I 1 I aanbestedingen. MAANDAG 13 FEBRUARI 1928 EERSTE BLAD PAGINA 3 AANRIJDING VECHTPARTIJ AANRIJDING BALDADIG HEID KLEPTOMAAN BURGERLIJK® STAND 1 poos tegen Verstoppingj U!T ROTTERDAM, VOOS DRACHTEN PASTOOR VAN BEÜKERTNG NED. E- K. BOND .VAN ZUIVEL- EN MAS GARINEBE WERKERS DE SCHOOLPENNING N. L. K. K. PRIESTERJUBILEA - R- K- VOLKSBOND (Afd. Rotterdam-Zuid) WATERSTAND MODEPRAATJES. INBRAKEN ENZ. HET NEDERLANDSCHE BOEK ..j.Ail WEERBERICHT RADIONIEUWS. PROGRAMMA'S VOOR DINSDAG LAATSTE BERICHTEN. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM Londen tt.10%; Berlijn 59.22%;' Parijs 8.76%; Ralfjë (Belga's) 34.58%; Zwitser» land 47.78%; Amerika 2.48 3/16; Oostenrijk 34.97%; Doiemarkcm 66.50; Zweden 66.68;] Noorwegen <35.12%; Spanje 42J7; Italië 13.45, Op den hoek van tie Overachiésehestraat en (le Gedempte Broersvest heeft Zaterdag- middag een aanrijding plaats gehad tusschen den motorwlelrijder A. V., wonende Putters- lioekschestraat en een auto bestuurd door G. Ij. uit Vlaardingeii. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Zaterdagmiddag moest een agent van politie op de Broersvefst tusschenbeide treden in een veen'partij tnaselnen zekeren P. de V., wonende Parallelweg en den caféhouder S. in de Eoterstraat, !>•- twist tras ontstaan over een verterings- schuld, bij telen caféhouder gemaakt. Zaterdagavond w-ev-l op den Uolteraam- schedijt tie22-iarisre vrachtrijder J. K., woneiwlo- te Kotter daan, Rnkroekstraat, met stin vrachtwagen, bespanen met een paard, van achterin ftcor cca autobus uit Maas sluis aangereden. Met vernieling van het pivarclen-taig i-i-sp hst ongeval af. Zaterdagavond jr.:cal «Ie directeur van den bioscoop Usn aan de Broersvest, den 15-jarigen .1, T. uit zijn inrichting verwijde ren wegens onbehoorlijk gedrag. Git bal dadigheid scheurde daarop de jongen in de vestibule van het gebouw een reclamebiljet stulc, ter waarde, van 10. Zaterdagavond is in bewaring gesteld de IJ-jarige H. S., wonende te Botterdam, Haring- straat, die enkele uren te voren ten na- deete van den bloemenwiukelier K. aan de Hoogstraat (Corona) een rijwiel had ont vreemd. Hij was niet de fiets naar Botter dam gereden en had ze daar in de Multatmli- straat weggeworpen. Onderweg had hij nog kans gezien van een wagen ocivlge manda rijnen te stelen. De jongen heeft zicli den laatsten tijd herhaaldelijk alhier in vereeniging met een Sejuedamschen deugniet aan diefstal schul dig gemaakt. OVERLEDEN: 10 Februari: G. Kauffeld, 82 j., eclitgeaoote ran M. Kerkhofs, ii jn ui i- BecJ. IHifiS 0 Deze wsek zal de voordracht van den Zeer- Berw hr-cr F. C, ran Beukering over de cere moniën en de gebeden van de H. Mis', in de kerk va mien H. Laurenttus (Houttuin) niet gehouden worden op Vrijdag; maar op Woens dagavond a.s. fte 8 uur. Zondag a.s. viert de Ned. B. K. Bond van Zuivei- en Margarinebewerkers „St Antonius van Padua" 'haar 11-jarig bestaan De tooneel- vet-eeniging Felix Rutten zal dien avond in tk- Schouwburgzaal der St. Josepligezellen.Ver- eeniging een uitvoering geven, niet medewer king van de Harmonie „St. Joseph. Bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Rotterdamsehe Veroeaiigrng ,-Do Scboolpen. nfirg" werd gisterenmorgen in de kerk van dfki xT. Dominicus aan Je Hoogstraat, de Hoog. A.13 opgedragen voor de levende en overledene H san de Schoolpenning. y'fviiivon,;! is voor bestuur en collectanten. 7/ivónd georganiseerd in de Schouwburg- i. Jt de St. JosephgeeeMen-Vormriging, JONGENSPATRONAAT ,-UL# SI. Franciscus van Assisië buiten de zedelijke' en godsdienstige JV.rg van de jeugd ook het plezier een ..f'/its krijgt 't is onbegrijpelijk dat d'.r mjrëO ouders hun jongens liever 'iOjf/1 de straat laten lanterfanteren heeft «-neelelub St. Franciscus van Assisië, os/.e li'deeling van het jongenspartonaat uit t'n jwroehïè van het Afrikaanderplein gister- rord weer bewezen met haar tooueelavond «j net R. K. Vereenigingsgebouw aldaar. -Nadat de directeur, de weleerw. heer G. H. F:, Mwdde, voor een stampvolle zaal deu r rond had ingeleid, waarbij hij nog' eens bijzonder flea eerbied voor het H. Sacrament inscherpte, brachten de jongens, die voor iiat eerst iu 't openbaar optraden, het Stuk D H ikirci -uis voor het voetlicht. En t iio3t gezegd, op vlotte en waardige wwijze. Ut: extra pluim verdienen de vertolkers der r«$'fsn van Tareisnis en Fulvlas resp. Jozef Navsnhaf en Jac-ob de Jong. Ook het blij- epzaetje verliep eveneens goecl. Naast Neijeii- hof blonk hier ook Louis Kraan uit. Vcor het welslagen van den avond zorgde msf'.e de harmonie „St. Jozef", ouder leiding va;'j den heer A. W, Ganter, welke ver- ssaelfeuR nieuwe stukkeu uitvoerde. Een tf.ml-ila, vaabtij o.a. een pop en een H. Hart- toe' ij virk,- n winnen, deed de rest. Het nuurper f j? .>p was 549. "Do Ft. K. Vereniging voor jongeleiden, „Ka- thof.ek Leve;." beeft op Maandag 20 Februari a.s. een VaVcir.vondCeest georganiseerd, waar ook de leden van deu Katholieken Kring toe gang hebben. Opgevoerd zal worden in een der aaien van Meójnier Frres aan de Middelland, straat „BeurskocTts". Wij verwijzen verder naai de advertmtöte voorkomend in ons blad van kfjton. Woensdag a.s. herdenkt de Weleerw. heer J. B Schuyt, kapelaan aan de parochie van de H.H. Martelaren van Gorcum den dag waar op' hij vóór 12% jaar de H, Priessterwijding ontving. Buiten een huldiging van den jubilaris op Vrijdagavond door den Sint Josephgezelien en het Jongenspatronaat, zal dit priesterfeest Zondag a.s. plechtig worden gevierd. In de parochie van de II, Barbara herdenkt de Weleerw. lieer H. H. Brouwers a.s. Woensdag zijn 12%-jan'g priesterfeest. Den daarop volgenden Zondag zal de Jubilaris te kwart over tien uur een plechtige II. Mis op dragen. Des middags vindt de huldiging door de eongregaticsjongens plaats. ONDERWIJSVOORDKACHTE.V, B. én W. dragen voor ter benoeming als hoofden van eebolen: Aan de school'voor g.l.o. A voor schippers kinderen No. 1: 1. de heea-en P. A. Beije,: 2, L. M. van Behagen;' 3. J. van Dijk, allen alhier. Aan 4e school voor gj.o. A No. 289: den heer M. A. C. Coppy. Aan do school voor g.l.o. A No. 192: den lieer C, Lammers, alhier. Aan dè school voor.g.l.o. A No. 231: den heer L. van Tiggele, alhier. Aan de school voor g.l.o. A No. 112: den heer C. A. de Jong, alhier. Aan de school voor g.l.o. A No. 287: den heer J, A. Ros, alhier. Aan de school voor g.l.o. A No. 38: den heel' E. G. Borgers, alhier. Aan de school voor g.l.o. A No. 99: den heer D. M. 'Sandee, alhier. Aan do school voor gil.o. A No. 2S9: 1. de heeren G. J. Visser; 2. J, A. Sellenraad; 3. A. de Brnijn, allen alhier. B. en W. doen het voorstel tot benoeming van de heeren C. Warnaar en D. van Male tot onderwijzer, resp. aan de cursussen voor ver volgonderwijs, type C, aan de Van den Hoo. naardstraat en aan den Goudsehevijweg. B. en W. doen het voorstel tot opening van oen cursus voor vervolgonderwijs, type C, in de school voor g.l.o. A No, 72 aan de Zwe- derstraat en tot benoeming vata den heer L. Ingenhoes tot hoofd van dien cursus, zoomede tot benoeming' van de lieeren G. F. van der Hoeven en P. Vermeer tot onderwijzer reep. aan de cursussen, type C, aan de Blazoen- straat en aan de Van deu Hoonaardstraat. 1212 JAAR ORGANIST Onder vele blijken van belangstelling heeft de heer II. Vahle gisteren zijn 12%-jarig jubileum gevierd als organist van de paro chiekerk van de H. Familie aan den Bergsin- g«|l. Na per auto van zijn woning ie zijn ge- haald. werd in de kerk van So Heiilge Familie tot zijn intensie de Hoogmis op gedragen waaronder het zangkoor onder lei ding van den heer J J. Huiskens de 4-stem- mige Mis van H. Stehle op verdienstelijke wijze uitvoerde. In de pastorie werd de ju bilaris in tegenwoordigheid van het Kerkbe stuur toegesproken door den Z.E. Heer Pas toor J. J. M, van Vaste iihoven, die hem een in vergulde lijst gevatte, reproductie van Van Eyck, voorstellende een zingende engel, over handigde. Vervolgens werd de jubilaris vergezeld van eenige koorleden per auto naar zijn woning ge bracht, waar hij allereerst werd toegesproken door den directeur vsmi het koor, die hem na mens de leden een clubfeautenil aanbood, verder door de- heeren J. Oremus, die zijn oud- leerliug een boekwerk overhandigde, door den secretaris H. Maekenbach, die hem namens den oud-directeur van het koor, den lieer L. J. Fasejee een zilveren potlood aanbood Verder mocht de jubilaris van den heer Wil- jemsen een prachtig geieekende oorkonde in lijst in ontvangst nemen, terwijl liet koor, met pianobegêle-ïding van den heer Oremus de „Jubilé-Hulde" van W N. Bcsauwen uitvoerde. Van familieleden en vrienden waren ver schillende bloemstukken gezonden. De jubi laris dankte zichtbaar ontroerd voor de groot- sche hulde hem dezen dag gebracht. Na het Lof vereenigden zich de koorleden met liunue dames ten huize van den jubilaris waar het feest met een gezellig samenzijn werd besloten AANRIJDING MEI1 TRAGISCH GEVOLG Aan infectie overleden De 67-jarige melkventer A. Kaptein, gewoond hebbende in de Rubensstraat, is Zaterdagmid dag op deu Pdantageweg aangereden door een vrachtauto, welks chauffeur niet kon zien, doordat de hagel het uitzicht belemmerde. Hij bekwam daarbij o.a. een ernstige wond in de lies en is Zaterdagnacht in liet ziekenhuis aan den Coolsingel, tengevolge van infectie over leden. De man had lil. los-geld ia zijn broek zak, dat bij de aanrijding in de wonde is ge raakt en de infeotie verooraaakte. Amputatie van het heen kon hem niet redden. „CRESCENDO" Te Delisliaven is opgericht de mondaecordion- vereemging „Crescendo". Het, hestuur is als volgt samengesteld: A. Wageraats, voorzitter; Tli. Opto, le penningmeester; C. Grolle, 2e Pen ningmeester; A. Ronieijn, Secr,. Watergeus- straat 112. Meekers, commissaris vau materiaal. De Ned. R. K. Volksbond (afd. Botterdam- Zuid) houdt hedenavond een zeer belangrijke jaarvergadering in het R. K. Vereenigingsge- bouw, Afrikaanderplein. De bijeenkomst vangt in verband met de uitgebreide agenda precies -■ Van het hoogwater wordt morgen verwacht het le getij om 9.31 v.m., het 2e getij om 10.16 n.m. Te Hoek v. Holland wordt verwacht liet le getij om 7.43 v.m., het 2e getij om 8,16 n.m, P a l ij S, 6 Februari 1928, Met de keuze van een aardige, eenvoudige, „daagscke" jurk voor haar dochters zullen de moeders op het oogenblik lang die moeite niet hebben als vroeger. Alles: de modellen, die de mode voorschrijft, het ontbreken van go- compliceerde garneeringen en onnatuurlijke en verwikkelde schikkingen, alles komt hetgeen voor zulk een meisjestoilet vereisoht wordt, ten goede. Wij kiimien ons dus wel beperken osn een aardig en typisch model voor een „daagedie" jurk hier weer te geven. De jurk vertoont een bloezend "corsage, met lange, gladde mouwen, waarvan de schouder aangeknipt ia. Een ceintuur van daim scheidt het corsage van het rokje, dat voldoende ruimte beeft? Een kleine lingerie-col geeft wat vroolijk- beid aan de gedekte tint, die men het best voor de jurk Mest: zwart, marine, of midden- blauw. Als stof kan men de „klassieke" stoffen kie zen: kasha, of dun laken. Maar men kan voor afwisseling ook eens jersey-de-larne, of tolle- de-laine nemen, die zich eveneens uitstekend voor zulk een jurk leenen. Wensckt men de jurk een wat meer elegant cachet te geven, clan kan men het model laten maken van crèpe-marocain met een ceintuur van dezelfde stof. Voor de oudere jongedames valt het rokje natuurlijk wat langer, terwijl de ceintuur ook liooger genomen wordt. In den nacht van Zaterdag op Zondag Is in gebroken in een keet aan den Essentmrgsingel alwaar timmergereedschap is gestolen, teil na- deele van de B. De koopman L. B. uit de Slachthuis- straat bemerkte toen hij gisterenmorgen in zijn pakhuis iu de 2e Lombard straat kwam, dat de 30-jarïge loswerkman G. F. die naast dat pakhuis woont, bezig was verschillende dingen to steléti» De man had zich tot het Pakhuis toegang verschaft door een dakraam B. waarschuwde de politie, die den kwajen buur arresteerde. Reeds twee keer werd in den laatsten tijd ingebroken in den winkel van O. G. aan den Coolsingel, die den naam van „de Kou- senkoning" draagt. De laatste keer was in een ruit een gat gemaakt, dat hij met een plank had afgesloten, In den nacht van Zater dag op Zondag is dit plankje weggedrukt en zijn 11 paar dameskousen en 9 paar heeren. sokken ontvreemd Door verbreking van een deur in een portaal heeft men zich gisterenavond tus schen 7 en 9 uur, terwijl de bewoners afwe zig waren, toegang verschaft tot den kruide nierswinkel van M. S. in de Molsteeg. Uit den winkel weTden enige pakjes verpakte kof- f'fie gestolen, uit het woonhuis daarachter een Idokstel en een bedrag van ongeveer 75 gul. den Uit de woonschuit van L. V. liggende in de Rotte is een pbrtefuonnaie, inhoudende 15 gestolen. Ten nadeel e van den 28-jarigen rijtuig- poetser Th. v. H. wonende in de eerste Wan- deloorddwarsstraat is in de Ben|themmer„ straat een fiets gestolen. Ten nadeele van deu 50-jarigen koopman A, D. uit de Saftlevenstraat is in een café op den Coolsingel een jas gestolen. Jassen, diefstallen uit café's zjjn aan de orde van den dag Zaterdag had een loopjongen van G die aan den Coolsingel een winkel heeft invieesch- waren een bedrag ran f 97,50,dat hij geïnd had voor zijn baas, op de toonbank neergelegd, met de bedoeling, dat de cassajuffrouw dit zon opnemen Toen de juffrouw het bedrag, zeer kort nadat het was neergelegd, wilde natellen, bleek het verdwenen Zaterdag zag een surveilleerende agent van politie in de Nic Be&tsstraat een jongen, die hem verdacht voorkwam. Hij hield hem aan en kwam toen tot de ontdekking dat het ventje in het bezit was van 25 reclame-kalen ders, welke hij pas tevoren uit ©en daarstaan- den hakkerswagen had gestolen Hij bracht liem naar het bureau Voorstraat, vanwaar de knaap, de 13-jarige H, H. S. naar Schiedam is gebracht, omdat hij door de politie al daar gezocht wordt. In de Boezemstraat is de 24-jarige N. T. aangehouden daar hij een zak met oud lood vervoerde, dat vermoedelijk van hulzen is af gestolen. Uit. een spoorwagen, staande op het epoor. wegemplacement Rechter-Maasoever zijn eent. ge pakken behangselpapier gestolen. iDe 15-jarlge P. V. werd Zaterdagavond op lieeterdaad betrapt toen hij koekjes stal uit een bakkerswagen op den Orooswijksohe weg. Het jochie bekende, dit al vele malen te hebben gedaan met twee kameraadjes, den lS-jarigea J, A, K. en den 13-jarigen P, JU, 7 Wat ér in 1927 verschenen is. Jï VERGELIJKENDE CIJFERS. Door den Nederlandsckeu Uitgeversbond wordt van 11 tot en met 17 Februari te Haar lem een tentoonstelling betreffende „Het Nederlandsche Boek" gehouden. Men zendt ons naar aanleiding van deze tentoonstelling een communiqué, waarin o.a, do volgende gegevens zijn opgenomen, om een beeld te geven van onze boeken-productie: In den catalogus Het Nederlandsche Boek worden jaarlijks vermeld 2900 k 2500 boeken, nieuwe uitgaven en nieuwe drukken, welke in den loop van één jaar in Nederland zijn ver schenen. Dit is ongeveer de helft van wat in één jaar in Nederland het licht ziet; de andere helft, bestaande uit school- en leer boeken en uitgaven op elk gebied, welke niet van voldoende belang zijn voor den breedsten kring van belangstellenden, werd niet in dezen catalogus opgenomen. Met deze 5000 hóeken, hij welke nog komen ongeveer 1200 tijdschriften (geen dag- en nieuwsbladen) staat Nederland op de tweede plaats in de rij dei' boeken-nltgevende landen, en wel met 660 boeken op elk mlllioan in woners. Neemt men 't aantal hoeken op letterkundig gebied en die welke tot ontspanning dienen, als maatstaf voor alles wat verschijnt, hetzij ten gunste van de beteekenis dezer boeken, hetzij omgekeerd, dan komt Engeland op de eerste plaats. Men heeft iu elk land, ook in het onze, wel eens gezegd, dat er tegenwoordig te veel boe ken verschijnen en men bedoelt daarmede dan in liet hijzonder de romans enz. Vergeleken met den toestand van 25 jaar geleden, in 1902, vertoont echter alles eenzelfden, geleidelijken vooruitgang. Vijf en twintig Jaar geleden, in 1902, verschenen er in Nederland nog geen 8000 hoeken en tijdschriften (2907), thans ver schijnt meer dan het dubbele: 6047. Het aan tal romans, gedichten en kinderhoeken, dat ln 1902 bedroeg 654, is in die 25 jaar ook verdub beld: 1328, en hetzelfde ziet men hij a21e an dere boeken. Er wórdt dus blijkbaar, daor de inmiddels toegenomen bevolking, meer gele zen en gestudeerd dan vroeger. Men heeft ook wel eens gezegd, dat de in Nederland verschijnende boekeu duur zijn, vergeleken niet het buitenland. Dat is echter niet zoo. De cataloguswaarde van alle boeken, welke in Nederland in den loop van één jaar verschijnen, bedraagt ongeveer 7000 gulden. Per boek bedraagt dat dus gemiddeld pl.m. 1.77K- De gemiddelde prijs per boek in Duitsckland (van de andere landen is dat niet bekend) bedraagt 5.21 Reiclismark. De oor spronkelijke roman kost in Nederland per exemplaar gemiddeld 2.27, de vertaalde ro man 1.88, het kinderhoek 1.093-4. In Duitsck land kosten de beide eerste door elkander ge middeld. 3.50 Mark, het kinderhoek 2.01 Mark. Hetboek over geneeskunde kost in Neder land gemiddeld 2.43, in Duitsckland 8.48 Mark; het hoek over wijsbegeerte 2.98%» iu Duitsckland 6 Mark; dat over rechtsgeleerd heid 2.83; het Dnitsche boek 4.85 Mark, enz. Het boek, uitgegeven ln Nederland, is dus niet hooger ih prijs, vaak zelfs goedkeoper, dan het Duitsche boek. e De firma Joh. Enschede Zonen te Haar lem heeft op verzoek van den Nederlaadschen Uitgeversbond aan de tentoonstelling toege voegd een overzicht van de zeldzaamheden uit de geschiedenis van de drukkunst,zooals die alleen bij haar aanwezig zijn. EEN OVEREENKOMST TUSSCHEN TWEE ZIEKENHUIZEN. Men meldt ons uit Goes:: Sedert eenige maanden telt Goes thans twéé nieuwe, modem ingerichte ziekenhuizen: het (neutrale) Gasthuis en het R. IC. Ziekenhuis aan den Kloetiugsckenweg. De besturen van beide ziekenhuizen hebben ingezien, dat het wensckelijk is met elkaar samen te werken. Dezer dagen is n.l, tot stand gekomen een federatieve overeenkomst, tusschen de besturen van beide ziekenhuizen, bij welke overeen» komst de afd. Zuid- en Noord-Beveland van do Ned. Mij. tot bevordering der geneeskunst zich heeft aangesloten. O.m. is overeengekomen, dat de tarieven voor verpleging en voor alle handelingen in beide inrichtingen geheel gelijk zijn. Verder is aan de patiënten, voor zoover het in de macht der samenwerkende partijen ligt, vrije ziekenhuiskeuze gewaarborgd. Heft is te hopen, dat van de billijkheid hiervan ook de Burg. Armbesturen van Goes en omliggende gemeenten de diaconieën der Prot. gemeenten zullen kunnen worden overtuigd. Doordat de tarievenoorlog geheel is uitge schakeld, zal de verpleging In belde inrich tingen den meest idealen vorm kunnen bena deren. Een edeler concurrentie zal nu Jcunnen plaats hebben. Een dergelijke overeenkomst is een novum !n de geschiedenis van het Ziekenhuiswezen in Nederland. Rotterdam, II Februari. De bouwlc. J. Schotel en L. B. van Vliet, alhier, hebben namens de Vereeniging voor Chr. Volksonder wijs te Feljenoord en Hillesluis onder Ned. Herv. aannemers aanbesteed hot bouwoa van do De Savornin-Lohman-Bewaarsehool, aan do Zuidpolderstraat te Rotterdam. Ingekomen waren 18 biljetten: P. A. v. Keken, ƒ69.870; J. Frederiks en Zoon, 62.875; J. v. Vliet en v. Duist, 62.190; J. Breevoort, ƒ60.300; v. Om men en de Groot 56.642; J. v. Dorp, 59.900; H. G. Boekensteyn, 58.670; N.. V. Aanneming MB. v/h. Boele en Eesteren, 64.586; G. en C, v. Oost dijk, Vlaardingen, 64.786; L. Dekker, Zevenhuijzen, 68.000; Gebr. J. en P. v. d. Leer, Dordrecht, 67.500; G. Groenetveg en v. Bart, 64.980; Gebr. Smits, 58.981; Bouwmeester, Loopik, 56.930; Gebr. Uytelinden, ƒ59.542; G. Onderdelinden en C. Meijer, Vlaardingen, 56.490; W. v. d. Heuvel en Zn., 60.600; Gebr. v. d. Vorm, 57.600. De ghnning is nog aange houden. Voor zoover geen plaatsnamen zijn genoemd, zijn de inschrijver» te Rotterdam woonachtig, 7 -'77 '7: 'r'£7' .-'-7t7; Verwaakt wordt;' Matige tot krachtige, tij delijk wellicht stormachtige Z. tot W. wln(| beferokkau met regen, later opklarend, aaq vankelijk zachter. De barometer daalt op den voormiddag gelojj delijk. K m Fietsers en motorrijdeds lichten op Vftjj 'd avonds 5.35 tot 'e morgens 6.53. Huizen (1950 M.) 66.30 dinermuziojc K.R.O.; 6.307 K.R.O. esperanto les; 77.39, K.R.O. Hngelsche les; 7.308 K.R.O. cursud Kerklatijn door Leo Speet; 8.— K.R.O. uit zending uit Sittard uit de groote zaal van het Missiehuis St. Francieeus Solanus. St. Josephsharmonie. Philharmonie. Jongenskoor; van het Missiehuls „Franciscus Solanus", Mannenkoor „Concordia"; 10.30 persberichten. Scheveningen haven (1950 M.)] (Zakelijke Omroep): 8.155 pers-, handels- en financieele berichten; 1212.05 zuivelber.;]- 3-253.57 zuivelber.; 5.305.35 zuivelber. Hilversum (1060 M.) 12.— politleber.Jj 12.302 lunchmuziek door het Radlo-triojj 34 knipcursus door mevr. de Leeuwv» Rees; 6—7.15 dinermuziek door 't Radio-trio;j 7.157.45 Engelsche conversatieles; 7.45 pol, ber.; 8.populair concert met medew. van' bet U.D.M. „De Rembrandtzangers", dlr, Hendrik Altink. Het Omroep-orkest o. 1. vy Nico Treep; 8.459.15 carnavals-causerie door Peer van den Muggenheuvel (Nico de; Rooy), burgemeester van Oeteldonck en des- zelfs watervre moerassen; 9.15 voortzetting concert; 10.20 persber.; 10.30 voortzetting concert. Da ven try (1600 M.) 11.20 pianokwartet J] 12.202.20 A. Cave sextet en solisten (sopraan, bariton, pianoduet); 2.50 muziekles;! 3.35 muziek; 3.40 Fransche les; 4.10 con cert; 4.20 orkest; 4.35 lezing; 4.50 orkest;] 5.20 boekbespreking; 5.35 kinderuurtje; 6.20 gramofoonmuziek; 7.20 causerie; 7.35 Beet hoven's piano-variatie; 7.45 lezing; 8.05! Vaude vllle. Solisteneoncert; 8.20 lezing;] 8.50 werken van Perc. Garratt, d. Bleadale (sopraan). G. Jerratt (piano); 9.20 nieuws bericht; 9.35 muziekles; 9.55 nieuwsbericht;] 10.„Bardell v. Pickwick", tooueelspel; 10.50 tot 12.20 dansmuziek. F ar ij s („Radio-Paris" 1750 M.) 10.50 tot 11 concert; 12.50—2.10 orkest; 4.05—5.05! orkest; 8.50 concert „Ars Musica, koor cn' orkest. L. Herrent (bariton). Laagenberg (469 M.) 12.251.50 or« kost; 5.206.20 orkest; 7.35 M.G.V. „Kölnerj Uederkranz E.V.". Werag-orkest. A. Wollgar- teu (alt). B. Mlttman (viool); 9.40 sluitej}» Königswusterhausen (Zeesen, 12®| M.) 11.207.05 lezingen en lessen; 7.50 vroo» lijlce avond. Balalaika-orkest; 9.3510.20 her uitzending van buiteulandsche stations met causerie. Hamburg (395 M.) 3.35 kamermuziek;] 5.20 walsmuziek; 7.20 orkest; 8.50 piano composities van Rob. Schumans; 10.5011.50 dansmuziek. KORTE-GOLF TELEFONIE IN DE STAD. Dr. A. Ittstow deelt in het Berl. Tageblatt mede, dat ih Berlijn proeven zijn genomen met een 1 watt lcorte-golf zend- en ontvangtoestel in een ant<& waarbij tot een straal van 4 K.M. een ongestoorde gesprek-verbindlng werd ver kregen. In verband met de beschikbare toestellen (die alles tezamen slechts 14 kg. wegen) konden de proeven alleen op golven van 40 tot 60 M, worden gei tornen, waarbij bleek, dat de lengte van 40 tot 45 M. het gunstigste resultaat gaf, In dit jaargetijde werd van boomen weinig hin der ondervonden, doch bij groote gebouwen met metolaa daken, zooals bijv. het Rijksdag- gebouw, w«Jd de goede ontvangst veel minder. Van het vliegveld Tempelhof tot op den Alexanderplatz werd over dag bij droog weder een gJêSe ongestoorde verstaanbaarheid ver kregen. De tijd dat een auto met een draad loos station is uitgerust kan dus niet ver meer af zQn. NOODWEER IN FRANKRIJK Groote verwoestingen Een hevl3 noodweer heeft op verscheidene plaatsen in Frankrijk grooite verwoestingen aangericht. Te Duinkerken woei een groote loods omi Te Killem werd een arbeider, die bezig was electrische draden te herstellen, uit een mant geslingerd en gedood. Op de kuat van Bretagne stormt het sedert 2 dagen. Verscheidene schepen, die in nood verkeeren lubben draadloos om hulp gevraagd verschillende personen zijn gedood, dorodieft zij in aanraking kwamen met electrsiche dra. den, die door den storm stuk geslagen waren. Bij Charleville en Mezières is de Maas buiten liaar oevers getreden. BRUTALE DIEFSTAL Het laan der werklieden gestolen Zaterdagavond terwijl de fabriek nog in volle werking wnu, liebben tot nu toe onbekende personen k«s gezien aan de stijfsel, en pud. ding fabriek „de Bijenkorf" van de fa. M. K. Koning te Hoog a. de Zaan uit het kantooT; van een der chefs een bedrag*aan geld te ste len v»n ƒ1140, dat in zakjes gereed lag om' aan het penaoneel van de middagploeg te wor den uitbetaald. De chefs aijn gewoon op gezette tijden de ronden te deen in de fabriek. Van die gelegen, heid heeft Hen gebruik gemaakt zijn slag te slaan. Geblefeen is dat de daders door het loket in het kantem* zijn gekomen na te voren een ruit te hebben ingedrukt, waardoor zij liet loket kond» openen. De politl» stelt een onderzoek in.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 3