DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 51ste Jaargang Donderdag 9 Februari 1928 No 15088 Dil naoiaier bestaal uit drie bladen STADSNIEUWS UITBREIDING VAN HET POLITIEPERSONEEL MR. J.C. VON BRIEL SASSE EERVOL ONTSLAG ALS KANTONRECHTER URINOIR BROERSVEST „VERJAARDAG" AANPASSING AAN DE GEWIJZIGDE omstandigheden DIEFSTAL WAARSCHUWING SCHEEPVAART JUBILEUM BURGERLIJKE STAND AGENDA. KUNST-AGENDA. TE ROTTERDAM Bureau KOEMARKT 4. SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden ƒ3.25, per maand ƒ1,10, per week' 25 cent. Eranco per post 3.75 per kwart. Afzonderlijke nummers 5 ct. Póstchêque en Girodienst 81440. ADVERTENTlëN 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 00 ct. per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct. elk woord meer 6 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouteradvert. 5 reg. 0.50. 10 reg. 0.76, 15 reg. 1. Incassokost, worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering ƒ500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 hij verlies van een duim; 75 bij Van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 hij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit hlad worden afg De uitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam verlies afgedrukt. Bij of krachtens wetten oï verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van bet Gemeentebestuur INDIENING VAN VORDERINGEN Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen belanghebbenden in herinnering, dat °P 30 Juni 182S de gemeenterekening over 1527 wordt afgesloten, in verband waarmee er °P wordt gewezen, dat het tot bevordering mier richtige administratie gewenscht is, dat aüe rechtsvorderingen terzake van geldschul den zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk op 30 Juni 192S, worden ingediend. Schiedam, 9 Februari 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. GIJSEN. V. SICKENGA, Secretaris. De Burgemeester selirijit aan ons: Bij de behandeling der gemeente-begrooting voor 192S is door verschillende leden van den Raiad da vensclielijklieid naar voren gebracht om aan het Politiepersoneel meer Zondagsrust te geven en bovendien door 'dit corps meer toezicht te laten uitoefenen. Door versclieidenen werd gevoeld, dat deze heide wenschen niet zouden kunnen worden vervuild,- zonder dat het personeel «enigszins "werd uitgebreid, althans wat het aantal subalterne agenten betreft gebracht werd °P de sterkte van eenige jaren geleden, voor dat de bezuinigingsmaatregel werd getroffen tr,t inkrimping van het corps met 2 agenten €n 1 hoofdagent. Aan deze macht is ernstig aandacht gewijd, V'at tot resultaat heeft gehad, dat een nieuwe dienstregeling is samengesteld, welke het mo- Sehjk maakt, dat voor de agenten, die thans la het algemeen om de 8 weken den Zondag Wij hebben, om de 4 weken de rustdag op Zon dag zal vallen, mits inderdaad 2 agenten als bovenbedoeld weer in de sterkte worden opge nomen. Behalve meer Zondagsrust, zal deze gewij zigde dienstregeling het voordeel hebben, dat lederen dag van S tot 11 uur v.m. en van 7 lot io uur n.m. 2 agenten meer beschikbaar zullen zijn voor je straatsurveillance, terwijl de nachtdienst meer gelijkelijk onder liet per- .soneel zal kunnen worden verdeeld. Ds kosten der uitbreiding met 2 agenten beloopen gen hoogere uitgave aan salaris, Mee ding en schoeisel on pensioensbijdragen ad vond 4000.— Hiertegenover staat een besparing op de Tegenwoordige uitgaven, doordat de extra-dienst van 2 «genten op Zaterdag en Zondag van 6 uur Tot io uur n.m. zal kunnen vervallen, aange- "jd' deze surveillance dan valt', in detn gewonen dienst, volgens den gewijzigden rooster, welke besparing ongeveer bedraagt 1300.zoo dat in totaal een jaarlijksche uitgave van pl.m. ƒ2700 wordt gevorderd. Jk hen met den Commissaris van Politie van oordeel, dat de voordeelen dezer regeling een dergelijke uitgave zeer zeker wettigen, waar- ):j vooral ook niet uit het oog mag verloren b'ordeii de belangrijke uitbreiding van het be- •ouwde gedeelte onzer Gemeent» in de laatste laren, waardoor alsmede meer toezicht noodig 13, waarom ik Uw College verzoek den Raad te .M uien v ooi stellen de benoodigde gelden voor de uitbreiding van het politiecorps met 2 agen ten te willen toestaan. Het is mij tenslotte aangenaam te kunnen niededeelen, dat de Dienstcommissie voor het •Politiepersoneel, waarin de hier bestaande po- TitieoTganisaties alle vertegenwoordigd zijn, 'lc'h met de voorgestelde regeling geheel ac- coou] heeft verklaard, terwijl deze aangele- frf.dieid in de op Maandag a.s. te houden'ver- Hu van Commissie voor het Georgani- Üi-L 0VeiTeg voor dat personeel in behande- 1'8' zal komen-, hetgeen mij op formeelen ond alsnog gewenscht voorkwam en waar- an het resultaat U nog tijdig zal kunnen be- Jeiken. B. en W. schrijven aan den Raad: r °n,der overlegging van het advies van de omniissie voor Georganiseerd Overleg voor «t Politiepersoneel, welke zich met algemeeue •'ttuiien met vorenstaand voorstel heeft ver- higd, stellen Burgemeester en Wethouders woor, overeenkomstig het voorstel van den tyirgemeester, de benoodigde gelden voor de "hreiding- van het Politiecorps met twee agen- toe te staan. Bij Koninklijk Besluit van S Februari, is aan mi*. J. C. von Briel Sasse, op zijn verzoek met Ingang van 17 dezer, eervol ontslag ver leend uit zijn betrekking van kantonrechter aan het Sehiedamsche kantongerecht onder dankzegging voor in rechterlijke betrekking bewezen diensten. Met mr. von Briel Sasse gaat een bij vele Schiedammers zeer geziene persoonlijkheid heen. Hoewel niet altijd in onze stad verblijf houdend, wist hij zich niettemin vele vrien den op elk gebied te verwerven. In zijn functie van kantonrechter, die hij vanaf begin Februari 1902 heeft waargenomen, was mr. von Briel Sasse steeds voor personen, die zich om raad tot hem wendden, te vinden. Een langdurige, slee peilde ziekte belette hem zijn functie van begin Augustus van het vorig jaar af uit te oefenen. Van dien tijd af, ver bleef mr. von Briel Sasse bijna voortdurend op zijn villa, te Nieuwwveen. In de hoop op, steeds uitblijvende, beterschap, heeft hij lang geaarzeld, alvorens officieel zijn aanvrage tot ontslag in te dienen. Mr. von Briel Sasse, die op 22 April a.;3. den 72-jarlgen leeftijd hoopt -te bereiken, is als griffier werkzaam geweest aan de kantonge rechten te Helmond en te Zaandam; hierna werd hij kantonrechter te Woerden, van welke standplaats mr. von Briel Sasse overgeplaatst werd naar Schiedam. Van September 1905 tot September 1917 ver tegenwoordigde hij de anti-revolutionaire partij in den gemeenteraad, terwijl hij van 1904 -tot 191G zitting had in de Provinciale Staten van Zuid-Holland. Hoewel hij in den raad -slechts weinig sprak, was mr. von Briel Sasse in de raadszaal toch «en zeer geziene persoonlijkheid, naar wiens meening en adviezen, gebaseerd op een dege- lijken rechtskundigen ondergrond, steeds met graagte werd geluisterd. Wat zijn verdere werkzaamheden betreft, ver melden we nog, dat het voor een goed deel aan den arbeid van den scheidende te danken Is, dat liet kantongerecht verplaatst werd van het gc-nouwtje in de Schoolstraat (den tegenwoor- digen politiepost), naar het zooveel ruimere heerenhuis aan de Lange Haven. Mr. von Brit-I Sasse is ridder in de Orde van den Nederlandsehen Leeuw en van Oranje- Naasau. In de raadsvergadering van 30 December 1927 werd aan de orde gesteld het voorstel van B. en W. om een crediet van 2400. beschikbaar te stellen voor den bouw van een urinoir achter het nieuwe politieposthuis aan de Broersvest, ter vervanging van het bestaande aan den Buitenhavenweg'. Naar aanleiding van de door een dei- leden gestelde vraag of in de inrichting niet tegelijkertijd een eenvoudige inrichting voor vrouwen zou kunnen worden aange bracht, werd door den wethouder ir. G. Houtman, de toezegging gedaan deze vraag in de betreffende commissie te brengen. Op grond van het terzake ingewonnen advies, deelen B. en W. thans mede, dat het maken van een inrichting voor vrouwen hier geen zin zou hebben, omdat in het tram huisje een dergelijke gelegenheid aanwezig is, waarvan tegen betaling van een geringe vergoeding gebruik kan worden gemaakt. ST. RARRARA-VEREENIG ING Jaarverslag Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer P. H. Brouwer, ontleenen we het vol gende: Het aantal leden vermeerderde in het afge. loopen jaar van 310 tot 359. Met de zuster- afdeeling te Breda werd in goede harmonie samengewerkt. De heeren Brouwer, Blok, Beuman en van den Hoek werden in het be stuur herkozen, In de maand Juli vierde de vereeniging op luisterrijke wijzo haar lZYs-jarig bestaan. In de plaats van kapelaan Paulussen, die tot pastoor te Heemskerk werd benoemd, werd kapelaan Jos. Bekkers als adviseur der ver eeniging aangewezen. Bi| het overlijden van den heer Blok werd zijn bestuursfunctie door den heer Wille overgenomen. Het. aantal begunstigers bedraagt 119, dat der donateurs 5. In de gisteren gehouden vergadering van de Vereeniging „Verjaardag" bleek de op brengst der busjes weer een belangrijk bedrag uit te maken. Mededeeling werd gedaan dat een gift van 25 was ingekomen. Besloten werd fiiiancieelen steun te vèr- leenen aan een manneiijkeu patiënt ter ver pleging voor den tijd van S maanden in het Sanatorium „Oranje-Nassau Oord" en voor een patiënt gedurende 6 maanden in de Sophia- Sticliting te Scheveningen, Bij schrijven vain 25 November 1927 boden B. en W. den raad aan een ontwerp tot wijziging der bouwverordening', welk ontwerp nog niet in openbare behandeling gekomen is, in verband met de omstandigheid, dat de betrokken inspecteur Van de Volksgezondheid daartegen eenige bedenkingen opperde Deze bedenkingen golden niet de redactie, doch den inhoud der benalingen, welke laat ste door den gemeentelijken woningdienst was voorgesteld. In verband hiermede is het ontwerp eenigs- zins gewijzigd, waardoor aan de bezwaren van den inspecteur ia tegemoet gekomen, terwijl zoowel de commissie voor den ge meentelijken woniag-didjjist ais ook het college van B. en W. zich rnet den materieelen inhoud hebben vereenir-ijd.* Ter toelichting van bet aldus gewijzigde ontwerp het volgende: Artikel 1 van het -nieuwe ontwerp stelt als eisch, dat achter elk nieuw te bouwen huis een stuk open grond aanwezig moet zijn ter diep to van vijf of meer Meter Deze eisch geldt onafhankelijk van de andere in art. 21 der Bouwverordening' vervatte be palingen te dien aanzien. Echter is ten aanzien ^an bepaalde gebouwen o.a, hoelt- gebouwen lijstelling Yaa jezen eisch moge lijk. Artikel 2 van het ontwerp betreffende de minimumbreedte van gebouwen, waarin meer dan een woning i3 gevestigd, houdt verband met het beslint van den raad ten aanzien van verschillende grondverkoopen genomen, ter voorkoming van een te klein woning type. In art 3 van het ontwerp wordt een nieuw artikel 28 der Bouwverordening' voorgesteld. Het bestaands artikel 28 is vastgesteld in den ti.id, dat in onze gemeente geen huizen werden gebouwd, welke meer dan één be neden- en één bovenwoning bevatten. Aan uen toestand, welke zich langeamerhand heeft ontwikkeld, beantwoordt dit artikel met meer. Vandaar de voorgestelde wijzi ging. B. en W. merken hierbij op, dat in het nieuwe artikel 28 is vast gehouden aan den eisch, dat elke woning: -ook een verdieping woning' op zichzelf een afgesloten geheel moet vormen. Het bij art. 4 van het ontwerp voorge stelde nieuwe art. 32 houdt hiermede ver band. Voorts heelt de woningdienst het nood zakelijk geacht een strenger voorschrift te geven voor de z.g. bodemafsluiting bij woon- luizen. In art. 5 van het ontwerp wordt daarom een nieuwe redactie van art. 48 voor gesteld, volgens welke in het algemeen als eisch wordt gesteld, dat nieUW te bouwen woningen voorzien moeten worden van een bodemafsluiting van gestampt beton, ter dikte van tenminste 8 c.M. Artikel G van het ontwerp bevat een algeheel verbod van bedsteden. De Commissie voor den Gemeentelijken Woningdienst heeft als haar meendng te kennen gegeven, dat dergelijke slaapplaatsen in nieuw te bouwen woningen niet meel niogg^j worden inge licht, Om ontduiking aan dit verbod tegen te gaan is het noodzakelijk daarbij tevens maximum-afmetingen voor kasten in de ver ordening op te nemen, waarbij uit den aard der zaak de mogelijkheid van vrijstelling moet blijven bestaan. De in dit ontweip a ei vatte wijzigingen hebben alle betrekking °P nieuw te houwen woningen of gebouwen. Tenslotte wordt in art. 8 van het ontwerp voorgesteld in het eerste Ha vaa ar^ der Bouwverordening he noodiga wijziging te brengen met het oog op het nieuwe Wet boek van Strafvordering'. DE ARTIKELEN De voornaamste artikelen van de gewijzigde bouwverordening zijn als volgt ontworpen": Artikel 1. Aan het eerste ha van ar£ 21 wordt het volgende toegevoegd: „met dien verstande, dat achter elk perceel een stuk open grond aanwezig is. beboorende tot dit perceel ter diepte van 5 (of meer) meter." Aan art. 24 worden toegevoegd een nieuw vierde, vijfde en zesde lid, luidende als volgt: „4. De gemiddelde breedte van een gebouw, dat twee woningen bevat, gemeten van het hart van den eenen bouwmum* tot het hart van den anderen bouwmuur, moet tenminste 5 Meter bedragen. 5. De gemiddelde breedte van een gebouw, dat meer dan twee woningen bevat, genieten van het hart van den eenen bouwmuur tot het hart van den anderen bouwmuur, moet tenminste 5.50 Meter bedragen. G. Burgemeester en Wethouders zijn be voegd van de voorschriften, vervat in dit artikel, vrijstelling' te verleenen." Art. 3. Artikel 28 wordt gelezen als volgt: „1. Het aantal woningen door één straat deur toegankelijk mag niet meer dan twee bedragen. 2. Het aantal woningen over één trap toe gankelijk mag niet meer dan twee bedragen. 3. Bij den hoofdingang van elke woning moet zich een schel bevinden, waarvan het geluid binnen de woning, waartoe de toe gang' behoort, duidelijk hoorbaar is. 4. De lioofdtoegaiig moet in den dag een wijdte hebben van tenminste 0.S0 Meter. 5. Wanneer een gebouw meer dan één woning bevat, mag noch een vertrek, noch een privaat rechtstreeks toegankelijk zijn van een gemeenschappelijk gedeelte van het gebouw, doch moet het daarvan afgescheiden zijn door een met een deur afgesloten gang of toegangsportaal, waarop alle vertrekken uitkomen. 6. De deur van deze gang of van dit portaal moet van een nachtslot voorzien zijn. 7. Burgemeester en Wethouders zijn be voegd van de bepalingen, vervat in het eerste en tweede lid van dit artikel, vrijstelling te verleenen. 8. Burgemeester en Wethouders zijn be voegd van de bepaling, vervat in het vijfde lid van dit artikel, vrijstelling te verleenen, in dien zin, dat een woning' één vertrek mag' bevatten, hetwelk uitsluitend toegankelijk is van een of meer der andere vertrekken en als slaapvertrek of keuken is bestemd." Art. 4. Artikel 32 wordt gelezen als volgt: „1. Elke woning moet een gang of een toegangsportaal van tenminste 1.20 M2. opper vlakte bevatten. Deze bepaling is niet van toepassing', wanneer de woning door een daarbij behoorende winkelruimte of werk plaats toegankelijk is. Een woning mag niet uitsluitend toeganke lijk zijn door een andere -woning of door een winkelruimte of werkplaats, welke niet tot de woning behoort." Art. 5. Artikel 48 wordt gelezen als volgt: „1. Ieder pand, waarvan de begane grond- verdieping geheel of ten deele als -woning in gebruik is, moet voorzien worden van een bodemafsluiting van gestampt beton, ter •dikte van tenminste 8 c.M., welke aange- bracht moet worden op een laag zuiver zand ter dikte van ten minste 10 c.M. 2. Deze bepaling is niet van toepassing: a, wanneer hiervan door Burgemeester en Wethouders vrijstelling verleend wordt; b. wanneer de vloerconstructie der begane- grondverdieping bestaat uit gewapend beton of uit ijzeren balken met trog-gewelven. 3. In het onder a. vermelde geval moet onder den vloer een laag zuiver zand worden aangebracht ter dikte van tenminste 0.25 Meter. 4. Eveneens moet onder de vloeren der beganegrondverdieping van alle overige ge bouwen een laag zuiver zand ter dikte van tenminste 0.25 M. worden aangebracht." Art. 6. Het elfde en het twaalfde lid van art. 69 worden gelezen als volgt: 11. Bedsteden mogen niet worden ingericht. 12. Muurkasten mogen geen grootere diepte hebben dan 0.60 M, en geen grootere breedte dan 1.50 M. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd van dit voorschrift vrijstelling te verleenen." Bij de politie is aangifte gedaan van dief stal van geld uit een winkella bij een firma in de Groenelaan. Verdacht wordt een 35 a 40 jarige zigeunerin, die tot tweemaal toe in den winkel is geweest, waarop men telkens na haar vertrek eenig klein geld tot een bedrag van 2 a 3 gulden vermiste. Den laatsten tijd komen herhaaldelijk bij de politie klachten binnen over liet stuk gooien van ruiten door met tollen spelende kinderen. De ouders worden daarom nog eens herinnerd aan de politieverordening waarbij het is verboden op straat te gooien met steenen, met voetballen of andere voor werpen, o£ deze voort te schoppen of te slaan. Te Schiedam, 8 Februari aangekomen: Eng. s.s. Tetela, van Bremerhaven; Fransch s.s. Agen, ledig van Rotterdam, beide om hier te dokken in de Wilhelminahaven. Van Schiedam, 8 Februari vertrokken: Amerikaan sch s.s. Herman Falk, met olie naar de Matex Vlaai'dingen. Heden herdacht de heer A. Heggelman het feit, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de N.V. Machinefabriek en Stoomketelmakerij Ingelse en Co. aan de Nieuwe Haven. Per auto werd de jubilaris vanmorgen van zijn woning in de Tuinstraat naar de woning van den heer Ingelse aan de Nieuwe Haven, commissaris der N.V., en tevens op richter der firma, gebracht, alwaar hij werd toegesproken namens directie, commissarissen en personeel, en hem hartelijke hulde werd gebracht, terwijl de feesteling ook een ge schenk onder couvert mocht ontvangen. De dag werd verder door den jubilaris op de meest aangename wijze doorgebracht, o.a. door het maken van een auto-tocht, hem dooi de firma aangeboden. GEBOREN: 8 Februari: Johanna, dochter van P. J. van Waas en J. M. Offermans, Beierlandschestraat. OVERLEDEN: 7 Februari: J. ter Hofstede, 57 j., echtgenoot van M. C. van der Beek, Rotterdamscho Dijk; M. J. Vijgeboom, 7 d., Lekstraat 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius, 8 uur, R. IC. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D. O., Patonaatsgebouw Langè Haven; aanvang 8 uur. lederen Maandag repetitie R. K. Gemengde Zaggvereeniging Lorenso Perosi. Gebouw R. IC Volksbond (groote zaal). Aanvang lialf negen precies. Dinsdags repetitie R. K. Mannenzangvereeni- ging St. Caecilia, half 9, R. IC. Volksbond:: bestuursvergadering R. IC. Metaalbewerker», bond "St. Eloy", Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van 7 uur tot halt 9 zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. Excel, sior; Gebouw R. IC ICring. lederen Woensdagavond kwart over acht, precies, cursus over Leekenaposlolaat. Boven zaal R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond R. IC. Burgerjonge, lingenvereeniging „Kath. Streven", Gebouw ICath. Kring. Aanvang half zeven. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand ver. gadering Katholiek Leven. Gebouw Katholie ke ICring uur precies. lieden Propaganda-concert mandolineclub „O.N.I."- Gebouw „Eendracht". Aanvang 8 uur. Filmavond, aangeboden door de Bierbrouwe rij „De Amstel". Zaal „Musis Sacrum". Aan- vang S uur. Vrijdag 10 Februari Vergadering Ondersteuningsfonds „St. LI- duina". Aanvang S uur. Zaterdag 11 Februari Concert, te geven door „O. B. IC.", Gebouw* R. IC. Volksbond. Aanvang 8 uur Zaterdag 11 en Zondag 12 Febr. Zaterdag van 7—9 en Zondag van 1014—6 uur, tweeuaagsche cursus van het R. IC. Werk liedenverbond, te Rotterdam, BoiidsgebouWi Sclilekade 10 Dinsdag 14 Februari Voordracht over het verlangen der men- schelijke ziel naar God, door de Zuster» Meertens en Veldhuis van het Gezelschap van de Vrouwen van Nazareth. Parochiehuis Gorzen. Aanvang 8 uur. Donderdag 16 Febr- Intieme feestavond der R. IC. S. V. „Excel sior Gebouw „Mus-is Sacrum". Aanvang 8 uur. 55 Jaarvergadering Ned. R. K. Volksbond. Jaar- verslag, rekening 1927, vaststelling der gewij- zigde statuten. Aller opkomst dringend ge wenscht. Gebouw Lange Haven 71. Aanvang 8 uur 9 Febr. Groote Schouwburg, Het Politie- raadsel (Rott. Hofstadtooneel) 8.3 5 uur (voor, volwassenen). Groote Doelezaal, Vóór-uit voering Kon. Christel. Oratorium-Vereen. „Ex- celsior", half 8 uur. 10 Febr. Groote Schouwburg, de Vrek (Scbouwtooneel) S uur. Groote Doelezaal* Uitvoering Kon. Christel. Oratorium-Vereen. „Excelsior", 8 uur. 11 Feb r. Groote Schouwburg, Lucia dl Lammermoor (Ital. Opera) 8 uur (voor vol wassenen). Tivolischouwburg, ich bab'mein Herz in Heidelberg verloren (Hirsch-operette) 2 en 8 uur. 12. Febr. Groote Schouwburg, De Konink lijke weg (Rott. Hofstadtooneel) 8.15 uur, (voor volwassenen) Tivoll Schouwburg, Ich hab' mein Herz In Heidelberg verloren (Hirsch-operette) 2 en 8 uur. 13 Febr. Groote Schouwburg, Het Kraaien nest (Rott. Hofst.tooneel) S.15 uur (voor vol wassenen). 16 Febr. Groote Schouwburg, Het Adelaars jong (Ver. Tooneel) half S uur (voor volwas senen). Dagelijks: Circus-Scliouwburg. Jubileum revue 1928 (Ter Hall-gezelschap) 8 uur. Casino, Potasch en Periemoer (Centraal Too neel) 8 uur. BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn SCHIEDAM, 9 Februari. Öfficieele notee ring van do Commissie uit de Kamer ran Koophandel. Moutwijn 4G pCt. 17.— per H.L. Namens de commissie voor do noteering IL J. JANSEN. Spiritng SCHIEDAM, 9 Februari. Men noteert voor melasse spiritus 100 pCt. 29.— per H.L. Ruwe graansplrltua 60 pet. ƒ17.— por H.Ii Spoeling Noteering ƒ2,20.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1