DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. mmmm. LUXE AUTO-VERHUUR 51ste Jaargang Vrijdag 17 Februari 1928 No 15QS5 Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS - GARAGE ..UNIQUE" - Bureau KOEMARKT 4. SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68085 ABONNEMENTEN: per 8 maanden f3.25, Per maand 1.10, per week 25 cent. Franco per post 3.75 per kwart Afzonderlijke nummers 5 cL Poslchèque en Girodienst 81140. (MJVERTENTlcN 1—5 regels ƒ155. Elke regel meer 30 (t. Reclames tusschen den tekst 60 ct, per regel. Kleine advertenties: 30 woerden 25 ct. elk wóórd meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouteradverl. 5 reg. 0.50. 10 reg. 0.75. 15 rog. l. Incassokost, worden berekend Gratis Oneevallenvcrzekerink 500 bij overlijden door een ongeval; 500 bij verlies van beide handen, voelen of oogen; 2o0 bij verjies van écu hand, één voel of één oog; 150 bij verlies van een duin.tó bi) verlies van een wüsvinaer- ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; ƒ25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden atgedrukt. B De uitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam Bij of krachtens wetten of Verordeningen voorgeschreven cn andere officie®le af- en aankondigingen van liet Gemeentebestuur KENNISGEVING DRANKWET ALGEMEENE MIDDENSTANDS VER EEN IG ING SCHIEDAM ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN JAARVER GADKRIN G R. K. VOLKSBOND R. K. S. V. „EXCELSIOR" Do onderlinge tuniwedstrijden SCHII' gestrand HOOG WATER HÉT GOOCHELROOSTER DEIiFTSCHE BOTEUMARKT BERGER LUKE STAND SCHEEPVAART BURGEMEESTER KNAPPERTLAAN 1. TELEFOON 68817. OPENBARE VERIvOOPING UIT ROTTERDAM BIJ HET VERTREK VAN DOKTER SPAAPEN I M X si 1 s 11 B. en W. van Schiedam brengen ter open bare kennis, dat (Ie gemeenteraad in zijn ver gadering van den 15 Februari j.I. heeft be sloten zulks naar aanleiding van het ver zoek dato 23 December 1927 van het bestuur der vereeniging tot bevordering van Christe lijk onderwijs medewerking te verleenen overeenkomstig artikel 72 e.v. der Lager On derwijswet 1920 voor de uitbreiding met een 7e leerlokaal van de te stichten school voor Gewoon Lager Onderwijs aan de West-Franke- laudsche straat, tegenover de Vondellaan. Ingevolge het i .paalde bij het 2e lid van art. 76 van voornoemde Wet kan ieder ingezetene binnen dertig vrije dagen na heden van genoemd besluit bij God. Staten in beroep komen. B. en W. van Schiedam brengen ter open bare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van Lamhertus Winkel alhier, om ver lof voor den verkoop vna alcoholhoudende.clranlc voor gebruik ter plaatse van verkoop in de heneden-voorlocaliteit van het penceel Schie 116; en herinneren, dat binnen twee weken na deze bekendmaking tegen het verleenen van het; verlof hij hun college schriftelijk be zwaren kunnen worden ingebracht. Schiedam, 17 Februari 192S. De Alg. Midclenstandsvereeiiiging heeft haar Februari-vergadering' voor baar leden gehouden, waarbij als spreker is opgetreden de heer M. Hijmans met het onderwerp: „Annexatie Schie damRotterdam". De voorzitter, de heer S. Hijman opende deze druk bezóchte vergadering, waarhij hij er op wees, dat het bestuur zijn belofte wenschte in te losschen en sprekers voor de leden zou uit- noodigen, die het pro- en contra annexatie zouden uiteenzetten. Hierna verkreeg de heer M. Hijmans het woord, die vooraf verklaarde een door dik en dun annexionist te zijn, omdat hij heilig over tuigd was, dat deze annexatie zal zijn in het belang van Schiedam en Rotterdam, van de Scliiedamsche industrie, middenstand en ar beiders-, in het belang van diverse sociale maat regelen,, in het belang van het havemvezen en in het algemeen, dus van geheel Nederland. Meer dan 2 uur heeft spr. zijn aandachtig auditorium geboeid door zijn punt voor punt duidelijke uiteenzetting, om tot de conclusie te komeil, dat bij annexatie Schiedam zal pro- fiteeren van niindero inkomstenbelasting', min dere opcenten vermogensbelasting, beter on derwijs, school-voediiig en schoolkleeding, be tere werkloozen-zorg, mooie plantsoenen, plei nen en straten, schouwburg waar volksvoor stellingen gegeven worden, vuilverbranding, inrichtingen voóV zeevaart, hooger onderwijs, blinden en doofstommenonderwijs, diverse mu sea, diergaarde, ontspannings-gelegenheden, overdekte zwemscholen enz. enz. enz. In zijn dankwoord verzocht de voorzitter den aanwezigen uit het gesprokene ieder voor zichzelf nog geen conclusie te trekken, omdat op deze lezing, die zeker in het teeken van pro-annexatie stond, een spjreker zal optre den die zal uiteenzetten, wat er tegen annexatie zal zijn aan te voeren. Terugontvangen in de 1ste helft der maand Februari 1928. Brieven Binnenland: Belastingen, Schie dam; Adv. Bureau Betcke, Rotterdam; Gebrs. Gevers, Rotterdam; .Tong Nederland, Amster dam; Joh. Pieterman, Glasindustrie, Rotter dam; Rotterdamsch Neuwsblad, Rotterdam (2 stuks). Briefkaarten Binnenland: P. van den Berg', 's Gravenhage; mej. A. Feelders, 's Hertogen bosch; de Heer, adres fam. de Heer, Rotter dam; A van Noort, schipper, Maastricht; mej. Gonda Roeofs, 's Gravenhage. Brieven Buitenland: D. Begg, Lawrence, Fhladelphia U.S.A. In het gebouw van den R. K. Volksbond, hield gisteren bovengenoemde standsorganisatic afd. Schiedam haar jaarvergadering. In het jaarverslag, uitgebracht door den Heer H. Corn-brink, wordt melding gemaakt van de adviseurs wisseling en dank gebracht aan den zeereerw. heer Pau-liissen, die 15 jaar lang het adviseurschap bekleedde. Voort werd o.a. herinnerd aan het tot stand komen van de con tactcommissie voor de jeugdorganisatie, en aan de viering van het s-tichtingsfeest. De teeken- school ging weer goed vooruit. Het ledental bleef stationnam'. De loterij ten bate van de restauratie der gróote zaal heeft niet aan het doel beantwoord. Het jaarverslag van den penningmeester deii lieer L. van Rutten, de organisatie betref fend, venneidt een saldo van rond 270.— Het verslag over de 'exploitatie van hét ge bouw uitgebracht door den administrateur, den heer J. Hengst, maakt melding van een saldo van ruim 30. Tot leden van de verificatiecommissie wer den benoemd de heeren J. Marevee, A. Meyer en W. Dries. Aan de orde kwam voorts de wijziging in de statuten en in liet reglement, in aansluiting aan de wijziging in dQ Bondsstatuten, zooals deze in de vergadering van den Centraïen Raad van September j.l. is aanvaard. Alle wijzigingen werden met algemeene stem men aangenomen. De vereeniging zal geacht worden te zijn opgericht met ingang van 1G Februari 1928. Op de wijzigingen zal de Koninklijke goed keuring worden aangevraagd, de bisschoppelijke goedkeuring is reeds verkregen. In de volgende in Maart te houden verga dering zal een bestuursverkiezing aan de orde worden gesteld wegens period, aftr. van de heei-Qii: L. v# Rutten, J. Vermunnich-t, F. de Kaper, J. Rost en M. Verdoes. De voorzitter deelde mee, dat vanwege de K_ S. A. nog' een ontwikkeliugsavond zal wor den gegeven, waarin de heer P. Kasteel zal spreken over „Lut-her en wij." De gemeente lieef-t de onkosten gemaakt voor het onderzoek naar do huuiverlioogingcn vergoed. Do jeugdorganisatie mag zich in blijde ont wikkeling verheugen; hedenavond wordt de eerste ursusavond door den heer Nijkamp gege ven met een 50-tal deelnemers. Ten slotte bracht de voorzitter nog verslag uit over het informatie-bureau. Van het bureau werd door 360 leden en door 20 niet-leden gé bruik gemaakt. Zoo beliooren dan do onderlinge turnwed- strijden, die onze plaatselijke Katholieke sportvereenlging ieder jaar gewoon is te orga- niseeren, ook nu weer tot, liet, verleden. Ge durende drie avonden is in de verschillende afdeelingen een vinnige strijd geleverd om het bezetten van de eerste plaatsen, waarbij echter geen buiten verwachting goede of slechte prestaties dei' favorieten, al naar men het li (Jemen wil', een verrassing brachten. Alle wedstrijden hadden een regelmatig verloop. Voornamelijk de dames en de heeren senioren hebben elkander leelijk in het vaarwater ge zeten in een wedstrijd, waarin de elegance van de dames een besliste overwinning' op de kracht der heeren behaalde. Deze zeer ver dienstelijke prestatie der dames afdeel ing deed mej. A. Hersbacli voor de tweede maal beslag leggen op den Pandora"-wisseibeker met een totaal van 27 punten. Deze beker, die ook het vorig jaar door mej. Hersbach gewonnen is, werd beschikbaar ge steld voor dat senior-lid, dat in den jaariijk- schen kamp liet meest, gunstige resultaat weet te verkrijgen. Dat echter ook nog andere dames in staat zijn, de eersten der heeren te overtroeven, bewijizen wel de cijfers van de dames C. Janse en T, Oostrum, die als goede tweede en derde eindigden, met de totalen van 26% en 26 punten. De primus der heerenafdeelirig stelde hier een totaal van 25% punt tegenover, hetgeen de strenge beoordeeling der jury in aanmer king genomen, geen onverdienstelijk werk genoemd mag worden, en wij kunnen er wel haast bij voorbaat van verzekerd zijn, dat het volgend jaar de wisselbeker ernstig in gevaar zal komen. 1 ooral wie de jongere krachten der heerenafdeeling aan het turnen heeft ge zien, zal moeten erkennen, dat zij een belofte voor de toekomst inhouden. Alleen zal er nog veel -door hen geoefend moet worden, ten einde meer routine te krijgen; want juist wedstrijdroutine is in een geval als dit een groote factor, waardoor een bekwaam turner het dikwijls hard te verantwoorden kan krij gen tegen iemand die over een groote dosis van zelfvertrouwen beschikt. Over de publieke belangstelling, die voor turnen nooit zoo bijzonder groot is, had „Excelsior" niet te klagen. Verschillende ouders en bekenden der deelnemers waren geregeld tegenwoordig, en zij kunnen niet anders dan een goeden indruk hebben gekre gen van de sportieve resultaten, die onder de energieke leiding bereikt werden. De volledige uitslagen luiden als volgt: Dames senioren, le graad: 1, A. Hersbach, 27 p., le prijs; 2. C. Janse, 26% p., 2e Prijs; 3. Fr. Oostrum, 26 p.; 4 R. Kreuger, 25% p.; i. S. Ifloos, 23% p.: 6.'D, Janse, 22%. p. Dames senioren, 2e graad: 1..C. Kreuger, 25% p., 2e prijfs; 2. M, Eikepbröek, 25 p., 2e prijs; 3. T. Eikenbroek, 24 p., 3e prijs; 4. A. v d. Knaap, 23% p.; 5. G. Hersbach, 23% p.; 6-*N. Trouwborst,; 22% p.; 7. A. Smits 22p.; 3. M, v. d. Meer, 21% p. Niet uitgekomen: van Dingen. Dames senioren, 3e graad1. H. Niebers, 22% p., le puis; 2, M. Heel man, 31 p., 2e prijs 3. M. Steens, 20% p,: 4, j School', 19% p.: 5. F v. Wijngaarden, 19%. p.; G, J. Mulder, 18 p. Niet uitgekomen: J. Schoof en J. Bernard. Heeren senioren, le-graad: 1. Th. Kreuger, 25% 1>, buiten mededinging; 2. P. Walbeek, 22% p', le prijs; 3. M. Rebel's, 20 p. Niet uitgekomen: v. d. Pas en O, Dries. Heeren senioren, 2e graad: 1. H. Vermü- .nicht Sr., 24 p.. le prijs; -2 J. v. Ellen; 21% P„ 2c prijs; 3. J- v. d. Heiden (b.), 20% p.; 4. H. Vermüuieht Jr, 20% p,; 5. P. Klies, 20 p.; 6. J. v. d. Heiden, 19% p. Niet uitgekomen: j. Heijgeman. en G. Pla- terink. De Pandora-belter komt gelijk gezegd, door dezen uitslag voor do tweede maal achter eenvolgens in bet bezit van mej. A. Hersbach. Ook de junior-leden hebben flink gewerkt, w eliswa-ar waren er enkelen, die blijkbaar door „Bühnenfieldèr" bevangen, bun wedstrijdoefe ningen niet hcelemaal eorreet uitvoerden, het geen echter niet. wegneemt, dat de punten der oudste jongens elkander niet. veel ontloopen, terwijl ook de eerste van de meisjes voor elke wedstrijdoefening afzonderlijk een behoor lijk resultaat kan boeken. De officieele uitsla gen van de junior-wedstrijden zullen wij, wan neer de prijsuitreiking, heeft plaats gehad, in ons blad vermelden. De jury die bij het beoordelen der 80 deel neemsters en deelnemers geen gemakkelijke taak had, bestond uit de heeren J. C. Maltha, M. I. Bak en Th. Kreuger, Schiedam, benevens L. cn P. Simons uit Rotterdam. Dc iilfieme feestavond In „Musis Sacrum" is gisfejravbnft weer een dier gezellige intieme feestavonden gege ven, waarvan „Ex ;1 ov" het monopolie schijnt te bezitten. Druk bezette tafeltjes en" Stoelen rondom, wisten de gezelligheid te verhoogen, terwijl het eigen strijkje der zwart-ivitten ge regeld zijn vroolijke tonen deed booren. Tegen half negen beklom voorzitter Leenderts het podium voor het houden van een korte openingsspeech. Spr. die hierin memoreerde, dat dit de 15e intieme feestavond is, door „Excel sior" gegeven, uitte den wenscli, dat dit voor de aanwezigen een aansporing mocht zijn, dezen avond met bijzondere opgewektheid te vieren. Vaar het aantal introducés dat der leden bijna overtreft, deoldo spr. mede, dat in het vervolg andere maatregelen zullen getroffen worden, Mj het. verkrijgbaar stellen van in troductie-bewijzen. Komende tot de onderlinge turnwedstrijden die dezt week geëindigd zijn, bracht spr. dank aan de jury-leden, de S'ymnastiek-commissie en de leeraren voor de vele moeite die zij zich hiervoor gegeven hebben. Onder hartelijk applaus las spr. vervolgens de wedstrijduitslagen voor, waarbij hij tevens de behaalde prijzen aan de gelukkige .winnaars en winnaressen uitreikte. Mej. A. Hersbach, de clubkampioene was verhinderd, 0111 zelf haar prijzen in ontvangst te komen nemen. Nadat vervolgens door de aanwezigen het clublied was gezongen» werd aangevangen met het afwerken van een aardig varieerend pro gramma, afgewisseld door enkele dansen. Al was het wel wal laat, toch kwamen de bekende Thomasvaer en Pieternel ook voor de Excelsiojleden hun heilwenschen zeggen. Mej. Ch. Kloos trad op met eeu aardig stukje: De nieuwe hoed, terwijl een groepje Excelsior- leden een 1-acter opvoerde, getiteld: „Een knap stel". Het was liicr voornamelijk de heer W. de Bruijn, die in zijn dubbele rol van huis knecht en echtgenoot goed spel te zien gaf. Kapelaan Beune, die later op den avond verscheen, werd met enkele woorden door den voorzitter geïntroduceerd op deze feestavond, waarop de nieuwe Seestelijk-aclviseur ant woordde, dat hij in den korten tijd, dat hij het adviseurschap van „Excelsior" waarneemt, reeds de beste indrukken van deze vereeniging mocht ontvangen, Het Fransche s.s. Fort de Froyon, ledig van Antwerpen naar Schiedam, -is gisterenmorgen op de Maasvlakte nabij Oostvoorne gestrand, Sleepbooten zijn in de nabijheid Vanmiddag te half een, wist het door don sterken Zuid-Westenwind opgedreven Maaswa ter de hoogte van 2.05 M. boven N. A. P. te bereiken. Aan het hoofd, waar overal vloed- planken uitgezet waren, stond het water pl.m. 15 duim tegen de huizen. lil ons randsvei'S'lag van gisteren laat de zet ter wethouder de Bruin zeggen, dat men niet met eeii rooster kan goochelen, zooals men wil Zooals trouwens ook uit het overzicht blijkt is liet woordje „niet" hier teveel. Boter. Aanvoer 2/S, wegende samen 40 kilo. Prijs 2.45 per kilo. Handel vlug. Aangifte van 1416 Februari GEBOREN: Jan, z. vail A. Pont en P. C. Huijzer, Nieuwe Haven Helena, d. van L. Vlug en M. J. 3. van Kampen, Voornscho- straat Ilendrikus G., z. van H. Sprong en J. Magree, Rotterdamsehedijk Alida, d. van C. H. Rodenberg en A. M. van der Hoek, Graaf Florisstraat. ONDERTROUWD: B. Guis, 28 j. en N. Karsch 23 j. E. J. Entl'op 23 j. en M Verhoeven 21 j. -D. C Bakker 21 j en A de Boer 24 j. B. de Gids, 24 j. en I) A. Janssou 25 j. P Nesse 29 j en E. Rorije 21 j. GEHUWD: P M. Naaijen 23 j. en C. F. van Hoek 27 j. J H. van Son 20 j. en G M A Hendriks 17 j j Verveen 21 j. en C. W. van Tricht 25 j. P. T. Hillege 26 j. en J H Dirven 26 j J. Klapwijk 24 j en H Vroeg in <le Weij 20 j D. Simons 24 j. en W. E. H. Rutgers 24 j SCHIEDAM, 16 Februaui aangekomen: Ita liaanse!» s.s. AÜantide, ledig van Rotterdam; Italiaansch 's.s. .Andrea, ledig van Rotterdam, heide om hier te dokken in de Wilhelminaha- ven. SCHIEDAM, 17 Februari, aangekomen: Noorsch s.s. Botuc, van Xew-lork, om hier kolen te bunkeren in de Wilhelminahaveii; Deeusch s.s. Afrika, met stukgoederen van Hamburg in de Wilhelminahaven. Bij de heden 'in het gebouw van de R. K, Volkshond ten overstaan van notaris H. M. Mar'hasse gehouden openbare verkooping werd Perceel I, benedenhuis, bovenhuis en erf, West-F,ranketandsche straat 48, verkocht voor 7400; Perceel II, Burgerwoonhuis en erf aan de Broersvest 159, opgehouden; Perceel III, een huis met erf aan clen Rot- terdamsche dijk nos. 180 en 176/3 eveneens opgehouden en Perceel IV, een winkelpand en erf, Groote Markt 8, verkocht voor 13.900. Panta rhei, oedèn mensi, alles vergaat, niets is blijvend. De waarheid dezer oude Griek- sclie spreuk doet zich weer eens gevoelen bij het vertrek uit. onze stad van een der be kwaamste en meest populaire artsen, bij liet heengaan van dokter Spaapen uit het midden van den Rotterdamschen artsenstand, dien hij zoo lange jaren tot 'n sieraad hecl't gestrekt. Het is hier in dit kort bestek niet (le plaats breed uit te weiden over de groote verdien sten, die hij zich in den loop der jaren voor tallcoze zieken in Rotterdam en daarbuiten heeft verworven. Bijna 33 jaren, vanaf einde 1894 tot in Mei van het vorige jaar is doktar Spaapen werkzaam geweest als heelkundige, tevens geneesheer-directeur van het St. Fran- ciscus-Gasthuis, aan welks groei en bloei hij zich steeds met zijii geheele persoon heeft ge. geven. Hoeveel arbeid in dien tijd door hem is gepraesteerd, hoeveel uren van zijn leven door hem daar aan anderen zijn gegeven, kun nen slechts zij eenigszins beseffen, die van nabij dezen arbeid en deze inspanning hebben gade geslagen. Ter illustratie zij er hier aan herinnerd, dat dokter Spaapen op 19 April 1904 zijn duizendste operatie verrichtte, ter wijl daarna 'n steeds toenemend aantal patiën ten van allerlei vang en stand zich aan zijn behandeling kwamen toevertrouwen. In 1919 vierde hij onder overgroote belangstelling zijn 25-jarig artsjubileum; overstelpend waren de bewijzen van sympathie, die de gevierde ge neesheer uit alle kringen der samenleving mocht ontvangen. Kerk en Staat gaven uiting aan de waardeering. welke zij voor het werken van dokter Spaapen gevoelden: Z. H. de Paus verleende hem de Orde van den H, Gregorius den Groote. terwijl hij door H. M. de Koningin benoemd werd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Vraagt men zich af, waaraan dokler Spaapen het te danken had, dat hij onder de Rotterdam- sche bevolking een practijk had als zeer wei nigen zijner collega's, dan is op deze vraag Tv'"',.';: i',.' DR. SPAAPEN. het antwoord niet zoo ineens te geven. Naast zijn aangenaam karakter, zijn groote, bij toe nemende ervaring steeds groeiende kunde en zeldzame operatieve vaardigheid moet wel zijn aangeboren juiste kijk op mensclien hiervoor, verantwoordelijk gesteld worden, zijn als het ware Intuïtief aanvoelen van de plaats en den aard van het lijden, waarvoor de patiënten bij hem hulp en genezing kwamen zoeken. Deze sterke ontwikkeling van wat met een medi. schen term „klinische blik" genoemd wordt, deed hem meermalen den weg vinden in ge vallen, w.aar anderen in den doolhof der dia gnostiek het spoor waren bijster geraakt. En dat zulke niet alleen gebleven gevallen bij medici eu leeken publiek zijn naam en aan zien deden stijgen, is geen wonder. Bijna zeven jaar lang heb ik het voorrecht gehad vrijwel dagelijks met hem te mogen samenwerken bij het onderzoek en de behan deling onzer patiënten. En steeds bleef het mij, als in den beginne, een genoegen op te merken, met welk een groote juistheid hij zijn diagnose stelde, niet welk een. ik zou haast zeggen, onnavolgbare elegance hij het bistourl hanteerde. Spreekwoordelijk bijna was do vaardige snelheid, waarmede hij b.v. in geval len van „blindedarmontsteking" de schuldigo appendix wist te vinden en te verwijderen. En zijn onvermoeide werkkracht en arbeidalust konden niet nalaten, indruk te maken op allen, die hem kenden. Niet zoo algemeen bekend is, dat hij nog in de latere jaren zich de moeite heeft gegeven om te Parijs bij Regaud e.a. in het instituut Pasteur te gaan kennis nemen van de moderne behandelingsmethoden van kankergezwellen, met radium. De daar geziene techniek wist hij met zijn aangeboren handigheid nog to ver beteren en te perfectionneeren. En levendig herinner ik mij zijn voldoening, toen bleek dat deze behandelingswijze bij meerdere patiënten, wier lijden vóórdien als hopeloos moest wor den beschouwd, leidde tot resultaten, die de aanvankelijk gekoesterde verwachtingen verre overtroffen. Deze voldoening, het besef, dat hij zijn patiënten den grootsten dienst had bewezen die hun kou bewezen worden, was hen» ge noeg. Hij was er de man niet naar om met zijn resultaten, zijn talrijke „mooie gevallen" te pralen eu voor den dag te komen. En even pittig als waar schreef in 1919 pater H. Ermanu S.J. in het op dokter Spaapen gemaakte feestdicht van zijn eenvoud: En moet ik van uw eenvoud spreken? Die deugd is u als ingeënt: Zij is het schoon Iiarakterteeken, Waaraan men dokter Spaapen kent. 4 Deze eenvoud was de aangename trek in den omgang met dokter Spaapen, die terstond zenuwachtige patiënten op hun gemak stelde. En ook met vele zijner collega's stond dokter Spaapen op den meest vrieudsehappelljken voet. Dat meerdere jonge artsen onder zijn degelijke leiding hun eerste medische schreden leerden zetten vóór de practijk in te gaan, zij hier als van algemeene bekendheid terloops vermeld. Zooals velen mcnschen, die een zekeren leef tijd bereiken, bleven ook aan dokter Spaapen tegenspoeden en wederwaardigheden niet be spaard, werden deze zelfs in wel ruime maté zijn deel. Behalve ziekten in zijn gezin trof hem als zwaarste slag het verlies van zijn levensgezellin, na een lang en smartelijk ziek. bed en dit in een tijd, waarin hij misschien het meest de hulp en den steun dezer hoog. staande vrouw behoefde. Moge het dokter Spaapeu in zijn nieuwe woonplaats gegeven zijn nog lange jaren met zijn kinderen een hem waardige rust te ge nieten, een rust, die hij zichzelf hier temidden van zijn patiënten nooit heeft gegund. Hij zij ervan overtuigd, dat bij zijn vertrek uit Rot terdam de oprechte wenschen van zeer, zeer velen hem vergezellen. Dr. A. G. J. HERMANS, j Chirurg,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1