat de K. zeker niet voor be stuurder geschikt was. Hij heeft een groote straflijst voor aanrijdingen. Het O. M., waargenomen door mi'. .T. A. de Visser, meende dat een scherp onderscheid moet worden gemaakt tusschen theorie en practijk. Spr. vond, met alle waardeering voor het werken der beide deskundigen, de rapporten dier heeren te veel gebaseerd op theoretische overwegingen. Sprekers requisi toir ging volkomen parallel met de meening van deu heer Nieuwenhuizen. Vast staat, aldus spr., dat de breede stijl liet uitzicht kan belemmeren. Het rapport van dr. de Haas geeft enkele mogelijkheden van volkomen belemmerd uitzicht. Dat is echter zuiver theorie, aldus spr. Volgens spr. moet men als wagenbestuurder wel degelijk reke ning houden met de eigenaardigheden van een bepaalde wagen en omstandigheden die van buiten komen. Zelfs met den modernen stijl van 8 c.M. breedte, kunnen alle verwekkers van ongelukken gedisculpeerd worden, immers volgens de theorie van dr. de Haas moet de spijler kleiner zijn dan de afstand tusschen de beide pupillen. Nu blijft de afstand tus schen de pupiller van een normaal menscli gewoonlijk kleiner dan 8 c.M., zoodat bij eeu eventueel volgend ongeluk eeu schuldigver klaring van den bestuurder weer niet zou kunnen volgen, op grond van het feit dat de stïj'l op een gegeven oogenblik misschien het uitzicht onmogelijk zou hebben kunnen ge maakt. Resumoerend kwam spr. tot de conclusie, dat de K. door beter uitkijken het ongeluk liad kunnen voorkomen, en dat het dus wel degelijk gedeeltelijk aan zijn schuld te wijten is dat er een menschenleven te betreuren valt. Spr. persisteerde bij zijn reeds genomen requisitoir: 3 weken hechtenisstraf. Verdachte'» raadsman, mr. J. J. Fokma, ging allereerst nog eens na wat het slacht offer op den dag van de aanrijding heeft gedaan. Da heer de Ridder was dien dag jarig, was om 11 uur uitgegaan, na slechts 4 uur rust te hebben genoten, en had in een café tegen zijn gewoonte 'in, enkele glazen bier gedron ken Vast is dan ook komen te staan dat de Ridder absoluut niet heeft gelet op wat op straat gebeurde. Voor de rest hield spr. vast aan de opvat ting van drs. de Haas en van Beuningen. Een slachtoffer dat in versuften toestand tegen de tram opliep, een 'bestuurder die lichamelijk en geestelijjk niet voor zijn taak berekend is en een wagen die tot het slechtste materiaal van de R. E. T. behoorde, dat zijn volgens spr. de drie oorzaken die dit ongeluk verwekt hebben. Spr. meende dat niemands rechtsgevoel bevredigd zou zijn als de K., die het slachtoffer is van een samenloop van omstandigheden, zou veroordeeld worden. Spr. concludeerde dan ook tot vrijspraak. Na re- en dupliek bepaalde de rechtbank de uitspraak op 16 Februari a.s: Do gisteren gehouden liefdadiglieidspredika. ties door den Weleerw. Zeergel, Pater dir. Aliaus flit het Missiehuis te Tilburg, in da parochiekerk van den H. Laurentius (Hout tuin) voor de missie van Monseigneur J. Min- derop, hebben opgebracht 725 gulden. De schaalcollecte gisteren gehouden in de parochiekerk van den H. Antonius van Padua (Boschje) voor het St. Lueia-Melsjes- gesticht, na de liefdadigheidspredikaties van den Zeereerw. Pater Julianus Joositen uit Woerden, heeft opgebracht de somma van 990 gulden. Voor de St. Vincentius-Vereeniging Con. ferentie H. Hildegardis, heeft de Zeereerw. Zeergel. Pater v. d. Helm O.F.M. gisteren een liefdadigheidepredikatie gehouden in de parochiekerk van de H. Hildegardis. De schaal- eollec'te beeft opgebracht ruim 962 gulden. In de parochiekerk van den H. Lambertus aan de Hoflaan heeft de Weleerw. Pater H, van Keulen C.s.s R., gisteren een liefda^ digheidspredikatie gehouden voor de armen, die in deze parochie door de St. Vincentius- vereeniging' worden bezocht. De schaalcollecte heeft opgebracht S97 gulden. DIRK SCHaFER. Zaterdagavond laat werd de Engelscbe ma troos F. W., opvarende van het in de IJasal- haven liggende s.s. „Jeff Davis", op den Dijk uit een café gezet, hetgeen allerminst naar zijn zin was. Hij gaf lucht aan zijn kwaadheid, door plotseling een mes te trekken en den 21-jari- gen los-werkman W. H. H. uit de Tuinders- straat die toevallig passeerde, daarmee een steek in zijn arm te geven, welke door over. jas en kleed ing heen een lichte schram ver oorzaakte. De matroos werd gearresteerd, doch is op vrije voeten gesteld, daar zijn schip heden vertrok en hij 25 gulden schadevergoeding wilde betalen aan den los-werkman. De impresario van Dirk Schater heeft dit maal wel bijzonder g0ed geweten, welke plaats in Rotterdam hij den Klavier-kunstenaar toe dacht, om een Chopin-avond te kunnen gèyen. Immers, de intimiteit van het Nut is voor Ghopin juist buitengewoon geschikt. Daar be wondert men nog beter den geboren Chopin- vertolker; daar is het nog veel preciesea' te beluisteren, hoe Schafer tot de kern van Cko- pin's mysterieus wezen weet af te dalen, on verschillig welk genre van den componist do vertolker onder handen neemt. Schafer en Chopin, hot zijn immers reeds zoo lang twee onafscheidelijke namen en begrippen, en do avond van Zaterdag heeft wederom moeten duidelijk maken, dat Schafer's Chopin-spel na tuurlijk technisch in het stadium van volmaakt heid staat; dat hij Chopin in al zijn visies heeft bestudeerd en dat zoodoende elke persoon lijke opvatting omtrent de opvatting en de op lossing van liet Chopin-probleem volkomen ge rechtigd is. Schafer tracht in Zjja chopin-spel ook meestal niet do reeds zoo platgetreden paden te begaan. Nu hij niet een uitsluitend programma van den grooten Pool hier kwam, vermeldde zijn pro gramma zelfs zelden of nooit gehoorde piano composities; Fragmenten uit de Mazurka's, de Préludes, de Nocturne op. 15, No. 1, het Im promptu op. 36, de Polonaise-Fantasie op. 61, do Ballade op. 52, het Scherzo op. 54. De namen Chopin en Schilfer hadden zoovele belangstellenden naar het Nut getrokken, dat de groote zaal angstig vol was. Een en ander veroorzaakte een te Iaat begin van circa twintig minuten. Schafer was natuurlijk bij herhaling het middelpunt van zeer geestdriftige toejui chingen en -bewaarde ook in zijn -eindelijk af gedwongen toegift den Chopin-stijl. Vandaag was lnjJ, 2i- jaar geleden, dat de heer G. Visser werd aangesteld als agent van de Verzekeringsbank „Victoria' te Amsterdam onder haar bijkantoor te Rotterdam. Hedenmiddag is bij in zijn woning aan den Goudscherijweg, namens de directie der Ver zekeringsbank toegesproken door den heer J. van Overbeeke, bob eer der van het bijkantoor alhier, die hem geluk wenschte met zijn ju bileum en don jubilaris prees voor zijn ijver en plichtsgetrouwheid aan de Bank betoond. Als blijk van waardeering bood bij hem namens de hoofddirectie een eikenhouten schrijfbureau aan. Hierna voerde de lieer J. van Overbeeke voor zichzelf het woord, waarbij hij den jubi laris onder hartelijke bewoordingen in her innering' bracht, dat diens arbeid steeds onder zijn leiding had plaats gevonden en noemde hem een man, waarop onder alle omstandig, heden kon worden gerekend. Als bijpassend geschenk bood hij kc-ni een eikenhouten bu reaustoel aan. Vervolgens werd den heer Visser namens de afdeeling administratie van het bijkantoor als waard earing een actèntascb aangeboden. Tenslotte voerde de heep Boerendonk uit naam van de buitendienst-beambten het woord Spr. deed in een geestige speech de aangena me samenwerking en de prettige verstandhou ding tuschen alle beambten duidelijk naar voren lcomen. Spr- bood een bronzen bureau lamp als geschenk aan. Van vele andere zijden mocht de jubilaris blijken van belangstelling $n ontvangst nemen. Na afloop der huldiging heeft de heer Visser aan allen dis dezen dag voor hen onvergetelijk liebhen gemaakt, hartelijk dank gezegd. MAN ONDER D'EN 'TREIN Tragisch ongeval t'P het station Haarlem Zaterdagavond is op liet 2e perron van het station I-Iaarleni de 'H-jariga hoer Vermeu len uit Rotterdam onder een trein geraakt, met doodelijk gevolg. V. was in den electrisclien trein naar Den Haag gestapt in een niet rookeu.ai'desling. Hij rookte een sigaar en wilde daarom In een compartiment, gaan zitten waar wel mocht worden gerookt. InPmats van gebruik te maken van de harmonica-verbinding welke tusschen de wagons bestaat, stapte liij, terwijl de trein al in beweging was uit en trachtte op de treeplank van den volgenden wagen te springen. Hij stapte echter mis en raakte onder dan trein. Zijn ernstig verminkt lichaam werd even inter ontzield opgenomen. Huizen (1840 M„ na 6 uur 1950 M.) 12.30 tot 1.30 lunchmuziek; 5.30—6.30 diner muziek;; 6.30—7 Esperanto les; 7—7.30 Engel-sche les voor beginners; 7.308 cursus Latijn K.R.O.; 8.K. R. O. concert. Tusschen de beide pro grammagedeelten in komen 2 sprekers, n.l. prof. H. A, Kaag en de heer Chr. M. Jansen in -debat over: Het afbetaliiigsstelsel en huur- ko p3ysteem. Na het debat 5 minuten re pliek; 10.30 persberichten. S cli e v e n i n gen haven (1950 M.) 8.15 tot 5.berichten; 1212.05 zuivel-ber.; 1.30 tot 2.45 beursnoteeringeu; 3.52—3.57 zuivel- ber.; 5.305.35 zuivelbei'. Hilversum (1060 M.) 12.persber. 12.352 lunchmuziek; 34 knipcursus; 5.30 tot 7.15 concert; 7.157.45 Engelsche con versatieles; 7.45 politieberichten. Da ven try (1600 M.) 11.20 piano-kwar tet; 12.202.20 'kwartet en solisten; 2.50 muziekles; 3.35 concert; 3.40 Fransche les; 4.10 concert; 4.20 orkest; 4.35 lezing; 4.50 orkest; 5.20 lezing; 5.35 kinderuurtje; 6.20 gramoi'ooup 1 aten6.50 nieuwsberichten; 7.05 gramofoonmuziek; 7.20 Act. causerie; 7,35 orgolsonates7.45 lezing; 8.05 Russische muziek, orkest.; 8.20 lezing; 9.20 nieuws berichten; 9.35 muziekles; 9.55 nieuwsber.; 10.„Burden of Women", 1 acter; 10.50 tot 12.20 dansmuziek. Parijs (Radio-Paris 1750 M.) 10.50—11 concert; 12.502.10 orkest; 4.055.05 or kest; 8.50—11.20 concert. Langeubei'g (469 M.) 12.25-1.50 or kest; 5.206.20 kamermuziek; 7.35 lichte muziek; 9.40 sluiten. K n i g s w u s t. e r h a u s e n (Zeesen 1250 'T.) 11.207.05 lezingen en lessen; 7.50 wals- "iziek; 8.20 „Frühvollendete", declamaties;' 9.20 sluiten. Hamburg (395 M.) 7.20 Wagner-avond 8.50 „Liebesquartet"; 10.5011.50 dansmuziek Brussel (509 M.) 5.20—6.20 dansmuziek; 8.3510.35 orkest. PASTOOR VAN KERSBERGEN. Naar wij vernemen is de toeetand van den Zeereerw. heer F, M. IC van Kersbergen, pas toor van de kerk „De Liefde", te Amsterdam, naar omstandigheden bevredigend. Voorstellen der regeering. OSLO, 3 Februari. (W.B.) In hat begroo- tin'gBontW'erp van leger en vloot hoeft de to- geerioig voorgesteld alle voorjaars-oefeningen van toet leger af te gelasten en twee garde- compaigniieën te Oslo, die tijdens den oorlog werden geformeerd, te ontbinden. Eveneens wondt voorgesteld, de vlo ot-o Me ningeal deels af to schaften, deels te beperken tot dien omvang, welke absoluut voor den r ■ei- lig,heSdsdiienst noodz. elijk is. Men eclvat, dat deze voorstallen o.p de leger- uitgaven een bezuiniging van 4% miillio-en en bij do vloot een besparing van 845.000 kronen zullen opleveren. Het voorstel tot -het op stapel zetten van een nieuwen torpedojager wordt ingetrokken. Verwacht wordt: matige, tijdelijk wellicht krachtige W. tot Z.W, wind, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk weinig of geen regen, zelfde temperatuur. De barometer stijgt regelmatig. 5; I Fietsers en motorrijders lichten op van 's avonds 5.16 tot 's morgens 7.05, Te Connellsvillë (Pennsylvanië) is een loco. hïotievenloods van den BaltimoreOhio spoor weg met aangrenzende gebouwen door brand verwoest. De materieele schade bedraagt meer dan 3 millioen dollar. Door den brand werden 30 locomotieven zwaar beschadigd. De oorzaak van den brand i3 onbekend. Door de politie te Gouda werd een 6-jarige jongen aangehouden, die bezig was met een stuk scherf een glasruit te bekrassen van een winkel in de Groenedaal aldaar. Bij zijn verhoor verklaarde het knaapje nog een winkelruit in de Groenendaal te hebben bekrast en daartoe gekomen te zijn, omdat hij gehoord had van ruitenkrassers. De jongen, die naar het politie-bureau werd geleid, is later ter beschikking van de j ouders gesteld. De tegelscherf is in beslag genomen. Voor één schuldige wordt genade gevraagd Naar de „Estl Kurlsr" mteklt, hebben ver schillende Duitische journalisten zich tot minis- ter-president graaf Bettoleu gewend oa te m- tervenieeren ten gunst» van deu journalist Hatvany, die zooals gemeld tot zeven jaar tuchthuisstraf is veroordeeld. O.a. zijn tele grammen ontvangen ran Albert E:ii«tei>n, Tlieo- dor Wolff. Gerhard Hauptmanu, Thomas en Hei much Manm, Arthur Schuit zier, Ludwag Fwlda, Heimlich von Hoffmaatstaf en Max Reinhardt. Ge*',hard Hauptmann mo,et ook tij dens toet proces een telegram aan Hatvany heb ben gezonden, waarin hij hem een gelukkigen afloop van het proces toewensctote. Ds Weenaebe politie heeft een zekeren Ibra him Lie a in hechtenis genomen, die uit Tirana aangekomen was. De politie toad de vertrouwelijke mededee- Itag ontvangen, dat Liea opdracht had om een aanslag te plegen op den gewezen minister- l>nesidemt van Albanië Haissau PrishLua. Lica verklaarde bij zijn verhoor, dat hij war- iwlijk ©en opdracht voor een diergelijken aan slag had ontvangen ©n van zijn opdrachtgevers ook toet gold voor de reis maar Wecneu had ge kregen. Hot was echter zijn bedoeling niet den aanslag uit te voeren. Hij had de re» echter gemaakt, aangev. 1 en hij anders m Albanië zijn leven wiet zeker zou zijn geweest. In k - e verre zijn verklaringen op waarheid berusten, kon niet worden vastgesteld. WEENEN, 4 Februari. (W.B.) Naar de Stuntte" varncsmt, is het na het verhoor van don Albaniër Lioa waarschijnlijk geworden, dat deze in het geheel geen aanslag cfp dan vroegeren Albaneescben minister-president heeft willen plegen. Hij schijnt veeleer van plan geweest te zijn zich als diens jedder op te wer pen om geld van hem te krijgen. Londen 12.09%; Berlijn 59.21^; Parijd 9.75; België 34.55; Zwitserland 47.76; Amerika 2.48%; Oostenrijk 35.—; Denemarken 66.45; Zweden 66.63; Noorwegen 66.02; Spanje 42.23; Italië 13.13. Vijfde Klasse. Debtiende Lxjsï.. Trekking van 6 Februari. f 1000 No. 3891, 10365, 10811, 15473. 400 No. 17763. \f. 200 No. 10494, 13927, 16133. 100 No. 48-20, 7375, 9309, 12037, 12379, 15005, 17859. ?i PRIJZEN TAN ƒ70. 155 3477 5762 277 3513 5814 368 3577 5832 587 3637 58oo 648 3649 5904 721 3689 5929 1025 3774 6078 1046 3332 6201 1146 3864 C293 1268 3925 6298 1270 4033 6417 1361 4108 6446 1409 4168 6538 1425 4278 6556 1447 4343 6579 1818 4475 6602 1831 4528 0617 2011 4507 6674 2061 458(1 6780 2116 4647 6788 2144 4655 0792 2334 4671 6863 2446 4678 G876 2549 4965 6997 2553 5069 7135 2649 5088 7290 2710 5204 7454 2776 5302 7471 3087 5342 7075 3120 5350 7781 3175 5393 7828 3215 5490 7851 3264 5615 7901 3423 5632 7351 7990 11294 8187 11369 8581 11380 8721 11407 8857 11516 8878 11559 8937 "11002 9050 '11666 9242 11680 9263 11GS6 9300 118S0 9462 11955 9573 12*216 9691 12230 9697 12252 9717, 12382 1.0048 12385 10280 12428 10300 12457 10305 12482 10312 12516 10380 12773 10467 12860 10472 1.2863 16475 12886 10531 12896 10617 12975 10738 12988 10801 13002 10911 13054 10950 13051 11063 13085 11137 13217 11263 13229 NIETEN. 13241 10632 134.17 16683 13459 1G7G5 13523 1G707 13548 16804 13561 1.6823 13606 16951 13619 16954 13774 17000 13991 17091 14094 17210 14:120 17375 14411 17403 14573 17518 14597 17653 14745 17844 14755 17882 14822 17895 14899 17902 15098 17907 15620 17930 15642 17931 15644 18011. 15664 18078 15727 18084 15818 18124 15938 18196 15958 18282 16139 18318 16144 18400 16203 18439 16224 18734 16550 18742 18788 18906 19170 19207. 19231 19320 19342 19464 19503 19556 19557,!, 19640' 19708 19757 19869 19875 19955 20048 20062 20071" 20097, 20127,. 20199 20315 20468 20480 20488 20688 20611 206SO 20866 20914 20950 47 2317 4991 7732 9831 12531 15521 183331 j 82 2318 5013 7606 9906 12857 15984 18368 96 2370 5047 7831 10042 12560 1555/ 18369t 105 2403 5123 7847 10096 12561 15571 18383; 108 3403 5124 8009 10100 "12581 16611 18433 111 2528 51.52 8012 10118 19566 15847 18443 120 2601 5219 8055 10120 12593 15773 18466 123 2612 5223 8065 10128 12599 15865 I847S 152 2648 5262 8073 10152 12600 15869 1850-5 171 2682 5269 8077 10187 12668 15876 18557i 173 2685 5287 8030 10192 12703 '15905 18615 258 2697 5312 8033 10206 12746 15908 18617. 206 2701 5434 8085 10216 12756 15948 18628 267 2729 5522 8086 1.02E8 12880 15951 18678 281 2770 5538 8096 10234 12934 15997 18692 289 2804 5587 8124 10*247 12937 16000 18700 295 2883 5591 8128 10*261 12970 16040 18724 298 hfblH 5607 8129 10281 12977 16103 18732 332 2960 5639 8195 10307 13064 16110 18756 334 2989 5677 8240 10386 13065 16145 188571 359 2973 5706 8242 1Ó4O0 13100 1.6225 18862 445 3310 5712 8245 10411 13128 16284 18876 467 3044 5753 82S5 .10416 13180 16298 18883 493 3058 5754 S321 10471 J3135 16311 18889 498 3159 5866 8352 10174 13230 16313 18915 502 3195 0899 8360 10503 13305 16377 189*25 513 326: 6058 8420 10615 13319 16413 19043 6(15 3282 6101 8426 10658 13331 16436 19093 622 3329 6120 8430 10691 13351 16437 19102,' 630 3391 6126 8452 10608 13377 16448 1911# 635 3393 6142 8-520 10705 13397 16451 19128 <U5 3399 6143 83-5S 10733 13408 16490 191371 668 3405 6169 6612 10741 13436 16515 19143 esr, 3409 617.3 8062 10706 13457 16520 19166 70*9 34S9 61/6 8683 10826 13516 16537 19186 715 3491 6178 8686 10930 13525 16564 19217 753 3494 6981 8695 16933 13590 16605 79268' 773 Uil 6286 8735 10943 13600 16647 94a* 77.5 3585 6296 8748 10940 13666 16654 19-11 801 3-588 6-393 8753 10960 13682 16676 1942. 806 3592 6471 8758 11031 13693 10634 "..9431. 819 3644 6479 8793 11046 13710 16770 19478 839 3650 6487 8797 11Ö8Q 13768 16789 19494' 8-10 3736 6492 8793 11094 13791 16792 J.S534' 845 3749 6525 8802 11122 13817 16865 19561 945 3872 6541 8803 11167 13829 10893 1960J 949 3881 0542 8817 '11213 13863 16937 126$ 963 3888 6574 8832 1122!) 13872 16941 39711' 968 3931 6598 8836 11233 13947 16970 19726 970 3916 6628 8867 11282 13957 16988 19798 081 3973 6639 8884 11285 14045 '17026 19801 101)3 4006 6683 8913 11292 14071 17054 19856. 1022 4024 6684 8950 11305 14073 17062 1-9862 1083 4038 6694 8953 11520 14113 17095 19891 1085 4068 6728 8967 11335 14135 17124 1990S '1199 4123 6787 8980 11399 14159 171G1 19964 3.247 4144 6789 8983 11409 14227 17180 19987 1249 4155 6800 8994 11417 14278 17223 20033 1280 <1182 6839 8995 '11483 14-30/ 1/269 29038 1305 4187 6841 6019 11500 14313 1/302 20300 1412 4188 6907 «137 11503 14329 17318 2OO0O 1430 4198 6920 9057 llf>29 14382 17333 20UL 1A V> V 9085 1154S 14434 I <-01 Oii 1453 140 6934 9264 11594 14439 17357 20130 iï% 6936 9205 11611 14481 17358 20176 3523 4348 6938 9207 11629 1-1496 17396 20188 1549 4-403 6995 9*209 11651 14563 17517 20196 1572 44fl4 7015 9228 11661 14507 17611 20236 1616 4495 7048 9286 11678 1.4576 17612 20239 1680 4632 7051 9289 11702 14618 17659 20251 1721 4637 7068 9312 11807 14640 17675 202611 1757 4669 7102 93-37 11812 14G66 17694 20274 1803 4685 7175 9355 11852 14722 17723 20.333 1823 4723 7198 941.6 11871 14724 17732 20360 1836 4739 7236 9452 11893 14730 17751 20089 1865 4769 7283 94.00 11903 14784 17896 2044) 1888 4812 7310 9479 12084 14789 17923 20491 1932 4859 7327 9482 12095 '14950 J 8010 20544. ,1936 4879 7346 9492 12145 15027 18057 205-521 1981 4887 7372 9510 12177 15160 13067 20610 2037 4L-.c8 7429 9535 12181 15171 18097 20620 2070 4921 7487 9566 12193 15174 1810Ö 2064a 2073 4934 7533 9621 12194 15202 18*210 20713 2089 4939 7541 0636 12*2*26 15*233 18262 20/2* 2104 4949 7567 9762 12247 15249 18291 20/2 2182 496*2 7599 9773 12290 152GG 18295 20/' £201 4963 7687 9S33 12332 15344 18309 20/8 2259 4170 7703 9867 12:364 1541G 18321 A 8oO 2295 49S3 77*26 9904 12365 15453 18.3z8 20JW* 2293 lu de vorige lijst stond: 2842 in. z- 11734 niet moet zijn ƒ70. 13

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 3