DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 51ste Jaargang Donderdag 16 Februari 1928 No 15094 Dit nnmmer bestaat oit drie bladen f GEMEENTERAAD VAN SCHIEDAM UiTBREIDING VAN HET POLITIEKORPS TEWERKSTELLING VAN WERKLOOZEN IN DRENTE AGENDA. KUNST-AGENDA. TE ROTTERDAM 1 BEURS VAN SCHIEDAM MontwQo Spoeling HE COURANT Buiean: KOEMARKT 4. SCHIEDAM. Telefoon Inteicommnnaal no. 68085 'ABONNEMENTEN: per 3 maanden ƒ3.25. per maand ƒ1.10, per week 25 cent. Franco per post 3.75 per kwarL Afzonderlijke nummers 5 c£. Postchèque en Girodienst 81440. ADVERTENTIëN 15 regels J 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames lusschen den tekst 60 ct, per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct. elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouteradvert. 5 reg. 0.50, 10 reg. 0.75, 15 reg. 1. Incassokost, worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering 500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide banden, voeten of oogen; 250 bij verlies van één band, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; 75 bij verlies yan een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. De uitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herv erzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam Gisteravond werd de raadsvergadering van Vrijdagavond voortgezet. Afwezig wethouder Houtman en de heer Scheurkogel en gedurende het eerste deel der Vergadering de heer Kavelaars. Ingekomen stukken De Voorzitter doet mededeeling, dat alsnog is ingekomen: van B. en W. voorstel om het raadsbesluit d.d. 4 October 1927 tot verkoop aan den heer H. Gabel q.q. voor den heer d. van der Knaap te Rotterdam van een perceel bouwgrond aan de Vondellaan W.Z., hoek West-Franlcelandschestraat Z.Z., ter breed te van 22 M. en ter diepte van 20 M., zoodanig te wijzigen, dat het terrein, in plaats van met 4 beneden- en bovenwoningen, mag bebouwd worden met 5 beneden- en bovenwoningen. De heer DTNKELAAR (s.d.a.p.) vraagt of de panden nu niet te smal worden. Wethouder VAN VELZEN (R.K.) antwoordt, dat het hier hoekpanden betreft en dat ze vol doen aan de eischen in de verordening gesteld. De wijziging wordt goedgekeurd. Van A. Schell en 5 andere werkloozen adres 'd.d. 9 Februari 1928, waarin wordt verzocht het daarheen te leiden, dat: le. een steunregeling wordt ingevoerd, welke eensluidend is aan die van de Gemeente Rot terdam en aan behoorlijke eischen voldoet, 2e. vanwege de Arbeidsbeurs in het vervolg aan de scheepswerven alleen arbeiders worden geleverd voor den tijd van minstens een week. Wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Age n dr. la. Benoeming van een ambtenaar van den burgerlijken stand in verhand met de ontslag name als zoodanig van den heer D. Boddeiig. Benoemd wordt wethouder Slavenburg (c.-h.) 1b. Benoeming van een gedelegeerd lid bij de Vereeniging „Schiedamsch Volksbudhuis", in verband mét do ontslagname van don heer D. Boddeus als raadslid* en wethouder. Benoemd wordt bij tweede stemming de heer Colé (rev.-arb.c.). met 12 van de 23 uitgebrach te stemmen. 1c. Benoeming van een lid van de na te noemen Commission in verband met de be noeming tot wethouder van den heer T. Sla venburg, die in deze commission was gekozen als lid uit den gemeenteraad huiten de leden van het dagelijksch bestuur; de Commissie voor Onderwijszaken; de Financiëele Com missie en de Commissie voor het Gemeente- Ziekenhuis. Benoemd wordt in de commissie voor onder wijszaken do heer van den Tempel (C.-H.) met 17 stemmen tegen 4 op den heer Broek en 2 in blanco; in de l'inancieele commissie de heer H. Wiekenkamp (a.-r.) met 10 stemmen tegen 1 stem op den heer Hijman en 10 in blanco; in de commissie voor het gemeente ziekenhuis de heer Scheurkogel (c.-h.) met 13 stemmen tegen 10 op den heer van Pelt sn een op mevr. van Benthem. ld. Aanbeveling van het collége van regen ten van hot St. Jacobs-Gasthuis ter benoeming van een regent ën een regentes van genoemde instelling, ter vervulling der vacature, ont staan doSr de periodieke aftreding als zoo danig van den heer A. J. Gijsen on mej. A. C. E. Dijkmans. Aanbevolen worden: (vacature A. J. Gijsen): 1. de heer A. J. Gijseu, 2. de lieer W. A. Beukers A.Jzn.; vacature mej. A. C. E. Dijkmans): 1. mej. A. C, E. Dijk mans, 2. mevr. A. P RisRijnbende Herbenoemd worden de' lieer A J. Gijsen en mej. A. C. E. Dijkmans. 2. Voorstel van B. en W. tot onderhand- sche verhuring aan: I. S. Bruggeling of anderen van een perceel tuingrond, ter grootte van pl.m. 3200 vierk. M„ gelegen aan de Stadhomlerslaan, tegen een huurprijs van ƒ64 per jaar; II. mevr. E. M. den BoerBijl of anderen van een perceel tuingrond, ter grootte van Pl.m. 400 M2., gelegen aan de Stadhouders laan tegen een huurprijs van 12 per jaar en III M. van Sehie of anderen van een per ceel tuingrond, ter grootte van pl.m. 3000 vierk. M., gelegen tusschen de bebouwing langs de Nassaulaan, de Willem de Zwijgerlaan, de Anna van Burenstraat en de Charlotte de Bour- honstraat, tegen een huurprijs van 35 per jaar. Goedgekeurd. 2bis. Voorstel van B. en W. om hun College Ie machtigen tot onderhaudsclie verhuring op door hen te stellen voorwaarden aan A. Vroeg m de Weij of anderen voor het seizoen 1928, eindigende 1 November 1928, van een perceel tuingrond, gelegen in het Sterrebosch, aan de Oostzijde begrensd door 't terrein van de N.V. Corns. Swarttouw's Machinefabriek en Con- stvuetiewerkplaatsen, tegen een huurprijs van ƒ60. De heer VAN NOORBENNEN (C. D.) vraagt hoe groot deze grond is. Spreker merkt voorts bp, dat verschillende personen hun volkstuin tjes kwijt raken door het abattoir en verderen houw in de Aleidastraat. Spreker zou den raad willen adviseeren, deze onderhaudsche verhu ring aan te houden en het terrein voor volks tuintjes te bestemmen. Wethouder DE BRUIN. (S. D. A. P.) ant woordt, dat het geen mooi stuk grond is. Het is ongeveer 1 H.A. groot. Een groot deel er van is niet voor terreinbouw geschikt. De heer Vroeg Sn de Wey is eigenlijk de esnige reflec tant die er nog wat voor over heeft. Dit terrein is overigens zeer „wisselvallig". De huurder kan het ieder oogenblik weer moeten ontrui men. Het is hem slechts voor een jaar ën tot weder opzeggen s toe verhuurd. De heer v. NOORDENNEN (C. D.) meent, dat er-velen zijn, dlie een stuk van dit terrein zouden willen hebben. Is er iets op tegen het voorstel aan te houden en eens te zien of er gegadigden voor zijn? Wethouder DE BRUIN repliceert. Hij meent dat wie een stuk grond huurt, het op dit mo ment ook zou willen hebben, om voorbereidin gen voor bebouwing te maken. Dit is grond waarvan men geen dag zeker is, en daarom is 't voor volkstuintjes waarvoor toch onkos ten gemaakt zijn, hoog voor veelal kleine beur zen, niet geschikt. Do heer v. NORDENNEN, repliceert en stelt voor het voorstel aan te houden. Wethouder DE BRUIN merkt nog op, dat de heer Vroeg in de Wey reeds 4 jaar het terrein in huur heeft. De heer v. d. TEMPEL (C.H.) deelt mee, dat de heer Vroeg dn de Wey geen schadevergoe ding krijgt, als hem tussehentijds de huur wordt opgezegd. Wethouder VAN VELZEN (R. K.) en de heer v. (1. KRAAN (C. H.) beitoogen dat het niet aangaat iemand die hier zijn brood verdient, zonder reden tot afstand van den grond te dwingen. Het voorstel wordt goedgekeurd. 3. Voorstel van B. en W. om aan de Ver eeniging voor gereformeerd Schoolonderwijs; voor de inrichting van lokalen der lagere school aan dé Tutinlaan tot bewaarschool een voorschot te verleenen van 1773, en wel op den voet van de bepalingen der regelen voor het verleenen van geldelijken steun ter be vordering' van den houw en verbouw van be waarscholen (Gemeenteblad no. 9 van 1918), voorzoover deze van toepassing kunnen zijn. De heer HOOGENDAM (A. R.) vraagt of het hier het totale bedrag of een voorschot betreft Wethouder DE BRUIN (S. D. A. P.) merkt op, dat de gemeente 85 pCt. verstrekt, terwijl voor de rest de vereeniging moet zorgen. 4. Advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van de Vereeniging tot Bevordering van Chuisitelijk Onderwijs, waarin zij ver-» zoekt de te stichten school met 6 lokalen voor gewoon lager onderwijs aan de W. Fran- kelandsehestraat uit te b-reiiden met een lokaal voor lichamelijke oefening, henevens een lokaal voor het zevende leerjaar, en waarin wordt verzocht overeenkomstig artikel 72 der Lager Onderwijswet hiertoe medewerking te verleenen. Goedgekeurd. 5. oorstel an B. en W. om de woning, plaat selijk gemerkt Lange Kerkstraat 34, eigendom van C. Krabbendam te Zwijndrecht, onbe woonbaar te verklaren. Goedgekeurd. G. Voorstel van B. e-n W.: a. tot het ver leenen van een cred'iet van 2400.— ten be hoeve van den houw van een urinoir achter het nieuwe politieposthuis aan de Broersvest, ter vervanging van het bestaande urinoir aan den Buitenhavenweg; b. tot wijziging der ge- meentehegrootiing, dienst 1928. Model D. 24.00.— Mevr. BENTHEM (S.D.A.P.) erkent dat er in het tramhuisje een keurige inrichting is, maar men weet niet dat die gelegenheid be staat. Men meent, dat men bij gebruikmaking er van een coinsumptlie moet nemen in het tramhuisje. Spreekster zou er graag eenige be kendmaking aan zien gegeven, dat zulks niet het geval is. De heer HOOGENDAM (A.R.) zal zich niet tegen het voorstel verzetten, hoewel hij hoopt, dat we voortaan van dergelijke incidenteele be schikkingen op een terrein welks bestemming nog lang niet vast staat, verschoond zullen blij ven. De heer v. d. TEMPEL (C.H.) vindt om de door den heer Hoogendam genoemde reden geen vrijheid voor te stemmen. Wethouder DE BRUIN (S.D.A.P.) denkt dat de besprekingen in den raad aan de nuttige in richting in het tramihuiisje voldoende bekend heid zullen hebben gegeven. Overigens is dat een zaak waaraan de gemeente weinig kan doen; het is een zaak van particulier initiatief. Overigens zit deze aangelegenheid vast aan den politiepost en voordat wat hier gebouwd wordt weer wordt afgebroken, zullen er nog wel heel wat jaren verloopen. Trouwens aan dezen poli tiepost zal ook bij de toekomst van Koemarkt, B roe revest en Rotterdamschen dijk wel vast gehouden worden. De heer v, d. TEMPEL (C.H.) replficeert. Spreker vindt dat hier geld wordt weggegooid, Wethhouder DE BRUIN (S.D.A.P.) merkt nog op, dat op dit punt steeds een politiepost en een urinoir op hun plaats zullen zijn. Het voorstel wordt met 3 stemmen tegen aan genomen. 7. Voorstel van B. en W. om den rente voet van de aan de firma A. W. Blokland Zoon verleende premieböuw-hypotheek op 52 arbeiderswoningen aan de Zwartewaalsche- en Geervlietsehestraat, per saldo 162.647,14, bedragende, tot wederopzegging' te verlagen van 6 tot 5 pet., gerekend te zijn ingegaan 1 Februari 1928. Goedgekeurd. 8. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een Verordening houdende verbod tot aanbouw en tot herbouw van gebouwen op grond, gelegen aan de Nieuwe Haven. Goedgekeurd. De uitbreiding yan het Politiecorps 9. Voorstel van B. en W. om de benoodigde gelden toe te staan voor de uitbreiding van het politiepersoneel met 2 agenten, in ver hand met de invoering van een betere Zon dagsdienstregeling. De VOORZITTER merkt op, dat door de regeling in plaats van "om de 8 weken, om de 4 weken een vrije Zondag kan worden ge geven, terwijl op gezette uren nog 2 agenten meer voor den straatdienst beschikbaar ko men. De heer WAARDENBURG (s. d. a. p.) vraagt of die meerdere straatdienst noodig is. Spre kers partijgenooten achten uitbreiding onnoo- dig en vinden het twijfelachtig of hier wel meer Zondagsrust op den voorgrond staat. De VOORZITTER antwoordt, dat het hier wel degelijk een socialen maatregel betreft en dat van de surveillance' niets af kan. De heer v. NOORDENNEN (c. d.) begrijpt den heer Waardenburg niet. Spr. herinnert aan de woorden van den heer Dinkelaar, dat waar georganiseerd overleg heeft gesproken, de Raad zich daarbij 1. .-«ft neer le leggen. Geldt, dit dan hier niet? Het beteekent hier een be langrijk voordeel voor de agenten. Neemt men dit voorstel niet aan, dan zal ook de post van overuren moeten blijven be staan. Het politiekorps heeft toch al, gevolg nog van de bezuiniging, drie uren per week langer werk dan vroeger. De heer BROUNTS (r. k.) kan zich met het voorstel volkomen vereenigen; spreker, vraagt alleen een betere regeling voor de diensturen op Zondag', zoodat de agenten hun Zondags plichten kunnen vervullen, en hoopt dat er nu mettertijd ook eens in de nieuwe wijken zal worden gesurveilleerd. De heer SCHERMIJN (r. k.) bepleit even eens het voorstel van B. en W. op grond van de verbetering in de dienstregeling die er mee bereikt wordt. De heer v. d. BROEK (v. b.) vindt een ver betering voor vijftig agenten met 2700 niet te duur gekocht. Spr. meent intusschen dat er nog wel eenige verlaging is aan te brengen door den concierge van het hoofdbureau, die destijds wegens ziekte tot concierge werd be noemd, weer in het dienstverhand op te ne men. Waar de bevoegde instanties voor dit voor stel zijn, zal spr. kleinere bezwaren omtrent de dienstregeling voor zich houden. De heer HOOGENDAM (a. r.) begrijpt niet de houding der sociaal-democraten, die steeds het georganiseerd overleg de hand hoven het hoofd houden en thans zich tegen dit voorstel kanten. Spr. zal van harte voor dit voorstel stemmen. De heer COLL (rev.-arb.e.) meent, dat dit geld wel op andere en nuttiger wijze kan wor den besteed. Spreker heeft niet de overtuiging gekregen, dat dit voorstel moet worden aange nomen. De heer WAARDENBURG (s. d. a. p.) is wed voor een wekelijkschen rustdag; dat zulks steeds de Zondag moet zijn is voor hem geen evangelie. Wanneer de agenten per rijwiel sur- veilleeren kan op den Zondagsdienst veel wor den bespaard. Wat georganiseerd overleg betreft, spr. kan er niet bij wat dit voorstel in georganiseerd overleg te maken had. De VOORZITTER merkt op, dat een con cierge in het hoofdbureau niet kan ontbreken. De bedoelde man is voor actieven agenten- dienst niet geschikt. Zulk een concierge is er steeds aan het groote hoofdbureau geweest. Door aan de agenten meer Zondagsrust te geven werden zooveel uren aan den dienst ont trokken, dat aanvulling niet een tweetal agen ten niet kon aanblijven. De heer DINKELAAR (s. d. a. p.) is het er mee eens, dat als het georganiseerd over leg zich bij zijn taak houdt, men zich bij de resultaten van dat overleg moet neerleggen. Iïet was ecXer niet zijn taak zich met de uit breiding van het korps te bemoeien. Wanneer den commissaris van politie opdracht gegeven wordt een rooster samen te stellen met de be staande agenten, dan is spreker overtuigd dat het er ook komt. De heer STEENS (R.K.) moet den heer Dinkelaar opmerken, dat eenige leden van het politiepersoneel zelf geholpen door het katholieke raadslid, den heer Schermijn een rooster hebben samengesteld ,dat algemeene instemming verwierf. Dit rooster is dus niet van den commissaris of van den burgemeester, zooals de heer Dinkelaar voorstelt. Waar dit nieuwe rooster zoo de algemeene instemming heeft, moeten wij toch ook de consequentie van 2 agenten meer aanvaarden. Wethouder SLAVENBURG (C.H.) meent, dat het voorstel van B. en W. meer instemming had mogen ondervinden, dan het van sociaal-democratisch zijde krijgt. Spreker begrijpt het verzet van de socialisten niet. Van de verklaring van den heer Waardenbuvg, dat ze wel een weke lijkschen rustdag wenscben, maar dat het niet de Zondag behoeft te zijn, neemt spr. acte. De S.D.A.P. voelt dus niets voor Zondagsrust, voor Zondagsviering. Bij de bespreking over de dienstvoorwaar- den heerschte tusschen werkgeefster, de ge meente en werknemers, het politiepersoneel, volledige overeenstemming'. Zou de S.D.A.P. dat niet moeten toejuichen? Aan dit voorstel zit onomstoolelijk vast, meer Zondagsrust. Men kan hier niet komen met te zeggen, dan moet er maar mindere sur veillance komen. Daarover kunnen leeken niet oordeelen. De S.D.A.P. zal hetere argumenten voor haar tegenstand naar voren moeten bren gen. Wethouder DE BRUIN (S.D.A.P.) betoogt dat alles er van afhangt hoe men de zaak aankijkt. Men kan van een politiecorps altijd betoogen dat het te klein of dat het te groot is. In de socialistische partij is gezegd, dat nog heel kort geleden in Schiedam de noodklok luidde. Nu moge de tosstand zich iets verbeterd hebben, letten wij op de arbeidsbeurs, dan gaan we niet vooruit, doch achteruit. Als dat het ge val is, kunnen we dan jaarlijks terugkeerende vaste meerdere uitgaven accepteeren? De S.D. A.P. meent, dat er andere zaken eer noodig zijn dan deze 2700. Er komt hij, dat andere maatregelen reeds zijn getroffen en andere nog in de lucht hangen. Niet het voornaamste motief van deze uit gave is verbetering van de Zondagsrust. Men kan oveir Zondagsrust verschillend denken, maar nooit Is ontkend dat wij de menschen bij voorkeur geven den vrijen Zondag, dien ze kunnen besteden zooaLs ze zelf het beste vinden. Een rooster voor de agenten is een elastie- ke kwestie. Spr. meent dat de raad geen rooster kan maken. Als het georganiseerd overleg zich over uitbreiding van het personeel heeft uitge laten, dan is het over de schreef gegaan. De S.D.A.P. is bereid de voorstellen van ge organiseerd overleg te accepteeren als het zich aan zijn taak houdt. Het moet zich bepalen tot de arbeidsvoorwaarden. Als G. O. tot de con clusie komt, dat er hetere Zondagsrust moet komen, dan staat de S. D. A. P. daar achter, maar niet als het uitbreiding van personeel verlangt. We hebben hier te doen met een niet- produetieve uitgave. Kwestie van vertrouwen in den burgemeester of den commissaris is hier niet aan de orde; er bestaat geen wantrou wen. Maar bij spreker bestaat de zekerheid, dat men niet met een rooster kan goochelen zoo als men wil. Spr. acht het noodzakelijk dat in den raad de gedachte tot uiting komt, dat uit breiding van politiepersoneel verzet zal on dervinden. Overigens weet spreker niet of zijn vrienden het zoover zullen laten komen om over het voorstel stemming aan te vragen. Wethouder SLAVENBURG (C.H.) hoopt dat de S.D.A.P. zal meewerken om aan de arbei ders steeds zooveel mogelijk den vrijen dag te geven dien ze wenschen, iets wat spr. niet uit den mond van den heer Waardenhurg heeft gehoord. Voor spreker is de Zondagsrust van groote beteekenis en om die voor vele agenten te verkrijgen, wil hij het gevraagde bedrag gaarne beschikbaar stellen. De heer SCHERMIJN (R.K.) merkt op, dat bij den nieuwen rooster ook een groot deel van den nachtdienst vervalt. De heer BROEK (v. b.) vindt een concierge onnoodig. De VOORZITTER is het met den heer Broek oneens; een concierge kan niet gemist worden. De heer v. NOORDENNEN (c. d.) heeft niet gehoord van de S. D. A. P., dat met het be staande korps ook de nachtdienst zou kunnen verbeterd worden, terwijl geen enkele organi satie heeft kunnen zeggen dat verbeterde Zon dagsrust met het bestaande korps Is te verkrij gen. Het G. O. dat een rooster heeft gemaakt, kon dit niet zonder eenige uitbreiding, waar op baseert, de S. D. A. P. dan haar betoog dat dit wel kan? Betreffende de financien van Schiedam is dit de eerste keer dat de heer De Bruin thans op dezen toon spreekt. De VOORZITTER merkt nog op, dat deze uitgave allerminst improductief is. Bescherming van personen en eigendommen is een van de allereerste plichten van de gemeente. Wethouder DE BRUIN repliceert. Wanneer waar is, dat men ook een belangrijke verbete ring van den nachtdienst krijgt, dan acht spr. dat een belangrijke verbetering en betreurt hij, dat zulks niet in de stukken is vermeld. De heer FETTER (rev. arb.c.) zou gaarne een verklaring willen dat nu het periodieke overwerk van de haan Is. De VOORZITTER gaat zooveel mogelijk overwerk tegen. De lieeren Collê en Fetter vragen aanteeke- ning dat zij tegen zijn. Het voorstel wordt overigens zonder stemming aanvaard. 'e Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius, 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D. O., Patonaatsgebouw Lange Haven: aanvang 8 uur. lederen Maandag repetitie R. K. Gemengde Zapgvereeniging Lorenso Perosl. Gebouw R, K. Volksbond (groote zaal). Aanvang half negen precies. Dinsdags repetitie R. K. Mannenzangvereenl- ging St. Caecilia, half 9, R. K. Volksbond? bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkers, bond "St. Eloy", Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van 7 uur tot hall 9 zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. Excel, sior; Gebouw R. K. Kring. lederen Woensdagavond kwart over acht, precies, cursus over Leekenapostolaat Boven, zaal R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond R. IC Burgerjonge, lingenvereeniging „Kath. Streven". Gebouw ICath. Kring. Aanvang half zeven. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand ver gadering Katholiek Leven, Gebouw Katholie ke Kring 8 y3 uur precies. Heden Intieme feestavond der R. K. S. V. „Excel sior". Gebouw „Musis Sacrum". Aanvang 8 uur. Jaarvergadering Ned. R. K. Volksbond. Jaar verslag, rekening 1927, vaststelling der gewij zigde statuten. Aller opkomst dringend ge- wensebt. Gebouw Lange Haven 71. Aanvang 8 uur. Vrijdag 17 Januari R. IC. Tooneeivereeniging Pius XI, onder- afdeeling Sint Jozefgezellen Schiedam III. Uitvoering voor ouders en gencodigden der leden van de St. Jozefgezellenvereeniging. Ge bouw: achter het R. K. Weeshuis. Aanvang 8 uur. Weldadigheidsavond, te geven door da vereeniging tot bestrijding der tuberculose, met medewerking van de tooneeivereeniging „Utile Dulci". Gebouw R. IC Volksbond. Aan vang kwart over 8 uur. Cursusles over de R. IC. Vakbeweging voor de jeugd door G. F. N. Nijkamp, Utrecht. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. 16 F e b r. Groote Schouwburg, Het Adelaars- Jong (Ver. Tooneel) half 8 uur (voor volwas senen). 18 F e b r. Graote Schouwburg, Hugenoten (Ital. Opera) 8 uur (vQor volwassenen). 19 Febr.: Groote Schouwburg, Leontientje (Rott. Hofstadtooneel) 2 uur Heer van goeden huize (Rott. Hofstadtooneel) 8.15 uur (voor volw.) 21 Febr.: Groote Schouwburg: Heer van goeden huize (Rott. Hofstadtooneel) 8.15 uur (voor volwassenen) Dagelijks: Circus-Schouwburg, Jubileum revue 1928 (Ter Hall-gezelschap) 8 uur. - Bioscopen: Goedgekeurde program, ma's tot en met Donderdag 16 dezer in: Royal (voor volwassenen): Corso (voor volwassenen) Ooster-theater (voor volwassenen.) SCI-IIEDAM, 16 Februari. Officieele notee ring van de Commissie uit de Kamer vaa Koophandel. Moutwijn 46 pCt. 17.50 per H.L. Namens de commissie voor de noteering H. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 16 Februari. Men noteert voor melasse spiritus 100 pCt. 29.per H.L. Ruwe graansplrltus 60 pet. 17.Por H.L. Noteering 2,20. i 10. Schrijven van B. en W„ houdende mede- deelingen naar aanleiding van het onderzoek, dat heeft plaats gehad naar de mogelijkheid en wenschelijkheid van een omzetting van het Gymnasium in een Lyceum en in verhand hiermede voorstel om in den bestaanden toe stand geen verandering te brengen. Goedgekeurd. Tewerkstelling van werkloozen Wethouder DE BRUIN (s, d. a. p.) deelt mee, dat er bericht is gekomen dat binnen twee a drie weken de eerste ploegen werkloo zen te Eelerveld te werk zullen kunnen wor den gesteld. In overleg met de vakcen- trolen zijn drheidsvoorwaarden vastgesteld. Het Rijk draagt een deel der kosten. De gemeente zal moeten bijpassen. Thong

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1